Dokter POOStT Trap- en Handnaaimachines. LAPPEN Als gij Bekendmaking. MOSSELZAAD. HEEEENHUIS, J. BQSMa.iT, Hoek. begint te vermagsren, Motor-Gasolie en Petroleum Hoogwatergetij teTer Neuzer gesloten. Opm©rkisig S0G-, KEEL-, NEUS- en QORZIEKTEN. Vischhandelaars en Winkeliers Uit ds hand te koop wegens Yertrek aiie soorten Baien, D. 6. KOOPfflAN,Zaamslag(Veer), Pateitibioenn. Openbare Verkooping Zitkamer met Slaapkamers Bijzonder voordeeiige aanbieding Openbare Verkooping Een flink BURGERWOONHUIS, Sn|]boonen, JOH. DE HAAS, Bergen op Zoom 36. Zit- en Slaapkamer BUR6LRLIJKE STAND. 20 x 44.56 A, VLAS, H.H Veshouders 1. EEN WOONHUiS 2. EEN WOONHUIS en Restanten voor Costuums naar !Waat. EEN WOONHUIS Openbare Verkooping Mijnhardts Levetogen D A G E N. 9 Aug. u 12.20 10 0.42 1.2 11 1.21 1.40 12 n 1 57 2.15 13 n 2.33 2.50 14 w 3.9 3.26 15 3.45 4.3 In Frankrijk. Het goede middel voor de Kinderen. Getronwd I. BREVET L DE PUTTER Lzn., HARTQG BAKKER, Oeverstraat 51, TEMSCHE, terug uit het leger, heeft zijne raad- plegi rig ere hernomenalle P. A. VAN H0EVE, Sluiskil. TE KOOP Woensdag 10 September 1919, Het recht tot het weghalen van Mosselzaad in den omtrek van Driewegen, wordt de gelegenheid opengesteld tot een beperkt aantal aandeelen deel te nemen in de Stierenvereeniging „De Samenwerking" aldaar. Het Bestuur, A. DE BRUIJNE, Voorzitter. F. DEKKER Fzn., Secretaris. K. J. v. DR0NGELEN Z0MEN, puike Amerikaansche WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1919, aangeboden Woensdag 13 Augustus 1919, Dinsdag 19 Augustus 1919, des namiddags 3 unr (Zomertijd), verkoopen 7 X 56 A- BRUINEBOONEN. 4 X 44 56 A. HATER. 4 X A" AARDAPPELEN (Industrie en Eisreuheimers). 2llt X 44 56 A- HOOIGRAS. G X A- 8ne^e REAVERS. Betaling 1 December 1919. met ruim open erf. BKHUEN OP Z00MSCHE een partij Canada- en Olmen- droog FACEELH0UT, per Vat. F. VAN DE REE. dat door buitengewone omstandigheden de aanvrager niet in de gelegenheid is de lokali- teit te verbeteren; dat een verleende dispensatie niet zal strek- ken tot uitbreiding van het aantal verloven in deze gemeente en slechts ten doel heeft een (40 jaar) bestaande inriehting te behouden; b. te bepalen: dat de aan hun college te verleenen machtiging tot afwijldug der bepa- lingen alleen geldt ten aanzien van een te verleenen verlof voor den verkoon van alco- holhoudende dranken, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop aan Willem Verlinde voornoemd. De hoogte tusschen vloer en zolder is 3.16 M—3.20 M. voor en 3.13 M.— 3.17 M. achter In de ve'rordening wordt geeischt eene boog te van 3.50 M, De heer D. Scheele vraagt, hoe groot het verschii is. De voorzitter antwoordt, dat er in de balk- laag een verschii zit van 15 c.M. en op een verdere vraag van den heer Scheele geeft hij i te kennen, dat het een reeds 40 jaren bestaan de zaak betreft, Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 16. Benoeming lid commissie van toezicht op het lager onderwijs. Ingekomen is een schrijven van de plaatse- lijke commissie van toezicht op het lager on derwijs, waarin, ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer J. M. Mulder ter benoeming worden aanbevolen de heeren W. J. H. Harmsen en Ph. J. Cal- Ienfels. De voorzitter verzoekt over te gaan tot stemming en noodigt de heeren Nolson en Van Hasselt uit, met hem het stembureau te vormen. De heer Harmsen wordt benoemd met 8 stemmen; op den heer Callertfels zijn 2 stem- men uitgebracht. 17. Verzoek J. K. Elfring om te worden belast niet nazien boekhouding ge- meentebedrij ven Naar aanleiding van het in hunne handen om bericht en raad gestelde verzoek van J. H. Elfring te Amsterdam, om als accountant te worden belast met het onderzoek van de boek houding der gemeente, stellen burgemeester en wethouders voor, daarop afwijzend te be- schikken. