algemeen nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No. 6986 Zaterdag 1 Mei 1920. 60e Jaargang. JACHT en VISSCHERIJ. S u i k e r. BINHENLAND. B It l~T E N L A N D. TWBBDB BL A X3- De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bon No. 31 der Kjjks- suikerkaarten geldig is van Maantlag 3 t/m Zondag 9 Mei. Ter Neuzen, 30 April 1920. De Burgemeester voornoernd J. HUIZINGA. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. De heer K. ter Laan (s.-d.) vraagt verlof tot het houden van een interpellate over toekenning van een vergoeding aan de in 1920 huiswaarts gezonden dienstplichtigen, op dezelfde wijze, als aan oudere dienst plichtigen reeds is verleend. Op dit verzoek zal heden worden besiist. DE WET OP HET LAGER ONDERWIJS. Minister De Visser verzet zich met be- slistheid tegen den wensch betreffende een afzQnderlijk examen voor lichamelijke oefe- ning, in de denkbeelden van den heer Ger hard is wel iets aanlokkelijks, maar In de wetgeving zijn ze vooralsnog niet te ver- wezenlijken. Het amendement-Otto om als huisonder- wijs niet te beschouwen het onderwijs aan kinderen van ten hoogste drie gezinnen, doch het onderwijs aan ten hoogste 7 kin- dered uit ten hoogste 5 gezinnen, wordt in-' getrokken na bestrijding door den Minister. HET CONFLICT IN HET TRANSPORT- BEDRIJF. De boycot. Naar gemeld wordt hebben de Neder- landsche Federatie en de Centrale Bond van Transportarbeiders bericht ontvaingen, dat de boycot van Nederlandsche schepen in het buitenland spoedig mogelijk vandaag reeds opgeheven zal worden. Echter zal deze boycot voortduren voor de Nederland sche Stoomboot Maatschappij te Amster dam, zoolang deze maatschappij haar poor- ten nog voor de stakers gesloten houdt. Gelijk men weet, wil de Hollandsche Stoom- boot-Maatschappij niet eerder personeel aannemen, voordat de boycot geeindigd is. INTREKK1NG WETSONTWERP. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een missive van den Minister van Financien, houdende intrekking van het wetsontwerp tot heffing van een belasting op plaatsbe- wijzen voor personenvervoer en openbare middelen van vervoer. DE 8-UR1GE ARBEIDSDAG. Vanwege het Ministerie van Arbeid wordt in verschillende bedrijven een onderzoek in- gesteld over de al of niet wenschelijkheid van de invoering van den 8-urigen arbeids- dag en de nieening der arbeiders dienaan- gaande. Deze rapporten zullen door het Ministerie van Arbeid worden verzameld. OPLEIDING VAN PRINSES JULIANA. Het onderricht van de Prinses, dat tot dusverre klassikaal gegeven werd, zal met het einde van den loopenden cursus de grens van het gewone lager onderwijs hebben bereikt. De schoolklasse der*Prinses wordt dan ontbonden. Met het algemeen vormend onderwijs, dat de inleiding zal zijn tot het hooger onder wijs, zal de Prinses eerder gereed moeten zijn, dan bij de andere leerlingen het geval is. Het zal daarom in het vervolg hoofd- zakelijk door privaat-onderwijs worden ge geven. De Koningin en de Prins hebben Dr. J. H. Gunning Wzn., privaat-docent in de pae- dagogiek aan de rijksuniversiteit te Utrecht, uitgenoodigd, aangaande den aard en den omvang van het te geven onderwijs, en de personen, aan wie dit opgedragen zou kun- nen worden, van raad en voorlichting te dienen. Het onderwijs in de Nederlandsche taal en letterkunde is opgedragen aan mevrouw A. van der Reyden, te 's Gravenhage, die tot dusverre de klasse geleid heeft. Het onderwijs in de andere vakken zal worden verdeeld als volgt: wis- en natuurkunde de heer D. A. G. Bruggeman, doctorandus in de wis- en natuurkunde, leeraar aan het Nederlandsche lyceum in Den Haag; vader- landsehe