Handelsberichten. Lantfbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. Elk van de havenlichten toont naar binnen en naar buiten een zelfde kleur licht, zoodat voor uitvarende schepen het groene licht aan bakboordzgde en het roode licht aan stuurboordzgde zal worden geziec. Loop der bevolking van Ter Neuzen. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. (Vervolg). en dat ook Wesel na een nieuwe beschieting zich heeft overgegeven. Bevestiging hiervan is echter nog niet ingekomen. Het roode leger staat geheel onder leiding van eommunisten en ook de geveehtsleiding wordt uitsluitend op een zuiver commu- nistischen grondsiag uitgeoefend door communistische soldaten, die bg de Maart- gebeurteniasen te Berlgn een rol hebben gespeeld. De //Kolniache Ztg." meldt uit Duasel- dorf, dat zich daar groote troepen mannen en vrouweu naar de kazernes begeven, ten- einde zich bij het roode leger te laten inlgven. Het roode leger is Woensdag 25.000 man aterker geworden. Met het oog hierop, kan de bewering, dat het leger ait 120.000 man beataat, niet langer be- twgfeld worden. Op het gerucht dat regeeringstroepen uit het noorden naderen, ia opwinding gaande onder de bevolking van Dortmund, Gelsen- kirchen, Bochum en andere onder Sparta- cus-heerschappg staande plaatsen. De algemeene staking werd te Dortmund opnienw afgekondigd. Aansporing tot bezinning. Het comite van actie in Hagen (een cen trum van de revel utionaire beweging) maakt een verklaring openbaar, waarin het door de wapenstilstandseommissie in Biele feld opgestelde program wordt erkend, alle comite'a van actie worden opgewekt een zelfde verklaring at te leggen voor de ten- uitvoerlegging dezer voorwaarden zorg te dragen en het wilde in bealag nemen vooral, van levenamiddelen in het belang van de bandhaving der voedselverzorging geheel na te laten. Slechts zoo zal het mogelgk zgn verder bloedvergieten te voorkomen en groot onheil af te wenden. EEN BELG1SCHE VERRADER. Een te Parjjs woonachtige Belg, Ernest Simaia, is door de juatitie gearreateerd we- gena veratandhouding met den vijand. In 1915, 1917 en 1918 trad gg in den Balkan en in het Oosten op als correspon dent van een Pargsch gei'llustreerd tgdschrift, doch tevens als spion voor de Duitschers, wien hg geallieerde officieren in handen Deze Simaia schgnt een zonderling heer te zgn. In Perzie achgnt hg zoo'n beetje voor minister gespeeld te hebben. Toen de oorlog uitbrak, ging hg terug naar Europa, waarna kg zich weldra in de gunat wist te dringen van de geallieerde generate staven in het oosten. Te Odessa liet hg zich doorgaan voor correspondent van de vIllustration" en wist als zoodanig bg verschillende banken gelden te tousheeren. De Fransche attache's van Rusland en Roemenie hebben hem ontmaskerd. Hg stond onder bescherming hoe is nog een raadsel van een hooggeplaatat officier. De politic moet in de woning van dit veertig-jarig heerschap zeer belangwekkende dokumenten in beslag genomen hebben. TER NEUZEN, 29 Maart 1920. Het weerbericht van het meteorologisch lnstituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogate barometerstand 769.5 Memel. Laagste barometerstand 764.8 La Hague. ^Verwachting tot den avond van 80 Maart: Matige Zuid-Oostelgke tot Zuidelgke wind, meest licht, tot half bewolkt, waarachgnlgk droog weer, zelfde temperatuur. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag 1 April 1920, des namiddags 2 ure, te houden openbare verga- dering, komen de volgende punten in behan- deling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit betreffende den bouw van 32 arbeiderswoningen. 4. Idem betreffende den bouw van 18 middenstandswoningen. 