„0MZE VL00T." Spreker de HoogEdelgeb. Heer Jhr. G. A, L. v, d. WIJCK, pnma VetscMaffliikoli. SekendmaMng'. Verloren een Woonlmis met Stal en Erf. Ing.Mosselen MAAGPIJN - MAAGKRAMP, BURlFBLIJKt STAND. Hoogwatergetij teTerNeum een flinke HERBER6 EEN DANIES HORLOGE MET ARMBAND Hollandsche Zoute Bolletjes, Firma A. VAN VvERBEEKE-LEUNIS. Ls TAN WAESBERGHE-JANSSENS IN LOSSING: Ter Neuzen. N. J, ACKE. Aanbeveling. een Woon- en Winkelhuis, Ing. GABNALEN lag HABING HABDEBWIJKEB8 Engelsche 8PR0T SPIERXNGSPRQT BAKHARING STOKVISCH J. Dieleman-Van IJk, Verschenen Xerxes of de Hoogmoed van Louis Couperus. Firma P. J VAN DE SANDP INQEZONDBN MEDKDEELINQEJf De 8uikerbietencultuur in gevaar. D A G E N. Voorm. Nam. Diusdag 30 Dec. 6.40 5.9 Woensdag 31 u 7 41 8.16 Donderdag 1 Jan. 8.52 9 29 Yrpdag 7 10.5 10.42 Zaterdag 3 11.15 11.46 Zondag 4 u J2.15 Maandag 5 r 0.42 1.19 Openbare Vergadering op zaterda^ jaouan 1920, des avonds nnr, in het „Hotel des Pays-Bas," Nieuw straat te Ter Neuzen. Oud-Zeeofficier. O. m. zal gesproken worden over de beteekenis van de Marine en het doel der Vereeniging „Onze Vloot." Na de pauze zullen door den Luit. ter zee den Heer C. C. F. DE JAGIiR muzikale voordrachten worden gegeven. Belangstellenden worden dringend uitgenoodigd deze vergadering bij te worsen. Namens de voorloopige Comm., 3. HUIZINGA. ZOO JUIST ONTVANGEN Eerste Nederlandsehe Scheepsverband Maatschappij Firma J. VAN RQMPU. Onder dankzegging voor het zoovel^ jaren genoten ver trouwen, wordt met ingang van 1 Januari 1920 mijn tegenwoordige ZAAK voor wat betreft het particuliere werk stop gezet. Alieen werk voor H H. Handelaren in het RIJWIEL- en KACHELVAK zai worden aangenomen. to* gemeentebegrooting over 1919 goedg^- keurd. De heer Van Dixhoorn vraagt ho ever met de werkzaamheden der waterleiding is gevorderd De Voorzitter antwoordt, dat de proeven goed geslaagd zijn en het Comite zich thans bezig houdt met de plannen tot uitbreiding. De heer Van Dixhoorn: Is U overtuigd, dat er met bekwamen spoed aan gewerkt wordt? De Voorzitter: Ja, op het oogenblik is dit bet geval. Wij zouden aan het Comite een brief kunnen schrijven met verzoek te willen melden in wielk stadium thans de werkzaam heden zijn en tevens daarin op spoed aan- dringen. Het voorstel van Bu< gemeester en Wethou ders wordt met algemeene stemmen aange- tomen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het aanschaffen van een auto matisch begraaftoesteL Burgemesster en Wethouders, in aanmerking nemende de g.brekkige middelen die thans ge- foezigd worden om de lijkkist af be laten, het- geen meermalen aanstoot geeft aan de lijk- gangers, hebben gemieend, dat hans de tijd is aangebroken om aan te schaffen een automatisch begraaftoesteL „Pieteit". Bljjkens ingewonnen informaties voldoet het begraaftoeste] aan de gestelde eischen. De Voorzitter gelooft, dat de leden het be- doelde toestel in werking hebben gezien, en als men dan ziet met welke moeilijkheden het bier soms toegaat als de touwen van onder de kist moeten worden getrokken, zal er wel geen bezwaar tegen bestaan om zoo'n toestel dat 236 kost, geheel compleet f 300, aan te schaffen. De levering"kanhalf Januari plaats vinden. De heer De Kraker vraag of zoo'n toestel niet voor het zelfde geld in onze gemeente gemaakt kan worden. De Voorzitter is van meening, dat zulks niet heft geval zal zijn. Er zijn in ons land maar twee inrichtingen waar deze toestellen spcciaal wo id en gemaakt. De heer Kruijsse denkt ook, dat zulks niet gaan zal daar deze toestellen