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 18. Voorstel tot vaststelling verordeningfen betreffende herhalingsonder-.vijs en han- delsonderwijs Naar aanleiding van het laatste schrijven der commissie van toezicht op het lager on derwijs, betreffende het voorstel tot het m- richten van herhalingsondefwiis en handels- onderwijs alhier, is ingekomen het volgende schrijven van den districtsschoolopziener: In antwoord op uw schrijven van 24 Juni 1919 no. 794/2 heb ik de eer, u te berichten dat de wijziging, voorgesteld door de com missie van toezicht in art. 6, mil eene Verbe- tering voorkomt, en die in art. 7, indien ze gelezeu wordt, „na ingewonnen advieS van den bertrokken onderwijzer" (leeraren kent het lager onderwijs niet). Met de voorgestelde wijzigingen in art. 8 kan ik mij echtei niet vereenigen Het herh, onderwijs, ook het han- delsherh. onderwijs is lager onderwijs en be- hoort dus ook in de eerste plaats opgedragen te worden aan leerkrachten van het lager on derwijs, wat dan ook in andere plaatsen ge schiedt. Bovendien moet de richtmg van het onder wijs in de vreemde talen niet gaan in de richting van handelscorrespondentie, wat even goed kan worden onderwezen door iemand met akte L. 0., als door iemand met middel bare bevoegdheid. Een diploma van „Mercunus zou hier veel meer gewenscht zijn. Vender zal de gemeente straks aan school B goede leerkrachten moeten hebben, als deze school een volledige M. U. L. O. school is geworden en ook aan de andere scholen als het voorgestelde 7e leerjaar worden ingevoerd. Kan men daar nu leerkracht krijgen met bevoegdfieid voor een taal, die zich richt op het handelsonderwijs, dan kan zulk een leer kracht een flink salaris worden geboden (bij de wet bepaald). als hij ook aan de herhahngs- school kan les geven en wordt het peil van het onderwijs daardoor verhoogd. De raad blijft natuurlijk altijd vrrj ook een of meer leeraren het middelbaar bevoegdheid aan de herhalingsschool te verbinden, maar met de voorgestelde wijziging wordt hij daar- toe verplicht en dit heeft een zeer gevaarlijke zijde omdat er dan feitelijk geen keuze is. De raad zou dan steeds de leeraren voor de talen aan de H. B. school mcettn benoemen, ook al waren deze totaal ongeschikt voor het onder wijs aan de handelschool. En hoe als deze eens geen lust of tijd hadden? Bovendien zou het voor de gemeente duur worden, terwijl het practisch geen effect sor- teert. Ik geef u derhalve in overweging de artt. 6 en 7 m bovenstaancten geest te wijzigen en 8 ongewijzigd te laten. Ik wijs u er nog op, dat de belooning voor het herhalingsonderwijs thans bij de wet is geregeld; deze regeling dient dus te worden overg-enomen, naar het mij voorkomt, f 2 per lesuur voor gemeenten le klasse. Voor Ter Neuzen dus 4 of 8 minder. Het rijk vergoedt deze bedragen. Door burgemeester en wethouders worden vervolgens ter goedkeuring voorgedragen ver- ordeningen tot regeling van het herhalinsrs- onderwijs en het handelsonderwijs, de regeling van het schoolgeld enz. De heer Nolson geeft te kennen. dat hij het niet doenlijk acht, om yap zaken als deze vol doende kennis te nemen door ihzage der stuk- ken op de secretarie. Hij zou het gewenscht achten, dat van dergelijke stukken aan de le- den afschriften werden toegezonden, opdat ze voldoende gelegenheid krijgen, die te bestu- deeren. In verband daarmede stelt hij voor, deze zaak, waarop de raad niet voldoende voorbe- reid kan zijn aan te houden tot een volgende vergadering en inmiddels te zorgen voor toe- zending van afschriften der stukken aan de De' voorzitter geeft te kennen, dat daar- tegen bezwaar bestaat. Het voorstel van den heer Nolson wordt met aiigemeene stemmen aangenomen. 