BELLEFLEUHS een. Wasch. aan huis advertentien. Bericht. Uitvoering I VERHUISD mat 8 Febrnarl, BOYEM ALLES! BE PELIKAAN BslangiijKe Piijsveilapg. Flakkeesch Peeenzaad, spoed i Afbraak. spoed Vereeniging van QinMingen Landbouwwintercursus „SU P LETI A" MEELBOND JOORMTGflNG IS ONS STREVEN". van den Bond voor Staatspensionneering H. H. Landbouwers Het bestuur van den Zaaroslagpolder H. H. Landbouwers en Ylassers. een Zaaimachine J. Huijssen-DieiemaD, een Buiskachel. BURGERWOONHUIS BURGERWOONHUIS, Gevraagd: de Feijterstraat 15. Costuumnaaister, en BOTER H.H. Landbouwers KAAS Nikkelen Buiskachel Roza Kannebeetzaad en nabouw Barroszaad G. VAN CAIYIPEN. Boschkapelle BOUWLAND 3 WOONHUIZEN, BRONCHITIS. Balsempillen met 100 °/o worden verhoogd. Slagersbond O Z-VI. d« Heer HOFSTRA, Ziekten Aardappels. P. J. HAMELIJNCK, Sas van Gant, ftormik graan- en grasmaaiers, J. STEUTEL, Zaamslag. In eigen Hutje, Jt Boerinnetje van Woubrugge, en Woon- en Winkeihuis, Groote zoeta en zure en prima KURKEOUINS, L. JAGER, Costuumnaaister, I Boven alle andere J Sooiien schoencreme van Philippine en Omstreken. Ter overname aangeboden een zoofjoedalsnieuwe een verplaatsbaar HOUTBN SCHUURTJE -ran ander clan regeeringsgraan zaten en zal Tok wel eens een varkentje buiten de chstn- ,utie hebben geslacht. De heer Scheele: Verdachtmakmgen! De voorzitter hamert. Do heer Hamelink vermeent, als men hem persoonlijk aanvalt, het recht te hebben zich te verdedigen. Hij wijst er op, dat hij toen niet in, eenlge verhoudmg stond tot een open- baa r lichaam. Maar hoe geheel andersiwaS de -vf-rhouding van den heer Scheele, die deel ma-kto van eene commissie om toezicht te (louden dat niet tegeh de distributiebepalmgen gehandeld werd, en die mettegenstaande dat -toch brood gebruikte dat daarvan met afkom- «tig was, en varkentjes slachtte. De heer Scheele: Dat kunt u met bewijzen. De heer Hamelink: Dat denkt u, maar ik heb bij het opnemen van den meterstand ook bij u de stukken spek in die dagen wel zien hangen. We weten meer dan u denkt, maar ik sta te boog om tot zulke persoonli.jke aanvallen over te gaan, en iemand die van een hongerloon moet rondscharrelen te verwijten, dat hij bij liarre koude een zakje kolen durft aannemen. Act schijnt echter, dat de heer Scheele en zijn vartij meenen, dat tegenover de sociaal-demo- rratfen alle strijdmiddelen geoorloofd zijn •aarvoor is dat interview begonnen, m dat mile blaadje, dat zich een verspreider tier Whn'stelijke beginselen noemt, maar als la,, een uiting- is van christelijkheid, dan ben ik maar blij, geen christen te zijn! De heer Van Hasselt geeft te kennen, dat bij niet op dezelfde wijze als de heer Hamelink deze zaak lean bespreken, Naar aanleiding van de inlichting van den heer Nolson merkt tiii op, dat het naar hij meent de firma Basse A Robensteijn was, die aan den heer an de fcnbbe uit Oldenzaal bericht heeft gezonden. Hij begrijpt echter niet, dat hi.l over zijng bonding in deze zoo hard wordt gevallen. Do heer Hamelink: Omdat u niet terstond amt opgetreden! Do heer Van Hasselt: Maar we zijn tei- atond opgetreden. We hebben direct een brief geschreven aan den administrateur en hier- inede is een briefwisseling geopend. U meent, dat burgem eester en wethouders zich aar iltonds tot de direetie der maatschappij hadden moeten wenden. maav wij zijn van een andere gpcenin? en we behouden ons het recht voor, bet beheer te voeren in een richting die wij ,k beste