door een patent 'zijn beschermd waardoor zij niet nagemaakt Hiogen worden. Zijn bezwaar gaat echter tegen deze uitgaaf van f 300 voor de overle- denen, terwijl er voor de levenden nog zooveel te doen is. De pieteit op de begraafplaats ;s niet erg groot. Het heeft hem verwondecrd, dat aan de gasfabriek nog nimmer een geval van gasvergiftiging is voorgekomen. Een zuurstof- apparaat waardoor bij een dergelijk geval een leven nog gored kan worden, ontbreekt. Ook ontbreekt in de openbare gebouwen brand- Musch-apparaten, waardoor een begin van brand onmiddellijk gebluscht kan worden. Hij zou aan deze apparten ten bahoeve der leven den de voorkeur willen geven. De Voorzitter merkt op, dat nog kort ge- leden over de aanschaffing van een zuurstof- apparaat is gesproken en het plan tot aan- koop bestaat. Dit apparaat kost 400 a f 500. De heer Kruijsse zou aan deze uitgaaf ten behoeve der levenden de voorkeur willen geven. De Voorzitter: Wij zouden met de aan schaffing van het begraaftoestel kunnen be- ginnen, want als men ziet hoe het soms toe gaat bij de begrafenissen, dan is er veel dat aanstoot geeft. De heer Kruijsse is het niet met deze mee ting eens. Zoo'n toestel is niet noodzakelijk en als men de pieteit op de begraafplaatsen wil verhoogen dan zijn er werkelijk wel erger- lijker misstanden te verbeteren. Het mag toch niet voorkomen, dat men op de begraafplaats soms de doodkist ziet blootgelegd, ja zelfs de beenderen ziet van hen die men heeft gekend, van menschen die men nog door de straten heeft zien wandelen. De Voorzitter antwoordt, dat door de uit breiding van de begraafplaats hieraan een eind is gekomen. De heer Kruijsse Het komt niet te pas, dat het eene geslacht het andere opgraaft, waar door tegen de beenderen wordt getrapt en ge- s oten. Dat is heel wat ergerlijker dan de iioeilijkheden om de touwen van onder de kist te trekken. Met de uitbreiding van d° be graafplaats wordt aan die opgravingen slechts «en 10 tot 15 jaar uitstel gegeven, terwi.il het wins tens een 50 a 60 jaar zou moeten zijn. De heer Van Dixhoorn kan in beginsel met den heer Kruijsse meegaan. Het bedoelde toe stel brengt een meerdere stemming bij de be- grafenis mede, maar waar er nog zooveel verbeteringen zijn aan te brengen. zou hij de uitgaven liever op andere wjize zien besteed. De begraafplaats zelf is publiek terrein, daar een flinke afrastering ontbreekt. Ddor over een sloot te springen kan ieder op de be- •graafpaats komen. De heer Weijns heeft zoo'n apparaat in werking gezien, waardoor de plechtigheid werd verhoogd. Hij dacht direct, dat zoo'n in- richting in Axel op haar plaats zou zijn. zoo'n apparaat een stiehtelijke indruk achter- laat, maar «r is nog zoo oneindig veel te ver beteren, en daarom zou hij willen beginnen met verbeteringen aan be brengen om zaken die de levenden van nut kan zijn. De heer Van Dixhoorn herinnert, hoe vroe ger overleden buitenmenschen begraven werden. Door vreemden werd er om gelachen, zeker deftig ging het niet maar gelooft iemand, dat de dooden daarom minder be- treurd worden. dat de nabestaanden minder bedroefd waren dan bij een andere ter aarde- bestelling? Thans zou hij echter eveneens willen beginnen met voorzieningen te treffen voor de levenden. De heer Kruijsse: Om bij de begraafplaats te blijven, zijn daar ook nog dringetnder zaken die verbetering behoeven. Wij hebben b.v van gemeentewege geen enkele lijkbaar noch een lijkkleed. Als deze gsbruikt moeten wor den, moeten wij ze leenen van de Ned. Herv. kerk. Hij bemerlcte zulks