.f! i ,1 Kostgangers Turf HIIRENHUIS, Ojimeirhing Te hour gevraagd met recht yan koop een groot Pakhuis, een MELKGEIT, Uit de hand te koop wegens yertrek Or of er« Hoefsmedsrij K00LRAAPPL MT£H, EEh WOONHUIS, I een paar WASSGHEH, een goedeBurgerwoning ill Als men in Belgie pijn heeft. Wat neemt men dan? De Pink Pillen. JOHANNA PiETERNELLA WISSE, GEVRAAGD Wad. P. DYSELYNCK, Dankbetuiging. Ondergeteekende betuigt zijnen wel- gemeenden dank aan de „OnderIinge Veeverzekerin jmaatschappij in het voor- malig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en promote uitbetaling van zijn gestorven veulen. H. VAN CANTFORT. Ter Neuzen, 31 Juli 1919. |;|§HrP Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Ter Neuzen er. Omstreken bekend, dat hij van af 1 Augustus de zaak van de Wed. Dyselynck, Hotel des Voyageurs, station alhier, heeft over genomen. Voor flinke bediening zal als steeds worden gezorgd. Aanbevelend, CESAR DE PAUW. Ter Neuzen, 1 Aug. 1919. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het strijken van Boorden en Manchetten enz. E. ZEGERS, Ter Neuzen, 2e Kortestraat 3. Aan hetzelfde adres een wasch gevraagd. Ter gelegenheid der Feesten te Axel. TE BEKOMEN: Ingeiegde en gebakken Paling, ingelegde Mosselen. Teven* berg plaats voor Fietsen bij EMILE PIETERS-VAN D0RSELAER, Caf6 de Witte Leeuw, Molenstraat B 24, AXEL. te koop aangeboden, prima kwaliteit, droog, uitstekend geschikt voor huis- brand en industrie, prijs franco trarn- station Z. V. T. M., voor stations in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen PI. 20,- per 1000 K.Q., voor stations in West- Zeeuwsch-Vlaanderen K!. 221/o per 1000 K.G. AdresH DE MEIJER, Westkolk- straat 24, Ter Neuzen liefst kort aan het water- Brieven No. SO, bureau v/d blad. TE KOOP: bij W. DE JONGE las., Driewegen, Ter Neuzen. een groot met koetspoort en grooten tuin, gelegen in de Koninginnestraat No. 209 D, te IJzendijke. Alle dagen te bezichtigen. UIT DE HAND TE KOOP: een goed beklante en inventarls, in Zeeuwsch- Vlaanderen (O D); alles zoo goed als nieuw, Huis voor alledoeleindengeschikt met grooten Tuin. Direct na over- eenkomst te aanvaarden. Brieven fr. onder IVo 44, bureau in ieders belang. Alvorens zaken te doen met G. DE NOCKER, in Bouw- materialen, eerst bij mij te komen infor- meeren naar zijn handelswijze. HART0G BARKER, Hotel Centraal. TE KOOP f 2,— per 1000. J. HUfJSSEN-DIELEMAN, UIT DE HAND TE KOOP staande Baandijk. mm 1 y I GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 31 Juli 1919, des namiddags 6 uur, Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: A, Visser, 11. Scheeie, J. de Bruijne, M. Eijke, D. Scheeie', R. G. E. Nolson, L. T. van Hasselt, L. J. Geelhoedt, G: de Ridder en J. de Feijter. Afwezig de heeren E. H. T. van Borssurn Waalkes, J. J. de Jager em H. J. van den Ouden. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat van de heeren Waalkes, De Jager en Van den Ouden bericht is ingekomen, dat, zij wegens andere bezigheden of uitstedigheid de vergadering niet kunnen bijwonen. 1. Notulen De notulen der vergaderingen van 23 Juni, van 3 en van 7 Juli 1.1. worden met algemeene stemmed onveranderd vastgesteld. 2. Ihgekomeh stukken. a. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 27 Juni 1919, waarbij wordt toegezonden een afschrift van het besluit van deh raad der gemeehte Hohtenisse, bertref- fende het aldaar instellen eener wekelijksche markt voor graan, vee en landbouwproducten, op het dorpsplein te Kloosterzande, te houden iederen Vrijdag, te beginnen op deh 5deh Sep tember a.s. Eventueele bezwaren daartegen worden door gedeputeerde staten ingewacht voor 1 Juli 1919. Aangenomen voor kennisgeving b. Een dankbetuiging van G. D. van der Peijl voor de hem toegekende gratificatie voor het gevem van onderwijs aan school B. Aangenomen voor kenhisgeving. c. Een schrijven van B. S. Zonnevijlle, waarin deze bericht, dat de raad van Aarden- burg hem eervol ontslag als secretaris heeft verleend tegeh 16 September a.s. Op dien dag hoopt hij in Ter Neuzen in functie te treden. Hij betuigt, zijn spijt, niet te kunnen voldoeh aan het verlangen van den gemeenteraad, om op 15 Augustus zijne betrekking te aan- vaarden. Aangenomen voor kennisgeving, d. Eene missive van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 5 Juli 1919, waarbij wordt toegezonden een uittreksel uit Hr. Ms. besluit van 17 Juni 1.1., no. 6, houdende goedkeuring der door den gemeenteraad bepaalde heffing van den hoofdelijken omslag. Aangenomen voor kennisgeving, e. De beg-rooting der commissie tot we- ring van schoolverzuim te Sluiskil, voor 1919, ©p een eindcijfer van f 165, f. De begrooting van het burgerlijk arm- bestuur voor 1920, op een eindcijfer van 12.102,22%. De subsidie van de gemeente Is nitgetrokken op 11,950 (voor het loopende jaar op 8964,99). De voorzitter stelt voor, die te behandelen bij de gemeentebegrooting, De heer Nolson heeft opgemerkt, dat de sub sidie van de gemeente is uitgetrokken op f 11.950, weer aanmerkelijk hoosrer dan voor het loopende jaar. Nu trok het ziine aandacht, dat de opbrengst van collecten f 700 minder is geraamd dan voor het loopende jaar, terwijl de post voor onvoorziene uitgaven integehdeel 500 hooger is geraamd. Hij vraagt. is daar- voor een reden. want dat maakt voor de ge meente een paar duizend gulden verschil. Ook viel zijn aandacht er op, dat voor begrafenis- rechten minder is uitgetrokken. Gaarne zou hij hieromtrent worden ingelicht. De voorzitter vermoedt, dat die post op brengst collecten niet het juiste bedrag aan- wijst, daaronder zal wel iets anders begrepen zijn, de collecten bestaan alleen uit de op brengst der bus o)p de raadzaal. bij gelegen- heid van het sluiten van huwelilken, en die brengeh op verre na geen f 700 op. Hij zal echter tegen de behandeling der begrooting verzoeken hieromtrent inichtingen te ver- schaffen. Hij vermoedt overigens, dat de be- grooting van het armbestuur op verre na niet toereike'nd zal zijn in verband met de ophef- fing van het Kon. nationaal steuncomite en het in werkihgtreden van het Werldoozen- besluit. g. Ingekomen zijn verschillende amende- menteh van den heer Nolson en van de heeren De Jager eh D. Scheeie, omtrent het in con cept toegezonden Werkliedenreglement der gemeente Ter Neuzen, De voorzitter deelt mede, dat ook hij nog enkele amendementen heeft voor te stellen eh dat al die amendemehteh zullen worden ge- drukt en aan de leden toegezonden, De heer D. Scheeie vraagt, of die amende menten door burgemeester en wethouders ook zullen word eh verwerkt, met andere woorden, of zij daarover ook advies zullen uitbrengen, De voorzitter geeft te kennen, dat dit niet de bedoeling is; men heeft zich on het stand- punt gesteld, dat het concept is ingediend eh dat nu ieder die veranderingen wenscht, deze bij amendemeht kan voorstellen, De heer D. Scheeie acht dat standnunt, on- juist; hij meent dat de verplichting van bur gemeester en wethouders verder gaat, dan het indieneb van een concept, missehien van wie weet welke paats. eenvoudig overgeschreven. Hij zoude wenscneh, dat zij omtrent de inge- diende amendementen ook eens hun eigen meening weergaveh. De voorzitter zal dezen wensch aan het col lege kenbaar maken, en hij twijfelt niet, of het zal aan den wensch van den heer D. Scheeie voldoen. h. Een