en algemeene geschiedenis mej. J. M. C. van Hasseii, candidaat in de Neder landsche letteren te Arnhem; aardrijkskunde de heer C. L. van Balen, leeraar aan de ge- meentelijke kweekschool voor onderwijzetg voor de zeevaart te Amsterdam; Fransch mej. A. E. Oosterlee, gouve-nante van de Prinses; teekenen mevrouw Albert Roelofs, in Den Haag; vioolspel mevrou v A. Rack- witz-De Jongh, in Den Haag, mevrouw Catharina van Rennes zal het volgende jaar weer een zangcursus geven. Het Koninklijk gezin gaat a.s. Dinsdag naar Het Loo; kort daarna zullen eeirlge der nieuwe lessen reeds een aanvang ne- men. Volledig zal de nieuwe regeling echter eerst in September in werking treden. ARMENIE KLAAGT. Een correspondent van de „Morning Post" heeft een onderhoud gehad met Dr. Khatissian, den president, tevens Minister van Buitenlandsche Zaken, der Armeensche Republiek, die gedurende tien jaren onder Turksch bestuur de stad Tiflis beheerde. De president, die in de hoofdstad Erivan wbont, beklaagdQ zich in bittere bewoordin- gen over de behandeling die Armenie, niet alleen van zijn naburen, maar ook van de groote mogendheden, inzonderheid Enge- land, ondervindt. „Armenie is nog steeds blootgesteld aan alle moeilijkheden, die haar het verleden hebben verbitterd, maar thans zijn de moei lijkheden nog grooter, nog ernstiger dan vroeger. We staan bloot aan aanvallen van alle zijden. We hebben te strijden met de Tartaren van Azerbajan, en de Turken langs onze grenzen en in ons gebied. j Wat ons van den vrede afhoudt, is het feit, dat geen der beloften ons door de ge- allieerden gedaan, gehouden zijn. De Opperste Raad beloofde ons van wapenen te zullen voorzien. Een maand geleden kwam een Engelsch 1 kolonel tot dat doeleinde in ons land. Er gebeurt niets. De Engelschen verkochten aeroplanes aan Georgie. Wij vroegen, ons een te leveren. De Engelsche generaal was heel vrien- delijk, doch raadde ons aan er maar liever een in Europa te koopen. We kochten een aeroplaan te Parijs; het vliegtuig kwam te Batoem aan en nu wei- geren de Engelsche autoriteiten in Konstan- tinopel het door te laten. N j Waarom dat weten we niet. We moeten de Tartaren, de Turken en de Koerden bevechten en nu verschijnen de bolsjewiki ook nog op het tooneel.'1^ De president had een woord van hulde j voor de hulp, door Anierika geboden. DU1TSCHLAND. De bladen toonen zich zeer ongerust over de mededeelingen van de Daily Mail, dat de Franschen Frankfort niet zullen ontrui- men, voordat de ontwapeningsvoorwaarden zijn nagekomen en de 12000 overtollige ka- nonnen zijn ingeleverd. Al is deze mee- i deeling nog niet officieel bevestigd, zoo acht men het toch, naar de Duitsche draadlooze dienst te Nauen meldt, in toonaangevende kringen niet onwaarschij.nlijk, dat Frankrijk naar nieuwe voorwendsels zoekt om de be- zette steden in de Maingouw niet te ontrui- j men, zulks in tegenspraak met. de belofte, j dat deze ontruiniing dadelijk na de ontrui- i mi,ng van het onzijdige gedeelte van het Roergebied door de Duitschers geschieden i zou. - - TER NEUZEN, 30 April 1920. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand 764.8 Karlsruhe, j Laagste barometerstand 746.8 Hernosand. I Verwachting tot den avond van 1 Mei: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk enkele regenbuien, iets zachter. DE JAARDAG VAN PRINSES JULIANA. De jaardag van Prinses Juliana schijnt I zich te kenmerken door ongestadig weer. i Zooals het weer 11 jaar geleden was, was het ook heden. Afwisselend zonneschijn en zwaar bewolkte luchten, met af en toe regen. Van openbare gebouwen en vele particu- liere woningen wapperde het