ALfiEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6957. Zaterdag 21 Februari 1920. 60e Jaargang. "buitenland."" ABONNEMENT ADVERTENTIfiN: BINNENLAND. 6EMENGDE BERICHTEN. Telefoon 25. Sit Blad verschunt Maandag-, Woensdag- ea Vrijdagavond, uHgezooderd op Feestdages, by de Firma P. J. VAN DE SARDE te Ter Nenzen. IHIIEJIR/STJS!! BLAD S u i k e r. Per 3 maanden binnen de stad 1,40. Franco per post voor Nederland/1,60. Bij vooruilbetaling voor het Buitenland per 3 maanden2,20, perjaar 8, Voor NederlandPer jaar bij vooruitbetaling 5,80. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postkantoren en Hulppostkantoren. Van 1 tot 4 regels 0,80. Voor elken regel meer 0.2QU Orootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwdll; op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien Hefst 66n dag voor de uitgave. De Burgemeester van TER, NEUZEN ntaakt beker.d, dat bon No. 21 der Rjjka- suikerka&rt geidig ie van Maandag *23 1/m Zondag 29 Februari 1920. Ter NeuzeD, 20 Februari 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HU1ZINGA. NIEUW LID TWEEDE KAMER, Naar wij vernemen is de heer J. W. Nie- meyer lid van de Tweede Kamer, behoo- rende tot de vrij-liberale partij voornemens als Kameriid af te treden, in verband met zijn drukke werkzaamheden. Fn zijn plaats zou dan automatisch het oud-Iid der Kamer. de heer D. Nierstrasz ireden, of indien die zich niet bereid ver klaard de heer Drion, eveneens oud-Kamer- lid. TWEEDE KAMER. De debatten over den Volkenbond in de Kamer zijn over het algemeen minder oelangwekkend dan het onderwerp belang rijk is, schrijft de H. Crt. Intusschen hebben we met bijzondere aan- daeht geluisterd naar de rede van den nes tor der Kamer, Jhr. Mr. de Savornin Loh man, wiens woord staeds een grooten in vloed heeft, zij het ook, dat het stemgeluid van dezen ruim 82jarige z££r moeilijk tot de perstribune doordringt, vooral, wan- neer, zooals gister, een groepje onbeleefde Kamerleden in de onmiddellijke nabijheid van den spreker een onderlinge discussie houdt en daarbij een geluidskracht toepast, welke die van den heer Lohman hinderlijk overstemt. De nestor ziet in de aansluiting van ons land bij den Volkenbond geen bezwaar voor onze souvereiniteit, maar de Volkenbond zetf, zooals deze is geworden, bevalt hem zA6 weinig, dat hij het liefst nog maar met aansluiting zou wachten totdat die bond meer wezenlijk een Volkenbond zal zijn ge worden en niet, zooals de heer Lohman hem noemde, een bestendiging van het verdrag van Versailles, dat niet voor uitvoering vatbaai is gebleken. Op het Vredespaleis prijkt de leuze: Si vis pacem cole justitiam (zoo gij den vrede wilt, handhaaft het recht) ter vervanging van de oude leuze: Si vis pacem para bel- lum (zoo gij den vrede wilt, bereidt u ten oorlog). Het verdrag van Versailles nu be rust blijkbaar nog op de oude leuze en zoo iang de Volkenbond eigenlijk een verleng- stuk van dat verdrag is, blijft de heer Loh man maar liever uit dien bond. Hij vroeg dan ook of de Minister zoodanig wachten bezwaarlijk zou vinden, zoomede of het niet op onzen weg ligt om te probeeren het verdrag van Versailles spoedig herzien te krijgen en wel in dien zin dat de overwon- nen staten gelegenheid erlangen om zich economisch te herstellen. De communist Van Raveristeyn schaarde zich zonder voorbehoud bij de weinigen, die de aansluiting absoluut verwerpelijk ach- ten. Hij ziet n.l. in den Volkerenbond wei nig anders dan een imperialistisch monster- verbond van West-Europeesche staten te gen Sovjet-Rusland; overigens ziet hij ons land liever in z'n isolement. Mr. Troelstra ten slotte is volkomen begrijpelijk ook geen vriend van den Parijschen Volkenbond, maar hij wil toch aansluiting, juist om in den Bond te streven naar gelijke berechtiging van de Centralen. De