voorstel van de heeren J. ,J. de Ja ger en D. Scheeie, van den volgenclen inhoud: Ondergeteekenden hebben de eer TJ voor te stellen artikel 5 van de verordehihg op den hoofdelijken omslag in deze gemeente te wii- zigen en te lezen als volgt: „Van het zuiver inkomen van elken be- „lasti'ngplichtigr wordt afgetrokken f 600 (zes „honderd gulden) voor noodzakeliik levens. „onderhoud, benevens f 50 (vijftig gulden) „voor elk eigen of aangehuwd kind of om elken pupil beneden de 14 (veertien) jaar „oud, mits deze geen eigen inkomsten hebben. Zij zijn van oordeel dat het bedrag genoemd in de oude verordening te iaag is, in verband met de tegenwoordige levensomstandigheden en meenen dat een aftrek van 600 zes honderd gulden) alleszins te verdedigen valt. Wat de aftrek van f 50 (vijftig gulden) per eigen of aangehuwd kihd of pupil aangaat meenen zij gerust te mogen verklaren, dat de belasting- plichtige die een of meer kinderen bezit be neden de veertien jaar en nog geen inkomen aanbrengen, nog gerekend moeten worden tot de verzorging van het gezin, en dit alzoo be- zwaart, waarom zij met voile vrijmoedigheid deze clausule in het artikel durvtn aanbrengen. Vertrouwende dat uwe raad deze wijziging zal aanbrengen en doorzenden tot goedkeuring naar de Kroon. De voorzitter stelt voor, dit voorstel nader te behandelen. Voor het oogenblik zal het niet mogelijk zijn het toe te passen, in verband met het opmaken van het kohier. Werd. deze regeling nu reeds ingevoerd, dan zou men een tijdlahg zonder verordening zitten, daar er geruimen tijd verloopt, eer de koninklijke goedkeuring is verkregen Aldus wordt besloten, i. Een adres van de Ter Neuzensche Voet- balclub T. F. C., die daarin te kennen geeft: dat door zeer velen de beoefening van sport nuttig en noodig wordt bevonden; dat vooral het voetbalspel van hooge waarde geacht wordt; dat evenwel nergens in of nabii de kom der gemeente een geschikt sportterrein heschik- baar is maar dat nu een uitstekend veld in gereedheid komt door de afwerking van het sportterrein behoorende bij de H. B. S.; dat de vereeniging zeer gaarne dit terrein zou willen gebruiken om haren leden gelegen- heid te geven zich een of meermalen in de week te oefenen; dat de vereeniging daarbij ook vergunning zou verlangen voor het houden op Zon- en feestdagen van voetbalwedstrijden, met recht om bij die gelegenheden eenig entreegeld te heffen van de bezoekers, teneinde uit de op brengst daarvoor gedeeltelijk de groote uit gaven te betalen noodig voor instahdhouding der club; dat adressante beleefd vraagt onder welke voorwaarden uwerzijds zij de huur van het terrein zou kurmen verkrijgen De voorzitter stelt voor, de behandeling van dit adres aan te houden tot het sportterrein zal gereed zijn en alsdan te beslissen op welke voorwaarden het in gebruik kan worden ge- nomen, Aldus wordt besloten. (Wordt vervolgd). GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 29 Juli 1919, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. Lamaitre, A. E. C. Kruijsse, F. van Driel, J. M. OggeL F. Dekker, W. Dieleman, P. Dekker, J. Smies, J. de Feijter en M. Wolfert, benevens de Se cretaris. (Vervolg.) 