19. Verzoek Steuncomite om subsidie. In de laatst gehouden vergadering van het plaatselijk steuncomite is besioten, zich nog- maals tot den raad te wenden met de vraag. subsidie te willen verleenen over de maand Augustus, teneinde met de steunregeling door te gaan De toestandan zijn thans nog van dien aard, dat met steunuitkeering moet worden doorge- gaan. De werkloosheid is nog vrij omvangrijk, zoodat tal van gezinnen geen inkomsten heb ben. Het is noodig, dat voor deze steun nog wordt voortgezet, totdat op andere wijze kan worden geholpen en een vorm voor steunver- leening gevonden die kan worden overgenomen. Bij dit verzoek is overgelegd een schrijven van den Algemeenen secretaris van het Ko- ninklijk Nationaal Steuncomite, d.d. 24 Juli 1919. luidende als volgt: Daar het Kon. Nat. Steuncomite maatregelen moet nemen om zijne werkzaamheden te be- eindigen, hebben wij de eer u mede te deelen, dat de subsidies die door uw comite genoten worden, onder welken vorm ook, met ingang van 1 Augustus e.k. worden ingetrokken en zal voorloopig slechts worden toegestaan voor: steun over Augustus 1919 75 over September 50 voor het laatst over October 25 buitenwoonplaatswerkers over Augus tus 100 over September 75 vanaf October 50 Bovendien zal het verleenen van deze sub sidies afhankelijk zijn van de regelingen die door u in overleg met den gemeenteraad en het burgerlijk armbestuur getroffen worden om het mogelijk te maken, dat uiterlijk 1 November, maar zoodoenlijk eerder, alle wer- kelooze personen, die geen lid zijn van een werkeloozen kas geholpen worden, hetzij door eene werkverschaffing, hetzij door de arm- bcsturGH* Mocht uw comite reeds eerder tot beeindi- <ring zijner werkzaamheden hesluiten, dan kunnen bovenstaande subsidies ook overgeno men worden door het gemeentebestuur of het burgerlijk armbestuur. Met het oog daarop is het gemeentebestuur en het burgerlijk armbestuur een afschnft van dit schrijven gezonden. In de plaats van de genoemde afloopende subsidie-regeling kan ook eene andere rege ling treden en wel op een tijdstip als nader door ons kan worden overeengekomen. Deze regeling kan hierin bestaan, dat aan georganiseerde leden van een erkende werk- loozenkas een bij slag of voor zoover zi) geen recht op uitkeering uit die kas hebben eene uitkeering voor noodzakelijk levens- onderhoud gegeven wordt, voor welke bijsla gen en uitkeeringen wij 50 der kosten wil len bijdragen. In dat geval vervalt elke andere bijdrage aan de werkverschaffing1 of de uitkeeringen aan andere dan georganiseerde werklooz'en. Indien alsdan eene reeds vroeger gesubsi- dieerde of nog aan te vangen werkverschaf fing of wel ondersteuningen volgens art. 38 der Armenwet, de kraehten uwer gemeente te boven gaan, kan aan ons comite daarvoor opnieuw een bijdrage worden gevraagd. Gaarne zullen wij vernemen, welke stappen door u zullen worden gedaan in verband met het vorenstaande. Wij stippen hier-bij aan, dat elk steuncomite en elke gemeente vrij is, de ondersteuning voort te zetten op de wijze als zij goeddunkt, doch dat onze steun slechts kan verleend worden zooals in dit schrijven is aangegeven. In de toezeggingen voor gedemobiliseerden volgens onze circulaires d.d. 7 Januari 1919, no. 49350 Alg. en 28 Maart 1919, no. 2433 Ged. komt geen verwijzing. Alle declaration zullen maandeliiks moeten worden ingediend. In geen geval kunnen de claration van uitgaven voor deze nieuwe of de bestaande regelingen, 'ouder dan 3 maan den, worden voldaan. De voorzitter geeft te kennen, dat het niet de bedoeling was, reeds nu op (lit schrijven van het Koninklijk Nationaal Steuncomite in te gaan, doch dat het alleen is medegedeeld, om te doen zien, hoe men zich voorstelt de werking van dat comite af te wikkelen en het verleenen van steun in den bestaanden vorm te beOindigeh. Met algemeene stemmen wordt besioten, voor de maanden Augustus de voor uitkeering noodige subsidie toe te staan. 