algemeen nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No, 6997. Zaterdag 29 Mei 1920. 60e Jaargang. S u i k e r. BiNNENLAND. f. BUITE NLAND. GEMENBDE BERICHTEN. ZETHLE^STHi H3ILi-A.:D FRKPIK1ITB&TB~ Zondag 30 Mei 1920. Loop der bevolking van Ter Neuzen. URANT De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat. bon 35 der Rijks- suikerkaarten geldig is van Maandag 31 Mei t/m Z on dag 6 ,Juni. Ter Neuzen, 28 Mei 1920. De Bargemeester voornoemd, J. HU1ZINGA. DE ARBEIDSWET. Het Nederl. correspondentiebureau in Den Haag meldt Uit de beste bron vernemen wjj, dat een bericht in Het Yolk, als zou de 45-urige arbeidsweek niet v6or Jacuari 1921 worden ingevoerd, wellicbt. zelfs niet voor April van dat jaar, volkotnen uit de lucht is ge- grepen. Zonder dat men ern bepaalden datum kan noemen, waarop de regeling van de Arbeidswet ten aanzien van de fabrieken en werkplaatsen in werking zal kunnen treden, kan met stelligheid worden verze- kerd, dat dit betrekkelgk spoedig en zeker nog in den loop van dit jaar het geval zal zgn. Reeds heeft de Hooge Raad van Arbeid advies uitgebracht over het ontwerp-arbeidabesluit, terwjjl hetontwerp- werktgden-besluit bg dit college in behan- deling is en de overige desbetreffende alge- meene maatregelen van bestuur, welke aan het departement voor den arbeid zgn of worden ontworpen, eveneens met den raees- ten spoed worden onderzocht, naarmate zg bg den Hoogen Raad van Arbeid inkomen. De subcommissies van den Hoogen Raad van Arbeid vergaderen hiertoe dagelgks. Daar deze algemeene maatregelen van be stuur in de practgk van de grootste bet.ee kenis zullen zgn, spreekt het intusschen vanzelf, dat de ernst van het onderzoek daarvan aan den spoed niet mag worden opgeofferd. Ook de Raad van State za! ten slotte de algemeene maatregelen van bestuur nauw- gezet bebben na te gaan, alvorens deze zullen kunnen worden uitgevaardigd. Doch dit alles neemt niet weg, dat zg stellig n0g dit. jaar in werking zullen kunnen treden. SCHIETEN OP ONTVLUCHTENDE ARREST ANTEN. Bg Mioisterieele beschikking heeft de Minister van Oorlog het volgende ter kennis gebracht Ten einde eenerzgds het ontvluchten van arrestanten tegen te gaan, en anderzgds het verloren gaan van mensehenlevens bg het beletten van pogingen tot ontvluchting, zooveel mogelgk te voorkomen wordt het volgende bepaald Slechts in de uiterste noodzakelgkheid mag tegen ontvluchtende arrestanten van een vuurwapen worden ge- bruik gemaakt. Tevoren dienen alle voorzorgsmaatregelen te worden genomen, die een ontvluchting kunnen voorkomen. Daartoe moet in de eerste plaats gerekend worden bet luchten van arrestanten binnen goed afgesloten ruimten. Zoo noodig, indien de omstandig- heden daartoe aanleiding geven, moeten bg het luchten van arrestanten handboeien ge- bezigd worden. Deze voorzorgsmaatregelen zullen meer of minder streng moeten worden toegepast, naarmate van den persoon van den arrestant en van de zwaarte van de overtreding of het misdrgf waarvoor hg zicb in arrest bevindt. In geval van zelfverdediging zal het vuur wapen, ook zonder sommatie, onmiddeilgk aangewend mogeu worden. Bestaande consignes moeten voor zoover noodig, in overeenstemming met deze ieger- order gebracht worden. DE PAPIERNOOD. De welvaart van een land weerspiegelt zich in de nieuwsbladen. De algemeene ontwikkeling bracht de behoefte aan lec- tuur en wie het zich maar even kan per- mitteeren schaft zich een nieuwsblad aan en zoo is de toenemende vraag naar papier verklaarbaar, die zich over geheel de we reld vertoont, bniten de landen die zoo zwaar door den oorlog zgn getroffen. Ame rika, dat voorheen zooveel papier fabri- ceerde, dat het naar Europa kon uitvoeren wordt nu niet alleen door eigen fabrieken voorzien, maar neemt alles wat Canada kan leveren, gaat ter markt in