ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH VLAANDERER Uitloten GelcLleeningen. No. 7005. Donderdag 17 Juni 1920. 60e Jaargang. LUiieWEEB. Aanbesteding. INRICHTIN6EN, Het bonwen van 3 sciioor- steenen op school C te Ter Neuzen. Gemeentelijke-, tevens Districtsarbeidsbeurs H. H. Werkgevers d I N N E N L A N D, 8 U I T E N L A N D. Burgemeester en Wethouders van TER NEl ZEN brengen ter kennis van belang hebbenden, dat in hunne vergadering van heden zijn uitgeloot a. het aandeel No. 1, in de geldleening groot f 5000, aangegaan in 1901 b. de aandeelen Nos. 46, 48 en 53 in de geldleening groot 6500,—, aange gaan in 1905 c. de aandeelen Nos. I en 59 in de geld leening groot 17,500,aangegaan in 1906; d. de aandeelen Nos. 6 en 13 in de geld leening groot 9000,—, aangegaan in 1907 en e. het aandeel No. 24 in de geldleening groot 7500,—, aangegaan in 1910. De aandeelen, bedoeld sub a, b, c en e zyn aflosbaar 1 October 1920 en die onder d,- 1 Augustus 1920 ten kantore van den inlevering van Rijksgoederen. Bij de inlevering moeten de verlof gangers in BURGERKLEEDING ver- schynen en hnn zakboekje medebrengen. weike GEVAAB, SCHADE of HINDER kunnen veroorzaken. Ontvanger dezer gemeerfte en wat die onder c, d en e betreft, 00k by de A msterdamsche Bank te Amsterdam en by Julius Oppen- beim's Bank te Groningen. Ter Neuzen, den 14 Juni 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Het bestek ligt met eene teekening ter secretarie ter inzage en is aldaar voor 1,— verkrjjgbaar. Ter Neuzen, 14 Juni 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Bureau Sehoollaan 4. Geopend: alle werkdagen 9-12 en 2-4 uur. Wend U om arbeidskrachten tot de Beuis. I rMachinisteu, Ingeschreven staan JGrondwerkers, s j Lo8.se Arbeiderg, Opperlieden. De Directeur, J. F. DE COOKER. TWEED*. BAUER. Vergadering van Dinsdag. Aan de orde is de voortzetting van de be- handeling van de Anti-revolutiewet. De heer Troelstra (S. D. A. P.) dient een motie in, vragende om schorsing der beraad- slagingen ten einde de regeering de gelegen heid te geven nadere gegevens te verschaf- fen omtrent de urgentie van het ontwerp. Het voorstel van den voorzitter om voor de behandeling der motic een half uur toe te staan, wordt aangenomen met 54 tegen 15 stemmen. De heer Troelstra licht zijn motie toe, die nader wordt gesteund door den heer Van Ravesteyn (comm. partij) en wordt verwor- pen met 56 tegen 15 stemmen. De heer Dresselhuys (v.-l.) licht het amendement toe op artikel 2, bedoelende de mogelijkheid open te laten van straffeloos heid bij vrijwillig terugtreden van den dader van een poging tot aanslag. De heer Beunter (a.-r.) licht een sub- amendement toe, dat uitgaat van dezelfde bedoeling als het amendement-Dresselhuys, doch een andere redactie wenscht. De heer Marchant (v.-d.) wil" den vrij willig teruggetreden dader steeds straffe- loosheid verzekerd zien. De heer Visser van IJzendoorn (v.-l.) wil alleen de mogelijkheid van straffeloosheid, omdat de motieven van terugtreden niet al- tijd straffeloosheid waard zijn. 50 MILLIOEN ROEBEL VOOR SOVJET- PROPAGANDA. Minister Heemskerk merkte in de Tweede Kamer op, dat hij wel genoodzaakt was, zich met de Russische Sovjetrepubliek te bemoeien, sedert deze ook Nederland in haar belangstelling had begrepen door het propaganda maken voor den internationa- ien burgeroorlog en de vestiging der inter- nationale communistische republiek. Nauwelijks was die rede uitgesproken of een bericht uit Moskou, via de Morning