ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6996. Donderdag 27 Mei 1920. 60e Jaargang. BEKENDMAKING. Broodkaarten. BINNENLAND. BUITENLAND. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat voor het 138e tjjdvak (28 Mei t/m 6 Juni) geldig zjjn de bruin geklnurde wittebroodkaarteD met groenen ondergroDd. Ter Neuzen, 26 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. 1NTERPELLATIE-VAN D£n TEMPEL OVER DE WERKLOOSHEID. Vrijdag was aan de orde de interpellatie- Van den Tempel betreffende de ondersteu- ning van en de hulp aan werklooze arbei- ders, in het bijzonder aan werklooze siga- renmakers. De heer Van den Tempel (S. D. A. P.) betoogt, dat van de 24.000 sigarenmakers in ons land er wel 10.000 gehee! of gedeel telijk werkloos zijn. In de transportbedrijven waren van de 9000 buiten de staking staande arbeiders onlangs 2100 werkloos. Ook duizenden ar beiders in de diamant-industrie en het ex- portslagersbedrijf zijn werkloos. Spreker raamt het totale aantal werk- - loozen alleen in de vier genoemde bedriiven op 20.000. De werkloozenkassen zijn niet meer in staat om aan hun reglementaire verplich- tingen te voldoen. Zij moeten met Rijks- geld geholpen worden, meent spreker, efop wijzend, dat we hier alleen met crisis-werk- loosheid te doen hebben. Spreker vraagt of de regeering in de werkloosheidscommissies ook vertegen- woordigers van de werklieden-organisaties zitting wil doen nemen. Ten slotte informeert spreker naar de redenen van vertraging van de instelling der cominissie voor de verruiming van werk- gelegenheid. Antwoord van den premier. Minister Ruys de Beerenbrouck ant- woordt, dat de ondersteuningscommissies niet te groot mogen zijn, wil men vrucht- baar werk van haar verwachten. Spreker is bereid, zooveel mogelijk in elke commissie van elke betrokken organisatie een verte- genwoordiger op te nemen. Spreker moet zich de bevoegdheid voor- behouden om de tarieven te verhoogen of te verlagen. Als regel zal 50 pCt. van de bijdragen ten laste van het rijk en 50 pCt. ten laste van de gemeenten komen. Antwoord van den Minister van Arbeid. De heer Aalberse, Minister van Arbeid, herinnert er aan, dat maatregelen zijn ge- nomen om den export te doen herleven. Daardoor zal de jrroductie weer kunnen worden verhoogd. Men moet evenwel niet maar dadelijk bij Vadertje Staat aanklop- pen om meer financieelen steun. Dit is betoogt spreker geen gezonde economie. De voornaamste oorzaak van de crisis- werkloosheid van het oogenblik ligt in de valuta, waardoor de uitvoer niet meer loo- nend is geworden. Hierdoor kunnen tal van werkloosheidskassen niet meer aan hun ver- plichtingen voldoen. Hier moet de Regee- ring de helpende hand bieden. Binnenkort zal dan ook de k'amer een krediet van twee en een half millioen berei- ken, ten einde de werkloozenkassen in staat te stellen hun verplichtingen voorloopig te blijven voldoen. Daarvoor zijn eenige voorwaarden ge steld, o.a. deze, dat de uitkeeringen aan gehuwden en kostwinners blijven wat ze zijn, terwijl voor ongehuwde uitwonenden 80 en voor ongehuwde thuiswonenden 60 pCt. zal worden betaald. Deze regeling zal voor de sigarenmakers neerkomen op een voorschot uit's Rijks kas ten bedrage van een millioen van de 2% millioen. Evenwel mag deze ondersteuning niet lei- den tot ecoinomische verslapping Vooral de jongere sigarenmakers zullen genoopt moeten worden, het sigarenmakers- vak te verlaten. Ook al is de valuta-crisis voorbij zal in de sigaren-industrie in de toe- komst voor niet meer dan 50 pCt. van het tegenwoordige aantal sigarenmakers plaats zijn. Er is voor die jonge personen in alleriei betrekkingen voldoende te verdienen. De commissie tot verruiming van werk- gelegenheid zal spoedig worden ingesteld. Repliek. In zijn repliek betoogt de heer Van den Tempei, dat de uitkeering aan de werk loozenkassen a fonds perdu behoort te wor den gedaan. Hij hoopt, dat de Minister de bijzondere steunregeling der sigarenmakers ook op de andere vakken, waarin crisis-werkloosheid heerscht, van toepassing zal verklaren. De heer Haazevoet (R.