ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 6988 Donaerdag 6 Mei 1920. 60e Jaargang. Aankondiging. Aanbesteding Mond- en Kiauwzeer. BUITENLAND. Het verkeerswezen van Zeeuwsch-Vlaandei en Rogge. aan te besteden: BINHEHIANO. geering er toe gebracht ook elders met kracht tegen deze malaria-haarden op te tredea. Naar wij althans vernemen, zijn, onder leiding van den desbetreffenden in- specteur van de Volksgezondheid, in der haast plannen ontworpen, om ook in de provincie Zeeland, waar tal van brandpun- ten ontdekt zijn, ten spoedigste afdoende maatregelen ter verdelging te treffen. dag, uitsiuitend met het oog op aan bederf onderhevige waren, uitzonderingen toe te staan. Art. 9 luidt: Het is verboden op Zondag eenige openbare Vermakelijkheid te houden, daaraan deel te nemen of daarvoor gelegen- heid te verschaffen. Onder openbare vermakelijkheden be- grijpt deze wet mede alle tentoonstellingen, vertooningen, opvoeringen, uitvoeringen, wedstrijden en spelen, waartoe al dan niet tegen betaling, toeschouwers worden toege- laten. Spelen in openlucht, die niet het karakter dragen van wedstrijd, waarvoor de deelnemers geen betaling ontvapgen, noch van de toeschouwers betaling wordt gevorderd, zijn geen openbare vermakelijk heden in den zin der wet. De gemeenteraad kan bij verordening voor de uren na den middag op het verbod van dit artikel uitzonderingen toestaan. OPHEFFING MAXIMUMPR1JS VOOR MELK. De Minister van Landbouw heeft aan de burgemeesters gemeld, dat hij met uitzon- dering van enkele groote gemeenten waar voor een prijs van 18 cent blijft bepaald, de maximumprijs voor melk met ingang van 4 dezer ingetrokken heeft. Tot deze beslissing, schrijft hij, ben ik gekomen nit overweging, dat voor verschil- lende plaatsen voor het zomerseizoen zeer zeker een grensprijs van 18 cent te hoog is te achten, terwijl het onder de tegenwoordige omstandigheden, mt het bijslagstelsel is vervallen, niet wel doenlijk is, in billijkheid voor alle gemeenten gezamenlijk een rede- lijken maximumprijs voor dit artikel vast te stellen. Wel bestond, zooals u bekend zal zijn, de gelegenheid, waarop ik ook wees, in mijn circulaire van 20 Maart jl„ voor- stellen te doen tot vaststelling van afwij- kende maximumprijzen voor verscheidene gemeenten, doch, waar tot dusver van deze gelegenheid weinig of geen gebruik is ge- maakt, heb ik gemeend door opheffing van den bestaanden maximumprijs die gemeen ten waar prijszetting nog noodig mocht blijken, er toe te brengen nauwkeurig na te gaan, wat als billijkt prijs kan worden aan- gemerkt en mij dienovereenkomstig na gepleegd overleg met belanghebbenden voorstellen te doen. Ik teeken hierbij aan, dat tot dusver vast- gestelde maximumprijzen, die lager zijn dan 18 cent per L. gehandhaafd blijven. OM DEN EX-KEIZER TE Z1EN. Eergisteravond half tien kwamen te Ame- rongen twee Duitche jongens aanloopen, afkomstig van Sterkrade. Door hun moeder uitgezonden om levensmiddelen te gaan koopen, maakten zij plan den Keizer op te zoeken. Zij werden gedurende den nacht in het arrestantenlokaal opgeborgen. Hedenmorgen zullen zij weer over de grens worden getransporteerd. HU1SDIEREN PER TRE1N! Door de directies der Nederlandsche sp'oorwegen is bepaald, dat honden en an- dere huisdieren, welke door reizigers in geringen getale als bagage medegenomen worden, in afzonderlijke goedgesloten hok- ken, manden of kooien in den bagagewagen van den trein kunnen vervoerd worden, mits dit vervoer door omvang. vorrn en gewicht der zending* geen bezwaar voor den spoor- wegdienst oplevert." Onder huisdieren zijn te verstaan katten, vogels, kippen; eenden; konijnen; eekhoorntjes; enz. ten