#Haaruitval?i| lOOGVATEROETIJ Carbolineum. Kamerstelling Hotel CENTRAAL. - Stationsplein - SAS VAN GENT. Manchsster'bioeken 1fSite nxetk Kosthuis, 8erichi Bericht. Rued-, Kaifs- en Varkeosvleesch, De Poeders SEMEWiDF. 8£RiCHTE!t Beoostenblij Beaoordeu Lievenspolder „Hotel Neelemans doode Paarden, Kaiveren, Veulens, enz. J. B. BE DAfcSGBOTTER, Nederlandsche Phosphaatmaatschappij PUROLZEEP. Een WOONHUIS, Kerkboeken en Bijbels Verkrijgbaar: van TEE NEUZEN N.V. Middenstands-Credietbank voor Ter Neuzen en Omstreken. Neemt gelden in deposito 1NUEZ0NDEN STUKKEN. ANDRES DIELEMAN, eeITheer vraagt7~ ftlaandag 12 Apri! j. s Regeiinq datum Jaarlijksche Algemeene Vergadering. Rondeputten, Axel. 00N0ERDAG 15 APRiL 1920, mi E 11 U U R 00NQERQAG 15 APRIL 1920, P. van der Bent-Balkenstein. LOUIS BAKKER. Gemeubl. Zit- en Slaapkamer, Firma A. v. tverbeeke-Leunis. Vraagt mijn j. BOS MAN, Hoek. voor het jaar 1920. Firma P. J. VAN 0E SANDE. Verstrekt Bedryfscrediet ftW© van rijkawege wordt ten koste gelegd. Upreekster sdet er daarom go en bezwaar in, ♦tat aan de arbeiderskinderen, die van hun 6e tot hun 13e jaar ter school gaan ook eens wat meer wordt ten koste gelegd ten behoeve van hunne lichamelijke ontwikkeling, door hen te jaten genieten van het nuttigen van een glas wanne melk, en met het verschaffen van achoolklompen en onderkleeren. Daarvoor is alle reden en spreekster be- toogt, dat de kinderen, wier ouders te kort komen om hun te geven wat ze noodig heb- ben. daarop recht hebben. Het komt aan de gemeenschap ten goede. Schoolvoeding en -klcoding zal hier in Ter Neuzen moeten ko men, dat is de conclusie die zij uit de rap- porten trekt. De heer Scheele zal de laatste zijn, om te beweren, dat er geen gebrek geleden wordt, hij gelooft ook dat er beslist fatsoenlijke ge- zinnen zijn, waar een en ander tekort komt, maar hij betwist, dat het een plicht der ge meenschap zou zijn om voor die gezinnen de daaruit schoolgaande kinderen, en ook maar alleen deze, te verzorgen. Naar zijne meening moeten in de eerste plaats de ouders daarvoor zorgen, en als deze daartoe niet bij machte zijn, behooren ze te worden gesteund, doch dan niet alleen voor de kinderen die naar school gaan, maar dan moet de hulp het ge- heele gezin ten goede komen, doch dan is er nog een andere weg, dan dat dit van gemeente- wege geschiedt, dan behoort de diaconie hel- pend op te treden. Dat is de lijn die de anti- revolutionnairen in dit opzicht getrokken hebben. De heer Colsen merkt op, dat in den regel, en dat niet alleen in Ter Neuzen, de meeste havelooze kinderen naar de openbare scholen gaan. Hij concludeert daaruit, dat de voorstan- ders van het bijzonder onderwijs meer hun plioht gevoelen om de minder gegoede kinderen te steunen, terwijl de voorstanders van het openbaar onderwijs in dat opzicht niets doen. Wat de opmerking betreft in het rapport, dat de kinderen des winters wel eens met natte voeten ter school komen wijst hij er op, dat het, als er sneeuw ligt, niet zeldert bij de jon- gens moedwil is, indien ze natte voeten krij- gen. Voor dat argument voelt hij niet veel, dat zal zich overal voordoen. De heer Geelhoedt protesteert tegen deze opmerking; er is in geen enkel opzicht in de rapporten aanleiding te vinden, om te conclu- deeren. dat de voorstanders van bet openbaar onderwijs ten opzichte van schoolvoeding en -kleeding te kort zouden komen in hunne ver- plichting, hij de voorstanders van het bijzon der onderwijs. Er zijn onder de voorstanders van het