-K.) hoopt, dat de christelijke orgapisaties in de commissies van overleg naar evenredigheid vertegen- woordigd zullen worden. Ook de heer Smeenk (A.-R.) dringt hierop aan. De heer Kuiper (A.-R.) wijst op de mo- reele voordeelen van werkverschaffing bo- ven geldelijke ondersteuning. Den overgang van jojige werklooze sigarenmakers naar meer productieve b'edrijve acht hij dan ook zeer wenschelijk. D(f heer Wijnkoop (C. P.) wil de arbei ders tot ngitatie opwekken. De Regeering wil deze menschen op hun ouden dag maar 'n ander vak laten leeren; dat gaat niet meer, betoogt spreker. Noodig is: de algemeene aanval! (De heer Haazevoet: Presenteert den spreker 'n glas water.) Noodig is, dat alle arbeiders, werkloos of niet, 'n minimum-uitkeering krijgen, waar door hun bestaap wordt verzekerd. Tege- iijkertijd hebben ze dan 'n middel om den strijd tegen het kapitaal voort te zetten. Spreker noemt de interpellate futloos. Minister Aalberse antwoordt nog, dat met de geuite wenschen zooveel mogelijk reke- ning zai worden gehouden. Den heer Wijn koop merkt hij op, dat de regeeringssteun aan de vverkloozen gekapitaiiseerd neer- koml op circa tien millioen. Nadat de heer Van den Tempel nog heeft betoogd, dat het resultaat zijner interpella te eerst later zal blijken, wordt de inter pellate gesloten verklaard. NEDERLAND—BELGIE. Opschor'ang der onderhandelingen? De Nation Beige" weet, blijkens een Havas.Reuter-telegram van gister, te verzekeren, dat het Belgische Ministerie, dien dag in vergadering bijeen, zieh bezig heeft gehouden met het Nederlandsch Belgisch ontwerp-verdrag naar aanleiding van de bedoeling van Nederland, om de kwestie van de Wielingen te zijnen voor- deele te regelen, en met het oog op andere moeilijkheden door onze Regeering te berde gebracht. De leden der Belgische regeering besloten eenstemmig, alle onderhandelingen met Nederland op te schorten. Eenige reserve bij de aanvaarding van dit bericht lijkt ons niet ondienstig, wijl het uit den koker van de juist niet als betrouw- baar te boek staande „Nation Beige" komt Zou er voor onze Regeering geen aanleiding zijn, om harerzijds eenig licht in deze kwes tie te ontsteken? On juist voorgesteld. De kwestie der Wielingen is op het oogenblik een brandpunt voor internatio- nale belangstelling. De „Libre Belgique" die dikwijls goed is ingeiicht, houdt vol, dat, indien Nederland geen bevredigend ant woordt geeft in zake de Wielingen, het voor Belgie onmogelijk zal zijn, de onderhande lingen over de herziening der verdragen van 1839 voort te zetten. Er is dus, volgens het blad, geen sprake van een afbreken der onderhandelingen, doch van een krach- tige uitdrukking van den wensch, dat Bel gie niet zal toegeven in een kwestie, welke de souvereiniteit van zijn wateren raakt. De „Libre Belgique" vervolgt- ,,Ook al geeft Nederland voldoening op het stuk van de Wielingen, dan moet men daaruit nog niet de conclusie trekken, dat Belgie aldus erkent, geen andere bezwa- ren meer te hebben tegen de onderteeke- ning van het verdrag. Dit zal alleen dan kunnen geschieden, als inwilliging van al onze eischen met betrekking tot Belgie's veiiigheid is verkregen." Het protest-comite tegen het Neder- landsch-Belgische verdrag meldt zelfs, blij kens een telegram van den „Maasbode". redacteur te Brussel, dat het reeds een eer- ste succes heeft te boeken, daar het de on"- bepaalde verdaging van de onderteekening van het verdrag verkreeg. Dit is echter nog niet van de baan, zegt het comite, en het zal opnieuw door de re'geering worden ver- dedigd, indien Nederland toegeeft in zake de Wielingen. Daarom zal het comite zijn actie voorzetten zoolang Nederland niet een verdrag aanvaardt, hetwelk aan Belgie's ,,minimum-eischen" beantwoordt. Een ding zouden wij toch wel even wii- len