TJnifonnkleecling Tandart; Eertstein VAN DALEN HEERENHUIS, Militairebarak, Van Eijsden's Export Vroege Aardappelen. M ode s. DeNicotinefabriek 13, 14 en 15 Aug. a.s. SCHELLEMAN-BEGIJN, Zaaigranen te koop: H.H. Fruithandelaren 1 KISTEN Mr.Dweparl&Zoon Aanbesteding. MACADAM, Tanden es Gebitten Huishoudelijke Artikelen 6000 droge EIKENMUTSAARDS eziet onze pracht D. G.KOOPMAN,Zaamslag(Yeer), PatentlsSoem. Opmerking Handelsberichten. HET BLOED IS HET LEVEN. IDVERTENTIEN. S L UISK I L Openbare Veiling. 14 boomen APPELEN, 2 PEREN, Uit de hand te koop wegens yertrek TANDART S, sen net Burgermeisje, Groote partij eiken Balken en Planken, en 500 bos Dekgerden. Hoofd Eau de Cologne Geitenfokvereeniging „DE EENDRftCHT" Kostgangers gevraagd. Eetkraam. Uit de hand te koop: met volledigen inventaris, Rud Sack's Een- en Tweeschaarploegen Goud-, Zilver- en Kleurenbrons, D e s i t r i n e. zwavelzure Ammoniak alle soorten van Hoeden Schoone Looppaarden, Kerkboeken on Bijbels. Nieuwstr. AXEL Millioentarwe Wilhelminatarwe Erwten (kortstroo) Groote partij D E, WOLFERT Hz., Rotterdam, 11 Augustus 1919. VEEMARKT. Aanvoer 340 vette runderen, 218 vette kalveren, 805 schapen of lamtneren en 266 varkens. Noteering Koeien le kw. 2,30 tot 2,40 2ekw. 2,15 tot 3,-; 3e kw. 2,— tot 1,90 voor eerste kwaliteit was veel vraag, docb overigens was de handel kalm Ossen le kw. f 2,15 tot f 2,55 2e kw. 2,05 tot 1,95 3e kw. /1,80 tot /1,70 Kalveren le kw. 2,20 tot 2,35 2e kwal. 2,05 tot 1,953e kwal. 1,90 tot 1,80handel vlugSchapen le kw. 1,30 tot 1,35; 2ekw. 1,15 tot 1,25 3e kw. 1,05 tot 1,— weinig omzetLammeren 1,35 tot /1,45 Varkens Je kw. /2,15 tot 2,252e kw. 2,05 tot 1,95 3e kw. 1,90 tot 1,80; licht soort 1,50 tot 1,70. Handel langzaam. EIEREN. f IS,tot 15,— per 100. Buitenlandsche granen kalim Gerst, Amerikaansche, voer, 473,in de re- geeringsveiling 474,tot 458,— Haver, disponibel 38 pond Amerik. White Clipped, naar kwaliteit 23,tot f 24, La Plata, disponibel, 25,Manitoba no. 1, stoomend, 28,75. Mais, gele La Plata, disp. 463. Aug.- Sept., Sept.— Oct. 470, Amerik. Mixed afwjjkende kwaliteit 540, Dec.Jan. afl. 495, Boonen disp. Chineesche (oude) 23,50, dLp. Chineesche erwten 32, In publieke veiling verkocht. Mais van 22 tot 22 Yji beschadigde coceskoeken 9,Duivenboonen, gezonde, 281/4 tot f 27Y4, groene f 30Y+. Koolzaad, nieuwe oogst, goede, 50Y4 tot 43, uitschot f 171/s tot 25, Afvai 91' /s tot 17. moet van tpd tot tjjd gizuiverd worden. Overtollige gal en slpm moeten verwpderd worden. Een goede geregelde stoelgang een eerste vereischte. De Laxeerpillen van Aphotheker BOOM, verkrpgbaar in gesloten doosjes a 25 ct. en 50 ct. in de meeste Aphotheken en Drogistwinkels en te Ter Neuzen bp J. J. KENSE, zuiveren het bloed en verwjjderen de vuile stoffen uit het lichaam en voorkomen daardoor vele ziekten gedurende JOHANNA VAN DRIEL, Afd. Axel" Z, L. M. Landbouwonderwijs. houdt Zitdag te Ter Neuzen, Lange Kerkstraat 5, elken Woensdag van 9)l!i—2 uur. Op Woensdag 13 Augus tus a.s. om 11 uur v.m. in het Veilingsgebouw van een Scoot Brouwarljstraat (Hoek Havanstraat) Ter Neuzen, V Is dageHjks te consulteeren van 9-12 en van 2—1 uur. Plaaisen van Kuns tanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en Tandziekten. ER BIEDT ZICH AAN voor hulp in de huishouding of bij kinderen. Brieven: Adres Dijkstraat 92. TE KOOP P. PLATTEEUW, Teleph. 