openbaar onderwijs evengoed men- schen die aan minder bedeelden steun verlee nen, als dat deze voorkomen onder de recht- schen. De heer Colsen tracht hier op links een klad te leggen, die geen reden van bestaan heeft. De heer Hamelink had ook ongeveer willen zeggen, wat de heer Geelhoedt hier als pro test uit, en moet er ook tegen op komen, dat de leerlingen der bijzondere scholen er beter aan toe zouden zijn dan die der openbare. In dit verband wijst hij op het schrijven van het bestuur der R.K. school te Sluiskil, dat, mede- deelende dat het geen schoolvoeding of klee ding noodig oordeelt, te kennen geeft, dat, mocht de gemeente ter toch toe overgaan, van hare school een 25tal kinderen er voor in aan- merking zouden behooren te komen. Daaruit blijkt dus, dat er ook daar wel degelijk kinde ren school gaan behoorende tot gezinnen waar- in armoede wordt geleden. Hij acht het ook een mooi principe, dat de ouders voor het onderhoud van hunne kinde ren moeten zorgen, en het zoude inderdaad toe te juichen zijn, indien de economische toe- stand van alien zoodanig was, dat zij dit kon- den. Is het echter gelet op den toestand der laatste jaren in Ter Neuzen mogelijk. Als men eens let op de belangrijke post die in deze gemeente noodig is voor subsidie aan het burgerlijk armbestuur, kan men wel na- gaan, dat er hier nog heel wat te doen valt, want het burgerlijk armbestuur kan niet in- grijpen op zoodanige wijze, dat in alle behoef- ten van de gezinnen volledig \4ordt voorzien. Men weet ook, dat alhier een groot aantal ongeschoolde arbeiders woont, onder wie veel werkeloosheid heerscht, en dat het toch niet aan 3ie ouders te wijten is, als er armoede in hunne gezinnen heerscht en spreker wil er bij deze gelegenheid ook op wijzen, dat men, als die ouders pogingen aanwenden om door ge- zamenlijke ac.tie hunne positie te verbeteren, •zij juist in de partij van den heer Scheele de eerste bestrijders vinden, die hen daarin trach- ten tegen te werken. Er schuilt ook een ad- dertje onder het gras, als de heer Scheele te kennen geeft, dat de behoeftige ouders naar de Diaconien moeten komen om hulp te vragen, die menschen staan dan niet vrij, en daar is het juist om te doen. Het zoude zijn toe te juichen, dat er voor de kinderen geen hulp van de gemeenschap noodig was, maar uit de rapporten blijkt, dat dit wel het geval is. Als toch eene onderwij- zeres het noodig oordeelt van haar schamel loon zelf in te grijpen en aan kinderen onder- kleederen te verschaffen. dan blijkt toch wel degelijk, dat er hulp noodig is. Als de schoolhoofden rapporteeren dat er g-een hulp noodig is, is zulks naar de meening van spreker een gevolg van de omstandigheid, dat zij opzien tegen het daaraan verbonden werk, in verband met de medewerking' die voor de uitvoering van hen zou gevraagd worden. Als men dagelijksch in de gezinnen komt en aan de verschillende scholen bij het uit of aan gaan school B laat spreker in het mid den, omdat daar mecstal kinderen van de meergegoeden ter school gaan dus bij de scholen die meer uitsluitend door het volkskind bezocht worden, dan kan men, de kinderen be- schouwende, wel constateeren, dat er zoowel op gebied van kleeding als van voeding wel wat te helpen zoude vallen, dan kan men zien, dat men, om ondervoede kinderen te verple- gen en te voeden deze volstrekt niet uit Wee- nen behoeft te halen, doch dat men die ook op de scholen A en C wel vinden kan. Doch wanneer men, ondanks het aangevoer- de, meent, dat geen schoolvoeding