20. Adres van JKesteloo c. s. betreffende woningen Steenkamplaan. Naar aanleiding van een adres van J. Keste loo en anderen, bewoners der Steenkamplaan, welke bezwareh hebben ingebracht tegen eene achter hunne woningen bestaande slooperij, waardoor ze ook overlast van ongedierte krij gen en welke hun uitzicht op de Axelsche straat belemmert, geven burgemeester en wethouders te'kennen, dat de bouwterreinen aan dc Steenkamplaan geen eigendomn zijn van de gemeente en deze dus de voorwaarden van verkoop niet heeft kunnen vaststellen. Het kan dus niet voorkomen het belemmeren van het uitzicht van adressanten van uit hunne woningen op of over de terreinen gelegen ten Zuidwesten en ten Zuiden van de Steenkamp laan. Door het bouwen van eene behoorlijke woning met berg- en werkplaatsen, door de heeren Minnik eh Van Aalst aan de Steen kamplaan, zal voor een gedeelte aan het ver zoek worden voldaan. De voorzitter voegt hier nog aan toe, dat het te betreuren blijft, dat een dergelijke in riehting daar kon worden gevestigd, maar, dat is nu eenmaal niet meer te herroepen, Er komt nu een steenen gebouw; met het bouwen zoude reeds al begonnen zijn, ware het met, dat burgemeester en wethouders aan het eerste plan hunne goedkeuring niet hadden kunnen verleenen, in verhand met de eischeh der b ouwverord ening. De heer Geelhoedt vraagt, of, als die wo ning gebouwd is, de overlast voor de bewoners zal geweken zijn. De voorzitter meent, dat die door het plaat- sen van dat steenen gebouw aan de straat wel niet geheel geweken zal zijn, daar het op het terrein in elk geval een bergplaats van allerlei zaken blijft, maar hij meent, dat dit toch veel zal verminderen. De heer De Kidder wijst er op, dat tegen dat belemmeren van uitzicht aan de achter- zijde heelemaal niets te doen is. Met algemeene stemmen wordt besioten, aan adressanten in dien geest te berichten. (Wordt vervolgd). (Zosnnetijd). Zaterdag ZoDdag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag "Vrij dag Voorm. H (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 1 Aug. Alphonsius Flori- mond Eduard IJsebaert, oud 25 j., jm. en Jacomina Johanna Miehielsen, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Juli. Andries Dekker, oud 44 p. jm. en Janna Huijssen, oud 49 j, wed. Pieter Loof, oud 30 j., jin. en Cornelia Elisabeth Dieleinan, oud 24 j., jd. Jozias Dieleman., oud 23 j., jm. en Jacoba Dina Cornelia Meertens, oud 17 j.jd. Geboorten. 1 Aug. Johannes Cornells, z. van Izaak Luteijn en van Maria Wilhelmina Jacoba de Meijer. 3 Aug. Krijn, z. van Guillaam Johannes Broekhoven en van Cornelia Elisabetli de Ruijter. Oveilijden. 31 Juli. Adriana de Bokx, oud 6 w., d. van Jacobus Gelein en van Tanneke Dieleman. 1 Aug. Arij Willem Kruijsse, oud 40 j., echtg. van Marrigje Boer. 2 Aug. Anna Catharina de Burger, oud 64 j., echtg. van Frederik Schplfaut. INGEZONDEN STUKKEN. (Buileu veranitwoordelijkheid der Redactie.) MORITURI TE SALUTANT. ,,Zij, die steiven gaan, groeten u", Ziedaar den groet, dien de Romeinsche gladiatoren of zwaardvechters den machtigen Cesar brach- ten, wannaer ze, alvorens den strijd en kort daarop deh dood in te gaan, defileerden voor hun machtigen gebieder. Deze woorden kwa- men misschien wel dezen of genen in de ge- dachten onder de ambtenaren in zeker Neder- landsch stadje, die dezer dagen verblijd wer den met een aanschrijving