5. Idem tot onderhandsche verpachting van grasgewas aan J. P. Vercouteren. 6. Idem tot wijziging der verordening op de heffing van den hoofdelijken omslag. 7. Idem tot het intrekken van het inge- steld hooger beroep tegen het besluit van Ged. Staten inzake regeling der onderwijzersj aarwedden 8. Idem tot verhooging van de jaarwedde van den leider van het distributiebedrijf. 9. Idem tot wijziging der begrooting dienst 1920. Hierbij wordt tevens behandeld: a. Voorstel verhooging der wedde van den gemeente-ontvanger. b. Idem inspecteur van politie. c. Idem tot het invoeren van 2-jaar- lijksche verhoogingen bij de politie. d. Idem tot verhooging der wedde van den gemeentebouwmeester. e. Idem tot het onderhands aanbe- steden van paarden en voerlieden van den reinig-ingsdienst aan J. P. Vercouteren. f. Idem tot aanstelling eener tjjde- lijke onderwijzeres. g. Idem tot verhooging der subsidie aan de ambachtsschool. 10. Voorstel om overeenkomstig het advies der commissie, op het verzoek van J. Donze te beschikken. 11. Idem tot het vaststellen eener ar- chiefverordening. 12. Idem tot wijziging der begrooting dienst 1919. 13. Behandeling reclames H. O. 14. Idem schoolgeld. 15. Benoeming commissarissen en secre- tarissen brandweer, wegens aftreding der heeren Van Rees, Tazelaar, De Vries en Risseeuw. 16. Benoeming lid commissie tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding van den heer P. de Bakker. OEiTOORDE RUST. De ruBt die gewoonlgk in onze stad heerscht, werd Zaterdagavond en gisteren eenige malen verstoord, zoodaf, wat zeld- zaam het geral is, de politie handelend moest optreden en personen die de orde verstoorden of dreigden te verstoren in- rekenen. Ret waren schepelingen vanalhier liggende atoomschepen, vooral de Ameri- kanen, die tot een en ander aanleiding gaven. Ze hadden zich blijkbaar van kunne droge in eene te natte periode gestort, die hun buiten de schreef deed gaan. Wg kregen naar aanleiding van het ge- beurde een stukje van drie jongetieden, die daarovfer en over het optreden der politie eenige opmerkingen willeu ten beate geven. Wg meenen hun schrgven niet te moeten plaatsen en raden hun aan, zich te ver- voegen bg den burgemeeeter of den inspec teur van politie. KANAAL VAN TER NEUZEN. Met ingang van 1 April a s. zal op de koppen van de havendammen van de West- buitenhaven te Ter Neuzen een groen licht aan stuurboordzgde en een rood licht aan bakboordzgde der binnenkomende vaar- tuigen schgnen. BR1EVEN NAAR HONGARIJE. Het Centraal Ooinite voor huiavesting van Hongaarsche kinderen in Nederland heeft de mededeeling ontvangen dat brieven naar Hongarije alleen open verzonden mogen worden. De pleegoudera van Hongaarsche kinderen dienen er op te letten, dat hun pleegkinderen de brieven niet dicht maken, daar zg anders aan den afzender worden teruggezonden en nogmaals gefrankeerd moeten worden. PASSEN VOOR BELGIE. Met ingang van 24 dezer zijn alle bui- tengewoDe bepalingen voor het visum op passen van reizigers van Nederland naar Belgie opgehewen. HET TAPVERBOD. Nu Woensdag de gemeenteraad van Middelburg besloot gedurende de kermis een tapverbod in te voersn, komen daar- tegen verschillende protesten. Het drank- weercomite eu de Volksbond tegen drank- misbruik besloten er den raad op te wgzen, dat bij verbod van verkoop per glas doch niet per flesch, de kans op drankmisbruik zeer toeneemt. De cafehouders zullen wgzen op de onbillgkheid van het besluit ten hunne opzichte, INVALIDITEITSWET EN GEMOEDS- BEZWAREN. Aan alle gemoedsbezwaarde arbeiders in het district van den Raad van Arbeid te Goes, die schriftelgk hebben verklaard, dat zg noch zichzelf, noch hun eigendommen hebben