Landbouwberichtan. GEMENGDE BERICHTEN. Laatsti? Berichten. 8 UR6ERLIJKE STAND. BLAAS- en NIERZIEKTEN Hoogwatergetij te Ter Neuzen Eene panze die nu yolgde en wel wat lang zou geduurd hebben, werd wat aan- gevuld door het gemengd koor, dat met deze spontane uitvoering veel bjjval had. Des avonds werden nog gehouden stoe- lenwedstrjjden voor dames en vooi' heeren die veel belangstelling wekten, en gaf het muziekgezelschap //St. Cecilia" nog een con cert. Steeds was het zeer druk met hen, die zoowel te voet als per rijtuig of automobiel het vele moois dat te aanschouwen was gingen bekijken. Het laatste nummer, de verlichting, kon, wegens den hevigen wind, niet tot zijn recht komen. Daar viel nu eenmaal niets aan te doen. Men hoopt op dezen avond, maar de wind blaast nog tameljjk sterk. In verschillende gemeenten van Oosteijjk Zeeu wsch-Vlaanderen breidt zicb het mond- en klauwzeer uittot nog toe blijkt de kwaal niet van een hevig karakter te zijn Het omploegen van bietenland. In IJ- en Haarlemmermeerpolders zjjn aanvankelijk tal van met beetwortelen be- zaaide hectaren omgeploegd, en alsnog met bruine boonen bezet, thans wordt weder bietenland, waarvan de opbrengst naar het heet slecht dreigt te wordeD, met koolplanten bezet. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 8 Juli 1919. Veroordeeld wegens poging tot uitvoer en verboden vervoer Th. L. D. L., oud 17 j., zonder beroep te St. Jansteen, tot 15 boete of 1 maand tuchtschool. C. L. d'H., oud 40 j., timmerman te St. Jansteen, tot 10 boete of 10 dagen heeht. Th. v. B., oud 62 j., werkman te St. Mar- garite, tot f 5 boete of 5 dagen hecht. E. J. Th., oud 20 j., landbouwersknecht te Eecfe, tot 15 boete of 15 dagen hecht C. S., oud 51 j., werkman te Middelburg (B.), tot 10 boete of 10 dagen hecht. M. v. L., oud 86 j., huisvr. van F. S, M., te Clinge, tot 3 boete of 3 dagen hecht. M. W., oud 24 j., huisvr. van K. B., te Clinge, tot 3 boete of 3 dagen hecht. E. v. d. H., oud 20 j., landbouwer te St. Margrite, tot 3 boete of 3 dagen hecht. B. J. v. d. H., oud 54 j., landbouwer te St. Margrite, tot 1 boete of 1 dag hecht. J. P. v. d. B., oud 32 j., tuinier te Hon- tenisse, tot f 5 boete of 5 dagen hecht. E. L., oud 49 j., veldarbeider te Sluis, tot 5 boete of 5 dagen hecht. J. F., oud 61 j., zonder beroep te Eede, tot 5 boete of 5 dagen hecht. D. D., oud 39 j., veldarbeider te West- dorpe, tot 4 weken gevang. P. P., oud 21 j., werkman te Water- vliet, tot 6 weken gevang. J. M. H., oud 56 j., huisvr. van C. de C., te Zuiddorpe, tot 10 boete of 10 dagen hecht. J. V., oud 14 j., zonder beroep te St. Jan steen, tot 3 boete of 1 week tuchtsch. E. v. H., oud 17 j., zonder beroep te Clinge, tot 10 boete of 3 weken tuchtsch. De hitte. Yrjjdag is het te New-York sedertSJuli de heetste dag geweest, welke de annalen van het weerkundig bureau vermelden. Om zes uur 's ochtends stond de thermo meter al op 95 graden. Het nut der draadlooze telegrafie. (Buiten .verantwooirielijkheid der R»dactie.) Mijnheer de Redacteur Uw correspondent te Sas van Gent, schgnt Loi; thr b3#jlkinjvan Ter Neuzen. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd E. Popsel, fabrikant, Westkolkstr. 