77. Ter Neuzen. TE KOOP GEVRAAGD TE KOOP AANGEBODEN: (ook verkrijgbaar per 1000 stuks), G. DE BRU1JN, Hulst, Overdamstraat B 117. is het beste middel, doodt onmiddellijk alle hoofdonrein. Verkrijgbaar in flacons van 25, 40 en 55 cent. Belanghebbenden, worden er op attent gemaakt, dat vanaf Zaterdag 16 Augustus geen gelegenheid meer bestaat tot het leverien van VROEGE AARDAPPELEN bestemd voor het Buitenland. HET BESTUUR, Groenten- en Fruitveilingsvereeniging TER NEUZEN en OMSTREKEN. W. DE B0KX, Ter Neuzen. Standplaats Axelsche Brug. TE KOOP en Cultivators. Deeringbinders en Maaimachines, Nieuwe en gebruikte Rosmolens, voor een, twee en vier paarden. ZEEFOENMOLENS, Aardappelrooimachines, Aardappelsorteerders. Nieuwe en gebruikte SNIJM0LENS. DORSCHMACHINES. J. VAN DIXH00RN, Ter Neuzen. los en verpakt in doozen. J, R. PLATTEEUW, Noordstr. 59. Tel. 130. Ter Neuzen, BIEDT TE KOOP AAN onder A.H.V. F. C. ZONNEViJLLE, Axel. heeft af te geven puike Amerikaansche Prijzen sterk concurreerend. HART0G BARKER, BoekhandeL met 95 en 100 punten. met 90 en 95 punten. met 94 punten, alles goedgekeurd op -stain. J. HUIJSSEN-DIELEMAN, Telefoon 156. Ter Neuzen. Tegen spotprijs af te geven „LA VITESSE", TANDMEESTERS. 72 Ommeganckstraat 72 (nabij den dierentuin) ANTWERPEN. Het verbouwen van een Woon- en Winkelhuis, staande Noord- straat te Axel, in twee perceelen an in de massa. van 250 duizend K.G. Pijnlooze behandeling. Gegaran- deerd werk. Zeer matige prijzen. Steeds voorhanden: a 11 e r 1 e i alsEMA1LLE-BLIKWERKEN, BORSTELWERK, DWEILEN, 2EEMEN, SPONZEN, enz. enz. Aanbevelend. Ter Neuzen, Aug. 1919. besluit te nemen, waarbij wordt bepaald, dat Let gemeentebestuur toetreedt tot de ri,jksrege- ding, vervat in het werkloosheidsbesluit van 1917. Is eenmaal dat besluit door de raad geno- men, dan moeten de bepalingen van de orga- hisaties willen zij steun ontvangen voor hunne leden ter goedkeuring mgezonden -worden bij het rijksbureau. In den regel zullen de organisaties wel de bepaling opnemen, dat een uitkeenng word gegever. van 1 per dag tot een maximum van 100 dagen per jaar. 1017„ olgens het ..Werkloosheidsbesluit 1917 wordt de bedoelde uitkeenng, voor de werk loozen met 100 verhoogd, waarvoor ryk en gemeente ieder 50 bijdragen. De werkloo zen ontvangen dan f 2 per dag. Op de vraag welke de uitgaven voor de ge meente zullen zijn, is geen afdoend ahtwoord te geven. Dit zal pas kunnen worden vast- gesteld, wanneer een weg is te vinden voor eene steunregeling, zoodra het plaatseujk steuncomite wordt ontbonden. Burgemeester en wethouders stellen voor thans een besluit te nemen dat de gemeente toetreedt tot het eerstgemelde „Werkloos- lieidsbesluit 1917". Een schrijven van den directeur van den Dienst der Werkloosheidsverzekering en Ar- beidsbemiddeling, luidende als volet: Naar aanleiding van uw nevenvermeld sehrijveii heb ik de eer u mede te deelen, de mij toegezonden concept-verordemng, rege- lende de ondersteuning door de gemeente van de verzekerihg tegen werkloosheid, zich met geheel aanpast aan de regeling van het Werkloosheidsbesluit 1917. Dit besluit immers, waarvan u een