algemeen NIEUWS- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No. 6983. Zaterdag 24 April 1920. 60e Jaargang eTTf e nlTaTd; ABONNEMENT: ADVERTENTltN: Bit Blafl yerschuct Maandag-, Woensdag* ea Yrydagavond, uiigezonderd Fsestdagen, by ds Firma P. J. YAH DE S£JDE te Ter Neazen. ;E3E3RSTZi BXjA.XD S u i k e r. BINWEHLHHO. 8EMEW8DE BERICHTEM. Per 3 maanden binnen de stad 1,40. Franco per post voor Nederland./ 1,60. Bij vooruitbetaling voor het Buitenland per 3 maanden/2,20, per jaar j 8, Voor NederlandPer jaar bij vooruitbetaling 5,80. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postkantoren en Hulppostkantoren. Telefoon 22£5. Van 1 tot 4 regels 0,80. Voor elken regel meer 0,20. Orootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. De Burgeraeester ran TER NEUZEN maakt bekend, dat bon No. 30 der Rjjks- suikerkaart geldig is van Maandag 26 April t/m Zondag 2 Mei. Ter Neuzen, 23 April 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HU1ZINGA. BELGIE. Het onder water zetten van het lJzergebied. »/Het Laatste Nienws" meldt, dat de op- ziehter der Noordwatering te Veume, Kog- ge, die in October 1914 het onder wafer zetten regelde van het gebied waar de Duit- schers zich bevonden en deswege benoemd werd tot ridder in de Leopoldsorde, in een toestand verbeert, die aan ellende grenst. Eenige bewoners van Veume hebben een comity gesticbt om den 65 jarige een Ijjfren- te te bezorgen. Het Eamerlid Hamman heeft zich tot de regeering gewend om hulp voor den wakkeren grijsaard, doch ten ant- woord gekregen, dat het voor de regfcfering rnoeiljjk is om zonder een wet een bjjzon- derec maatregel te nemen voor een der tal- rijke heiden, die zich voor de onafhankelgk- beid van Belgie hebben opgeofferd. De kamerleden Hamman, Puyl, Serruys en Baels zullen nu een wetsvoorstel indie- nen om Kogge een Ipfrente te verzekeren van 2000 francs. HET ZILVERGELD BUITEN OMLOOP. Het Duitsche rjjksministerie van finan- cieu heeft bepaald, dat het zilvergeld aan de circulatie zal worden onttrokken, DE VECHTPARTIJ IN LONDONDERRY. Over de vecbtparti) die Zaterdagavond te Londonderry werd gehouden, bevatten de Eogehche bladen nitvoerige verhalen. Tegen acbt uur vielen een aantal burgers in Carlisle road twee soldaten aan die de vlucht namen naar hun club in Carlisle- street. Toen ze daar ingegaan warec werd het gebouw aangevallen. Dedeuren werden ge- forceerd, de vensters ingeworpen. De menigte drong het gebouw binnen en een hevig gevecht ontstond. Eindelijk werden de indrir gers vevdreven en werd buiten het gebouw een verschansing opgericht. It tusschen werden ook in andere stads- gedeelten soldaten aangevallen. De politie was den toestand niet meer meester en liet versterkiDg aanrukken. De versterkingen fegonnen de straten te ontruimen. De menigte wierp met steenen, flesschen en alleriei voorwerpen. Ook werd er uit de menigte met revolvers op de politie gevuurd. De mihtairen voerden daarna een bajonet- churge uit, maar de menigte kwam telkeDS terug. Nu naderden twee honderd man in front- tenue, die er in slaagden meester van het terrein te worden. Even later deed een andere troep gewa- penden een aanval op een politiebureau. Ook daar redden militairen de sitnatie. In die vechtpartijen werden meer dan vpftig menschen verwond. Eenige oproerliugen werden gevangen genomen. Zondagnacht werd er weer van 's avonds tot drie uur 's nachts gevochteu, ditmaal tusschen Unionisten en Repnblikeinen. De Sinn Feiners hadden een aanval ge daan