8/10, uit Werl (Duitschland.) E. A. C. Victor, zonder, Blokken 4, uit Tiel. I. Koole, werkman, Pelmolengang 6, uit Rotterdam. M. Lourens, dienstbode, O 191a, uit Axel. E. Oppeneer, landbouwersknecht, Kerk- hoflaan 15, uit Zaamslag. L. Dees, zonder, Vlooswjjksfcraat 36, uit Boschkappelle. F. E. Ysebaert, bakkersknecht, Steen- kamplaan 36, uit Philippine P. Zegers, landbouwerskn C 191a, uit Hontenisse. Vertrokken. M. Driel, veldarbeider, O 204, naar Axel. M. P. de Pauw, zonder, Grenulaan 3, naar Gromngen. M. F. C. Glebbeek, off. L. des H., Donze Visserstr. 61, naar Rotterdam. J. Hemminga, off. L. d. H., Donze Vis serstr., 61 naar Rotterdam. C. J. van Damme, landbouwerskn. Q182, naar Hontenisse. J. L. de Waal, zonder, K. Kerkst. 15, naar Druten. P. G. F. van Jole, sehilder, Nieuwediep 101, naar Middelburg. C. de Vos, kleermaker, Dr. Buijzestr. 15, naar Sluis. J. van der Hoofd, werkman, Tolenstr. 92, naar Rotterdam. D. Huizinga, kantoorbediende Heeren- gracht 1, naar Voorburg. H. M. P. Dumolejjn, zonder, Q 177, naar St. Jansteen. F. J. Oppe, dienstbode, P 71, naar Axel. Green geschikt# wijze van schuld- vereffenins*. De landbouwer M. te Maasland was niet erg vlug in de betaling van een schuld aan den koopman M. te Delft. De koop- man dacht het spoedigst in 't bezit van het hem toekomende te komen, door des nachts een drietal koeien uit het weiland van M. te halen. De landbouwer was het met deze wijze van schuldvereffening niet yens en ging zich bij de politie beklagen. 't Geyolg was, dat de man weer in 't bezit GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. q.I werd gesteid en den keep- bouf SSw 'behZSetS te'oetaL.X S man werd beduid, $at er andere wegen zijn tot schuldinvordering. Een wandelaar. Donderdag arriveerde te Rarneveld op zjjn doorreis naar Groningen een arbeidar uit Nieuwolda, die tevergeefs in Frankrijk naar werk had gezocht en nu te voet uit Parijs was gekomen. Op zijn lange wan- deling had hij zijn kousen en sehoenen totaal versleten. I1/2 Millioen vredesbriefkaarten. Volgens de Daily Mail schat men het aan- tal prentbrieikaarten, dat Zaterdag op het speciaal voor de vredesconferentie te Ver sailles ingerichte postkantoor afgestempeld is, op 1.500.000. Blijkbaar wilde iedereen, die daar het komen en gaan der gedele- geerden was komen zien, een souvenir aan deze belangrjjke gebeurtenis hebben. Er waren veel menschen, die zelfs biljetten van 2.50 tot f 500 lieten afstempelen. De toevloed van briefkaarten, enz., die afgestem peld moesten worden, was zoo groot, dat zelfs sommige van de postambtenaren kramp in hun handen kregen. De uitvaart van koning alcohol in de Y.S. I Hit New York wordt d.d. 1 Juli aan.de Daily Tel." geseind Men schat, dat Maandagavond ruim 500.000 New-Yorkers hebben deelgenomen aan de begrafenis jvan //Koning Alcohol", en in bijna iedere Amererikaansche stad had iets dergelyks plaats. Nadat de zaken gedaan waren, Maandag, stroomde het volk als bij onderlinge afspraak naar de restau- raats, hotels en cabarets, waar iedere stoel van te voren besproken was, om daar naar hartelust te fuiven. De politie, symphathiseerend met den overleden vorst kneep een oogje dicht, ook toen het ver over twaalven werd. Men zag overal optochten met muziekkorp- sen, die treur- en doodmarscaen ten ge- hoore brachten, en een soort Bacchus, op een baar uitgestrekt, werd door tienduizen- den plechtig