aanzien waarvan vaststaat. dat zij geen handelsob- jecten zijn. DE TOESTAND. Het voorjaarsoffensief van de bolsjewiki tegen Polen is mislukt en doodgeloopen, schrijft de N. R. Crt., en nu zijn de Polen op hun beurt in W.olhynie en Podolie de aanvallers geworden. Na de verovering van Sjitomir stonden zij maar enkele dagmar- schen van Kief, en volgens een telegram van de Associated Press zijn de Polen reeds Zondag de stad binnengerukt. De regeering te Moskou heeft, nadat haar front doorboord was, een noodkreet aan alle „werklieden, boeren en eerlijke burgers van Rusland" geslaakt, om zich aaneen te slui- ten tegen de „nieuwe aanranding der Po len". Zij beschuldigt Petjloera, den man van het directorium in de-Oekraine, ervan het zwartste verraad gepleegd te hebben, daarbij geholpen door „Fransch goud". In een telegram van de Associated Press uit Warschau lezen wij verder, dat Amerikaan- sche vliegers de Polen bij hun opmarsch helpen. De Sovjet-regeering neemt den mond wat vol. De „aanranding" van de Polen is een tegenoffensief, dat gevolgd is op haar eigen offensief en niet meer dan een episode in den oorlog die nog tusschen Sovjet-Rusland en Polen aan den gang was. Zij beroept zich op hare vroeger betoonde bereidwillig- heid om vrede te sluiten, maar heeft zelve verklaard, toen de twee partijen het over den modus van de onderhandelingen niet eens konden worden, dat zij den Polen nu weleens een lesje zou geven. Dat lesje is voorloopig anders uitgevallen dan zij in hare verwatenheid gedacht had. Petjloera is ook geen verrader. Hij was in een drie- hoeksoorlog tegelijk tegen Denikin en tegen de bolsjewiki gewikkeld en heeft zich alleen, nu de eerste van het tooneel verdweenen is, met de Polen tegen den gemeenschappe- lijken vijand vereenigd. Behalve op Kief schijnen de zegevierende wapenbroeders ook op Odessa aan te willen trekken, om zoodoende ongeveer het oude front van Denikin in het Westen van Rusland te her- steilen. Men moet den Polen en den Oekrainers nochtans toewenschen dat zij niet al te veel zegevieren, want de eenige manier om in het bolsjewistische stelsel in Rusland nieuw rood bloed over te tappen is een verdedi- gingsoorlog. De Romeinen hadden een de- mocratische gewoonte, om te verhinderen, dat een zegevierende veldheer de wijn van de overwinning al te zeer naar het hoofd steeg. Zij lieten achter den triumphator sol- daten loopen, die de bijzondere opdracht hadden, om spotliedjes op hem te zingen. Moeders, past op je dochters, daar komt de grootste vrouwengek! zongen de legioensol- daten achter den tromfeerenden Caesar. Op dergelijke wijze zet de Engelsche pers nu den donrper op de overwinningsgeest- drift der Polen. De Daily Chronicle is blijde verrast, spreekt van een keerpunt in de geschiedenis van Oost-Europa, maar waarschuwt de Poolsche leiders, dat zij zich niet door het succes moeten laten verblinden en dat ,,ge- matigdheid noodig is om de dapperheid te bestendigen". Ook de Times is heel vrien- delijk voor de Polen maar herhaalt de reeds vroeger uitgesproken vermaning tot voor- zichtigheid aan huri adres. Die bladen zijn natuurlijk als de dood zoo bang, dat de bolsjewiki weer een tonicum zouden vinden in het verweer tegen een buitenlandschen vijand. De oude generaals uit den tijd van den Tsaar voeren nog altijd het bolsjewis tische leger aan en dorsten na het verslaan van Denikin en Koltsjak naar nieuwen krijgsroem. Er is echter ook een zeer eenvoudige eco- nomische verklaring voor het offensief van de Polen te vinden, juist omdat het in Po dolie en Wolhynie losgekomen is. Het Poolsche volk is in den wereldoorlog plat- gemangeld