Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeen wsch-Vlaanderen No. 6892. Zaterdag 20 September 1919. 59e Jaargang Bekendmaking. giB'IRS'X'JBJ BLAD. AsnwpiDg Yerkrijgbaarsielliflg Le^ensmiddeleo. BIWNtWtAN a BU>T£NLANP. PRKPIKBBPRTEH 8E^EN6D£ BERiCHTE^ De Schippersactie. Bouwen woonhuis. Militielichting 1920. Zondag 21 September 1919. De cholera in China. mm TER 5EIZESSCHE COERAST. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 22-28 Sept. 1919, mag worden afgegeven opbonNo.295b 350 gram Suiker(Melis of bpsoorten). 20 3e aerie der kinder-suiker- kaarten 350 gram Suiker (Melia of bpsoorten). Ter Neuzen, 19 Sept. 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. BU1ZINGA, Burgemeester. B. 1. Z0NNEV1JLLE, Secretaria. De Burgemeester der Gemeente ZAAM- SLAG maakt bekend, dat den Minister van Landbouw, Handel en -Npverheid heeft goedgevonden het suikerrantsoen voor het tpdvak van 9 September tot 7 October1 1919, vast te steilen op 1,4 K.G. per hoofd. De Burgemeester voornoemd, JOH. DE FEIJTER. TWEEDE KAMER. Zitring van Donderdsg. De tpdelijke voorzitter, de heer Fock brengt dank aan de Koningin voor zijn benoeming tot voorzitter geduverde dit zittingsjaar. Hp verklaarde de benoeming te aanvaarden en roept den steun der Kamer in om de brgrootirg voor Kerstmis af te handelen. Het nieuw gekozen Kamerlid de heer Braat wordt beeedigd. De interpellate Sannes over het duuit:- vraagstuk wordt toegestaan. Deze zal ver- moedelpk 14 October plaats helben wan- neer de Kamer weer bijeen is. Aan de orde is nu de stemming over devrpwillige levensverzekering en het ouderdomspensioen Beide ontwerpen worden zondt r hoefde- lpke stemming aangenomen. De zitting duurt voort. EERSTE KAMER: Zitting van Donderdag. Het adres van antwoord op de troonrede wordt zonder stemming aangenomen. Het wetsontwerp betrtftende den aankoop van dengrond voor de iandbouwhoogeschool te Wageningen wordt verworpen met 27 tegen 9 stemmer, omdat de giond veel te duur is. Het wetsontwerp betreffcnde de beschik baarstelling van ievensmiddelen wordt aan genomen zonder beraadslaging en zonder stemming. Eveneens worden aangenomen de beschikbaarstelling van gelden voor den aanleg van drinkwaterleidingen, keuricg en aanduiding van wareD, geldleening voor de vaste jaarbeursgebouwen te Utrecht en de wgziging der personeele belasting. De heer Van Lanschot dient een motie in bevattende den wensch, dat het land- bouwhuisonderwijs haar eigen karakter zou behouden door overleg tusachen het Depar- tement van onderwps en landbouw. Deze zal later worden behandtld. De Kamer gaat uiteen tot 30 September, terwpl Mi nister Aalberse wordt geluk gewenseht. De uitlevering van den gewezen Duitschen Keizer. Een Exchange-telegram uit Parijs meldt Hier verluidt, dat de raad van vgven overeen is gekomen, dat de geallieerde en geassocieerde mogendheden tot Nederland het verzoek zullen lichten den Keizer uit te leveren. Hp zal Daar Engeland gezon- den worden, om daar terecht te staan. Men verwacht, dat Nederland het verzoek van de geailieerden niet gereedelijk zal inwilligen. Te Groningeu zijn Donderdag twee sleep- booten met politie en militairen aan boord het Winscboterdiep opgevaren, waar alle leege pzeren schepen werden opgevorderd. Jubileum De Savornin Lohman. Na afloop der Kamerzitting vara Woeras- dag heeft, naaf De Nederl. meldt, Jhr. Mr: De Savornin Lohman te zijneni huize een groot aantal personera ontvangen, die hem met de licrdenking van zijn veerligjarig Kamerlidniaatscliap kwamen gelukwenschen. Tot de bezoekers behoorden de Minister van Binnenlandsche zaken, de heer Ruys da Becrenbrouck, en bijna al zijne aanbtgeraoo- ten. v Namens een comitd, gevormd uit de naas- te geestverwanten