Eeclame-Costuums Dames- en Heerenrijwielen, Heeren Bielenverbouwers I GEMEN8DE BERICHTEN. Handelsber 8 c h ten, ADVERTENTIEN. witbloem Friesch Lijnzaad Gras-, Klaver- en Voederbietenzaden. WEENSCHE KINDEREN Je best adres voor het Wasschen en Opmaken Timmermanszaak Koopt myn Buiten-en Binnenbanden Huis- en Dec.-Schilder, Kantoorartikelen een Arbeiderswoning. Canadaspaanders. Teakenbehoeften Schrijfbehoeften. HET GOEDERENVERVOER DOOR DE LUCHT. Loop der bevolking van Ter Neuzen. 5,— naar Martinus Eijkestraat Kruidenierswaren, Tabak, Sigaren, Sigaretten enz. Wlfllf'** ^ierb'j wordt gewaarschuwd tegen het verleenen van cre- diet, in welken vorm ook. aan de bemanning van het Ameri- kaansche Stoomschip ASK8EE. Geen enkele rekening wordt betaald zonder toestemming en goedkeuring van Kapitein en Cargadoor. Firma J. VAN R0MPU J. SMALLEGANQE, Zaadhandei J. BOS MAN, Hoek. J. G. VAN CADSAND, Zaamslag. OSWALD REMERY, Timmerman en Metseiaar. A. VAN SASBCK, TE KOOP: EEN PARTIJ de zekerheid bezit, dat de raad haar zou willen aCemThef Bfv.l van cl.n heer V» d« Pniet gelijk aan dat van den heer De Zeeuw Laatstgenoemde is, bij den aanvang ziinel^werkzaamheden bij spreker gekomen en heeft gevraagd: wat verdien ik daar nu mee? Dat heeft Van der Peijl met gedaan en ook niet mej. Van der Lubber H)j houdt vol, dat die als voilontair zijn te beschouwen en het o'cmeentebestuur daarom geen recht heeft, om hen te betalen. Het is voor hen een voorrecht om te mogen werkzaam zijn aan een school, vooral aan school J5, me^ uitgebreid leer- P Door den heer Hamelink is weder bezwaar gemaakt, dat daar volontairs worden ge- bruikt, doch hij zal zich uit de gedane mede- deelingen ook nog wel herinneren, dat het hoofd der school, de heer Van Dixhoorn, ei- gener beweging was overgegaan tot het split- sen van klassen, voordat het besluit tot het inrichten eener school voor meer uitgebreid lager onderwijs was goedgekeurd en zonder voorkennis van den raad. Spreker wil volko- men erkennen, dat hij dit had gedaan in het belang van het onderwijs en van de leerlingen, maarhij ging toch buiten zijn boekje en daar kan het gemeentebestuur de gevolgen niet dragen. Is school B eenmaal definitief in- gericht als school voor meer uitgebreid lager onderwijs, dan moeten er meer leerkrachten bij komen. Als de heer Hamelink belangstellend is op de hoogte te komen van de omtrent het onder wijs bij burgemeester en wethouders aanhan- gige plannen, wil spreker hem terstond inlichten, doch zal dit dan doen in een corn- missoriale vergadering, omdat deze zaak nog niet voor publieke besprekmg vatbaar is. Spreker geeft volkomen toe, dat hetgeen omtrent de bijzondere school en de daar werk- zame volontairs gezegd is een bijkomstige om- standigheid is, het is echter een feit, dat de heer Van der Peijl geen recht heeft op be- taling voor bewezen arbeid, daar hij door den heer Van Dixhoorn, overeenkomstig de wet- telijke bepalingen, is aangesteld, als volontair. De heer Hamelink wijst er op, dat uit de toelichting van den voorzitter blijkt, dat de heer De Zeeuw wel degelijk, bij den aanvang zijner werkzaamheden over betaling voor de te bewijzen diensten heeft gesproken en dat hem dat is toegezegd, temeer moet het^ nu be- vreemden, dat het voor hem