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om steurf te verleehen voor de •versiering der Markt De Voorzitter wijst er op, dat, zooais be- kend, de burgerij van Axel op grootsche wijze heeft aangepakt de plannen om op 13 en 14 Augustus feest te vieren. In verband daar- mede hebben zich in aiie straten en straatjes commissies gevormd, om de gemeente in feest- dos te tooien, Aiieen de Markt maakt daarop een uitzondering. Bij vroegere gelegenheden is de Markt steeds versierd, vanwege het feestcomite. Doch ditmaal zijn daarvoor geen gelden dis- ponibel. Bij onderzoek is aan spreker geble- ken, dat de bewoners van de Markt niet on- genegen zijn. orn aan de versiering mee te werken, doch, in verband met die vroegere regeling, hebben de meesten zich reeds aange- sloten bij eene straat, die over de Markt door- loopt, terwijl de enkelen die nog overblijven ook genegen zijp, aan versiering het hunne bij te dragen. De oorzaak van dezen toestand is, dat voor een groot deel, de perceelen die aan de Markt staan aan de gemeente behoo- ren en nu kan het toch billijker wijze niet gevergd worden van de enkele bewoners der Markt, dat zij de versiering der Markt, van het stadhuis en de muziektent op zich nemen. De feestcommissie heeft in verband daar- mede gevraagd, of de gemeente genegen zoude zijn, de zorg voor de versiering der Markt enz. op zich te nemen. Burgemeester en Wethouders, ofschoon alle waardeering hebbende voor het schoone van het daarvoor overgelegde plan achten het noodige bedrag, 700, wel wat hoog en na bespreking is dit dan ook verminderd tot 500. Voor dat bedrag zou dan ook het stadhuis worden geillumineerd en de tribune versierd Zij stellen voor, daarvoor een crediet van 500 toe te staan, De heer De Feijter is van meening, dat de gemeenteraad hiervoor geen subsidie mag toestaan; er zijn ingezetenen die zich met deze feestviering niet kunnen vereenigen en nu gaat het niet aan, om die menschen op deze wijze te verplichten, toch aan het feest te ..be talen, daar die bijdrage dan uit de gemeente- kas zou worden betaald. Hij is van meening, dat, evenals vroeger, de feestcommissie maar voor de versiering van de Markt enz. moet zorgen. Zij die voor een bijdrage teekenden, zullen daarop hebben gerekend. Wanneer het uitgaven betreft ten algemeenen nutte, is het iets anders, maar in dit geval meent spreker, dat de raad niet mag besluiten daarvoor f 500 te voteeren, te meer waar er zooveel zaken zijn die geld vragen en het aanstonds bij de vaststelling van den hoofdelijken omslag zal blijken, dat vele in gezetenen een zeer hoog bedrag aan belasting zullen moeten hetalen De heer Og-gel stelt in het licht, dat het feestcomite geen bijdrage vraagt aan de ge meente. De ieestcommissie is zeer dankbaar, voor de bijdragen die door de ingezetenen in het belang van het feest zijn gegeven. Het feestprogramma, dat de commissie zich had voorgesteld uit te voeren, kan daarmede tot een goed eind worden gebracht. Evenwel hebben zich buiten dat, de verschil lende straten en buurten opgemaakt, om de stad te versieren. Nu vraag-t de commissie mets anders, dan of de gemente, die voor het grootste gedeelte eigenares is van de percee ten aan de Markt, wil doen wat de bewoners vah de verschillende buurten doen, en ook hare buurt versieren. Hij bewijst, dat dit uitgaven zouden zijn waar niemand iets aan heeft, daar juist de werkloonen de raming van kosten der ver siering zoo hoog maken. Betrof het alleen de grondstoffen, dan zou met een paar hon derd gulden kunnen volstaan. Die/ 500 welke men meer noodig heeft, zijn dus werkloonen, welke door hen die ze ontvangen weer worden omgezet in ievensbehoeften. Op die wijze zijn de gelden dus niet verloren. Hij resumeert, dat de feestcommissie dus geen steun vraagt, dat zij, dank zij cle giften der ingezeteheh zelf het feest kan bekostigen, maar dat zij van de gemeente niets anders vraagt, dan of deze genegen is te doen wat ook de ingezetenen doen: te zorgen vcor ver siering bij hare perceelen. De Voorzitter geeft te kennen, dat hij het eens was en eigenlijk nog' is, met den heer De Feijter. Wanneer het een verzoek om sub sidie betrof, was het