noodig is, dan wil spreker toch de aandacht vestigen op schoolkleeding welke zeker noodig is, meer bepaaldelijk de verstrekking van onderkleeren, en voorts ook aan klompen, waaraan eveneens gebrek bestaat, terwijl ook zeer gewenscht ware de verstrekking van schoolpantoffels. Als de kinderen ter school komen, moeten ze aanstonds hun klompen in de hoedenkamer uit doen. Spreker kan aannemen, dat dit, voor de orde in school, noodig is. Maar dan zoude het tooh noodig zijn, dat, vooral in den winter, cle voetjes der kinderen op andere wijze wer- den gedekt, daar de kousen, waarvan er niet zelden met gaten zijn, geen voldoende dekking bieden. Resumeerende dringt spreker dus aan op het verstrekken van warme onderkleeren en klompen voor hen die het noodig hebben (het- geen het beste kan worden beoordeeld door de onderwijzers), en ook van schoolpantoffels. Waar burgemeester en wethouders er voor zijn, dat zich eene vereeniging met de ver strekking van een en ander zal belasten, dringt hij er op aan, dat daarmede niet zal belast worden eene vereeniging van particulieren, doch dat hiervoor een heroep zal worden ge- daan op de medewerking van den Bond van Nederlandsche onderwijzers, die zich daarmede zeker zal willen belasten, terwijl eene vereeni ging van particulieren toch ook weer zal af- hangen van de adviezen die deswege door de onderwijzers worden verstrekt. De onderwij zers zuilen, naar verwaoht mag worden hun plicht doen als mensch, daar zij ten vol'e kun- nen overtuigd zijn, dat nevens de geestelijke ook behoort gezorgd te worden voor de licha melijke opvoeding. De heer Scheele hoopt. dat niet tot het ver strekken van schoolvoeding en -kleeding zal worden overgegaan. En wat nu den steun be treft, aan de behoeftige gezinnen verstrekt, weet hij niet of die van wege de voorstanders van het openbaar onderwijs wel zoo krachtig is. Als hij wijst op den steun door de Diaco nien te verleenen, heeft hij niet alleen het oog op rechtstreekschen steun, doch op den steun die op andere wijze verleend wordt. In de kringen der voorstanders van het bijzonder onderwijs treft men verschillende meisjesver- eenigingen, die zich hezig houden met het vervaardigen van onderkleeren enz., die dan later aan de gezinnen welke daaraan behoefte hebben, welke men tracht te weten te komen, worden uitgereikt. Hij weet niet, of men ook onder de voorstanders van het openbaar on derwijs zulke vereenigingen treft; hij betwij- felt het en meent, dat de ^ieer Colsen dus vol- komen terecht er op wees, dat de voorstanders van het bijzonder onderwijs in deze hun plicht beter begrijpen dan die van het openbaar on derwijs. Mevrouw Duiker merkt naar aanleiding van dit betoog op, dat het er dus van af hangt of de ouders al of niet tot een kerk behooren, of de behoeftige kinderen gesteund worden. Zij komt daar juist tegen op en meent, dat de kinderen daarvan niet de dupe mogen worden. Nevens de intellectueele opvoeding behoort ook de lichamelijke opvoeding te staan. Het maakt wel een wonderlijken indruk. als men het rapport leest van den heer De Groot, het hoofd van school C, de grootste reactionnair, en dan nagaat wat deze in Axel als leeraar voor pedagogiek voor de kweekelingen staat te bazelen over lichamelijke opvoeding, over gymnastiek, schoolbaden en wat dies meer zij, Men moet wel verwonderd zijn, als men dan van iemand die zulk onderwijs geeft, zoo'n rapport te lezen krijgt, en dat daaruit te lezen valt, dat die zaken, onmisbaar voor het lichamelijk opgroeien der