zoo moeilijk ge- weest is om volledige uitbetaling te krijgen. Hij komt er ook weer op terug, dat men toen in verband met het tekort aan onderwijskrach- ten speciaal den heer De Zeeuw heeft moeten vragen, omdat hij .de eenige in Ter Neuzen was, die destijd beschikbaar was, en dat hij niet als volontair is werkzaam geweest. De voorzitter: Hij was tijdelijk aangesteld. De heer Hamelink weerspreekt dit. De voorzitter blijft bij zijn verklaring. De heer Hamelink zal er dan niet verder op ingaan, doch het later uit de notulen van den gemeenteraad bewijzen, dat hij het juist weergeeft. Hij is later tijdelijk aangesteld, en toen met April weer terug als dusgenoemd volontair in de klasse gekomen, omdat er even als toen hij met September tevoren was ge vraagd om aan school B komen een tekort aan leerkrachten was, dat er nu nog is. Men heeft later den heer De Zeeuw op zijde gezet, omdat er toen inmiddels weer meer onderwijs- krachten zonder betrekking in de gemeente aanwezig waren. Van die overcompleete leer krachten mag geen misbruik worden gemaakt en hij handhaafd daarom zijn voorstel, om de gevraagde gratificatie wel uit te betalen. De heer Nolson gelooft, dat er bij den heer Hamelink een misvatting is, omtrent de kwes- tie van den heer De Zeeuw. Deze heeft oor- spronkelijk betaling gehad voor zijn dienst als volontair en later als tijdelijk onderwijzer van September tot en met April. Over den tijd die hij daarna nog dienst heeft gedaan, heeft hij aanvankelijk geen uitbetaling ge- kregen, omdat het de bedoeling van burge meester en wethouders was, dat hij met April toen zijn tijd als tijdelijk onderwijzer om dienst meer zoude doen. Hij is toen zonder aanstelling dienst blijven doen, doch ook bij burgemeester en wethouders was een verzuim, dat zij hem niet duidelijk hebben te kftnnen gegeven, dat zij op school B van zijne diens ten geen gebruik meer wenschten te maken en dit laatste is dan ook aanleiding geworden, dat burgemeester en wethouders ten slotte hebben voorgesteld, hem toch ook voor dien lateren tijd eene uitkeering te geven, mdar dat alles heeft met het verzoek dat nu aan- hangig is, niets te maken. De heer Hamelink wijst er op, dat, als den heer De Zeeuw terstond bij zijn indiensttre- den Eds tijdelijk onderwijzer was aangesteld geworden, het voor hem niet meer no()dig zoude geweest zijn om naar den burgemeester te gaan en aan dezen te vragen „wat hij zou verdienen", zooals de voorzitter daar straks mededeelde, daar hij als tijdelijk onderwijzer van zelf bezoldiging zoude genieten. Hij heeft dus voor zijn werk als „volontaireen gra tificatie gehad. De voorzitter acht de zaak thans voldoende besproken en zal allereerst het voorstel van burgemeester en wethouders in stemming bren- gen, om het verzoek af ee wijzen. De heer De Ridder wenscht er nog eerst op te wijzen, dat het toch gewenscht is, dat aan den tegenwoordig-en toestand een eind komt, mej. Van der Lubbe staat nu al meer dan een jaar als volontaire in de eerste klasse van school B, die toestand is toch niet goed te achten. De voorzitter zegt toe, dat binnenkort een voorstel tot definitieve regeling van het on derwijs op school B zal worden aanhangig gemaakt. Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt aangenomen met 10 stemmen tegen 1. t Voor stemmen de heeren Scheele, Van den Ouden, Van Cadsand, Nolson, De Ridder, De Meijer, Colsen, Geelhoedt, Van Hasselt en De Jager; tegen stemt de heer Hamelink. 8. Vaststelling primitief kohier der honden- belasting, dienst 1920. Het primitief kohier der belasting op de honden voor het jaar 1920 wordt overeenkom stig het voorstel van burgemeester en wet houders met algemeene stemmen vastgesteld op een bedrag van 1435,50. De heer Colsen heeft een bemerking. Hij is verplicht geworden zijn hond, als zijnde een gevaarlijk dier, aan de ketting te moeten leg- gen. Wie maakt dat uit, dat de hond gevaar lijk is? De voorzitter geeft te kennen, dat in ver band met het doodbijten van konijnen noodig geacht is de bond van den heer Colsen in het belang der omgeving te doen vastleggen. In- dien hij daartegen bezwaren heeft, moet hij zich tot burgemeester en wethouders wenden. 9. Verzoek van C. Ribbens tot het bouwen van een erker boven gemeentegrond. Door C. Ribbens; kantoorhoudende aan de Westkolkstraat no. 40 te Ter Neuzen wordt te kennen g-egeven, dat hij het plan heeft bij zijn te verbouwen perceelen aan de Westkolkstraat no. 40 en 42 te plaatsen 2 balcons en 2 erkers boven gemeentegrond, waarvoor hij verzoekt hem de noodige toestemming te willen ver- leenen. De gemeentebouwmeester adviseert het ver zoek in te willigen, onder voorwaarde: 1. dat de vergunning aan den heer C. Rib bens of zijne rechtverkrijgenden zal worden verleend tot wederopzeggens. 2. Dat de 2 balcons en 2 erkers moeten worden aangebracht overeenkomstig de bij het verzoek overgelegde teekening of volgens het door burgemeester en wethouders voorwaarde- lijk goedgekeurde bouwplan voor de te ver- nieuwen en te verbouwen woning. 3. Dat door den verzoeker of zijne recht verkrijgenden, ter erkenning van het eigen- domsrecht der gemeente op den grond waar- boven de twee balcons en twee erkers zullen worden aangebracht, jaarlijks zal worden bee taald een retributie van f 5. 4. Dat de vergunning alleen geldig- is, wan- neer zij doOr den verzoeker binnen een maand op bij een op zegel gestelde verklaring zal worden aanvaard. Burgemeester en wethouders stelle'n voor, overeenkomstig dit advies te besluiten. Met algemeene stemmen wordte aldus be- sloten. bijdrage 19,39%; herhalingsonderwijs (740; jaarwedden der onderwijzers 70,83; jaar- wedden van de vroedvirouwen f 83,33; jaarwed- de telefonist en verdere uitgaven van het te- lefoonkantoor (27,08%; ijk 12; grond-, dijk- en polderlasten 16,68; adverteeren, aanplak- ken of op andere wijze bekend maken der aan- kondigingen van het bestuur 41,12%; wacht- gebouwen en bureaux, brandwaarborg, bu- reaubehoeften, licht- en brandstoffen f 23,98; aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften 1006,60%; kosten vallende op het onderzoek en het uit- brengen van rapport in zake den toastand van de electrische centrale /940 (ingenieursbureau Nagtglas f 340 en accountant Groot (600); kosten vallende op het opmaken der akte van overdracht van de H* B. S. aan het het rijk f 325; kosten woningtelling (250; rente van geleend kasgeld 1795,22; kosten vallende op het aangaan eener tijdelijke geldleening /51,25; totaal f 15.086,57 onder de uitgaven te verminderen de posten onderhoud van haven- en kanaalwerken 250; onderhoud van riolen, slooten, putten, water- leidingen, pompen enz. 800; koten van her- stelling en onderhoud der zeewering 450; in- standhouden van schoollokalen en onderwij- zerswoningen 262,14%; aanschaffen en on derhouden van schoolmeubelen f 800subsidie aan het plaatselijk steuncomite 1000; onder houd van straten, pleinen, markten enz. f 250; onderhoud van fonteinen, wandelplaatsen, beplantingen enz. 50totaal (3862,14%. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. (Wordt vervolgd.) 10. Voorstellen tot het vaststellen van een straatnaam. Door burgemeester en wethouders is een schrijven ontvangen van J. Huizinga, 2e voor zitter, en N. J. Harte, secretaris-penning- j meester van de woningbouwvereeniging ,,Werkmansbelang'" te Ter Neuzen, namens j het bestuur dier vereeniging, waarin verzocht wordt te willen bevorderen, dat aan de nieuwe straat welke gevormd wordt door de verbinding i van de Steenkamplaan met het plateau der Oostkolk, en zooals die straat verder zal loo- pen, den naam te geven van ,,Martinus Eijke- straat", zulks ter erkenning van de belange- looze verdiensten door den voorzitter der ver eeniging in het belang der volkshuisvesting verricht, die trouwens in een lange reeks van jaren op velerlei wijzen openbare belangen van en in deze gemeente heeft gediend. Burgemeester en wethouders, de verdiensten door den heer M. Eijke aan de gemeente be wezen, stellen voor, aan de omschreven nieuwe straat den naam te geven van ;,Martinus Eijkestraat". Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 11. Voorstel tot wijziging der begrooting, dienst 1919. Burgemeester en wethouders stellen voor, de begrooting- voor 1919 te wijzigen als volgt: onder de ontvangsten op te nemen de vol- gende nieuwe of verhoogde posten: bijdrage van het rijk in de kosten der woningtelling 175 geldleening ter voorziening in de kosten vallende op de uitbetaling van een maand extra-salaris aan alle gemeente-ambtenaren f 3000, rente van het voorschot verstrekt aan de woningbouwvereeeniging „Werkmansbe- lang" te Ter Neuzen, voor het bouwen van 42 arbeiderswoningen in het belang der volks huisvesting j12642,28; idem betreffende 19 ar beiderswoningen-j 248,28; inkomsten van ver- schillenden aard 836,10, 5085 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting 1162,39%, markt- en staangelden f 1100, hoofdelijken omslag f 2060,37, totaal 11.224,42%; onder de uitgaven te verhoogen de volgende posten: jaarwedde van den bode 91,66%, on derhoud, schoonhouden, meubileeren en brand waarborg van het gemeentehuis f 1269,98% licht en brandstoffen f 76,99, schrijf- en andere kantoorbehoeften ,f 178,33; drukwerk, aankoop van gedrukte stukken en boek- en bindwerk 681,94%; dfenstreizen 7,40, briefporten, vrachten, zegels en andere kleine uitgaven 26,21, verteringskosten voor vergaderingen jf 49,45; kiezerslijsen, uitoefenen der kiesver- richtinen; kosten van stembureaux f 914,38%; jaarwedde van den inspecteur en de agenten van politie f 848,16%; teruggaaf van belas ting 920,02; aandeel der gemeente in de kwa- de posten op re rijksdirecte belastingen, voor zooveel de gemeente-opcenten betreft 768,28; keuring- van levensmiddelen en slachtvee j 