vcrzekerd, is thans schriftelgk voor- loopige vrijstelling tot overlegging van een rentekaart verleend, mits zg een verklaring overleggen van hun werkgevers van den volgenden inhoud Ondergeteekenden verklaren elk voor zich voor zoover ze geen gemoedsbezwaren heb ben, dat zg later op verzoek van de daar- toe bevoegde autoriteit^ dej verschuldigde kosten ter vervanging van de premie voor de Invaliditeits- en Ouderdomsverzekering zullen betalen voor aan ommezijde dezes vermelden houder van deze verklaring, en voor zoover ze gemoedsbezwaren hebben, dat zg zich zullen onderwerpen aan de toegezegds wettelijke regeling, die in plaats van pre- miebetaling een belasting oplegt, geheel gescheiden van de wettelijke Invaliditeits- en Ouderdomsverzekering. AXEL. Bg het Zaterdag gehooden toelatings- exarnen voor de rijksnormaullessen en de daaraan verbonden voorbereidende klassen zgn geslaagd Voor de eerste klasse der rgksnormaal- lessende vrouwelgke candidaten P. E. Dieleman te Hulst, E. IL Lauwers te Zuid dorpe, Joh. F. Ngssen te Sluiskil en M. R. Zwartele te St. Jansteen en de manne- lgke candidaten A. P. Audenaert te Zuid- dorpe, C. L. Duininck te St. Jansteen en P. de Smidt te Sas van Gent.* Voor de voorbereidende klasae, eerste afdeelingde mannelgke candidaten F. S. Dieleman en P. H. d. de Lozanne, bei- den te Axel, J, L. Eggermont te St. Jan steen, Th. J. M. Govaert te Westdorpe, E. F. Hoefgzers en C. fl. O. Lafarre, bei- d6n te Boschkapelle en J. F. A. de Waal te Kloosterzande. STOPPELDLJK. Door Ged. Staten van Zeeland is niet goedgekeurd het besluit van den gemeen teraad van Stoppeldgk om mej. Keizer te ontslaan, omdat zg in het huwelgk trad. LATE AARDAPPELEN. Als bgzonderheid kan zcker gemeld wor den, dat in de Enge Wormer, gemeente Wormer, een veehouder nog dagelgks uit zgn tuin aardappelen haalt, welke den ge- heelen winter in den grond zijn blgven zit- ten. De aardappelen zgn bovendien nog goed van smaak. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. R. L. Depuis, zonder, Lange Kerk- straat 74, uit Eename. D. van Dixhoorn, koopman, O I96d, uit Axel. M. Hardorff, leeraar ambachtschool, Steenkamplaan 12, uit Helder. C. Murra, landbouwer, O 227, uit Zaam- A. A. Stevelinck, zonder, O 201, naar Sas van Gent. J. G. Fermouw, tiinmermun, Dgkstraat 54, naar Cadzaud. A. Hamelink, hulpkommies, Dekkerstraat 64, naar Clinge. A. Michielsen, zonder, Tholenstraat 98, naar Hendrik ldq Ambacht. J. F. van der Est, schipperaknecht, Kerk- hofiaan 3, naar Rotterdam. J. F. ten Hoeve, zonder, P 38c, naar Rotterdam. A. de Ridder, schippersknecht, Dekker straat 43, naar Amsterdam. D. J. Seegers, laudbouwersknecht, Q 119, naar Zaamslag. J. Th. Defoort, vlasbewerker, le Feg- terstraut 13. naar Cuerne (B A. Mommaas, sloeproeier, Tholenstraat 180, naar Vlissingen. V ertrokken: C. Stevelinck, trambediende, O 201, naar Saffar (B.). DINXPERLO ZONDER LICHT. _De gemeente Dinxperlo, die haar elec- trisch licht van de Rhetnisch- Wistfiilische Elektrizitatswerken te Wesel betrekt, is eenige dagen zonder verlichting geweest. In de fabriek, die in de vuurlinie lag, kon niet gewerkt worden. Een paar bommen van het roode leger hadden haar reeds getroffen. EEN TRAGISCH GEVAL. Woensdagavond vervoegden zich ten huize van den 33jarigen M. te Heerjansdam een tweetal politiemannen om dezen te arres- teeren, daar hg werd verdacht van aanranding van een meisje te Groote Lindt. M. vroeg verlof om zich even te gaan verkleeden, hetgeen hem werd toegestaan. Toen hg na eenigen tgd niet verscheen, ging een politieagent naar boven en bevond dat M. zich opgehangen had. Een geneesheer kon slechts den dood vaststellen. EEN L1EFDESDRAM A MET