Post, komt tot ons, dat de groote Sovjet- commissie over het verkiezen van zoo weinig ccmmunisten in den Duitschen Rijksdag zoo ontevreden is, dat de Sovjet-vertegenwoor- diger te Berlijn zal teruggeroepen worden en zich zal hebben te verantwoorden over de besteding der hem toevertrouwde 50 millioen roebel voor propaganda Het wil ons voorkomen, dat een dergelijk bericht boekdeelen spreekt en geen commen- taar behoeft. N. Ct. ONZE TREILERS IN ENGELAND. Men meldt uit IJmuiden aan de Visscherij Crt., dat, ondanks de vertoogen der Engel- sche reeders en den aandrang die er wordt geoefend om op 15 dezer de Engelsche ha vens voor de Hollandsche treilers te sluiten en geen kolen meer te geven, de Engelsche regeering hieraan gemeend heeft, niet te moeten voldoen. Voor onze treilers zijn dus de Engelsche markten nog vrij. Dit bericht is officieel, zegt het blad. VERBOD VAN UITVOER VAN TURF. Het uitvoerverbod van turf, dat tijdelijk werd opgeheven, is weer van kracht. B1DDAG VOOR VREDE EN VERBROE- DER1NG. Naar aanleiding van een verzoek van den Wereldbond tot bevordering van een goede verstandhouding onder de volken door de kerken, om den laatsten Zondag van Juni te bestemmen voor een algemeenen biddag voor vrede en verbroedering, heeft de Al- gemeene Synodale Commissie der Neder- landsche Hervormde Kerk besloten, de pre- dikanten uit te noodigen zulk een b'.dstond te houden op den eersten Zondag in Au gustus, even als dit reeds de laatste jaren op den Vredes-Zondag het geval was. NEDERLAND EN BELGle. De Schelde, ,,het groote morgenblad van Antwerpen", schrijft aan het slot van een artikel over de kwestie der Wielingen: Wij zouden nog meer argumenten kunnen aanhalen, die 't goede recht van Belgie in deze zaak bepleiten en staven. Voor het vraagstuk der Wielingen een be- vredigende oplossing gekregen heeft, wor den de onderhandelingen, weike de herzie- ning der traktaten van 1839 betreffen, niet doorgezet. Wij rekenen op de beslagenheid en de oni- zichtigheid van hen die gelast zijn dit nete- lig karweitje at te haspelen, van Cauwe- iaert heeft het plan, waarbinnen onze bin- nenlandsche en buitenlandsche zich bewe- gen moet, raak omschreven. Wij zijn 't eens met hem waar hij verklaart, dat onze bui tenlandsche politiek moet steunen op de beide rassen van ons land, steunen op het vertrouwen van gansch het volk, 't zij Vla- mingen, "t zij Walen, om ons in het uur van den nood alles te doen offeren. ook ons bloed, om onze zelfstandigheid te vestigen. Daarom dient aan 't Vlaamsche volk 'tgevoel gegeven, dat het thuis is in zijn land, 't gevoel dat de buitenlandsche poli tiek niet tegen zijn belangen is gericht. Dit is overigens een der noodzakelijke voorwaarden, om het werk der nationale herrijzenis, in gemeenschappelijke geestdrift aan te vatten. Wat de betrekkingen met onze noorder- buren betreft. het ware jammer dat deze moesten bedreigd worden door het gestook van enkele onbekookte kwajongens en po- litieke vrijschutters. Wij kunnen met klem onze eischen steunen, zonder daarom een grof, onwiliig en autokratisch toontje aan te slaan. Het commentaar van de Belgische bladen op het debat in de Kamer over de opschor- ting van de onderhandelingen met Neder land is nog steeds schaarsch. De Libre Belgique wijdt evenwel een hoofdartikel aan deze besprekingen. Het blad meent dat Hymans zich ten voile gerechtvaardigd heeft, en de natie de verklaring van Hy mans goedkeurt. Het waarschuwt vooral tegen te spoedige hervatting van de onder handelingen. Aan Nederland mag de keus van het oogenblik voor de hervading na de overeenkomst betreffende de Wielingen niet overgelaten worden. Hierover zal Belgie moeten beslissen. Dit oogenblik zal slechts aangebroken zijn, nadat de nieuwe interna tional toestand voor en door Belgie, in akkoord met de geallieerden, zal zijn ge- schapen. 