doordat hij een nota van f 3,65 voor het gebruik van die zaken bij de begrafenis van een weduwe. Zoo komt het ook voor, dat de eene lijkstoet moet wach ten tot de voorafgaande ter aardebestelling heeft plaats gehad. Het is wel een oud gebruik maar dat neemt nieft weg, dat daarin toch verandering dient be worden gebrachb. De heer Weijns: Heb verwondert mij, dab al die bezwaren nu pas voor den dag komen. De Voorzibber gelooft, dat het een goede gedachte is geweest om dit punt op de agenda te brengen, want wij vernemen nu veel dingen die verbetering behoeven. Hij zal van het ge sprokene goede nota nemen. De heer Koster vraagt of men de zekerrheid heeft, dat zoo'n toestel Iang zal kunnen werken. Hij is wel wat huiverig van automa- tische toestellen, want het eerste jaar werken ze goed, het volgend jaar al wat minder goed en wie weet of later als de kist op het toestel geplaatst wordt, dit niet weigert te werken en dan zou het pieteitsgevoel nog erger be- proefd worden dan wanneer de touwen van onder de kist moeten worden gerukt worden. De heer Oggel zou hiermede willen beginnen vervolgens de andere verbeteringen willen aanbrengen. De heer Van Dixhoorn zou ook nog in over- weging willen geven op de begraafplaats wat beplantingen aan te brengen, zooals sier- boomen die men ook op andere begraaf plaatsen veel aantreft. Het voorstel van Burgemeester en Wet houders wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Weijns, Dekker, Oggel, Van de Bilt, Van Dixhoorn en De Fejjter; tegen stemmen de heeren De Kra ker, Dieleman, Kruijsse, Koster en Baart. toe gekomen is dit gedeelte tot de kom te rekenen terwijl men overigens voor het onder- houd niets wil bijdragen. De Voorzitter antwoordt, dat het vorig jaar dienaangaande nogal een ruim standpunt is ingenomen; b.v. de Tol behoort ook nog tot de kom d:r gemeente. De heer Kruijsse: De uitbreiding der kom is hoofdzakeliik het gevolg geweeist van een verzoek der buitenbewoners. Het klinkt wel eigenaardig, maar indien dieze gedeelten tot de kom der gemeente werden gerekend, bracht dit mede een vermindering der personeele be- lasting, daar men voor een perceel in de kom en een zelfde woning buiten de kom minder belasting moet betalen. Zoo moeten b. v. de bewoners van het Plaatje en van den Ouden weg minder belasting betalen dan wanneer zij gerekend werden buiten de kom der gemeente te wonen. Maar dit mag geen reden zijn om thans van die gemeente te vergen, dat zij voor de besrating en verlichting zal zorgdragen. Hij zou he't beste achten als de polder met de gemeente tot overeenstemming zou kunnen komen. De heer Van Dixhoorn gelooft, dat dit een lastige kwestie is, want de Noordpolder zeif heeft zoozeer geen behoefte aan de gevraag- de verbeteringen. Hij meent, dat het wel op den weg der gemeente ligt hierin verbete ring te brengen al is het dan ook in overleg met den Noordpolder. De Voorzitter gelooft dat hiertegen geen bezwaar kan bestaan. De heer Van Dixhoorn: Voorziening is hier werkelijk noodig. Wij spraken zoo pas over de begraafplaats, maar als een begrafenisstoet hier moet passeeren zakt men wel tot over de enkels in de modder. Men zou het wel op z'n Philippinisch moeten gaan doen, op een kruiwagen. De heer Koster: Ook de lichtvoorziening behoeft dringend verbetering want nu gelijken de lampen wel op een paar gloeiende spijkers. Zou de gasgelciding niet tot daar door te Zuur, Hart water en Siechte Spjjsvertering worden spoedig en zeker genezen door het Maagpoeder van Apotheker UOOM. Dit Maaggoeder heeft