achten. Eerst als harder ingrijpen noodig is, zal dit geschieden, maar daarvan men we nu de noodzakelijkheid nog niet in. Ik begrijp niet, waarom de Leer Hamelink nog niet tevreden is over den gang van zaken. Dttidelijk genoeg heb ik doen uitkomen, dat ik toet niet eens ben met de handelingen van den administrateur en dat is, naar ik meen, ook de opvatting van het geheele dagelijksche be- irtnur. Niet eens ben ik het echter, met hen die beweten, dat hier sprake is van uitbreiding <*an het bedrijf. In de opvatting van onze Ne- cferlandsche taal verstaat men niet onder uit- ftreiding het verplaatsen van cen deel van een Bedrijf naar een andere nlaats. Wat de omvang van het bedrijf betreft is het volkomen gelijk, »f de meters bij de heeren Kense en Spruiten- Srrg of bij de heeren Meeusen en Jansen staan, ai ben ik op grond van het genomen besluit van meening, dat de centrale de meters niet naar die perceelen mag overbrengen. De heer Scheele veTklaart niet anders te hebben gewild, dan te betoogen, dat de moties op wantrouwen en verdachtmaking zijn opge- fcouwd en dit is nog steeds zijn overtuiging. De heer Hamelink had moeten wachten tot bij «le behandeling der rapporten. Ais de heer Hamelink niet in het blad JEeeuwsch-Vlaanderen" wil antwoorden, is dat xijn voile recht, maar hij acht dat toch een limit, indien er onverdiende beschuldigingen worden uitg-espvoken. En wat nu de toon aan- gaat, waarop die beschuldiging onder woorden is gebracht, zoo moet spreker er toch op wij- y,en, dat de pai-tij van den heer Hamelink blij- kens den inhoud van Het Volk, De Baan- iyreker, De Toekomst en dergelijke bladen toch niet zoo afkeerig is van een gepeperde critiek, -n aangevallen personen geheel door den rood- iler sleuren, wanneer ze daarmede maar den- ken voordeel voor de nartij te behalen. Spreker verldaart zich niet te zullen laten afechrikken door een groote mond, noch door ilen bijval die op die groote woorden van de (Wblieke tribune volgt, al zaten er hier ten filotte 10 sociaal-democraten, dan zullen cle anti-revolutionairen zich daardoor niet van hun apoor laten brengen, en hunne meening zeg- gen, de andere heeren moeten dan maar eens men, hoever ze het met hun grooten mond atairen. Mevrouw Duiker stelt in het licht, dat er hier een verschil is in opvatting, of er al of niet sprake is van uitbreiding. Men moet niet uit het oog verliezen, dat dcstijds is gezegd, dat dc lijst van aan te sluiten perceelen door bur- gemeester en wethouders is vastgesteld, doch dat er nog meer aanvragen waren, die echter niet meer op de lijst konden geplaatst worden, omdat die toch niet meer konden worden aan- gesloten. Als er dus kan aangesloten worden boven dc 63 perceelen, die op de lijst staan, zouden er naar spreeksters meening in aan- merking behooren te komen van de vroegere aanvragers, doch thans gaat dc hcei Van dei Lubbe daar buiten, en vergroot zoo den kring van belanghebbenden. Overigens moet spreekster er haar leedwe- zen over uitspreken, dat hier deze discussie noodig is en de wijze waarop die wordt ge- voercl. Tegenover de bewering, dat van wege de leden der sociaal-democratische fractie hier om persoonlijke redenen partij zou worden getrokken meent zij te mogen opmerken, dat het er wel den schijn van heeft, alsof de ieden dier fractie persoonlijk worden aangevallen omdat zij in deze tegenover de administrateur opkomen voor de belangen der ingezetenen. De sociaal-democraten