ceremonieel ten grave gedragen. In alle groote hotels, de allerduurste incluis, verdrongec de drinklustigen zich tot diep in den nacht. Maar al is de brandewjjn nu dood en be- graven in Amerika, zoo zijn de Yanks toch handig genoeg om al het verlangde lichte bier, plus het Californische wijntje binnen te krjjgen. Deze overtuiging wordt be- krachtigd door de vaagheid van de drank- wet en de bljjkbaren tegenzin der autori- teiten om de verbodsbepalingen naar den letter toe te passen. Bier en wjjn met niet meer dan 2.75 ®/q alcohol zjjn nog veroor- loofd. Intusschen hebben vele Amerikanen juist bjjtijds voorraden sterken drank inge- slagen, welke mits met zuinigheid aange- sproken, jaren kunnen duren. De rergiftigheid van naphtaline. Algemeen is het gebruik om in het voorjaar de winterkleeren en het bontwerk tegen de mot te besohermen door ze op te bergen met naphtaline. Minder algemeen is bekend, dat hieraan veel nadeelen ver- bonden zgn. Niet alleen, dat dikwjjls de scherpe reuk uit de kleeren niet meer weg te krijgen is, al stelt men het goed ge- ruimen tjjd aan de lucht bloot, maar het grootste nadeel is, dat de naphtaline een wonen. Dan heeft ie gebrek aan zeep, dan aan koffie, kaas, kwatta, oude klare, enz. enz. 'tJfiind is er van zoek. Hjj weet zeker niet, dat men voor geld en goede woorden tegenwoordig alles kan krijgen. Bovendien is 't publiek op al die klets- praatjes van een smokkelaar die zus of zoo doet, niets gesteid. Tenminste, ik vind de verslagen van uw correspondent in kwestie, zoo niet belache- ijk, dan toch zeer flauw. Met dank voor de plaatsruimte. E. (Dat men in waardeering van het een of ander versehillen kan, blijkt uit het vorenstaand schrijven van E., waaraan wp, om ook eens een andere stem te laten klinken, geen plaatsruimte hebben willen weigeren. Wjj kunnen ondertusschen verzekeren dat de correspondenties uit Sas van Gent door velen om de //pit' die er in zit, zeer worden gewaardeerd. Kan de waardeering in deze ook afhangen van het standpunt waarop men tegenover de zaak in kwestie staat Ondertusschen zal een ieder het zeer op prijs stellen, dat tegen het clandestien uit- voeren van alle mogelijke artikelen, zoo krachtig mogelgk wordt opgetreden. Red.) GRAAUW. OVERSLAG. STOPPELDIJK. D A G E N. Voorm. Nam. I Donderdag 10 Juli 11.59 Vrijdag 11 0.22 12.48 I Zaterdag 12 r 1.3 1.28 1 Zondag 13 u 1.42 2.1 Maandag 14 2.17 2.35 1 Dinsdag 15 2.53 3 12 Woensdag 16 3.29 3.48 HOEK. Onder de bijvoegsels der Staatscourant van 7 Juli zijn opgenomen de statuten del' werk- liedenvereen. „Ons Belang" te Hoek. AXEL. Dinsdagnacht zijn bij den landbouwer J. den Hamer nabij de buurt Kijkuit wonende, 3 rij- wielen gestolen. Bij den smid E. B. te Kijkuit, alhier, zijn Vrijdagnacht twee fietsen gestolen, waaronder een nieuwe. Portretten van de Prinses. Door H. M. de Koningin werden aan den burgemeester alhier drie portretten gezonden van H: K: H: Prinses Juliana, om daarvan een exemplaar te doen toekomen aan de twee meisjes met wie de Prinses aan den arm ge- wandeld heeft ter gelegenheid van het bezoek der Zeeuwen en Limburgers bij de Vorstelijke familie in het Huis ten Bosch, en een aan de Christelijke zangvereeniging „Looft den Heer", die bij die gelegenheid aan de Vorstelijke fa milie een Psalmvers