opleving van Duitschland c.a. is wij zijn dat geheel met Mr. Troelstra eens een groot internationaal belang, en hij, die de menschheid wil dienen door te streven naar internationale rechtsbedeeling, heeft tevens tot taak. Duitschland te helpen zich op te richten. De heer Troelstra wenscht 'n forschen stap verder naar het oosten te gaan; hij wenscht ook Sovjet-Rusland in den Volken bond! Hij ziet niet in dat Sovjet-Rusland daarop niet gesteld zou zijn, daar het toch wel heeft aangedrongen op hervatting der diplomatieke en commercieele betrekkingen met Nederland en andere landen van Europa. Opneming van alle beschaafde staten in den Volkenbond acht de heer Troelstra »an zoodanig belang, dat hij namens zijn fractie een amendement heeft ingediend om den aanhef van het aansluitingsontwerp uit te spreken, dat ter bereiking van het ioel van den Volkenbond aansluiting van al die Staten noodzakelijk is. HET AUTOMOBIELVERKEER MET HET BUITENLAND HERSTELD. Naar de Kon, Ned. Automobielclub meedeelt, heeft het departement van finan- cien besloten, de grenzen voor het bpnafide internationaal automobiel-verkeer open te stellen. Onder de talrijke formaliteiten, die men als automobilist of motorrijder had te vervullen, wanneer men zich naar het buitenland wenschte te begeven, was wel het meest bezwarend de bepaling, welke het storten van een borgstelling bij den ontvanger der uitvorrechten en accijnzen, ter hoogte van de waarde der auto of van het inotorrijwiei voorschreef. Thans is deze bepaling opgeheven, zoodat men, om zich itaar Belgie te begeven, slechts een inter nationaal rijbewijs noodig heeft. Voor Duitschland moet men daarenboven nog een Ausfuhrbwilligung der Duitsche au- toriteiten hebben. KLOMPEN. Naar het Hdbl. rneldt, zullen door de ge- zamenlijke klompenmakersbonden een of twee personen naar Amerika worden ge- zonden, teneinde te trachten aldaar een af- zetgebied voor deze industrie te vinden. GEMEENTEGELD TE VAALS. Door de gemeente Vaals, die op het oogenblik niet over voldoende contanten be schikte om den arbeiders den markentoe slag uit te betalen, wordt, naar wij in de „Tel." lezen, gemeentegeld uitgegeven. Er werden bons van f 2,50 en f 5 uitgegeven en deze zijn geldig tot en met 21 Februari 192C, doch kunnen tot en met 25 Februari 1920 bij den gemeenteontvanger worden in gewisseld. Het gemeentegeld dat den ge meentestempel benevens de handteekening van den burgemeester en den secretaris draagt heeft als opschrift: ,,Bon wegens markenbijslag, groot twee gulden en vijftig cent" (of vijf gulden), gemeente Vaals, en aan den bovenmiddenkant het waoen van Vaals. VREDESPOSTZEGEL. Gemeld wordt, dat in de eerste dagen van Maart aan alle postkantoren van Ne derland de „vredespostzegel" verkrijgbaar zal zijn, waarvan de opbrengst is bestemd voor de restauratie van de kathedraa! van Reims. Het is niet overbodig misschien, te doen opmerken, dat deze postzegel als frankeer- zege! hoegenaamd geen waarde heeft en alleen naast den gewonen frankeerzegel dient te worden aangekocht. De kleur voor Nederland is blauw. De zegel vertoont de silhouette van de kathedraal van Reims, in het hoofd het woord Pax "(vrede), aan de onderzijde Ve ritas, Libertas, Justitia (waarheid, vrijheid, gerechtigheid). DE UITSLUITING IN DE TWENTSCHE TEXT1ELINDUSTR1E VOORKOMEN. Dc wevers der firma Serphos en Zonen hebben met algemeene stemmen besloten Maandag den arbeid te hervatten op de door de Fabrikantenvereeniging toegezegde voor- waarden, dat de richtloonen moeten wor den betaakl en een commissie, bestaande uit vier leden der Fabrikantenvereeniging en vier leden der Textielarbeidersorgani- saties, een onderzoek zal instellen naar de grondstoffen en den technischen toestand in de fabriek, welke commissie voorlich- ting zal ontvangen van de firma en van de