afdruk kunt vinden in bij- gaande „Handleiding", bepaalt, dat in ge meenten, welke tot de regeling, Tervat m da besluit ziin toegetreden, aan vereenigmgen, welke eene werkloozehkas hebben, waarvan het reglement door den minister is goedge keurd, een subsidie kan worden verleend door het rijk, in samenwerking met de gemeente, op de bijdragen der leden voor deze kas. Dit subsidie zal in den regel ten hoogste 100 °/c van de bijdragen der leden bedragen, en wordt voor de belft door het mk, voor het overige door de gemeente gedragen. Indien de raad, van uw gemeente derhalve mocht besluiten toe te tredeh tot bovenbe- doekle regeling, is daartoe een verklaring van het gemeentebestuur aah deh minister van arbeid noodig, doch kan de vaststellmg van een concept-verordening als door u overgelegd, als onnoodig achterwege blijven. Krachtens die toetreding is de gemeente verplieht, subsi die te verleenen op de bijdragen van de leden eener werkloozenkas, zoodra haar reglement door den minister is goedgekeurd Ten laste van de gemeente komt dan een bedrag, ge- lijkstaande met de belft der bijdragen van de leden van gesubsidieerde vereenigmgeh, welke in uwe gemeente werkelijke woonplaats heb ben. Dit bedrag wordt door het rijk tegelijk met de rijkssubsidie aan het kasbestuur ver- strekt en van de gemeente teruggevorderd Indien het bij de Tweede Kamer der Staten- Generaal aanhangige ontwerp Werkeloosheids- verzekeringsnoodwet tot wet zal worden ver- heven. zal bovendien aan vereenigmgen met werkloozenkas steun kunnen worden verleend om haar in staat te stellen aan de leden dier kas een hooger bedrag uit te keerm en gedu- rende langeren tijd dan dit mogelnk is vol gens de reglemehfaire bepalingen. Deze steun zal gedeeltelijk door het rijk, ^anderdeels door de gemeenten worden gedragen. Ook te dezen aanzien is eene ontwerp-verordemhg als bcvenbedoeld niet noodig, omdat de uitvoenng dezer wet zal geschieden volgens ministe- rieele voorscbriften. Evenwel zullen volgens de ontwerp-werkeloosheidsverzekeringsnood- wet de gemeenten verplieht zijn bij te dragen, terwijl hare toetreding tot het Werkloosheids besluit 1917 geheel vrijwillig is. Mocht de raad uwer gemeente besluiten als nog tot de regeling, y&rvat in het Werkloos heidsbesluit 1917 toe te treden, dan zoude ik het op prijs stellen, indien u van de beslissing van den raad, behalve aan den minister van arbeid ook aan mij spoedig kemiis zoudt wil len geven. De heer Van Hasselt zou het zeer gewenscht achten, dat de gemeente tot die regeling toe- trad, en acht dit zeer noodig, nu de steun die van wege het steuncomite gegeven wordt van maand tot maand vermindert en spoedig ge heel zal ophouden. Daar er nog geen schepen komen, is het te vreezen, dat de werkloosheid nog groot zal blijven. Gaarne zou spreker eene begrooting vernemen van de icosten die deze aansluiting voor de gemeente met zich brengen zal, want die f 60 'sjaary, welke de vereeniging van bouwvar.arbeiders raamt, be- treft alleen de leden van die vereeniging. De nood zal voor de bootwerkers veel grooter zijn. Naar spreker vermeent is het practisch resul- taat van toetreding der gemeente tot de re geling, dat de uitkeeringen die de vereenigin- gen doen aan hunne werklooze leden uit eigen