TerNeuzensche Courant Aauwijzing Yerkrijgbaarsteliiag Levensmiddalen. •Zaterdag 5 Juli 1919. No. 6859. eiWNEWLAND. Provinciale Staten van Zeeland. BUR6E8LIJKE STAND. TWIEEIDIE] SXiJLO. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week ran 7-13 Juii 1919, mag worden afgegeven opbonNo. 282b 350 gram Suiker (Melis of bysoorten). I u n 9 Be serie der kinder-suiker- kaarten 350 gram Suiker (Melis of bysoorten). Ter Neuzen, 4 Juli 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. A. P. DE VOS, L°. Secretaris. De vooruitzicliten voor het komende najaar. Verschenen is de Msmorie van Antwoord betrtffende hec wetsontwerp tot aanvullicg en verhooging van het tweede hoofdstuk der Staatsbegrcoting voor het dienstjaar 1919. Het zal, zegt de Minister, verstandig zyn, nu de vrede geslolen is, af te wachten hoe de loop der zaken in de eerstvolgende maanden zal zijn. Eon biyvetide bemoeiing met de le/ensmiddelen70orzieping, door een- nige ieden een eiseh vau goed staatsbeleid genoem 1, ligt in ieder geval niet in het voornemen des Ministers. Dat in de huidige omstandigheden uit- voerregelingen nog niet kunnen worden ge- mist, acht de Minister vanzelf sprekend. Een zeer groote voorzichtigheid is uit den aard der zaak daarbij geboden. In het al- gemeen merkt de Minister op, dat de iand- bouwproducten niet door uitvoerregelingen in een bepaalde richting moet worden ge- dreven, doch, dat de landbouwer vrij moet zyn die artikelen te verbouwen, die de voor deeligste uiikomsten beloven. Op de megeiijkheid, dat de oorlogsjaren zouden worden gevolgd door een crisis in den landbouw is de Minister bedacht, het- geen moge blijken uit de benoemiug eener economische land- en tuinbouwcommissio. De bezwaren tegen de intrekking der ga- rantieprijzen van erwten en boonen kan de Minister niet deelen. Vrije opslag van aardappelen. Voor het volgende seizoen is het bedoe- ling, dat ieder de gelegenheid zal hebben in het najaar aardappelen op te slaan Te gen 1 Novemher zal dan een inventarisatie plaats hebben. Dan zal gevraagd worden of de landbouwer zijn aardappelen zal wen- schen over te dragen aan den staat, dan wel of hy die zelf zal wenscben te bebouden. De aardappelen, afgedragen' aan den staat zullen gedistribueerd worden, in de eerste plaats ten behoeve van hen, die niet in de gelegenheid zijn geweest, aardappelen op te slaan. Maatregelen, ten einde ruimeren aan- voer van rijst te verzekeren, is de Minister niet in staat te nemen. Te verwacbten is, dat Da de inwerking- treding der wet op de rijksvleeschkeuring, de onbelemmerde vleescbbandel een gun- stigeh invloed zal oefenen op de vleesch- prijzen. De uitvoer van scboeisel en manufacturen is zoo klein, dat van nadeelige invloed op den binnenlandschen prys geen sprake zijn kan. Mochteu zich nadeelige verschijnselen voordoen, dan zal onmiddellijk een ver- andering van gedragslijn overwogen worden De voorziening met brandstoffen in dan aanstaanden winter zal, naar de meening des Ministers een aacmerkelijke gunstiger verloop hebben dan bet vorige seizoeD. Omtrent den aanvcer uit't buiteuland kun nen met zekerheid geen detinitieve cijfers worden gegeven. Wel kan worden gezegd, dat de aanvoer uit Belgie de laatste twee maanden zeer groot i3 geweest. De aanvoer uit Duitsekland en Engeland is gering. Uit Amerika wordt zooveel aangevoerd als in verband met de nog steeds beperkte scheepsruimte mogelyk is. De binnen landsche productie zal gelyk zijn aan die van het vorige jaar. Bruinkolen zijn in voldoende mate aan- wezig. De turfproductie is zeer groot geweest, vandaar dan ook, dat zonder be- zwaar de turf van 1 Juli af ongerantsoeneerd te verb.rjjgen zal zjjn. Het ligt niet