BLOED1GE VECHTPARTIJ. Donderdagavond had aan het station te Gorinchem een bloedige vechtpartg plaats tusschen een soldaat en zekere W. v. d. V., woonachtig te Vuren. Eerstgenoemde bewerkte zijn tegenstander met het mes en bracht hem twee diepe sneden over den neus en de lippen toe. De twist liep over een meisje. De militair is tot nog toe niet opgespoord. DOODEL1JKE VAL. De 58 jarige arbeider F. J. v. Z. te De Elst viel bg het hooi-afwerpen door het hoog-gat op den dorschvloer en is ten gevolge van dien val overleden. EEN BLOEDIG DRAMA. Donderdag te halfacht is de 22-jarige bootwerker Isaac Roster bg een twist door den 19 jarigen expeditieknecht Simon Barends doodgestoken. Tusschen het twee tal was ter hoogte van de Rorte Hoogstraat en Zandstraat ruzie ontstaau, omdat Roster zjjn kameraad Barends voor onderkrniper uitscbold, welke uitdrukking hg vergezeld deed gaan van een vuistslag tegen Barends kin. Deze onstak in woede, trok zjjn mes en bracht Roster daarmede een steek toe in het hart, ten gevolge waarvan deze on- middellijk dood was. Barends, ontzet over zgn daad, vluchtte naar de ouderlgke woning in de Lgubaanstraat 36, achtervolgd door een woedende menigte. Eenige aanwezigeE wezen de politie den weg zoodat een in specteur van het bureau Pauwesteeg on- middelgk tot arrestatie kon overgaan. Tgdens de overbrenging van Barends naar het politiebureau wilde het woedende publiek hem te' lgf. Onder het geroep z/moordenaar" wilde men zich van hem meester maken om hem te lynchen. Met de grootste moeite slaagde de politie er in den man te beschermen tegen de woeste menigte. Er moest gechargeerd worden, waarop men de straat afzette. Bg het eerste verhoor verklaarde Barends dat hg nog niet verklaren kon hoe hij zoo driftig was geworden. Hg was steeds goed bevriend geweest met den verslagene. Beiden waren aangesloten bij de stakers. Hg voelde zich ernstig gegrieid door de toevoeging ,/onder- kruiper" Barends is ter beschikkiug van de justitie gesteld. EEN NEDERLANDER DOOR DE SPATAOISTEN GEPREST. z/De Tilburgsche Oourant" deelt mede, dat de heer G. van Dusseldorp, vroeger adjunct-directeur van het distriebutiebedrgf, die in Duitschland een nieuwen auto ge- kocht had, te Dortmund door de Spartacisten is aangehouden, die den autbrequireerden en den heer van Dusseldorp dwongen in hun dienst als chauffeur op te treden. Het blad verneemt, dat de tusschenkomst derNeder-' landscbg Regeering ia ingeroepen. ,/NlETS GAAT BOVEN DRURINRT", heeft Barnum gezegd. En hg wist het, Amerika's groote reclamekoning, die de kracht van het adverteeren kende. Hg besteedde handen met geld aan de reclame, maar met scheepsladingen keerde het weer tot hem terug. Want zgn naam werd als een tooverspreuk over heel de wereld en waar hg kwam, of wat hg ondernam, het succes was hem reeds te voren verzekerd. De krantenadvertenties waren zgn herauten van wapenen. DE PROTESTANTSOHE KERR TE RIDDERKERK AFGEBRAND. Maandagmorgen te half vjjf werd ontdekt, dat brand was ontstaan in de Protestantsche Eerk te Ridderkerk. De oorzaak van den brand was onbekend. Het vuur nam weldra zulk een omvang aan. dat de plaatselijke brandweer machteloos bleek en het noodig was uit Rotterdam assistentie te vragen. Ten gevolge van een misverstand zone Rotterdam in plaats van de stoombrandspuit, een drjjvende stoombrandspuit, n.I.de Haven- dienst III. Aangezien echter de afstanc van het water naar de brand te groot was, kon de Havendienst III niet in werking worden gesteld, De kerk was een vrjjstaand gebouw. Omgeven door een breede sloot. Daaraan is het te danken dat de branc beperkt bleef tot de kerk en de omliggende dorpswoningen, die reeds ontruimd