op een politiebureau, toen een troep gewapende Unionisten uit Fountainstreet kwam aangerukt. Uit Bridgestreefc naderde een troep gewapende Republikeinen. En toen begon de tfechtpartjj. Aan elken kant streden duizenden mannen, Elk voorwerp werd een werptuig. Velen vuurden revolvers af. De politie tracbtte herhaaldelgk de vech- tenden te scheiden. Maar vergeefs. Eindelgk slaagden de militairen er in door bajonet aanvallen de menigte op de vlucht tejagen. Ook uit de huizen werd geschoten. Een burger werd gedood, verscheidecen werden gewond. Het juiste aantal is onbekend, daar de meesten door hun partjjgenooten uit het gevecht werden weggevoerd om in hun eigen huizen verpleegd te worden en aldus uit de handen der politie te bljjven. VLIEGONGELUK. De Duitsche oorlogsvlieger Krieger, die met een passagier van Leeuwarden naar Vlissingen zou vliegen, is Maandag te Soester'berg gedaald, om benzine in te nemen. Nauwelijks was hp weer opge- stegen en op orgeveer 25 M. hoogte ge- komen, of het vliegtuig gleed plotselmg af en viel. De vlieger werd opgenomen met gebroken been en een kleine hoofd- wondede passagier kwam met den schrik vrij. Na voorloopig verbonden te zijn, is de vlRger per ziekenauto naar Utrecht overgebracht. De machine, een Oostenrij ksch Bergervliegtuig met 285 P. K. Daimler- motor, is geheel veinield. MATROZEN ALS DOUANE-BEAMBTEN. De boutvlotten, welke uit Duitschland Rjjn en IJssel komen afzakken, worden de laatste dagen onderzocht door matrozen, die, in duikerpakken gestoken, in't bjjzon- der de onderzgde inspecteeren. Meer spe- ciaal is dit onderzoek gericht op wapens. EEN NIEUW HOLLANDSCH VERKEERS- VLIEGTUIG. Carley's vliegtuigenfabriek te Ede houdt zich bezig met den bouw van een nieuw ver- keersvliegtuig, ontworpen door den heer Car- ley. De meeste details worden voorloopig nog geheim gehouden, doch enkele ervan kan de Tel. reeds meedeelen. Jlet toestel wordt niet buitengewoon groot: de spanwijdte zal 20 meter bedragen, de leng- te 12 meter. Het toestel wordt uitgerust met MEER BELASTING, MEER HUWE- L1JKENI Het voorstel om een belasting op jong- gezellen te heflen is in den gemeenteraad van Doornik gedaan en door den heer Le- febre op de volgende, eenigszins humoris- tische wijze toegelicht Wij willen geld en handen laten wij de jonggezelien verplichten te huwen wij zul len aldus geld of kinderen hebben. Laten wij den jonggezelien een inkomstenbelasting van op zjjn mitist 25 pCt. opleggen wij zullen dan meer wettelijke huwelijken en minder huwelijken //met de linkerhand" hebben. Vele huweljjkan zullen vervolgens geregeld worden en talrjjke lieve dametjes, wier vriend niet wilde trouwen uit egoisme, zullen verheugd zgn deze belasting te zien ingesteld. Op welken leeftjjd de belasting van kracbt moet worden Van 25 jaar af kan de man trouwen indien hij er zich aan onttrekt of voortgaat met zijn vrij ages, zal hij be- talen. Laten wij er aan denken dat er honderdduizend Belgen ontbrekenlaten wij dus door het huwelijk de desertie der anderen beletten en rechtvaardigheid be- trachten tegeno er de schoonste helft van het menschdom I EEN 8TIERVECHTER ALS GOUVER- NEUR. Louis Mazzantini, die een kwarteeuw ge- leden een der meest beroemde stiervechters van Spanje was, gaf voor een jaar of tien het gevaarlijke beroep op, waarschjjnljjk was zjjn brandkast vol genoeg. Terwjjl de meeste stiervechters van zeer lage af- komst zijn, gewoonljjk zelfs lezen noch schrijven kunnen, was Mazzantini als zoon van een