Ter opheldering. Contracteeren. A. J. DE JONGE, Voorloopig Bericht, Voorloopig Bericht. Modemagazijn „DE YLIUDER". GESLOTEN. Metselsteen. Auto-, Motor- en Rijwielhandel een Waseh aan huis 14 stuks Eiken Boomen, Kuikenvoeder F. DAELMAN-DE RIJCKE, Gednrende de Paaschdagen Grossierderij en Winkelzaak Jachthond. Verhuisd Hoogwatergetij te Ter Neuzen APVERTENTIEN. AGENT Vlissingsche IJsfabriek Graan en Meel, gaat niet door. 14 Burgerwoonhuizen, Vlooswijkstraat 32, R. SCHEELE Dz., Verpiaatst: Vlooswijkstraat No. 4, de SCHOEN- en ZADELMAKERIJ van De Voshengst DANIEL, Tapijten naar elke gewenschte groote pracht dessins. Overigens een reuzensorteering Heeren-, Jongeheeren- en Kindercostumes. Openbare Verkooping. gezaagde Houtwaren, 4 Broedmachines, 1 Kunstmoeder, nette Heerenhuizen Partij 225- 250000 R. V. te koop. Een groote partij PREI, STEENPUIN, De op te richten Naaml. Venn. DAG E N. Voorm. Nam. Dinsdag 30 Maart 10.41 11.17 Woensdag 31 11.47 Donderdag 1 April. 0 13 12.35 Vrijdag 2 0.55 1.16 Zaterdag 3 1.35 1.53 Zondag 4 2.10 2,27 Maandag 5 2.45 3.— Bonte en Witte Stamboonen, Pronkboonen en Stokboonen. S. I. DE BRAAL, IJshandsl, Ter Neuzen, Harkt 14, bij CAMIEL TEMMERMAN, Te koop eenjarige Duitsche V. CORTVRIENDT, Hoek. W. K0STER In verband met de a. s. Schoonmaak, vest.igen wij Uwe aandacht op onze groote sorteering in alle maten en qualiteiten. Mantels en Mantelcostumes voor het a s. Seizoen. Beste adres voor Damesblouses en Kinderjurken. Alles aan onze van ouds bekende lage prijzen. TER NEUZEfl. - DIJKSTRAAT 8. - TEL. 150. Firma P. H. VEENHUIZEN, Axel. TE KOOP: Steenbakkerij Axelsche Vlakte, Axel. TE KOOP: P. HAMELINK, v/h A. F. MANNAERT-GEERS, TER ISTIEITTZEQSr, bericht aan zijne geachte Clientele dat de ZAAK, gedreven door den heer A. N. BUT, vanaf heden aan boven- genoemde n.v. is verbonden geworden. AANBEVELEND. ze graag minder geven, maar dan moeten we zooveel toegeven, dat het rijk daar geen ge- noegen mee zal nemen. Dat moet van het te- kort 75 betalen. De heer Wisse: Maar zijn ze ook in staat, om dat te betalen? De Voorzitter: Als ze het willen doen is er dunkt mij geen bezwaar. De heer Wisse: Maar het kan voorkomen, dat men voor die belofte de schouders optrekt en als het dan niet betaakl kan worden, komt het toch op het hoofd der gemeente. De Voorzitter meent, dat het, zoolang de tijden blijven als thans, wel geen bezwaar zal zijn, maar als het gaat terugloopen, zal het erger worden. De heer Kaijser gelooft, dat het een beetje verschil kan maken, omdat het hier van de gemeente zal zijn, maar als het een particulier betrof kan hij wel zeggen, dat die de genoemde huur niet zou krijgen De menschen kunnen nu wel zeggen, dat ze het zullen betalen, maar naar zyne meening zullen ze dat het heele jaar door niet kunnen. De Voorzitter wijst er op, dat particulieren nu onmogelijk kunnen bouwen; de prijzen zijn nu veel te hoog en niemand zal het in zijn hoofd krijgen om voor 3 rente woningen te g-aan bouwen. Dan zit men nog met de Huurcommissie ook; als daarin geen verande- ring komt, is het bouwen van particulieren absoluut afgesneden. Over de vraag of de huurders de huur al of niet zullen kunnen opbrengen kunnen we lang spreken. Het hangt er ook veel van af, hoe het gezin bestaat. Voor iemand met een gezin bestaande uit kleine kinderen kan de huur zwaar zijn, maar indien zijn gezin uit groote kinderen bestaat die ook al verdienen is het geen bewaar. De heer Kaijser verwacht, dat deze wonin gen nu juist zullen worden betrokken door jonge gezinnen die in het kweeken hunner