onder de heen en weer golvende legers. Het lijdt deerlijk gebrek, en het gol- vend graan van de streek van de Zwarte Aarde, die straks „smaragd in goud gevat" zal lijken, wuift hun vol belofte tegemoet. Men behoeft Pilsudski nog niet zulk een onverstandige politiek als een poging tot omverwerping van de dictatuur van het proletariaat in Rusland toe te schrijven, al zullen er weer menschen zijn die daar hun ijdele hoop op willen bouwen. De geallieerden waren het nu eens ge worden over de politiek. om Rusland-in zijn eigen sop gaar te laten koken. Zij zullen in hun meerderheid in die richting op de Polen invloed oefenen. Tot een reusachtige taak als het verslaan van Rusland is het kleine Poolsche volk, al heeft het de hulp van de Oekraine, niet in staat. Want zelfs al gingen de bolsjewiki omver, dan zou het nieuwe regime met de oude generaals hun niet minder vijandig zijn. Laten zij liever denken aan de gapende wonden, waar Lloyd George van sprak, en ook aan zijn uitspraak: „Wij kunnen aan onze kinderen geen nieuw Elzas-Lotharingen nalaten. Als wij dat deden, zouden zij onze nagedach- tenis vervloeken." EEN PRETENDENTE VOOR DEN TSARENTROON. Volgens het bolsjewistische blad Rabotsji Golos heeft zich te Koergan, in West-Si- berie, een vrouw aangemeld, die beweert recht te hebben op den tsare.ntroon. De vrouw, die bekend staat als de ,,Witte Tsaritsa", beweert een achterkleindochter te zijn van Alexander I, die volgens de overlevering een schijnbegrafenis van zich- zelf op touw zette en de vlucht nam naar Siberie. De ,,Witte Tsaritsa" en haar mannelijke aanhangers dragen witte bovenkleeren ten einde hen in de saeeuwvelden onzichtbaar te maken, als ze 's nachts bolsjewistische posten aanvallen. De „Tsaritsa" beweert voorts i.n haar be- zit te hebben het wonderbaar-lijke Iversk- beeld van de Heilige Maagd, dat vroeger in een kapel te Moskou was. In Februari j.l. sneden benden uit haar volgelingen gevormd, den Siberischen spoorweg af, hielden treinen aan en dood- den verschillende volkscommissarissen. De centrale sovjet te Omsk heeft een premie van 'n millioen gulden uitgeloofd voor het dooden of gevangen nemen der Tsaritsa". Alexander I stierf op 1 December 1825 te Taganrog aan de Zee van Azof, maar het gerucht deed weldra de ronde, dat een ge- heimzinnige kluizenaar Fonich genaamd, die tot 1870 te Omsk leefde en die door de latere tsaren met groote onderscheiding be- handeld werd, in werkelijkheid Alexander was. Daar Alexander in 1777 geboren is, zou hij dus 93 jaar oud geworden zijn. TER NEUZEN, 5 Mei 1920. Het weerbericht van het meteorolog sch instituut te De Bildt van heden luidt a!s volgt: Hoogste barometerstand: 777,8 Ylis- singen. Laagste barometerstand 761,3 Hernosand. Verwachting tot den avond van 6 Mei: Zwakke tot matige, later wellicht toene- mende Zuidelijke tot Westelijke wind, ge~ deeltelijk bewolkt, weinig of geen reeen, zachter. ONDERSCHEIDINGEN. Door H. M. de Koningin is benoemd tot officier in de Huisorde van Oranje de heer K. J. A. G. Baron Collot d'Escury, rent- meester van het Kroondomein in het rent- ambt Hulst. De heer J. A. J. Rottier te Ter Neuzen is door Z. H. den Paus met het eerekruis ,,Pro Ecclesia et Pontifice" begiftigd. AANBESTEDING. Gisteren werd door het bestuur van den calamiteuzen polder Nieuw-Neuzen in het Hotel Centraal" aanbesteed: het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1920 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van den calamiteuzen polder Nieuw-Neuzen. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren: J. P. de Vos te Ter Neuzen voor f 6987; M. v. d. Hoek te Ter Neuzen voor 6940; J. de Bree Fzn. te Ter Neuzen voor 6924; J. Wolfert te Hoek voor 6850; j. A. Meertens te Hoek voor 6750; L. van Boven te Ellewoutsdijk voor f 6660; G. A. v. d. Straaten te Ter Neuzen voor f 6380; A. Wiskerke te Philippine voor 6263 en Jac. van Drongelen te Hoek voor 6262. Behoudens goedkeuring van Gedeputeer- de Staten van Zeeland aan den laagsten in- schrijver gegund. AANBESTEDING. Heden werd te Middelburg in het gebouw van het provinciaal bestuur aanbesteed: 1Het verflauwen en het verbreeden der kruin van den provincialen straatweg Noord-BrabantZeeland, in den Hooge- waardpolder. Minste inschrijver was de heer J. de Bree Fz., alhier, voor /3480. 2. Het verplaatsen en wijzigen van de aanlegplaats voor schepen in de Camper- landsche havengeul naar den ouden haven- dam te Camperland en het afbreken van het nabij gelegen wachthuis. AAinste inschrijver was de heer J. de Bree Fz. alhier voor f 7777. VEILING WOONHUIZEN. Maandag werd in het ,;Hotel de Com merce" door notaris Van der Moer ten ver- zoeke van den heer Fr. Romeijnsen geveiid het woonhuis met toebehooren aan de Lange Kerkstraat no. 40. Dit huis werd opgehou- den op f 4500. Voorts werd nog door genoemden notaris herveild het huis met toebehooren aan de Donze-Visserstraat, ten verzoeke van jac- Hamelink Kz. Dit perceel werd weder op- gehouden. Het bij eerste veiling geboden bedrag van f 2550 werd niet verhoogd. Gisteren werd door notaris Callenfels. in het Hotel de Commerce" in het openbaar verkocht het huis met schuur en erf, aan den Baandijk te Ter Neuzen, gemerkt no. 1. Kooper werd (als gemachtigde) de heer C. van Eerdenburg voor 6050. STENOGRAFIE. Te Apeldoorn is geslaagd voor diploma A stenografie, systeem Stolze Werry. ntej. H. E. E. Hasse van Ter Neuzen. VERDRONKEN. De 30jarige arbeider De B., uit ijzen- dijke, werkzaam bij de baggerwerken aan de lsabellasluis, had Vrijdagnaeht het ongeluk overboord te vallen. Zaterdagmorgen werd zijn lijk opgehaald. Hij was ongehuwd en een oppassend jonkntan. Gedurende het afgeloopen jaar zijn al hier met den spoorweg MechelenTer Neu zen vertrokken 22.617 en aangekomen 25.652 reizigers; vergelijkende cijfers met vroegere jaren konden niet meer worden verstrekt. Per spoorweg GentTer Neuzen vertrok- ken van hier 16.599 en zijn aangekomen 20.700 reizigers. In 1912 was het aantal vertrokken reizigers 25.309 en in 1913 21.749. Natuurlijk zullen op deze cijfers van zeer grooten invloed zijn de belemmeringen in het grensverkeer. Zeeuwsch-Vlaamsche tram. Op de verschillende lijnen werden in het afgeloopen jaar vervoerd het na te noemen aantal passagiers: (de tusschen ge- plaatste cijfers geven het aantal passagiers aan dat in 1918 werd vervoerd): SchoondijkeIJzendijke-grens 46.514 (37.644) Drie SchouwenSas van GentIJzen- dijke 117.072 (140.955); Drie SchouwenWalsoorden 78.591 (61.530); Drie Schouwen—Ter Neuzen 93.376 (81.199); wagen en voetpaden met da kunatwerken. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend De Minister van L., N. en Handel, Heeft goedgevonden tot nadere aankondiging dispensatie te verleenen van het bij Konirikljjk beslnit van 17 September 1914, Staatsblad No. 453, ingestelde verbod van uitvoer vbd buiten- landscbe rogge en tueel en bloem van rogge. Hiermede zjjn alle beperkende bepalirgen ten opzichte van den in- en uitvoer van inlandsche en/of bnitenlandsche rogge en bare verwerkingsproducten vervallen. Ter Neuzen, 4 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De onderhoudswerken, herstellingen en vernieuwingen aan de gemeente- gebouwen, gedurende het dienst- jaar 1920. Bestek en voorwaaHen bergen hij den Gemeente-Architect en ter