toezong. ZUIDDORPE. De in deze gemeente gehouden inzameling voor de slachtoffers van de uitbarsting van de Kloet heeft j 80,45 opgebracht. Eenige uren nadat Woensdag de sleep- boot //Willem Barendz" toebehoorende aan Bureau Wjjsmuller's Zeesleepvaart Maat- schappjj te 's Gravenhage, van Rotterdam naar Marseille vertrokken was, werd door de reederjj een telegram* ontvangen, mel- dende dat er een Fransch zeilschip groot 3500 ton te Las Palmas, in averjj lag, welk zeilschip verzocht te worden ge- sleept naar Marseille. Na dit bericht; in be handeling genomen te hebben, besloot de directeur des avonds 9 uur eenige uren na dat de sleepboot vertrokken was en zich op ruim 100 mijl van Hoek van Holland bevond, de uWillem Barendz" per draad looze telegrafie terug te roepen, teneinde nog eenige voorzieningen te treffen voor deze zware sleep. Na het bericht aan boord ontvangen te hebben keerde de sleepboot naar Rotterdam terug en arriveerde aldaar gisterenmorgen te 8 uur. err stig vergif is. Bij de fabricage van deze stcf wordt hiermede ook rekening gehouden en raime ventilatie der lokalen voorge schreven. Maar in het particuliere huis- houden komen weleens gevallen voor van vergiftiging, waarojj de slachtoffers klagen over hevige hoofdpjjn en brakingen, zooals van een jongeman, die geslapen heeft op een divan, waarvan de kussens met naptba- line behandeld waren. Yolgens den schei- kundige Berthelot heeft naphtaline ook voistrekt geen antiseptische werking hoog- stens houdt het wat insecten op een afstand, doch de larven bljjven leven en worden later niet verhinderd hun vernielingswerk te volvoereD. Het gebruik van naphtaline in het huishouden is volgens dezen geleerde niets dan een huishoudelgke dwaling. gadering voortgezet tot des avonds half zes uur. Nadat de vergadering weder openbaar is geworden, wordt besloten de vaststelling van het emdcijfer van het kohier aan te houden tof eene op aanstaanden Maandag, des na- middags 5 uur te houdeu openbare verfirade- nng. TWEEDE KAMER. De wijziging der Personeele belasting wordt aangenomen met 70 tegen 3 stemmen. Na aanneming zonder hoofdelijke stemming van een drietal kleine ontwerpen, wordt het arti- kel 30, speelkaartenbelasting invoerrecht, aan genomen met 44 tegen 31 stemmen en het ontwerp betreffende de belasting met 45 te gen 29 stemmen Vergadering van Maandag 7 Juli 1919, des namiddags 5 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: A. Visser, E. H. T: van Borssum Waalkes, J. J. de Jager, R. bcheele, J. de Bruijne, M. Eijke, D. Scheele, I' Geelhoedt, G. de Ridder, J. de Feijter en H. J. van den Oud en. Afwezig de heeren R. G. E. Nolson en L. f. van Hasselt. De voorzitter opent de vergadering en stelt I het daar erg benauwd te hebbeD. 'lk kan aan de order niet begrijpen, dat die man daar nog blgft centen te beperken; hij zou liever lager gaan, maar ziet er ook geen kans toe, er komen in de begrooting geen andere uitgaven voor, waarvoor ook nog geleend mag worden. Hy drukt de hoop uit, dat het voljaarskohier eenige verlichting brengen zal en het mogelijk zal maken de opcenten te verrninderen, want nu komen we met dit cijfer wel boven alle andere gemeenten te staan, Het voorstel van den voorzitter wordt aan genomen en besloten de aanslagen te verhoo- gen met 40 procent. Daama wordt de vergadering door den voor zitter gesloten. INGEZONDEN STUKKEN. Vergadering van Donderdag 3 Juli 1919, des voormiddags 10 uur. meester.