kinderen zijn. De ouderen hebben over het al gemeen reeds een eigen huisje. De Voorzitter wijst er op, dat zij die een ei gen woning hebben over het algemeen veel duurder wonen. De heer De Jonge: Het kan misschien een verschil maken, hier op het dorp of te Othene. De heer Kaijser heeft het geluk gehad, dat hij voor f 3000 nog een woning heeft kunnen koopen. De heer De Jonge: Als men dan 5 rente rekeht en het onderhoud De Voorziter: En waar krijgt men nog voor 5 geld? De heer Wisse: Als een werkman een wo ning bouwen wil, is er niemand die hem geld geven zal, als hij er niet wat tegen kan zetten. De heer Kaijser: Als men koopen wil, kan men tot 60 geholpen worden. In elk geval weet ik niet, waar ze wekelijksch die drie gulden vandaan zullen moeten halen. De heer Koopman: Kunnen we nu begin- nen, zoodra de teekening van den architect terugkomt De Voorzitter: Zoodra het geld wordt toegezegd. De heer Koopman: Ik vraag dat, omdat de gemeente-veldwachter zoo bijzonder sukkelt met een woning. Ik ben, zooals tP bekend is, een tegenstander geweest van het verschaffen eener ambtswoning aan den veldwachter, om dat er dan ook nog andere gemeente-ambte- naren zijn, die daarop evenveel recht zouden kunnen doen gelden. Maar waar ik hioorde, dat de veldwachter zich ook heeft aangemeld bij de woningbouwvereeniging als lid, zou ik gaarne zien, dat bepaald werd, dat zoo spoedig mogelijk eene woning voor hem in gereedheid werd gebracht. Zou daartegen bezwaar zijn? De Voorzitter: Wij kunnen met alien spoed er aan werken, maar men kan niet altijd doen wat men wil, we moeten ons onderwerpen aan de gestelde regelen, doch ik kan u verzekeren, aan de bouwcommissie ligt het niet. De heer Kaijser: Men zou dat huis voor den veldwachter eerst kunnen afmaken. De Voorzitter: Dat kan, als het voor de aannemers niet te bezwirend is. De bedoeling is, de huizen in complexen te besteden. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethou- ders tot verpachting van het door den Kaad aangekochte, niet voor onmiddel- lijke bebouwing bestemde.gedeelte bouw- terrein. Burgemeester en Wethouders, overwegende, dat de Raad bij besluit d.d. 28 November 1919, van A. Dekker aankocht een strook grond be- stemd om gedeeltelijk direct in gebruik te wor den genomen door de woningbouwvereeniging en gedeeltelijk in de naaste toekomst; dat het gewenscht is die landerijen, zoolang deze niet voor het bestemde doel worden ge- bezigd, te verpachten; stellen voor daartoe te besluiten. De Voorzitter: Het is onze bedoeling de grond in perceeltjes, bij inschrijving te ver pachten; als we er 10 perceeltjes van maken, kunnen er meerdere menschen goed mee zijn. De heer Koopman: Wat moet het opbren gen, om de gemeente er geen schade door te doen lijden De Voorzitter: Dat is destyds berekend op 1 per roede. Dan komen we aan onzen in- trest voor de koopsom. Maar bovendien, al komen we daaraan niet, we kunnen het toch zoo niet laten liggen, we dienen het rendabel te maken, wat er van komt, dat komt er van. De; heer De Jonge. Hoe groot zuljen de per ceeltjes worden De Secretaris: Als er 10 gemaakt worden zijn ze 7,50 M. breed, terwijl het terrein 50 M. diep is, alzoo 7,5 X 50 M. De heer Vinke vindt die strooken nog al smal. Beter ware het ze dubbel zoo breed te maken en dan in de diepte te splitsen. De heeren Wisse en Scheele stemmen hier- mede in. De heer Kaijser: Ik zoude in de eerste plaats in aanmerking wenschen te doen komen men schen die geen tuintje hebben, die hebben er het meeste behoefte aan. De Voorzitter: Dat zal moeilijk