hooggeplaat-te spoorwegambtenaar op goede scholen geweest en vrjj algemeen ontwikkeld. Hjj besloot daarom zich zjjn populariteit ten nutte te maken en liet zich verkiezen als geraeenteraadslid. Hp bracht het zelfs tot tanientealsede. zooveel als onder-burgemeester, in welke kw&liteit zich deed kennen als uitmuntend fiuan- cier. Onlangs is Mazzantini benoemd tot stadhouder of gouverneur der provinci# Guadaljara en zijn kansen, om bet nog eens tot minister te brengen, staan, naar men in goedingelichte kringen zegt, vr^ gunstig. De Spaansche regeering kan ook wel iemand gebruiken, die de koe bjj de horens weet te pakken Mr. A. J. ROEST. f Woensdag overleed in Den Haag in den ouderdom van 82 jaar mr. A. J. Roest, van 29 Juni 1897 tot 1 Mei 1906 Commissaris der Koningin in Zeeland. Voor hij te Middelburg kwam was hij gedurende twaalf jaar burge meester van Den Haag, en daarvoor officier van justitie te Rotterdam. WIJZIGING INVALIDITEITSWET. Gem oedsbezwaren lngediend is een wetsontwgrp tot wijziging van de Invaliditeitswet, in de toelichting waarop Mnister Aalberse erop wijst, dat zoo- wel een aantal arbeiders als werkgevers ge- moe<isbezwaren heeft ingebracht tegen de ver- plichte invaliditeits- en ouderdomsverzeke- ring welke bij een deel „beurs"-bezwaren bleken te zijn. Bij een aantal arbeiders en werkgevers doen zich echter klaarblijkelijk zuivere gem oedsbezwaren gelden, met welke, naar de meening der regeering, rekening be- hoort te worden gehouden, voorzoover hoogere belangen, dan die, betrokken bij de juiste uit- voering der wet, daardoor niet dreigen te worden geschaad. Dit laatste nu is hier niet het geval, waar, gelijk zal blijken, de voor- gestclde regeling, welke beoogt aan de ge- moedshezwaarden tegemoet te komen, eener- zijds voor den betrokken arbeider en zijne betrekkingen van de weidaden der verzekering niet onherroepelijk uitsluit, anderzijds den be trokken werkgever geen geldelijk voordeel geeft boven den wekgever, die aan de ver- pichtingen der wet naar behooren voldoet. In de ontworpen regeling is op den voor- grond gesteld, dat ook voor den arbeider, die gemoedsbezwaren heeft, de rechten, welke de wet aan de verzekerden toekent, moeten wor den bewaard. De moglijkheid is immers njet uitgesloten, dat na verloop van tijd de arbei der van overtuiging verandert, zoodat hij dan gaarne de voordeelen, welke de wet biedt, zal willen genieten. Maar bovendien is het vol- strekt niet zeker, dat zijn eventueele weduwe of zijn eventueele weezen van dezelfde ge- zindheid zullen blijken te zijn, zoodat deze gaarne de rente in ontvangst willen nemen. Intusschen dient alles te geschieden buiten den gemoedsbezwaarden arbeider om, zoodat hij geen hand behoeft uit te steken. De voorgestelde regeling komt op het vol- gende neer. Rekening wordt alleen gehouden met em- stige, werkelijk gemeende, gemoedsbezwaren. Het criterium daarvoor is gezocht in het feit, dat de bezwaarde geen enkele verzekering heeft gesloten. Men mag toch aannemen, dat ingeval iemand een enkele verzekering, b.v. een brandverzekering, heeft gesloten, hij geen overwegende gemoedsbezwaren kan doen gel den met betrekking tot de invaliditeitswet. Heeft een arbeider gemoedsbezwaren tegen de verzekering, dan is hij bevoegd aan den Raad van Arbeid te verzoeken van den verzekeringsplicht te worden vrijgesteld; wordt de verklaring blijkbaar overeenkomstig de waarbeid bevonden, dan wordt hem door den Raad van Arbeid een bewijs uitgereikt, aan- gevende, dat de