van het Hoofd der Gemeente, waarin hun gevraagd werd, opgave te doen van hun totaal-inkomen. Aangezien juist den dag te voren in een Raadszitting het kohier van den Hoofdelijken Omslag was vastgesteld, vermoedden genoemde ambtena ren, dat de aanschrijving daarmee in verband stond. Dit was slechts een vermoeden; het vaststellen toch van het kohier geschiedt in geheime zitting en naar wat daar verhandeld wordt kan men slechts raden, en gissen doet vaak; ofschoon niet altijd missen. Te veronderstellen, dat het Hoofd der Gemeente uit eigen beweging een dergelijke opgave vraagt, dit gaat niet aan. De ambtenaren vermoedden dan ook, dat hij in deze handelde op verlangen van den Ge meenteraad. Is dit vermoeden juist, dan rijst de vraag: Willen op het 'oogenblik, dat de meeste Raadsleden het zinkende schip moeten gaan verlaten om het stuur van een nieuw hulkje aan andere handen over te geven, de scheidenden als herinnering nog een laatsten groet brengen aan de belastingbetalers Willen ze, om het beginsel „belasting naar draagkracht" te kunnen toepassen, elks in- komen nauwlceurig weten? Voortreffelijk. daartegen valt niets te zeggen; doch dan moet de aanvrage tot alle belastingplichtigen ge- richt worden. Moeten landbouwers, handelslui, O.W.-ers, onder wie er zijn, die in de laatste jaren schatten verdiend hebben, of nog ver- dienen, dan niet evenzeer als ambtenaren hun inkomen opgeven! Velen onder hen zullen dan, gedachtig aan het bekende woord: „Geeft den Keizer wat des Keizers is", immers tot den laatsten cent hun inkomen eerlijk aangeven, daar ze anders diefstal plegen? Maar volgens het verslag in de Tern, Crt. van 2 Aug, is in de Raadsver- gadering van 29 Juli het kohier vastgesteld. Is slechts aan een bepaalde categorie van be lastingplichtigen de opgave gevraagd, dan vraag ik: „Zijn er geen mannen in den Raad, die er op wezen, dat men alien in deze over een kam behoorde te scheren en anders ge- rechte afkeurende critiek had te vreezen?" Wordt aan alle belastingplichtigen een lijst ter beantwoording gezonden, dan rijst nog de vraag: ..Had dit niet voor de behandeling van het kohier moeten geschieden, dat naar men zegt reeds voor 1 Mei moet zijn vast gesteld? Of geschiedt het verzoek om de ge stelde vragen te beantwoorden met het hog op de opmaking van het kohier voor 1920? 't Ziin allemaal slechts vragen. En ik eindig met nog eene vraag, n.l. deze: Meer licht, meer licht in deze, wie schenkt het ons? EEN VRAGER. Axel, 4 Augustus 1919. SCHEEPVAARTBEWEGING 4 Aug., Eng. s.s. Hornby Castle, 11916 M3., gemengd, van Galveston voor Gent. 4 Aug., Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stuk- goed, van Antwerpen voor Gent. 5 Aug., Eng. s.s. Tynesider, 538 M3„ fruit, van Gent naar Newcastle. Van 4 tot en met 5 Aug. werden langs de Oostsluis alhier 20 binnehvaartuigen op- en 30 afgeschut; langs de Middensluis 0 op- en 0 afgeschut; langs de Westsluis 3 op- en 2 afgeschut. Onder den titel: „De kaap die omgezeild moet worden", bevatte de groote krant van Parijs, de krant die meer dan een inillioen lezers heeft, Le Petit Parisien, het artikel dat wij hier onder overnemen. Op den levensweg van een kind bevind zich een kaap die goed omgezeild moet worden, an ders zal zijn latere leven er aan hloot staan voortdurend door allerlei kwalen te worden verstoord en is zijn tohkomst hoogst onzeker. Die om te zeilen kaap is de groeitijd, het is, zoowel bij de meisjes als bij de jongens, de overgang tot de vorming, omstreeks het twaal- de of dertiende jaar. Let op, ouders, maakt, voor uwe eigen verantwoordelijkheid, voor uwe eigen voldoening, dat uwe kinderen die kaap goed omzeilen. De groei, gij weet het bij ondervinding, eischt, van