gaan. De heer Kaijser: Ik zal niet zeggen, dat het doenlijk is, maar dat was toch het mooiste. De Voorzitter: Een gemeente kan zoo iets n.oeilijk doen. De heer Kaijser: Dat zou toch ook een ge- meentebelang zijn, omdat dan diegenen wer- den gebaat die nu niets hebben. De Voorzitter: Er is toch bezwaar tegen, want als er slechts een beperkt aantal men schen voor in aanmerking kon komen, beliep men de leans, dat ze samenspanden en een be- lachelijken prijs boden. Dat strekt niet in het belang der gemeente. De heer Faas: We zouden een prijs kunnen vaststellen en vragen wie er dan in aanmer king wil komen en verloten de perceelen. Dan misgaan we dat er een verschrikkelijk opge- dreven prijs wordt gegeven of ook, dat er een conclavetje wordt gemaakt. De Voorzitter: Als de verpachting bij in schrijving gaat zijn de prijzen vooraf niet publiek en weten de inschrijvers het dus niet van elkaar. Het zijn bovendien zulke kleine perceeltjes, dat het iemand toch niet bepaald buitenge- woon bevoordeelen kan, als hij er een van heeft. De heer De Koeijer: Ze worden zeker maar voor 1 jaar verhuurd? De Voorzitter: Langer kan niet. De heer Wisse zou de voorwaarde willen stellen, dat de bouwvereeniging er, mits scha- devergoeding voor zoover billijk is, ten alien tijde er over kan beschikken. De Voorziter: Wij zullen met dien wenk rekening houden. De heer Scheele zou het 't best achten, dat de pachters recht op den grond hadden tot 1 Februari. Ze kunnen dan nog groente in den winter laten staan. De heer A. de Feijter acht regelmatiger ver pachten tot 1 Januari. De heer Van Hoeve dringt er op aan, dat met de verpachting spoed zal gemaakt wor den, hetgeen in het belang der aanstaande pachters is. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt aangenomyi met algemeene stemmen. 19. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders uitvoering plan verbetering van den Veerweg. De kosten dier verbetering zijn geraamd op: 226 M. gresbuis, wijd 30 c.M., a f 5,25 1186,50 125 ijzeren I stijlen N. P. 14 a f 8 1000, 444 M. 2duims gasbuis a 3 1332, 226 M. kantsteenen a f 1,50 339, 340 M2. straatkeien a f 5 1700, arbeidsloon, enz. 470, .verfwerk 78, vervoer materialen en winst 600, 452 M2. grond aankoop a 2 904, Totaal f 7609,50. Waarvan door den Zaamslagpolder wordt gedragen f 2536,50 toegezegde bijdrage door de Z.-V. T. Mij. 1500,— Totaal 4036,50 Blijft voor rekening der gemeente 3573, De heer Scheele vraagt, of de keien voor het in deze begrooting opgegeven bedrag kun nen geleverd worden. De Voorzitter deelt mede, dat de architect prijs heeft gevraagd en daarnaar zijne be grooting heeft opgemaakt. De heer Scheele: Zijn het dan wel goede keien De Voorzitter: Keien zooals we hier ge- woonlijk gebruiken, van 9 bij 16 c.M. De heer Scheele: Het zou ook wel gewenscht zyn den voet te omschrijven, want keien zon- der voldoende voet zijn ook niet doelmatig. De heer Koopman: Worden voor de afras- tering nog de bestaande pijpen van de water- leiding gebruikt? Als de motorpomp goed blijft voldoen kunnen we die toch opbreken. De Voorzitter: Het is de bedoeling de af- rastering te maken met 2 schieters. We zou den er voorloopig een aanbrengen en als we dan voldoende zekerheid hebben, dat we de waterleiding kunnen missen, dan kunnen we daarvoor gebruikte gasbuizen aanwenden voor den tweeden schieter. We zouden daarmede wachten tot November. De eerst aan te bren- gen buizen zijn van dezelfde zwaarte. De heer Koopman meent, dat men die bui zen dan ten gebruike van den weg toch goed- koop krijgt. De