Instrumentaal en Yocaal Concert advertentiEn Witbloem Zaailijnzaad, een nieuwe Tafel en Lamp. Minnik v. Aalst Slooperij. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Verloren Bericht. Tandarts HE.RTSTEIN met B AL Pfo?mciale Cummlss.e voor de Huodveefokkerij in Zeeiaad- Weensche Kinderen. „S C H U T T E V AER Algemeene Vergadering Muziekvereeniging „DE VOLH ARDXNG," Vrije Toegang voor Leden en Donateors. Toegangsprijs voor niet leden 12,-. Weggeloopen een bruine Trekhond, EEN WOONHUIS. BAGGERBLGKJES. Groote Ovenkachel RUIMKAMER vierkante K A C H E L, Pii A. Knijff - Zaamslag Bergsche Melkteilen, (Zonnetijd.) DAGEN. Voorm. Nam. Mei. 8.58 10.17 11.20 0.32 1.11 1.46 9 39 10 51 11.46 12.10 12.52 1.29 2 03 Subcomite A. IV. C. O. Prov. ZEELAND. Mevrouw L. ALBERTS-SALBERG, Seisdam Q 25, Middelburg, SC H1P P F US V E B FKMGING Afdeeling TER NEUZEN- 4 AANDEELEN in de ..Eerste Nederlandsche Coop. Beet- wortel Suikerfahriek te Sas van Gent". is iederen Woensdag van 9V2— 2 uur te consulteeren te Ter Neuzen, Lange Kerkstraat 5. Wij zijn zoo zeer overtuigd dat ons Ledersmeer ol Ledervet „GLIM" de voorkeur verkrijgt als men het maar kent, dat wij voor ernstige reflectanten gaarne een groote mon- sterbus g;atis beschikbaar stellen. OirecteurLEON G0UDSTIKKER. op VRIJDAG 30 APRIL a. s tar gelegenheid van den jaardag van H. K. H. Prinses JULIANA, des avonds 8 uur stipt, op de bovenzaal van het Hotel des Pays-Bas, met welwillende medewerking van: „Neuzensche Dubbel Mannenkwartet", onder leiding van den heer C. v. FRAAIJENHOVE. Plaatsbespreking op den dag der uitvoering van 12-^2 uur aan de zaai. HET BESTUUR. W. ST AM Stroohulzenfabriek. Verzoeke prijsopgave hand en recht machine gedorschen ROGUE- en TAB WESTROO- bij scheepsladingen. WACHTENDE: Eene lading eerste soort NOG TE BEfiOMEN: bij M. DE PUTTER, Zaamslag iVeer). Donze-Visserstraat 22. TE KOOP Schoolwftir 3>, Ter Neuzen. 4 e Huur, Vanaf heden Telefonisch aangesloten Telef No, 90. Neuzen. Telephoon \n n Stelt beschikbaar soliede en be- trouwbare wagers aan billijk tarief Vraagt prijs aan per Kilometer, per dag of per week. Aanbeve lend. Terstond uit de hand te koop; Brood-, Beschuit en- Kleingoedbakkerij, Bloempotten, inallegrootten. Bruine Jacoba- en Biauwe Keulsche Inmaakpotten. f 0 40, J- J. Riemens f 3,64, L. Geers f 3,60%, JF c. Kaan f 2,94 C .Kaijser 4,56% P. J. cte Meester f 1,05, L. J. van Dnel f 0,84, Th. ran de Winckel 0,87%. afgewezen zijn de verzoeken van J. de flit ter, J- H. de Boer, Jo®. Hamelink, wed. P. 1'Hont, A Siereveld en J. P. Vercouteren. Omtrent ingekomen verzoeken om onthef fing wegens schoolgeld werd beslist als volgt: ontheffing over het eerste tijdvak werd ver leend aan: P. de Mul f 0,55, N. J. Imandt f 1, T Dooms 2 60 C. Izeboud f 1,80, M. Leunis j 5,76 P. H*. Janse f 6,48, P. J. Klaaijssen f 0.90,' G. Slotje f 3,20, J. P. Vercouteren 3, •iezelfde f 1, F. Dooms 2,25, W. van Aalst ■f 0,35. J. J. Bliek f 2,56,; over bet tweede tijdvak aan: F. Doom f 2,60, "f. M. de Smidt f 0,73%P. J. Eijke f 1,85, A. t de Smiijt /0,87%. G. J. Balkenstein f 0,60, f J. Visser f0 60, G. Timmerman f0,60; over het derde tijdvak aan: P. J. Eijke f 3,20, L. J. van Driel 0,96, J. de Puter f 1,20. Afwiizend is besehikt op verzoeken om af- •tchrijving- van: J. B. Dooms, C. Kaijser, G. H. Kamerik, M Loof, J. de Feijter en A. Rouw. Over den dienst 1919 is wegens vertrek uit le gemeente ontheffing toegestaan aan: R. Thienpondt f 89,25, wed. A. Hamelink f 3,14 en M. P. Meeusen f 1,12. 