waren, gespaard bleven. De kerk is geheel afge- brand. Alleen de naakte muren staan nog overeind. Aanvankeljjk was men bevreesd, dat de toren om zou vallengelukkig is dit niet geschied. Op een gegeven moment zakte de toren in en viel het geheele ge- heele gebouw ineen. Te acht uur was de brand zoo goed als geeindigd, De afge- brande kerk .werd ongeveer 500 jaar ge- leden gebouwd. EEN ONTDEKKING. Eenigen tijd g'eleden kwam de politie tot de ontdekking, dat zich in een der entrepots te Amsterdam kisten bevonden met onderdeelen van machinegeweren. Een aantal onderdeelen waren nog niet geheel af gewerkt. Uit het on- derzoek bleek, dat deze gedemonteerde machi negeweren, ten getale van 200, afkomstig wa ren van een Duitsche fabriek en bestemd wa ren voor een andere mogendheid. Zij bevonden zich thans in handen van een tusschenpersoon. De politie heeft de partij in beslag genomen. 1NBREKER GEARRESTEERD. De beruehte hoofdman van de Haagsche in- brekersbende, Jungschlager, is Donderdagnacht door de politie te Brussel gearresteerd. Hij wordt verdacht van een groot aantal inbraken e.n poging tot doodslag op .den agent van po litie Bevers. Een premie van 500 was uit- geloofd aan hem, die aan de justitie eenige mededeeling kon doen, waardoor zijn arre statie mogelijk was. Tijdens de terechtzitting van Donderdag, waarin enkele leden der bende terecht stonden en waarbij de verdediger zijn leedwezen uit- sprak, dat de hoofddader aan de handen der politie ontkomen was, kreeg de justitie in Den Haag een telegram van de politie te Brus sel, meldende, dat aldaar 's nachts een Neder- 1 ander was gerresteerd, verdacht van inbraak, die zonder pas in Belgie gekomen was en wiens signalement volkomen overeenkwam met dat van Jungschlager, wiens aanhouding was ver- zocht. Onmiddellijk na de terechtzitting ver- trok de inspecteur van den justitieelen dienst, de heer Smith, met rechercheur Bergman naar Brussel, waar zij in den aangehoudene onmid dellijk den langgezochten man herkenden. Bij het zien van den inspecteur ontstelde J. merk baar; hij bekende onmiddellijk, dat hij een valschen naam had opgegeven. Hij was in een der voorsjeden van Brussel gearresteerd en toen in het bezit gevonden van een aantal inbrekerswerktuigen, een geladen revolver en een masker. Het bleek, dat hij daar in de omgeving in drie huizen door mid- del van boring getracht had in te breken, vol- gens hetzelfde systeem, waarmede hij ook in Den Haag- werkte. Reeds eenige andere in braken waren te voren vastgesteld, waarbij ook op dezelfde wijze was te werk g-egaan. J. zal eerst door de Belgische justitie ge- straft worden en daarna aan de Nederlandsche justitie worden uitgeleverd. Voor den Haag alleen wordt hij verdacht van meer dan twintig inbraken. Dat de uit- roeiing van deze bende van groote beteekenis is geweest moge blijken uit het feit, dat de laatste drie weken geen enkele inbraak meer in het stadskwartier van de Laan van Meer- dervoort heeft plaats gehad. DROEVIG ONGELUK. Dezer dagen heeft aan de Koninklijke Mil. Academie te Breda een droevig ongeval plaats gehad. Sinds den rregentienden Maart werden in de schermzaal der Academie door de cadetten on- d-Hinge schermwedstrijden gehouden. Een der partijen op sportsabel werd geschermd door cadet-vaandrig-titulair van het tweede studie- jaar infanterie in Nederlandsch-Indie, E. P. van Stenis. Toen deze zijn tegenpartij wilde aanvallen liep hij ongelukkigerwijze in de sa- bel van zijn tegenstander, waardoor Stenis halsslagader werd getroffen. De officier van gezondheid der Kon. Mil. Academie was ter- stond ter plaatse, doch stond machteloos. De getroffene overleed onmiddellijk aan inwen- dige