Voorzitter merk op, dat het alles met oude gasbuizen gemaakt wordt, daar is ten minste de berekening opgemaakt en de door de gemeente bij te leveren buizen zijn aan denzelfden prijs in de begrooting opgenomen. De heer De Koeijer noemt het een heele dure zaak, die slechts eene geringen verbete ring brengt voor wat de veiligheid van het rijtuigverkeer betreft. Het verbetert wel wat, doch niet in evenredigheid van de som die dit werk moet kosten. De Voorzitter moet toestemmen, dat er na het aanleggen van den tramweg altijd eenig gevaar voor het rijtuigverkeer zal blijven be- staan, maar meent, dat nu hier bij het station toch nog al een aanmerkelijke verbetering wordt verkregen. De sloot wordt gedempt, en men verkrijgt een verbreeden rijweg, met een heining er langs. Men kan wel gaan zeggen, dat men op 10 M. afstand van de tram zou willen blijven. De heer De Koeijer geeft toe, dat het ge vaar wel eenigszins vermindert en ook, dat het niet geheel is weg te nemen, want de tram blijft gevaarlijk van Walsoorden tot Ter Neu- zen en Sas van Gent. Het gevaar is niet ge heel weg te nemen. De Voorzitter betoogt, dat het gevaar daar- door het grootst wordt, dat men te dicht bij den tram moet rijden. Nu krijgt men daar toch een goede gelegenheid om te passeeren, waarbij nog komt, dat aan het station de tram dikwjjls geruimen tijd stil staat. Hij erkent, dat het werk een heele uitgaaf vordert, maar zooals het nu is, is de toestand gevaarlijk en waar er menschenlevens mede gemoeid kunnen zijn, mag niet op dit bedrag gezien worden. De heer Scheele is het hiermede eens; de tram blijft daar wel staan, maar men moet er toch voorbijde toestand is nu zeer gevaar lijk en om dat verbeterd te krijgen daar weegt het geld niet tegen op. De Voorziter: Wij achten ons niet verant- woordt dit werk nog langer uit te stellen en brengen het daarom in den raad. De heer Faas: Is het zeker, dat de Zaam slagpolder en de tramwegmaatschappij de ge- raamde bijdragen zullen geven? De Voorzitter: Ze hebben het beloofd en hun belofte nog niet ingetrokken, zoodat wij op de vervulling rekenen. De heer Faas: De tram zou in ons besluit ook wel eens aanleiding kunnen vinden om zijn belofte in te trekken. De Voorzitter: Ze hebben de bijdrage toe gezegd, zonder daaraan een voorwaarde te verbinden en wij vertrouwen, dat ze die ge- stand zullen doen. De heer Scheele: Er is van haar een schrij- ven ingekomen, dat ze eene bijdrage wil ver- leenen, daar moeten wij op vertrouwen, werd die ingetrokken, dan wordt het werk niet uit- gevoerd. De heer Van Hoeve vraagt, of de verbree- ding van den weg juist twee meters zal be- dragen of nog iets meer? De Voorzitter kan dat van hier uit niet met juistheid bepalen. De vraag is, of de sloot precies op z'n plaats is blijven liggen. De landmeter van het kadaster zal moeten komen om precies de grensscheiding aan te geven. Indien men misschien met de afscheiding 20 tot 30 c.M. op het land zoude moeten komen, moet De Moor daar ook genoegen mede nemen. De heer Van Hoeve merkt op, dat er genoeg voor betaald is. Twee gulden per vierkanten meter voor een sloot is abnormaal hoog. De Voorzitter deelt in antwoord op een vraag mede, dat het de bedoeling is, dat de heiningpalen 60 c.M. in den grond en 1 M. hoog daar boven zullen komen. De heer Scheele dringt er op aan, dat dit werk van algemeen belang goed zal worden uitgevoerd. De heer De Jonge vraagt, of er grond voor vulling aanwezig is. De Voorzitter merkt op, dat de gemeente nog al wat vuilnis heeft en dat daar in den polder veel van den weg