Tanflarls ?AI DALEN Frie&che Turf Skuns, Vossen, Zobelfehs. KINDERMANTELS, KAPJES, HOEDJES, JURKJES. Uitreiking Afbeidskaarten. Ouderdomsrente. Vlas-Zaaizaad 2 Qvenkachels en Ledikanten KANTOREN GESLOTeI een f link Woonhuis Martin de Kmijer van Havre. "Wachtende een lading echte Manufactureo en Confectiezask, LokaaLLABELLEVUE" S t a I m e s i. Groote voorraad STOFFEM aan 'ft stuk, STUKGOEOEREN in alie soorten. Tevens voorhanden 0AME5- en HEEREN-MODEARTIKELEMHOEDEN, BOORDEH, DASSEM, MAMCHETTEM, enz. Aanbevelend, WAARSCHUWING. Nieuwe Arbeidskaarten (grijze kleur Te koop wegens vertrek Zaterdag 1 November een beste Saanegeit Door omstandigheden te koop: P00TAARDAPPELS. ONTVANGEN: Axel. Firma P. H. VEENHUIZEN. en ook BAOOELAAK BL0KJES. een best Overkachellje Prima droge Briketten, H. H. Veehouders, Landbouwers, enz., Aardappel-Rooimachines en Sorteerders INUEZONDF.fi MEDEDEELINGEN. LEVINA DE FEIJTER, Goed Groningsch Witbloei, M. BR A N D ES, afwezig Zaterdag 1, Zondag 2 en Maandag 3 November. aanstaande zijn mijne Kantoren te Hulst, Axel, Sas van Gent, Ter Neuzen en IJzendijke gesloten. Ls. VAN WAESBERGHE-JANSSENS. Maandag 3 November BUITENGEWDNE V0DRS1ELLING Gevolgd door een Kluchtspel. Bureau geopend 7x/2 uur. Aanvang 8 uur. Entree 75 cent per Persoon. Na af loop BAL. bij MARINUS DE REGT, Prachtige Zwart en Gekleurd Gebloemde Nieuwste Dessms. Heerengracht 16 S. O. DE VRIES. Tholenstr. l(lt). TE KOOP: VOORHANDEN Een groote partlj EIKEN BALKEN, MINNIK VAN AALST, Zeefdemolens,Dorschmachines, Rosmolens, Snijmolens en Rud Sackpioegen. als veronderstelling is uitgesproken. Boven- dien, aan den anderen kant blijft er tocli een raimte van 1,25 M. en op de Markt kan ook voldoende publiek staan. De heer Van Dixhoom geeft te kennen, in de vorige vergadering slechts schoorvoetend zijn tem aan het voorstel. om den grond aan den publieken dienst te onttrekken, te hebben srei-even, en na de vergadering, topn hem ver- schillende dingen ter oore waren gekomen en hem cebleken was, dat ook in den raad andere gedachten hadden post gevat, gedaehten waar hii nu nog niet verder op zal mgaan, omdat de bevolking er nog niet rijp voor is, maar die oo andere toostanden en meenmgen wijzen, had hij snijt. hieraan zijn stem te hebben ge- geven. Hij verklaart in de toekomst ziin stem niet meer te zullen geven tot bet onttrekken van grond aan den publieken dienst daar in pi a at s van de openbare terreinen te verkleinen, moet getracht. worden deze te verruimen. Er wordt gezegd, dat het bier een vuile. on- aanzienliike hoek betreft, maar. vraagt hij, is er ook wel eens gedacht aan het urinoir, dat zich daar bevindt? Deze gelegenheid zal men daar niet kunnen missen. op een plaats waar in versehillende omstandigheden veel volk sa- men stroomt. is die zeker noodig. Dat urinoir kan wel verplaatst worden op de Markt. maar dan dient er eenig aanzien ann gegeven te worden en dan zal het weer geld kosten. De Voorzitter geeft te kennen, dat het de bedioeling was, dat urinoir te laten veryallen. Dp ruimte. die overbliift, zal te klein ziin om dit te laten bestaan. Hii stemt toe, dat daar- door weer een van de weinigp urinoirs. die in de gem een te voorkomen, voor goed staat te worden opgeruimd. heer Weijns: Die zou toch evpngoed een m°ter of