^tter J" HuizinSa> ^ge- Tegenwoordig de leden: A. Visser, E' H i. van Borssum Waalkes, J. J. de Jager', R. Scheele J. de Bruijne, M: Eijke, D. Scheeie R G E. Nolson, L. T. van Hasselt en G. de Ridder; later ook de heeren L. J.- Cjeelhoedt en J; dfe Feijter: Afwezig de heer H: J. van den Ouden: (Vervolg.) 10. Omvraag. De heer Waalkes acht het dienstig aan den gemeenteraad mede te deelen, dat de gemeen- te-bouwmeester dezer dagen in de vergadering van burgemeester en wethouders heeft ge- i apporteerd, dat, bij het aanbrengen van nuni- merplaatjes aan de nieuwe woningen in de Steenkamplaan, gebleken is, dat de specie, ge- bruikt voor het metselen, niet verhard is Al leen de voegen zijn hai-d, maar van binnen is net als stnf. Wat daarvan de oorzaak is, weet by met, maar het zou kunnen toegeschreven worden aan onjuiste vermenging, daar toch by andere oouwwerken waar het schelpkalk- trasmeel werd aangewend de specie wel ver- hardde. Met een houtje kan men de kalk hier van tusschen de steenen krabben. De heer De Jager acht het wei vreemd, dat v \AMrw UO UlrtU t, YY CCI ILl L UcZlL I i -- uaL oefenen, nu met deze bemerkmg komt. Toen onlangs bleek, dat de regenbakken haperden, is hier expres in tegenwoordigheid van burgemeester en wet houders eene conferentie gehouden van het cagelijksch DGgtuur der woninp^bouwvereeni- gmg met hare architecten en cfe gemeente- bouwmeester, benevens de aannemers Toen bleken de architecten en de gemeente-bouw- meester het over het gebruik van het schelp- kalktrasmeel vrijwel eens, en op grond van een getuigschrift van mijnheer Van der Kloes was men tot het gebruik over gegaan. Als hij nu zoo gaat spreken, meent spreker, dat de gemeentebouwmeester buiten zijn boekie e-e- gaan is. 6 De heer Van Hasselt betoogt, dat de ge meenteraad met deze kwestie niets te maken heeft. De vereeniging bouwt en niet de ge meente. We hebben nu aan de vereeniging weer een voorsehot verleend. Als nu zou blij- ken, dat ze het weer niet goed doet, zou er aanleiding kunnen zijn, om te zeggen stop en een andere vereeniging te laten oprichten, van wie men dan verwachten kan dat ze het beter zal doen. Hij is echter van meening, dat de raad niet het recht heeft, zich hier in te mengen. De heer De Ridder merkt op, dat de heer Doornbos toch ook verplicht was geweest toe- zicht uit te oefenen bij den bouw. De heer Waalkes herinnert, dat bij de eerste bespreking van het nieuwe crediet reeds is gezegd, dat er meer toezicht zou worden ge houden, De heer De Bruijne acht de gemeente wel degelijk belanghebbende. Hij heeft ook ge- hoord, dat er zoo geknoeid is, maar acht de nu gemaakte opmerking mosterd na den maaltijd. De voorzitter wijst er op, dat het werk nog niet volledig is afgeleverd. Als waar is wat in het gezegde van den heer De Bruijne ligt be sloten, dan is er een tekortkoming van de zij- de van burgemeeester en wethouders en moet hij opmerken het wonderlijk te vinden, dat een wethouder hier in de vergadering die mede- deeling komt doen, daar hij dan eigenlijk het college van burgemeester en wethouders een brevet van onbekwaamheid geeft. Ook is de mededeeling van den