betrokkene op grond van gemoedsbezwaren van den verzekeringsplicht is vrijgesteld. De arbeider is verplicht dit be wijs aan zijn werkgever te toonen. De werk gever krijgt daarop vanwege den Raad van Arbeid de rentekaart van den vrijgestelden arbeider onder zijn berusting, teneinde daarop de noodige zegels te kunnen plakken. De werkgever heeft voorts te zorgen voor de ver- effening der rentekaart. Ingeval de premie in geld wordt betaald, blijft de rentekaart onder berusting van den Raad van Arbeid, die voor bet plakken der zegels moet zorg dragen. Heeft de werkgever gemoedsbezwaren, dan kan hij op overeenkomstige wijze als voor den arbeider is bepaald, van de verplichtingen ingevolge de invaliditeitswet worden vrijge steld. De arbeider in dienst van den vrijge stelden werkgever is verplicht, op vertoon van het bewijs der vrijstelling, zijn rentekaart aan den Raad van Arbeid toe te zenden. Verlaat hij den dienst van den werkgever. dan is hij verplicht daarvan mededeeling te doen aan den Raad van Arbeid, die hem de rentekaart ver- volgens weer ter hand stelt. De Raad van Ar beid plakt, zoolang de arbeider in dienst is van den vrijgestelden werkgever, op de rentekaart de noodige zegels. In de maand Januari van elk jaar doet de Raad van Arbeid aan den be- voegden inspecteur der directe belastingen op- gave van het totaal-bedrag aan zegels, dat in, het afgeloopen kalenderjaar door den Raad is geplakt voor arbeiders in dienst van den vrijgestelden werkgever. De aanslag van dien werkgever in de Riiksinkomstenbelasting voor het Loopende belastingjaar, wordt in verband flaarmede verhoogd met een bedrag, gelijk- starnde aan 1% maal de waarde der geblakte Kegels. Dit bedrag is te beschouwen als een afkoopsom. welke de werkgever betaalt voor de verkregen vrijstelling. Is zoowel de arbeider als de werkgever op grond van gemoedsbezwaren vrijgesteld. dan wordt de rentekaart bewaard door den Raad van Arbeid terwijl de arbeider verplicht wordt mededeeling te doen van eventueele verande- ring van dienstbetrekking. Overigens geldt de v»»raangegeven regeling. DE TOESTAND. Te San Remo wordt, sehrijft de N. R. Crt., voortgewerkt aan het vredestractaat met Tur- kije. De financieele bepalingen zijn nu vast- gesteld. In de praktijk zal er wel niet veel komen van een betaling van oorlogsvergoeding door een staat, die reeds in vredestijd bronnen van inkomsten moest verpanden, om de rente en aflossing van zijn schulden te verzekeren. Het geld, dat besehikbaar komt, zal boven dien grootendeels verslonden worden door de kosten van de bezetting door de geallieerde troepen. Volgens de berekening van Foch, zouden er niet minden dan 300,000 man noodig zijn om de uitvoering van de bepalingen van het vredestractaat te waaiborgen en de be- scherming van de nieuwe mandaat-naties te verzekeren. Wie al die soldaten zou moeten leveren, moeten de staatslieden uitmaken, maar het is duidelijk, dat de toestand die zou ontstaan, indien een vredestractaat met zulk een macht zou moeten worden doorgezet, niets op vrede zou lijken. Te Konstantinopel zal de orde te handhaven zijn, maar voor wat er van Kiein-Azie in de toekomst zal worden, moet men vreezen. Het is al bij het uiteenscheuren van dh Oostenrijksch-Hongaarsche monarchic, die zoo zwak en anachronistisch leek, geble- ken, dat zulke staten hun recht van bestaan pas bewijzen, als men het werk ter hand neemt, om er iets beters voor in de plaats te stellen. Zoo gaat het ook met het Turksche rijk in Azie. Men