93,36%, onderhoud van wegen en voetpaden 349,40%reinigings- en beerruimingsdienst jf 944,81%jaarwedde van den bouwmeester f 200; jaarwedde van de vaste arbeiders f 442; jaarwedde van den klokkenist j6,25; jaar wedde van de beambten op de begraafplaats 7,50; teruggaaf van te veel ingehouden bij- dragen voor pensioen van de leeraren der H. B S. over 1917 96,67%; kosten van aanleg van een sportterrein ten dienste van het mid- delbaar onderwijs f 714,46% verlichting, ver- warming en schoonhouden der lokalen /996,78%; teruggaaf van te veel genoten rijks- VERVOER PER VLIEGtUIG. De Daily Herald meldf, dat het Kangjparoo- vliegtuig, dat van Brough (Hull) een bezen- ding dameskleeren naar Amsterdam had over- gebracht, Zaterdag in Engeland terug is ge- keerd met een vracht van 1200 pond aan ana line kleurstoffen, die in kleine kisten gebor- gen waren. IN ZIJN WONING DOODGESCHOTEN. Te Caherdaniel, gsaafschap Kerry, Ierland, is Comelis Kelly, een kleermaker, door een groep gemaskerde mannen, in zijn eigen wo. ning doodgeschoten. De politie-kazeme te Caherdaniel was verleden week gesloten en de rijwielen der politie waren bij Kelly onderge bracht. Kelly was 30 jaar oud en laat een weduwe met een kind achter. Te Soesterberg is Vrijdagmiddag een Airco uit Engeland aangekomen met goederen voor de firma Gerzon. Na lossing- bracht een auto van genoemde firma de goederen naar Am sterdam. VERDUISTERING VAN f 121,000. De penningmeester van den te Amsterdam gevestigden Algem. Nederl. Sigarenmakers- bond. L., is aldaar aangehouden, verdacht van verduistering van een bedrag van f 121.000 ten nadeele van genoemden bond. Voor de commissaris van politie den heer Van Aspe- ren, aan wiens bureau hij in bewaring is, heeft hij bekend het geld te hebben zoekge- maakt met valuta-speculatie. GEVAARLIJK SPEELGOED. In vele winkels in Dordrecht is weer een artikel voorhanden, waartegen reeds vroeger is gewaarschuwd. Het zijn fluitjes, gemaakt van zeer sterk loodhoudend metaal. De kinderen die hiermede spelen en dit me taal voortdurend in den mond nemen, loopen gevaar eene loodvergiftiging te krijgen. Daar om waarschuwt de gemeentelijke keurings- dienst aldaar ertegen. DE STAKING IN DE HAVENS. Thans is ook het sleepersbedrijf (te Rot terdam was dit reeds bij het begin der sta king het geval) te Amsterdam in het conflict betrokken geworden. Veel verandering is daar- door in den algemeenen toestand niet ge- komenkomen, daar het vervoer te Amsterdam in hoofdzaak te water nlaats had en dit on- middellijk bij het uitbreken van den strijd in de havens werd stop gezet. RIJKE VISCHVANGST. De vischvangst in de Noord- en Oostzee door de visschers van Cuxhaven, Altona en andere visschershavens is de laatste 14 dagen zoo groot, dat bij een behoorlijke organisatie en geregelde vervoermiddelen heel Duitsch- land van visch zou kunnen worden voorzien. De laatste week kwamen alleen in beide eerstgenoemde plaatsen bijna 2 millioen K.G. visch binnen. De ontredderde binnenlandsche toestand maakt echter, dat van dezn voedsel- zegen geen partij getrokken kan worden, en de prijzen der visch in het binnenland nog met 25 pCt. zijn gestegen. EEN MOORD. Te Winterswijk zijn gisteren vier Duitschers aangehouden, die bij een boer in de buurt een rijwiel