anders en daar is spre ker ook tegen. Toen daarop in den aanvahg der commissievergaderihgen gedoeld werd, heeft hij er zich tegen verklaard. Hij achtte da niet de goede manier. Hij was van mee ning, dat eerst uit de boezem der gemeente moest blijken, dat men een feest wenschte. Zoolang daarvan niet gebleken was, kon de raad niet beginhen met gelden toe te staan. Nu is echter inmiddels gebleken, dat men in alle straten, met zeer veel ambitie de ver siering ter hand heeft genomen Nu wordt hier geen bijdrage gevraagd, maar alleen, of de raad genegen is op de Markt, voor hare gebouwen) te doen wat de ingezetenen doen. De Markt is de plaats van de gemeente. Het gaat toch niet aan om van de enkele menscheh die op de Markt women te vergen, dat die voor de versiering daarvan zouden zorgen. De vraag waar het dus eigenlijk over loopt, is, of de Markt ter gelegenheid van het feest al of niet zal worden versierd. Wil de gemeen te niet versieren, dan zal er niets worden gedaan. Spreker meent, dat de raad niet moet gaan beschikken over de kas der feestcommissie. De heer De Feijter noemt hetgeen menvoor- stelt een verkapte subsidie aan de feestcom missie; die was vroeger altijd gewoonde Markt te versieren; doet de gemeente dat nu, dan houdt de commissie het geld in kas. Hij zou gaarne gezien hebben, dat de commissie had gedaan evenals vroeger. Velen zullen dat, bij het ter hand stellen hunner gift ook ver- wacht hebben. Dan had de commissie op iets anders maar moeten bezninigen. Een nlan maken, waarbij alles op gaat, is niet moeilijk, men kan wel een plan maken dat drie duizehd of wel zes duizend gulden kost, Hij acht het onzin iets aan het feest te geven, Wordt de markt niet versierd, damjs dat ter verantwoording voor de feestcommissie, die zulks vroeger altijd,deed. De Voorzitter is het met dezen spreker niet eens; men moet in aanmerking nemen, dat alles nu veel duurder is dan vroeger, dat blijkt o. m. ook uit de kosten voor cle open- lucht-bioscoop, ales is nu tweemaal zoo duur, De heer De Kraker zou liever gezien heb ben, dat de bewoners van de Markt, al zijn zij kleiner in getal, de versiering hadden aa- gepakt zooais men dat in andere straten heeft gedaan. Zij zouden dan subsidie aan de ge meente kunnen vragen, met het oog op de gemeentegebouwen. Nu heeft hii er bezwaar tegen om, waar de andere buurten met krach- tigen ijver aan de versierimgen werken, van gemeentewege voor de Markt te zorgen, waar bij dan die bewoners kalmpjes zouden toezien hoe alles werd in orde gemaakt. Hij heeft daarom bezwaar tegen het verleenen eener bijdrage, De Voorzitter herhaalt, dat de bewoners der Markt. in het idee dat de commissie voor de Markt zou zorgen, zich, op een paar uit- zonderingen na, reeds hebben aangesloten bij de straten die op de Markt uitloopen. Er blij- ven missehien maar drie menschen over die uitsluitend op de Markt behooren en die zal men toch niet voor de versiering van de Markt willen laten zorgen? Als de gemeente of het feestcomite zich dat niet aantrekken kan er niets van komen, al is er ook bii die enkele marktbewoners wel animo voor. De heer De Kraker kan zich toch niet met het voorstel vereenigen; in andere straten zat men b.v. met de kerlc; men heeft daar toch niet gezegd, dat de kerk moest voorgaan. Het maakt een groot verschil of men het geld geeft van zichzelf dan wel van de gemeente. De Voorzitter deelt mede, dat de feestcom missie met genoegen zag, dat alle buurten voor versiering maatregelen namen, alleen met de Markt was dat hiet het geval. Zij heeft toen aan een deskundige gevraagd eene ver siering voor de Markt te ontwerpen. De kos ten daarvan kwamen Burgemeester en Wet