7. Ontheffing hondenbelasting. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken am ontheffing wegens hondenbelasting over ten dienst 1920 is deze verleend aan: L. J. van der Lubbe 6, C. Vermeulen 0,25, J. R. II. de Smidt 6 en L. J. F. van Dalen f 6. Afwijzend is besehikt op een verzoek van W. Breeweg. Beslissingen hoofdelijke omslag. Verminderd zijn de aanslagen van: j. P. do Feijter Pz. van de 26e naar de 21e klasse Wed. P. de Feijter Scheele 20e 15e C. Dieleman Jz.39e 34e K. Wieland 35e 27e I). J. Dees54e 52e F. L. de Pauvv 13e 12e H. de Kruiff 28e 18e -Wed. A. Franse. 35e 34e D. F. Elve 3e le E. Erregeerts 14c 6e M. Vroegop 42e 30e J. Wisse27e 25e Wed. A. J. Balnikker 27e 24e W. van Doom 14e 43e M. de Regt 58e 55e M. de Kraker 2e le B. J. Scheele 47e 46e I,. P. de Jong 15e 8e F. B. Schirris 8e 7e W. J. Haak 3e 2e v C. L. Hamelink. 15e lOe J. A. van Rompu J> 188e 126e P. J. Gijsel d 6e 2e D. I. Minnik 15e d 14e Aug. Audenaerd 12e lOe J. J. Dregmans 16e 14e C. Wolfert Hz. 48e 46e H. van Dixhoorn 9e 7e L. J. de Putter 14e 12e K. J. Huineman 31e 21e C. den Engelsman3e 2e Wed. M. Verbrugge 31e 27e Wed. II. Wolfert lOe 4e H. G. A. van der Eijk 28e 20e J. de Putter I0e 6e Wed. J. Loof. 20e 22e G. Klouwers 80e 40e J. Marsilje 32e t> 27e s A. A. Eekman 4Ce 13e H. van Wijck Hz, 8e 4e H. W. Allaart 54e 51e i'. Dekker Az. 39e 37e A. Nolet38e 3(ie Th. Smet44e 12e L. O. Yerhage 4e 2e R. Kurvink 14e lOe .1. de Lee22e n 15e P. Lijbaart 25e 17e G. J. Verlinde Ge 2e v J. B. van Hecke 21e 17e E. D. Scheele 28e 25e J. Bnrgei-37e 31e J. van Luik 16e 12e D. Tholens Az. v 31e 26e P. Kaanz 445e 130e L. de Feijter60e 40e J. van de Sande 24e 15e Van het kohier afgevoerd zijn: Adr. Verlinde Jz., D. Jansen, wed. R. Ver- mmmen, J. P. Eekman, J: Eggebeen, M. L. Audenaerd, P. de Kraker, D. de Bruijne, P. Paulusse, A. J. Stroo, wed. P. C. Maelsaeke, G. Remijn, Joh. Rouw, D. van Wijck, J. Meeu sen, J. D. de Wael, R. Jackson, wed. A. Tho lens Dz., M. Oppeneer. Gehandhaafd zijn de aanslagen van: J. P. de Bakker, K. Dees Gz., Dr. H. G. ten Bruggencate, A. H. F. M. van Rompu, E. Sijs, A. J. Doppegieter, A. H. van Maele, J. Huijs- -v-n-Dieleman, L. L .van Hoorn, J. Hamelink, W. E. Tissot van Patot, J. S. Laurens, S de Bree, A: van Wijck, Com. de Ridder, Jac. Huijssen, wed. Buurman, J. D. de Doelder, H. W. R>. Kramer, E. Th. Hamerlinck. Afschrijvihg wegens hoofdelijken omslag is verleend aan: D. Sweepe f 5,85, P. T. Pieters J 1,33%, M. J. Robijn /7,61%, F. F. Ver- rneire f 2,06, F. H. Cappendijk 2,46%, terwij! een verzoek van P. Notte werd algewezen. Voorts is afschrijving verleend aan A. W. Verschoore de la Houssaey 1,78 en J. A. Deley 0,88. 8. Vestiging apotheek te Sluiskil. De voorzitter deelt voorts mede, dat burge- meester en wethouders, na bespreking in be- sloten vergadering, door den gemeenteraad zijn gemachtigd, om, indien zich geen sollicitant opdoet voor de betrekking van gemeentege- neesheer te Sluiskil, onderbandelingen aan te knoopen met de apoithekers alhier, om aldaar een apotheek te vestigen. 