gestolen hadden. Toen zij in verzekerde bewaring zaten, lcreeg de politie bericht, dat in de grensplaats Bocholt een moord had plaats gehad. Vier individuen hadden een 35- jarigen landbouwer, die niet aanstonds zijn geld aan de indringers wilde afstaan, op staanden voet doodgeschoten. De vrouw en de kinderen moesten met opgeheven handen de plundering aanzien. Een onderzoek heeft uit- gemaakt, dat de aangehouden vier personen de moordenaars zijn. Ze zijn voor den officier van justitie geleid. Volgens een ingezonden stuk in Uw n°. van Donderdag 18 Maart zag de heer lieboom uit Sas van Gent gaarne eene commissie benoemd ter vergemakkeljjking van het passenstelsel naar Frankrpk en Belgie. Een en ander als dringende be- loefte voor den handel. Verschillende handelsmensehen (ik bedoel aier den handeldrijvenden middenstand) zullen dat stukje zeker met gemengde ge- voelens hebben gelezen. Wanneer de heer K. den middenstanders (winkeliers) in zjjne gemeente, Hulst en Ter Neuzen eens afvroeg hoe ze daar over dachten, dan zouden die menschen, met de boeken in de hand, kunnen bewijzen dat de laatste maanden door hen, niet alleen een groot nadeelig slot viel te boeken, maar ze zouden er aan toevoegen, dat wanneer het reizen voor iedereen nog gemakkeljjker werd gemaakt, dat voor hen een langzamen financieelen dood zou beteekenen. Ik zou geheel aan de zijde van den heer K. staan wanneer de valuta anders was. Doch dat was nog niet eens noodig. Vele Zeeuwsch-Vlamingen mopperen, schelden te pas en te onpas op de Belgen. Een uur later evenwel gaan ze Hollandsche guldentjes inwisselen voor franken, (nooit waren zoovelen met de geldkoers op de hoogte), en gaan met of zonder moeder de vrouw of familie de door hen belasterde Belgen vetmesten. Ten koste van het be staan van hunne Zeeuwsch- Vlaamsche medebroeders. Mjjnheer K. laat ons eerst het national! teitsgevoel op een hooger peil trachten te brengen, en dan hoop ik komt de rest van zelf. jMeten met twee maten" is evenwel ook niet in orde, Wanneer dat strenge passenstelsel de eenigste eigenschap zou zijn dat onze Zuid- broeders van de Duitschers hadden over- gehouden dan zou dat voor hen zeer zjjn te betreuren en dan zou een comite om het passenstelsel van het ,/Toevluchtsoorc voor Dakloozen" naar evenredigheid te wijzigen zeer zeker nuttig werk verrichten Ter Neuzen, 20-3-'20 J. C. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordeltikheid der Redactie.) Mjjnheer de Redacteur Mag ik voor onderstaand artikeltje s v. p. een plaatsje. Bjj voorbaat mjjn oprechten dank. In afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd P. J. van den Bossche, sigarenmaker, 0 34, uit Roosendaal en Nispen. A. ten floeve, zonder beroep, L. Kerk- straat 78, uit Bergen op Zoom. M. E. 0. Goethals, zonder beroep, Nieuw- straat 58, uit Vosselaere (B.) M. C. V. Verhaege, zonder beroep, Q 244, uit Assenede (B). A. Jansen, broodbakker, Steenkamplaan, uit Eoortvliet. A. van den Berg, verpleegster, N 8, uit Middelburg. J, Francken, kleermaker, Q 214, uit Axel. H. de Jonge, landbouwerskuecht, P. 81, uit Hoek. P. Dieleman, timmerman, le Kortestraat, uit Zaamslag. A. A. Geensen, bankwerker, van Boven- straat 41, uit Vlissingen. P. C. Stoutbart, zonder beroep, Grenulaan 