houders wat hoog voor en daarom is gevraagd die te verminderen. De heer De Feijter vindt het nog al aardig, dat de commissie de opdracht geeft om een plan te maken, doch de kosten van uitvoering door de gemeente wil laten betalen, Hij is er tegen van de gemeente iets te ge ven, de commissie moet zelf voor die versie ring zorgen. De Voorzitter zegt, dat dit niet kan; er is over de beschikbare gelden beschikt, en er zijn al tekorten. De heer Dieleman merkt op, dat de Markt, de muziektent en omgeving, van heel de ge meente zijn. Men kan niet van enkelen ver~ langen, dat die voor de versiering zorgen, maar de commissie had er toch voor kunnen zorgen. Hij is er ook tegen, om zoo'n groot bedrag te geven. De Vogrzitter merkt op, dat dan de Markt maar uitzondering op het overige deel der ge meente moet maken en niet versierd blijven, „eenvoud is dan het kenmerk van het ware"' De benoodigdheden voor den stoet zijn besteld", evenals de bioscoop en het vuurwerk. De feestcommissie kan nu geen geld meer afzon- deren voor versiering der markt. »Een tweede rondgang er voor houden, daar zal ook niet veel van komen, daar men in de verschillende buurten eigenlijk al boven krachten heeft ge- offerd. Er zijn menschen, die in eeh andere straat eeh perceel staan hebben en dus voor twee of zelfs drie straten bijdragen hebben gegeven; meh vraagt nu van de gemeente al leen een bijdrage voor de plaats waar zeker twee derden door gebouwen van de gemeente wordt ingenomen. De vraag was nu aan de gemeente, of deze voor haar gebouwen ook wat wilde doen; spreker meende, dat dit er nog al mee door kon. De heer Dieleman w'jst er op, dat men van sommige buurten, die te zwak waren om de kosten der versiering te dragen, daarvoor bij anderen is rohdgegaah. Dit zou missehien ook voor de Markt kunnen geschieden. De Voorzitter merkt op, dat men de ge meente toch niet als een armlastige buurt kan behandelen. De heer Dieleman voert hiertegen aan, dat het zou kunnen zijn, dat verschillende inge zetenen er voor zouden kunnen voelen, om uit vrijwjllige bijdrag'en de Markt te versieren. De Voorzitter wijst er nog op, dat het aan de versiering uitgegeven geld niet weggewor- pen is; dat komt voor een deel ook aan de werkeloosheid ten goede. De heer Dieleman merkt op, dat dit even- goed het geval zoude zijn, als de gelden uit vrijwill.ige bijdragen bijeen werden gebracht. De heer Oggel meent, dat de verschillende commissieleden, die al eens zijn rond geweest er niet veel meer voor voelen zullen, om nu nog eens voor de Marktversiering rond te gaan. - De heer Van Driel zou er wel voor gevoelen om aan een commissie van Marktbewoners eene subsidie te verleenen voor de versiering; het gevraagde bedrag acht hij nog al hoog. De heer Oggel wijst er op, dat de begrooting voor verlichting van het stadhuis gedurende twee avonden 160 bedraagt; die zou men bijvoorbeeld kunnen laten vervallen. Hij voegt daar aan toe, dat, indien, de in- woners van buiten de kom hadden bijgedragen haar evsnredigheid van die van binnen, de feestcommissie nog best had kunnen zorgen voor versierihg van de Markt. De eerste be grooting der commissie beliep een noolig be drag van 3000 en dit moest veel worden verminderd. Eerst bestond het voornemen om dat bedrag aah den gemeenteraad als subsidie te vragen en niet rond te gaan. Dat is echtei gebeurd om de gemeentekas te sparen. De commissie kan nu geheel met eigen kracht het feestprogramma afwerken, terwijl vroeger al tijd subsidie gegeven is. Wat de versiering van de Markt echter betreft; de commissie meent, dat de gemeente, die twee derden der gebouwen die daaraan staan in eigendom be zit, daarvoor nu maar eens zorgen