Noorwegen en Zweden tegen prgzen die voor het land van den dollar buiteusporig zgn. De vraag naar de grondstoffen voor de papierfabricage srijgen tot een ongekende hoogte en aan de vraag naar couranten druk-papier kan niet voldoende worden voldaan ook tegen een prjjs, die nu reeds vijfmaal hooger is dan voor den oorlog. Waar moet dat been DE BOLSJEWIKI IN PERZIE. In Perzie schijnt het er niet bijster roos- kleurig uit te zien. Uit Teheran wordt be richt, dat men dq ontrufming der stad, die door de roode troepen gebombardeerd wordt, voorbereidt. Er .zijn alle mogelijke maatregelen genomen ter bescherming van de vreemdelingen. Uit Moskou komen tal van draadlooze berichten, die handelen over de actie der bolsjewiki in Perzie. Te Enzeli moeten de bolsjewik: een enorme hoeveelheid oor- logsmateriaal meester gemaakt hebben. 1" antwoord op de nota der Perzische regee- ring van 20 Mei heeft Tsjitsjerin aan den Perzischen Minister van Buiteblandsche Zaken een nota gezonden, waarin medege- tieeld wordt, dat de Russische scvjet-regee- ring haar goedkeuring hecht aan het besluit der regeering te Teheran, om een diploma- tieke missie naar Moskou te zenden, ten einde permanente betrekkingen tusschen de beide landen tot stand te brcngen. Volgehs het Journal des Debats heeft de Britsche bezetting, die zich van Enzeli naar Resjt begeven had, ook deze stad verlaten en zich thans te Mendsjil bevindt. De-Perzische Minister van Buiteniandsche Zaken, die zich nog in Europa bevindt, ver- klaarde, dat bij de Engelsche Perzische overeenkomst van 9 Augustus 1919 Perzie niet onder Engelsch protectoraat gekomen is. De Perzische regeering, die Teheran verlaten heeft zal zich volgens het Journal des Debats voorloopig naar Hamadan be geven, waarheen ook de sjah vertrekt. De oppositie te Teheran eischt de samen- roeping van het parlement, hetgeen de re geering tot op heden heeft nagelaten. AANMAAK VAN KANONNEN. Naar draadloos uit Parijs geseind wordt, heeft ee,n onderzoek bij Krupp uitgewezen, dat daar veldgeschut werd aangemaakt. Bij een verhoor van den directeur verklaarde deze, dat het hier uitsluitend de fabricage betrof van peschut. ter vervanging van het oude materieel binnen de grenzen, aangege- ven door het vredesverdrag. Er is bevel ge- geven alle aanmaak te staken, terwijl er een scherpe controle zal worden geoefend. SCHOENPRIJZEN GEDAALD. Te Berlijn zijn de schoenprijzen reeds 20 tot 30 gedaald en men verwacht nog grooter daling, daar de groote schoenfa- brieken te Pirmaessens, Halle, Frankfort, Essen enz. hun reusachtige voorraden wel tegen verminderde prijzen vah de hahd zul len gaan .doen, aangezien ze anders ver- plicht zijn, huhlie bedrijven geheel stil te zetten. VERLEIDEN TOT DIEFSTAL. De strafkamer te Elberfeld heeft den sta- tions-assistent te Unterbarmqn wegens het verleiden zijner ondergeschikten tot diefstal tot 2 jaar gevanganis en 5 jaar eerverlies veroordeeld en zijn volgelihgen tot straffen van 4 tot 18 maanden gevangerns. Er wer- den diefstallen in het groot gepleegd, eens zelfs voor 165.000 mark tegelijk. TER NEUZEN, 28 Mei 1920. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand 769.0 Hernosand. Laagste barometerstand 757.6 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 29 Mei: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste- lijke wind, gedeeltelijk bewolkt aanvanke- lijk weinig of geen regen, zelfde tempe- ratuur. WEENSCHE KINDEREN. Men schrijft ons: Waren voor een tweetal maanden de „Ter Neuzensche" Weensche kinderen door een 20tal dames ter verwelkoming feestelijk verzameld op de bovenzaal van het „Hotel du Commerce", nu boden de leden van het Comite hun aldaar een afscheidsfeest aan op Donderdag der vorige week. Het was er weder een gezellige drukte in de met bloemen versierde zaai. Behalve