9. In orde brengen speelterrein ten behoeve der H. B. S. Burgemeester en wethouders deelen mede, dat, voor het geheel in orde maken van het speelterrein voor de hoogere burgerschool, de raming van 16.000 met 4500 zal worden overschreden. In 1918 is daarvoor uitgegeven f 10 761,63%, in 1919 /2048,11%, in 1920 tot en met 24 April f 499,60, voor arbeidsloon en grondvervoer en voor paarden, voerlieden en karren f 717. Na laatstgenoemden datum is nog uit te geven: voor grondvervoer, eggen en rollen f 700, 60 Kg. graszaad f 60, ijzeren hek, aan- genomen voor 2400, houten gebouwtje ra ming f 2500, ijzeren hek plaatsen in beton en schilderwerk'600, voetbal- en korfbalpalen, arbeid enz. f 213,65, totaal 20.500. De voorzitter geeft te kennen, dat burge meester en wethouders hadden gehoopt, dat de rijksinspecteur den eisch van het afrasteren met een ijzeren hek zou hebben laten vervallen en ook dat een gebouwtje zou hebben kunnen achterwege blijven. Hij houdt daaraan echter vast, waarom het raadzaam wordt geacht, aan de verlangens in dit opzicht te voldoen. Spre- ker kan verder mededeelen, dat het verzoek, om ontlasting der gemeente met betrekking tot de voorwaarden waaronder de H. B. S. is over- genomen bij de regeering zeer vei-moedelijk een gunstig onthaal zal vinden, maar hij vermeent, dat dan in de eerst plaats dienen te worden nagekomen, de voorwaarden die van rijkswege voor de overname der H. B. S. zijn gesteld. De heeren De Jager en Scheele uiten hun spijt, dat de inspecteur hierin zich niet wat meegaander betoont, doch zijn ook overtuigd, dat hieraan weinig te doen is. Met algemeene stemmen wordt besloten, de gewijzigde begrooting- goed te keuren. 10. Bouwen middenstandswoningen. Ingekomen is een schrijven van het bestuur der woningbouwvereeniging ,,Werkmansbe- lang" waarbij wordt bericht, dat ter gelegen- heid van de op 20 dezer gehouden aanbeste- ding voor het bouwen van 12 middenstands woningen in massa het laagste werd ingeschre- ven voor 134,900, terwijl in perceelen door de gezamenlijke laagste inschrijvers het laag ste werd ingeschreven voor 133.847. Met het oog op dit geringe verschil komt aan het bestuur eventueel gunning in massa gewenscht voor. Bij deze inschrijving wordt echter de raming aanmerkelijk overschreden. Er is aanvankelijk subsidie gevraagd voor het bouwen van 18 woningen. Met het oog op de ontvangen aanvragen meende het bestuur voor het oogenblik t^kunnen volstaan met het bouwen van 12 woningen. Deze waren, naar de eenheidsprijzen van 1914 te ramen op 30.000. Volgens de gege- vens van December 11. werden die geraamd op 87.600 en wegens de latere steencrisis en stijging der houtprijzen op het tijdstip der besteding op 106.990. Er blijft duA een ongeraamd verschil, ten opzichte der laagste inschrijving van rond f 25.000. Als vermoedelijke oorzaak van dit verschil werden aan het bestuur genoemd de onzeker- heid bij het verkrijgen van materialen en voor- namelijk de moeilvjkheid voor het verkrijgen van werkkrachten, hetgeen ongetwijfeld aan leiding zal zijn, dat stijgende loonen zullen moeten worden betaald. Gaame zal het bestuur de beslissing van den raad omtrent de gunning- van het werk vememen. De bijdrage van het rijk en de gemeente zullen, waar de som die de vereeniging zelf verschaffen moet, overeenkomstig de eenheids prijzen van 1914 vaststaat, aanzienlijk hooger moet worden, dan oorspronkelijk is aange- vraagd. Als toelichting wordt daarvoor verwezen naar de bijgevoegde toelichting Na de aanbesteding is nog nagegaan of het mogelijk was, door wijzigingen in het bestek belangrijke hesparingen te verkrijgen, doch daarbij bleek, dat de verlaging die daarvan het gevolg kon