moet. De heer De Feijter hlijft er bii, dat er veel menschen aan de feestcommissie gegeven heb- beh, ih de meening, dat deze voor de Markt versiering zou zorgen. De heer Oggel wijst er op, dat er ook en kelen waren, die gegeven hebben met de spe- ciale bedoeling, dat om de armen zou worden gedacht, hetgeen dan ook geschieden zal. Hij haalt nog enkele straten aan, b.v. de Achtei'straat, waar men voor versiering 100 bijeen bracht, en de Zeestraat, waar er f 140 werden opgehaald. Als men ziet wat de be woners doen, dan mag de gemeente van ha- rentwege toch ook wel wat doen. De heer De Feijter verklaart ook wel wat voor het feest over te hebben, maar er daar om nog geen gelden uit de gemeentekas voor te willen toestaan. De heer Oggel wijst er nog op, dat het ge vraagde bedrag niet zoo hoog is als het lijkt; er komt veel voor werkloon bijj in andere buurten werken verschillende menschen er dag aan dag aan, maar de enkele Marktbewoners kunnen dat alles niet klaar krijgen, er moeten daarvoor menschen aan het werk gezet wor den, en bij de tegenwoordige loonen heeft men spoedig daarvoor een groot bedrag noodig. De heer Dieleman stelt voor, om een bedrag van 300 beschikbaar te stellen voor versie ring van het raadhuis en de tribune, hij meent dat de gemeente dan daarmede aan haren plicht voldoet, Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders, om een crediet van 500 toe te staan, wordt alsnu verworpen met 7 tee-en 4 stem- men. Voor stemmen de heeren Oegel, Lamai tre, P. Dekker en Kruijsse; tea-en stemmen de heeren Van Driel, De Feijter, De Kraker, Wofert, Smies, F. Dekker en Dieleman. De heer De Feijter verklaart ook aan het voorstel van den heer Dieleman zijn stem niet te kunnen geven. De heer De Kraker kan dit evenmin, hij hlijft er bii, dat de Marktbewoners eerst een commissie zouden moeten vormen, al zijn ze nog zoo klein in getal en dan een verzoek doen aan de gemeente om subsidie. De heer Kruijsse zal ook tegen stemmen: voor minder dan het aan gevraagde is er geen degelijk plan te maken en hij acht dan beter geen versiering dan een halve. De heer Oggel zal er voor stemmen, om te redden wat te redden is, missehien dat er dan op andere wijze nog in te voorzien is, om toch een voldoende versiering te maken Hij vraagt echter, cri de heer Dieleman ziin voorstel zoo- danig wil wijzigen, dat de f 300 ter beschik king van de commissie gesteld worden, om de mai-kt te versieren, waar het stadhuis en de tribune dan ook in begrepen zijn. De heer Dieleman wenscht de 300 te zian besteed aan versiering van het stadhuis en de muziektent. Dit voorstel woirit aaifgenomen met 6 tegen 5 stemmen; voor stemmen-de heeren Van Driel, Lamaitre, Wolfert, P. Dekker, Smies en Dieleman; tegen stemmen; de heeren Oggel, De Feijter, De Kraker, F. Dekker en Kruijsse. 11. Verzoek om ontheffing hondenbe- lasting. Ingekomen is een verzoek van P Dekker Fz. om voor een half jaar ontheffing van honden- belasting te verleenen, wegens afschaffing van den hond. Dit verzoek wordt met algemeene stemmen ing-ewilligd. 12. Om vraag. Geen der leden vraagt het woord. 13. Vaststellen primitief kohier van den hoofdelijken omslag. Ter behandeling hiervan gaat de openbare zitting over in eene met g-esloten deureh. Na het weder openbaar worden der verga dering wordt het kohier zooais, het in de ver gadering met gesloten deuren is besproken, met algemeene stemmen vastgesteld. De Voorzitter sluit de vergadering. Onder den titel van ,,Dankbetuigingen van een muziekleeraar", kon men een dezer laatste dag-en in het groote avondblad van Brussel, Le Soit-, het volgende artikel lezen. De heer Honore van de Walle, muzieklee raar, Keramis-straat