en medewerkers van den heer Lohman, 'werden den jubilaris de ge- lulcwenschen aangeboden vani zijn staatjkun- dige leerlingen en vriendem, waarbij me- dedeeling kora worden gedaan van een ge- rijpt plan, tot het breragen van een, hulde aan den jubilaris, in zOodanigen verm, die hem zelf zeker aangenaam zou zijn pn die ■er toe zou sirekken zijn staatkundig werk ook voor de jongerera te doen leven NederlandBelgie. Havas seinl uit Antwerpen: De senator en on kameriedm van het ar- rondisseoient Antwerpefn bebben een tele-, gram gezondera aan Laroche, voorzitter van de coinmissie voor de hfrzienirag van de tractaten van 1839 om de volledige souv& reiniteit van Belgie over de Scheldemorading op te eischen. Deze oplossing is een vcv- eischte voor de goede verstjanidhoiitiirag voor Belgie en N edCTland. Yotgeras de „Indepandance Beige'' gelooft men niet, dat de olndcrhaiidelingen tus- Nederland en Belgie, die than# te Parijs weer zijn aangeva^igen, voor over virschei- dene weken tot resultaat zullen leiden. Hot werk der lechnische l'aadgevirs, die "de voorstellen inoelen ui twerkcfti, begint deze week en zal vrij langcja tijd in beslag nc- men. Bevroren vleesch. De Vee- en Vleeschhandel meldt, dat 011- ze regeerfng bemrrera vleesch gaat iinvoe- reu; zij heeft reeds een belangrijke party aangekocht. Sterfte aan Spaansche griep. Volgeus mededeeling van liet Ceaitrtaal Bureau voor de Statistjek was de sterfte aan influenza in Juuii 1919 gekomen behe- deu de nor male sterile aap die doodsoorzaak en kan wordefn gezegd, dat de geheorscht hebbende inllutjtiza-epidemde, die met dip bijkomstige ziektm ruim 42.000 pen soneii ten grave steeple, tot het verledene behoort. Geen legermanoeuvres in 1920. In verband met den terugkecr tot de nor- male omstandigheden zullen weder gelklen moelen worden uitgetrokken voor het hou- den van militaire oefetningera als v6or 1914. In verband met dc Langdurige periode, ge- durfende welke bet leger op voet vara oor- log is geweest, wordt beperking mogelijk geacht en ligt het in het vooiiuemen in i920 geen groote manoeuvres of oefduingen in liooger verband te doen houden. De Belgische gezant. Volgens een Havasbericht zou de Belgische gezant l>ij oras Hof, de heer Cart,o|ii de Wiadi, zijne terugroeping liebbe'n gevraagd. Naar aanleiding daarv,a(n meldt het Haag- sche correspondenitiebUreau Het is onjuist, dat de beer Carton de Wiart, Belgisch gezant te 's Gravenhage, zijn terugroepirag ver/.ocht heeft, zooalsdoor eenige bladen is gemeld. Ajidei-zijds is de veronderstelling geoorloofd, dat de bijzoai- dere zending, welke hij sedert de ma and April jl. le 's Gravenhage vervult, zal ein- digen op den datum va^i 16 Novembeig wel ke defiiii'lief vastges'teld is voor de a'gemce- ne verkiezingdu. Daar inderdaad de hear Carton de "Wiart seder I nieer dan 23 jaren afgevaardigde vain Bi'ussel is, hebben zijn politieke vrienden er bij hem op aangedrongdu, dat zijn me- dewerking bij de aanstaapde grondvelgti vende vcrgadernig nodi voor het Parle- ment, noch voor het land gemist zou wor den. Hulp voor kraamvrouwen. Tijdeiis den oorlog is in Duitscliland aan kraamvrouwen financieele onderstaunting ge- geven, die voor het gi-ootste gedeelte be- taald werd door het rijk, voor het kleinste door de ziekenfondsen. Reeds lang is ei' sprake van geweest deze subsidie in vrcdes- tijd te houden, docb de koslem achtte men te hoog. De ziekenfondsen, die tijdens den oorlog, tocn al zooveel te betalen haddent, verzetten zich tegen de verlefnging en eisch- ten, dat het rijk alle kostera zou drageu. Maar het rijk ging al onder de lastetn ge- bukt. En de zaak bleef rusten. Tot, kort voor het reces de beide regecrings- partijen in de Rationale