worden, te onbeduidend was, om daarvoor de kwaliteit der gebouwen te ver- minderen. Het bestuur meent er ten slotte op te moeten wijzen, dat de ontworpen 12 woningen beslist noodig moeten worden geacht. Zij zijn in hoofdzaak in huur gevraagd door verschillende ambtenaren, die, of eene onvoldoende woning hebben, of die, reeds herhaaldelijk wegens op- zegging hunner woningen hebben moeten ver- huizen, terwijl ook voor meerderen geen wo ning beschikbaar is en het, bij de sterk ge- stegen bouwkosten, nog minder dan te voren te verwachten is, dat van wege de particuliere nijverheid in woningen voor bedoelde gezinnen zal kunneh worden voorzien. De vooruitzichten zijn er niet, dat de bouw kosten beduidend zullen verrffinderen, dit heb ben de tijden na den oorlog wel reeds aange- toond, waarom het bestuur als zijne meening te kennen geeft, dat, ondanks den bij de aan besteding verkregen uitslag, tot het bouwen der woningen zal behooren te worden over- gegaan. Noodig zal het zijn, dat het bestuur binnen 8 dagen na de besteding eene beslissing zal kunnen nemen, daar het in deze tijden niet doenlijk is, prijzen van materialen geruimen tijd gestand te doen. -Aan het Departement van Arbeid, afdeeling Volkshuisvesting, is kennis gegeven van het resultaat der inschrij- vingen, met de heschomvingen waartoe deze aanleding hebben gegeven. De voorzitter deelt mede, dat burgemeester en wethouders nog geen gelegenheid hebben om over deze zaak te beraadslagen. Het schrijven is ingezonden naar aanleiding van den uitslag der gehouden aanbesteding, waarvoor, nadat door den gemeenteraad gunstig op het verzoek cm subsidie enz. was besehikt, door het be stuur de noodige voorbereidingen ziju getrof- fen. Daaruit vloeit voort, dat eene hoogere bij drage zal noodig zijn, dan aanvankelijk is aan- gevraagd. De heer He Jager vraagt zich af, of. gezien de aanzienlijke hoogere kosten, het nu wel de tijd is, om met deze zaak voort te varen. We verkeeren nu in abnormale tijden. Er wordt geen steen uit Belgie aangevoerd en de kwestie van vraag en aanbod heeft de prijzen eenigs- zins in de hoogte gebracht. Dit veroorzaakt de moeilijkheid. Niet uitgesloten is het. dat misschien binnen 1 a 2 maanden alsnog ver- gunning wordt verkregen om steen uit Belgie te voeren. Spreker kan dit volstrekt niet met zekerheid zeggen, maar hij meent, dat het toeh aanbeveling zou kunnen verrTienen wat te trai- neeren en eens af te wachten. De heer Geelhoedt vraagt, of de door den heer De Jager uitgesproken veronderstelling eene bloote veronderstelling is of wel, dat de ze, door zijne relaties met de bouwmatei'ialen- maatschappij ,,De Hoop", daaromtrent iets meer weet. De heer De Jager kan met zekerheid niets zeggen. maar de verwachting bestaat, dat, van hetgeen in koop is, 10 zal mogen worden uitgevoerd, waardoor hier voldoende steen zou te krijgen zijn. Straks moeten de Belgische fabi-ikanten liunne ovens \veer opnieuw gaan bouwen en is de gedachte, dat de vergunning tot uitvoeren van een deel van den voorraad zal komen. De heer Nolson vindt het ook erg jammer en vervelend, dat de te bouwen woningen zoo- veel duurder zullen komen, maar verwacht voor de eerste tijden weinig verandering in dien toestand. A1 zullen 10 "A van de g-ekochte hoeveelheden steen mogen worden uitgevoerd, dan nog zal dit van weinig of geen invloed zijn op den prijs van de steenen. Uit eigen ervaring weet hij wel hoe