zijn hier in den raad gekomen om mede te werken aan dc beharti- ging der algemeene belangen, omdat zij hier in deze sterkte aanwezig is, heeft zij jets meer willcn zijn dan eene oppositie partij, zij wil met de andere partijen samenwerking zoeken, maar wanneer de christelijke partij op deze wijze tegen hen meent te moeten optreden wordt dit onmogelijk gemaakt. Als zij in een zaak als deze wantrouwen koesteren, op grond van een zekere kennis van zaken, dan geeft dat nog niet het recht, tot- persoonlijke aanvallen als welke thans aan hun adres zijn geuit, en de- gene die de aanvallen begint, moet er zich dan aan verwachten op dezelfde wijze te worden beantwoord, wie kaatst moet den bal ver wachten. Spreekster had liever over deze zaak haai mond gehouden, ze had trouwens liever gezien dat deze geheele bespreking had kunnen ach- terwege blijven, waar zoovele andere zaken, van drina-enden aard, zooals zij reeds heeft opgemerkt naar aanleiding van het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim, op afdoening wachten. Teneinde geen verkeerde meeningen te doen post vatten moet zij hierover, nu het in be spreking is gekomen mededeelingen doen. T 1 het geval Meeusen had deze eerst aan haar man opgedragen de installatie voor het huis re maken. Deze had Meeusen gewaarschuwd, dat hij voorloopig wel geen licht zou kunnen krijgen in verband met de vervallen artikels der concessie. Later is echter Meeusen bi.i spreekster gekomen, met de boodsohap, dat hij de opdracht aan haar man moest intrekken, want dat de heer Van der Lubbe bij hem was gekomen en hem had toegezegd, dat, als hij de installatie door hem liet maken, Meeusen ook nog dezen winter licht zoude hebben. Hij bood overigens betaling aan, voor de ingevolge de bestelling reeds gemaakte kosten. Spreek ster heeft toen gezegd, dat dit niet kon, want dat eerst de 63 menschen op de lijst zouden moeten aangesloten worden, doch Meeusen hield vol, dat de heer Van der Lubbe hem aan- stonds licht had toegezegd, en die heeft het goed voor gehad want hij heeft nu Meeusen aangesloten, al is het ook in strijd met het raadsbesluit. Op deze wijze maakte de heer Van der Lubbe ook misbruik van zijn positie om een monopo- lie te vestigen als installateur en anderen er uit te houden; men zou het ook broodroof kun nen noemen. De heer Hamelink moet er op wijzen, dat de heer Van Hasselt in de vergadering der com missie van bijstand pertinent verklaard heeft, dat hij weigerde, zonder een opdracht van den gemeenteraad een onderzoek te willen instel- len bij de centrale. Uit zijne mededeeling van zooeven, dat hij den naam kent van den ex- pediteur die den brief aan den administrateur zou hebben geschreven, berichtende het aan wezig- zijn der meters, blijkt nu, dat achterom sprekers rug, dat onderzoek toch ing-esteld i -. Hij meent, dat dit niet aangaat en hij, als zijnde de aanklager, bij dat onderzoek had moeten tegenwoordig zijn. De voorzitter betoogt, dat de heer Hame link niet zoo dadeiijk overal kwaad van moet denken. Met een paar woorden ware, naar spreker meent, heel wat debat kunnen worden voorkomen. Hij heeft den heer Hamelink, toen deze het voomemen te kennen gaf, hierover te willen interpelleeren aangeraden, dat niet te doen en de behandeling van het rapport over de cen trale af te wachten. Hij heeft dat gedaan met het goede doel de behandeling van zaken hier niet op te houden, want nu is er weer al heel wat tijd mede