M1RAKELEN IN ONZEN TIJD. Geheel Aken verkeerde de vorige week in opwinding over een wonder, dat zich aan een in het bezit van een vrouw be- vindend Cttristusbeeld zou openbaren. Het beeld, dat door een uit Frankrijk komend geestelijke geschonken was, vertoonde nu en dan levensteekenen. De wonden begon- nen te bloeden en de bloed&poren bleven vier uur lang vt-rscb. Het huis, waar de vrouw woont, werd door een menigte van honderden personen omgeven. zoodat men de straat moest afzet- ten. InmiddeU is het aan den dag geko- men, dat een en ander slechts een brntale bedriegerjj is geweest. De aartsbisschop van Keulen heeft de bevolking reeds ge- waarschuwd. De man, die door zijn be- drog met bovenomschre'en vertooning geld poogde te verdienen, is een reeds jaren- lang afvallige Fransche piiester. DE FRANSCHE BLAUWBAARD. Landru heeft Maandag weer een verhoor ondergaan. De rechter van instiuctie toon- de op grond van Landru's eigen aanteeke- ningen aan, dat hjj na 5 advertenties te hebben geplaatst, aan 283 vrouwen beloofd had met haar te zullen trouwen en met 169 in correspondentie was getreden. AI deze vrouwen zjjn thans opgespoord, voor zoover zjj nog in leven zjjn, want ook de tien verdwenen vrouwen zjjn hierbij. Landru volhardde bij zjjn gewone tac- tek en antwoordde niet. EEN BURGEMEESTER VERDACHT VAN MOORD. Voor eenigen tjjd, schrjjft de »Nieuwe Gazet", werd te Ostiches, arrondissement Doornik, een landbouwer, door een oobe- kende met een van nabjj gelost geweer- schot gedood. Het onderzoek duurde lang; de vrouw en de meid werden onder verdenking aan- gehouden, maar de laatste werd nu onlangs in vrijheid gesteld. Daarentegen werd op last van het parket van Doornik de burgemeester der gemeente in hechtenis genomen. Voor de vrouw van den vermoordde, die nog aangehouden was, werd het aaohoudings- mandaat bekrachtigd. EEN AFSCHUWEL1JK DRAMA wordt uit Rambervillers in de Vogezen ge- meld. Een spoorwachter hceft zich in een aanval van delirium op zijn vrouw en zijn vjjf kinderen geworpen oun hen te dooden. Twee kinderen wartn dan ook terstond dood, de vrouw en de drie andere kinderen ver- keeren in hopeloozen toestand. Men heeft nog niet uit kunnen maken van welk wapen de krankzinnige zich bp zjjn naoordwerk bediend heeft. Nadat hjj zijn gezin bad udgemoord heeft hjj zjjn hu:s in brand gestoken en vervolgens zich zelf van het leven beroofd. DE PECHVOGEL CARUSO. De beroemde tenor Caruso moet het, den laatsten tjjd wel ontgelden. Een draadtoos bericht uit Amerika maakt er melding van, dar een dievenbende een raid onder nomen heeft op zijn voorraad whisky, wijnen en likeuren De diefstal is in een geheimzi jiug waas gebuld. maar men neerat aan, dat ze eerst kortgeleden plants gehad heeft. Dit is nu reeds oinnen enkele dagen de vierde maal, dat men Caruso te pakken heeft. In de eerste plaats ontstal men hem de vorige week de aan zijn vrouw toeb-hoorende juweelen ter waarde van 500.000 dollars, daarna poogde men zjjn dochter te outvoeren. Zondag deed men een bomaanslag op hem en nu gapt men zjjn drankvoorraad. De Times verneemt uit New-\ork nog enkele ualere Dyzodderheden omtrent den bomaarfelag van Zondag j.l. Op het tjjd stip -an den aanslag bevond Caruso, het was juist pauze tusschen het tweede en derde oedrjjf van Aida, zich in zijn loge. De directeur van den schouwburg vreesde nog een twteie ouiptuffiug en rerzocht iu verbani daarmede aan den zanger de za-al te willeu verlaten. Aanvankeijjls: wees Ca ruso dit verzoek van de haud ec zeide, dut hjj achter wiide bljjven oai de gekwetsten te verzorgen. Op bet herhaaid aandringen van den dir»cteur verliet ten slotte de zanger nog gestoken in bet costuum, waarjn hjj in het derde bedijjf moest optredeu, de zaai. Voigens de bladen is de aaDslag te wjjten aan de hooge