ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7006. Zaterdag 19 Juni 1920. /60e Jaargang. TWEE1DE BLAD. BINNENLAND. FEUILLET0N. PREDISGEURTEhT Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. TWKEDK KAMER. Vergadering van Donderdag. De voorzitter wijdt hartelijke woorden aan de nagedachtenis van den overleden griffier, nir. Arntzenius, wiens groote ver- diensten, welwillendheid en mllden fijnen geest hij dankbaar herdacht. Minister De Visser betuigt namens de re- geering deelneming in het verlies, dat de Kamer leed. Voortgezet wordt de behandeling van de Lager Onderwijswet. De heer Otto (u. I.) licht zijn amendement toe, om hoofden, die reeds 5 jaar ambulant zijn, ambulant te laten. De Minister ontraadt het amendement, dat alles ten aanzien van de afschaffing van het ambulantisme weer op losse'schroe- ven zal zetten, doch beveelt een nieuw ar- tikel aan. Maar hij vreest alleen, dat de af schaffing wordt verschoven tot 1923, tenzij dat bij de betrokken scholen een vacature is ontstaan. DE lOe VOLKSTELLING Men schrijft ons, dat het bericht, als zou de tiende algemeene volkstelling niet plaats vinden, blijkbaar onjuist is: gisteren hebben de gemeentebesturen de voorschriften tot het houden van de volkstelling toegezonden gekregen. De telling moet geschieden naar den toestand in den nacht van 31 December 1920 op 1 Januari 1921. (N. R. Crt.) TER NEUZEN, 18 JUNI 1920. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand 765,0 Bodo. Laagste barometerstand 755,3 Haparanda. Verwachting tot den avond van 19 Juni: Zwakke tot matige veranderlijke wind, aanvankelijk uit Oostelijke richtingen, toe- nemende bewolking, waarschijnlijk droog, behoudens kans op onweer in het Noorden. U1TVOER VAN VROEGE AARDAPPELEN. De Ned. Uitvoer Maatschappij brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, krachtens machtiging van den Minister van Landbouw, in staat is om, met ingang van Maandag 21 Juni e.k. vergunningen te en- dosseeren voor den^ uitvoer van vroege aardappelen, zulks op de voorwaarden, door haar gepubliceerd in hare desbetreffende circulaire van 3 Juni jl., met dien verstande nochtans, dat: a. de door de endosseering dier uitvoer- vergunningen te betalen hefting bedraagt 1, in plaats van 1,50 per 1000 K.G. aard appelen of gedeelte daarvan, met een mini mum van f 2.50 per uitvoervergunning; b. geen bepaald uitgangsstation op consentaanvragen behoeft te worden ver- meld, aangezien de uitvoer kan geschieden langs alle daartoe bij genoemde circulaire opengestelde uitgangsstations, ter keuze van de aanvragers. Met inachtneming der voorwaarden kur nen consentaanvragen reeds thans bij bo vengenoemde maatschappij worden inge- diend. AXEL. Voor de betrekking van onderwijzer aan de o. 1. s. alhier, hebben zich 13 so'licitan- ten aangemeld. De voordracht bestaat uit de heeren: 1. A. Pieterse van Oost- en West-Souburg; 2. J. Langebeeke van Arnemuiden; 3. C. J. Overbeeke.van Ossenisse. Hoe een Keulsche Schipper een Spaanschen Schatmeester gevankelijk naar ae Vereenigde Nederlanden voerde. Een verhaal uit het jaar 1626. Naar oude bronnen bewerkl door A. Wehrens. 1) re Keulen woonde in het jaar 1626 een schipper Dirk Schaey genaamd, die met zijn schip veel reizen naar de Vereenigde Neder landen maakte. aJ^Jv wlf.?ens het sluiten van de Rijnvaart 5- J een aantal andere schippers, die evenals Dirh steeds een goed stuk brood hun schepen verdiend hadden in groo- ten last en ongelegenheid. eneinde raad besloot hij, om zich zelven z,J"e" van .een wissen onderpang te i, en', Spanjaarden, die hem en zijn fr'h t,f i!njjeze henarde omstandigheden gebracht hadden, een boozen streek te spe- en en zich zelf er in eens weer boven op te helpen. y Hoe hij zijn oogmerk dacht uit te