het tegenwoordig staat met de materialen die wel mogen worden uirgevoerd, zooals kalk en cement, en waarvan de prijzen ook voortdurend stijgen, zelfs wan- neer er een kleine reactie kwam, zal die nog van weinig invloed zijn op de prijzen der huizen. Als spreker niet overtuigd was, dat de wo ningen dringend noodig zijn, dan zou hij ook zeggen, laat ons dringend afwachten. Hij wijst er op, dat de vereeniging indertija subsidie heeft aangevraagd voor 18 woningen en dat ze er nu 12 heeft aanbesteed; daaruit blijkt, dat de vereeniging zelf bedachtzaam te werk gaat en niet verder wil springen dan nood- zakelijk is. Hij herhaalt, deze prijsverhooging vervelend te vinden, maar meent, met het oog op den nood uitstel niet te kunnen aanbevelen, hij zal dus stemmen voor het verleenen der verhoogde subsidie. De heer De Ridder is het er mede eens, dat er groot gebrek is; we hebben hier leeraren van de hoogere burgers^ sool, van de ambachts- school, inrichtingem die ve gaame hebben, en dus dient er ook gezorgd te worden, dat er voor het personeel van die scholen en ook nog anderen, woningen zijn. Waar de menschen zelf of particulieren daarin niet meer kunnen voorzien, moet het openbaar bestuur ingrijpen voor oplossing van den nood. De heer Hamelink verwacht, ook al wordt het door den heer De Jager bedoelde kwantum steen ingevoerd, geen merkbare vermindering van de prijzen. Het is zeer goed mogelijk, dat we door uitstel nog moeilijker zouden komen te zitten ook met het oog op de beschikbare" werkkrachten. Hij ziet geen voordeel in uitstel. De heer Scheele wil eene verklaring van zijn stem geven. Hij heeft de vorige maal tegen het voorstel gestemd en zal er zich dus nu weer tegen verklaren. Het stuit hem tegen de borst, dat er voor mnschen met 3000 en f 4000 een bijdrage zal worden gegeven in de kosten hunner woningvoorziening. De voorzitter meent, dat wel alien ongeveer het gevoelen zullen hebben van den heer Scheele, in zooverre, dat de tijdsomstandig- heden moeilijke en onaangename toestanden heeft in het leven geroepen. Aan de andere zijde staat het vast, dat ook die categorie van burgers, op dit oogenblik niet in hunne be- hoefte om eene woning kunnen voorzien. En er is grooten nood. We hebben met voldoening alhier weer een kantonrechter zien benoemen. Die ambtenaar verkeert nu echter ook in groote moeilijkheid, wat betreft het vinden eener geschikte woning. Ook heeft dezer dagen een van de hooge oomes van de Zeeuwsch- Vlaamsche tram, die zich hier wilde vestigen, g-ezocht naar eene woning. Als de gemeente raad wil, dat er zich alhier menschen vestigen, dan zal toch ook moeten gezorgd worden voor woningen. Hij meent den gemeenteraad ten zeerste op het hart te moeten drukken, het bestuur der woningbouwvereeniging in de ge legenheid te stellen den bouw te gunnen; het vergt een offer van de gemeente, maar daar- tegenover staat toch, dat de gemeente van het rijk voor de woningen eene bijdrage krijgt van f 74.0(10, de woningen blijven van de vereeni ging, die niets anders doet, dan de gemeente, op het gebied der woningvoorziening vertegen- woordigen. Het voorstel van den voorzitter, om de noodige verhoogde subsidie, van het rijk aan te vragen en voor zooveel hef deel der gemeente betreft te verleenen, wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren Hamelink, Geel hoedt, Van Hasselt, Van den Ouden, Van Cad- sand, Nolson, De Ridder en Colsen; tegen