vergadering cen wetsontwerp aannamen, die deze materie regelt. In de kostera voor de financieele hulp aan zwangere vrouwen eai kraamvrouwen zal nu gedeeld worden door het rijk en de ziekenfondsen. De kosten fro or het rijk wor den geraamd op 100 millioen mark per jaar. TER NEUZEN, 19 Sept. 1919. Het weerbericht van het meteorologiseh in- stituut te De Bildt van heden luidt als volgt r Hoogste barometerstand 760,2 Stornoway. Laagste barometerstand 749,5 Sylt. Verwachting tot den avond van 20 Sept. Matige, tijdelijke wellicbt krachtige Weste- lijke tot Noordelijke wind, veranderlijke be- wolking, nog regenbuien, aanvankelijk koeler. Geref. gemeente. Bij de Geref. gemeente te Ter Neuzen is tot predikant bcroepen Ds. J. Fraanje te Barne- veld, vroeger aHiier. Op de kermis. Bij voortduring blijkt in de eerste plaats het circus Libot eene attractie, zoowel "Woens- dag- als Donderdagavond was het er zeer vol. Ook bet tooneelgezelscbap van den heer Joh. Bakker heeft weder niet over gebrek aan be- langstelling te klagen. Woensdag, bij de op- voering. van „Dronken Leen" en Donderdag toen het bljjspel „Jan Ongelnk" werd opge- voerd, was de tent overvol. Een attractie van het kermisterrein is bii avond in de eerste plaats de stoomcaurronsel van den heer F. Janvier. Het was voor de eerste maal, dat we het nieuwe front, geheel verlicht konden aanschouwen. Yoortdurend lieeft deze ondernemer gewerkt aan de vol- making zijner inrichting, eerst in de tent, loch wat hij nu met het nieuwe front heeft daar- gesteld overtreft alles, wat op dit gebied te zien is. Als bij avond de homlerden gloei- lampjes zijn ontstoken, biedt de tent een fee- rieken aanblik, die niet nalaat de belangstel- lenden daarheen te lokken, waardoor ze ook allicht worden aangespoord om ook in de tent eens een kijkje te nemen. Op Donderdagavond was de bovenzaal van het „Hotel des Pays-Bas" goed bezet, ter ge- legenheid van de daar gcgeven soiree. Door den heer Goudstikker was daar een puik or- kest bijeengebracht, dat de bezoekers ont- liaalde op muziek, zooals wij die bier sinds lang niet meer hoorden. De nummers van het orkest werden afgewisseld door voordrachten van den heer David Staal, wien ook den bijval der boorders niet werd onthouden. Een gezel- lig bal was het slot van den avond. Heden werd alhier door den architect Joh. A. Fep voor den Ed.Achtb. fleer Huiziuga, burgemeester dezer gemeente, in het openbaar aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan den Axelschen weg. Ingeschreven werd als volgt le perceel (metselweik) P. J. Rpnberg 5292, Gebr. Kolpn 4700, Gebr. Nieuwelitk te Hoek 4650, P. M. Oostdpk 4610, M. W. Nieuwelink te Hoek 4500, W. P. Nieuwelink 4399. 2e perceel (timmerwerk) F. Romepnsen 4997, I. P. Casteleijn 4574, K. Dieleman te Zaamslag 4390, J. A. Meertens 4385, A. D. Kapeer te Zaamslag f 4205, P. A. Leunis 4065, D. Galle te Zaamslag 3900. 3e perceel (smidswerk)1 J. G. Verlinde 552. 4e perceel (loodgieterswerk) Wed. Guequiere 433, I. Gutquiere f 380 en Aug. Dhaeze 350. 5e perceel (schilder- en glaswerk) A. van Dupze 1078,50, J. R. Platteeuw 950, J. Verlinde 931 en A. de Zeeuw 874. Perceelen 1 en II F. P. Voet te Kloos- terzande en P. J. de Waal te Kuitaart 10.100 en C. H. H. Wisse te Zaamslag 8.995. Peiceelen 14 K. Dieleman te Zaamslag 10.058. Voor de massa C. H. H. Wisse te Zaam slag en A. Kupper te fleinkenszand 10.800, J. A. Meertens f 10.690, J. Elfrink 10.630. Gegund aan de laagste inschrijvers in perceelen, zpude de heeren W.P. Nieuwelink, D. Galle, Joh. Verlinde, Aug. Dhaeze en A. de Zeeuw. Werkloozenzorg voor transportarbeiders. Zaterdag j.l. heeft een conferentie plaats gehad tusschen den dienst der Werkloosheids- verzekering en dc