entreeprij'.en. De goedkoop- ste plaats kostte maar eventjes 81 gulden. De directie had reeds herhaaldeljjk anonieme brieven ontvangen, waarin geprotesteerd werd tegen de hooge eUieeprijzen, die n^et te Detalen waren vo^r minder gegoede muziekl ef hebbers, die daardoor niet in staat waren den beroemden zanger te hooren. Enkele van deze brieven hielden ook be- dreigingen aan het adres van Caruso zelt in. Meer dan honderd personen moeten by den aanslag gekwetst zjjn. EEN ANECDOTE OMTRENT AMPERE Dat groote geleerden dikwijls de eenvou digste dingen voorbijzien, bewijst de vol gende anecdote. De geniale Berlijnsche che- niicus Eilhardt Mitscherlicht (gestorven in 1863) bezocht bij een bezoek aan Parijs in 1825 den beroemden physicus Ampere. Deze was ee,n groot liefhebber van katten en steeds was een klein en een groot exemplaar in zijn nabijheid. Echter was het wel wat lastig. dat Ampere zoo dikwijls uit zijn werk op moest staan, om voor zijn lievelingen de deur te openen. Om hierin te voorzien had hij onder aan de deurtwee openingen doen aanbrengen: een, zooals hij uitlegde aan Mitscherlicht, voor de groote en een voor de kleine kat. Het was nog nooit in het brein van den grooten held op het geb. der electriciteit opgekomen, dat de kleine kat toch wel van de groote opening kon ge- bruik maken. DE ONTBOSSCH1NG VAN AMERIKA. In verschillende staten van Noord-Ame- rika is door de emigranten reusachtig huis- gehouden onder de bosschen, zoodat heele streken boomloos geworden zijn, om plaats te maken voor akkers. Thans ondervindt men de schadelijke gevolgen hiervan, daar de vogels andere oorden hebben gezocht, en rupsen en slakken enornte schade ver- oorzgken aan den landbouw. De regeering heeft thans ingegrepen en spoort op aller- lei wijze de bevolking aan opnieuw boomen te planten, en steunt hierbij verschillende vereenigingen op dit gebied financieel. Ook de kinderen op school worden voor dit doel aangemoedigd, en ontvangen in het voor- jaar gratis jonge boomen, om die langs wegen en akkers te planten. Dit planten gaat met schoolfeesten gepaard. VLEESCH EN WOL VAN RENDIEREN £N MUSKUSOSSEN. In het begin van het jaar werd in Canada groote bclangstelling gewekt door de ver- kiaring van den Poolreiziger Stefansson, dat Canada in de reusachtige kudden ren- dieren en muskusossen, die in de groote ge- bieden van het verre Noorden des lands rondzwerven een tot dusver niet vermoede kostbare bron voor vleesch en wolvoorraden bezat. Het Canadeesche parlement stelde een som beschikbaar voor een or.derzoek en een commissie uit den Senaat heeft zich thans ook met de denkbeelden van Stefans son vereenigd. DE ,,D1KKE BERTHA". Over de constructie van de ,,dikke Ber tha's", waarmede Parijs is beschoten, geeft de Parijsche correspondent in de Morning Post" de volgende inlichting, gegrond op 't geen men daarover in Duitschland te we- ten kwam. In den loop van een groot sclieepskanon van 56 voet lengte, werd een veel langer ge- trokken loop aangebracht, die 42 voet uit- stak buiten den mond van het scheepskanon, waarin hij was bevestigd. In den tweeden lQOp»werd een derde aangebracht, die weer 20 voet uitstak buiten den raond van den tweeden. De ,,dikke Bertha" verkreeg op die wijze een lengte van ongeveer 120 voet. Zij werd opgesteld onder een hoek van 55 graden, zoodat de kogel een groot deel van zijn baan aflegde in verdunde, weinig weer- stand biedende lucht. De Duitschers con- strueerden zeven van zulke kanonnen. FOSFAATVONDSTEN IN MAROKKO. De bekende professor in de chemie aan de Parijsche Sorbonne, Louis Gentil heeft verklaard; dat Frankrijk binnen korten tijd waarschijnlijk het meeste fosfaat van alle landen ter wereld zal produceeren. Dit is voor een groot deel aan cje fosfaatrijkdom- men in den Elzas te danken. Thans