Secretane ter inzage. Zaamelag, den 4 Mei 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER Voorzitter. J. STOLE Lzn., Secretaris. Vergadering van Dinsdag. Besloten wordt Donderdag de interpella- tie-van Ravensteijn over het herstel van de betrekkingen met Rusland te laten houden. Aan de orde is de wijziging van de Ge- meentewet betreffende de vervanging van den burgemeester. Zij wordt aangenomen met 55 tegen 35 stemmen. Daarna wordt de behandeling van de lager onderwijswet voortgezet. Het amendement-Ossendorp betreffende de 8 leerjaren inplaats van 7 wordt ver- worpen met 52 tegen 38 stemmen. Het amendement-Visser van IJzendoorn om de facultatieve vakken reeds toe te staan in de eerste 6 leerjaren wordt verworpen met 79 tegen 10 stemmen. Dat van den heer Snoeck Henkemans om de facultatieve vak ken toe te laten na het vierde leerjaar wordt verworpen met 61 tegen 28 stemmen. Dat van den heer Bulten om de facultatieve vak ken als regel eerst na het 7de leerjaar toe te staan, wordt verworpen met 87 tegen 3 stemmen. Het amendement-Snoeck Henkemans om het U. L. O. den naam van M. U. L. O. te geven wordt verworpen met 71 tegen 18 stemmen, en het amendement van denzelf- den afgevaardigde om het U. L. O. den vorm van het tegenwoordige M. U. L. O. te geven wordt verworpen met 77 tegen 12 stemmen. Tg De heer K. ter Laan (s.-d.) verdedigt het amendement om schenkingen aan een school gelijkelijk te verdeelen onder alle scholen derzelfde soort in dezelfde gemeente. De heer Ketelaar (v.-d.) raadt intrekking van het amendement aan, dat z.i. practisch onuitvoerbaar Is. Dit is ook de meening van den heer Van der Molen (a.-r.) BESTRIJDING DER MALARIA- VERWEKKERS IN ZEELAND. Zooals bekend is, wordt den laatsten tijd in Noord-Holland met volledige medewer- king van het provinciaal bestuur en de des- betreffende gemeentebesturen een heftige veldslag geleverd tegen de duizenden ma- lariaverwekkers, die in massa's bijeen over- winteren. Het groote succes, hetwelk in Noord-Holland reeds is bereikt, heeft de re- OFFICIEELE BEVESTIGING. ZONDAGSWET. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een ontwerp-Zondagswet. Het vraagstuk van de Zondagsrust, zoo schrijft de Minister van Binnenlandsche Zaken in de memorie van toelichting, ver- toont een godsdienstige en een sociale zijde: heiliging van den sabbat, naast erkenning van de noodzaak om uit hygienische en ethische overwegingen, na zes dagen ar- beid, een rustdag te verzekeren. De sociale beteekenis van de Zondagsrust is door den wetgever in den laatsten tijd volkoipen erkend; de regeering kan zich dus, nu een herziening van de geheel ver- ouderde Zondagswet van 1 Maart 1815 meer en meer urgent is geworden, bepalen tot een voorstel, dat uitsiuitend de godsdien stige zijde van het vraagstuk betreft. Het spreekt nochtans vanzelf, dat de christelijke levensbeschouwing, welke den Zondag als den door God verordenden rust dag erkent, niet door de wet kan worden opgedropgen. Ieder blijve volkomen vrij dien dag te besteden gelijk met zijn inzich- ten strookt. Maar van de overheid kan met grond verwacht worden, dat zij zelve bij het inrichten en regelen van den pubtieken dienst het goede voorbeeld geeft en dat zij voorts maatregelen treft, welke voorkomen, dat de wijding van den Zondag buiten be- paalde noodzaak worde verstoord, welke de mogelijkheid van vervulling van godsdienst- plichten in den ruimsten zin bevorderen, welke eindelijk tegengaan, dat aan de uit- spafining van sommigen dc rust van an- deren worden opgeofferd. Dat de overheid in deze, wil zij haar bevoegdheid niet over- schrijden, haar taak moet beperken tot den