stemmen de heeren De Jager en Scheele. De heer Nolson weet niet, of zulks bepaald op den weg- van den gemeenteraad ligt, om zich daarover uit te spreken, maar vraagt, of de voorzitter ook kan zeggen, in welken geest de gunning, indien die ook door den Minister van Arbeid wordt goedgekeurd, zal geschieden, aan den insehrijver in massa, of in perceelen. Het zou gewenscht kunnen zijn, dat de gemeente raad een richting aangaf, in welken geest hij dit gaame zag opgelost. De inschrijvers in perceelen, waren iets lager en wanneer er dan op hen niets af te dingen valt, is er alles voor, het ook aan de laagste inschrijvers te gunnen. De heer De Ridder is het hiermede eens; de laagste inschrijvers zijn degelijke ambachts- lieden, meest alien ingezetenen, en hij zou het, indien mogelijk, gaarne aan hen gegund zien. De heer Van den Ouden sluit zich hierbij aan; hij voelt daar ook veel voor; de laagste in sehrijver in massa heeft hier al zooveel uit gevoerd, dat hij ook gaarne het werk in per ceelen zou zien toegewezen. De heer De Jager deelt die uitgesproken meening volkomen, hij heeft hierover ook nog met een der laagste inschrijvers gesproken. Hij verwacht, dat het bestuur der woningbouw vereeniging met het hier gesprokene rekening zal houden en dat, indien er in de uitvoering van het plan eenige verandering zal komen, dit aan aiie hierbij belanghebbenden, zoowel die van buiten als van binnen de gemeente, zal worden kenbaar gemaakt, opdat alien even- veel recht zal wedervaren. De heer Hamelink stelt zich ook op het standpunt, dat de verschillende aannemers volkomen onder dezelfde voorwaarden moeten worden behandeld. Hij heeft er echter van ge- hoord, dat het laagste biljet van een der laag ste inschrijvers in perceelen, dat bedrag aan gaf, omdat daarbij de voorwaarde was bedon- gen, dat voor de gebouwen voor een deel goed- kooper materiaal zou mogen worden verwerkt. Van dien laagsten insehrijver was ook een biljet ingekomen zomder voorwaarden, dat ,f 7000 hooger was. Om tot een berekening te komen, dat ze f 153 lager zijn, hebben die in schrijvers dat laagste biljet aangehouden, maar nu is het de vraag, hoe het bedrag van den laagsten insehrijver in massa zou worden, indien hij ook dat goedkooper materiaal zou mogen gebruiken. Dan zou pas blijken, of die laagste inschrijvers in perceelen, ook werke- lijk de laagste inschrijvers zijn. De voorzitter geeft te kennen, dat het be stuur van de woningbouwvereeniging zoo rechtvaardig mogelijk tegenover alle aanne mers staat. Irr verband met gebrek aan ma teriaal bevatten verschillende biljetten voor waarden en daarmede is degelijk rekening ge houden. Voor zoover njet het oog op de toe standen wijzigingen in de voorwaarden zijn ge bracht voor de besteding, zijn die aan alle be- kende reflectanten medegedeeld. Als er sprake was van gunnen, heeft het bestuur steeds ge- tracht, voor zoover dit in haar vermogen lag de belangen van de ingezetenen te bevorderen en alleen wanneer de bedragen te groote ver- schillen aangaven, werd naar buiten gegund. Bij deze gelegenheid deed zich nu echter eene moeilijkheid voor, De inschrijvers in per ceelen waren f 153 lager, dan de laagste in schrijvers in massa, doch dan moest men daar voor nemen van een insehrijver die twee bil jetten inzomd het laagste, hetwelk echter voor waarden bevatte, waarbij voor het opbouwen der achtergevels en bijgebouwtjes andere steen