de kinderen met begeleidsters waren ook aanwezig vele pleegouders en enkele genoodigden. Wat deed h>e>t goed te zien, dat alle kin deren, dank zij hunnen pleegouders, zoo fink verzorgd naar hun land kunnen terug- keeren. Een der begeleidsters dankte dan ook namens kinderen en dier familie Comite en verzorgers voor alle zorgen aan hen besteed. De band tusschen ,,jong" Oostenrijk gn Nederland was zeer hecht ge- worden en zal immer hoog gehouden wor den. De heer Dtiizendstra luisterde het feest op door on keurige wijze een gymnastiekrij te doen uitvoeren met eenige meisjes der H. B. S. De voorzitter van het Comite, de heer Ten Bruggencate, riep den kinderen een auf wiedersehn" toe en hield tot hen een afscheidsrede. Muziek, zang en voordrach- ten ep versnaperingen wisselden elkaar af. Onder de zangnummers trokken zeer de aandacht een 3tal liederen gezongen door de voorzitter. Er werd ook een foto geno men van alle pleegkinders en Comiteleden, 1 welke ieder kind als geschenk zal aange- boden worden. Nadat alien zich te goed hadden gedaan I aan een flink voorzienen disch keerden de kinderen dankbaar huiswaarts. We zijn zeker, dat de kleinen nog vaak I zullen terugdenken in dat verre Weenen aan de goede tijden. de guile menschen en de mooie Schelde uit Oostelijk Zeeuwsch- j Vlaanderens eerste plaats. VROEGE AARDAPPELEN. Door den heer G. van Driel te Driewegen j zijn 24 dezer reeds nieuwe aardappelen gerooid. Voor deze streek zeker zeldzaam vroeg. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de Christ, school in de Nieuwstraat te Axel is benoemd de heer D. Vermeulen te Chaan. CONCOURS-H IP PIQUE TE AXEL. Aan den uitslag der verschillende wed- strijden betreffende het op jl. Maandag ge houden concours-hippique ontbrak nog den uitslag vah het ringrijden, door dames. Deze was als volgt: le prijs Janny Koo- ger te Texel, 2e prijs A. Dieieman—Den Hamer te Axel. 3e prijs A. Coquit te Zuid- dorpe, 4e prijs C. BakkerVan Dixhoorn 'te Axel, 5e prijs L. Bolssens te Hulst, 6e prijs Cel. Puylaert to, Zuiddorpe, 7e prijs Eug. Verhelst te Wfetdorpe, 8e prijs R. Goethals te Sluiskil en 9e prijs Van Acker te Westdorpe. DE SALAR1EERING VAN GEMEENTE- AMBTENAREN. Jn de societeit St. Joris te Middelburg werd Donderdag eene vergadering gehou- den van burgemeesters, secretarissen en verdere gemeenteambtenaren in Zeeland, uitgeschreven door de salariscommissies en voorgezeten door den heer H. J. Laban, die de talrijke aanwezigcn en in de eerste plaats den Commissaris der Ko'ningin en den griffier der Statep welkom heette, en ook de beide sprekers van dezen middag de heeren J. H. Elenbaas, burgemeester van Kruinip- gen en mr. G. A. van Poelje, referendaris ter secretarie van 's Gravenhage. De heer Elenbaas zeide, dat, al zou dit- maal in het bijzonder de jaarwedderegeling van burgemeesters en secretarissen worden behandeld, dit niet zeggen wil de salaris- verbetering voor de apdere gemeenteamb tenaren niet urgent is. Voor verbetering va,n de salarieering gaf spreker drie redenen op: de groote vermeerdering van het werk; de belangrijke waardevermindenng van het geld en de vergelijkir.g met andere jaarwed- den; ieder dezer punten lichtte spreker nader toe. Wat betreft de regeling in Zee- ta^id, wees spreker er op? dat bij de eerste periodieke verhooging de ambtenaren in plaatsen waar aftrek voor pensioen plaats vindt achter komen bij die plaatsen waar dit niet het geval is. Spreker keurt aftrek van Vs voor hen die tegelijk burgemeester en secretaris zijn niet goed, al vindt hij combinatie vafi betrekkingen in kleine ge- meenten wel gewenscht, men krijgt dan beter geschoolde krachten. Spreker bepleit grootere periodieke verhoogingen en bere- kening van het maxifrrum in 10 jaar in plaats van 15 jaar, terwijl het niet mede- tellen van jaren in