'De onderhandelingen voortzetten, zooals Hymans heeft gezegd, beteekent dus niet de besprekingen hervatten, wanneer Nederland het wenscht, en over het punt, waar we 23 Maart bij gebleven zijn, maar wel, als wij het wenschen en over een ver- der verwijderd punt naar onze keuze Het Laatste Nieuws van Dinsdag schrijft, dat het debat over de buitenlandsche po litiek in het Belgische Parlement den indruk vestigt, dat er eindelijk op dat gebied wat duidelijkheid komt. Belgie, aldus het blad, kan zijn vrije lotsbestemming slechts ver- zekeren door het voeren van onafhankelijke en volkomen doeibewuste politiek. Tot nu toe is het in dat opzicht een warboel van belang. Men denke slechts aan de verhou- dingen tot Nederland. De geallieerde teclu nici hebben uitgemaakt, dat in militair op zicht de huidige Schelde—toestand best ver- eenigbaar is met het Belgische belang en de internationale veiligheid. Deze technici zullen het wel beter weten, dan sommige zoogenaamde Belgische specialisten, die niet in staat zijn, vier torpedobooten be- hoorlijk te beredderen. Wat Nederlandsch Limburg betreft, zou den er niet in de lijn van de Vo'kenbonds- politiek zelve, zonder eenige opdracht van souvereiniteit of grondgebied, tusschen Ne derland en Belgie schikking kunnen getrof- fen worden, die de verdediging van Belgisch l imburg en bijgevolg van de Maas. moge- lijk maken? Is zulks geen Nederlandsch zoowel als een Belgisch belang? Maar heeft de Belgische warboel op buitenlandsch ge bied, hebben dubbelzinnigheden en vooral annexionistische politiek de gewenschte op lossing ooit in de hand gewerkt? De vraag stellen is haar beantwoorden. De Belgische belangen zelf werden door annexionisten in het gedrang gebracht. Sommigen hebben de schorsing van de Nederlandsch-Belgische onderhandelingen goedgekeurd enkel en alleen, omdat zij thans het veld breed en open wanen voor hun knoeipolitiek. De Vlamingen weten goed als wie ook, dat het nationale belang niet gediend wordt door de onopgeloste Wielingenkwestie^ Er zijn Nederlanders als prof. Niermeyer, die het rechtvaardige van de Belgische aanspraken in dit opzicht er- kennen, maar de Vlamingen zullen niet dul- den, dat de rechtmatige Belgische belangen verward worden met verwerpelijke an- nexatiepolitiek en zij stellen met genoegen vast, dat Hymans de annexionisten niet ter wille is. Belgie heeft tot plicht en hier- door dient het trouwens het best zijn be langen tegenover Nederland het voeren van openhartige eerlijke politiek zooals het ook met alle dubbelzinnigheden moet uit zijn wat onze verhoudingen tot Frankrijk betreft. De beruchte annexionist Pierre Nothomb weet, gehoord de redevoeringen van de heeren Segers en Hymans in de Belgische Kamer over het afbreken der onderhande lingen met Nederland, in dc Nation Bei ge" een orgaan, zijner waardig! geen anderen raad te geven als: het slui ten van een verbond met Frankrijk en dan de onderhandelingen met Nederland hervat ten. De bedoeling is duidelijk: Frankrijk moet, ten believe van Belgie, geducht met de sabel desnoods gaan kletteren, om Ne derland in zijn schulp te doen kruipen. Fier is de houding niet, weike