verbloeding. Gelukkig heeft niemand schuld. De dek- kingsmiddelen en de schermwapens waren van voorgeschreven model. Het toezicht was be- hoorlijk geregeld. De schermwedstrijden werden onmiddellijk gestaakt. De geheele Academie rouwt; alien zijn sterk onder- den indruk. Van Stenis was door zijn chefs zoowel als door zijn kameraden zeer bemind. DRAADLOOZE TELEFONIE UIT EEN VLIEGTUIG. Donderdag zijn te Londen weer proeven met draadlooze telefonie uit een vliegtuig geno men. Joumalisten zijn met een Handley Page opgestegen en hebben gesproken met hun re- dacties. Zij waren uitstekend verstaanbaar. Met behulp van richtingbepalers in een drie- tal stations op den vasten bodem werd het toestel telefonisch op de hoogte gehouden van de plaats waar het zich bevond. Deze uit- vinding zal, naar men verwacht in de toekomst bij mist en duisternis goede diensten kunnen bewijzen. Een andere nieuwe vinding is een zaktoe- stelletje voor het opnemen van draadlooze ge- sprekken. Een toestelletje in zakboekformaat bevat de opnemer en twee draden, waarvan de een de verbinding met den grond moet vormen en de andere aan een opgestoken pa- rapluie, een boom of aan den hemel van het ledikant kan worden bevestigd. Dit aardige speelgoed kost slechts ongeveer een pond ster ling (tien a twaalf gulden). VILLA KUKELUKU! Op allerlei wijzen moeten velen zich thans behielpen om maar onderdak te hebben, maar dat men geheel uit vrijen wil en zelfs bij voor- keur de meest primitieve woning kiest, is wel een bijzonderheid. Een armoedige arbeider te Loo« (bij Bath- men) Kl. V., vond het aangenamer alleen te wonen, dan bij anderen zijn intrek te nemen. Bij het zoeken naar een alleenverblijf beging hij echter zulke dwaasheden, dat het gemeen- tebestuur en de diaconie, met 's mans lot be- wogen, hem een kosthuis aanboden bij nette kinderlooze lieden, waar hij in zijn doen en laten geheel vrij zou zijn. Daarvan wilde V. evenwel niets weten. Alleen wonen, dat was en bleef zijn hoogste ideaal. Nu had een andere daglooner bij zijn klein boerderijtje een heel groot kippenhok staan en dat bood hij hem tot verblijf aan. De ka- kelaars moesten verhuizen. Het hok werd voor huisvesting ingericht, doch het was en bleef een hok, geschikt als woning voor pluimge- dierte, maar niet voor een mensch. Een schatrijke juffrouw, die in dezelfde buurt een buiten bewoonde, had ook een kip penhok, en dat veel mooier en solider was dan dat, waarin V. huisde. Dat wilde zij den ar- men stakker wel verkoopen. Een landbouwer, die zich met den koop be- moeide, liet een inteekenlijst rondgaan en de opbrengst was zoo groot, dat het hok, kon worden gekocht. Het werd overgebracht naar een op eenigen afstand gelegen dennenboscli en daar woont de man nu, geheel alleen in de /rije. natuur, liever dan zonder zorgen te hebben, bij anderen in te wonen. In zijn huis, dat Villa ..Kukeluku" wordt genoemd, staat een kachel, waanop hij eten kookt, een kast voor berging van zijn kleeren en een ledikant. Een piank over 't ledikant is zijn tafel. Hij maakt worstepennen, bindt heidebezems, vangt zoo af en toe ook wel een molletje en is verder druk met zijn huiselijke bezigheden. EISCHEN VAN TROUWLUSTIGEN. Een Engelsch tijdschrift heeft een verza- mehng van merkwaardige wenschen gepubli- ceerd, welke trouwlustigen aan hunne aan- staande wederhelften stelden. Een weduwnaar plaatste een advertentie, waarin hij een vrouw -zocht om de verdere levensjaren mede te slijten. Als eersten wensch verkondigde hij het billijke verlangen, dat de dame eenig vermogen mede zou bren- gen. Als tweede, dat slechts iemand met een houten been in aanmerking zou komen. In een dagblad te New-York kwam een