kinderen, niet noodig zijn. Men dient toch te bedenken, dat de groote maatschappij in de toekomst weer door de kin deren moet worden aangevuld, dat deze als ze volwassen zijn beslag op hen legt, en dat ze om hun taak te kunnen verrichten niet alleen geestelijk ontwikkeld maar ook lichamelijk krachtig moet worden gemaakt. Men moet er zich over verwonderen, dat er in dezen tijd nog iemand tegen kan zijn, dat de maatschappij die zorg aan zich trekt. Dat werk behoort ook niet uit te gaan van eene particuliere vereeniging, die het doet met de centen van de gemeente en waarbij de be- hoeftigen dan een briefje moeten gaan halen by mevrouw dieof mejuffrouw zus..... van wier beslissingen zy dan afhankelijk zijn. Als het gemeentebestuur ooiteeelt dat het noo dig is, moet de gemeente het zelf uitvoeren. De voorzitter m'eent ook nog een en ander in het midden te moeten brengen omtrent het standpunt, dat door burgemeester en wethou ders ingenomen is. Zij staan tusschen de eene uiterste meening, die voorziet, dat hier in de toekomst tot het verstrekken van schoolvoe ding en -kleeding zal moeten worden overge gaan en de tegenstanders aan de uiterste an dere zijde, die hoopt dat dit nimmer gebeuren zal. Burgemeester en wethouders hebben ge- meend, niets anders te moeten doen, dan wat de Leerplichtwet hen voorschreef, zij hebben de wet uit te voeren. Waar de wet de ouders verplichtte om de kinderen naar school te sturen, moest de wet naar sprekers meenen de ouders ook in staat stellen dat te doen, wanneer ze daarvoor zelf niet bij machte zijn: Dit heeft de wetgever destijds dan ook begrepen en bij de vaststelling der Leerplichtwet is de principieele strijd be- treffende het verstrekken van schoolvoeding en -kleeding reeds uitgemaakt. De gemeente- besturen, ook de gemeenteraden, hebben thans niets anders te doen, dan de wet uit te voeren, en zich af te vragen: zullen we het doen en hoe zullen we het doen. Burgemeester en wethouders hebben den door de wet aangegeven weg bewandeld om te onderzoeken, of er behoefte is aan de verstrek king. Zy hebben inlichtingen gevraagd bij de daarvoor door de wet aangewezen pefsonen. Uit de ingekomen rapporten is hun niet ge- bleken, dat hier een noodstand aanwezig is, die de verstrekking van schoolvoeding nood- zakelijk maakt, zij kunnen op grond dier 'rap porten niet tot een andere conclusie komen. Alleen blijkt er uit, dat er wel behoefte bestaat bij sommige kinderen aan kleeding en zij heb ben daarom gezegd, dat zij, indien er een cor porate optrad die bereid bleek die zorg op zich te nemen, zij bereid zouden zijn, daaraan sub sidie te verleenen. Hij meent dat dit het beste standpunt was, dat burgemeester en wethou ders konden innemen. Spreker meent voorts te moeten wijzen eene inconsequentie in het betoog van mevrouw Duiker, waar zij wijst op de bedragen die voor de opvoeding en opleiding van kinderen he- steed worden. Wanneer groote bedragen moe ten worden besteed voor opleiding tot dokter en advocaat, dan geschiedt dit toch ook, om dat die personen onmisbaar zijn in de maat schappij, omdat de maatschappij deze noodig heeft, en dat de daarvoor noodige kosten van dien aard zijn, dat niemand dit volledig be- talen kan, en hij acht het een goed beginsel, om de overheid aansprakelijk te stellen voor die belangen welke voor het particulier ini- tiatief niet bereikbaar zijn. Eene andere lcwestie is, welke door den heer Hamelink is aangeroerd, dat men het verkrij- gen van steun van eene Diaconie afhankelijk