Pierre Nothomb zijn vaderland wil doen aannemen, maar voor den Belgischen annexionist is de eerste en de laatste "wet: het doel heiligt de mid- delen. ,,Het Vlaamsche Land" zou gaarne wil- len, dat de Nederlandsche Regeering niet al te angstvallig vasthield aan historische rechten; 1648 en zelfs 1839, ligt reeds zoo lang achter ons. Nederland mag, aldus dit blad, in vrede het deel van de Schelde be- zitten, dat het toekomt; het moet echter ook eens denken aan moderne beginselen en niet alleen aan antieke, lang verjaarde opvat- tingen. DAL1NG DER PR1JZEN. Blijkens een mededeeling van den han- delsattache 's Jacob te Londen wordt de vraag besproken, of de prijsdaling, weike in den laatsten tijd in verscheidene artikelen voornamelijk grondstoffen, als: koper, tin, lood, katoen en wol heeft plaats gevonden, geacht moet worden het voortee- ken te zijn van een nieuwen tijd, waarin de stijging tot staan zal zijn gekomen, dan wel of zij slechts een tijdelijke reactie is die bin- nenkort door hernieuwde stijging zal wor den gevolgd. Zij, die sceptisch staan tegen over de voorspellingen aangaande de blij- vende daling van den levensstandaard, wij- zen op de jongste verhoogingen der arbeids- loonen in tal van bedrijven, die toegestaan zijn om aan de duurte tegemoet te komen en bij wijze van wisselwerking, weer aan leiding zullen zijn tot hernieuwde prijsstij gingen. Aan den anderen kant lijdt het geen twij- fel, of er zijn teekenen, die wijzen op minder, goede tijden in sommige induetrien. Dit geldt voornamelijk voor de Lancashire ka- toen-nijverheid, waarin in de afgeloopen maanden buitensporig veel verdiend is, dank zij de hooge prijzen, die overzeesche mark- ten bereid waren te betalen, doch waarin sedert korten tijd verandering is gekomen. Het is ook bekend, dat in den laarzen- en schoenenhandel de vraag, van wege de hooge prijzen, sedeTt eenige maanden niet everedig is geweest aan de productie en dat in Northampton het centrum dier indu- strie de voorraden zich hebben opge- hoopt. DE HOUTMARKT. De houtinvoer uit Tsjecho-Slowakije is, blijkens de mededeelingen van de Handels- afdeeling van het Nederl. gezantschap te Berlijn, in den laatsten tijd geweldig toege- nomen. Het gevolg hiervan is, dat voor ge- zaagd hout het aanbod de vraag overtreft en de prijzen terugloopen. Het bouwbedrijf, dat bijna geheel stit ligt, en de meubel-in- dustrie houden zfch terug. Vele warenhui- zen nemen de bestelde woninginrichtingen niet af. En het gevolg is, dat de meubelfa- brieken de houthandelaren met de bestel- tingen laten zitten, waardoor deze hunne verplichtingen tegenover de zagerijen niet kunnen nakomen. De flauwe stemming op de Noord- en Oost-Duitsche houtmarkt houdt aan in het geheele bedrijf, van de zage rijen tot den h'outhandel en de mcubel-indu- strie is net zeer stil. De ingetreden prijs daling gaat zonder twijfel verder. Voor hout op stam bestaat weinig kooplust en dan nog alleen tegen sterk verminderde prijzen. ESSAD PASJA VERMOORD. De leider van de Albaneesche delegatie te Parijs, Essad Pasja, de gewezen dictator van Albanie, is Zondagmiddag te Parijs ver- moord. Om kwart over twee verliet hij het Continental-Hotel, toen opeens een jonge man twee revolverschoten op hem loste. Essacf Pasja werd in de borst getroffen en zakte in elkander. Men droeg hem het ho tel binnen, waar hij enkele oogenblikken later overleed. De moordenaar werd door een politie-agent, bijgestaan door een kell- ner, en het pubiiek achtervolgd en ten laat