vaststellen, omdat zulks tot een goed begrip der zaak noodzakelijk is. Men stelt het namelijk in Belgie voor, alsof het een levensbelang van Nederland in de eerste plaats is, dat het herziene verdrag getee- kend is. De kwestie moet echter juist an- ders worden bekeRen: voor Belgie staan groote belangen op het spel. Dat men dit niet inziet, vindt zijn oorzaak in het feit, .dat men de zaak in Belgie politiek zoo vertroebeld heeft. VENSTERENVELOPPEN. De directeur-generaal der poaterijen en telegrafie maakt bekend, dat in vele geval- len, waarin voor per post te verzenden stukken briefomslagen met doorsnijnend adresvlak (z. g. venster-adressen) ondui- delijk, soms zelfs onleesbaar zijn, hetgeen de uitvoering van den postdienst ernstig belemmerd. De onduidelijkheid is meestal een gevolg van het gebruik van minder goed doorzichtige vensters of van het ver- schuiven van den inhoud in die omsiagen. Dringend wordt aanbevolen zorg te dragen dat de adressen op de per post te verzen den stukken ook bij kunstlicht goed lees- baar zijn. Bij gebruik van venster-envelop- pen dient te worden gelet op de hoedanig- heid van het doorzichtige gedeelte der om siagen en moeten de in te sluiten brieven zorgvuldig worden gevouwen, zoodat ver- schuiven tijdens het vervoer is uitgesloten. Bij nalatigheid in deze zal vertraging in de verzendirig en uitreiking der stukken of wel onbestelbaarheid het gevolg zijn. NEDERLAND EN VENEZUELA. (Officieel.) Het Ministerie van Buiten- landsche Zaken deelt het volgende mede: Op 11 Mei jl. heeft te Caracas de onder teekening plaats gehad van een verdrag tusschen Nederland en Venezuela, waarbij onder meer voorzien wordt in het herstel van de dipiomatieke betrekkingen tusschen de beide landen, welke sinds 1908 zijn ver- broken. ONZE U1TVOERPOLITIEK. GOEDKOOPER KOLEN. Te Groningen is voor het bekomen van goedkoope brandstoffen opgericht de Eerste Groninger Cooperatieve Brandstoffenhan- del „Samenwerking", welke in een maand 5000 leden heeft gekregen, door den Minis ter als groothandelares is erkend en toege- laten en daardoor in de gelegenheid zal zijn de brandstoffen, welke vanwege de kolen- distributie beschikbaar worden gesteld, te gen eerste hands-conditien te leeren. DE DISTRIBUTE VAN NORMAAL- MARGARiNE OPGEHEVEN. De Minister van Landbouw heeft bepaald dat de distributie van normaal-margarine met ingang van 28 dezer is opgeheven. BOND VAN GEMEENTE-VELDWACHTERS. Vrijdag vergaderde te Utrecht, onder voorzitterschap van den heer J. Huizinga, burgemeester te Ter Neuzen, de Centrale Bond van gemeenteveldwachters en aanver- want politiepersoneel. De heeren J. Huizinga te Ter Neuzen, M. van der Molen te Grootegast, C. Bos te Nibbixwoud, B. Bakker te Hillegersberg, P. N. Cuypers te Lottum, J. Dijs te Drumpst en Bultema te Loppersum werden als be- stuursleden eerstgenoemde als voorzit- ter herkozen. Besloten werd, dat het bestuur zich zal wenden tot de gemeenteraden en Gedepu- teerde Staten met verzoek de salarissen der veldwachters te herzien. HET HOF VAN INTERNATIONALE JUSTITIE. Den Haag plaats van bijeenkomst. Naar het Corr. Bur. van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken verneemt is van het Secretariaat van den Volkenbond bericht ontvangen, dat de meerderheid der leden van de commissie belast met de voorberei- ding va.n een ontwerp voor het permanente Hoi van Internatioale Justitie, Den Haag als plaats van bijeenkomst der commissie gekozen heeft. Het Secretariaat van den Volkenbond heeft ingevolge daarvan de commissie uit- genoodigd II Juni a.s. in het Vredespaleis bijeen te komen. DE TOESTAND. Onze Belgische broeders, die met de vijanden met wie zij oorlog hadden gevoerd, vrede hebben gesloten, weigeren schrijft de N. R. Crt. met o,ns de vredespijp te rooken en de overeenkomst met Nederland te tee- kenen, die het tractaat van 1839 herziet. Alles was voor die onderteekening in ge- reedheid gebracht, zoo seint