zoek gemaakt, terwijl de be spreking toch tot geen nuttig resultaat kan leiden. Zeer belangrijke zaken worden daar door achteruit geschoven. Waarvoor waren nu al die besprekingen nog noodig? Het if nu voldocnde gebleken, dat burge- meester cn wethouders het over de kwestie Meeusen met den heer- Hamelink eens zijn en dat ze zich daaromtrent tot den heer Van der Lubbe hebben gewend. Het daarop ontvangen antwoord was niet bevredigend, waarop tot het zenden van een nieuw schrijven is beslo- ten. Komt daarop geen bevredigend antwoord, dan zullen burgemeester en wethouders een stap verder gaan en zich tot de Industrieele Maatschappij wenden. Men richt zich niet ter stond tot het hoogste ressort, als er nog kans is op een gemakkelijker manier eene zaak in het reine te brengen. Spreker staat volkomen aan de zijde van hen, die betoogen, dat de handeling van den administrateur der centrale in de zaak Meeu sen niet verdedigbaar is, ofschoon hij ook weer moet toegeven, dat er geen sprake is van uit breiding van het bedrijf. In verband met de omstandigheden, zijn burgemeester en wet houders met het uiten dier meening nog mets vooruit, maar als Ze. geen bevredigend ant woord krijgen van den heer Van der Lubbe zullen ze zich wenden tot de direetie. Dit heb ben ze niet aanstonds gedaan, omdat ze den onderhebbenden ambtenaar gelegenheid wilden geven zichzelve te herzien. De raad kan zich desnoods uitspreken, of hij het standpunt dat burgemeester en wethouders in deze hebben aangenomen al of niet kan goedkeuren. Wat nu het arriveeren der meters betreft, waarover de heer Hamelink spreekt, en waar- omtrent bij hem twijfel is gerezen of deze wel in die dagen aangekomen zijn, spreker moet ook erkennen, dat het wel vreemd lijkt, dat er juist 27 meters zijn aangekomen, terwijl er precies zooveel noodig waren om in eene be- paalde behoefte te voorzien. Spreker heeft dat ook wel vreemd gevonden. In de vergadering van burgemeester en wet houders heeft de heer Van Hasselt zich op zijn ingenomen standpunt gesteld,, dat hij zonder opdracht van den gemeenteraad niet genegen was dienaangaande een onderdzoek in te stel- len. Spreker persoonlijk wenschte daarom trent echter wel iets meer te weten en daarom heeft hij den heer Van der Lubbe gevraagd, eens bij hem te willen komen. Dat is geschied den morgen volgende op den middag der ver gadering van het dagelijksch bestuur. Toen heeft spreker ook den heer Geelhoedt gevraagd eens even te komen, daar burgemeester en wethouders omtrent deze zaak zouden worden ingelicht. De heer Van der Lubbe heeft toen laten zien labels van 26 of 2? meters, aangevende de nummers en den datum van afwerking op de fabriek, en de afstempeling van het verpak- ken, waaruit bleek, dat de thans geplaatste 27 meters dateeren van 23 September 1919 tot 27 November 1919. Wanneer ze hier zijn gekomen weet spreker niet, maar in elk geval is uit de vertoonde bewijzen gebleken, dat ze pas na 27 November 11. waren afgewerkt en dat ze dus na 27 November 1919 zijn verzonden. Als iemand eenmaal aan het bedriegen is, zou hij ook valsche bewijsstukken kunnen overleggen, maar de heer Van der Lubben heeft ook overgelegd zijn copieboek waarin de nummers der bladen opeenvolgden en waaruit blijkt, dat in die dagen over de verzending van meters is geschreven. Naar hij zich meent te herinneren waren die 27 meters een restant van eene bestelling van 240, 220 of 120 stuks, hoeveel weet hij