ste gearresteerd. Op- het politiebureau ge bracht, verklaarde hij Avesi Rustem te hee- ten en op 30 September 1895 in Albanie ge- boren te zijn. Sinds 31 Mei j.l. woonde hij te Parijs en was ingeschreven als student in de paeda- gogie. Met nadruk verklaarde hij niet met voorbedachten rade op Essad Pasja gescho- ten te hebben. Toen hij hem echter zoo op eens voor zich zag staan, had hij onder den indruk van het lijden van zijn land, dat hii aan den dictator weet, de schoten op Essad Pasja gelost. Essad-pasja, herinneren wij, Nederlan ders, ons nog, schrijft het Hbld., maar al te goed uit den tijd, toen de Nederlandsche officieren in Albanie, onder de regeering van den Mbret, den prins Von Wied, hun hopelooze taak waarvoor Thomson met zijn leven moest betalen, trachtten te verrichten. In den strijd tusschen Italiaan en Oosten- rijker, toen ondanks de instelling van het ,,zelfstandige" Albanie voortgezet, speelde Essad een merkwaardige rol. Essad Pasja, van de familie der Toptanis, de beys van Tirana, werd door Abdoel Hamid, die zijn broeder had laten vermoorden, omdat de Toptanis hem dreigden te machtig te wor den, tot generaal en commandant der gen darmerie te Janina verheven, in de hoop al dus de wraakzucht van Essad te kunnen bezweren. Essad wist groote voordeelen te trekken uit deze Turksche ambtelijke posi- tie. In 1908 was hij commandant dev gen darmerie in Scoetari. Weike rol Essad nu juist wel hejft ge- speeld bij de Turksche revolutie en in Jen Baikanoorlog is nog niet volkomen bekend, al schijnt, in elk geval die rol al weinig zuiver. In 1914 werd hij onder den prins Von Wied, Minister van Oorlog en van Bin- nenlandsche Zaken, maar hij speelde een dubbelzinnige rol en onderhield tegeiijker- tijd relaties met de rebellen, die tegen den Mbret zich verzetten. Essad werd ten slotte in Mei 1914 verbannen. Maar de heer-" lijkheid van den Mbret duurde niet lang en tijdens den wereldoorlog keerde Essad te rug en proclameerde hij zich zelf tot presi dent van de voorloopige Albaneesche regee ring (5 Oct. 1914). Hij plaatste zich aan de zijde der Entente en trok, toen de emstan- digheden dit noodig maakten, naar Sn'oniki en later naar Parijs. EEN LEEN1NG AAN DUITSCHLAND. De Temps zegt, dat de beraadslagmgen der geallieerde commissies over de inter nationale leening, weike aan Duitschtand zal worden verleend, zijn afgeloopen. De leening zal 5000 tot 15.000 millioen bedra- gen en de rest zal in grondstoffen worden verschaft en mede met de schadeloossteiling worden verrekend. De hoofdvoorwaarde voor de leening is dat de Duitsche financien en de belasting- directie onder toezicht van de Entente- commissie te Berlijn worden gesteld. •EEN VLIEGMACHINE VOOR DEN KONING VAN BELGIE. Naar de Matin mededeelt heeft de firma Handley-Page een fraai vliegtuig ten ge- schenke gegeven aan Koning Albert van Belgie. Het toestel is van Londen naar Brussel gevlogen, waar de Koning het in- specteerde. EEN STAATSGREEP IN RUSLAND. Volgens te Stockholm ontvangen berich- ten is de inwendige politieke toestand in sowjet-regeering ernstig geworden, als ge volg van de tijdelijke militaire successen in Polen. De boisjew.stische pers drukt haar vrees voor de toekomst uit. Tenzij, zegt zij, de werklieden hun krachten verdubbelen, wordt sowjet-Rusland met den ondergang bedreigd. De beroering is nog toegenomen door de moeilijkheden met het vervoer der levens- middelen en brandstoffen voor de steden als gevolg van de requisitie van transport- middelen