zou maken van het lid zijn van eene kerk De heer Hamelink: Zeker! De voorzitter moet er dan de aandacht op vestigen, dat de menschen. die meenen eene kerk te moeten verlaten, daarvan voor zichzelf ook de consequentie moeten aanvaarden, dat de kerk hen dan niet meer lielpt. Naar aan leiding daarvan, heeft ook de overheid ge zorgd, dat er voor dezulken een aanvullend lichaam is, dat de diaconien vervangt, nl. het burgerlijk armbestuur. Waar er dus behoef tige gezinnen zijn, die steun noodig hebben en deze niet kunnen verwchten van eene kerke- lijke diaconie, zou het burgerlijk armbestuur rechtstreeks helpend kunnen optreden, doch waar het betreft steun te verleenen aan het behoeftige schoolkind, meent spreker dat dit niet tot de taak van het burgerlijk armbe stuur behoort, dit verleent steun aan de gezin nen, voor de schook hide rep is er echter geen bezwaar, dat daarvoor eene bijzondere corpo- ratie wordt opgericht. Naar aaneiding van de opmerkingen van de heeren Colsen, Scheel en Hamelink meent spreker te moeten zeggen, dat het over het algemeen juist is, dat de bijzondere scholen het meest bezocht worden door kinderen wier ouders een zekere gegoedheid bezitten; daar gaan echter ook wel kinderen school uit arme gezinnen. De heer Van Hasselt komt ter vergadering. De voorzitter vervolgt, dat de scheiding dus niet gezocht behoort te worden tusschen de kinderen van gegoeden of armeren, maar er zijn menschen die leven uit de belofte in de Heilige Schrift. Zij die zich daarvan afwenden, moeten daarvan ook de gevolgen ondervinden, doch zij die de belofte, daarin vervat vest- houden rekenen ook op de vervulling der woorden: „Ik ben jong geweest, ook ben ik oud geworden, maar heb niet gezien den rechtvaardige verlaten, noch zijn zaad zoe- kende brood." Zij vertrouwen dat het hun, ook voor hunne kinderen, niet aan het noo dige zal ontbreken. Wanneer we nu eenmaal hebben toegestemd dat er kinderen zijn, die hulp noodig hebben, valt de vraag op te lossen van wie die hulp zal uitgaan. Dit kan naar sprekers meening niet geschieden door het burgerlijk armbe stuur, maar daarvoor behoort eene speciale eorporatie voor te zorgen en hij vindt het in het geheel niet erg, dat zij die het noodig heb ben by de daarvoor aangewezenen zich voor het verkrijgen van steun moeten aanmelden. Het komt toch voortdurend in de maatschappij voor, dat de een een gunst moet vragen aan de ander? Wij alien zegt spreker hebben in ons leven al eens een gunst noodig, de een voor dit, de ander weer voor wat anders. Ik acht het dus geen schande, als men aanklopt bij een voor het verleenen van hulp aange wezen lichaam. De heer Hamelink moet protesteeren, tegen de beschouwingen van den voorzitter, waaruit zou kunnen worden afgeleid, dat de openbare school over het algemeen zoude zijn een ar- menschool en dat de menschen die het stand punt van de Heilige Schrift hebben losgelaten daardoor tot armoediger om standigheden zou den vervallen. Er zijn toch zeker ook wel menschen die de beginselen van de Heilige Schrift niet hebben losgelaten en welke men niet tot de ongeloovigen rekenen kan, en die geen beroep op de kerkelyke diaconien wen- schen te doen. De voorzitter heeft gezegd, dat het burgerlijk armbestuur de diaconien ver- vang-t, maar in de meeste gevallen worden de leden van dat armbestuur toch weer gevonpd uit de menschen van de verschillende kerke- lijke richtingen, zoodat deze daarin toch hun invloed behouden. Men zoude behooren te komen tot de inriehting van