35, uit Bergen op Zoom. V ertrokken; E. van Wejjnsberge, dienstbode, Noord- straat 50, naar Bouchaute (B.) J. de Bok, landbouwersknecht, P 66, naar Hoek. W. L. van Luik, bakkersknecht, Noord- straat 47, naar Apeldoorn. J. A. Dunnewold, spoorlegger, Dekker- straat 3, naar Winterswijk. G. Jonker, Kap. Leger des Heils, Donze Visserstraat 61, naar Kampen. Rotterdam, 22 Maait 1920. VEEMARKT. Aangevoerd werden 548 vette runderen, 98 vette- en graskalveren, 195 stieren en 559 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,80 tot f 1,90 2e kw. 1,75 tot /1,6b; 3e kw. 1,55 tot 1,45 Ossen le kw. 1,75 tot 1,85 2e kw. 1,70 tot 1,60; 3e kw. 1,50 tot 1,40Stieren le kw. 1,45 tot /1,35; 2e kw. 1,26 tot /l,15;3ekw. 0,80 tot 1,10 Kalveren le kw. 2,70 tot y 2,90 2e kw. 2,50 tot 2,25; 3e kw. 2,10 tot 1,90 Schapen le kw. 1,50 tot 1,602e kw. 1,40 tot y 1,30 3e kw. 1,20 tot 1,10 Varkens le kw. f 1,60 tot f 1,70 2e kw. 1,50 tot y 1,403e kw. 1,30 tot 1,20 licht soort 1,10 Lammere i 20 tot 36 pe(r stuk. De handel in vet vee en vette kalveren was voor goede soorten redeljjk en prjjshoudend. In mindere soorten was de handel matig en tot afwjjkende prijzen. Voor den Maandag was er ruime aanvoer van stieren, waarvan de handel in de beste kwaliteiten bevredi- gend was De handel in varkens was goed te noemen, de prjjzen waren aanvankeljjk vast doch liepen iets terug. In schapen en lammeren. was een bevredigenden handel in beste soorten. VLASBEDRS. Blauwbloem,4550steen, 3,tot/8,25, Groningsch, 2980 steen, f 5,75 tot f 8,50 Hollandsch Geel, 1062 steen, 5,75 tot 8,25, Witbloem, 500 steen, 4,tot 5,Dauwroot, 1830 steen, 3,50 tot AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers, 6,80 tot 7,Spuische Eigenheimers 6,90 tot f 7,30 Blauwe Eigenheimers 6,80 tot 7,10 Bravo's 8,— tot 8,50 Poters y 5ttot 5,50 Red Star 6,tot 6,50 Regeerings zandaardappelen /4,10. FIJNE ZADEN. Koolzaad 50 tot 52Karwjjzaad 28 tot 30 Bruin Mosterdzaad 95 tot y 110Geel Mosterdzaad 75 tot 85. Binnenlandsche Granen. Tar we was minder ruim ter markt en werd verkocht naar kwaliteit van 29, tot 30,75, terwjjl in bjjzondere gevallen iets meer werd bedongen, Rogge 23,50 tot 24,50, Gerst 22,50 tot 23,50, Chevallier niet getoond, Haver 22,tot 23,Bruine boonen flauw werden ver kocht naar kwaliteit van 15,tot 25,50, Zaai daarboven, Kroonerwten 26,tot 27,25, Schokkererwten /25, tot 26,50, Kleine Groene 24,50 tot 26,50. Alles per 100 K.G. BUITENLANDSCHE GRANEN. Mais witte La Plata disponibel leverbaar 410. Servische disponibel binnenland 440. Gezonde La Plata aangekomen 450. Boonen Chineesche disponibel leverbaar 23. Raver La Plata binnenland dispo- bel 22,50 tot 21,50. Canadsesche disponibel 23,25. Ljjnkoeken Ameri- kaansche binnenland disponibel 23,75, dito te Rotterdam 24. EIERfeN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 10,— tot 12,— per 100 stuks. W1SSELKOERS. Berljjn f 3,32'/, Parjjs f 19,60 Brussel 20,30 Londen 10,38New-York 2,737/s. SCHEEPVAARTBEWEGING. 19 Maart Eng. s.s. Tulman, 4804 Ms. etukgoed van Belfast naar Gent. Russ. motorsch. Esparansa 679. M'„ !e- dig, van Antwerpen naar Gent. Eng. s.s. Glasgow. 3022 M®.. stukgoed, van Antwerpen naar Gent. 20 Maart Noors s.s. Edith Fishe, 5049 M®., ledig van Gent naar Blyth. Nederl. kolen, Deenscb s.s. Jenny, 2386 Ms Rouaan naar Gent. Eng. s.s. Irwell. 