gedurende meer dan 40 jaren duizende Maaglgders genezen. Verkiggbaar in de meeste Apotheken en Drogiat- winkek a 0,90 per doos. Te Ter Nenzen bp J. J KENSE trekken zijn Maar laten wij met het eene beginnen en het andere ©venwel niet nalaten. De heer' Kruijsse zal niet ontkennen, dat 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het onderhandsch verhuren van grond. Burgemeester en Wethouders, in aanmer king nemende, dat de pacht der gemeente gron- den nieit gelijktijdig afloopt en dat de tegen- woordige pachters met het oog op de bewer- Hng in het vorig jaar reeds voorbereidende kosten hebben gemaakt, stellen voor de gron- den verpacht geweest aan J. Meijer 2,95 are, wed. B. Tollenaar 1,55 are, O. J. Mattele 1,55 are, E. A. J. van den Berg 4,89 are, H. Hoebe 5,39 are, A. Butler 1,93 are, M. Mieras 25; 10 are, J. Costing 2,25 are, J. Cor- nelisse 2,30 are en Chr. Ollebek 30 are, weer opnieuw aan hen te verpachten voor 2 per are, doch thans Voor den tijd van 1 jaar, op- dat dan in 1920 de vei schillende gemeentegron- den opnieuw tegelijk kunnen worden verpacht. De heer Koster vraagt of het de bedoeling is in perceeltj.es te verpachten of in massa. De Voorzitter antwoordt, dat de bedoeling is in perceeltjes te verpachten. Er is naar die tuintjes nogal gevraag. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt met algemeene stemmen aange nomen. 7. Verzoek van J. Heijnsdijk e. a. om ver betering van den Ouden weg. Door J. Heijnsdijk en 28 anderen is een adres ingezonden, waarin zij, als bewoners van den Ouden Weg te kennen geven, dat de toestand waarin deze weg verkeert alle beschrijving tart en er voora! door 'voerlui absoluut geen gebruik van kan worden gemaakt; dat er destijds wel eenige verbetering is aangebracht, door middel van een klinkerpad, maar dat men bij avond vooral, toch no^ duch- tig moet oppassen, wil men geen natte voeten oploopen, ook vanwege de siechte verlichting; redenen waarom adressanten den Raad ver- zoeken, spoedig te willen overgaan tot be- strating van den weg. Burgmeester en Wethouders geven te ken nen, dat het naar hunne meening niet op den weg der gemeente ligt, over te gaan tot ver- harding en verbetering- van wegen in onder- houd bij polders of waterschappen en stellen voor, -den eersten adressant te berichten, dat hij zich met zijn verzoek tot het polderbestuur moet wenden. De heer Van Dixhoorn vraagt hoe men er De Voorzitter gelooft dat dit nogal kosten zou meebrengen. Dit kail evenwel onderzocht worden. De heer Koster: De Nieuwe dijk is toch ook verlicht! De heer De Kraker Zou al de buitenwijken zooveel mogelijk willen verlichten. Het zou verkeerd werken als de eene wijk verbetering kreeg en de andere niet. Op het Plaatje is het niet minder noodig. De menschen hebben daar wel waterlaarzen noodig. De heer Van Dixhoorn: De Noordpolder heeft dien weg als gebruiksweg niet zoozeer noodig maar de eigenaars hebben voor dien grond toch meer geld ontvangen. De heer Oggel: En in den Beoostenblijpol- der De heer Koster: Op het Plaatje is dit even eens het geval. De heer Kruijsse zou al die verschillende toestanden maar eens op willen ruimen. Zoo komt het op de Sassing- voor, dat het water soms onder de bedsteden staat. Met eenigen goeden wil zou uit een conferentie tusschen polderbsturen en het Dagelijkseh Bestuur vele verbeteringen zijn aan te brengen. De heer Oggel wijst op de Gezondheidscom- missie dat het aangewezen lichaam is om toe standen als door den heer Kruijsse genoemd aan de Sassing te verbeteren. De heer Kruijsse