gemeentebouwmeester verwondering wekkend en zal, nu de zaak hier aldus besproken is, een staartje moeten hebben, want dan komt de vraag te berde, waarom de bouwmeester, die verplicht was toezicht uit te oefenen, niet vroeger gewaarschuwd heeft, dat minderwaardig materiaal werd gebruikt. Als dat dan "nu zoo is, moet hij er de gevolgen ook van dragen. Spreker wil wel zeggen, dat hij, na de me dedeeling in de vergadering van burgemeester en wethouders voornemens was dezer dagen een conferentie te houden met het bestuur der vereeniging en de architecten, nadat omtrent een en ander dat wordt aangemerkt een gron- dig onderzoek was ingesteld. De heer Visser uit zijn spijt, dat de heer Waalkes deze zaak hier in het nubliek thans reeds heeft besproken. De heer Eijke kan wel mededeelen, dat hij er nu voor bedankt, om als voorzitter der woningbouwvereeniging werkzaam te blijven. Hij dankt er voor, om, ondanks zijne toewij- ding aan die zaak, in de publieke raadszitting zulke verwijten te moeten hooren. De heer De Jager is ook overtuigd, als be- stuurslid zijn uiterste best te doen. De voorzitter meent, dat het bestuur geen blaam kan treffen, en dit zijn uitersten plicht doet. De heer Visser merkt op, dat het niet te pas kwam, die zaak op deze wijze te berde te brengen. De discussie wordt gesloten. 11. Behandeling kohier hoofdelrjken om- slag. De voorzitter stelt thans aan de orde, de behandeling van het kohier van den hoofde- lijken omslag voor de maanden Januari tot en met April van dit jaar. Tijdens de besprekingen wordt de openbare vergadering geschorst en gaat over in eene met gesloten deuren. Met een pauze onderbroken wordt de ver- 1. V aststelling notulen. De notulen der vergadering van 12 Juni 1.1. worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. Het vaststellen van de notulen der vergade- rlngen van 23 Juni en 3 Juli 1.1. wordt, daar deze nog met gereed zijn, aangehouden. 2 Ingekomen stukken De voorzitter deelt mede, dat bericht is in gekomen dat de heer Van Hasselt wegens uit- stedigheid verhinderd is de vergadering bij te ,Cn dat de heer Nolson wegens onge steidheid afwezig moet blijven. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Stemming over het voorstel betreffende beplanting rond de muziektent De voorzitter brengt in stemming het voor stel betreffende het aanbrengen van beplan ting rond de muziektent, waarover in de vo nge vergadering de stemmen staakten. Het voorstel tot het aanbrengen van be planting wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Geelhoedt, De Ridder, De Feijter, Visser, Waalkes, De Jager en Eijke; tegen stemmen de heeren Van den Ouden R. Scheele, De Bruijne en D. Scheele. 4. Stemming over het voorstel in zake het bouwen van een huis voor den burge meester De voorzitter brengt in stemming het voor stel betreffende het bouwen van een woning voor den burgemeester. Dit voorstel wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren De Feijter, Visser en Eijke; tegen stemmen de heeren Geelhoedt De Ridder, Van den Ouden, Waalkes, De Ja- gei, R. Scheele, De Bruijne en D. Scheele. >,une uruggeman, oud 32 j., jm. en Seraphina" Co- Vaststelling kohier hoofdelijken omslat" fhL SchllIema"s- oud 41 wed- 18 Juni. te heffen percentage. 