arbeiders. De groote uitsluiting is dus voorkomen. NEDERLAND EN BELGIe. De Brusselsche Standaard van Dinsdag- ochtend meldt: Gistermorgen werd ten paleize, onder voorzitterschap van Z. M. den Koning, een belangrijke minister-raad gehouden. De besprekingen liepen uitsluitend over het verdrag met Holland. Er bleek o.m., dat de gedeeltelijke „tekst" van het Verdrag, die onlangs door een pa- triotardsblad als „echte bepalingen" van ons nieuw traktaat met Holland werden ge- publiceerd, niets meer was dan een verslag over de eerste besprekingen, welk verslag door de Hollanders was opgemaakt! De voorzitter van een zekeren vaderland- schen bond, die het „bericht" in kwestic aan zijn vrienden schijnt overgemaakt te hebben, heeft diezelfde vrienden er leelijk Iaten inloopen, alleen omdat hij verkeerd begrepen had wat een hoog geplaatst per- soon hem had verteld. De tekst van dat „verslag" en die van thans, de eehte, verschillen veel van elkaar. De ongegronde kritieken van de Luikenaars en ook die van sommige Antwerpenaars op het Verdrag bewijzen zonneklaar, dat zij van het eigenlijke verdrag zelf niets afweten. Een hooggeplaatst Regeeringspersoon sprak er ons zijne overtuiging over uit, dat het huidige traktaat op ekonomisch gebied niet alleen eene groote verbetering met 1839 heeft gebracht, maar dat het van dien aard is dat wij er geen beter zouden kunnen wenschen voor de gemeenschappelijke be- langen van de Belgische en Hollandsche naties. Ook Z. M. de Koning schijnt die meening toegedaan te zijn. Wij meenen met zekerheid te kunnen mededeelen, dat de Belgische regeering in haar ministerraad van gisteren, gehouden onder's Konings voorzitterschap, het nieuw traktaat met Holland heeft goedgekeurd, en dat dit aan de Hollandsche afgevaardigden te Parijs te gaan kenbaar rnaken. Volgens Het Laatste Nieuws, eveneens een Brusselsch ochtendblad, zal de over- eenkomst ongeveer de volgende bepalingen bevatten De scheepvaart op de Wester-Schelde zal vrij zijn voor alle schepen, de oorlogsbo- dents uitgezonderd. De Scheide en haar toegangen zullen steeds aan de vereischten, door de scheepvaart gesteld, moeten vol- doen. Alle vraagstukken zullen door gemengde commissies worden opgelost. In geval van geschil zal een scheidsrechterlijke commis sie, desnoods aangewezen door de Staats- hoofden van Denemarken en Spanje of door andere door het lot aangewezen 'staten, be- slissen. Volgens het voorirtalige verdrag mocht ieder schip naar verkifezing een loods van Belgische of Nederlandsche nationaliteit aan boord nemen, met dien verstande, dat alle voor Nederlandsche havens bestemde schepen door Nederlanders zouden geloodst worden. De nieuwe overeenkomst bepaalt dat de schepen, die de Scheide binnenkomen, langs het nauw van Wielingen aan de Belgische loodsen zullen worden toegewezen, even- wel met dezelfde voorbehoudsbepalingen als vroeger voor wat de Hollandsche havens betreft. Al de schepen, welke door hetOost- gat of de Deurloo binnenvaren, zullen Ne derlandsche loodsen aan boord nemen. Vermoedelijk zullen de Belgische vis- schers niet toegelaten worden op de Oos- ter-Schelde, voor wat de pester- en mossel- teelt betreft. Op de Wester-Schelde zal er volkomen gelijkheid bestaan. Nederland verbindt zich het kanaal door Walcheren (Vlissingen-Middelburg-Veere) en dat van Zuid-Bevejand in de huidige voorwaarden te onderhouden. Ook hier zal er niet veel aan den be- staanden toestand worden veranderd. Het toezicht zal door een Belgisch-Nederland- schc commissie uitgevoerd worden. Nederland stemt toe in het graven van een vaart van Antwerpen naar Moerdijk over Zandvliet en Bergen op Zoom. Ook over het aanleggen van het kanaal Antwer- pen-Rijn werd men het eens. Deze laatste vaart zal bevaarbaar worden gemaakt voor schepen van 2000 ton en Nederland zou