in het voornemen ten aanzien van den brandhout- handel maatregelen te nemen. Tee naar Belgie. Er is een regeling getr often met het doel, den vee-export naar Belgie zoodauig te doen plaats hebben, dat de landstreken, die daarvoor naar het oordeel van de Belgische Regeering het eerst in aanmerking komen, inderaaad ook het eerst van den export zul len genieten. Er gaat geen vee uit Neder- land naar Belg e, voor en aleer is vastge- steld, waarheen de Belgische Regeering de levering het wenschelijkst acht. Een nieuwe Zondagswet. Naar aanleiding van door den heer Duymaer van Twist tot den Minister van Bihnealandsche Zaken gerichte vragen be treff ude de toepassing der Zondagswet, geefc deze te kennen, dat eeue wet die een le?ensduur van meer dan een eeuw achter zich heeft, begrij pelijkerwijze verouderd is, en zich niet meer aan bestaande toe- standen voegt. De noodige stappen zijn dan ook reeds gedaan, om de voorbereiding van een nieuwe Zondagswet ter hand te nemen. Nederland—Belgie. In de vergadering der Staten van Lim- burg is de volgende motie van Mr. Jansen te Maastricht aangenomen. De Provinciate Staten van Limburg, vergaderd in eerste zitting en gekozen na de invoering van algemeen mannenkiesrecht en naar het stelsel der* evenredige vertegenwoordiging, overwegende dat van zekere Belgische zijde bij voortduring wordt geageerd tot inly ving van een deel van Limburg, althans tot het vestigen op dat deel van servituten die slrijdig zouden zijn met de souvereine rechten van Neierland, ten voile overtuigd, dat met de provinciale vertegenwoordiging ook de overgroote me'erderheid der Lim- burgsche bevolking on/erzettelijk stelling neemt tegen elk zoodanig streven, protes- teeren met den meest mogelijken nadruk legen alle eventueele pogingen daartoe en spreken het vaste vertronwen uit dat de Nederlandsche Regeering Limburg ongerept en ongedeerd bij Nederland zal wffen te behouden. Frankrijk zal in de commissie voor de herzienicg van het tractaat van 1839 ver- tegenwoordigd worden door Tardieu en Luroche, directeur van de afdeeling voor poiitieke zaken. Eloewel deze eomm'ssie zich zal bezig houden met de vraagstukken, betrefUnde Limburgr en de Schelde, wjjst niets er op, dat de Raad van Vyf wjjziging zou hebben gebraeht in haar besluit, dat de commissie geen vragen in behandeling zou nemen, waarbij souvereiniteitsrechten zjjn betrok- ken, tchrjjft men uit Parys aan de //Tel." Bindende besluiten zullen trou wens moe- ten worden genomen met algemeene stem- men van de vertegenwoordigers der groote MogendhedeD en van die der beide gtinte- resseerde landen. De Parjjsche correspondent van het Hbh seint De benoeming van Ort en Segher3 tot vertegenwoordigers van Belgie in de com missie voor de herziening der verdragen van 1839 schynt te wijzen op een neiging tot tocnadering tea opzichte van Nederland. Van den eerste wordt gezegd dat hij sympathie voor ons land heeftde tweede heeft deel nitgemaakt van de Vlaamsche groep in het voormalige mioisterie van Havre. In elk geval is het gelukkig dat Beigiti geen Rooking heefc benoemd. Nederland zal worden uitgenoodigd zijn gedelegeerden eveneens zoo spoedig mogelijk aan te wijzen. In de Fransche pers wordt de Belgische campagne tegen Nederland voortgezet. Belasting op vermogensaanwas. Hot bericht van ,/Oet Volk", dat Minister De Vries zijn voornemen tot indiening van een ontwerp tot heffing van een be!asting van den vermogensaaDwas in de laatste jaren, zou hebben laten varen, is volgens de //N. Crt." onjuist. Wel schjjnt het in 's Ministers bedoeling te liggen, het voor- loopig ontwerp, dat naar den Raad van State is gezonden, eenige ingrijpende wjj- zigingen te doen