kas, door de bijdragerf van rijk en gemeente worden verdubbeld. De voorzitter stemt dit toe. Hij acht een juiste raming van kosten niet gemakkelijk te geven. Er zijn hier 500 werklieden, die in aan- merking zouden kunnen komen, waarvan 250 in het havenbedrijf. Daarvan behoort gerekend te wordeh, dat ruim eeh vierde voor eene uit- keering gedurende 100 dagen, ad f 2 in aan- merkihg komen. Do overige 250 werklieden hebben een kleiner percentage werklooze da gen, laat ens aannemen een vijfde. Dah zou men ongeveer komen tot 120 maal f 100 of f 12 000, waarvan de helft door de gemeente en de andere helft door het rijk te dragen. De kosten zouden dan komen op f 6000. Spre ker neemt aan, dat die raming nog wat te hoog is, en dat de kosten voor de gemeente op ongeveer 4000 zullen komen Dan moet er echter ook op gerekend wor den, dat de uitgaven van het burgerlijk arm- bestuur zullen verhoogen, daar een 14tal ge- zinnen, die nu van het steuncomite voortdu- rend steun krijgen, daarbij zullen moeten over- gaan. En al zullen die dan niet meer de voile uitkeering krijgen van thans, zoo zal dat toch wel op 50 blijven, wat per jaar op een f 3000 zou komen. De heer Van Hasselt vraagt, of er dan ook controle zal bestaan, of de menschen vrijwillig werkeloos zijn dan wel of ze werk hebben kunnen krijgen, maar dat hebben geweigerd. De voorzitter antwooMt bevestigend; elken dag moeten de werkloozen zich aanmelden bij de arbeidsbeurs. Spreker haalt gevallen aan, dat werkloozen zelf geen verlof konden krijgen om eenige dageh naar elders te gaan, op' grond dat men dan de controle over hen missen zou, of ze al of niet gewerkt hadden. De heer D. Scheele noemt het een ingrij- pende zaak; jammer is het, dat geen vaste cijfers aangaande de kosten ku'nhen worden gegeven. Hij erkent daarom, dat dit weinig verandering zou brengen, want men kan de menschen toch niet zonder iets laten zitten. Een bezwaar is het echter, dat er ook een stamkapitaal moet zijn en, hoe zal het gaan met degenen die niet bij eenige vereeniging zijn asngesloten. De voorzitter geeft te kennen, dat de laat- sten juist het probleem veroorzaken dat moei- lijk op te lossen valt en waarover reeds veel is beraadslaagd. Het klinkt wel eenigszins vreemd, maar om daarin een oplossing te vin den is ook al overwogen om te bevorderen het oprichten eener vereeniging van ongeorgani- seerden, die dan bij die vereeniging hunne contributie zouden kunnen betalen, om bij werkloosheid ook in het genot eener uitkeering te kunnen worden gesteld. Spreker geeft echter te kennen, dat het aan- tal niet-georganiseerden steeds vermindert meer en meer sluiten de menschen zich bij eene organisatie aan. De heer Nolson meent, dat voor de toelagen toch ook nog uitkeeringen van het Koninklijk Nationaal Steuncomite kunnen worsen ver- kregen, in bijzondere gevallen. De voorzitter stemt toe, dat dit zou kunnen beproefd worden. Hij raamt de geheele uit- gaaf op 10.000, waarvan de helft door de gemeente wordt gedragen. De heer Van Hasselt acht die cijfers wel wat geflatteerd. De voorzitter zal dat niet tegenspreken, doch wijst er op, dat het moeilijk is, in deze een cijfer te noemen. Het algemeene steimnen wordt besloten, toe te treden'tot de Werkloozenregeling. 