verder de kanalisatie van de Maas opgeven. Hoe het er bij de bolsjewiki uitziet. Het Engelsche arbeidersblad, de Daily Herald meldde gistermorgen, dat zijn re- dacteur Lansbury van uit Moskou draad- loos aan Lloyd George seinde: „Ik verzoek u hierheen te komen om deel te nemen aan de besprekingen met Lenin; ik ben er zeker van, dat uw oogen zullen worden geopend, zoodra u de Russische grens hebt overschreden. Er is geen ge- vaar te vreezen van een vrede met de bolsje wiki, maar er bestaat groot gevaar voor Engeland en Europa, als de huidige toe stand voortduurt." Deze Engelschman heeft herhaaldelijk blijken gegeven van ingenomenheid met- hetgeen hij in Rusland zag. Een geheel an- der oordeel geeft Wigler, de Zwitsersche consul te Kietf, die zonder een cent op zak met zestien landgenooten via Odessa en Marseille naar zijn land teruggekeerd is en zich nu te Geneve bevindt. Wigler heeft meegedeeld, dat de bolsje wiki, toen zij 2 December Kieff binnenruk- ten, de meeste winkels eerst plunderden en daarna in brand staken en alle buitenlan- ders arresteerden en beroofden van alles, zelfs van kleeren en schoenen, zoodat de vreemdelingen gedwongen waren, voor het roode leger te werken of te verhongeren, te meer, omdat 400 gram roggebrood 200 roebels kostte, een pond boter 500 roebels, een pint melk 100 roebels, een ei 40 roe bels, een paar schoenen 6000 roebels, een kuiken 450 roebels. Een kort ritje in een rijtuig 200 roebels, terwijl kleeren en lin- nengoed niet te krijgen waren. De Zwit sersche vluchtelingen hebben 19 dage# noo dig gehad voor den afstand KieffOdessa en zouden van honger zijn omgekomen zonder de hulp der geallieerden. Wigler zeide, dat de Bolsjewiki als barbaren heb ben gehandeld jegens de vreemdelingen en o.a. mevrouw Beoechi, een Zwitsersche, hebben ^doodgeschoten, omdat zij 10 jaar geleden voor 150 roebels op de bank der natioale club fe Kieff inschreef. De souve- rein is 2500 roebels waard, de dollar is niet te betalen, de Engelschen en Franschen en de enkele Amerikanen in het binnenland lijden op dezelfde manier onder het bols- jewistische regime, dat alles heeft verwoest. DUITSCHLAND ZAL OPHELDERING VRAGEN. Naar verluidt ligt het in het voornemen der Duitsche regeering, de geallieerden een antwoord op hun nota te doen toekomen. Zij verwacht echter dat dit nog geruimen tijd zal moeten uitblijven, daar voor de door- voering der procedure voor het rijksge- rechtshof te Leipzig nog een groot aantal punten, betrekking hebbend op de uitleve- ringskwestie, tusschen Duitschland en de Entente moeten worden opgehelderd. Zoo zal duidelijk gemaakt moeten worden, welk standpunt de Entente inneemt, betreffende de door haar beschuldigde Duitschers, die zich op het oogenblik nog op haar gebied bevinden, want, ten einde de procedure te gen deze personen voor het rijksgerechtshof mogelijk te maken, moeten zij eerst door de Entente aan Duitschland worden uitgele- verd. Tot deze personen behooren o.a. de Duitsche bombardements-vliegeniers, waar van er nog een groot aantal in Frankrijk gevangen worden gehouden. Ook moet de Duitsche regeering de En tente verzoeken om nadere toelichting van haar beschuldigingen tegen vele der op de lijst voorkomende personen. In bevoegde kringen acht men de tegen Von Hinden- burg, Ludendorff en Von Tirpitz geformu- leerde beschuldigingen in hun tegenwoor- digen vorm onvoldoende gemotiveerd. Het verloop der procedure zal plaats heb ben volgens de hieromtrent in Duitschland bestaande wetten, d.w.z. de beklaagden zul len een schriftelijkg dagvaarding ontvangen waarbij zij voor het gereeht worden ge- daagd. Wanneer zij daaraan geen gevolg geven, zal hun arrestatie plaats hebben, waarop zij gedwongen zullen worden, ter gerechtszitting te verschijnen. De procedure maakt de opheffing der bestaande