ondergaan, maar aan het denkbeeld blyft de Minister vasthouden. Uitvoer van gedistilleerd en iikeuren. Bg Kon. besluit van 1 dezer is bepaald, dat de uitvoer van gedistilleerd voor dade- lijk mensehelijk gebruik geschikt en van iikeuren wordt viijgesteld met den dag van afkondiging van dit besluit. Uitvoer van reukstoffen. Bp Kon. besluit van 1 dezer is de uit voer van reukstoffen vrijgesteld met den dag van afkondiging van dit besluit. TER NEUZEN, 4 Juli 1919. Be binnenvaart. Geruehten als zou op 7 Juli a.s. de geeringsbemoeiing inzake de binnecscheep vaart ophouden, blijken niet geheel juist. Naar het Persbureau Vaz Dias omtrent de bestaande plannen verneemt, zullen de sthippersbeurzen de inspectie en de rijks- keurmeester wel bljjven besfaan. Alleen de beurtregeling zal met ingang van 7 Juli a.s. komen te vervallen. De schippers zullen dan als de nieu we regeling in werking treedt Diet meer op hun beurt moeten wachten, doch zullen op elk aannemelijk bod van de bevrachters dat mimtens 60 pet. van het bestaande farief moet bedragen, een vracht kunnen accepteeren. Als gevolg van deze nieuwe regeling zal er dus wel meerdere vrjjheid in dit bedrijf komen. SAS VAN GENT. TVaar blijft de kaas //Geen wonder, dat er in de winkels geen kaas te kriigen is," zoo mopperde dezer dagen een oud vrouwtje, de smokkelaars slepen alles over de greiis en noch met geld noch met goede woorden is er van den winkelier een onsje los te maken. Of ze het zelf niet hebben, of ze het niet willen geven, ik weet het niet, maar wat lk wel weetjis dat er vannacht alweer een bende smokkelaars grpakt is door de kom- miezeu met eene aanziersljjke hoeveelheid kaas, die over de grens moest. Onze Kommiezen en kommies-s ldaten hebben bier al menig kranig karweitje opgeknapt. Ook ihans weer met het vatten van dii vijftal. Er zijn er nog meer wier kruikje al een heele poos te wa'er gaat. Wie volgt philippive. Jot plaatsyervangend dykgraaf van den Stad Philippic epolder is benoemd de heer P. A. Rammeloo te Philippine. re- KOEWACHT. Dinsdagnamiddag hebben de tnwoners van bet Belgisch gedeelte feest gevierd ter gelegenheid van de onderteekening van den vrede. Er werd een soort van stoet gevormd. Daarin was een wagen, waarop een pop stond, die de keizer van Duitsch land moest voorstel-len. Die pop werd dan later verbrand. De klok luidde en van enkele huizen wapperde een vlag Deze week heeft de landbouwer C van Remoortere, van wien op 8 Juni j.l twee schoone koeien ontstolen waren, een dezer teruggevonden in den stal van een Belgisch landbouwer. Hij heeft thans hoop, dat hy nu de tweede ook wel zal terugkry'gen KAPELLEBRUG Dinsdagmorgen ongeveer half vier werd een jonge man van 26 jaren, A. B. van hier, die eenige kruiken ,/Oude klare" ver- voerde even buiten Hulst door een soldaat- commies doodgeschoten. ELLEVVOUTSDIJK. Naar gemeld wordt, hadden zich op den aangegeven datum, 1 Juli 1.1., nog geen sollieitanten opgedaan voor het alhier va cant zpnde notaris-kantoor. De salarissen die tegenwoordig door de candidaten als zoodanig worden verdiend, sehynen van dien aard te zijn, dat zelfs een kantoor met een goede practijk door hen niet verlangd wordt. Zomer zitting. Dinsdagavond had da opening plaats van de zomerzitting der Provinciale Staten door den Commissari3 der Koningin in naam der Koniogin. waren 41 leden, afwez'g de van Nieuwkuyk met kennis- Aanwezig heer R. G. geving. Door den Voorzitter worden twee com- missies benoemd tot ouderzoek van de geloofsbrieven, ieder van 21 leden. Ia de eene commissie hadden zitling de heertn Van der Wegde, Van Waesberghe en Lin- degerin de tweede de heeren De Veer, Van Niftrik en W. van Oeveren. Te 6 uuv