vier naar vonen kunnen worden ge- plaatst De Voorzitter: De bedoeling is nu. dat ndres- sant. het terrein heelemaal zal vol bouwen. Dp beer Weiins wiist er op. dat er nog een hoek overblijft, waar dit urinoir goed kan xtaan. Dp Voorzitter erkent, na inzage der kanrt, do iuistheid daarvan. Dan kan het urinoir bliiven bestaan. De beer De Feliter vraagt. of er veel ge- trf-iik van gemaakt wordt. De Voorzitter geeft te kennen. dat dit. bii vprwhillende omstandigheden zeker het geval Is b. v. met de ianrmarkt, als er muziekuit- TmprinzpTi ziin. kortom bii die gelegenheden. da+ er veel volk on de Markt is. De heer Van Dixhoom vreest, dat nu wel .-eenpfrrn zal "•enomen worden met vemlaat- sing maar dat de heer Antheunis later zal komen met. de vraag om die op te ruimen. De Voorzitter merkt on. dat bet te maken is met een seberm er voor, zoodat het urinoir plf bet ziebt staat. D» beer De Kraker wiist er op. dat. z.ooals de toestand nu is, van de zijde van den heer Mattele toch ook te eeniger tyd het verzoek zou kunnen komen om het urinoir op te ruimen. De heer Van de Bilt zou er ook bezwaar tegen hebben, dat de heer Antheunis een halven meter achteruit moet bouwen. Dp heer Weijns eveneens. Hij zou genoegen will en nemen, dat er naast de Vischmarkt maar een halven meter ruimte blijft, maar wenscht, dat adressant ook het urinoir ver plaatst. Hij wenscht het voorstel van Burge- meester en Wethouders aldus te zien gewijzigd. In de begrooting is verder het loon van den gasfitter verhoogd van 20 tot f 22,50. dat van den fittcrslcerling blijft op f 10 bepaald, dat van de stokers wordt verhoogd van 18 tot 21, dat van den hulpstoker, tevens terrem- werker van f 15 tot f 18. In verband met de duurte en *het zware, werk, wordt dit loon noodig geacht. Het salaris van den directeur wordt uitge- trokken op f 2000 en dus met f 200 verhoogd. Door een en ander verhoogt ook de post voor pensioensbijdragen. Wat de inkomsten betreft, wordt, het licht- en kookgas geraamd op 22 cent per M3. Of dat te veel of te weinig is, kan thans nog niet worden gezegd, dat hangt in hoofdzaak af van den kolenprijs. Voor kracbtgas blijft het he paald op 15 cent. Als opbrengst van de cokes kan slechts een bedrag geraajnd worden, daar dit moeilijk juist te schatten is. De jaarwedde voor de lantaarnopstekers is voorloopig nog blijven staan, daar bet niet bekend is, wanneer de automatische ontste- king gereed zal zijn. De heer Dieleman vraagt hoe het staat met de Zondagsrust. De Voorzitter deelt mede, dat. in verband met den 8urigen werkdag het personeel zal moeten worden uitgebreid en dat het misschien daardoor mogelijk zal zijn het personeel meer vrije Zondagen te geven. Overigens wordt het werk op Zondag tot het hoog noodige beperkt, maar het kan niet heelemaal gemist worden. Dat zou de directeur toch uit eigen beweging wel doen. De heer Weijns vraagt of op de zes dagen niet zooveel gas in voorraad kan gestookt wor den, dat het des Zondags niet noodig is. De Voorzitter antwoordt cmtkennend, dat kan niet. De heer Oggel merkt op. dat de adviseur voor den houw der fabriek, de heeT Van Nif- trik, destiids heweerde, dat het wel kon. De heer Weijns zou ct voor zijn, dat er niets geheurde wat gemist kan worden. De Voorzitter weet niet better of zulks is rppel. Hii zal echter ten overvloede den direc teur danrover nog wel eens spreken. Hr ziin ten slotte werkzoamheden, die onmogelijk kun nen nagelaten worden. De bewTOoting wordt met algemeene. stem- men va.stgesteld op e-en eindcijfer van f 67.881,30. 