zijn ech ter bijna onuitputtelijke fosfaatrijkdommen ontdekt in Marokko. Ongeveer 100 mijlen van Casablanca, het binnenland in, is een bergplateau dat meer dan 40 mijlen lang en 25 mijl breed is. Dit plateau is eenvou- dig een reusachtige voorraadschuur van fosfaat. Zoodra er een spoorweg naar de kust is gelegd, kan met de ontginning van dezen rijkdom een aanvang gemaakt wor den, want de fosfaat ligt op een diepte van slechts enkele voeten en vormt eon onafge- broken laag van vrij groote dikte. De plan- nen voor een spoorweg van Casablanca naar het binnenland zijn reeds gemaakt en men hoopt, dat de lijn spoedig gelegd kan wor den. DE BEROEMDE. Wekelijks geeft Interviewer" in De Sport zijn smakelijke verhalen over de ge- beurtemssen in de sportwereld. Deze week bevat zijn artikel een aardig stukje van: „De Beroemde". Aldus: En als hij oud is geworden, zal hij zijn kleinkinderen bij zich sorteeren en hun telkens weer het volgende verhaal doen: ,,ja, ik was beroemd. ledereer. kende me. Ik werd nageroepen, bij m'n voornaam. M'n portret stond telkens in de bladen, en op m'n 19e jaar had ik er al een heele verzamelimg van. En dan stond m'n levensbeschrijving er bij. Door duizenden werd ik toegejmcht. Ik kreeg zoeveel kransen, dat de geiten van den groentenboer ze niet op konden Als ik licht ongesteld was, als ik buikpijn had, of als m'n eksteroog stak, stond het in de kranten. Met bloemen werd ik bestrooid. M'n foto stond op cigaretten-doosjes en de verslaggevers kwamen bij me om me te ondervragen. De menschen waren dol op me, ze droegen me op de schouders en sjouwden jubelend met me rond. Voor m'n twinjjgste jaar had ik gratis de wereld be- reisd; ik was in Denemarken geweest en in Belgie, in Duitschland en in Zweden, in Zwitserland en in Italie, in Spanje en in Frankrijk, en als ik er was werd m'n naam en alles wat ik deed naar het vaderland ge- seind, en er rdsden journalisten met me mee en ik behoefde niets te doen, want alles werd voor me gehuurd en betaald, en met rnuziek werd ik ontvangen en met rnuziek ging ik weg. En als ik dan van die reizen terug was, kreeg ik in het vaderland weer kransen, en vroegen ze m'n portret weer, en zoo werd ik beroemder, als-inaar-beroemder De kleinkinderen zullen staan met open ntonden. als hooischuren. En een, de schran- derste, zal vragen: ,,Maar grootvader, was u dan Keizer of Koning?" ,.Nee jongep?" ,.Nog hooger?" ,,Nee jongen". ,,Wat dan?" ,,Ik heb maar twee ambachten gehad. Eerst was ik hoofd van de afdeeling post- zegels op een stoomwasscherij en later rei- ziger in leege spinazie-blikken ,En was u daaront beroemd?" ,,Nee jongen inaar ik was voetbal- ler, zie je". De kleinkinderen zullen zwijgen van ont- zag, en opa blijft peinzen over z'n voorbije glorie. GEMEENTERAAD VAN HOEK. Vergadering van Dinsdag 15 Juni 1920. Voorzifcter de heer A. Wolfert, Burgemees ter. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die onveranderd worden vastgesteld, Daarna komt aan de orde: 1Ingekomen stukken. a. Raadsbesluit tot wijziging der begroo- ting voor 1919, voorzien van het bewijs der 1NWEZONDEN 8LUKKKN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het prumtief kohier der belastmg op de honden, voorzien van het bewijs der goed keuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het primitief kohier van den hoofdelij- ken omslag, voorzien van het bewijs del -goed keuring door Gedeputeerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van het Comite ter bevor- dering van de belangen van Ter Neuzen waar- bij wordt toegezonden een afdruk van het in zake de verkeersmiddelen van ZeeuwSQh Vlaan- deren met de eilanden en het locaal postver- voer aan de Ministers van Binnenlandsehe Za- ken en de Provinciale Staten overhandigd adres, waarin wordt in overweging gegeven daaraan adhaesie te betuigen. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, daaraan adhaesie tc ver- leenen. De heer Van Doeselaar, die niet voldoende kennis van den inhoud van het adres heeft kunnen nemen, vraagt, of dit adres toch niet ten doel heeft de provinciale booten niet meer van Ter Neuzen te doen afvaren, zoodat de reizigers van af Ter Neuzen per tram naar Walsoorden zouden moeten reizen om over te varen, zooals naar hij al eens gehoor 1 h sommigen wenschen, maar waar hij beslist tegen is, omdat dit een groot ongerief zou ver- oorzaken. De heer Koster meent, dat dit Comite juist ijvart voor het behoud der stoombooten te Ter Neuzen, waarmede hij geheel instemt. De Voorzitter geeft te kennen, dat dit Co mite juist een ander doel beoogt, dan het later opgerichte comite te Walsoorden. Het dringt er op aan, dat de verkeersmiddelen zullen ver- beterd worden, ook door meerdere afvaarten der stoombooten van uit Ter Neuzen naar Vlissingen en naar Hansweert v.v., terwijl voorts wordt gevraagd een kortere verbinding met het staatsspoor te Goes, Imtzij door het inrichten van een dienst over Ellewoutsdijk. hetzij over Hoedekenskerke, omdat; naar ver- luidt; tegen Ellewoutsdijk technische bezwa- ren bestaan. Die verbinding met Zuid-Beveland zou ook van beteekenis zijn voor de lahdbouwbelangen. Nog is aangedrongen op een verbetering van het postvervoer, door meer gebruik te maken van de Zeeuwsch-Vlaamsche tram, ook vcor het vervoer van brieven tusschen Oostelijk en Wes- telijk Zeeuwsch-VIaanderen, opdat b.v. brieven van Hoek naar Biervliet niet via Ter Neuzen VlissingenBreskens behoeven te worden ver- zonden, hetgeen tot tijdverlies aanleiding geeft. Spreker meent, aan het comite een woord van hulde te moetenbrengen voor den tot hiertoe verrichtten arbeid, die hij ook geheel acht te zijn in het belang der gemeente Hoek. Met algemeeije stemmen wordt besloten aan het adres adhaesie te betuigen. e. Een schrijven van het districtscomite van de Nat. Christ. Geheelonthouders Vereeriging, waarin wordt verzoeht maatregelen te nemen, dat op bepaalde tijden, inzonderheid bij open- bare feesten, hoogdagen en kermissen deft ver- koop van sterke dranken wordt verboden. De Voorzitter geeft te kennen, dat Burge meester en Wethouders voorstellen, dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen; hij doet dit voorstel namens de meerderheid, aangezien een der wethouders in de vergadering waarin die beslissing viel niet tegenwoordig was. De heer A. Dieleman (wethouder), wil er toch ook nog iets over zeggen. Omdat hier onlangs instemming is betuigd met piaatse- lijke keuze en na aanneming van dat desbetref- fend wetsontwerp de gelegenheid zal komen om over het drankvraagstuk in iedere gemeen te uitspraak te doen. kan hij er zich thans mede vereenigen om het schrijven voor kennis geving aan te nemen. Overigens wil hij wel opmerken, dat de voor- standers van vermindering der gelegenheden voor drankverkoop niet zoo teerhartig behoe ven te zijn om dit vraagstuk in bespreking te brengen, waar men van andere zijde simpel naar aanleiding van het uitbrengen eene- stem over plaatselijke keuze ten opzichte van een lid dezer vergadering een tapverbod hebben geproclameerd. Men behoeft spreker die daar ook voor stemde niet te sparen, men kan ook hem gemst het schenken van een glas sterken drank weigeren. Hij acht dit nog beter, dan dat men over het gebruiken van een borrel achter zijn rug praatjes maakt. Wat het adres betreft, wil bij nog wel op merken, dat daaraan een goed doel ten grond- slag lig-t, en dat het goed gezien is, de ge- legenheden tot drankgebi'uik te vermmderen, want: „leeringen wekken, voorbeelden trek- ken!" En als het eenmaal daartoe leic.en zal om dat doel te bereiken, zal hij ook niet aar- zelen, het