22. Ontheffing van belastingen. Overeenkomstig het yoorstel van burge meester en wethouders wordt met algemeene stemmen ontheffing verleend: wegens hoofdelijken omslag over 1918 aan: J. Maljers 60,06^; wegens hondenbelasting over 1919 aan: Jacob Dieleman f 0,25P. Vaal 6C. Sol f 3; J. de Putter f 0,25; C. de Maree 0,25; J. de Feijter f0,25; P Dielemar, 0,25; Jac. van Cadsand "f 0,25; A. de Feijter f 0,25; P. Crince 0,25; C. Leunis f 025; J. A. van Rompu f 6. 23. Omvraag. a. De heer De Ridder herinnert, dat hij voor eenige maanden ter sprake bracht het begraven van lijken in paden van de alge meene begraafplaats. Hij meende. dat blijkens de toen gedane toezegging, dit niet meer zou voorkomen. Hem is echter gebleken, dat het nu nog erger is, want nu worden er graven gemaakt in een hoofdpad. Waarom wordt er geen gebruik gemaakt van dat stuk grond, waarin. naar aan spreker werd medegedeeld, sedert 40 jaren niet meer begraven is? Hij wenscht in elk geval, dat met de tegenwoor- dige wijze van begraven zal worden opge- houden. De voorzitter geeft te kennen, dat hij niet aanstonds over deze zaak een opheldering kan geven, hij was daarop niet voorbereid. Hij meent echter, dat destijds wel is toegezegd dat niet zou worden voortgegaan met het be graven waar men toen bezig was, doch dat aan de andere zijde zou worden begonnen, waar het langer geleden was dat begraven werd en de naastliggende graven reeds twee tot drie jaar oud waren. De heer De Ridder zal gaarne nader inge- licht worden, doch blijft emstig bezwaar ma- ken tegen het begraven in paden. b. De heer D. Scheele wijst er op, dat dezer dagen in onze stad een adres circuleer- de om ontslagen te worden van de inkwartie- ring van soldaat-kommiezen, hetgeen periodiek voorkomt en hetgeen, naar spreker vermeent, nu heelemaal niet meer noodig is, nu er in de kazerne toch ruimte genoeg zal zijn om die menschen onderdak te brengen. Spreker acht dit een werkelijk belang van de ingezetenen en stelt voor, aah dat adres adhaesie te be- tuigen en er op te wijzen, dat oorlog thans gelegenheid in overvloed heeft, om die men schen zelf te herbergen, De heer Geelhoedt sluit zich aan bij de woorden van den heer Scheele. De voorzitter heeft geen bezwaar tegen het verleenen van steun aan dat adres, indien de heer Scheele zijn voorstel wil wiizigen en niet spreken over die gelegenheid tot het zelf herbergen der soldaat-kommiezen, daar de kazernes hier feitelijk niet meer bestaan. Die zijn opgeheven en alles is er uit. Hij zou ech ter willen verzoeken, dat het bedrag voor huis- vesting zoo hoog wordt gesteld, dat de men schen daar werkelijk onderdak voor kunnen vinden en het niet noodig is, dat de ingezete- hen, indien zij de menschen niet zelf innemen, daarop bij slag moeten geven. De heer Scheele heeft daartegen geen be- zwaai Met algemeene stemmen wordt besloten in dien geest een verzoek te richten aan den betrokken minister. c. De heer Nolson wijst er op, dat men dezer dagen weer heeft kunnen lezen, dat men bezig is met het opmaken der liist voor ver- deeling van het bedrag, der oorlogswinstbe- lasting aan de gemeenten die daurvoor in aanmerking kunnen komen. Hij vraagt, of nu al een totale rekening der crisisuitgaven is opgemaakt, opdat juist zal kunnen worden