amnes- tiewetten noodzakelijk, in zooverre deze wetten betrekking hebben op personen, wier namen op de uitleveringslijst voorkomen, en van wien mocht blijken, dat zij zich in- derdaad aan vergrijpen tegen de oorlogs- wetten hebben schuldig gemaakt. DE BELGISCHE GRONDWETS- HERZIENING. De commissie uit de Kamer, belast met de voorbereiding der Grondwetsherziening hield hedenmorgen opnieuw een zitting waarin unaniem het beginsel der directe verkiezing werd aangenomen, en de ver- kiezing in twee trappen werd verworpen. Zij nam voorts met 17 tegen 4 stemmen het voorstel der liberalen aan, om de even- redige vertegenwoordiging in de Grondwet vast te leggen. Ten slotte verwierp zij met 11 tegen 9 stemmen en e6n onthouding het vrouwenkiesrecht voor de Kamer, maar handhaafde het kiesrecht voor weduwen van soldaten, die in den oorlog zijn gesneu veld, en welke vrouwen voor de verkiezin- gen van 16 November het stemrecht ver- kregen hebben. DE VERLENGING VAN DEN WERKDAG IN HET RIJNSCH-WESTFAALSCH NIJVERHEIDSGEBIED. Eenige leden der rijks- en Rruisische re- geering hadden te Essen een onderhoud met vertegenwoordigers der werkgevers, arbei ders en beambten der ijzerindustrie en van den mijnhouw, ter bespreking van de mid- delen ter verhooging der kolenproductie. Nadat rijkskanseiier Bauer had uiteengezet, dat de t'aak der regeering moest bestaan uit het bereiken der vredesproductie, ver- klaarde de heer Stinnes, dat hiervoor een langer werktijd van 1 /2 uur per dag noo dig zou zijn. De vertegenwoordigers der vakvereenigingen verlangden een betere voeding voor de mijnwerkers, waarop de rijksminister voor levensmiddelenvoorzie- ning beloofde, onmiddellijk te zullen be- raadslagen, op welke wijze een betere voe ding kan worden verstrekt. A.s. Woensdag zullen door de arbeidersorganisaties bespre kingen worden gevoerd over de verlenging van den werkdag. DE GENTSCHE HOOGESCHOOL. Alle afdeelingen van de Kamer hebben Woensdagmiddag vergaderd om de be- grooting te bespreken. De vijfde afdeeling, die de besprekingen omtrent het voor: van Van Cauwelaert betreffende de ver- vlaamsching van de Hoogeschool te Gent had uitgesteld, heeft met tien tegen vijf stemmen en drie onthoudingen het voorstel verworpen. HOLLANDSCHE REIZIGERS IN DUITSCHLAND UITGEPLUNDERD. De correspondent te Berlijn van de N. R. Ct. meldt, dat de Neue Berliner Zeitung uit Aken het volgende bericht ontvangt: De bewoners van het bezette gebied nemen hier zelf maatregelen tegen de buitenland- sche opkoopers. Onlangs werd een trein vol Nederlandsche reizigers, die met zware koffers en kisten beladen naar Nederland door het bezette gebied terugkeerden, aan- gevallen, toen de trein op een station stil- hield. De menigte plunderde de Holland sche reizigers letterlijk uit. VERGIFTIGING TE LEIDEN? De 67jarige W. v. d. D. te Leiden, ver- dacht van vergiftiging van zijn vrouw, die reeds vier jaar geleden is overleden, is na herhaaldelijk door de politic te zijn ver- hoord ter beschikking gesteld van den offi- cier van justitie en naar Den Haag ver- voerd. Vrouw O., zijn huishoudster, die her gv> heim heeft verraden, of naar van D. zt?;r hem in het verderf wil storten, is mede rraav Den Haag in voorloopige hechtenis gestetu NOODLOTTIGE TWIST. In den nacht van Maandag op Dinsda& is in de Kloosterstraat te Roosendaat Ms- thijsen, bijgenaamd „de Peuzel", door «jf schoonzoon Jac. Schrauwen, na een ko.m woordenwisseling met een broodmes in her hart getroffen. Mathijsen was op slag d De dader heeft zich eenige uren na de< doodslag ten politiebureele aangegeven en volledig bekend. KOFFER VERDWENEN! Een uit Haarlem afkomstig reiziger. dk op het perron te Apeldoorn een briefkaart stond te schrijven, miste plotseling zijn kofr- fer, die hij naast zich had neergezet. De koffer bevatte