dundoek, ter- wijl ook de talrijke kinderen, die heden morgen met Oranje getooid en met blijde gezichten op de straten verschenen, deden zien, dat het een bijzondere dag was. In den namiddag trok een talrijke stoet schoolkinderen, nationale en oranjeliederen zingende door de straten. Het oranje-zon- netje liet zich bij tuschenpoozen zien. EEN VECHTPARTIJ. In den afgeloopen nacht is een hevige vechtpartij ontstaan tusschen opvarenden van het Amerikaansche stoomschip Newton, van Spaanschen en Griekschen landaard, aanleiding: een Nederlandsche schoone. Het gevolg van die internationale verwikke- ling was, dat een der schepelingen met ern- stige messteken naar hefziekenhuis is over- gebracht en dat ook nog een tweede tame- lijk ernstig verwond was, terwijl de vermoe- delijke dader door de politie, wier tusschen- komst was ingeroepen, voorloopig in be waring werd gesteld. ONDERWIJZERS-EXAMEN. Bij het Woensdag te Middelburg gehou den examen zijn geslaagd de dames J. L. Los te Ter Neuzen, H. M. Hofstee te Clinge, M. C. Stolberg te Sluis. J. Harden te Nieuw- vliet, S. S. de Vlieger te Zuidzande en M. J. de Vos te Groede. 1! •CHR. ONDERWIJS. Tot onderwijzer aan de bijz. school in de Jozinastraat alhier is benoemd de heer J. C. Bal te Knol, gemeente Hoek. w AMBACHTSSCHOOL TE TER NEUZEN. Bij de opening der ambachtsschool al hier, in December 1.1., werd de eerste klasse gesplitst in le klasse A en B. Tot de le kl. A behoorden de leerlingen die met 15 Dec. voor het eerst ter school kwamen en tot de le kl. B de leerlingen die reeds van af April te voren te Hulst de ambachtsschool be- zochten. Met het begin van den nieuwen cursus zijn bevorderd: Timmerlieden. Van de eerste klasse A naar B: H. Kaijser te Driewegen, B. Huizinga (met lof), R. van Damme te Axel, J. C. Stouthamer te Westdorpe, J. van den Ouden, R. Scheele, J. 't Gilde en L. van den Berge te Axel.. Van klasse IB naar de tweede klasse: Z. van Wijck en R. B. van den Berg te Axel. Smeden-bankwerkers. Van klasse 1 A naar 1 B: J. Verbrugge, P. van Tatenhove, J. Huizinga, D. 't Gilde, Math. Leunis, J. van de Velde, A. van Moef- faert, M. H. Leunis, F. L. Slock, P. Stout hamer te Sas van Gent, J. Loekemeijer, C. D. Quequierre, Ch. Franken, A. Eggermont te Sluiskil en C. Hamelink. Van klasse 1 B naar de tweede klasse: F. Tollenaar, P. de Bree, L. van Eck, P. Loof,. L. F. Kaijser te Driewegen, J. P. 't Gilde en J. J. L. van Minnen. Van de tweede l klasse naar de derde klasse: A. M. A. Peters (met lof), P. van den Berg te Axel en R. Vermast. Niet bevorderd 3 leerlingen. Voor den nieuwen cursus is de verdeeling der leerlingen als volgt: Timmerlieden: le kl. A 7, le kl. B 8 en 2c kl. 4 leerlingen. Smeden-bankwerkers: le kl. All, le kl. B 16, 2e kl. 10 en 3e kl. 3 leerlingen. Instrumentmakers: le kl. 1 leerling. Schilders: le kl. 2 leerlingen. Totaal dus 61 leerlingen. Oorspronkelijk waren voor den cursus 1920/21 ingeschre- ven 27 leerlingen, waarvan 1 is overleden, 2 niet opgekomen, 1 vertrokken, 1 is ver- anderd van leervak en I afgewe2en. In tegenwoordigheid van bestuur, direc- teur en leeraren werd hedennamiddag- aan de leerlingen, die daartoe in de teekenzaal werden verzameld, bovenstaand resultaat der beoordeelingen door den voorzitter, den heer Huizinga, medegedeeld, terwijl daar- aan voor sommige leerlingen, wier ijver en gedrag daartoe aanleiding gaf, eenige opmerkingen en raadgevingen voor de toe- komst werden vastgeknoopt. Aan de leerlingen werd voor het verdere van den dag vacantie gegeven. In de teekenzaal waren reeds verschillen de teekeningen tentoongesteld, die blijk gaven van ernstige studie en goeden