wil het voor een groot gedeelte splitse* in bufferstaatjes en. mandaatnaties, volgens het zelfbeschikkingsrecht, en schept een nieuwen Balkan met minderheden, die om beseherming roepen. Men is nu ook over Armenie aan het praten, en zal ook aan Palestina toe komen. Uit Washington is onlangs verzekerd, dat de Brit- sche regeering van gedachte veranderd was, er geen zin meer in had, om voor den nieuwen joodschen staat het mandaat op zich te nemen en het bestuur over Palestina nu aan emir Feisal of Feisoel en het Arabische yolk zou aangeboden worden. Vandaar groote beroering onder de joodsche gemeenten in Engeland. Balfour heeft indertijd een vrij stellige be- lofte gedaan, dat van Palestina een nationaal vaderland voor de joden, onder beseherming van Engeland, gemaakt zou worden. Chamber lain, Lord Curzon en Millerand hebben dit voomemen later bevestigd. Na dien tijd is het Arabische rijk opgekomen, dat in Damas- kus zijn hoofdzetel heeft en Palestina binnen zijn invloedssfeer opeischt. De, geallieerden zijn <laardoor voor een nieuw vraagstuk ko men te staan, en Engeland, dat het grootste belang heeft bij een Arabisch volk, dat het Britsche rijk vriendsohappelijk gezind is, wil nu blijkbaar van zijn belofte af. De Zionisten willen echter niets van een Arabischen beschermheer weten. Zelfs onder een Britsch mandaat zou men nog vele jaren moeilijkheden ondervinden met het overplan- ten van joden in grooten getale naar Palestina, maar onder een Arabisch mandaat zouden die nog veel grooter zijn, omdat er nu al tegen- stellingen tusschen beide rassen in dat land zyn, die alien diplomatieken tact van het tij- delijke Engelsche bestuur noodig maken om den vrede te bewaren. Nadat wij het bovenstaande geschreven hadden. bereikt ons nog een interessant nieuwtje uit Brussel over de conferentie te San Remot in een lezing in de Brusselsche learner van koophandel heeft majoori Delan- noy verklaard, dat er te San Remo sprake van is, om aan Holland het bestuur over Konstan tinopel en Armenie op te dragen „als ver- goeding voor het oppergezag over de Schelde" dat aan Belgie „teruggegeven" zou worden. Inderdaad een fraaie vergoeding, dit ake- fietje. Nederland, dat in zijn koloniale rijk over millioenen Mohammedanen regeert. zou te Konstantinopel een taak op zich moeten nemen, waar geen andere staat met Moham- medaansche onderdanen alleen aan wil en die het eindelooze verdrietelijkheid en last zou veroorzaken zonder eenigen lust. En tot be- looning zou Belgie de Schelde inpalmen! Men kent het Hollandsche karakter toch slecht, als men in emst aan de mogelijkheid, dat wij in zulk een „ruil" zouden toestemmen, ge- looft. De conferentie te San Remo zal wel wijzer zijn om zoo iets ter sprake te brengen, maar het blijft toch teekenend, dat een Bel- gisch majoor in de kamer van koophandel te Brussel daarover in ernst kan spreken. twee motoren tot een vermogen van 450 P.K. De constructie is volgens Carley's fabrieken zoodanig, dat er met een motor niet alleen kan worden gevlogen, maar dat ook de opstij- gingen en dalingen met een motor kunnen plaats hebben. De maximum-snelheid van het vliegtuig be- draagt ong. 185 K.M., de normale snelheid 140 K.M. per uur. Verder zal dit verkeersvliegtuig, bij normale vliegsnelheid, slechts de helft van het vermo gen der motoren noodig hebben, waardoor grootere veiligheid ontstaat en hun levensduur verdrievoudigd wordt. De cabine is zoodanig geplaatst, dat bij eventueele slechte landing deze niet in het