voeren zal uit het vervolg van dit verhaal blijken. Voor Rees lag een Staatsch oorlogschip onder kapitein Pieter Aertsen. op wacht, om de schepen uit Duitschland te beletten de Vereenigde Nederla,nden binnen te varen Zoowel te Keulen, als binnen verschillen- a,nier" s/e^en aan den Rijn gelegen, Wesel, Runberck enz. lagen Spaansche gar- Op het adres van den heer Ph. J. van Dixhoorn en 22 anderen is van den Minister van Landbouw omtrent een op te richten landbouwschool een zeer gunstig antwoord ontvangen. Er zijn redenen om te verwachten, dat nog dit jaar met het geven van lessen zal kunnen worden aangevangen. Indien een groot aan tal leerlingen zich aanmeldt, zal zeer waar schijnlijk de school een Rijkslandbouwwin- terschool worden. BOSCHKAPELLE. In de heden gehouden gemeenteraads- zitting werd afgewezen het verzoek van het bestuur der R.-K. Handelsschool te Hulst om een subsidie. Aangehouden werd een subsidie-aanvrage der R.-K. landbouwschool te Hulst. De heer A. de Bakker werd gekozen tot lid van het burgerlijk armbestuur. De heer P. de Gier werd benoemd tot gemeente-arts, in plaats van Dr. P. F. Fruijtier, die ontslag heeft genomen. WESTDORPE. In de laatst gehouden vergadering van den raad der gemeente Westdorpe, waren alle leden tegenwoordig. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld werden van Ged. Staten terug ontvangen goedgekeurde besluiten tot wijziging van de gemeentebegrootingen 1919 en 1920; een schrijven van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij. waar- bij deze opmerkt, dat de langs de tramlijn wonenden in deze gemeente de greppels langs de lijn zelf veelal volwerpen met sin- tels en allerhande huisvuil, zoodat zij zelf oorzaak zijn van slechte afwatering; eene dankbetuiging van den gemeenteveldwach- ter voor de hem toegekende jaarwedde-ver- hooging; een schrijven van het bestuur van Oud-Beijerland houdende mededeeling van eene door den raad aangenomen motie be- treffende reorganisatie van de politie, en een verzoek de Ned. Vereeniging ,Nosoko- mos" betreffende instelling van wijkverple- ging. A1 welke stukken voor kennisgeving wer den aangenomen. Besloten werd de pensioenen in deze ge meente reeds toegekend ten laste van het pensioenfonds voor de gemeente-ambtena- ren met ingang 1 Januari 1920 ten laste van de gemeentekas met 40 te verhooeen. Het aan de muziekvereeuiging ,,Eikels worden boomen" toegekend subsidie ad f 50 werd voor het loopende jaar gebracht op f 100. Een voorstel, om vast te leggen, dat dit ook gedurende de 2 eerstvolgende jaren zou gebeuren, werd bij meerderheid van stemmen verworpen. Met 4 tegen 3 stemmen werd afgewezen het verzoek van de Burgerwacht om bijdra- ge in de kosten tot aanleg van een schiet- baan. Aan het Burgerlijk Armbestuur werd over 1919 een verhoogde subsidie toegekend ad f 230. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur werden herbenoemd de heeren P. van Haelst. A. C. Puvlaert en R Kieboom. De distributie rekening over 1919 werd arangeboden en in handen gesteld van een commissie van onderzoek. Het kasleeningsbesluit werd gewijzigd. Voorstellen tot wijziging der gemeentebe grootingen 1919 en 1920 werden goedge keurd. Een motorverordening werd vastgesteld. Tot slot werd in besloten zitting behan- deld het kohier van den hoofdelijken om- slag voor 1920 dat daarna werd vastge steld waarop de vergadering werd gesloten rechtszaken. Arr. Rectitbank te Middelbnre. De rechtbank heeft in hare zitting van 18 Juni 1920, de volgende vonnissen uitge- sproken: I. v. d. A., oud 24 j., landbouwersknecht nizoenen, die geregeld uit de eerste stad hun soldij ontvingen. Met de uitbetaling en het vervoer van de benoodigde gelden was belast een Spaansch tresorier of schatmeester, Antonio Mons