18. Vagtstellen gemeeptebegrooting voor 1920. De Voorzitter wenscht in de eerste plaats de posten te bespreken, waaromtrent door de commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Van Dixhoom, Weijns en De Kraker, inlichtingen worden gevraagd. In de eerste plaats wenscht do commissie inlichtingen omtrent den post „schrijfloonen f 1000. Burgemeester en Wethouders wenschen dien post, waaruit wordt betaald de vfergoeding voor het verrichten van schrijfwerk ter gemeente- secretarie door anderen dan de vaste ambtena- ren enz. te verminderen met 500, doch den post ..jaarwedden van de ambtenaren ter se- cretarie" uitgetrokken op f 3900 met dat be drag 'te verhoogen, ten einde als jaarwedde voor den commies ter secretarie in plaats van f 1300 f 1800 te kunnen uitloven, daar voor het nu toegekende salaris geen enkele sollici- tant opkomt. De heer De Kraker vraagt of zoo'n amb- tenaar dringend noodig is. De Voorzitter antwoordt bevestigend; het is dringend noodig, dat er ter secretarie een amb- tenaar komt, die die hoofdleiding aan de za- ken kan geven. De heer De Kraker:Zal er dan daardoor een ander komen te vervallen of overbodig worden De Voorzitter: Neen,- maar dan zal het werk in den gewonen kantoortijd kunnen geschieden en dan zal het des avonds komen werken, nu door den een en dan door den ander, hetgeen ik niet aanbevelenswaard vind, komen te ver vallen. De heer De Kraker: Ik kan er wel mede in- stemmen, als er maar geen ander voor moet ruimen. De Voorzitter: De commissie wenscht ook inlichtingen omtrent den post „Bevolkingsre- gisters en nummering der huizen" 500. Deze post is nog 1000 te laag geraamd. De bevolkingsregisters moeten worden ver- nieuwd en nu zal het noodig zijn, daarvoor een kaartsysteem aan te schaffen, dat, blijkens informatie, f 1500 zal kosten. De heer Oggel merkt op, dat het toch geen vooirschrift is, dat een kaartsysteem wordt genomen. Men kan weer opnieuw registers in- richten. De Voorzitter erkent zulks. maar voegt daar aan toe, dat bij informatie gebleken is, dat ook bij gebruikmaking van nieuwe registers het bedrag veel hiooger zal komen. De kosten daar-' van zijn ook zeer hoog. Hij meent, dat er geen bezwaar is het bedrag op f 1500 te bepalen. als geen kaartsysteem wordt genomen, kan het nog altijd veranderd worden. De post onder hoofdstuk V, afdeeling 2, ar- tikel 1, van f 2950, waaromtrent de commissie inlichtingen vraagt, betreft, vervolgt de Voor zitter, de voorgenomen verbouwing van de secretarie. Jarenlang is daar over reeds ge- sproken en telkens werd die weer van de be- grooting afgevoerd, in verband met de kosten en do weinige ruimte, die de begrooting bood. Toch ware verandering zeer gewenscht, want het moet gezegd, dat de inrichting van de secretarie wel nergens zoo gebrekkig is als in deze gemeente en bij ambtelijke bezoeken is daarop dan ook gewezen. De toestand van de knsten is alleirtreurigst en komt er publiek, dan schuift dat maar steeds op, tot de men- schen achter de ambtenaren staan, terwijl zij