merkt op, dat als er een onwillig polderbestuur is, men niet veel succes heeft. Dat ziet men met de leiding in den Buthpolder. De heer De1 Feijter: De helft van de ge meente Axel is met de-z6 leiding gebaat. De heer Kruijsse: De leiding ligt te hoog, indien zij lager lag zou zelfs de Nieuwstraat er profijt van hebben. De heer Dieleman vraagt welk punt nu fei- telijk aan de orde is. De Voorzitter antwoordt, dat hij juist de leden eens heeft laten uitpraten, waardoor ver schillende misstanden aan den dag zijn ge komen die anders wellicht niet zouden ge noemd zijn. Nu kan van een en ander nota genomen worden. De heer Kruijsse gelooft, dat het nuttig is geweest hierover eens uit te weiden, daar men thans kan lezen, dat de Raad niet ongenegen is aan verbeteringen in de buitenwijken sub- sidie te verleenen. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt aangenomen met algemeene stem- men. Wordt vervolgd). INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten veranftwoordelijkhdd der BedactLe.) In bet laatste nummer van de ,/Suiker- industrie" wordt met een paar woorden vermeld, dat bp akte van 24 September 1919 is opgericbt de N. Y. Centrale Suiker- maatschappij. Zij heeft ten doel, de pro- ductie van en den handei in alle soorten van suiker en hetgeen verder tot de uit- oefening van het bedrpf van suikerfabrieken en suikerraffinaderjjen in den ruimsten zin geacht kan worden te behooren of daaraan bevorderlpk kan zijn. In Het Volk vermeldt de heer Wibaut, dat het kapitaal 30 milli- oen gulden bedraagt, waarvan bp de op- richting 12 millioen zpn geplaatst. Er zpD 100 preferente aandeelen elk van 10,000 gulden. Aan de houders van deze is in de statuten zeer groote macht gegeven. De statuten zpn verder zoo opgemaakt, dat de aandeelhouders geheel uit het eigenlpke bestuur zpn uitgescbakeld. De Centrale Suikermaatschappp bebeerscht zoo goed als de geheele prodaetie van de Nederlandsehe suiker. Slechts een paai cooperatieve suikerfabrieken hebben bun vrpbeid weten te behouden. De andere fabneken hebben hun deuren moeten slui- ten of worden beheerscbt door de Centrale Suikermaatschappp. Zooals sinds jaren het gebru'k, wordt door de grzatienlpke suiker fabrikanten jaarlpks de bietenprps vastgesteld. In ons land is het dus alieen de trust die dit voortaan zal doen. Dit is een zeer groot gevaar voor den bietenverbouwer. Concurrentie bestaat niet meer, zoodat den landbouwer de keuze overbijjft tusschen genoegen te nemen met zpn verloren vipheid of de oprichting van cooperatieve suikerfabrieken in de hand te werken. Waar de prpsbepaling der bieten slechts in een hand berust, zal vanzelf maar zoo veel betaald worden, dat de bietencultuur nog niet even loonend is, maar meer ook niet. Het direete gevolg hiervan zal zpn, een inkrimping van den aanplant. Macht hebben is verleidelpk. Als bewps hiervoor diene, dat dit jaar in den beginne de bieten voor 35 gulden werden gekocht en toen ie Centrale georganiseerd was, de alge meene prps daalde tot 31 gulden. Door een der heeren der /Centrale" wordt nu al ronduit verteld, dat bet volgende jaar de boeren bij hun moeten komen om op te geven, hoeveel bieten ze zaaien. De bieten cultuur vereischt veel handenarbeid en houdl er tegenwoordig ook vele kleine boeren bovenop. De groote rentelooze voorschotten, welke steeds gegeven worden in het voorjaar, kunnen de boeren al evenmin missen. Wp mogen gerust zeggen, dat de oprichting der Centrale Suikermaatschappp een ge- voeligen slag voor den landbouwer en den werkman is, evenals