manufacturen ter waarde vsjs 800, DE BURGEMEESTER VAN CUYK. Eenige weken geleden, aldus wordt uit Den Haag gemeldt, tijdens den watersnoeKt in het Oosten des lands, vroeg de burge meester van Cuyk telegrafisch om militafre hulp. Daarop vertrok in den nacht van Zaterdag op Zondag per extra-trein eer detachement genietroepen van 2 offiderer en 130 man naar Cuyk. Het detachement stond onder bevel van den kapitein Van Reenen. Thans is bij den Minister van Oorlog een rapport ingediend omtrent de hulp, die dez<.. genietroepen bij den watersnood hebfoer verricht. Naar wij vernmen, bevat dit rap port niet alleen een overzicht van de tech- nische werkzaamheden, maar tevens em klacht tegen het optreden van den burge- mester van Cuyk. De zaak, waartoe d;k klacht aanleiding gaf, komt op het vol gende neer: Het detachement kwam op Zondagmar- gen ongeveer halfacht te Cuyk aan. Onge veer een uur later meldde de commandant zich bij den burgemeester, met verzoek on orders. De burgemeester, verstrekte toen de- opdracht om „het gat in den Maasdijk; te dichten". Het gat was nota bene 120 me ter lang. De burgemeester stelde echter geen hulpmiddelen beschikbaar en gat evenmin vergunning tot het aanschaffer. daarvan. De commandant wilde daarna be- proeven met den burgemeester het noodige; tc bespreken. De burgemeester bevond zid«- toen bij een roeibootje, dat met brood werd geladen ten behoeve van de bewoners ia. den omtrek en gaf den commandant op nieuw ten antwoord, dat de geniesoklatert ,,het gat in den Maasdijk moesten dichten". De vraag van den kapitein of hij voor het aanschaffen van hulpmiddelen de vereisehtc; uitgaven kon doen, werd beantwoord nu een verwijzing naar de spoorweg-maat- schappij. Ofschoon de kapitein er op wees, dat de bewuste dijk niet aan de spoorweg- maatschappij behoorde, terwijl bovendien de burgemeester zelf de hulp der militairm had ingeroepen, bleef deze zijn standpunt handhaven. Op verzoek van den commandant om met een der spoorweg-ingenieurs een gezamen- lijke bespreking te houden, gaf de burge meester ten antwoord, geen tijd te hebhm en verwees hij naar den zich in de nabijheic. bevindenden wethouder. Ook deze had ech ter „geen tijd", aangezien een bijeenkomst van het watersoodcomite hem vooploopiy in besfag nam. De-kapitein vestigde er toen de aandacht op, dat er naar zijn meening voor den burgemeester op dat oogenblik wel iets gewichtigers te doen was dan her rondbrengen van brood, hetgeen gerust aar n ander kon worden overgelaten, doch de burgemeester bleek voornemens om weg te varen. Hierop maakte de kapitein de op- merking, dat de burgemeester een onjuist begrip van zijn plicht had. De burgemeester wendde zich toen tot een ter plaatse aan- wezigen veldwachter, wees op den kapitein der genie, en zei: „Veldwachter neem dien man mee!" Tableau! De veldwachter bleek gelukkig Oost- Indisch doof, waardoor het merkwaardig schouwspel, van den kapitein van het door- den burgemeester zelf ter hulp geroepen militaire detachement door den koddebeier te zien opbrengen, den aanwezigen ge- spaard bleef. In het japport, dat aan den Minister van Oorlog is uitgebracht, wordt van deze zaak uitvoerig melding gemaakt, De geschiedenis van een windmolen. Uit Barnevekl schrijft men: Een paar maanden geleden verkocht de molenaar A. Mulder, te Walderveen, zijn windmolen uit de hand voor 17.000, welke rnolen al heel spoedig met j 2000 winst aar een derde "Werd overgedaan. Hierop were de bezitting pdbliek geveild en werd thans opnieuw gekocht door den eersten eigenaar A. Mulder, en wel voor f 22.530. Rekent men hierbij de kosten van overdracht enz. dan komt hem nu dezelfde molen, dien h'j pas voor f 17.000 van de hand gedaan heeft, op ongeveer 25,000 te staan. TER UZENSCHE COURANT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1