besturen van den Centralen Bond van Transportarbeiders en de Ned. Fe- deratie van Transportarbeiders over een sy- steem van werkloozenzorg voor transportar beiders. Voorloopige bevredigende overeenstemm i ng werd in deze bespreking bereikt. Broodkaart. De directeur van het Rpksbureau voor de distributie van graan en meel maakt bekend, dat als wittebroodkaart voor het llOde tijdvak, hetwelk loopt van 1927 September, zal dierien de Rijksbroodkaart in blauwe kleur op rooden ondergrond. Het Neerhof. De Kon. Maatschappij Het Neerhof" te Gent, welke tijdens de Duitsehe bezetting liare werkzaamlieden voor het inricliten van ten- toonstellingen bad opgeschort, zal de 30e ver- jaj-ing def sticbting van de maatschappij thans lieAlenken door het inricliten eener tentoon- stelling van vogelteelt op 29 en 30 Nov. en 1 Dec. in de groote zaal van het Casino. In de eerste helft der volgende maand zal het pro- gramma verschijnen. SAS VAN GENT. Zwoele Atmospheer. Nu de atmospherische z'woelte van de lucht is, beginnen zich aan den eeononiischen liemel dreigende onweerswolken samen te pakkeu. Men spreekt over niets anders meer dan over de a.s. werkstaking, die bij den aanvang der komende week staat uit te breken, wamujer door de verschillende arbeidersorganisaties geen genoegdoening verkregen wordt van bun eischen. Reeds sedert eenige dagen is door deze lichamen eene loonactie begonnen ter verkrij- ging van betere arbeidsvoorwaarden. Als minimumeischen worden gesteld voor ongeschoolde werklieden fl.23 per week, in- voering van den vrijen Zaterdagmiddag, be- taling van de feestdagen. Er wordt druk vergaderd en geconfereerd doch tot nu toe is het resultaat nog niet be kend. Bepaald vijandig tegenover deze looneischen staan de werkgevers niet, doch wel wordt aan- stoot gevonden in de vreemde inmenging van vreemde olementen in de arbeidersorganisa ties, adviseurs, leiders, vertrouwensmannen of hoe men deze personen dan ook noemen wil. Met dat al heerscht er een gedrukte stem ming, welke wel niet veranderen zal voor en aleer eene bevredigende oplossing aan dit arbeidersconflict gegeven is. Naar verluidt zal Zondag a.s. te Selzaete eene z.g.n. grooten pool worden gehouden, eene arbeidcrsmeeting waarop Anseele uit Gent als spreker zal optreden voor de Belgi sche arbeiders, terwijl de harmonie van ,,De Vooruit" voor de noodige nyizikale or>lniste- ring zal zorg dragen. TER NEUZEN. Bp de Dinsdag alhier gehouden loting voor de militie, waaraan alleen door de dienst- plichtige lotelingen werdt deelgenomen, was de uitslag als volgt 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 24 -25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 N A M E N DER LOTELINGEN. van Hoeve Jacobus. Elve Boudewpn Willem. Verelst Pie ter. van Driel Cornelis Jules. Wolfert Jan Cornelis. Meeusen Adriaan Abraham. de Vuijst Cornelis de Doelder Pieter Daniel. Verhepke Corn. Jcs. Math. Adolf. Faas Anthonie Nicolaas. Joos Petrus Francies. Yerhelst Jan. van de Velde Anthonie Jacob. Wullems Jacobus. Hamerlinck Johannes Petrus Aloisius. Goethals Camille Francies Joseph. Allaart Christ iaan Hendrik Johan. Riemens Pieter. Lauret Seraphinus Norbertus Joh. de Mul Joos. Verlinde Anthonie. van Strien Johannes. Harte Michiel Pieter. Jansen Anthonie. Hamerlinck Joseph Gustaaf. Kolijn Jacobus. van Maelsaeke Johanms Adriaan. Scheele Joost Dirk. Drabbe Maarten. Doppegieter Alusius Joannes. Verlinde Gelein Joost. ten Hoeve Pieter Frans. Riemens Cornelis Pieter. de Feijter Adriaan. Machielsen Cornelis. de Nps Florentinus. van Dixhoorn Rokus Jacobus, van Langevelde Cornelis Jacobus. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 94 u., "dhr. L. Dek en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. u, Ds. A. Timmerman, Dediening van den H. Doop en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 94 u., Ds. E. Raams, 24 n., geen dienst en 's avonds 64 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 94 u., geen dienst en 24 u., Ds. E. Raams. Axel. 94 u., geen dienst en 2 u., Ds. 3. B. Th. Hugenholtz. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Hoek. tJereformeerde Kerken. 94 u,, en 2 u., Ds. H. v. d. Wall. Chr. fiereformeerde Kerk. Zaamslag 94 u. en 24 u. (nieuwe tijd), Ds. L. de Bruijne. Qereformeerde Qemeente. Vlooswjjkstraat. Ter Neuzen. 9 a., 2 11. en 54 u. (oude tijd) leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., (oude tijd) leeskerk. Lokaal „Eben-HaZ«er" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen, Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur 'e Namiddags om half drie Lof. RECHTSZAKEN. D,e reclilbank te Middelburg stelde F. L. Dh., oud 41 j., koopman te Zuidzande, ge- delineerd te Middelburg (in vtrbabd niel den moord op het cchtpaar Perrels) buitera vervolgirag vara liet hem ten. laste gelegdc misdrijf, en beval zijne i'nvrijheidstelling. Hersteld. De wach tmeest\cf der ltiarechaus: ee Van Ooslen te Dcventer, die bij den aldaar door den Rus Zotof gepleegdera aanstag lcvens- gwaarlijk in de borst werd getroffen, is liersteld uit het ziekenhuis ontstageu. Een sliimne! Dinsdagmiddag wenl een! politieageht te Rotterdam gewaarscliuwd, door iemand, die meededde, even te voren gezien te hebben, dat in eera "berucht huis eeftt boertje werd binraengelokt, zoodat hij meende te Imogen veronderstellera, dat 1) inn en zeer korten tijd de aangifte van ..bcroovirag van een bui- teramara" zou volgen. Naar .aanleidinig van deze boodschap stelden twee rechercheurs zich verdek't in de nabijheid Dp. Na eeni- gen tijd kwam iemand, die ovcreerajiwam met het verstrekte slgnalemenit, liet bewus- te pand uit. De rechercheurs sj raken hem aan era vroegen. hem zijn geld eens na te tellen. Ira plaats van dit te appreciecren, begon de „buitenma;n" tegen beidera uit te varen. Zoo'11 gladde joingen als hij was, beroofdetit re niet. De rechercheurs gui- gera liuns jveegs, doch wfe schetst hun, veronl'waardigirag, toen eenige uren Later dezelfde man aan het bureau aangifte kwam doen... dat hij uit' zijn portefeuille j 500 miste. Omniddellijk werd nog een orader- zoek in het bewuste pand ingesteld, docfe natuurlijk zonder resultaat. De vogels wan ran gevfogeni Straatmuzikanten. Drie jongedames uit Den Haag en eea Leidsch student hebben een zomerreisje ge daan als straatmuzikanten verkleed. Zij heb ben gezongen in het Gooi, in Overijsel en GeL derland, op rijwielen reisden zij, en zij sliepen in een meegebrachte tent. In het Gooi „maak- ten" ze dagen van ver over de dertig gulden. De drie meisjes hebben zang gestudeerd, en de student is een eehte, maar zeer muzikale, ban- jo-dilettant. Bijna overal werden de zangers goed ontvangen. Hun bloote voeten wekteu meestal nicelij, ook wel afschuw. Vermakelijk vonden zij de uitlatingen van bange gastvrou- wen soms. Reisden zij per tram of trein over grootere afstanden, dan werden de reiskosten in de wagens altijd raimschoots temgverdiend Een dame in het Palace-Hotel te Hilversum was erg geroerd door hun aanblik en hun lie- deren. Zij kregen thee en goede fooien. Eens gaf een dame hun twee gulden 0111 te zingen onder het venster van haar zieke kindje. Er kwamen echter soms ook minder prettige avonturen voor. Het. viertal lieeft plannen ge- maakt, een volgend jaar alles op grooter sehaal te herhalenhunne namen maken zij dan misschien ook bekend. Beschaving. Zondagmiddag zoudera er stierdngevecl 1 ten te Bayonne plaats hebbeJn. Maar de sticren, die uit