ongereede kan raken, hetgeen weer veel tot veiligheid der passagiers bij- draagt. Dit toestel wordt gebouwd om in concurren ce met spoorwegen te vliegen en er wordt dus op g-ewerkt de exploitatiekosten zoo ge- ring mogelijk te maken. De Carley-fabrieken zullen trachten het toe stel in Juli in het luchtverkeer te brengen. DE POSTDUIF EN DE VLIEGMACHINE. In de gezellige derde-klas wachtkamer van 't Utrechtsche Centraalstation zat een stelletje vrienden-voor-een-half-uur den tijd te korten met verhalen van pech. En de man met de duivenkooi vertelde: U hebt wel is gehoord van Fokker. nie- waar? Nou mot u wete, dat ik in duiven doe in postduiven. Komp laatst meneer Fok ker bij me na me duifies kijke. Hij most-t-er een hebbe zei-die, voor de studie geloof ik-. U weet, meneer Fokker vliegt zelf ook. Nou had ik toen een prach-beessie, nog eentje van voor den ooriyg, die al zoowat overal naar toe was gevloge. Ik zeg: Meneer Fokker, as u nou wete wil hoe da-je het vlugste vooruitkomme ken, zeg ik, dan mot je dat duifie van me koope. Daar ken u met al je mekaniek niet tegenop vliege. En ik 'm an 'tvertelle van wat voor prijze me dat duifie allemaal al ge- wonnen heb. Dus je zou denken, zei meneer Fokker toen, dat die duif vlugger, laten we zeggen, van Amsterdam naar Den Haag komt dan een van mijn toestellen. Meneer, zeg ik. da»r wil ik wel een lapje van honderd om verwedde, i Om kort te gaan: 't kwam voor mekaar. Meneer Fokker en ik gingen naar Kijkduin orn te zien wie d'r het eerst zou zyn. Zoo tegen tweeen moestcn ze binnenkome. Een kwartier voor den tijd wijst meneer Fokker naar een zwarte stip in 't Noord- Oosten. Daar is-ie, zei-d-ie. Ik zeg, meneer Fokker, zeg ik, dat be wijs nog niks mijn duifie ken je op zoo'n afstand niet zien. Maar toen de machine op den grond stond, was er van mijn beesje nog geen schijn te be- kennen. Na een paar uur ging ik telefoneeren, naar Leije en Voorschoten en Roelof Arendsveen maar lauw hoor! En laat me nou dat stomme dier drie dagen later aankomme, met poote, als me wijsvinger zoo dik. Ja, meneeren, dat eigenwijze beest was gaan 1 o o p e n. HET AMERIKAANSCH DRANKVERBOD EEN FIASCO. Het grondwettelijk drankverbod, zooals we dat in de Vereenigde Staten hebben, heeft niet veel te beteekenen en het eenige, dat iemand noodig heeft, om aan drank te komen, ia geld genoeg te hebben om ze kunnen koo- pen. Aldus beweert de Association opposed to National Prohibition (De bond tegen natio naal drankverbod) in een rapport, betreffende het onderzoek naar de resultaten van de wer- king van de verbodswet op het drankverbruik. Alleen enkele fanatieke drankbestrijders en de leden van den Anti Saloon Bond zijn erg goed te spreken over het nationaal drankver bod. In een viertal punten heeft bovenge- noemde bond de resultaten van het onderzoek neergelegd. Deze punten luiden als volgt: 1. Het drankverbod is het krachtigst door- gevoerd, waar de uitvoeders der wet deze doorvoering het gemakkelijkst uitvoerbaar achtten, of in gemeenten, die reeds sedert jaren „droog" waren. 2. Er zijn weinig of ^een pogingen aan- gewend, om de wet krachtig te handhaven in de meeste groote steden, omdat daar de overgroote meerderheid der bevolking tegen de wet is. 3. De beweringen, dat tengevolge van de invoering der wet de misdaad belangrijk is afgenomen, zijn onjuist, hetgeen blijkt uit de politierapporten. Natuurlijk is in de rubriek „openbare dron- kenschap" het cijfer gedaald, maar in andere rubrieken is het aaflmerkelijk gestegen. 