genaamd. Het geld werd per Rijnaak onder per- soonlijk geleide van Antonie Mons en een afdeeling Spaansche soldaten naar de gar- nizoenen gevoerd. Dirks plan was spoedig gemaakt. Hij stelde zich eerst in verbinding met den ka pitein van gemeld oorlogschip wien hij voor- stelde hem den Spaanschtn schatmeester met zijn geldzakken in handen te leveren tegen een zoodanig aandeel in den buit, dat hij in de toekomst onbezorgd kon leven. De overeenkomst werd aangegaan Nu moest Dirk Schaey zijn plan verder zien uit te voeren. Herhaaldelijk nam hij tegen een lagen vrachtprijs reizen naar den Beneden Rijn aan, om het geld uit Keulen naar Wesel te vervoeren. Zijn medeschippers morden voortdurend op den man, die op zoo goedkoope wijze werkte, dat zij nooit in aanmerking kwa- men voor het werk. Doch Dirk Schaey hoopte vroeg of laat de geleden schade in te halen en zich door een slag voor alles schadeloos te stellen. Door het bedingen eener lage vracht drong hij zich in de voortdurende gunst van den Spaanschen schatmeester op en werd ge regeld als geldschipper met het overbrengen van het geld belast. Dirks schip echter leende zich niet goed voor den dienst. dien de eigenaar zich een- te Cadsand, is wegens mishandeling ver- oordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. W. M. C., oud 18 j., schippersknecht te Hoofdplaat, is wegens vernieling veroor- deeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. A. S„ oud 17 j., A. A. V., oud 16 j., G. J. M., oud 16 j., M. M. E. W., oud 16 j., alien zonder beroep te Stekene; zijn wegens ver- boden vervoer veroordeeld ieder tot f 3 boete of 3 weken tuchtschool. Dr. P. M., oud 51 j., arts te Vlissingen, beklaagd geweest van het veroorzaken van den dood van een ander door schuld bij eene operatie is vrijgesproken. Zondag 20 Juni 1920. (Vlooswjjkstraat). Oud-Gerefortneerde gemeente (Vlooswykstraat.) KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. llywielcn zonder licht. Voertuig zonder licht. Opcubare dronkengchap. inaal daarvan voorstelde te erlangen. Daarom verkocht hij zijn Rijnscheepje aan den vorst van iSjjeuwburg voor de som van 1700 rijksdaalders om voor Dusseldorp als uitlegger te worden gebruikt. De vorst van Nieuwburg, die eerst Luthersch geweesf was, doch later den Ka- tholieken godsdienst had aangenomen, zocht Dirk over te halen ook tot Het Room- sche geloof over te gaan, waarvoor de vorst zorg zou dragen, dat Dirk geregeld in dienst van den Spaanschen schatmeester zou ge nomen worden om 's konings gelden den Rijn af te voeren. Dirk gebaarde alsof hij daar wel ooren voor had. Zoo werden hem op zekeren dag 6 ton- nen gouds toevertrouwd, doch hij achtte den tijd voor de uitvoering van zijn voornemen nog niet geschikt. Hij moest eerst een nieuw schip hebben, dat snel kon zeilen en hem de uitvoering van zijn plan gemakkelijk kon maken. Hij liet dus een nieuw schip met spitsen voorsteven maken. Veel zorg werd besteed aan het optuigen van het vaartuig. Rondom het roer liet hij een soort van gepantserde borstwering aanbrengen om den man aan het roer tegen musketkogels te kunnen beschermen. Een en ander veroorzaakte groote kosten; doch Dirk hoopte, dat het gelukken van zijn plan hem in eens voor al de gemaakte on- kosten schadeloos zou stellen. Toen de andere schippers het kleine scheepje zagen, konden zij maar niet be- grijpen, wat Dirk bewogen had, het zoo Een hond, die op den openbaren wee hijt of pogingeu daartoe doet, niet behoor- lyk vastleggen of vasthouden aan een ketting of streng tonw. Ordeverstoring in dronkenschap. Wapenwet. Als bestnnrder v. e. Motorrijtuig op zoodanige wyze ryden. dat de veilig- heid v. h. verkeer op dien weg in gevaar wordt gebracht. Straatschendery. Visseherywet en BinneHvisseherij- reglement. Valschen naam opgeven aan het beyoegde eezag. Een voorwerp niet verlichten op den openb. weg. IJkwat. PolitieYerord. te Hoek. Lenren zonder vergnnning. Te Ter Neuzen op een stoep staan zonder vergnnning. Spoorweg- en Lokaal-spoorweg- overtreding. Op den openbaren weg met geld spelen. Yrijgesproken. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is men begonnen met het hooien der klavers. Tengevolge der vele regens in de vorige maand en van de laatste weken, is het ge- was zeer goed ontwikkeld, en is cr eene zeer ruime opbrengst. klein van laadvermogen te maken. DaaroVer door hen ondervraagd zijnde, gaf Dirk steeds een antwoord, waarop niet veel in te brengen was. Alles was nu geregeld om bij de eerste de beste gelegenheid het plan te volvoeren. Nogmaals begaf de looze schipper zich naar Rees om met zijn kapitein den aan- slag te regelen. Gezamenlijk begaven beiden zich naar het leger van Prins Maurits te Millingen. Daar werd Dirk Schaey zoo in zijn voor nemen gesterkt, dat hij besloot den stouten streek te wagen, al stelde hij zijn leven dan ook bloot bij het volvoeren van het plan. Het toeval wilde, dat na zijn terugkeer te Keulen, de Spaansche schatmeester een groote som gelds naar de bezetting langs den Rijn moest overbrengen. Voor het vervoeren van dien schat wer den door den Spanjaard verscheidene schip pers aangezocht prijs op te geven, die alle van 60 tot 80 rijksdaalders vroegen. Toen Dirk Schaey nu ook ontboden werd voor dezelfde aangelegenheid, vroeg hij slechts 31 rijksdaalders. Het vrachtje werd hem dus opgedragen. Zijn schip werd bevracht met 8 vaatjes geld, 1 kist met een mand, terwijl de Spaansche schatmeester Antonie Mons en den Spaanschen penningmeester Marlyn Cornet benevens een geleide van 22 man de reis zouden medemaken. In de kist van den penningmeester werden gepakt 4 gouden ketens, 5 gouden medailles. een verguld uurwerk en andere snuisterijen om daarmede handel te drijven. Toen nu de overeenkomst opgestelcl en Ook de velden voor het grashooi liggen er zeer goed bij, terwijl ook de slootkanten veel hooi zullen leveren. ONTPLOFBARE STOFFEN. Te Rotterdam vischten eenige dagen ge- eden een paar jongers uit de Kolk een soort van plat schoensmeerdoosje op, dat was dichtgesoldeerd. Zy legden het op de rails van de tram, waardoor etn slag ont- stond als een kanonschct. Het doosje be- vatte dus een ontplofbare stof. Toen het water lager werd kon men tegen een van de spoorwegpylers minstens 25 van die doosjes zien liggen. Hoe zy daar kwamen, begreep niemand. De politie liet ze opvisscben. Sedert hoorde men er niets meer van. Maar nu viscbte een jongen uit den Oostkant by Delfshaven een kist op, welke gevuld bleek met ontplofbare stoffen. Zy werd op het politiebureau in de Voorhout gedeponeerd. Of beide vondsten met elkaar in veroand staan, is niet bekend. EEN LEGAAT. Dezer dagen overleed te Alkmaar een oude dame, die haar vermogen (pl.m. 30,000) benevens huisraad, op enkele voorwerpen na, niet aan bare familie had vermaakt doch by testament alles gelega- teerd had aan een dames-kapster, die baar veel diensten had bewezen. De notaris, die als executeur-testamentair optrad, kreeg een eigenaardig geconstreerden stoel, waarin een muziekinstrument was gemaakt, dat begon te spelen wauneer men op de stoel plaats nam MIJNONGELUK. In de staatsmijn Emma werd Woensdag- namiddag de ongehuwde mijnwerker Wil- lem Bertrand Nuth onder afvallend ge- steente bedolven en gedood. EEN VREEMD GEVAL. Aan den Rotterdamschen dijk werd 'snachts op de trambaan een F. N. motor- rijwiel gevonden. Hierop werd noch een lantaarn, noch een geluidhoorn aangetrof- fen, terwijl alleen aan den voorkant een nummer was te vinden. Van eigenaar of berijder was