anderc plaatsen of apdere betrekkingen doorgebracht, niet goed acht. Noode mist spreker ook kindertoelage en vergoeding voor huishuur. Het geldt hier niet alleen een be- lang van de betrokkenen, maar van de ge- meenten aus van het algemeen. Met een be- roep op Gedeputeerde Staten om medewer- king om verbetering te krijgen eindigde spreker. De heer mr. Van Poelje bracht hulde aan de nagedachtenis van den heer Hartman, secretaris van Goes, die het eerst het werk van opleiding der ambtenaren aanpakte en aan zijn zoon, den griffier der staten, voor het voortzetten van het werk. Spreker zette uiteen, dat naast eep vergelijking met an dere betrekkingen moet staan eene verdedi- ging van het werk der ambtenaren en de ontzenuwing van de bewering, dat gemeen- tan niet goed worden beheerd, wat hij eenigszins uitvoerig toelichtte. Men heeft de plicht de ambtenaren goed te bezoldigen, maar kan dan ook 100 van hunne lichamelijke of geestelijke vermogens eischen voor hun werk, hierdoor kan men met weinige, goed betaalde personen, zeer veel bereiken. De Commissaris der Koningin bracht dank voor de hem geboden gelegenheid hier tegenwoordig te zijn, drukte zijn spijt uit dat de andere leden van Gedeputeerde Staten verhinderd waren tegenwoordig te zijn, maar gaf de verzekering hen zijn indrukken te zullen mededeelen. De voorzitter bracht dank aan beide in- leiders, waarop de vergadering in een huis- houdeiijke overging. AXEL. Aan de medegedeelde lijst aer aan het festival alhier op 29 Juni a.s. deelnemende gezelschappen moet nog worden toege- voegd het gezelschap „De vereenigde vrien- den" van Sas van Gent, terwijl dat van Westdorpe moet vervallen. SAS VAN GENT. Voor de vierde maal verworpen. Het is van algemeene bekendheid, dat reeds meer dan een half jaar hier eene z. g. tweede-veldwachters quaestie bestaat, waarin gemeenteraad en burgemeester elk hun eigen standpunt ihnemen. De kwestie moet eigenlijk beschouwd worden als het uitvloeisel van een geheime, tot dusverre nog piet geopenbaarde brief- wisseling tusschen burgemeester en Com missaris der Koningip. De Raad, de meerderheid althans, zich stellende op het standpunt, dat uitbreiding van de gemeente-politie niet urgent is. na- demaal wij hier van een flink uitgebreid qp niet minder actief werkzaam zijnde Rijkspolitie-toezicht voorzien zijn, acht het voteeren van gelden ter voorziening in uit breiding van de gemeente-politie niet noo dig, terwijl Gedeputeerde Staten wegens het weglaten van ee;n desbetreffenden post op de begrooting beslist weigeren de begroo- ting met hufi goedkeuring te sanctioneeren. Voor de vierde maal werd in de Vrijdag 1.1. gehouden raadszitting door de meerder heid in den raad geweigerd aan het ver- langen van Gedeputeerde Staten te voldoen. Bij een ambtelijk bezoek van den Com missaris der Koningin aan deze geineente is zelfs met Z. Exc. over deze aangelegen- heid eene conferentie gehouden. Wat daar ter sprake is gebracht zal voor loopig tot de geheimen der diplomatic blij- ven behooren; zooveel is echter zeker, dat ook na dit onderhoud de zienswijze van de raadsleden niet gewijzigd is, ook zelfs niet, nadat door den burgemeester in de jongste raadszitting met een sedert Dec. van het vorige jaar onder zijn berusting liggend schrijven van dejn Minister van Justitie, van welks inhoud ook tot dusverre door den burgemeester geen kenpisgeving was ge daan, op de verdere houding van den raad getracht werd i.nvloed uit te oefenen. Intusschen zit onze gemeente met eene tot nog toe piet goedgekeurde begrooting, hetgeen nog wel zoo lang kan duren tot het conflict in den een of anderen zin zal zijn opgelost. "x MIDDELBURG. Gedep. Staten hebben benoemd tot se cretaris der Provrnciale Zeeuwsche schoon- heids- en Archiologische Commissie de heer Dr. W. S. Unger, gemeente-archivaris te Middelburg. :RECHTZAKE>. Arr. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 28 Mei 1920 de volgende vonnissen uitgesproken S. A. C. M., oud 56 j., zonder beroep te Ostende, is wegens poging tot uitvoer veroor deeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. G. K., oud 28 j., veldarbeider te Biervliet, is wegens diefstal veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. C. S., oud 21 j., veldarbeider te IJzendijke is wegens alsvoren veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. J. W. v. d. H., oud 28 j., varensgezel te Breskens is wegens alsvoren veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hecht. P. A. d. N., oud 20 j., zonder beroep te Hulst, is wegens alsvoren veroordeeld tot 4 maanden gevang. D. C. S., oud 18 j., landbouwer te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot j 10 boete of 10 dagen hecht. J. A. v. E., oud 32 j., slager te Sluiskil, be- klaagd van mishandeling is vrijgesproken. A. K., oud 41 j., bootwerker te Ter Neuzen, is wegens beleediging veroordeeld tot .f 20 boete of 20 dagen hecht. E. M. v. B., oud 22 j., zonder beroep te Kieldrecht, is wegens verboden vervoer ver oordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. J. Q., oud 21 j., werkman te Breskens, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. H. L., oud 22 j., landbouwersknecht te Aar- denburg, is wegens alsvoren veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen hecht. L. d. B., oud 33 j., zonder beroep te Aarden- burg, is wegens vernieling veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. M. A. B., oud 19 j., landbouwersknecht te Sluis, is wegens het dooden van een anders dier veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. E. J. d. M., oud 23 j., koopman te Groede, is wegens het niet voldoen aan een bevel van een ambtenaar veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. Door L. M., oud 29 j., controleur eener levensverzekerings maatschappij, wonende te Axel, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank waarbij hij wegens ontucht is veroordeeld tot 1 jaar gevangenis- sti-af Hervormde Kerk. Ter Neuien, 94 u. en 2 u., Ds. A. Timinerman. Sluiskil. 94 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 94 n., en 24 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 94 u. en 24 u„ Ds. G. van Dis. Axel. 94 u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 94u.,Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 1U u., Ds. Ilermanides. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Hoek. HeraformeerdB Kerfcen 10 .u. en 3 u., Ds. H. v. d. Wal. Chr, &ereforrn#ertie Zsa.nslag 94 a. en 24 u., Ds. L. de Bruijn. Oud-Oere/ormeertle gemeente (VI0 os wjj kstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. ioude tijd) leeskerk Gereforrneerdt Gemeente. (Vlooswykstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd), j leeskerk. I>ckaal „Eben-HaSxer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 04 u., Evangelisatie. H, H Kerkdiensten te Vtr Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur s Namiddags om half drie Lof. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente ge vestigd: H. F. F. Hasse, kantoorbediende, Burge meester Geillstraat 1, uit Apeldcorn. E. J. van Dijke, zorder, Steenkamplaan, uit Tholen. F. P. Mouque, bakker, Noordstraat 39, uit Sluts. J. C. van Hassel, hulpkommies, Tholens- straat 66, uit Clinge. W. Mulleneisen, zonder, Westkolkstraat 8-10, uit Gent. E. Frederiksen, verpleegster, Dgkstraat 34, uit Blaricum. L. Alzado, zonder, Q 186a, uit Gent. P. T. Luycks, dienStbode, Noordstraat 55. uit Goes. W. Vioen, z nder, 0 196b, uit Rheden M. D. Wgnschenk, zonder, Noordstraat 66, uit 's Gravenhage. E Felies, scheepsmeter, Grenuiaan 27, uit Ostende. V ertrokken: J. B. te