afgestoken grond ligt, misschien kunnen wij die van den pol der wel krijgen. De heer De Koeijer deelt mede, dat het pol- derbestuur voomemens is, den grond bij in schrijving te verkoopen. De heer Vinke wijst er op, dat de gemeente in den Kleine Huissenspolder nog grond heeft liggen. De Voorzitter merkt op, dat die zooveel van vervoerkosten zoude moeten kosten, dat de gemeente dan voordeeliger in de omgeving grond zou kunnen koopen. De heer A. de Feijter betoogt tegenover de leden, die daarover anders denken, dat vulling met vuilnis nog al meevalt, dat zet nog betel" vast dan grond. Hij vraagt of het bestuur van den Zaamslagpolder voornemens is, den voorhanden grond in een perceel te verkoopen. De heer De Koeijer deelt mede, dat het in perceelen zal geveild worden; als de gemeente al den grond wil hebben, moet zij voor alle perceelen het hoogst inschrijven! De heer Van Hoeve had liever, dan dat daar een dure afrastering wordt gemaakt, den weg over de geheele breedte bestraat gezien. Nu de sloot gedempt wordt, is, meent hij, de af rastering ter verzekering der veiligheid, niet noodig. Dan was men met een breederen weg te maken misschien nog goedkooper uit ge weest ook. Er is echter in de vergadering van den Zaamslagpolder gezegd, dat er een af rastering moet komen, en daarom zal hij er zich maar bij neerleggen. De heer A. de Feijter: Het was ook een eisch van den heer De Moor, die dat wenschte met het oog op de veiligheid van het land. De heer Van Hoeve: De zaak is nu rijp, er moet nu maar in voorzien worden; het is een gevaarlijk punt. De heer A. de Feijter stemt daarmede in; vooral in het najaar, als de scholen uitgaan, moet men er zich over verwonderen, dat er daar geen ongelukken gebeuren. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 11. Om vraag. a. De heer Kaijser wijst er op, dat het, blijkens de publicatie morgen en Donderdag vaccinatie is te Othene en in den Huissenspol der. Dit is veel te laat, met het oog op de kinderen die met 1 April a.s. naar de school zouden moeten. Hij weet wel, dat men hem kan antwoorden, dat is bepaald dat periodiek viermaal 's jaars gelegenheid bestaat voor vaccinatie, hetgeen in de praktijk tot twee- maal 's jaars is teruggebracht, maar men weet nu eenmaal, dat er bij de ouders bezwa- ren tegen bestaan en men het zoolang mogelijk uitstelt, tot de kinderen naar school moeten. Het is daarom niet gewenscht, dat daarmede tot in het laatst van Maart gewacht wordt. De Voorzitter erkent het bezwaar, doch deelt mede, dat oponthoud is ontstaan omdat de nieuwe geneesheer dezer dagen in het huwelijk is getreden en hij zich ook nog van entstof moest voorzien. Toen de geneesheer terug- kwam is alles echter zoo spoedig mogelijk voor elkaar gebracht. Hij vfertrouwt ook, dat alles beter geregeld zal zijn als de geneesheer wat meer routine heeft gekregen in zijn werk- kring en zegt toe, dat met de gemaakte op- merking rekening zal worden gehouden. b. De heer Kaijser wijst er op, dat het slachtveld bij Othene bijna niet gebruikt wordt; daarover wordt echter door de aangrenzende eigenaars voortdurend gereden, ze gooien dan de schotbalken uit de sponningen in den dijk en rijden het veld stuk. Zoolang het bij de gemeente in pacht is, meent hij toch, dat deze daarover zeggingschap heeft en nu ligt het slachtveld er alles behalve netjes bij. De Voorzitter geeft te kennen dat voomemen bestaat, zoodra de pachttijd om is, het slachtveld te laten vervallen, omdat er toch geen gebruik van gemaakt wordt. De heer Kaijser is het daarmede eens, maar meent, dat, zoolang