voor militaire doeleinden. Vol gens de verklaringen van Trotsky z;jn van de 16.000 locomotieveirer 9600 onbruikbaar. Volgens een later telegram zou een revolutie aan het bewind Lenin—Trots- ky reeds een eind hebben gemaakt. Geruch- ten als deze zijn echter reeds zoovele malen verspreid en de bron is trouwens zoo vaag, dat men goed zal doen er niet te lichtvaar- dig geloof aan te hechten. Er is te Berlyn geen bevestiging ont vangen van bet telegram uit Tokio over een tegenrevolulie in Moskou. De verte- genwoordiger der So'jetregeering te Berlyn, dr. Kopp, acht de bericbten over een val van de regeering van Lenin en Trotzky een politiek tendenzbericht. Hy heeft gis- teren nog uitvoerige draadioote telegram- men uit Moskou ontvangen, waarin niets werd gemeld over een tegenrevolutie. Naar myn omening zoo zeide hy tot een persvertegenwoordiger is het bericht een serzinsel. Reeds de uiterlyke vorm wyst er op. Een draadloos bericht uit Moskou, dat in Wladiwostok opgevangen wordt, kan avengoed door andere Europeesche stations opgeva >gen worden. Niettemin komeD deze beriehten over Wladiwostok en Tokio naar Londen. Ik heriDner er aan, dat ook het vorige jaar een dergelyk bericht uit Tokio is gekomen, dat niets anders bleek te zyn dan een groote opgezette beurszwendel. Wy moeten niet vergeten, dat zoo juist het bericht is ingekomen, dat de Polen de Oekraine hebben ontruimd, en dat er wel licht kringen zijn, die er een polit ek of een handelsbelai g by hebben dit feit te melien. Een de getyke manoeuvre mist onder bepaalde omstandigheden niet zijn doe! op hen, voor wie het bestemd is. Ook de Duitsche links radiealen. die met Moskou voeling bouden, zjjn zonder bevestiging en noemen een tegenrevolutie onwaarschynlyk. De Londeusche correspondent van het Petit Journal meldt aan zjjn biad, dat ook te Londen nog geen bevestiging van het gerucht over een revolutie in Rusiand is ontvangen. Ook Kreshn heeft geen bericht over den sal der regeering Lenin-Trotzky ontvangen. DE BEZ1TTINGEN DER DUITSCHE VOR8TEN. Tydens een algemeene vergadering der meerderheidssoeialisten van Thuringen, te Halle aan de Saale gehouden, deelde staats- raad Hoffmann mede dat aan den gewezen hertog van Saksen-Meiningen, die 120 mil lioen mark eischte voor zijn in beslag ge- nomen cigendommen, slechts 7 millioen mark werd toegekend. In het vroegere hertogdom Saksen-Gotha heelt de gewezen vorst 21 miliioeD mark ontvangen eu de regeeringen van Schwarzburg Rudolstadt en Schwarzburg-Sonderhausen kendert een jaarlijksche rente van 550.000 mark aan den afgetreden prins toe, hoewel zy grooten- deels uit onafhankeljjke socialisten bestaan. NEUZENSCHE COURANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente- secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van C. C. NOBELSte Ter Neuzen, om VERG Jj'WNING tot het plaatsen van diverse machinerien, t. w. 7 houtbewerkingsmarhines en 3 slijpmachines, in het perceel kadastraal bekend in sectie L 110. 