niet meer, maar toch in elk geval van eene grootere bestelling. De reke- ning werd tevens overgelegd en de meters zijn hier gekomen in drie kisten. De administra teur heeft dus kunnen aantoonen, dat de me ters in ,den laatsten tijd door de fabriek zijn afgeleverd. Dit was ook de meening van .den wethouder, den heer Geelhoedt. De heer Van Hasselt heeft dus dit onderzoejc niet ingesteld, doch dit is geschied door spreker, omdat hij, van het geval gehoord hebbende, die zaak liefst zoo gauw mogelijk opgelost zag. De heer Van Hasselt heeft zijn eenmaal ingenomen standpunt ge- handhaafd. Ondertusschen is de correspondentie met den heer Van der Lubbe doorgegaan en als hij geen bevredigend antwoord geeft, gaan burgemeester en wethouders naar de direetie der Industrieele Maatschappij. Hij vraagt den heer Hamelink of in de door hem gedane mededeeling dus geen aanleiding vinden kan, om de voorgestelde moties in te trekken. De heer Hamelink wil op grond van de toe zegging, dat de zaak-Meeusen hiermede niet uit is daarmede wel genoegen nemen en de motie intrekken, aangezien hij toch voorziet dat die door den raad zal worden verworpen De voorzitter meent, dat de heer Hamelink nu weer niet aanstonds conclusies moet trekken. De heer Hamelink moet er echter op wijzen, dat de metergeschiedenis in elk geval zeer vreemd blijft. De voorzitter gaf te kennen, dat die 27 de rest waren van een zending van 120. Waar zijn dan die andere gebleven? De voorzitter geeft te kennen, dat hij zich misschien in de mededeeling hieromtrent heeft vergist, dat het de eerste zending was van eene gedane bestelling, in elk geval liep de correspondentie over het zenden van 27 meters. De heer Hamelink had, vooral nu -.veer een verschillend antwoord gegeven wordt, het op hoogen prijs gesteld, als hij eens bij dat on derzoek naar de meters had kunnen tegen woordig zijn, en zou gaarne precies geweten hebben, wanneer die volgens verklaring van den administrateur zijn aangekomen. Dat zou volgens diens opgaaf moeten zijn tusschen 6 en 10 Januari 11. Nu oordeele men echter of zulks mogelijk is. Den zesden waren ze er volgens zijne me dedeeling nog niet, toen dien namiddag een gesprek werd gevoerd aangaande een ge- pleegde onregelmatigheid sprak de administra te!'-- daarover heelemaal nog niet. Pas eenigen tijd na het gesprek deelt hij ineens mede, dat er 27 meters op komst zijn en hij weet al, dat hij die voor den lOden Januari kan plaatsen. Daarin zit toch iets heel bijzonders. Met de provinciale boot zijn ze niet aangekomen, beurtschippers hebben er die week niet geva- ren en om met de boot der firma Braakman Co. te worden aangevoerd zouden ze reeds Dinsdags in Rotterdam geladen moeten ge- worden zijn, en toen waren ze volgens den heer Van der Lubbe nog in Oldenzaal. Toch bleken ze aanwezig, want ze zijn geplaatst. Maar hoe zijn die dan tusschen den 6en en den lOden Januari hier aangevoerd? Dat alles had hij bij het onderzoek ter sprake moeten komten. Men voelt toch wel, dat hierin iets schuilt, dat niet in den haak is. Voor spreker is het althans niet duidelijk. Het spijt hem daarom, dat de wethouder hem, spreker, voorbijgegaan is. Het komt hem ver- dacht voor, dat hij den voorzitter" daarmede in kennis heeft gesteld, nadat in de vergade ring van de commissie van bijstand was 5 gesproken de zaak te laten rusten, om dan den raad uitspraak te laten doen. Hoe is de voor zitter anders op het vermoeden van een en