te La Louviere, deelt ons de voldoening mede die de Pink Pillen hem hebben bezorgd: De Heei Van de Walle- „Ik heb het groote genoegen u te berichten, schrijft hij, dat uwe Pink Pillen de beste uit- werking op mijne gezondheid hebben gehad. Ten gevolge van bovenmatige inspahning was ik verzwakt en leed ik verschrikkelijk aan aanhoudende scheeie hoofdpijnen. Ik heb aller- lei middelen beproefd, maar zonder eenig suc- ces. Men heeft mij toen geraden uwe Pink Pillen te nemen, wat ik gedaan heb. Die hebben onmiddellijk de beste uitwerking gehad. Ik heb spoedig mijne krachten weergevonden en min- stens even spoedig mijne scheeie hoofdpijnen zien verdwijnen." Allen die nu aan scheeie hoofdnijnen lijden, zullen het lot van den heer van de Walle benij- den, die zich zoo gemakkelijk van zijne kwalen verlost heeft, dank zij een korte behandeling met de Pink Pillen. Velen van hen die aan scheeie hoofdpijhen lijden, zullen ons zeggen: „Maar wij hebben allerlei middelen beproefd en wij zijn altijd even ver". Zooais men gezien heeft, had de heer van de Walle op dezelfde manier kunnen "sprelcen, want hij had ook heel wat andere middelen ingenomen, zonder daarom nog iets verder te zijn. Hij heeft er de voorkeur aan geg-even de Pink Pillen in te nemen, omdat men hem heel veel goeds van die pillen gezegd had en zij bekend zijn altijd en overal de be- wijzen van gemezing te hebben gegeveh. De Pink Pillen zijn aan te bevelen aah alien die verzwakt of bloedarm ziin of zich slap gevoe len. Zij geven bloed en versterken de zenuwem. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos en 9 per zes doozen bij het Hoofdepot der Pink Pillen, Nassaukade 314. Amsterdam, en verder bij alle goede apothekers en dro- gisten. i— SCHEEPVAARTBEWEGING 30 Juli: Eng ss. Peiwlragoii Ga s He, 12320 M3, ge- mengd; van Gent naar Ainlwerpr-n. 31 Juli: Eng. ss. Eider, 726 M3, ledig; vara Gent na.ar Fowey. King Fislier, 81S M3, stukgoed; vara Lon- dieii voor Gent. Eng. ss. Alt, 2810 M3, stukgoed; van Gent naar Goole. Eng. ss. Ronan, 3391 M3, slulcgoed; van Anlwerpea voor Gent. Eng. ss. ILoddier, 2877 M3, stukgoed; van Goole voor Gent. Eng. ss. Silver City, 817 M3, stukgoed; van Londen voor Gent. Van 30 tot e:i met 31 Juli werden langs die Oostsluis alhier 19 binnenvaartuigen op en 20 afgesfchu'langs de Middens in is o op en 0 afgeschut; Langs de Wtestsluis 0 op en 1 afgeschut. overleed op ruim 7§jarigen leeftiid, Wed. van Adriaan van der Beek. Namens de Familie, P. J. WISSE. Zaamslag, 31 juli 1919. Voor de vele en treffende blijken van deelrieming, ondervonden gedurende de langdurige zlekte en bij het overlijden van onzen geliefden «oon en Broeder ISEDOOR, betuigen wij onzen hartelijken dank, inzonderheid aan de Post-, Telegraaf- en Telefoonambtenaren voor de laatste eer aan hem bewezen. Ch. L. KESBEKE en Echtgenoote. S. KESBEKE. Ter Neuzen, 1 Aug. 1919. Adres bureau van dit blad. Ondergeteekende, bericht hierbij aan de geachte clientele van Ter Neuzen en Otnstreken, dat zij vanaf heden 1 Aug. de Zaak van den heer j. DE FEIJTER, bij het Station, heeft overgenomen. Hopende nog steeds het vertrouwen w&ardig te zijn, wat zij zoo ruimscho<As genoten heeft, beveelt zij zich thans wederom minzaam aan. Restaurant geopend voor het vertrek der eerste treinen. Ver- trouwend op uw gegerd bezoek. Hotel de la station, Telefoon 91. Ter Neuzen. gevraagd. AdresBureau van dit blad. TE HUUR GKVRAAG U liefst met groentetuintje. Ongeveer in den prijs van 300 rot 400 gulden per jaar. Brieven No Aft bureau van diUUad. -3. X 1.1, J Te.lpfrinn nn_l T-Ki T o boi ITS' Cfr.. A LI C C

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 2