een armenraad, dan kreeg men andere en hetere verhoudingen. Spreker blijft van meening, dat, waar de overheid de kinderen dwingt naar school te komen wat hij toejuicht dat het kind dan ook in de gelegenheid moet worden ge- steld het gegeven onderwijs goed te kunnen volgen, en dat kan niet wanneer het niet goed gevoed, niet goed gekleed is, terwijl hij ook blijft bij zijne meening, dat, waar de onder wijzers in de eerste plaats kunnen oordeelen over de behoeften van de kinderen, de zorg daarvoor zou behooren te worden opgedragen aan den Bond van Nederlandsche Onderwijzers. De heer De Meijer verklaart het er niet mede eens te zijn, dat het verstrekken van den noo- digen steun in deze niet zou kunnen uitgaan van wege het burgerlijk armbestuur, terwijl hij het er ook mede eens is, dat het verleenen van hulp zich moet uitstrekken tot alle kin deren van een gezin, of ze schoolgaan of niet. Hij zoude wenschen, dat het armbestuur nood leenigde, waar nood is. De voorzitter geeft te kennen, dat hij in zijn uiteenzetting niet ten doel heeft gehad een of andere categorie van menschen minder- waardig te verklaren. Het is soms moeilijk, van de plaats van spreker, tusschen de uiterste richtingen die zich uitspreken een weg aan te wijzen, die men bewandelen kan. Hij heeft alleen aangehaald de in dit opzicht bestaande geestesrichtingen. Wat het instellen van een armenraad be treft, dit is iets wat spreker reeds lang noo dig geoordeeld heeft, dan zoude men, door centraliseering der armenzorg z.i. de meest rechtvaardige verzorging krijgen. Er komen nu toestanden voor, die bij eene goede armen- verzorging niet zouden behoeven voor te komen. Ten slotte vestigt hij er de aandacht op, dat het burgerlijk armbestuur heeft eene wet- telijk omschreven taak en dat daartoe niet be hoort de bijzondere zorg voor het schoolkind, al zou men misschien door beredeneering er toe kunnen komen. dat ook aan het armbestuur op te dragen; en de diaconien, en het burger lijk armbestuur, hebben eene wettelijke taak uit te voeren. Het gemeentebestuur heeft niets anders te doen. dan de wet toe te passen. Burgemeester en wethouders hebben ge- meend dit met hunne conclusie te doen. Met algemeene stemmen vereenigt de raad ^ich hiermede. (Wordt vervolgd). TEGEN DEN ZOMERTIJD. De pastoors van Zuid-Beveland hebben een- purig besloten hun klokken niet te verzetten en dus den zonnetijd te volgen. Zij wekken hun parochianen op dit ook te doen en bij het kijken naar de dorpsklokken er een uur af te trekken. ZUURKOOL-MALAISE. De laatste tijden zijn voor de zuurkool-fabri- kanten zeer slecht geweest, aldus wordt uit Langendijk aan de Tel. gemeld: In den „goe- den" tijd waren door hen duizenden vaten zuurkool ingemaakt, in de hoop, deze naar Duitschland te kunnen uitvoeren. Toen zoo plotseling in dit rijk de kentering kwam, zaten de fabrieken vol. Men hoopte natuurlijk, dat spoedig alles weer zijn gewonen gang zou gaan en wachtte daarom hetere tijden af. Die betere tijden laten echter zoo lang op zich wachten, dat intusschen de zuurkool bedorven is. Thans wordt zij in de slooten geworpen als onver- koopbaar! SMOKKELEN VAN VARKENS. Tijdens den oorlog gingen van Vaals uit tal van varkens de Duitsche grens over. Hoe gek het ook moge klinken, ter wille van Hollandsche guldens gaat het nu in o»ge- keerde richting. Een massa groote, kleine, vette en magere varkens worden nu ait Duitschland hierheen gesmokkeld. Dezer tfei- gen werden door de Duitsche tolbeambten een lOtal varkens