Spanje moestiera komen, kwamen niet Eindelijk, om zes uur, kora het spel begln- nen. Er warejra echter slechts drie stie- ren om le worden gedood, iiiplaal-s van zes, zooals Was a.angekondlgd. Va'ndaar een geweldige woede onder liet publiek, dat de arena in brand stak. Er vielen geen persooplijke ongelukken voor, maar de schade. is aanzienlijk. Naar de Times uit Peking verneemt, heeft de cholera-epidemic zich noch te Peking, noch te Tientsin uitgebreid. Te Tientsin zpn slechts vreemdt lingen overleden. In Honan kwamen 500 sterfgevalien voor. Vooral iD Noord China moet de sterfte zeer hoog zijn, Ook Mandsjoerpe heeft zeer sterk geleden, voornamelpk Charbin, waar binnen drie weken circa 4000 personen sherven, onder wie zich 250 Russen en 50 Japanners bevonden. De overige waren Chineezen. Men veiwacht, dat de tpide- mie binnen etkele weken uitgewoed zal zpn GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 11 September 1919, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de ledeu: L. J. Geelhoedt. L. T. van Hasselt, J. J. de Jager, D. Scheele, H. J. van den Ouden, P. van Cadsand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. B. G. de Meyer, H.J. Colsen, N. A. Hamelink, G. B. Duiker- Blekkink en P. C. Geensen. Na opening der vergadering stelt de voor zitter aan de orde: (Vervolg.) 10. Vaststelling verordening tegen beper king van woongelegenheid. Burgemeester en wethouders stetllen voor, vast te steilen de volgende VERORDENING tegen beperking van de woongelegenheid in de gemeente Ter Neuzen. Art. 1. Het is verboden een perceel of per- ceelsgedeelte, hetwelk voor bewoning is be- stemd, aan die bestemming te onttrekken. Art. 2. De paling van art. 1 dezer verorde ning is niet van toepassing op hem. die handelt met schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders. Art. 3. Van een besluit van burgemeester en wethouders tot weigering van de in art. 2 bedoelde vergunning kan door den belangheb- bende of zijn wettelijken vertegenwoordiger, beroep bij den raad worden ingesteld. Wordt dit beroep, hetwelk binnen veertien dagen na de dagteekening van de afwiizendc beslissing van burgemeester en wethouders moet worden ingesteld, gegrond bevonden. dan geven burgemeester en wethouders binnen eene maand na de dagteekening van het des- betreffende raadsbesluit eene nieuwe beschik- king op de aanvrage, met inachtneming van 's reads beslissing. Art. 4. Overtreding van de bepaling van art. 1 wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste zes dagen of met geldboete van ten hoog ste j 25. Art. 5. De opsporing van overtreding dezer verordening wordt opgedragen aan den in- specteur en de agenten der gemeentepolitie, benevens aan den gemeentebouwmeester. De ambtenaren in dit art. bedoeld, leggen, voor- zoover zij niet reeds krachtens eene andere hoedanigheid de bevoegdheid tot opsporing van overtredingen bezitten, in handen van den burgemeester de(n) volgende(n) eed of be- lofte af. ,1k zweer (beloof), dat ik'de mij opgelegde plichten met alle naarstigheid en zonder aau- zien des persoons zal vervullen. Zoo waarlijk helpe mij God almachtig. (Dat beloof ikL" Art. 6, Deze verordening vervalt op 1 Janu- ari 1921, voorzoover niet voor dien datum to+ haar intrekking zal zijn besloten. De heer Scheele geeft te kennert, dat bii de vorige maal, toen de zaak, die deze voorge- stelde verordening tracht te regelen, in den gemeenteraad ter sprake kwam, reeds de vrees heeft uitgesproken, dat dit wel wel te diep zou ingriipen in het eigendomsrecht Hij heeft vooral het oog gevestigd op den klemen handelsman, die zijne zaak wenseht uit te breiden of een zaak te beginnen en die daar-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 1