voorbeeld van onthouden te geven. wat dat betreft wil hij zich geheel aansluiten bij de stelling der heeren Koster en Meertens A., die als middel van drankbestrijding aan- gaven: sluit Schiedam. De heer A. Meertens geeft te kennen, geheel te kunnen instemmen met het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Hij acht de door dat comite voor drankbestrijding aanbe- volen maatregelen voof de bevolking dezer ge meente in het geheel niet noodig. Hij be- schouwt het zoo dat dit comite misschien ge- vormd worden door menschen, die er teveel ge bruik van gemaakt hebben, die nu gaan in- zien, dat het zoo niet voort kan gaan en dat ze daar iets op moeten vinden. en dat ze het ge-„ bruik van een glaasje hu ook maar aan ande- ren willen beletten, omdat ze zichzclf niet ver- trouwen. Het zou aan sprekqr tegenvallen, als men in dit opzicht in de gemeente Hoek voorschrif- ten ging geven, want dat is verkelijk met noo dig. Hij heeft in den laatsten tijd bijzonder op gelet. ook o.m. met Pinksrteren en toen was er misschien een, die nu eens een borreltje te veel gebruikt had. Het loopt hier niet zoo n vaart en daarom is het ook niet noodig, er zoo diep op- in te gaan. De Voorzitter stenit toe, dat de gevallen van misbruik hier zeldzaam zijn. Het schrijven wordt met algemeene stem- men aangenomen voor kennisgeving. f. Een adres van de vereeniging van ver- plegend personeel ,,Nosokomos' waarin wordt aangedrongen om ook met het oog op een betere bezoldiging en positie van de^ver- pleegsters van gemeentewege wijkverple- ging in te richten. Burgemeester en Wethouders stellen voor, op dit adres niet in te gaan. aangezien :le r middelen der gemeente niet toeiaten alhier wijkverpleging in te richten. g. Een adres van den Nederl. Bond, van gemeenteambtenaren betreffende het verlee- nen van toeslag aan gepensionneerde gemeen teambtenaren. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, aan de weduwe Th. Vinke op haar pensioen 40 toesiag te verleenen. De vrouw geniet thans ,f 50 'sjaars, hetgeen zeker te weinig is. Anders zijn er geen ge- pensionneerden die daarvoor naar de meening van Burgemeester en Wethouders in aanmer- king behooren te komen. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemimen. h. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij wordt toegezonden een bemerking van den Minister van Binnenland- sche Zaken op de vastgestelde verordecing tot heffmg eener belasting op de honden: De Minister wenscht, dat de honden die ge- houden worden in het belang- van het land- bouwbeclrijf en voor uitoefening- van handel en industrie onder het laagste tarief, 50 cent, zullen worden gehracht. De Voorzitter, deze zaak toelichtende, geeft te kennen' dat tot deze opmerking aanleiding geeft de omstandigheid, dat onder letter a van art. 2 wel is bepaald, dat honden van beroeps- jagers niet vallen onder het daar bepaalde ta rief van f 5, doch dat verder niet is aangegeven waar ze wel onder vallen. Daarom stellen Bur gemeester en Wethouders voor in art. 2 letter c, waarin is bepaald, dat voor honden ten dien- ste van het landbouwbedrijf, handel en in dustrie slechts 50 cent moet worden betaald, ook worden op genomen de honden van becoeps- jagers. De heer A. Dieleman acht de omschrijving „honden ten dienste van het landbouwbedrijf nog al rekbaar, men kan zeggen, dat eon klein hondje ook dienstbaar is voor het landbouw bedrijf. De Voorzitter erkent, dat dit ook het geval kan zijn, als men een hond houdt voor het van- gen van ratten. De heer Koster blijkt zich noode bij le voor- gestelde wijziging neer te leggen, maar, zegt hij, de heeren eischen het! Het voorstel wordt met algemeene sfrtimen aangenomen. 1. Het bekende adres van den gemeenteraad van Oud-Beierland, waarin de wenschelijkh wordt uitgesproken, dat de gemeentepolitie rijkspolitie zal worden. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit adres voor kennisgeving- aan te nem- De heer A. Meertens staat in deze sterk aan de zijde van Burgemeester en Wethouders. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Benoeming van een gemeente-opzichter. De Voorzitter deelt mede, dat de aanbeveling voor de benoeming van een gemeente-opzichter bestaat uit de heeren J. Robijif en W. C. de Feijter, die worden aanbevolen in de volgorde waarin zij zich hebben aangeboden. Benoemd wordt de heer Robijn met 5 stem- men; op den heer De Feijter zijn 2 stemmen uitgebraoht. 3. Rekening Burgerlijk Arinbestuur over 1919. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen de rekening en verantwoording van het Bur gerlijk Armbestuur over 1919. De ontvangsten hebben bedragen 1464,51 V2, de uitgaven f 1661,24%. het tekort alzoo f 146,73. Hij stelt deze rekening in handen eener com missie, waarvoor hij benoemt de heeren A. Meertens, G. Dieleman en Van Doeselaar. 4. Wijziging del- begrooting voor J919. Burgemeester en Wethouders stellen vc de begrooting voor 1919 te wijzigen, doo>- in uitgaven af- en over te schrijven een Oedrag van f 4. Met algemeene stemmen aldus besloten. 5. Vaststellen kohier der schoolgelden. De Voorzitter geeft te kennen, dat doze zaak als naar gewoonte in besloten vergadering zal geschieden. De heer A. Meertens veronderstelt, dat hier- aan weer de bedoeling tot opdrijving ten grond- slag- ligt. De Voorzitter kan daarover nu geen discus- sie toeiaten, dat kan straks geschieden. 6. Omvraag. a. De heer G. Dieleman vraagt, hoe het nu staat met den hulpmachinist der cent1 ale. De Voorzitter antwoordt, dat deze geen ont- elag heeft genomen. b. De beer Van Doeselaar vraagt, naar aan leiding- van hetgeen zich vroeger heeft voor- gedaan, dat een hulpmachinist het werk in den steek liet, of deze hulpmachinist nu een ver- klarmg heeft moeten teekenen, dat hij eerst twee maanden na zijn ontslag aanvraag den dienst mag verlaten. De Voorzitter deelt mede, dat het teekenen van zoodanige- verklaring niet noodig is, dat is bij de instructie geregeld. Hij moet twee maanden te voren waarschuwen als hij den dienst der gemeente wil verlaten, eveng'-ed als Burgemeester en Wethouders hem twee maan den te voren moeten waarschuwen, als zij hem willen ontslaan. c. De heer Van Doeselaar wijst er op, dat de rijksveldwachteralhier gestationneerd, voor andere diensten van hier is weggeroepen; hij vraagt, of geen pogingen zouden kunnen wor den aangewend, dat, indien men verder elders de diensten van rvjksveldwachters noodig heeft, ook eens de rijksveldwachters uit Sas van Gent of Westdorpe zou oproepen, want nu heeft men hier op het dorp nooit meer iets aan de diensten van den rijksveidwachter. De Voorzitter weet niet beter of de rijks veldwachters zijn van de grens alien wegge- trokken, om op andere plaatsen dienst te doen. Als het echter voor een of ander doel •loodig is, zullen ze wel andere laten komen. d. De heer Van Doeselaar vestigt d aan- dacht op de zinkputten in de Hoeksche weide; de deksels zijn er af en hij acht aat zeer ge- vaarlijk, als men bij duistemis daar in trapt kan men een ongeval krijgen. De Voorzitter geeft te kennen, dat die in onderhoud zijn bij den heer Van 't Hofi De heer Van Doeselaar: Maar dat moet toch gemaakt worden! De Voorzitter: Dat moet den heer Van 't Hoff doen. Het is een rnoeilijke kwestie. De heer Van 't Hoff heeft de straat aan de ge meente willen overg-even, maar de overname kon niet gschieden, omdat de straat niet in orde was. Zij is evenwel aangelegd voor dat er een bouwverordening- was. De heer Van Doeselaar: Als de straat in orde gemaakt was, zou er toch geen bezwaar zijn, die ovgr te nemen? De Voorzitter: In't geheel