openbaren dienst en het openbare erf, ligt voor de hand. Niet voorgezeten heeft de gedachte, dat^ door louter wetsdwang veel zoude kunnen" worden bereikt. De regeering heeft er zich toe bepaald op daartoe geeigend terrein een regeling te treffen, welke_ streeft naar algemeene gelegenheid tot Zondagheiliging in bereikbare mate. Art. 1 erkent den Zondag als algemeenen christelijken rustdag. Art. 2 schrijft voor, dat de overheid alleen in geval van volstrekte noodzakelijkheid op Zondag burgerlijken of militairen dienst doet verrichten en dat de Zondagsdienst op zoodanige wijze wordt geregeld, dat zooveel mogelijk gelegenheid worde geboden, de openbare godsdienstoefeningen bij te wonen of de godsdienstplichten te vervullen. Vrij- willige oefeningejn in den wapenhandel wor den op Zondag toegelaten, wanneer het on- doenlijk is, deze op andere dagen te houden. Art. 4 luidt: Het is verboden op Zondag in de nabijheid van kerken of andere ge- bouwen voor den openbaren eeredienst be- stemd, gedurende de godsdienstoefening, geraas te veroorzaken, waardoor de gods dienstoefening kan worden gehinderd. Dit verbod is niet van toepassing, indien om- vermijdelijk geraas veroorzaakt wordt door midtjelen van vervoer. Het volgende artike! behelst een verbod vajn optochten, behoudens tot openbare godsdienstoefening, ter plaatse waar zulks volgens de Grondwet geoorloofd is. Met het oog op plaatselijke toestanden is den ge meenteraad de bevoegdheid voorbehouden bij verordening uitzonderingen toe te staan voor de uren na dqn middag. Art. 6 beoogt rustverstoring door arbeid en beroep of bedrijf te weren van den open baren weg en van de plaatsen, die van den openbaren weg zichtbaar zijn of van waar- uit gedruisch de rust kan verstoren. Arbeid, die niet binnenshuis kan geschieden, valt buiten het verbod. Met het oog op plaatse lijke toestanden is den gemeenteraad voor behouden uitzonderingen bij verordening te regelen. Volgens art. 7 zal venten in den ochtend verboden zijn; luidkeels venten en venten met gebruikmaking van geraasmakende middelen den geheelen dag. De gemeente raad blijft bevoegd het venten ook in de na- middaguren te verbieden of te beperken. Art. 8 verbiedt op Zondag markten, open- bare verkooping of beurs te houden; met bevoegdheid van den gemeenteraad om met betrekking tot de uren v66r 9 uur voormid- TER NEUZENSCHE COURANT. De Burgemeester iler gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat h«t vee Tan den landbouwer D. SCHEELR, wonende P lib, door het motul- en kiauwzeer is aangetast. Ter Neuzen, den 4 Mei 11120. De Burgemeester voornoemd, 3. HUIZINGA.. B—BWMK MSE3BKM rtB -JtfiLiaaaBP—HKIi ~ii jiTfiTffiTIl f Jturgeineester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN brengen ter (tennis van betnnghebbenden dat te beginner, op 10 Mei 1920 van wege de ge meente eene algeineene opneming zal worden ge- hooden van de Ter Neuzen, 4 Mei 1920. Borgemeester en Wethouders voarnoemd, J. HUIZINGA, Borgemeester. B. I. ZONNEVHUEE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van ZAAM- SLAG zullen op Vrijdag den 14 Mei 1920, des voormiddags 10 ure, ten Raadhuize dier gemeente crachten TWEEDE KAMER. Naar het Corr.-Bureau ter bevoegde plaat- se verneemt, is de lezing, welke de Action Nationale" heeft gegeven van de omstan digheden, waaronder het Britsche oorlogs- schip „Dragoon" de Schelde is opgevaren, geheei onjuist. De Britsche regeering had er zich tevoren van vergewist, dat de Ne derlandsche Regeering er geen bezwaar tegdn had, dat genoemd oorlogsschip het Nederiandsche gedeelte van*de Schelde zou bevaren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1