de kinderen al hunne kraehten. Hun bloed is, om zoo te zeggen, versleten door de overmatige ontwikkeling, die. nooit, in geen enkel ander tijdperk van hun leven, zal geeve- naard worden. Bovendien vraagt men van de kinderen reeds een groote insnanning voor hun schoolwerk. Zoo komt het rtat het bloed dier arme kleinen spoedig niet rijk genoeg meer is om aan zoovele eischen te kunnen vol- doen. Dat is het oogenblik waarop de kaap moet omgezeild worden, en nogal onder on- gunstige omstandigheden. Dan is het ook het oogenblik de Pink Pillen te hulp te roepen, die de eenige uitsluitende, bijzondere en zekere macht hebben bloed met iedere pil te bezor- gen. En ziet nu eens hoe in dat geval de Pink Pillen uitstekend slagen. Marcel Raynaud. De heer Raynaud Frangois, te Saint-Eloy- les-Mines (Puy-de-Dome, Frankrijk), sehreef ons het volgende: „Hierbij gaat de photographic van mijn jon- getje. Dank zij uwe Pink Pillen, ziet hij er nu zeer goed uit. Ik weet dat hij, ten gevolge van de behandeling met uw goede middel, buiten gevaar is. Iederen dag zie ik hem met voldoe ning grooter worden. Hij is gezond, hij is sterk. De groei had hem evenwel erg aange- pakt, maar uwe goede pillen hebben hem heel- en-al in orde g-ebracht." De Pink Pillen bezorgen bloed met iedere pil, zij versterken het zenuwstelsel en zijn on- overtroffen tegen de volgende kwalen: bloed- armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maag- pijnen, scheele hoofdpijnen, zenuwpijneh, on- regelmatigheden bij de vrouwen, verschie- tende pijnen, zenuwuitputting. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en 9.per zes doozen bij het Hoofd- depot der Pink Pillen, Nassaukade 314. Am sterdam en verder bij alle goede apothekers en drogisten. De PINK PILLEN zijn verkrijgbaar bij firma A. v. OVERBEEKE—LEUNIS, Axelschestr. Westkolkstr. Ook voor wederverkoopers EN K. C. DE VOS, die, namens wederzijdsche familie, fiunnen hartelijken dauk betuigen voor de zeer vele blijken van belang- stelling bij hun huwelijkondejvonden. Ter Neuzen, 7 Aug. 1919. Wegens huwelijk is de Zaak van M.. DE BRUIJ1NE, Bakker, Dinsdag 12 Augustus Ondergeteekende raadt in jPWMP ieders belang aan, die zaken doet met JAN DEES Kzn., zich eerstbij hem te komen vervoegen ter kennis- neming van zijn handelwijze. Handelaar in Groenten, Ter Neuzen, Langereksdijk. in ieders belang. Alvorens zaken te doen met G DE NOCKER, in Bouw- materialen, eerst bij mij te komen infor- meeren naar zijr. handelswijze. Hotel Centraal. Stationsplein, Sas van Gent. Naar aanleidingderadver- tentie door L. DE PUT TER geplaatstIk kocht zwarte bessen voor 29 cent per K.G., PUTTER liet mijn vrouw 30 cent per K.G betalen- Het bedrag door hem te veel ontvangen noodzaakte ik hem terug te betalen. J. DEES Kzn„ Ter Neuzen. Sp^cialiteit voor dagen var, 1 tot 3 ure, 'sZondags aitgezonderd. Het Bestuur der Waterkeering van den calamiteuzen polder NIEUW NEUZEN, maakt bekend, dat de Mekening van den Secretaris-Ontvanger en de verant- woording van het Bestuur over het dienstjaar 1918/19 van hedei, af, tot den 20 Augustus e. k., ten kantore van den Secretaris-Ontvanger zijn nedergelegd, ter inzage van de eigenaren der schot- plichtige landen, gelegen in dien polder en in de bijdragende polders of water- schappen en van hunne besturen alsmede dat gemelde rekening, tegen betaling der kosten, voor hem verkrijg baar is. Ter Neuzen, 6 Augustus 1919. C. WOLFERT Hz., Voorzitter. H. J. VAN DEN OUDEN, Secretaris-Ontvanger. Wij leveren steeds puike nieuwe Hol- landsche Haring per ton, per naive ton en per 100 stuksfijne nieuwe gerookte Bokking, fijne nieuwe vette gerookte Makreel, fijne gerookte Paling, gestoomde Makreel en gestoomde Schelvisch, puike gedroogde bchar en gedroogde Schel visch, nieuwe Zoutevisch, Keelen en Lippen en Kibbeling per ton, per halve ton en per 25 pondpuike blanke Bak- bokking, gezouten Schelvisch en ge droogde Stokvisch. Ailes tot sterk concurreerenden prijs. Aanbevelend, J. DE LIEVER, Linker Rottekade 86, Rotterdam. VOOR HANDEN III GeDruikte machines kunnen worden ingeruild. Onderricht in het Borduren. Aanbevelend, blauwbloem, bij W. P. VERPL4NKE, B 22, nabij B i e r v 1 i e t. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te ZAANDAM, zal op des voormiddags te 11 uur, bij inschrij- ving verpachten: van de havenhoofden en golfbrekers te IJmuiden over het tijdvak van 1 November 1919—30 April 1920. Gezegelde inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van genoemden Ontvanger, Bootenmakerstraat 105, al- waar notitien gratis verkrijgbaar zijn. een groot met koetspoort en grooten tuin, gelegen in de Koninginnestraat No. 209 D, te IJzendijke. Alle dagen te bezichtigen. Aan onderstaand adres te koop entehuur'- Alsmede te repareeren gevraagd. Zakkenhandel, Mach. Rep.inr. Oudewijk F 40, AXEL. heeft af te geven Prijzen sterk concurreerend. te TER NEUZEN, Notaris VAN DER MOER zal op des namiddags te 2 uur, bij dhr. A. de Vrieze aan de Markt, ten verzoeke van de Erven der Echtelieden CORNELLS LEV1NUS DE SM1DT en JOHANNA ELENA VAN DEN BERGE, in het open- baar verkoopen met toebehooren en Erf aan de Van Bovenstraat, Ter Neuzen, Sectie L nommer 1157 groot 66 centiaren. Verhuurd aan dhr. Leendert van den Berg, tegen f 8,— per maand. met toebehooren en het recht van Eripacht tot en met 31 December 1989 op den grond, Westkolkstraat, Ter Neuzen, Sectie L nommer 1772 groot 60 centiaren. Erfpachtscanon 9,per jaar. Verhuurd aan dhr. Vollemaere tegen f 12,— per maand. Betaling der koopsom 1 October. Onkosten 8 dagen. Grondlasten en erfpachtscanon van 1 Januari 1920 voor den kooper. De koopers zullen, indien zij alles hebben betaald, de huur kunnen ont vangen van 1 October af. tegen 1 September voor 1 of meer Heeren nette gemeubileerde Brieven onder No. SI, bureau van dit blad. von een partij Nette afwerking. Beleefd aanbevelend. te TER NEUZEN. Notaris VAN DER MOER zal op des namiddags te 3 nur (Zomertijd) bij dhr. A. DE VRIEZE aan de Markt, ten verzoeke van dhr. P. J. DE DOELDER te Ter Neuzen en de erven zijner vrouw, in het openbaar verkoopen met Toebehooren en Erf aan de Donze-Visserstraat Ter Neuzen, sectie L nommer 930, groot 69 centiaren, plaatselijk gemerkt no. 124. Bewoonddoor P.J.DEDoelder. Betaling koopsom 13 September 1919. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding 2 maanden na de toe- wijzing. De kooper moet opleggen lU der grondlasten over dit jaar. Het perceel is voorzien van elec- trische lichtgeleiding. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van Mej. de Wed. P. J. DE FE1JTER—Scheele te Hontenisse, Meerdijk, op Als Uw lichaam gaat verzwakken, Gebruik dan Bij het gebruik hiervan kunt gij van succes verzekerd zijn. In bussen vanaf 90 cent. Fabrikant A. MIJNHARDT, Pharmac. Fabriek ZEIST. Bij Apoth. en Drogisten. Te Ter Neuzen J.J. Kense, Markt 9Wed. A. v. Overbeeke-Leunis; J. v. EijsdenHulst H. P. Borgh- stijnJ. C. M. Hertogh-Verwil- ghen Fa. E. Janssens-Steeuwens Axel C. B. AntheunisSas van Gent A. v. Loy, Polderstr.Koe- wacht J. v. Mossevelde-v. Bou- chauteZaamslag F^_C_Wisse:_ Direct te aanvaarden. Adres bureau van dit blad. aan bilHjken prijs. GEVRAAGD door jongmensch tegen 15 Augustus a.s., eenv. met degel. pension. Brieven met prijs- opgaaf onder No. 40, bureau dezer courant. UIT DE HAND TE KOOP bij IVl. DE ZWARTE, J HOEK. VERKRIJGBAAR

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 2