2944 M3., van Gent naar Goole. Eng. s.s. Glasgow, 3022 M3., van Gent naar Leith. Noorsch motorsch. Activ I, 1019 M®., steenkolen, van New-Castle naar Gent. 21 Maart Duitsch s.s. Annix Holken, 1922 M®., ledig, van Gent naar Hull. Russisch motorsch. Esperansa, 679 M3., aardappelen, van Gent naar Teignemouth. Amerik. s.s. Ashbee, 9959 M®., diversen, van Savannah naar Ter Neuzen. Eng. s.s. Alt, 2840 M®., stukgoed, van Goole naar Gent. Van 19 tot 21 Maart zjjn langs de Oostsluis alhier 35 binnenvaartuigen op en 15 afgeschut, langs de Middensluis 14 op- en 8 afgeschut, langs de Westsluis 3 op- en 5 afgeschut. s.s. Noorddijk, 9182 M3., steen- van Louisburg naar Ter Neuzen. ledig, van stukgoed, stukgoed, Bij dezen betuigen wij onzen oprechten dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Dochter en Zuster, Jacoba Cornelia Klaassen. W. KLAASSEN. E. KLAASSEN—KLAASS1 N C. J. KLAASSEN. Zaamslag, 21 Maart 1920. BSggjg^^ De ondergeteekende maakt het geachte ubliek van Ter Neuzen en Omstreken bekend, dat hij verhulsd is van Dr. Buijzestraat 12 nabij Oostsluis, Ter Neuzen, waaraan verbonden is een zaak in Verder Aardappelen, IroentenBo- ter, Eieren en alle dagen versche Melk. Minzaam aanbevelend, P.-DE MUL-PIKKAART. Ter Neuzen b i e d t aan: Uienzaad, gegarandeerd teelt '19. te ZAAMSLAG. Pleegouders, die de kinderen lan der dan de vastgestelden tijd willen behouden, kunnen z.ich v66r I April opgeven bij Mej. MISSU en Mej. C. P. GEELHOEDT. HET COM. TE ZAAMSLAG. van Gordijnen. Spreien. Overhemden, Boorden, Manchetten, Blousen, Jurken enz. Alles als nieuw- Beleefd aanbevelend, Wed J. m OLOK; Lange Kerkstraat 78. XE KOOP: (woonhuis met werkplaats) en Gereed- schappen. Direct te aanvaarden. Ad-es Bemiddelingskantoor, 2e Ver- bindingsstiaat no 11, Ter Neuzen. Het merk „GLtM" op Uwe poets- artikelen is een waarborg voor prima kwaliteit. 5 t 37,SO, prima afwerking. Aanbevelend, ONTVANGEN Jfeer prachtigre erj alierlei undprdeielea. Tevens biedt ik mij aan vonr het herstellen van Rijwielen. Beleefd aanbevelend, De ondergeteekende maakt het geachte publiek bekend, dat hij zich vanaf heden te West- dorpe en Omstreken gevestigd heeft als en beveelt zich beleefd bij een ieder aan Huis- en Dec -Schilder te Westdorpe. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Axel en omstreken bekend, dat hij zich in deze gemeente heeft gevestigd als Hij beveelt zich verder aan tot het maken van teekeningen, begrootingen en aile voorkomende werkzaamheden, het bouwvak betreffende, zich in een ieders gunst minzaam aanbevelend. Bouwkunaige Voorloopig adres: C. J. SCHIEMaN, IJzerhandel, Noordstraat, Axel. Firma P. J. VAN DE SANDE. UIT DE HAND TE KOOP: Te bevragen bij M. HAMELINK, Hoek, Hassiestr. Te bevragen bij W. 3. Rouw, Ter Neuzen, Baandijk. De ondergeteekende maakt hiermede bekend, dat hij voor het Contracteeren van bieten en uitbetalen voorscbotten, des Zaterdags zitting zal houden bij M. A. Koole te Axel, des Maan dag s bij JoziASSEN, Markt, Hulst en des WoensdagS te Ter Neuzen. Voorts aan huis. Mij beleefd aanbevelend, P. KOOLE, Agent Wittouck, Se'zaete Firma P. J. AS DE SANDE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3