niet, maar de heer Van 't Hoff is niet geneigd dat te doen. De heer J. A. Meertens: Als die straat is aangelegd voor er een bouwverordening was, konden aan den heer Van't Hoff daarvoor ook geen eischen gesteld worden. Maar hoe moet dit nu worden opgelost? Moeten de bewoners nu maar altijd in de modder blijven zitten? De Voorzitter blijft er bij, dat de straat, zooals die er nu bij ligt, niet door de gemeente kan worden overgenomen; zij is bovendien ook te smal en had zeker een meter breeder be hooren te zijn. e. De - heer Koster heeft voor een dag of veertien de voorstellen voor de aanstaande vergadering van de Staten gelezen en daaruit gezien, dat er wordt voorgesteld de tol te Ra- penburg af te koopen. Hij wijst er op, dat er ook te Philippine nog een tol bestaat; lot nu toe, was het ongerief daarvan niet zoo groot, maar als de nieuwe weg eens klaar is, die een verbinding vormt tusschen Oostelijk en Weste- liik Zeeuwsch-VIaanderen zal dat erger worden daar men om van Oost naar West te komen de kom van Philippine beslist moet passeeren. Zouden geen pogingen kunnen worden aange wend dat ook deze tol wordt afgekocht De Voorzitter denkt niet, dat Philippine den tol zal willen missen, maar hij wd daamaar wel eens een onderzoek instel'en. f. De heer Koster wijst op 4 boomen, staande largs den weg naar het tramstation in de kom der gemeente, welke daar zeer las- tig staan. Zouden die niet kunnen worden op- geruimd De Voorzitter: Opruimen zal niet gaan, koopen misschien wel. Hij zal er met den e genaar Jac. Dieleman eens over spreken. Hij el-kent, dat die boomen daar hinderlijk staan en had al eens gehoopt, dat ze wel dood zouden gaan. De openbare vergadering wordt hierna schorst en gaat over in eene met gesloten deuren. ONZE BRANDWEER. Mijnheer de Redacteur! MEN herinnert zich, dat, toen voor enkele maanden het genus aan organisatie onzer hrandweer aan het licht Kwam, na een paar weken bericht werd, dat door herbe- noeming en benoeming van opper-, brand- en onderbrandmeesters, benevens perso neel, de organisatie weer was tot stand gekomen; MEN herinnert zich, dat die organisatie werd voltooid, door de herbenoeming, door den gemeenteraad, van het toezicht hebbend college van commissarissen; MEN herinnert zich, dat in den gemeenteraad toen de wensch is uitgesproken, dat, ter voorkoming- van stagnatie en tweespalt in het beheer der hrandweer, die commissa rissen zich geheel zouden houden binnen het kader van hun ambt, het houden van toezicht, in tegenstelling- met het college van bi andmeesters, bij wie de daadwerke- lijke leiding berust; MEN herinnert zich voorts, dat door den bur gemeester, ter verdere geruststelling werd medegedeeld, dat, voor een vlug alarmee- ren der brandmeesters en het personeel der motorspuit, zonder dat de gemeente- naren door klokgelui algemeen worden verontrust, de politieagenten zou worden opgedragen de betrokkenen te waarschu wen, waartoe zij alien steeds een naam- lijst van dat personeel bij zich zouden hebben te dragen; MEN zegt, dat, ofschoon we nu weer al een paar maanden verder zijn, gebleken is, dat het met onze hrandweer nog- allerminst op wieltjes loopt; MEN zeg-t, dat, toen de opperbrandmeester op j.l. Woensdagavond een oefening der hrandweer te Sluiskil had bepaald, hij aan het college van Commissarissen daarvan had kennis gegeven en met hen had af- gesproken des avonds te 6,30 per rijtuig van het spuithuis alhier te vertrekken; MEN zegt, dat, toen de opperbrandmeester op den afgesproken tijd aan het spuithuis kwam, hem bleek, dat het toezicht hebbend college van commissarissen actief was ge worden en reeds een kwartier geleden naar Sluiskil was vertrokken, zoodat hij, voigens de verordening belast met de leiding der oefeningen, het nakijken had; MEN zegt, dat de