aangehouden, even voor dat ae de Grensbeek zouden worden overgezet naar Nederland. AFSCHUWELIJKE MISHANDELING. Te Wychen drongen Zaterdagavond J. van M. en T. van T. de woning van Th. van Es binnen, dien zij op een vreeselijke maiuer mishandelden. Zij sloegen hem op hoofd en borst en seneden hem den neus af. De on- gelukkige werd zoodanig gewond, dat men geen hoop heeft op herstel. De daders aijn rgarresteercl en naar Amhem overgebracht. Van M. had pas kort geleden de gevangenis verlaten, na wegens broedermoord drie jaar gevangen te hebben gezeten. Waarom onze Gemeente-belasting zoo stijgt! 2. In de jongste Gemeenteraadsvergadering werd besloten aan Gedeputeerden te vragen waarom een tweede Gemeente-veldwachter noodig is. Zal ik het de heeren eens ver- klappen Burgemeester Hoefnagels heeft een twee- den veldwachter noodig voor zijn persoonlijke belangetjes en coterietjes, waardoor, als een van hen in Burgemeester's partieulieren dienst is, Sas niet geheel zonder ordebewaarder sou zijn. Wellicht zou Burgemeester' Hoefnagels met de meerderheid van den raad accoord gaan. indien eens op de Gemeentebegrooting een post werd gezet van zooveel honderd gulden voor een Gemeente Postilion d'amour! Sas van Gent, 9 April 1920. GABRIEL STEVENS. SCHEEPVA.ARTBEWEGING. 7 April Eng. s.s. Strathfortb, 487 M3., hout, van Gent naai Grimsby. Spaanscb s.s. Gadir, 1562 M'\, hout, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Hull, 3202 M8., stukgoed. van Gent naar Hull. Noorsch s.s. Bjornstjerne Bjornson, 14908 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Hampton Roads. Eng. s.s. Alchymisf, 1080 M3., ledig, van Selzaete naar Havre. 8 April Eng. s.s. KiDg Eisher, 818 M8.. stukgoed, vau Londen naar Gent. Belg. s s. Stad Antwerpen, 1896 M3., ledig, van Ostende naar Gent. Eng. s.s. Grace, 354 M3„ hout, van Gent naar New-Castle. Fransch s.s. George Faustin, 2881 M3., hout, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Goole naar Gent. Noorsch s.s. Lyderhorn. 5320 M3., erts, van Rotterdam naar Ter Neuzen. p?rVan 7 tot 8 April zijn langs de Oost- sluis alhier 0 binnenvaartuigen op- en 0 afgeschutlangs de Middensluis 17 op-en 44 afgeschut en langs de Westsluis 0 op en 3„ afgeschut. .11 Op Woensdag 14 A, ril a.s hoopt, door Gods goedheid, mijn geliefde Orootvader (te Zaatnslag, Veer), zijn 70s'tn geboortedag te lierdenken Dat hij i ogiang gespaard moge biijven, is de wenscti van zijn dankbarekleinzoor. ANDR1ES DIELEMAN. Zaamslag, 8 April 1920. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de lijst der stemge- rechtigde ingelanden is gesloten en vanaf 10 tot en met 24 April ter inzage ligt van ingelanden van den polder, ten huize van den Ontvanger-Griff er te Axel, Noordstraat B 63. riet Bestuur voornoemd, M W. ROSIER. Dijkgraaf. A. E. C KRUIJSSE, Ontv.-Qnffier. Het Bestuur van den maakt bekend, dat de door hen vast- gestelde lijst van stemgerechtigde in gelanden voor ingelanden van den polder ter inzage ligt van 3 tot en met 17 April a s ten kantore van den Ontvaager-Griffier. Het Bestuur voornoemd, J. HUIZ1NGA, Dijkgraaf, tevens Ontvanger-Griffier. a>et vrije slaapkamer en hciselijk verkeer. "Brieven onder letter A, Boekhandel GEBRS. HILDERN1SSE. Middelburg. T fc, HOOP: J. R. PLATTEEUW, Noordstr. 