geen spoor te vinden. ZAKKENROLLER. Aan het Hollandsche Spoor-stat:on in Den Haag bemerkte Donderdagmorgen een heer bij 't instappen in den naar het buitenland bestemden trein, dat hem een portefeuille, waarin zich een aanzienlijk bedrag aan geldswaarde bevond, uit den borstzak van zijn jas werd ontfutseld. Bliksemsnel greep de heer den zakken- roller, die de portefeuille reeds in zijn be- zit had, vast. Ook de hoofdconducteur van den trein verhinderde den zakkenroller te ontsnappen, waarna de diet aan de politie werd overgeleverd. nederlander in belgje GEARREST ERD. De hMaasbode"-redacteur te Brussel soint d.d. 14 dezer. Hedenmorger. zyn te Namen de direeteuren en commissarissen van de kalkoveu vdes Grands Malades" gearresteerd wegens leve- rantie aan de Duitschers tijdens den oorlog Volgens de Libre Belgique" zou onder de gearresteerden ook zyn de Nedeihi idscbe vice-consul, de heer Van Pioovi n-Kevzer, directeur van de Nederiandsehe waterleiaing te Namen. De arrestat es hebben een gro^t opzien gewekt. geteekend was, sloeg de schipper voor, om- dat het niet geraden was bij ijsgang met een scheepje van 2 last de rivier af te zakken, slechts een paar soldaten van het geleide in zijn scheepje te nemen, de anderen op een anderen aak te zetten en terzijde van liet goudscheepje te doen voortroeien ten- einde het gevaar voor zinken of averij re verminderen. De penningmeester vond alles goed Nadat alles geregeld was, nam de schip per eenige mannen in dienst die hij tegen een goede belooning tot zijn voornemen had overgehaald. Tot dusverre was alles naar wensch ge- gaan. Er bleef hem nu nog over zorg te dragen voor zijn vrouw en kinderen, voor wie hij zorgvuldig alles geheim had gehouder- Te dien einde geeft hij haar last zich met de kinderen te begeven naar eene inmiddels gehuurde kamer op den Rijn uitziende en daar vuur aan te leggen. De vrouw volbrengt stipt haar 's mans bevelen. Voorzien van de noodige kleeren en mondvoorraad begeeft zij zich naar de aangeduide plek en houdt zich gereed de verdere bevelen van haar man te volgen. Nu begeeft de schipper zich naar zijn scheepje en blijft met de begeleidende aak zoo lang liggen tot de poorten gesloten- werden. (Slot volgt). NEUZENSCHE CO U RANT. De heer Duymaer van Twist (a.-r.) neemt in verb'and met het inkomen der militaire pensioenwet zijn desbetreffende interpella te terug. De interpellatie-Kolthek, over de uitsluiting in de bouvvbedrijven, wordt toe- gestaan. Hervorrnde Kerh. Ter Neuzen. 9$ u. en 2 u., Ds. A. Timinerman. Sluiskil. 9J u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. a., en 2i u., Ds. E. ftaams. Ziamslag. 9-J u. en 2£ u.. Ds. G. van Dis. Axel. 9i u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 9$ u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Honteuisse. 10 u*., Ds. W. J. van Lindouk. Gereformeerde Kerken. Hoek 10 u. en 3 n., Ds. H. v. d. Wal. Vhr. Gereformeerde Ker/t Ziamelag u. en Si n„ Ds. L. de Bruijn. Axel (Kijkuit). savonds 6 u., dhr. L. Dek van Sluiskil. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u. (oude tijd), leeskerk. Ter Neuzen. 9 a., 2 u. en 5i u. (oude tijd) leeskerk. Lokaal „Eben-Saf*er" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5J u., Evangelisatie. JS. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8i en 10 urn 's Namiddags om half drie Lof. Zitting van 11 Juni. Veroordeeld zyn ter zake van C. P. J. v. A., werkmaii, J, P. D., werkman, J. H., arbeider, alien te Ter Neuzen, C. v. d. W., fabr.arbeider, J. d. F., koopman, J. G., koop- inan, J. d. F., arbeider, K. W., kneeht, alien te Axel, A. A F. B., handelaar, M. J. K., metselaar, L. T- R-> klerk, A. C. K., metse- laar, alien te Sas van Gent, N. v. D., z. b., A. D., werkman, beiden te Hoek, J. R.. koopman, 11. O., oliaulleur, beiden te Zaamaiag, P. J. d. Iv., koopman te Ossenisse, T. v. V., werkman, Tb. M., landbouwer, beiden te Biervliet, A. v. P., werkman te Wachtebeke. ieder tot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht. P. A. M. V., bierbr.knecht te Westdorpe, tot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht. H. A. M., slager te Ter Neuzen, (le herhaling), tot eene boete van f 15. subs. 30 dagen hecht. F. B. F. S., metselaar, J. v. L., bootwerker, M. 0., bootwerker, P. O., varensgezel, A. ~K." aannemer, - J. J. K., varensgezel, P. S., leurder, M. J. H., schilder, alien te Ter Neuzen, W. R.. werkman te Sluiskil, ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. J. D., veldarbeider te Sluiskil, (le herhaling), tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. J. D., veldarbeider te Sluiskil, (le herhaling), tot eene boete van f 15, subs. 30 dagen hecht. 3. D., veldarbeider te Sluiskil, (le herhaling), tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. J. J. v. R„ landbouwer te Axel, tot eene boete van 15, subs. 30 dagen hecht. A. Dwerkman te Hoek, (le herhaling), tot eene boete van f 15 subs. 30 dagen hecht. E. J, D'h., landbouwer te Zuiddorpe, (le herhaling), tot eene boete van f 15. subs. 30 dagen hecht. J. v W., koopman, te Hoek, B. G.. werkman, J. M., scharenslijper, beiden te Middelburg. F. B., koopman te Bouchaute, A. B., paardenfacteur te Lembeke, A. S. R., visseher te Philippine, B. V., metselaar te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. D. A. B., koopman te Hoek, tot eeue boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. J. B., los werkman, zwervende, tot eene boete van f 15, subs. 30 dagen hecht. J. O., landb.knecht te Ter Neuzen, tot eene boete van J 15, subs. 30 dagen hecht., met verbeurdver- klaring van den ploertendooder. J. v. W., ktiopman te Hoek, tot eene boete van 50, subs. 100 dagen hecht., met vrijspraak van het meertlere hem ten laste gelegde. K. B., veedrijver te Sluiskil, tot eene boete van f 15, snbs. 30 dagen hecht. J. K., landbouwer te Axel, tot eene bo^te_van f 20, subs. 40 dagen hecht., met vrijspraak van het meerdere hem" ten laste gelegde. C. F- werkman te Axel, tot eene boete van f 25, subs. 50 dagen hecht. 1'. v. K., koopman te Zaamslag, tot eene boete van 5, subs. 10 dagen hecht. J. H. G., Winkelier te Westdorpe, tot eene boete van 3, subs. 6 dagen hecht., met verbeurdverkla- ring van het gewicht. J. G., straatmuzikant te Middelburg, tot eene loete van /0,50, subs. 1 dag hecht., met vrijspraak va» het meerdere hem ten laste gelegde. .1. d. K., koopman te Selzaete, tot eeiie boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. .1. d. B., knecht te Hoek, tot eene boete van 3, subs. 1 maanii tuchtschool. E. M. d. B., z. b. te Ter Neuzen, tot eene boete van 5, subsj 1 maand tuchtschool. P. D.. koopman te Ter Neuzen. P. E.. werkman te Biervliet, J. S., werkman te Hoek, J. C. M., werkman te Zaamslag, .1 .J. S., landbouwer te Nieowvliet. ieder tot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht. A. E. J. F. G., z. b., R. C. F. d. M., expediteur, beiden te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 10, subs. 20 dagen hecht., met vrijspraak van het meerdere hen ten laste gelegde. P. A. D'H vlasser te Ter Neuzen, tot eene boete van 75. subs. 1 maand tuchtschool. C. d. W., vlasser te Sluiskil, J. J. d. R., vlas ser, L. C. S., z. b., beiden te Axel, Sluiskil. ieder tot een maand tuchtschool, met voer ieder een proeftijd van een jaar. A. I. N., chauffeur te Avel, beklaagd van overtre- ding Motor- en Rijwielreglement. S. E., z. b. te Sas van Gent, beklaagd van over- treding der Drankwet.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 5