wil der leerlingen. Tot tweeden leeraar voor het vak machine- bankwerken, noodig geworden door het groote aantal leerlingen, werd benoemd de heer H. E. Helms te Leeuwarden. Als tijdelijk leeraar voor het teekenonder- wijs is eene benoeming aanvaard door den heer Van der Eijk, leeraar aan de H. B. S. DE GRENSBEWAK1NG. Nu 1 Mei de Yiieuwe regeling voor de grensbewaking in werking treedt, willen we hier nog uit het „bewakingsvoorschrift" van 21 Febr. dat in de Staatscourant van Maandag jl. nog eens werd herhaald, laten volgen de bepalingen van art. 5, waarin het een ieder wordt verboden, zich, behalve bij reizen per spoor of tram, op te houden op andere plaatsen dan op de hieronder ge- noemde kunst- en waterwegen in een strook (verboden strook) van het bewakingsgebied ter breedte van driehonderd meter, welke zich langs de landgrenzen des Rijks uit- strekt van Nieuw-Statenzijl (gem. Beerta) tot Cadzand. Voor Zeeland zijn deze kunstwegen: de Wester-Schelde; de kunstwegen: Nieuw-NamenKiel- drecht; Clingela-Clinge; Kapelie- brugSt. Nicolaas; Axelgrenspaal 289; ZuiddorpeKruysstraat; Zuid- dorpeOverslag; Sas van GentSel- zaete; het kanaal Ter NeuzenGent; de kunstwegen: PhilippinePosthoorn; IJzendijke—Watervliet; Oostburg De Brakke—St. Marguerite; Aardenburg Maldeghem; SluisBrugge; het kanaal van Sluis naar Belgie. Vrijstelling van het verbod hebben zij die een pas daarvoor bezitten. Wat het verkeer van vreemdelingen in het bewakingsgebied betreft z*ij herinnerd dat zij: niet tot het bewakingsgebied worden toe- gelaten zonder buitenlandsch paspoort en zonder voldoende middelen van bestaan; het bewakingsgebied niet over de grens verlaten, zonder hun afgestempelde witte identiteitskaart of controlekaart te hebben afgeleverd aan een der doorlaatposten; zich behalve bij het reizen per spoor, tram of boot niet in het bewakingsgebied mogen ophouden op andere plaatsen dan op de kunst- en waterwegen en in de aan die kunst- en waterwegen gelegen woningen, hotels, vaartuigen, fabrieken, dan wel in eenig aanhoorigheid daarvan, of op plaat sen waar arbeid pleegt te worden verricht, in welke de vreemdeling is opgenomen. Zulks onverminderd het bepaalde bij art. 5 over de verboden strook. VOOGDIJRAAD. Bij Kon. besluit van 27 dezer is aan Mr. P. Dieleman, lid van den voogdijraad te Middelburg, uit die betrekking eervol ont- slag verleend, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. INVALIDITEITSWET. Op de Dinsdag gehouden zitting van het Kantongerecht te Oostburg werd tegen twee werkgevers uit IJzendijke, welke hadden ge- weigerd rentezegels te plakken voor hunne arbeiders, respectievelijk 25 X 2 gulden en 44 X 2 gulden boete, subsidiair 25 X 2 en 44 X 2 dagen hechtenis geeischt. COOPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISENBANK. Men schrijft ons: Van de Cooperatieve Centrale Raiffeisen- ba,nk gevestigd te Utrecht, waarbij 50 plaat- selijke banken uit Zeeland aangesloten zijn, is het 21ste jaarverstag verschenen. Daar- uit blijkt, dat in 1919 was gedeponeerd ruim 188 millioen gulden, terwijl was uitbetaald aan voorschotten en wissels ruim 154 mil lioen; zoodat er dus ruim 34 millioen meer gedeponeerd was dan aa,n voorschotten ver- strekt. Er werd eene winst gemaakt van f 65,183 tegen f 6996 in 1918. Deze winst zal in het reservefonds gestort worden, dat daardoor zal stijgen tot f 380,699. Slechts een 7tal banken uit Zeeland hadden op 1 Ja- nuari 1.1. geld geleend van de Centrale. Het meeste had Scherpenisse met 51107, het minste Zierikzee met 2794 en St. Jan- steen met f 8097. De overige hadden alle bij het begin van het jaar deposito's, het