4. Onruststokers en verwekkers van ar- beiderstroebelen en klassenhaat zijn plotselmg vurige voorstanders van den Anti Saloon Bond geworden daar zij de wet gebruiken als een voorbeeld, hoe de heerschende klassen den werkman van zijn vrijheid berooven. Van niet te onderschatten belang voor de heeren rookers is een opmerking, die onder aan het rapport toegevoegd is. Het succes van de droogleggers heeft aan de Women's Chri stian Temperance Union de voorspelling in den mond gegeven, dat in 1924 de Vereenigde Staten ook tabakloos zullen zijn. Ook moet er reeds getracht worden in de Vereenigde Staten een anti thee- en koffiebond te stichten. Als men zoo door gaat in Amerika dan belooft bet er wel gezellig te worden! ONVOORZICHTIG. Een landbouwer te Mechelen (Limburg) vond bij het verhuizen op den zolder een dy- namietpatroon. Hij stak er met een naald "in om het „ding" te onderzoeken, met het gevolg. dat plotseling de patroon ontplofte en hem de rechterhand geheel werd afg-eslagen. Ook bekwam hij vrij emstige buik- en hoofd- wonden. In zorgvollen toestand werd de mart naar het ziekenhuis te Maastricht vervoerd. GEBAKKKEN HARING IN NETTEN! Te Enkhuizen kwam een haringvisscher bin nen, die met zijn komet in de Noordzee een partij langwerpig ronde blikken doozen had op- gevischt, waarin gebakken baring. Elk doorsje bevatte 6 stuks. De visch, die vennoedelijk afkomstig is van een gezonken Engelsch oor- logsvaartuig, was nog zeer goed voor de con- suinptie. Nws. ERNST, OF Strijksters gevraagd, bekwaam of onbe- kwaam maakt niet uit! Een der- in Den Haag verchijnende bladen bevat de volgende advertentie: ,,Stoomwasscherij buiten Den Haag vraagt voor terstond strijksters. Elk verlangd salaris wordt gegeven. Vervoer per spoor vrij. 's Mor- gens om 8 uur ontbijt, des middags om 12 uur warme lunch, 's middags 3 uur koffie met koek. Per week 2 dagen vacantie. B(j lichte ongesteldheid vrij, waarbij het salaris wordt uitbetaald. Al wat meer verlangd wordt. is bij voorbaat reeds toegestaan. DE WONINGNOOD TE PARIJS. De woningnood te Parijs heeft tot een on- gewoon dilemma geleid. De voorzitter van den Senaat bewoont, gelijk men weet, een geeelte van het Senaatsgebomv. Maar Leon Bour geois, de nieuwe voorzitter van den Senaat, heeft zijn ambtswoning nog steeds niet kunnen betrekken, omdat Dubost, zijn voorganger, er nog in woont. Dubost kan namelijk geen nieu we woning vinden. KOSTBAARHEDEN GESTOLEN. Een te Parijs wonend Engelschman is met zijn vrouw in hechtenis genomen op aanklacht van de Russische princes Riaboensjninski, dat hij kostbaarheden van haar gestolen heeft, waaronder een Kaapsche diamant ter waarde van f 12,000 en een tiara, waarvan elke steen f 24,000 waard is. Toen de princes te Londen was, bad zij deze juweelen aan den Engelsch man gegeven met verzoek hen in een bank in bewaring te geven. In Februari nu had princes Riaboesjninski haar Engelsche vrienden ver- zocht haar de kostbaarheden naar de Riviera op te zenden. Maar groot was haar verbazing toen zij, bij bet openen van het pakket,' ont- dekte, dat de kostbare steenen door glas ver- vangen waren. Hoewel deze verwisseling on- .derweg had gebeurd kunnen zijn, bleek het vennoeden van de princes, dat de Engelsche vrienden aan dit bedrog niet vreemd waren, gegrond, want bij een huiszoeking in de woning van den Engelschman is reeds voor een waarde van f 180.000 aan parelen en edglgesteenten voor den dag gekomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1