ander gekomen. En als de heer Van Hasselt die mededeelingen niet heeft gedaan dan moe ten andere leden der commissie uit de vergade ring geklapt hebben. De voorzitter geeft te kennen, dat hij vrij is. in het instellen van onderzoeken die hii met het oog op de belangen der gemeente of hare ingezetenen meent te moeten instellen. Hij laat •zich daarin door niemand den weg wijzen. Hi' heeft in deze te goeder trouw de belangen der gemeente willen dienen. Hij had hieromtrent een en ander vemomen, hoe, dat doet niet ter zake, hij behoeft geen verklaring te geven om trent alle mededeelingen die hem op zijne ka- mer worden gedaan. Maar hij achtte het noodig, dat daarbij niet werd stil gestaan en heeft daarom een onderzoek ingesteld. Mevrouw Duiker vraagt het woord. De voorzitter moet, omdat dit de derde maal is, daarvoor verlof der vergadering vagen den heer Hamelink heeft hij daartoe gelegenheid gegeven, omdat deze inleider der zaak en voorsteller der motie was. Het verlof wordt met algemeene stemmen verleend. Mevrouw Duiker geeft te kennen, dat, als er een raadscommissie is om den raad voor te lichten, het onwillekeurig tot wantrouwen aan leiding geven moet, als aan een lid blijkt, dat over eene zaak, waaromtrent men het in de commissie niet eens kan worden, en die hij heeft aanhangig gemaakt, buitenom hem heen een onderzoek wordt ingesteld. Zij meent ook dat Hamelink bij het onderzoek had behooren tegenwoordig te zijn, opdat hij dienaangaande ook zijne meening had kunnen kenbaar maken. Dan is zij ook van meening, dat de ge meenteraad zich in deze zou behooren te wen den tot de concessionarisse, tot de Industrieele Maatschappij. Burgemeester en wethouders zeggen wel, dat zij dit doen zullen, indien het antwoord van den administrateur niet bevre digend is. Spreekster kan verzekeren, dat dat antwoord wel bevredigend zal zijn. Burgemeester en wethouders stellen zich op het standpunt, dat hier geen sprake is van uitbreiding van het bedrijf, maar een feit blijft het toch, dat de Industrieele Maatschappij het vorig jaar reeds te kennen gaf, dat zij niet meer kon voldoen aan alle verzoeken om aan- sluiting, daar de stroomafname dan te groot zou worden en dat er nu perceelen zijn aange sloten, die geheel vallen buiten de lijst die toen vastgesteld is, ook buiten degenen die toen het wel hadden gevraagd maar om de aangegeven reden niet meer op de lijst zijn geplaatst. Dat buiten die categorien w#rdt aangesloten noemt zij wel degelijk uitbreiding. Zij blijft bij hare meening, dat, als er weer nieuwe aansluitingen kunnen worden gemaiakt, de ingezetenen in het algemeen daarvan op de hoogte moeten worden gesteld, opdat alien met die gelegenheid bekend kunnen zijn, dan kan daar op eerlijke wijze naar worden mee- gedongen. De heer Van Hasselt herhaalt, dat, naar ue Nederlandsche opvatting van dat woord, hoe overigens over de zaak zelve zijne meening ook moge zijn, hier niet van „uitbreiding-" van iut bedrijf kan gesproken worden. Wat de opmerking van den heer Hamelink betreft, dat spreker zou gehandeld hebben achterom diens rug, wil hij alleen te kennen geven, dat, indien de heer Hamelink voortgaat met nonens spreker zulke uitdrukkingen te bezigen, deze van hem heelemaal geen ant woord meer krijgen zal. De heer Scheele: Dat is verkeerd, dan heb ben ze net hun zin! De heer Hamelink, weinig resultaat van eene stemming verwachtende, trekt ook de tweede motie in, waama de discussie over deze zaak wordt gesloten. Wordt vervolgd. SCHEEPVAA RTBEWEGING 28 Jan. Zweedseh s.s. Rosafred, 1811 M3., ledig, van Rotterdam naar Gent. Belg. s.s. Adeline Hugo Stinnes, 7583 M!., hout, van Gent naar W. Hartlepool. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s, Howden, 2886 M8., stukgoed, van Gent naar New-Castle. 29 Jan. Eog. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Ring Fisher, 818 M3., stukgoed, van Lor.den naar Gent. 30 Jan. EDg. s s. Heriot, 3506 M3., stukgoed, van Antwerpen naar Gent. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, l^van Goole naar Gent. 31 Jan. Eng. s.s. Nitrogen, 221 M3., creosoot, van Londen naar Selzaete. Amerik. s.s. Cambridge, 10308 M3., katoe*, van New-Orleans naar Gent. Zweeds s.s. Rosafred, 1811 M3., hoat, van Gent naar West-Hartlepool. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., 9tukgced, van Gent naar Londen. 1 Febr. Eng. s.s. Hodder 2877 M3., stukg., vaa Gent naar Goole. Eog. s.s. Heriot, 3506 M3., stukg. vaa Gent naar Leitb. Eng. s.s. irwell, 2944 M3., stukgoed, van Goole. naar Gent. 2 Febr. Noorvcb s.s. Edith Fiscbe, 5049, M3., steenkolen, van B!vth naar Gent. Zweedseh s.s. Torfred, 1782 M3., ledig, van Delftzgl naar Gent. 3 Febr. Amerik. r.s. Onekama, 10032 M3., ge- mengd, van Charleston naar Gent. Eog. S.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Antwerpen naar Gent. Eng. s.s. Nitrogen, 221, M3.ledig, van Selzaete naar Lrnden. Belg. s.s. Edea, 7053 M3., steenkolen, van Leith naar Gent. Ned. motorscb. Mastgat, 966 M3aard- sppels, van Gent naar Southampton. Van 28 Jan. tot en met 3 Febr. werden langs d« Oostsluis alhier 67 binnenvaartuigen i p- en 70 afgeschutlaDgs de Middenslnis 0 op- en 8 afgeschut; laDgs de Westsluis 4 op- en 3 afgeschut. De S p o o r weg-Maatschappij MECHELEN—TERNELZEN maakt be kend, dat bij beschikking van den Minister van Waterstaat d.d. 30 januari 1920, met ingang van 1 Fe- braMi 1920, alle tarieven voor reizigers, bagage en goederen van vd6r den oorlog te Zaamslad. Algemeene Vergadering op Vrljdag 6 Februarl, des avonds 6 ure bij Mej. Wed. J. Plat- teeuw te Z a a m s 1 a g. Spreker Leeraar R. L. School te Goes. Onderwerp: Namens het Bestuur, De Secretaris, C. A. DEES Be levering van VETVRII P a PIER is gegund voor f 0,70 per K.G. Leden die rlaarvan willen profiteeren, gelieven aan'al Kilo's op te geven v6dr 11 Febr. a.s bij den Secretaris II 11 R K. Aid. Ter Neuzen. VERGADERING op Zaterdag H Fetor, a.s., 's avonds half zes, bij A. DE KEUN1NG. Trouwe opkomst gewenscht HET BESTUUR. Heden is voor mij onderweg een zen ding der beroemde sterk concurreerend, zeer voordeelige aarbieding. Tevens te koop een gebruikte, doch ig zeer goeden staat zijnde Hekel Dorschmachlne, 1 jaar ge- brnikt Veider en twee- scharUe Ploegen, Cappon e» Rud. Sack's. Aanbevelend, maakt ingevolge art. 35 van het Alge meen Reglement voor de Polders of Waterschappen in Zeeland bekend: dat de door hen opgemaakte lijst der stemgerechtigde ingelanden is opgemaakt en deze gedurende het tijdvak 9 tot en met 22 Februari 1920 ter inzage van in gelanden ten kantore van den ontvanger- griffier is gelegd vestigt de aandacht van ingelanden voorts op de bepalingen vervat in de artt. 35 tot en met 40 van meergemeld reglement. Zaamslag, den 2 Februari 1920. (ft Bestuur voornoemd, A. DE KOEIJER Fzn Dijkgraaf. J STOLK Lzn., Ontvanger-G-iffier. TE IIUUR: om vlas te zaaien met 25 pijpeti. Op- gave voor 