advertentie voor van een heer, die wenschte te trouwen met een dame, welke niet mooi, noch jong, noch rijk behoefde te zijn, doch die een lengte moest hebben van minstens 6 voet 7 duim (ongeveer twee Meter). Van voorzichtig-heid en menschenkennis ge- luigt de wensch van iemand in Connecticut, die een vrouw zocht, wier eerste man opge hangen of op den electrischen stoel gedood moest zijn. Hij voelde waarschijnlijk, dat hij zelf niet volmaakt was en gaf als reden voor dit vreemde verlangen op, „dat hij geen vrouw begeerde, die hem bij elke gelegenheid trac- teeren zou op een loflied op haar eersten man zaliger." Een man, die waarschijnlijk voor alles rust zocht in dit rumoerige en lawaaiige leven, plaatste in een der Engelsche bladen deze ad vertentie Een heer van middelbaren leeftfjd, bemid- deld en met goede positie, wenscht een huwe- lijk aan te gaan met ongeveer 50-jarige dame, welke doofstom is en die bovendien een ge- prononceerden afkeer van muziek, honden, kinderen en sterken drank heeft. Rotterdam, 29 Maart 1920. VEEMARKT. Aangevoerd werden 685 vette runderen, 197 vette- en graskalveren, 252 stieren en 562 varkens. De noteering was als volgt Roeien le kw. 1,85 tot 1,75 2e kw. 1,67 tot 1,56 3e kw. 1,55 tot 1,45 Ossen le kw. 1,80 tot 1,90; 2e kw. 1,70 tot 1,603e kw. 1,50 tot 1,40Stieren le kw. 1,50 tot /1,40 2e kw. 1,30 tot 1,20 3e kw. 1,15 tot Kalveren le kw. 2,80 tot 2,60 2e kw. 2,60 tot 2, 3e kw. 2,tot Schapen le £w. 1,70 tot 1,60 2e kw. 1,50 tot 1,403e kw. 1,30 tot 1,20 Varkens le kw. 1,60 tot 1,70 2e kw. f 1,50 tot 1,40; 3e kw. f 1,30 tot 1,20 licht soort Lammeren tot per stuk. Bg ruim aanbod was de handel in le kwaliteit aan zeer vaste prgzen. Voor 2e en 3e soort met willigen omzet en ont- wgkende prgzen. Handel in varkens was zeer matig. De handel in schapen en zuig- 'ammeren was zeer willig. VLASBEURS. Blauwbloem,4900steen, 4,tot /8, Groningsch, 3770 steen, f 6,tot 8,50, Hollandsch Geel, 2730 steen, f 6,tot 8,50, Witbloem, 240 steen, 4,tot 5,—, Dauwroot, 3190 steen, 3,50 tot 5,Alles schoon. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers, f 6,50 tot 7,Spuische Eigenheimers 6,90 tot 7,30 Blauwe Eigenheimers f 6,80 tot 7,10 Bravo's f 8,tot 8,50 Poters 4,50 tot 5,50 Red Star 5,75 tot 6,40; Regeerings zandaardappelen /4,10. FIJNE ZADEN. Koolzaad 45 tot 50Karwgzaad 24 tot 30 Bruin Mosterdzaad 95 tot 100 Geel Mosterdzaad 80 tot 90. GRANEN. Biunenlandsche Granen. Alle peulvruchten werden bg minderen aanvoer hooger betaald. Tarwe 32,— tot 33,— Rogge 24,50, tot 26,50, Gerst 24,tot 25,— Haver 23,tot f 24,50, Bruine boonen na'a kwaliteit 15,tot 25,75, Kroon- erwten /26,tot 27,25, Schokkererwten 25, tot /26,50, Kleine groene 25, tot f 26,50. Alles per 100 R.G. Buitenlandsche' Granen. Gerst La Plata 485,per 2000 KG. Haver Canadeesche 24,per 100 K.G. Mais La Plata f 355,— per 2000 K.G. Servische binnenland /440,per 2000 K.G. Boonen Chineesche disponibel 25,per 80 K.G. EIEREN. Zeeuwsche eD Overmaassche dooreen 9,— tot 11,per 100 stuks. De heer Wisse: Kan het ook niet ongeveer gezegd worden, wat de huurders zullen ten betalen? De Voorzitter: Dat zal f 3 tot /3.25 zijn. Dat zal ook eenigszins afhangen van het m- bomen der huurders, want als er in komen die meer kunnen betalen, moeten zij als het kan ook den kostenden prijs betalen. De heer Wisse: En hoe denken de aanvra- gers over die f 3 en f 3,25 Is dat niet te hoog? De Voorzitter: De meesten zeggen, dat f 3 genoeg is. In evenredigheid van andere ge- meenten zijn we daarmede nog laag. De mees ten die we het gevraagd hebben, hebben ge zegd, dat ze dat willen betalen. We zouden

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 2