1 Eduardus Franciscus flrnmheon t De voorzitter deelt mede, dat, na de optel- mg is gebleken, dat het kohier van den hoof delijken ornslag, zooals dat in de vergadering van j.l. Donderdag is besproken een totaal aanwijst van f 72.651,81 wanneer men dit ko hier, dat voor de vier eersite maanden van dit jaar geldt, berekent over 12 maanden. Daar dit bedrag niet voldoende is voor het kloppend maken der begrooting, zal het per- centage moeten worden verhoogd Toen de gemeemtebegrooting voor 1919 door burgemeester en wethouders den raad werd aangeboden, bedroeg het cijfer der uitgaven een ronde som van 168.800. Tengevolge van de wijzigingen die er door den gemeenteraad by de behandeling in gebraeht werden en later aangenomen voorstellen, benevens nog enkele uitgaven die in de toekomst -te verwachten zijn, is het bedrag der uitgaven gestegen tot 200.970. De hoofdelijke omslag was oorspronkelijk door burgemeester en wethouders uitgetrok- ken op 90.000, zoodat daarop volgens het opgemaakte kohier f 18.000 te kort komt Voegt men daarbij de f 28.000 waarmede de uitgaven zijn g'estegen, dan komt men tot een bedrag van 50.000, dat gedekt moet worden Tot die verhooging van uitgaven hebben aanleidmg gegeven: de verhooging der jaar- wedden van burgemeester, secretaris, ontvan- ger en secretarie-personeel voor f 4500/idem der jaarwedden van de politie f 1200, van de gemeentewerklieden f 2500, de pensioensbij- dragen voor voornoemd personeel f 820, subsl- die voor onderwijsinrichtingen f 650, genees- kundige dienst (inbegepen subsidie aan het ziekenhuis) f 1500, subsidie Zeeuwsch-VIaam- sche tram f 1700, benoodigd zal zijn voor werkloozenverzekering f 3500, de invoering van het nieuwe werkliedenreglement (invoe ring vap den achturendag enz.) zal komen op een uitgaaf van f 1800, terwijl voor de uitkeeringen van het steuncomite en de uit- keering aan de gedemobiliseerden kan gere- kend worden op een uitgaaf van f 15.000. Voor de uitgaven wegens distribute, zal dit jaar geen leening kunnen worden gesloten, daar de geraamde uitgaven van f 15.000 wel niet geheel noodig zullen zijn, daar de distri bute afloopt. Wel zal kunnen geleend worden voor de 15.000 die noodig zullen zijn voor het steuncomite. "Voorts verwacht de voorzitter dat de ge meente op de onderwijsuitgaven door de nieuwe onderwijswet ,f 5000 zal besparen, zoodat er dan f 20.000 gedekt zijn, rest nog f 30.000, die zullen gevonden moeten worden uit den hoof delijken omslag, welke dus zoude moeten wor den verhoogd tot f 102.000. Nu is aangenomen, dat een gemeente, om voor vergunning toit het aangaan eener lee ning voor crisisuitgaven in aanmerking te komen, als maximum ongeveer 7 als hoof delijken omslag heft. Wanneer we aannemen dat de gemiddelde heffing alhier op 5 komt, zou er dus nog twee vijfde kunnen worden ver hoogd, en alzoo 40 opcenten worden geheven. Dan zullen we nog wel niet aan het voile bedrag komen, maar wellicht zijn er toch nog eenige meevallers, die veroorloven het bedrag aldus vast te stellen. Tegenover die mogelijke meevallers stelt spreker echter, dat ook nog een bedrag zal noodig zijn voor extra-kasgeld, daar op be- paalde tijden een groot bedrag noodig ge weest is. De heer Waalkes merkt op, dat eigenlijk de opcenten nog iets hooger zouden behooren te worden gesteid, aangezien men nu toch begint met een geraamd tekort De voorzitter heeft toch verwachting, dat men er nog wel mede uitkomen zal. De heer D. Scheele gelooft ook, dat het maar 'tbest is, om de verhooging tot 40 op- HuweKjks-aangift0!!. 