voor de honderden die een bestaan hebben als agent, want deze menschen zullen binnenkort overbodig worden. Het is de bedoeling om alle bieten in 2 of 3 heele groote labrieken te ver werken. daar dit veel voordeeliger is. Hierdoor zullen alle andere fabrieken gesloten worden, waardoor zeer vele fabrieksmenschen ge- dupeerd worden. En dit alles geschiedt onder de leus van goedkoope suiker aan de bevolking te kunnen leveren. Het is eenvoudig belacheljjk, dat beeren fabrikanten han tpd en geld gaan besteden voor phi - lantropische doeleindeu- De concurrentie is .dood in Holland. De zuidelpke grensbewoners hebben gelukkig nog de Belgische fabrieken die al sind-i jaren de bieten 1 a 2 gulden duurder be talen dan de Hollandsche fabrikanten. Wjj gaan een zeer ongezonden tpd te gemoe Alieen de ^Centrale" zal zijn millioene i f aandikken, terwpl er zeer velen in bun bestaan bedreigd worden. De boeren moeten gauw zelf fabrikanten worden, betzp speculatief hetzij cooperatief. F. VAN DIXHOORN. Axel, December 1919. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 19 Dec. Abraham Bareman, oud 28 j., jm. en Cornelia Adriana Maria Joliit, oud 20 j, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Dec. Jan Rottier, oud 31 j., jm. en Maria Geertruida Loof, oud 31 j.,jd. Geboorten. 16 Dec. Augusta Magdalene, d. van Lodewijk Alfons Stuer en van Maria Augusta de Block. 17 Dec. Jan, z. van Jan Pijpelink en van Francoise Riemens. Arie Hendrikus, z. van Arie Augustinus van Driel en van Clemence Breijaert. 18 Dec. Johanna Pieternella, d. van lzaak van Houte en van Johanna Pieternella van Wieringen. 19 Dec. Franciscus Camillus Marie, z. van Camillus Josephas Warrens e» van Marie Josepha Johanna Daelman. 20 Dec. Benignus Jozias, z. van Alphonsius Flori- mond Eduard IJsebaert en van Jacomina Johanna Michielsen. Overlijden. 10 Dec. Abraham Willem Leenhouts, oud 64 j., z. van Anthonie en van Johanna Maria Leenhouts (beiden overl.) P O JL. I T I JE> Op het bureau van politie alhier zpn als gevonden gedeponeerd een oorbelletje eu een dameshandschoen. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar SCHEEPVAARTBEWEGINft. 24 December Eng. ss. Falcon, 1910 M3, ledig van Ant- werpen voor Gent. Eng. ss. Alt, 2840 M3; st/nkgoed, van Gent naar Goole Eng. ss. Irwell, 2944 M3, bout, van Gent naar Go0le. Anierik: ss: Pawtucket, 10309 M3, kainite, van Gent naar Savanhah: 25 December: Eng. ss. Stanislas, 3075 M3; st,ukgoed: van Antwerpen voor Gent. Eng. ss. Cormorant, 4993 M3? stukgoed, van Manchester voor Gent. 26 December Eng. ss. King Fisher, 818 M3, stukgoed, van Louden voor Gent. 27 December Zweedsch ss. Jarl, 2493 Gefle voor Gent. Eng. ss. Stanislas, 3075 M3, van naar Leith. Eng. ss. Louga, 2658 M3 naar Hull. Eng. ssFalcon, 1910 M3, Gent naar Londen.. 28 December: Eng. sis. Ho widen,, '2886 M3, stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. &s. Cormoriant. 4093 M3, stukgoed, van Gent naar Manchester. Fransch ss. Euplieinia, 7757 M3, ledig, van Duinkerken voor Gent. Van 24 tot 28 Dec. zijn langs de Oos^sluis alhier 65 binnemvaartuigeii op- eli 48 afge- scbut; langs de Middjenpluis 19 op- en "l 1 afgeschut en langs de We its Luis 7 op- ea 0 afgeschut: M3, bout, van Gent ho-ut, van Gent stukgoed, van tsei BORSSUM WAALKES-V. LEEUWEN, geven tennis van de geboorte van hun docbter G E P K E. Soerabaja. 