zitten, te werken, omdat een behoorlijke af- scheiaing wordt gemist. Oorspronkelijk heeft het plan bestaan de secretarie te veranderen, door den muur, die de secretarie van de kadastorkamer scheidt, weg te breken en die twee lokalen ineen te brengen. Dat is echter maar een halven maat- regel en zou geen mooi zicht geven, omdat het kadasterkam ertje zooveel lager van zolde- ring is. Dat zou een hoop geld kosten en geen verbetering brengen. Burgemeester en Wet houders zouden daarom de verandering maar tot het hioogst noodige willen beperken, en dan vercfer afzien of er een gelegenheid komt om tot een algeheele verbetering over te gaan. Daarbij komt nog, dat ook is overwogen, dat het voor het gebouw bezwaar zou kunnen op- leveren om den muur weg te breken, die een verbinding vormt tusschen den binnenmuur en den zijgevel. Deze werkt nu reeds naar buiten en dat zou misschien dan nog erger worden, daar het gebouw er door verzwakt wordt. Mis schien zou dan de verandering kunnen beperkt worden in de eerste plaats tot die der kasten en kon deze post worden teruggebracht tot f 2000. De heer Oggel meent, dat 1500 ook wel voldoende zou zijn, doch de Voorzitter acht het beter die or f 2000 te houden. De heel" Van Pixhoorn deelt mede, wel eens te hebben gehoord, dat er vroeger een plan ge maakt is, om het stadbuis te verbouwen en daaraan te verbinden een beursgebouw. Als dat soms op papier staat, zou hij dat wel eens willen zien. Vooral vestigt hij daarop de aan- dacht naar aanleiding der opmerking van den heer Dieleman in de vorige vergadering, om trent de ongelegen plaats waar de weekmarkt wordt gehoude.n. Et* bestaat bepaald behoefte aan een beursgebouw en gaarne zou hij zien, dat dit eens onder de oogen werd gezien. Tot de mogelijkheid of onmogelijkheid van zooda- nig plan vast staat, zou hij dan alle kosten aan de secretarie willen besparen, want leidde het tot algeheele verbetering, dan was dat weggeworpen geld. De Voorzitter weet er niets van, dat een der- gelijk plan op papier zou bestaan. Hij gelooft wel, dat men in de goede richting zou gaan. door op vemieuwing van het stadhuis aan te sturen, maar waarschuwt, dat dit groote kos ten met zich zou brengen en, als de hoofde- lijke omslag wordt vastgesteld, hoort men nu reeds klachten over het groote bedrag dat noo dig is. De heer Van Dixhoom meent, dat er mis schien een middel ware om dat te verkrijgen zonder dat de kosten voor de gemeente te be- zwarend zouden worden, namelijk, als er tegen- over de kosten ook een bate kon staan. Hij zou de mogelijkheid daarvan willen onder- zoeken. (Wordt vervolgd.) SCHEEPV A A RTBKWEG1NG 27 Oct Eng. ss. Effy Gray. 1093 M3; fruit, 'van Gent naar Newcastle./ 28 Oct. Eng. ss. Dajrlington, 3044 M3; stuk- goed; van Antwerpen voor Gent'' 28 Oct. Eng. ss. King Fisher. 