1171. Op Maandag, den 28 Juni a s., des namiddags ten 3 uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schrifteliik toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor hetboven- gemelde tijdstip, ter Secretarie der Gemeente ken nis n e m e n van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 14 Juni 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE. De Burgemeester van TEi NEUZEN rnaakt be kend, dat de in het verlofgangersregister van de landweer dezer gemeente ingeschreven verlofgangers der landweer, die in den loop van hot jaar 1920 aanspraak kunnen doen gelden op oijtslag uit den dienst bij de landweer wegens volbrachten land- weerdiensttijd, op grond van art. 31, laatste lid, der Landweerwet al de hun voor Rijksrekening verstrekle voorwerpen, met uitzondering van het zakboekje (dus wapenen, voorwerpen van ledergoed, kleeding- en uitrustingstukken, reglementen en dienstvoor- schriften) moeten inleveren te Ter Neuzen, in de Arsenaalkazerne aan de Nieuwstraat, op Dninler- S J11 Si 0111 !l imr vooriniddags. De aandacht wordt gevestigd op de navolgende wetsbepalingen A. Een arrest van e6n dag tot zes dagen. te ondergaan in de naastbijgeiegen provoost of het naasthijzijnde huis van bewaring, dan weieenkwar- tierarrest van een dag tot zes dagen, te ondergaan in een kazerne, kail door den Landweerdistricts- commandant worden opgelegd aan den"verlofganger lo. die zonder geldige reden voorwei pen, als hier- voren genoemd, niet inlevert 2o. die zonder geldige reden voorwerpen, als hiervoren genoemd, niet in den vereischten staat inlevert 3o. die een of meer aan een ander toebehoorende voorwerpen, als hiervoren genoemd, als de zijne inlevert. U. De verlofganger, die zfch schuldig heeft ge- maakt aan een der hiervoren onder lo. en 3o. be- doelde feiten, is, onverminderd de gehoudenheid tot het ondergaan van het vermelde arrest of kwartier- arrest, verplicht op de voorgesehreven wijze voor werpen, als hiervoren genoemd, alsnog in te ieveren, znlks op den tijd en de plaats, door den Landweer- districtscommandant te bepalen. De. onder H bedoelde verlofganger, die niet vol- doet aan de daar omschreven verplichting tot inle veren, of, deze verplichting vervullende, zicli schul dig inaakt aan een der bij A onder 2o. en 3o. ver melde feiten, wordt in werkelijken dienst geroepen of gehouden voor den tijd van ten hoogste twee maanden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald, die tevens het korps van het leger aanwijst, waarbij de werkelijke dienst moet worden vervuld. De verlofganger, die zich niet onderwerpt aan een straf uitgezondetd kwartierarrest hem door een krachtens de Landweerwet of eenige andere wet daartoe bevoegde autoriteit opgelegd, wordt aange- houden en onder verzekerd geleide naar de naast bijgeiegen provoost of het naasthijzijnde huis van bewaring overgebracht. Indieu de verlofganger wegens geldige redenen verhinderd is persoonlijk de wapenen, iiet ledergoed, de kleeding- en uitrustingstukken en de reglemen ten en dienstvoorschriften in te Ieveren, is Jiij of pijoe nasislbeatskttnden gehouden er "voor te org err. dat de inlevering door een Ander geschieat. Van de geldigheid der redenen van verhindering moet blij- ken uit een bewijs, dat hetzij door den Burgemeester afgegeven, hetzij door dezen gelegaliseerd is. Dit bewijs moet bij de inlevering worden overgelegd door den persoon, die namens den verlofganger tot het doen van de inlevering verschijnt. Op daartoe aan den Burgemeester gedaan verzoek worden door dezen aan den verlofganger zoo noodig passagebiljetten afgegeven voor veren, waarvan moet worden gebruik gemaakt op de reis naar en van de plaats van inlevering. Overigens geniet de verlof ganger geen vervoer voor Rijksrekening. Ter Neuzen, 14 Juni 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Bnrgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen den 5 Juli 1920, des namiddags 3 uur, in het openbaar aan- besieden TER NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1