was aangegeven dan voorgeschreven, en waar door hij tot een lager bedrag kon komen, om dat die steensoort goedkooper was. Als de laagste insehrijver voor dat werk dezelfde steensoort berekende, zou daaruit misschien voordeel voor de vereeniging kunnen voort- spruiten. Als het bestuur de machtiging krijgt om het werk te gunnen, zal het natuurlijk met beide partijen onderbandelen en dan evengoed letten op de belangen der inschrijvers in per ceelen, en het, als het kan, aan deze niet ont- houden. Er bestaat geenszins omtrent hen mindere waardeering. De heer Nolson meent, dat het bestuur der woningbouwvereeniging in het belang der ver eeniging- moet beslissen, maar dat de gemak- zucht der architecten, die het gemakkelijker achten als ze maar met 1 aannemer te maken hebben, geen gewicht in de schaal mag leggen. Hij gelooft, dat thans de belangen der veree niging meer gediend zullen zijn, door het werk in perceelen te gunnen. De voorzitter geeft te kennen, dat daaxop zeker zal worden gelet; al is het ook aan het bestuur bekend, dat gunning in massa veel gemakkelijker werkt, heeft het toch vastge- houden aan het gebruik om het werk ook in perceelen te besteden. 11. Omvraag. a. De heer Colsen geeft te kennen, dat in Sluiskil veel hinder wordt ondervonden van het in duizelingwekkende vaart rijden met auto's en motoren. Dat is daar op dat lange eind weg veel erger dan hier. Hij vraagt of er nog geen werk kan gemaakt worden van de ver- - ordening op de snelheidsbeperking. De heer Van Hasselt deelt mede, dat die verordening- spoedig in behandeling zal komen. 1). De heer Van Cadsand herinnert, dat hij al drie of vier vergaderingen geleden heeft ge- wezen op den toestand van de rioleering aan de Kerkhoflaan. Daar, waar die loopt van de Kerkhoflaan naar de Dekkerstraat. Die ver keert in een onbehoorlijlcen toestand. Er fs nog niets aan gedaan. Nu had spreker ook al ge- hoord, dat die in onderhoud zou zijn bij de heea-en Visser en P. J. Scheele, maar later hoorde hij, dat de gemeente vergunning had gekregen van den heer P. de Feijter, om de rioleering langs de De Feijterstraat te ma ken, zoodat hij daaruit toch weer moet aflei- den, dat die plicht op de gemeente rust, De riool is wel over een lengte van 1 M. ingezakt en bij avond wordt het beslist levensgevaarlijk daar te passeeren. Het zou toch noodig zijn, dat den gemeente-bouwmeester eens werd op- gedragen daamaar te kijken. De voorzitter wijst er op, dat, als ter plaatse de noodwoningen gebouwd worden, die kwes tie vanzelf in orde zal komen. c. De heer Hamelink wijst er op, dat nu de 3 nieuwe politieagenten in dienst zijn. Hij vraagt, of zouden kunnen worden overgelegd de dienstroosters van vroeger en die van tegenwoordig, teneinde te kunnen nagaan van welken invloed de aanstelling der drie nieuwe agenten op den arbeidstijd der agenten is. De voorzitter zegt die overlegging toe. De vergadering wordt door den voorzitter gesloten. SCHEEPVAARTBEWEGING. 23 April. Eng. s.s. Heriot, 3506 M3., stukgoed, van Antwerpen naar Gent. Zweed. s.s. Fijlla, 1966 M3., ledig, van Ant werpen voor Gent. Amerik. motorsch. Helen Swanzy, 2112 M3., hout, van Gent naar West Hartlepool. Belg. s.s. Feronia, 1891 M3., ledig, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Alchymist, 1090 M3., ledig, van Gent naar Londen. 