aangetoond, wat daarvoor in deze gemeente is uitgegeven, en aan te dringen op het ont vangen van een uitkeering van de oorlogs- winstbelasting, Ook zou hij gaare vernemen, hoever het staat met het verzenden van een request aan de regeerihg in zake de kosten, die nog voor de hoogere burgerschool ten laste dezer ge meente blijven. De voorzitter deelt mede, dat van wege het departement van financien in de eerste plaats voor de uitkeering van de oorlogswinstbelas- ting zal worden gei'nformeerd bii de gemeen ten, die daarvoor vroeger in aanmerking kwa- men. Als nu binnenkort de rekening van het levensrniddelenbedrijf, bij het opheffen daar van, wordt afgesloten, kan de volledige opgaaf der crisisuitgaven worden gedaan en zullen de stukken worden verzonden. Een adres in zake de bijdragen die de ge meente nog voor de hoogere burgerschool moet doen, is thans in voorbereiding, ofschoon spre ker wel kan mededeelen, dat nader ontvangen is een opgaaf der voorwaai'den waaraan Oost- burg moet voldoen, waaruit blijlct, dat het verschil in de voorwaarden niet zoo groot is. In elk geval zal worden verzocht, de voor waarden te verlichten. Hiema niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. SCHEEPVAARTBEWEGING. 6 Aug., Eng. s.s. Hornby Castle, 11916 M3., gemengd, van Gent naar Antwerpen. 7 Aug., Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. 7 Aug., Eng. s.s. Hull, 3202 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. 7 Aug., Eng. s.s'. Harelda, 6345 M3., stuk goed, van Gent naar Manchester. 7 Aug., Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. 8 Aug., Eng. s.s. Jolly Esmond, 685 M3., sulphaat, van Londen voor Ter Neuzen. 8 Aug., Eng. s:s. Stanislas, 3075 MB., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. 8 Aug., Eng. s.s; Silver City, 817 M3., stuk goed, van Londen voor Gent. 9 Aug., Eng. s.s. Ialine, 517 M3., koolteer, van Londen voor Selzaete. 9 Aug., Eng. s.s. Jolly Esmond, 685 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. 9 Aug., Eng. s.s. Stanislas, 3075 M3., stuk goed, van Gent naar Leith. 9 Aug., Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. 9 Aug,, Eng. s.s. Silver City, 817 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. 10 Aug., Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. 10 Aug., Eng. s.s. Eider, 726 M3., pijp- aarde, van Fowey voor Gent. 10 Aug., Eng. s.s. King Fisher, 818 MB., stukgoed. van Londen voor Gent 10 Aug., Eng. s.s. Hodder, 2877 M3:, stuk goed, van Goole voor Gent. Van 6 tot en met 10 Aug. werden langs de Oostsluis alhier 62 binhehvaartuigen op- en 56 afgeschut; langs de Middensluis 0 op- en 0 afgeschut; langs de Westsluis 0 op- en 2 afgeschut. Heden overleed na een kort- stondig lijden, mijn geliefde Echt- genoote en der Kinderen zorgvolle Moeder, in den ouderdom van 80 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, GELEIN DEN HAMER. Zaamslag, 10 Aug. 1919- Zij, die in den a.s. winter den Land- bouweursus te ZaamslaS wen- schen te volgen, kunnen zich daartoe aanmelden bij de Landbouwonderwgzers P. LE FEBER te A x e 1 of A. DEES te Zaamslag, voor of uiterlijk op 20 Aug. a.s. Leeftijd minsfens 15 jaar. Zij die wenschen in te schrfj ven naar de benoodigde ten behoeve van het personeel