Siepp, aannemer, Westkolkstraat, naar Apeldoorn. L. S. Verbrugge, dienstbode, Westkolk straat 11, naar Rotterdam. M. L. Loof, dienstbode, Donze-Visser- straat 50, naar Rotterdam. M. L. de Koeger, N. Stationsweg 12, naar Axel. C. W. de Rgke, zonder, PelmolengaDg, naar Rotterdam. G. J. van den Bulck, schilder, 7 N, naar 1 Jzendgke. D. Verpoorte, zoDder, Q 114, naar Axel. E. Verpoorte, dienstbode, Q 114, naar Axel. 0. den Eogelsman, veldarbeider, O 46, naar Zaamslag, S. van den Bgl, bouwkundig opz Brou- wergstraat 9, naar Middelburg. F. P. Mouque, bakker, Noordstraat 39, naar Sluis. P. Paulusse, werkman, Dekkerstraat SO, naar Rotterdam. L. de Koeger, dienstbode, O 78, naar Hoek. *M. Kolgn, zonder, O 53, naar Axel. S. Willebroordsche, dienstbode, Schelde kade 16, naar O.- en W. Souburg. T. Boekelo, comm. verific., N. Stations weg 8, naar Amsterdam. C. P. Leunis, zonder, Tholensstraat 35, naar Amsterdam. J. de Koeger, zonder, Markt 11, naar Brussel. A. de Koeger, zonder, Markt 11, naar Annet (Frankrgk). PAKHU1S INGEST ORT. Woensdag is aan de Reguliersdwarsstraat te Amsterdam de achterzgde van een pak- huis ingestort, hetwelk als brandstoffen- bergplaats in gebruik was bg de Neder- landsche Handelmaatschappg. Zes werk- lieden waren er bezig een partg van 40.000 K.G. turf te laden op den cersten zolder. Drie taunner stonden op den zolderde drie anderen waren beneden. Toen er 28.000 K G. naar boven was gebescben, kon de zolder de vracht Diet meer dragen en storfte in. Twpe der beneden staande werklieden konden zicb in tjjds verwgderen, de derde raakte met een been tusschen de neervallende balken bekneid. Het gelukte niet onmiddeilgk, hem te bevrgden. Hg zat echter blgkbaar niet in een gevaarlgke positie. Zgn been is evenwel ernsrig gekneusd. Van de drie werklieden, die op den zolder bezig waren, is een met eenige onbeteekende schrammen naar het gasthuis gebracht. TE HARD GELOOPEN Te Rotterdam liep mej. W. v. d. W., geb. S., wonende aan de Rechtbuislaan, hard om het bootje aan de Veerhaven nog te halen, wat haar niet gelukte. Zg zonk toen uitgeput op een bank neer en verloor het bewustzgn. Door omstanders werd de politie gewaarschuwd, die de vrouw naar bet Ziekenbuis bracht, waar men slechts den dood koir constateeren. ERNST1G M1SHANDELD. Donderdag werd in de buurtschap Rek ken, onder de gemeente Eibergen een boerenbruiloft gevierd, waarbg een veld- wachter ernstig werd mishandeld. Door gebruik van sterken drank waren vele bruiiofstgasten beschonken, zoodat de politie in moest grgpen. Eau agent waagde zich, met een revolver gewap±nd, onder de vech- tende boereD, en vuurde een schot in de lucht af teneirde den schrik er in te brecgen. Het gevolg was echter, dat alien z ch vereenigd tegen den politieagent richtten en hem met messen en knuppels zoo toe takelden, dat hg bewusteioos bleef liggen. Er werd onmiddellijk onderzoek ingesleld, "doch dit heeft nog niets opgeleverd. DREIGENDE STAKING DER AANSPREKERS. In Londep dreigen de aansprekers met staking. De leden der Funeral Workers Associa tion" zgn ontevredeu. Ze moeten zelf hun hooge zijden hoed, bun zwarte kleeren. bandschoenen, kortom hun heele uitrusting betalen en ontvat gen nog minder loon dan de straatvegers, wier praestaties zg beneden de hunne stellen. Zg eiscben 25 °/0 ioorsver- hooging, die de begrafenisondernemingen weigeren toe te kennem Woensdag zulleD ze een deputatie naar het Kestuur van de ver- eeniging van hun werkgevers zenden, als dit niet helpt gaan ze naar den minister van arbeid, en baac ook dit niet dan znilec ze staken. Wat er dan van de begrafenissen in Lou den terecht moet komen, is een open vraag. Wellicht zijn er onderkruipers te vicde die in gehuurde kleeren het werk van de aansprekers willen verrichten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1