6 Juni. Antonius Geltmeijer. oud 33 j., jm. en Rosalia Baart, oud 26 jd. Eduar dus Franciscus Crojnbeen. oud 23 jjm. en Maria Rosalia van de Vijver, oud 22 j., jd. iluwelijks-voltrekkingen. 5 Juni. llenri Josephus Mane^ Bruggeman, oud 32 a Schillemans, c Franciscus Crombeen, oud 23 j., jm. en Maria Rosalia van de Vijver, oud 22 j., jd. 20 Juni Antonius Geltmeijer, oud 33 j., jm. en Rosalia Baart, oud 26 jd. Geboorten. 15 Juni. Elza, d. van Alouisius Bene- dictus verdurinen en van Rosalia Theresia deBilde. -1 Juni. Roza Sophia, d. van Johannes van Immer- seel en van Cornelia Pieternella Warrens. 27 Juni. Leopold, z. van Joseph Wagenaer en van Dina de Kubber. Overlijden. 13 Juni. Rosalia de Block, oud 761., j^ed. van Judocus Asselman, echtg. van Andries van Heese. 16 Juni. Rosalia van Waterschoot (te Ros- malen overloud 28 j., d. van Andreas Augustinus en van Apolonia Lemsen. Huwelijks-aangiften. 3 Juni. Theophilus de la Kuelle, oud 44 j., weduwn. en Maria Poppe, oud 35 wed. Cebeorten. 16 Juni. Remi Franciscus, z. van Iheophile Baecke en van Juliana de Cock. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 28 Juni. Franciscus Eduar- j /kudenaerd, °ud 21 j., jm. en Bertha Thomas, oud 22 j., jd. Geboorten. 24 Juni. Irma Leonie Marie, d.' van Edmond van IToecke en van Marie Adelaide Lemarie. Overlijden. 8 Juni. Irma Elodie Maria Janssens, oud 12 j., d. van Eugenius Charles en van Delphina de Vos (overl.). 9 Juni. Bernardus van Koulebreek, oud 81 j., weduwn. van Stephania Slabbaert. 23 Juni. Een als levenloos aangegeven kind van het manne- J geslaeht van Charles Louis vais Hecke en van Maria Louisa Ingels. Huwelijks-aangiften. 13 Juni. Cornells Bernar dus van Overmeeren, oud 20 j. en Anna Maria van Overmeeren, oud 21 j. Alphonsus Francis cus van den Bergen, oud 26 j. en Rosalie Herwegh, oud 18 j. 20 Juni. Petrus Augustinus de Schrijder. oud 29 j. en Augusta Maria Louisa de Vree, oud 23 j'. Huwelijbs-voltrekkingen. 26 Juni. Alphonsus Franciscus van den Bergen, oud 26 j. en Rosalie Herwegh, oud 18 j. Geboorten. 3 Juni. Petrus, z. van Ludovicus Fi- delus de Smet en van Louisa Maria Emelia Heme- Iaar. 9 Juni. Jacobus Andreas, z. van Josephus van Leuven en van Maria Louisa de Waal. 19 Juni. Alfons Petrus, z. van Petrus van Eck en van Maria de Bakker. pijnljjke, moeilijke, gednrige en troebele Urineloozing worden spoedig genezen door de Santalpillen van Dr. Robert. Prps per flacon 1,20. Waar niet verkrijgbaar wordt na ontvangst van 1,35 een flacon franco toegezonden door Firma A. M. BOOM, Arnhem. Te Ter Neuzen bjj J. J7 KENSE. (Zomnetqd). D tt ft SCHEEPVAARTBEWEGING 7 Juli, Fransche sch. Union, 291 M3., phos phate, van Gent naar St. Brieux. 7 Juli, Eng. s.s. Hero, 2183 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. 8 Juli, Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Van 7 tot en met 8 Juli werden langs de Oostsluis alhier 23 binnenvaartuigen op- en 28 afgeschut; langs de Middensluis 0 op- en 6 afgeschut; langs de Westsluis 2 op- en 1 afgeschut, k-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 3