de gemeente het nog in gebruik heeft, het in goeden staat moet blijven. De Voorzitter is het daarmede eens, hij heeft daarover vroeger ook klachten gehad en er den veldwachter op af gestuurd, om overtre- ding te constateeren en proces-verbaal op te maken. De veldwachter constateerde over- treding, maar de betrokkene heeft toen ge vraagd het zoo maar te laten, onder belofte, dat hij er niet meer rijden zou. Hij zal er weer eens naar laten zien. c. De heer Koopman herinnert, dat vier tot zes weken geleden eene partij bloem in beslag is genomen. Hij heeft er volstrekt geen be zwaar in, dat, als er een wetsovertreding ge- pleegd wordt, daartegen wordt opgetredeu. Maar wat hij wel betreurt is, dat daar nu een partij van 1000 KG. bloem ligt te bederven. Hij acht het onverantwoordelijk dat de re- geeringsambtenaren, die daarover te beslissen hebben, eerst den boel laten bederven, eer ze een beslissing nemen. Als men eens nagaat welke voorschriften wij krijgen zegt spre- ker om de bloem te bewaren, dat we ze op een koele plaats moeten bergen, de baaltjes open, met de verplichting ze om te zetten en we gaan dan na, dat er nu hier onder de raad- zaal gesloten baaltjes liggen, 15 op elkaar, dan is het te begrijpen, dat daarvan niet veel te- recnt zal komen. Daartegen zouden maatrege- len moeten genomen worden, opdat het bederf niet verder gaat. De Voorzitter geeft te kennen, dat hij de bloem op last van hooger hand in beslag heeft moeten nemen. Toen zijn de schatters geko- men en meende hij, dat er aan de bloem eene bestemming zoude worden gegeven. De schat ters weten ook, dat de bergplaats niet ge- schikt is. Er komt echter geen antwoord. Hij had gedacht, dat ze al lang weg zou geweest zijn, maar bij de regeering gaat alles een slakkengang. Er zou nog eens over kunnen geschreven worden. De heer Koopman zou dat wel noodig achten. d. De heer Wisse vraagt, of er sollicitan- ten zijn opgekomen voor de betrekking van correspondent bij de arbeidersbeurs. De Voorzitter deelt mede, dat er een solli- tant is. Later, toen de tijd voor inzending van stukken verstreken was, heeft zich ook nog de heer Eijke aangemeld. Hij acht echter, dat Burgemeester en Wethouders zich aan den sollicitant, „die tijdig kwam, moeten houden. Er is met de benoeming gewacht, tot het re- glement op het correspondentschap, dat de in- structie vormt voor den correspondent, was vastgesteld. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering door den Voorzitter met dank- zegging gesloten. SCHEEPVAARTBEWEGING. 26 Maart: Eng. s.8. Heriot, 3506 M8., stukgoed, van Antwerpen naar Gent. Eng. motorb. Kitanna, 217 M8., aard- appels, van Gent naar Grangemouth. Noorseh a.s. Bjornsterne Bjornaon, 14908 M8., steenkolen, van Rotterdam naar Ter Neuzen, Eng. a.s. Kylebute, 1203 M3., cokes, van West Hartlepool naar Gent. Eng. sch. Fanny Crosfield, 338 M3., pijp- aarde, van Par naar Gent. Belg. s s. Feronia, 1891 M3., pbosfate, van Gent naar St. Britux. 27 Maart Eng. s.8. Falcon, 1910 M8., stukgoed, van Gent naar London. Zweedsch s.s. Alfred, 1014 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Zweedsch s.s. Amfred, 1992 M8., ledig, van Gent naar Antwerpen. Noorseh s.s. Tonneiiten, 1229 M8., steen kolen, van Cardiff naar Gent. Letlandsch s.s. Albert Kasimir, 2864 M\, steenkolen, van Grangemouth naar Gent. Eng. s.s. Woodcock, 4736 M8.. stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. a s. Beauty Firth, 1383 M8., ledig, van Antwerpen naar Gent. Eng. s.s. Heriot, 3506 M8., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Irwell, 2944 M8., stukgoed, van Gent naar Goole. 