van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester- en Oosterschelde, gelieve zich te vervoegen bij den Directeur te Vlis- singen (kantoor Buitenhaven) voor 19 Augustus 1919. A s. Vrijdag en Zaterdag ter gelegenheid van Kermis en Wielerfeest en tevens Zaterdag opgeluisterd door het Muziekgezelschap „De Vereenigde Werklieden" van Ter Neuzen. De gezamenlijke HERBERG1ERS van SLU1SK1L staande op de hofstede van dhr. ANTH. DEKKER Johz. te Othene (Zaamslag- polder), alwaar te bezichtigen. Onkosten 3 Groenten- en Fruitveilingsvereeniging TER NEUZEN en OMSTREKEN. TELEFOON No. 1S5 groote Brandkast, diverse Camions, Gas- en Benzine Motoren, Betonbuizen, roode en blauwe Plavuizen, Stoomfornuizen, Draagbaarspoor en Kipkarren, ijzeren Balken en een groote partij diverse Hout- waren, complete Locomotief, enz. enz. Aanbevelend, met koetspoort en grooten tuin, gelegen in de Konlnginnestraat No. 209 D, te IJzendijke. Alle dagen te bezichtigen. dienstig voor kalk- en timmerloods- Maat en prijs op te geven aan A. Al. Kuijper, Aannemer, Heinkenszand. Te bevragen bij te HOEK. Verzoek aan de Leden Geitenhouders om v66r 20 Augustus hunne contributie te voldoen bij den Pennlng- meester P. HAAKKervinq. HET BESTUUR. Aan hetzelfde adres is ook gelegenheid tot Koffiedrlnken voor H. B. S. Leerlingen. Te bevragen Schoolplein 15. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij geduren de de Feestdagen te Axel zal opgesteld zijn met zijn Zich beleefd in ieders gunst aan bevelend. ook geschikt voor andere industrifiele ondernemingen, teSasvan Gent, Te bevragen ten kantore van den No- taris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse. en BINDTOUW voor zelfbinders. 50000 K.G. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van WESTDORPE en Omstreken bekend dat bij haar verkrijgbaar zijn aan zeer concurreerende prijzen. E. IlVGELrS, Modiste. Zwartenhoek, Westdorpe. in ieders belang. Alvorens zaken te doen met G. DE NOCKER, in Bouw- materialen, eerst bij mij te komen infor- meeren naar zijn handelswijze. Hotel Centraal. Stationsplein, Sas van Gent. TE KOOP: eerlijk en vertrouwd. Verkoopt en ruilt in. A. DIELEMAN Wz., Cafe De Graanbeurs Axel. Firma P. J. VAN DE SANDE. maat35 X 37 X 66c.M.,binnenwerks, Monsters op aanvrage verkrijg baar bij N.V. Fabriek voor Houtbewerking voorheen S. van der Peijl, GOES. De Architect P. A. GALLE te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van den Heer I. M. VERBRUGGEN, op Maan- dag IS Augustus 1919, des nam. 3 uur, in het Koffiehuis van den heer Blansaart te Axel, trachten aan te besteden Bestek en teekening zijn h f 1.—per stel vanaf Zaterdag 9 Aug. verkrijgbaar aan het bureau van voormelden Archi tect, Vlooswijkstraat 12a, Ter Neuzen. A a n w ij z i n g ter plaatse den dag der besteding's morgens 10 uur. 1 Het Bestuur van den pol- w der OUD-VOGELSCHOR, vraagt prijsopgaaf met monster van 2 tot 6 c.M., te leveren franco op den wal, nabij het Huisje 3U, vo6r 1 Oct. 1919. Meting bij waterverplaatsing. Betaling op 4 Oct. 1919. Inschrijvingsbiljetten worden inge- wacht voor 24 Augustus 1919, bij den Dijkgraaf van den polder. Ter Neuzen, 11 Augustus 1919. Het Bestuur voornoemd, G. A. GOETHALS, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 3