1 M a a r t. Landbouwer, Ter Neuzen. TE KOOP P. de IVlul, Dr. Butjzestraat 12. Java (Ter Neuzen). Opvoering van o. m. op Maandag 9 Februari 1920, 'savond acht ure, btj dhr. A. DE Vrieze, Hotel de Commerce, Markt. Uitsluitend toegankelljk tegen be'aling van f 1,— per persoon De opbrengst strekt voor een liefdadig doe», In verband met het streven van den Bond. Bondsvtienden en belangstellenden, komt in grooten getale op HET BESTUUR. direct te aahvaarden. AdresBEMIDDELINGSKANTOOR, 2e Verbindingstraat no II, Ter Neuzen. vanaf cent tot 8 cent per K.G. Tholensstraat 137. UIT DE HAND TE KOOP een nieuw getoouwd me< droog magazljn, staande op besten stand van Ter Neuzen. Brieven onder No- 42 bur. v. d blad. Iemand bekend met de Zweedsche, Deensche en Duitsche taal, en genegen daarin correspondentie te voeren. Voorwaarden inzenden onder motto Talen, aan het bureau van dit blad van Tholensstraat 35, naar I Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Ter Neuzen en Omstreken bekend, dat zij zich gevestigd heeft als en beveelt zich beleefd aan tothetver- vaardigen van alle voo komende Dames- en Kinderkleet ing. Beleefd aanbevelend, JVLeJ. LAURET, Noordstraat 7, Ter Neuzen. aan prima kwaliteiten gt swarf - brum* geeDrood-wu faEHMBSanHIHIM II I WHIM Met deze heb ik de eer U te berichten, dat ik dit voorjaar met een plong werkvolk rond zal gaan voor het wieden en happen van alle soorten Veldvruch'en. Tijdelijk adres HENRI VAN PAEMEL, Clarapolder, Philippine. Aanbevelend, L»- CAUSIJN. Wij bieden tegen zeer verlaagde prijzen. Vraag heden nog prijscourant. In ledere plaats zoeken wij solide Agenten. Aanbevelend, Hoonstra Ho., Naarden. Te bezichtigen jozinastraat No. 7. (JBVRAAGD Adres: Bureau van dit blad. ad f 1,75, gewreven ad f 3, ad f 0,75. Alles per K.G. en Oogst 1919 Notaris BEUNINGH te Groede, bericht dat de perceelen in den Clarapolder te ljzendljke, op 31 Januari j 1. voor den heer A. ERGO geveild, zijn Ingesteld als volgt 1.1.2400 H.A. of 2gem. 241 r. op/2400 2.1.6800 of 3 3.1.9690 of 4 4.2 0660 of 4 5.2.3730 of 5 6.3.2710 of 7 Nadere veiling 239 r. op ,,3200 j", 135 r. op ,,3600 197r.op„3700 109 r. op ,,4000 123 r. op ,,5600 Zaterdag 7 Februari a.s., 's nam. half 3 uur, in het hotel Aerts te IJzendqke. TE KOOH: groot 6,00 X 4,25 M. Te bevragen Vlooswijkstraat 19. TER NEUZEN. 100,000 Steenen, 1000 Plavuizen, eene partij hardsteenen DorpeN, Noten en Leien, eene partij Balken, Platen, Gotdings, Ribben, Latten, Tengels en eene partij zware Mestputpalen, 1000 stuks diverse Planken, zoo goed als nieuw, 100 stuks Deuren, waar- onder dubbele, 100 stuks losse Ramen, 25 Ramen met Kozijn en Blinden, compleet zoo goed als nieuw, 3 prachtige Trappen, geschikt voor graanzolder, 150.000 K.G. Brikken en Steenpuin, Brandhout, IJzerwerk, enz. op het work villa Stevenebosch te Sas van Qent. TE KOOP: staande te Ter Neuzen. Te bevragen bureau dezer Courant. Hevig hoesten, asthma, aamborstig-1 heid, ontsteking der luchtpijpen of Iongen, genezen door de BE-1 ROEMDE van H. van Aken, Apoth. Specialist I te Selzaete. Prijs 90 cent per doos. Hoofdd£pot bij C. A. SCHULTE I Co. te Midde'burg. Verder te Ter Neuzen bij A. L. G. Begheijn, M. v. Dixhoom, J. J. Kense, Fa. A. van Overbeeke-LeunisSluikilE. v. Doeselaar. A. G. van BreenDrie- I wegenF. DielemanHoekI. R. I de Fouw. H. Wagenaar, W. F. de i Feijter, Wed. Machielse, J. G. Verhelst

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3