28 Maart. Eng. s.s. Kylebute, 1203 M8., aardappels, van Gent naar Southampton. Noorseh s.s. Edith Fishe, 5049 M8., steen kolen, van Blyth naar Gent. Amerik. s.s. Youngstown, 18851 M3., ledig, van Gent naar Savannah. Eng. s.s. Swift, 3228 M8., stukgoed, van Londen naar Gent. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Goole naar Gent. Van 26 tot 28 Maart zjjn langs de Oostsluis alhier 21 binnenvaartuigen op en 20 afgeschut, langs de Middenslnis 34 op- en 24 afgeschut, langs de Westslars 3 op- en 4 afgeschut. ii H U It Daar er redenen zijn om te kunnen aannemen, dat er misleidende gesprekken hebben plaats gehad, en wel om de strekking daarvan tot nadeel van een ander te doen plaats vinden, zoo bericht ik bij dezen aan het publiek van Sluiskil en Omgeving, dat er niet het minste van aan is als zou LIJBAART zijn Zaak verkocht hebben of daarmede in onderhandeling zijn. Bovendien hoop ik, dat hij nog vele jaren mij van het noodige uit zijn Zaak zal tnogen bedienen. Sluiskil. EEN AFNEMER. Groote verbruikers kunnen Poets- pommade „GL1M" beter in 1 Kilo's bussen vragen, aangezien deze ver- pakking natuurlijk veel voordeeliger is dan kleine doosjes. Hooge prijzen. lnllchtingen te bekomen bij Schoolweg 29. TER NEOZEN. ,,De Melboom", bericht aan zijn geachte clientele, dat bij vrocgtijdige bestelling er voor elke hoeveelheid IJs kan gezorgd worden, ook voor uitgaande schepen. Beleefd aanbevelend. De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Sluiskil en Omstreken bekend,. dat hij zich vanaf Maandag 29 Maart, gevestigd heeft als verkooper van tevens nialen van allerlei Granen. Alles wordt aan huis bezorgd en afgehaald. Mij beleefd aanbevelend, W. MEIJER, Graan- en Meelhandel, Sluiskil. GEVRAAGD en naai- en breiwerk. Adresbureau van dit blad. UIT DE HAND TE KOOP: gave en lange, 0,90 tot 1,10 M. omtrek, Overslag in den Tol. De aangekondigde verkoo ping te Sluiskil op Woensdag 31 Maart HUINEMAN, Deurwaarder. De verkooping van den Landbouwin- span van den heer TH. HENDRICKX te Clinge zal plaats hebben op Don derdag 6 Mei 1920 en die van den heer JOS. J. VAN DE VOORDE te Hontenisse, (Koelewei) in de eerste helft van Mei 1920. Notaris DUMOLEYN. staande, goed gebouwd, prima afstam- mingbevr. bij H. Schelr, Jacht- opziener, Ghellinkpolder, Sas van Gent. De Notaris Mr A H LIJDSMAN te Hulst, zal ten verzoeke van de N.V. VLASINDUSTRIE CANlSVLlETte Sas van Gent, in den loop der maand April publiek veilen en verkoopen te Sas van Gent aan den Pasdijk nabij Passluis, nader te adverteeren. van Kersstraat 9 naar Graanhandelaar. van Lar gekerkstr. 22 naar J. F\ SOHIEMAN. staat ter dekklng, en zal rondgeleid worden 5 t 25 delegeld en f 26 veulertgeld. TEKOOP: AXEL. Buitenweg H. 59. Aanbevelend, Deurwaarder HUINEMAN te Ter Neuzen, zal op Zaterdag 3 April 1920, namiddag 3'/2 uur, te Sas van Gent, op het Erf bij dhr. E. COLPAERT len verzoeke van zijne principalep, publiek en contant verkoopen eene partij nieuwe als Planken, Ribben, Kepers Latten, enz. tot en met DONDERDAG 8 APRIL TE KOOP: bij W. KOSTER, Axel, Buiten weg No. H 59. en Burger- Woonhuixen tevens Woon- en Winkelhuixen. Adres: Bemiddelingskantoor 2e Ver- bindingsstraat no. II, Ter Neuzen. aan f 16, de duizend. Inladen voor koopers rekening. A 5 cent per bos, bij Prov. weg. TER NEUZEN. Te bekomen voor het weghalen aan het Oud Bosch Stevens Sas van Gentzich te vervoe- gen bij P. BOCKSTAEL, Oostkaai 97, Sas van Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3