meeste had Ter Neuzen met f 186886, dan Oostburg met f 156587, Graauw met f 113900 en Zuiddorpe met 109825. Het minste h^d Hulst met f 241, dan Hengst- dijk met f 2464, Clinge met 3184 en Boschkapelle met f 7452. In 1919 is maar een bank uit Zeeland toegetreden nameliik Bruinisse. Al de banken van Zeeland tellen 5137 leden. Aan spaargeldein is op die ban ken geplaatst ongeveer 5 millioen gulden, aan voorschotten is verstrekt ruim 114 mil lioen gulden. Aan gezamenlijke winst was gemaakt 47141. Het meeste Krabben- dijke met 1667, dan Lamswaarde met f 1300 en Haamstede met 1285. Slechts 4 banken in Zeeland moesten een gering verlies boeken. 4 banken hebben vaste goe- deren ,n.l. Ter Neuzen, Lamswaarde, We- meldinge en Clinge, die respectievelijk een boekwaarde hebben van 12031, 4250, 2000 en 957. Voor leden van de fiinantieele commissie voor het jaar 1920 werden door het Bestuur voorgesteld de boerenleenbanken van Koe- wacht, St. Jansteen en Lekkerkerk. BEEEDIGD. Woensdag werd tijdens de civiele zitting der arrondissements-rechtbank te Middel burg de nieuwbenoemde substituut-officier van justitie bij die rechtbank Mr. F. E. ba ron Van der Feltz, als zoodanig beeedigd. PROV1NCIALE ZEEUWSCHE VEREENI- G1NG TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. in de Donderdag te Middelburg gehouden algemeene vergadering van bovengerroemde vereeniging onder voorzitterschap van den heer J. H. Blum, werd door den secretaris, den heer A. J. Hoorweg het jaarverslag uit- gebracht, waaraan het volgende is ontleend: Het aantal leden nam met 2 toe, namelijk Serooskerke (W.) en lerseke en telt de ver eeniging thans 15 aangesloten leden (ver- eenigingen), w. 0. het Wit-gele Kruis te Hulst; terwijl thans ook reeds Middelburg zich aansloot en in vijf ander plaatsen (w.o. Axel) de vereenigingem hare statuten reeds in orde hebben en nog slechts enkele for- maliteiten te vervullen zijn. De pogingen om uit Sanatoria ontslagen pattienten onder controle te brengen van plaatselijke Groene Kruisvereenigingen en van de huisbezoekster ter plaatse, leverde tot nu toe zoo goed als geen resultaat op. Met dankbaarheid werd herinnerd aan het voor 1920 verleenen van een provinciaal subsidie van f 3000 en de gegeven wenk om zich in de loop van 1920 nog eens tot de staten te wenden met een nader verzoek om subsidie, waarbij rekening gehouden is met mogelijke uitbreiding van het terrein van de werkzaamheid der vereeniging. De oprichting van een vereeniging te Middelburg tot bestrijding der tuberculose wordt het tweede belangrijke feit voor de tuberculosebestrijding in Zeeland genoemd, waar de hoofdstad steeds achter was ge- bleven. De uitzending van zwakke kinderen naar buiten heeft dit jaar niet aan de verwach- i tingen beantwoord. De betrekkelijke gun- i stiger voedselvoorziening in de steden, de groote groepen hongerlijdertjes uit het buitenland hebben veroorzaakt, dat deze actie tijdelijk moest worden verminderd. Door de Provinciale Huisbezoekster, me- juffrouw D. E. C. Deetman werden 54 plaatsen bezocht; waarvan Veere en Tholen voor opleiding van een huisbezoekster en voor instiuctietoezicht een zestal huisbe- zoeksters. Mejuffrouw Deetman deelde me- de, dat vooral ook in Zeeuwsch-Vlaanderen meer en meer belanstelling komt" voor het werk der vereeniging en het nu slechts de moeilijkheid is zoowe! hier als in andere deelen van Zeeland, om de plaatselijke be- zwaren en oneenigheden te vereffenefl, tot de kleine geschillen worden voorbij gezien en er eenheid van werken tot een groot doel komt. De secretaris eindigt met een woord van dank aan mejuffrouw Deetman, van wier werken in het afgeloopen jaar in 1920 zeker nog meer de vruchten zullen te zien zijn. De rekening van den penningmeester, den heer A. C. J. Noteboom, wijst in ontvang- sten aan f 2746.44(4 en 'n uitgaaf /2516.34V2> alzoo een goed slot van f 230.10. De ontwerpbegrooting voor 1920 geeft een eindcijfer van /4700 met een geraamd nadeelig saldo van 232.40. Zoowel het verslag als de rekening en de begrooting werden vastgesteld en goed- gekeurd als voorgesteld. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A- J. Hoorweg en gekozen in plaats van den heer J. C. van der Harst, die niet herkies- baar was, de heer D. N. van Gelderen, arts te Middelburg. In zijn openingswoord had de voorzitter er o.a. op gewezen, dat de rust die men na de vrede verwachtte niet gekomen is. Men heeft arbeidsschuwheid gekregen, nu ar- beidslust zoo hard noodig is. Van de ge- meenschapszin is niets gebleken, men zie slechts de talrijke stakingen in de meest noodigc bedrijven. Ook het verkeer is vee! minder goed geworden en dit was de reden van het bezoek van de Ministers van Bin- nenla,ndsche Zaken en Waterstaat aan Zee- land in Maart j.l., men liet deze heeren zien hoe de verbinding zou moeten zijn. Verder wees spreker er op, dat de afdee- lingen bij het rijk extra-subsidie voor ver- pleging van zieken kunnen aanvragen zoo als ook in het jaarverslag is afgedrukt en werd dit later door den secretaris nog eens onderstreept. ZAAMSLAG. Naar aanleiding van het beroep van den raad der gemeente Zaamslag tegen het be sluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is onthoude;n aan het besluit van genoemden raad tot vaststelling \fan een verordening tot regeling van de jaarwedden van het onderwijzend personeel, is, op grond dat in die verordening alleen bepa lingen mochten voorkomen omtrent de wiize van uitbetaling van jaarwedde en inhouding van jaarwedde bij verlof tot afwezigheid, maar niet, zooals hier het geval was, betref fende ontslag van een onderwijzeres bij hu- welijk, de verordening vastgesteld behou- dens het daaruiF vervallen van de er niet in behoorende bepalingen. AXEL. Alhier is onder den zinspreuk ,,Waakt en Bidt" opgericht een Herv. Jongelingsveree- niging. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren P. A. Woudergem, voorzitter, M. Verbrugge, secretaris en P. K. Dees, penningmeester. BOSCHKAPELLE. De heer P. de Gier slaagde te Amsterdam vqor het arts-examen. HULST. In „Het Wapen van Zeeland" hidden de leenbanken van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan deren, aangesloten bij de Utrechtsche Cen trale, eene vergadering om te komen tot een „Ring" voor deze streek. Door den Hoofdipspecteur der Centrale werd het groote nut van zoo'n Ring over- tuigend aangetoond. Statuten zullen worden ontworpen, die in eene spoedige volgende bijeenkomst zul len worden behandeld. Gelijktijdig wordt dan de Ring definitief gesticht en een bestuur gekozen. AARDENBURG. Het welbekende Aardenburgsche muziek- gezelschap, dat onlangs zijn gouden jubi- leum vierde, heeft bericht ontvangen, dat H. M. de Koningin aan genoemde vereeni ging het praedikaat „Koninklijk" heeft toe- CO U RANT L)e Burgemeester vail JER NEUZEN, hrengt ter kermis van belanghebbenden in deze gemeentc dai •p de werkdagen in Mei 1920 behnlvt des Zaterdags van des voormiddags 9 tot des nainlddags 2 ure, op de geineente-secretarie alhier voor een ieder verkrijg- baar zijn gesteld bianco verzoekschriften, ter bekoming van Jacht-, Visch- en Hengelakten voor het aanstaande seizoen 1920/1921. Ter Neuzen, den 1 Mei 1920. De Burgemeester voornoernd J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 5