opperbrandmeester, veront- waardigd over zoo'n dunne behandeling, terstond. zijn ontslag als zoodanig heeft ingediend; MEN zegt, algenTeen, dat hij daarin schoon ge- lijk heeft en vreest alleen, dat het onder zulke mogelijkheden moeilijk zoude kunnen worden om voor zoodanige onbezoldigde betrekking opvolgers te vinden; MEN zegt, voorts, dat de leider van de motor spuit voomemens was, Donderdagavond een proef te nemen omtrent de nieuwe or- ^anisatie en He al armeering van ket soneel MEN zegt, dat de proef al dadelijk vastliep, omdat dien leider bleek, dat de agenten, b() wie hij daamaar informeerde, bleken, geen instructies te hebben voor het waar schuwen van het personeel in geval van brand en ook geen lijst bij zich droegen van deg-enen die gewaarschuwd behoorden te worden, en dus ook niet wisten. dat zoo iets tot hun taak zou behooren; MEN bemerkt, dat er dus nog schakels in de organisatie van het brandweerwezen ont- breken; MEN vraagt zich af, of er eerst een groote ramp zal moeten plaats hebben, om de in deze verantwoordelijke bestuurders ter deeg wakker te schudden, terwijl MEN meent, dat in verband met bovenstaan- de en hetgeen verder af en toe zoo eens- uitlekt, het raderwerk onzer gemeentelijke machine, ondanks de door den heer Bau- wens gesignaleerde duurte, nog allerminst gesmeerd loopt, ook ondanks het klimmend aantal raderen over de geheele linie. Ter Neuzen. BURGHR. Geachte Redactie! Opname van onderstaande regelen wordt verzoeht, waarvoor beleefd dank wordt betuigd. Met veel aandacht las ik het ingezonden stuk van den heer Bauwens en ik kan met na- iaten hem mijn compliment te maken over zijn kennis op huishoudkundig gebied het gemeente- belang betreffende. Het is dan ook niet mijne bedoeling om tegen hem te gaan reageeren, want ik ga wat de bezuiniging betreft ver met hem accoord en het is slechts een kleinig'neid, van groot belang voor een categorie ambtenaren vjat omschi li ving behoeft. Door zijn schrijven, zal de heer Bauwens zeker verseheidene personen. ook aan de re- geermgstafel, hebben wakker geschud en daar de aanvullingsbegrooting 1920 al weer spoedig in elkaar gezet wordt is dit heel goed evenwel heeft de heer Bauwens iets vergeten wat aan- vulling behoeft. De heer Bauwens spreekt er van om het Politiecorps geleidelijk van 9 man te brengen op 4. Het zou mooi zijn als dit kon en ik ge- loof wel, dat, wat de Ter Neuzenaars betreft de bevolking braaf genoeg is. Het rijk gaat zijn politie uitbreiden met 10 compagmeen politietroepen en kunnen de gemeenten dan inkrimpen. Hoe zou men in een gemeente van 10.000 inwoners mat 4 politiebeambten behoor- liik kunnen zorgen voor de veiligheul in het algemeen en de goede naleving vcoral van de biizondere wetten als Arbeidswet, Stuwadoors- wet en een twintigtal andere wetten. Vooral voor Ter Neuzen. zoo dicht aan de grenzen, zou dit niet gaan, of men zou die 4 rfian dag en nacht op de been moeten houden en dit zou de sociale fractie toch niet toe kunnen staan. ledereen vraagt en krijgt den 8 uren werkdag en alhoewel de politie in den regel stiefmoeder- lijk bedeeld wordt, komt ook hen een behoorlijk leven toe. Wat dat stiefmoederlijke betreft; daar kom ik even op terug. Ik hoor, dat de pohtmagent te Ter Neuzen begint met een salaris van 1200 gulden. Dat is veel te weinig voor een beambte die dag en nacht klaar moe^s^" en geen verplichtingen moet hebben, aan wien dan ook. Als de Raad van Ter Neuzen er toe over gaat de salarissen te herzien van de po litie dan moet het salaris zijn tmnimum f 1800 oploopende tot f 2000, f 150 vergoe- din- voor het Politiediploma, vrx>e u^f<>rm T.w-isel vrije geneeskundige behandeling tn pStvrij peiioeu. Dit lijkt wel hoc*, doch is het geenszins. De "meeste arbeiders

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 6