24 April. Zweed. motorsch. Start, 1152 M3., hout, van Sundsvall voor Gent. Eng. s.s: Grace, 354 M3., ledig, van Ant werpen voor Gent. Amerik. s.s. Kearny, 18443 M3., kolen van Rotterdam voor Ter Neuzen. Eng. motorsch. Maggie A., 596 M3., ledig. van Londen voor Gent. Eng. s.s. Woodcock, 4736 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Duitsch s.s. Elbing VIII, 2500 M3., ledig van Ter Neuzen naar Vlaardingen. Japans, s.s. Sydney Maru, 11617 M3., ledig van Ter Neuzen naar Hampton Roads. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Heriot, 3506 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. 25 April. Eng. s.s. Danehurst, 596 M3., ledig, van Gent naar Zeebrugge. Peruaansch s.s. Anita, 7777 M3„ salpeter, van Antofagasta voor Gent. Eng. sch. Weser, 580 M3., pijpaarde, van Plymouth voor Gent. Noors. s.s. Irma, 1312 M3„ kolen, van New- Castle voor Gent. Eng\ s.s. Irwell, 2944 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Van 23 tot 25 April zijn langs de Midden- sluis alhier 71 binnenvaartuigen op- en 62 af- geschut; langs de Westsluis 7 op- en 5 af- geschut. Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag 28 29 30 1 2 8 ApnJ. H Be Inspecteur iler di- recte belastinr/eninvoer- rechten en accijnzen te Ter \euzen maakt hierbij bekend. dtt de bij Minis- ierieele Resolutie d.1. 16 Jul! 1919 No. 34 vastgestelde verboden grensstrook in Zeeuwsch-Vlaanderen van 100 Meter ingevolge voorschriften van den Minister van Justitie wordt uitgebreid tot 300 Meter ingaande 1 Mei 1920. Vergunningen tot het betreden van die verboden strook worden afgegeven door de brigade-commandanten der Kon. Marechauss£e De Inspecteur vnd-, D. DAANE BOLIER. I)e Inspecteur der di- recte belastinyen, invttpr- •rechten en accijnzen te Ter Neuzen maakt hiermede bekend, dat met ingang van 1 Mei a s de Invoer in ZEEUWSCH- VLAANDEREN van paarden, rundvee, varkens en schapen kan plaais hebben zonder vergunning van ondergeteekende. De Inspecteur vnd D. DAANE BOLIER. Het adres van onze penningmeesteresseis die gaarne giften voor de Weensche kinderen in ontvangst neemt. Een gouden dameshorlode Tegen belooning terug te bezorgenaan het bureau van dit blad. op Donderdag 29 April 1920, 'savonds 8 uur. HET BESTUUR. Ter gelegenheid van de openbare verkooping van de Hofstede te Hoek, ten verzoeke van Mej. Wed. en Kinderen C. DE PUTTER aldaar, te houden op Donderdag 29 April 1920, des namiddags 2 uur (Zomettijd), ten herberge van de Wed. Jac. de Meester te Hoek, zullen mede worden geveild Notarlssen DREGMANS en VAN DER MOER. HELMOND. genaamd Jules. Tegen belooning terug te bezorgen bij - JAN PIJPELINK, Kanaaldijk, Ter Neuzen. UIT DE HAND TE KOOP Te bevragen bij A. STOUTHAMER Mz. Stoppeldijk-Veer, BOSCHKAPPELLE. 8. O. DE VKIES, Heerengracht 16. De keuringen van Stieten en vrouwe- lijk Rundvee zullen in OostelijkZ.-Vlaan- deren worden gehouden te HuistStierenKoeien Maandag 3 Mei lOVz u. P/2 u. Kloosterzande Dinsdag 4 Mei 8 u. 9V-> u. Lamswaarde Dinsdag 4 Mei geen stier. 2 u. Stoppeldijk Woensdag 5 Mei 8 u. Ter Neuzen Woensdag 5 Mei 3 u. 1 u. TE KOOP en ronde Taiel geschikt voor klein gezin. Adres; Bureau dezer courant. TE KOOP een zoo goed als nieuwe met twee vuren, Te bevragenSchuttershofweg no. 6. een sedert jaren bekende ook tevens zeer geschikt voor alle andere doeleinden. Te bevragen bij den eigenaar A. DE HULSTER, bakker, Ter Neuzen (Drie- we^en). ONTVANGEN J. M. DE ZEEUW, Nieuwediepstr. i7. TER NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3