81B M3; stuk- goed: van Gent naar Londen.' Van 27 tot 28 Oct- zijn langs de Oostsluis ahier 27 binmlenvaartuigen op- en 35 afge- scliut; langs de Middptisluis 9 op- en 10 af- geschut en langs de Wests]uis 0 op- en 3 afgeschut. Zoo de Heere wil en zij leeft hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Echtgenoote van J. C. DE Jonqe, op Vrijdag 81 October, haar 80sten geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Hare dankbare Kinderen, Behuwd- Klein- en Achterkleinkinderen. Hoek, 29 October 1919. Dankbetulging. Ondergeteekende betuigt zijnen wel- gem enden dank aan de „Onderllnge Veeverzekeringmaatschappij in het voormalig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven paard M. BLOK. Hoek, October 1919. Vriendelijk verzoekt men de vrouw die Zaterdag een Tafelkleed heeft medegenomen op zicht, het terug te brengen of te komen betalen om verdere ▼ervolging te vermijden daar zij gekend is. Zij heeft nog 8 dagen tijd om het terug t; bezorgen. zijn vanaf heden vetkiijgbaar, de gtoene Arbeidskaarten zijn 1 Nov<m- ber a s vervallen Den Onder-Inspecteur van den Havenarbeid, A NOLET. Alle personen van ©5 Jaar of ouder, die wonen op of in den omtrek van Slulskll en aanspraak meenen te hebben op b >vengenoemde rente, worden uitgenoodigd tot eene bespreking in het Zon dagsschooI gebou w al daar op Zaterdag 1 Nov. a.a., des namiddags tusschen 3 en 4 uur Belastingpapieren en pensioenboekjes meebrengen. De tusschenpersoon, J. C. JANSEN. tegen billijken prijs te koop aangeboden. Adres: N. V. Ned. Vlasindustris CANISVLIET. Een Fonograaf met dubbele Veer, zoo goed als nieuw, en 16 mooie Platen, een compleet Catrolwerk met Touw, geschikt voor slacnters enz een Vleeschblok.eenWeeg- schaal met marmeren Bladen en Gewichten, eenig Slachters- tulg. een Worstmolen en een Rljtuig (vier persoons), op Gummibanden enz. Nieu wediep A'Ter Neuzen. T E KOOP Donzevisserstraat 22 TE KOOP Te bevragen bij PHIL1PPUS HAAK, Nieuwedleps raat. TE KOOP: staande Kazernestraat. Te bevragen bij H, Versluljs, Nieuwediep 29, een sedert 20 jaar bestaande staande op de besten stand te Ter Neuzen, welke een zeer ruim bestaan oplevert Huis ook voor andere hedrijven geschikt Voor ernstige reflectanten bdeken ter inzage. Geen tusschenpersonen. Brieven onder No 109, bur v. d. bl. AxelscheBrug, van deWed. DEZEEUW TER NEUZEN. door de Nederlandsche Tooneelisten. Directie JOH BAKKER. Opvoering van: Beroemd Tooneelspel in 3 bedrijven van wijlen VICTOR DRIESSENS. TE KOOP Eitfenheimers Goedgekeurd te velde door de V. N. A. Landb. te Axel, Q 41. TE KOOP aan veel verminderde prijzen, worden franco huis bezorgd. Aanbevelend, N. V. DE HOOP, Ter Neuzen. indien U Uw Staimest verkoopt, wendt U dan persoonlijk of schriftelijk tot J DRIESSEN, M ddelburg, Nieuwe Poortstraat 196, Mesthandel. Kantoor- uren 8 30 12 en I 305 uur. Bij eventueele aanbiedingen wordt U op verzoek door een der Agenten bezocht. Levcing kan geschieden per wagon of schip Bij matige prijzen en prima kwaliteit kan steeds betrokken worden. Pianken, Kepers, Ankers, Kettingen, Locomobiel 20 1 p k. heelemaal compleet, Kookfornuizen, Bascuuls, Kinderauto, Kinderfietsje, Ramen. Deu'en, Kozijnen, Touwwerk, Tafels, Stoelen, Ledikanten, Kachels, Vuiinisbakken, Huistrapjes, Waschtobben, Winkelbakken.Gladdraad, Kippengaas, enz. enz. enz. Ook te koop: Koolteer Carbo- lineum. Blakwarnis, Ledertraan, Klompen Te koop en te huur: Rechters, Kruiwagens in soorten, Ladders, Bas cuuls, Directiekeet, Dekkleeden in diverse maten. Tel. No. 16. Ter Neuzen. TE KOOP: J. VAN DIXHOORN, Ter Neuzen. B Ontvangen groote sorteering N T W E R K FLUWEEL en ZIJDE, in alle prijzen en klenren. Firm J. DE SfflDT-POTHOVEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 3