onze corres pondent te Parijs, en de dag ervoor al be paald, toen de Belgische afvaardiging uit naam van hare regeering verklaarde, dat zij de onderhandelingen niet voort wenschte te zetten, zoolang de kwestie van de Wielin gen niet in haren geest was opgelost. De Belgische Minister van Buitenlandsche Za ken was van plan heden in de Kamer het standpunt van zijn regeering uiteen te zet ten. De Wielingen zijn, gelijk men weet, de Zuidehjkste toegangsweg in den Schelde- mond, ten Noorden van Staats-Vlaanderen en het beste zeegat om van de Noordzee uit Antwerpen te bereiken, waarvoor Bel gie vrije doorvaart verlangt. Men moet het bejammeren, dat alleen in deze kwestie geen overeenstemming tusschen Nederland en e gie is bereikt, maar zal goed doen het verschil van meening niet al te tragisch op te vatten. De onderhandelingen mogen mis- schien voor een tijdje afgebroken worden, twee kleine buurvolken als het Belgische en Nederlandsche hebben niet alleen uit hoofde van hun geschiedenis, maar ook door de eischen van het oogenbHk een belangen- gemeenschap, die zich op den duur niet laat verloochenen. Onwillekeurig wordt men herinnerd aan de scheiding van 1831, toen Nederland de partij was die staakte en wei- gerde onder het tractaat, dat den nieuwen toestand consolideerde, zijn handteekening te zetten; en het duurde voile acht jaar, voor het gelukte, het halsstarrige verzet van Koning Willem I te overwinnen. Laten wij hopen, dat ditmaal niet zooveel jaren voor bij zullen behoeven te gaan, voor er raad komt. Voor Nederland, dat waarlijk niet gelijk in 1830 een herleving wenscht van het verouderde recht om de Schelde te sluiten komt het er natuurlijk alleen op aan, zijn souvereine rechten onverkort te handhaven, maar voor het overige zal men in Den Haag bereid zijn, om den Belgen zooveel mogelijk tegemoet te komen. VOOR GROOTE GEZINNEN. Het ministerie van voifesgezondheid van M. Z. Wales heeft beloofd een wet in te dienen, waarbij moeders van meer dan twee kinderen een snbsidie zullen krjjgen, i aoordat e bij een bank voldoende geld zal worden gedeponeerd om het loon van den man op zes pond per week te brengen. DE TROEBELEN IN IERLAND. In Londonderry, waar de laatste dagen zoo hevig werd gevochten, hebben de troepen de verachillende hoeken van straten en pleinen bezet. Daaraan was het te danken dat het de laatste nachten rustig was. Siechts bier en daar werden revoher- scboten atgevuurd, maar niemand werd getrofl'en. Het alarm bleek vaUch te zijn, daar de brandweermaonen, op de aangeduide plaats gekomen, met een hagelbui van steecen werden ontvangen. Geen hunner werd ernstig verwond. Tjjdens onlusten te Limerick zjjn bom- men geworpen door de ruiten van twee winkels, waardoor brand is ontstaan. De brand kon echter worden gebluscht. Het kwam tot een schietpartjj tengevolge van een Sinn Feiners-aanval op het station. Een afdeeling troepen en politie werd bij aankomst aangevallen met revolvers, Waar door een politiebeambte werd gedood. Een groot aantal soldaten en politiemannen patrouilleerde 's nachts in de stad. De bevolking toonde zich zeer vijsndig tegen hen en vuurde op hen. Een der vjjanden werd gedood en velen werden gewond. Een telegram uit Dublin zegt, dat de Engelscbe havenarbeiders telegrafisch hebben meegedeeld, dat zjj weigeren oorlogsmunitie voor lerland t'e laden. De lersche Transportarbeidersbond be- sloot zijnerzjjds geen monitie bjj aankomst te Dublin te lossen. Er worden te Dublin twee schepen met oorlogsmateriaal uit Engeland verwacht. DE GESNEUVELDEN. Reeds maanden lang wordt in verschil lende Fransche bladen aanspraak gemaakt op het recht van de families der in den oorlog gesneuvelde militairen om het ljjk van bun bloedverwant, thans begraven op een kerkhof aan bet front, over te brengen naar een kerkhof ter hunner keuze. De aigevaardigde Israel heeft thans bjj de Earner een voorstel ingediend tot gratis vervoer vaD alle in