21 December 1919. Heden overleed na een kort- stondig lijden onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, FRAN8 HARMS, in den ouderdom van 62 jaar en 9 maanden. Allen die hem van nabij gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar dit verlies ons valt. Wed. HARMS-Van den Hout. P. HARMS-Leunis. A. LEUNIS-Harms. X B. DOOMS-HaRMS. j. HARMS. En Kleinkinderen. Ter Neuzen, 28 Dec. 1919. Bij mijn vertrek naar Amerika wensch ik mijne vrienden en bekenden het beste. Ook mijn dank aan den heer M. Hartog, Agent der Holland Amerlkalijn, voor zjjne hulp en bereidwilligheid. J. MAES, Vrouw en Kind. Sas van Gent- Ondergeteekende CORNE- mS^^F LIS KAlJSER, Wegerte Axel, brengt hiermede aan alien die bij de inzameling van gelden hunne offervaar- digheid toonden en mij daardoor in de gelegenheid stellen een kunstbeen aan 4e schaffen, m%n oprechten dank. Axel. CORNEL1S KAlJSER. De BETAALMEESTER te Ter Neuzen maakt be- kend dat vanaf 3 Januari a s zijn Kantoor des ZATERDAGS na 12 uur zal zijn GESLOTEN. Hierbij bericht ik het ge- achte publiek van Sluiskil en omstreken, dat ik mijne Schoen- makerszaak heb overgedaan, aan miim zoon JAN SMIES. Dankend voor de ruimschoots genoten gunst en het vertrouwen, welke ik ruim 30 jaar genoten heb, beveel ik mijn zoon minzaam aan. De zaak van Gnreelmaker en Schoenhandel blijft op denzelfden voet voortgaan. Sluiskil, Dec. '19. J« P» SWIIES, M^ aansluitend aanbovenstaande.be- richt ik het geachte publiek van Sluiskil en omstreken, dat ik de Schoen- maker!) van mijn vaderj P SMIES, heb overgenomen, en beveel mij in ieders gunst aan Sluiskil, Dec. '19. JAN SMIES. Ondergeteekende ziine Smederij overgeraan hebbende aan zijn zouns A. en j. SCHIE MAN, dankt hartelijk voor het vertrou wen aan hem geschonken en beveelt zijn zoons in ieders gunst aan, verder houdt hij zich aanhevolen voor zijn Ijzerwin«el en Kachelsmedt-rij C J. SCHIEMAN—Cappon Ons aansluitende aan bo- venstaande bevelen wij ons in ieders gunst aan, belovende door een minzame en vlugge bediening ons het vertrouwen waardig te maken. A. J. SCHIEMAN. J. A. SCHIEMmN. Axel, 29 Dec 1919. UIT DE HAND TE KOOP met oude Vergunning, voor alle doel- einden geschikt, flmke broodwinning, staande in een der Hoofdplaatsen van Z.-Maanderen, aanvaarden bij overeen- komst. Brieven franco onder No 33, aan het bureau van dit blad. Allen die iets te vorderen hebben van Wed. WILLEMS te Philippine, worden verzocht daarvan opgaaf te doen vo6r 1 Jan. 1920. Vrijdag in Ter Neuzen De vinder daarvan wordt vriendelijk verzocht tegen goede belooning het te willen bezorgen bij de ultgeefster van dit blad Westkolkstraat. Axelschestraat. gevestigd te Dordrecht. De DIRECT1E maakt bekend, dat de op 2 Januari 1920 verval- lende coupons der 41l2°lo Pandbrieven vanaf dien datum betaalbaar zijn bij den heer te HUL8T. het schip „WILNA" met eene lading In elke gewenschte hoeveelheid ver- krljgbaar. Vraagt prijs aan de Na slechts eenige maanden met mijn paard verzekerd te zijn bij de Eerste Nederl. Onderl. Paarden- en Veeverz. Mij. te 's-Gravenhage, stierf plotseling mijn paard en werd mij spoedig de loyale uitkeering ter hand gesteld door genoemde Mij. Niet alieen deze Mij., maar ook den Heer L. KIEL, alhier als vertegenwoor- diger, kan ik ten zeerste bij alle Paarden- en Veehouders aanbevelen. Hoofdvertegenw voor Zeeland is de Heer J. J. DE FEIJTER Kzn. te Axel. Hoek, 18 December 1919. w.g. JACOBUS VAN ES Jzn. HIT DE HAND TE KOOP: Te bevragen bij P. LUCAS, Stoppeidijk (Veer.) TE KOOP ook voor herberg geschikt. Te bevragen bij M. GOOSSEN, Othene. ENZ. ENZ. Ter Neuzen. Noordstraat 84. Ter Neuzen. Boekhant

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 3