59, Ter Neuzen. H H. Oijkgraven of hunne pi aats v e r van ge rs der verschillende Waterschaopen en Polders worden uitgenoodigd te VERGADEREN des namiddags»om 2 uur, ten huize van L. J. Brand, Hotel Het Bontc Hert" te Hulst, ter Oespreking: Het Bestuur der RegeHngs-Commissie, G. VOGELVANGER, Voorzitter. J. A. j. ROTT1ER, Secretaris Schoenwerk is zeer duur en daarom dient tr nu dubbel op gelet hce het 't best te onderhouden door het gebruik van Schoencreatn „GLIM" gaat het bovenleer een jaar ianger mee Ondergeteekende maakt hare geachte Clientele bekend dat zij is VERHIJI8D van ,/t WAPKN VAN ZKBLAM)" naar op de Vlschinarkt (eigen zaak), tegenover de Fa Wilking, hoek Bonte- hondstraat. Onder voortdurende beleefde aan- beveling. Uw dw dns, Wed. A. F NEELEMANS Ondergeteekende koopt nog altijd aan de hoogste waarde, waar niemand boven kan. te TER NEUZEN. Oe door art. 32 der Statuten voqr- geschrev.n jaarlijk'-che Alt/eineciic ferffaderinff van Aandeelhonilertt zal worden gehouden op Zaterdag 24- April !920, des voormiddags te elf uur, ten kantore van de Anglo- Continentale (Vormals Ohlendorff'sche) Guano-Werke te Hamburg, Berg- strassc 27, waar de aandeelen moeten worden gedeponeerd uiterlijk 22 April 1920 De punten van behandeling liggen ten geme'den kantore en ten kantore van ondergeteekende ter inzage voor aan- deelhoudeis Ter Neuzen, B April 1920 Namens den Direcieur, VAN DER MOER, h'otaris. Wascht Uw hoofd met Zij teinigt de hoofdhuid van schilfers en roos, revordert haargroei, geneest haar- uitval en maakt het haar zacht en glanzend. Prijs per stuk 90 cent. Bij Apth. en alle Drogisten. De Goederen van de Wed. en Erven DOM. VAN VOOREN te Zuid- dorpe, in het Dorp, den 30 Maart 1.1. ten overstaan van ondergeteekende ge- veild. zullen worden hervelld op des voormiddags '1 uur in het caf^ van P. Apers te Ztiiddorpe Notaris BREGMANS. Zie verkoopadressen in dit blad bij advertentie M1JNHARDI 'S geneeskrachtige tahletten voor het schoonmaken van zalen enz. J. R. PLATTEEUW, Noordstraat 59, Ter Neuzen. De Goerleren, gelegen te Ztiid dorpe, in den Zuiddorp-oolder Zuider- deel, op den 30 Maart j.l ten verzoeke van ALOYS1US VELLF.MAN aldaar geveild ten overstaan van ondergetee kende, zullen worden herveildop des namiddags 1 uur, ter herberge van de Wed. Th Moerdijk te Zuiddorpe. Notaris DRSGMANS. T~K K O O P om onmiddellijk te aanvaarden staande in een stille straat, voorzien van groote Regenbak en Waschhok. Te bevragen bureau van dit blad. UAGKI.I-I HS TK BKKOJ1KK prima kwaliteit aau concurreerende prijzen- Aanbevelend, Fhrna P. JL VAN DE SANDii- Prima consumptie. - BHHike prijzen. i n voor Heeren Iieizigers. Naar de eischen des tyds ingerleht. Do Onderntimer GEVRAAGD: door echtpaar zonder kinderen, zonder pension, desgewenscht ook on- gemeubileerde slaapkamer. Brieven onder No. 92, bureau van dit blad. van het VVitte Kruls van Apotne- ker F. TU1JPENS te St. Nicolaas, zijn ook weder bij elke hoeveelheid ver- krtjghaar bij Westkolkstr. 36. Axelschestr. 2. in zwart, bruin, groen en drabkleur. A an lane prijzen. Aanbevelend, TER NEUZEN. aan winkeliers, landbouwers, handelaren, en in het algemeen aan alien die tot den handeidrl- venden en industrieelen middenstand behooren aan 3 dagelijks, 31/? °/o per maand 4 o/0 per 6 maanden, 4Vi°/o per jaar opzegtiaar. Directeur: H. A- Het Bestuur: J. A. VAN ROM PC, Voorzitter. i VAN DE SANDE, Secretaris P.'-J. SCHEELE C RIBBENS. -JOH. P.E FE1ITER. Zaamslag. F. K.AAN. Middelburg P \DAMA Zl.ILSTRA, IJzendijke. A E P. KRUIJSSE. Axel. M. WAUTERS, Sas van Gent. De Bank is gevestigd Kersstraat *-'> en is geopend <ederen ,an ua uur. Aandeelen zijn verkrijgbaar ten kantore der 8a

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 2