dienst van het vaderland gesneuvelde militairen, waartoe hjj een crediet van 200 milliosn noodig acht. DE DUURTEBESTRIJDING. Het eongrea der Engelsche Trade Unions zal zich bezighouden met de kwestie van de duurtebestrjjding. De eerste stappen, welke zullen worden voorgesteld, zjjn het instellen van een volledig uitgerust infor- matie-bureau. Een deel der taak van dit bureau zal zjjn, feiten en cjjfers te verzamelen betreffende alle kwesties, zoowel den arbeider als den werkgever en de verbruikers aangaan. Er zjjn een aantal orgauisaties, die reeds moeten samenwerken en bun werkkring zal worden uitgebreid. Yeel inlichtingen zjjn reeds in het bezit van het arbeiders infor- matiebureau, dat is opgericht door de re geering verschillende coSperatieve organi- saties hebben eigen statistieken aangelegd. De arbeiderspartjj heeft haar eigen infor- matie-bureau en de vereeniging van haven arbeiders is ia het bezit van uitgebreide gegevens, welke kortelings verzameld zjjn met het oog op de loor.actie der haven arbeiders In verband met deze nieuwe beweging wordt voorgesteld, een algemeenen 4*ad in te stellen voor het Trade Union-congres onder den populairen naam van generalen staf. Men stelt echter niet voor, d* zen generalen staf absolute uitvoerende macbt te geven. De Trade Unions wenschen hun eigen bevoegdheid tot handelen in vele aangelegenheden te bewaren maar men is overtuigd, dat grootere-samenwerking dan er nu bestaat mogeijjk en wenscheljjk is. Een goed samengestelde generale staf zou een gemeenschappeljjke voedselpolitiek kunnen uitwerken zonder alle zaken naar afzonderlijke afdeelingen te moeten ver- wjjzen. Zoo zou sneller en meer afdoende worden gewerkt. Groot voordeel zou worden verkregen door snelle gecombineerde be- sprekingen en men gelooft zelfs, dat hier door groote stakingen zullen kunnen worden vermeden, inplaats dat ze zouden worden uitgelokt. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Den president der Fransche Republiek, de beer Descbanel is een ongeval oveikomeD, dat wonder boven wonder goed voor hem is afgeloopen. Hjj is nl. in den nacbt van Zondag op Maandag, op veis zjjnde naar Montbrison, toen hjj een raam in zjjn wagon wilde openen, uit den wagon gevallen, doordat het portier geheel openging, zonder dat iemand het bemerkte. Hjj bekwam bjj zjjn val op de spoorbaan alleen lichte hoofd- en beenkwetsuren. In de duisternis is de president een paar kilometers langs de spoorbaan geloopen, tot hjj een baanwachter ontinoette aan wie hij zicb bekend maakte en het gebeurde mededeelde. De spoor- wegman haalde een auto, en daarmede is de president naar Parjjs teruggekeerd. HET SCHIP VAN FfiYATT. Het schip van kapitein Fryatt, de //Brussels", door de Belgische regeering aan het Engelsche volk aangeboden, ligt sinds gisteren in de Tyne, vlak raast de niet minder vermaarde //Mowe". Het schip vertoont nog alle sporen van vevwoestiDg. De dekbutten zjjn weg en van de hutten zjjn nog siechts ijzeren ge raam ten over. In de kapiteinshut hangt een portret van Fryatt. Kapitein Bryant, die het schip terug bracht, vertelde bij aankomst, dat hjj ;et de Schelde een boot passeerde dieting Duitsche vlag voerde. De bemanning p blad op dek en schreeuwde: //Schweinhunheid. en #Gott strafe England,aams- De //Brussels" zal binnen e^j^u in den de Theems opvaren. jf(. NOBELPRIJZEN VOCYNG. lluui zullen in d die jaren in Belgisch academie te Stocki en met wat overge- feesteljjk uitgereikt «r bet vaderland terng 1918 in de physica in een cafe aan de Planck, te Berlijn, die ?vft.tterdara in kennis feasor J. Stark te Greifswald. De prjjs voor 1918 in Chemie aan professor F. Haber te Berljjn Dahlem. Deze plechtigheid zal tevens bjjgewoond worden door de prjjswinners nit de jaren 1915 1918 in de physica en de chemie, die tengevolge van den wereldoorlog deze onderscbeiding zonder bgzondere plechtig heid ontvangen hebben n.l. de professoren Max Von Laue (Frankfort am Main). W. H. Bragg (Londen) en W. L. Bragg (Cam bridge), Charles G. Barkla (Edinburg), Th. VV. Richards (Cambridge U. S. A.) en R. Willstatter (Miinchen). TER NEUZEN, 26 Mei 1920. J? Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand 772.8 Hernosand. Laagste barometerstand 760.8 Malinhead Verwachting tot den avond van 27 Mei: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Weste- lijke wind, zwaar bewoikt met tijdeiijke op- klaring, wellicht nog regen of onweer, iets koeler. TWEEDE ZOMERFEEST. Gisteren werd alhier op de weide van den heer K. Dees Az., aan den Baandijk het tweede Zomerfeest gehouden, georeani- seerd door de Chr. Jongelingsvereeniging „Bidt en Werkt". 6 Het bezoek was bevredigend. De openingsrede werd te 10,15 uur des voormiddags uitgesproken door Ds. E. Raams, van Hoek, waarna Ds. J. P van Heest van Groede sprak over „Heilig vuur". Daarop volgde de pauze, gedtrrende wel ke door het Chr. fanfarekorps „Hosanna" van Groede eene uitvoering werd gegeven Na de pauze sprak Ds. J. A. Raams van Breskens over „Zijn in de dingen des Va- ders", Ds. L. J. S. Crousaz van Maassluis over „De kracht des Jongelings", de heer C. Tabak van Amsterdam over ,,Jonge!ings- gaven en levensgeluk". Hierop volgde weder eene pauze, gedu- rende welke eene uitvoering werd gegeven door bovengenoemd muziekgezelschap en de Chr. zangvereeniging van Zaamslag Vervolgens sprak Ds. M. J. Beukenhost vab SIuis over „Gedaante en kracht", en de heer L. Dek van Siuiskil (in plaats van Ds. Homburg van Goes, die verhinderd was) over „Naar huis toe gaan". Het was voor de vele deelnemers een aangenamen dag. PERSONEEL RIJKS DIRECTE BEi AS- TINGEN. Met ingang van 1 Juni a.s. is benoemd tot rijksklerk 3e klasse te Sas van Gem A. Beljaars, thans partic. klerk te Zwaluwe; met ingang van dien datum zijn verplaatst de kommiezen: U. Rammeloo van Ter Neu zen naar Rotterdam; P. R. Harms van Bath naar Ter Neuzen; H. M. Kramer van Nieuw- stadt naar Sas van Gent; ingektrokken is de benoeming van mej. Van Geijt tot rijksklerk 3e klasse te Hulst; met ingang van 1 dezer is bevorderd tot rijksklerk 2e klasse H. M. Vermoet, rijks klerk 3e klasse te Sas van Gent; met ingang van 10 dezer is de kommies P. J. Voorbach verplaatst van Sas van Gent naar Zaandam. DE BOERENLEENBANK. De Boerenleenbank voor Ter Neuzen en omstreken heeft haar gewone jaariijksche vergadering onder voorzitterschap van den heer D. J. Dees gehouden. Na een woord van welkom, constateert de voorzitter, dat de bank wederom bewezen heeft in een behoefte voor deze streek te voorzien. Naar alle zijden heeft zij zich het afge loopen jaar we'der uitgebreid. Het ledental steeg in 1919 met 73, en verminderde door vertrek, overlijden of bedanken met 4. Op 31 Dec. bedroeg het 241 en is op het oogen blik'gestegen tot 294. Het depot verdubbelde en steeg het afge loopen jaar van ruim f 400.000 tot ruim f 800.000. Thans is meer dan een millioen ingelegd. omzet bedroeg in het afgeloopen jaar meer dan 5 millioen en sinds 1 Janu- ari 1920 bijna 3l/2 millioen. Het aantal boekjes in loopende rekening steeg met 58, dat der spaargelden met 60. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat het door den Directeur der Direete Belastingen enz. te BREDA den 20sten Mei 1920 invorderbaar verklaard kohierder PERSONEELE &ELASTING dezer gemeente, over het jaar 1920, No. 2, heden aan den Ontvanger der Direete Belastingen, ter invordering is ter hand gesteld en dat ieder verplieht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te vol doen. Ter Neuzen, den 26 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd I. HUIZINGA. Commiesarissen der N. U. M. hebben bij motie den Minister v, n Landhouw hun mee- ning te kennen gegeven, dat de Staatsbe- moeii'ngen met den uitvoer, waar eenigs- zins mogelijk, dient te worden opgeheven. Do brandweer ward een Leer goalarmeerd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1