keerden beide commissies in de gedurende het onderzoek geschorsehte ver- gadeiing terug en werd by monde van de heeren Van der Weide en De Veer tot toelating van alle leden geadviseerd, waartoe besloten werd. Ilierna legden de aanwezige heeren en mevrouw Duiker in handen van den Voor zitter de voorgeschreven eed of belofce af, /waarr.a de Voorzitter als volgt sprak z/Door de wet aangewezen, om de ver- pidering dezer Staten te leiden, beet ik U alien wtlkoru by den aanvang van deze zitting en bied U myn gelukwenschen aan met de aanvaardiog van uw mandaa^. Haeft het my in deze jaren by de ver- rulling van myn taak niet ontbroken aan medewerking en welwillendheid van de leden der Staten, ik veroorloof mij in dit oogen- blik een hernieuwd beroep te doen op uw steun. Onze wetgever be;ft geoordetld, dat het tydstip was aangebroken om bet Neder landsche Volk, in al zyn rangen en standen, recktstreeks te laten deetnemen aan de leiding van 's lands zaken. De laatste grondwetsherziening heeft bet aldus ver- ordend ook met betrekkicg tot de Provinciale Staten. En wel is het vooral in den tegen- woordigen tyd wenscbelyk dat elk gegrond geacbt bezwaar,dat denood'gesamenweiking van alien in Staat, Provincie of Gemeente belemmert, worde opgehe en. Van de gezindheid en van het gezond verstand der bevolkicg hangt af of deze poiitieke ontwikkeiing haar in bet thans aangebroken tydpeik ten goede zal komen. Aan U om in uwe beraadslagingen en door awe besluiten te doen ervaren, dat het vertrouwen in ons volk gesteld, ook in Zeeland op goede gronden werd veileend. De Almacktige schenke U daartoe wysheid en beleid en die echte lief de voor provincie en bevolking, die onmisbaar is voor het welslagen van uw arbeid." De leden geven blyken van instemming met deze woorden. De Voorzitter deed daarop mededeeling van de ingekomen stukkeD, zynde een groot aantal Koninklybe besluiten, waarby be sluiten der Staten worden goedgekeurd en eeu dankbetuigiDg van den hcofdingenieur en de ingenieurs by den Provincialen Water- staat voor de verhooging hunner jaarwedde. Al deze stukken werden voor kennlsgeviug aangenomen. Verder werd overgelegd het verslag van den toestand der Piovincie over 1918, bet- welk wordt gedrukt. Mededeeling werd gedaan van den post onvoorziene utgaven voor 1918 en 1919, van de ondeihandsche aanbestedingen, vau de saiuenstelling der afdeelirgen van Gedep. Staten en van de presentielijsten hunner vergaderingen, van de staten van de Pro vinciale ambtenaren en bedienden en van de provinciale e'gendommen en bezittingen en van die, welke verhuurd of verpacht zyn. Ten slotte de reeds gt publiceerde mede- deelingen over de electriciteitsvoorziening en de vernieuwing van den steigerdam te Walzoorden. Ook al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Zonder d'senssies of hoofdely ke siemming worden aangenomen de voorstellen van Gedep S aten t t aanhuding van het verzoek om een rent-loos ooi sebor voor een tramlijn B eskens—HoofIpiaat, idem voor ten spoorlijn op Tholen, voor verlenging van den fermyn voor bet verleenen van ten voorschot voor de spoorlyn op Zu.d- Beveland, voor subsidie aan de vereeniging het Nederlandsche kankerinstituut en voor steun bij de bestryding der tnberculose. By het voorstel tot aanhouding van de adressen van den Centralen bond van trans- portarbeiders te Rotterdam en van de afdeeling Middelhurg van den Centialen Nederlandschen ambtenaarsbond o.m. tot het verleenen van een duurtetoeslag, ont- spon zich een discussie. De heer Van de Putte vindt het jammer dat Gedep. Staten geen tyd hebben gevon- den om nu met een voorstel te kotneD, hy meent, dat de ambtenaren niet kunnen wachten en stelt, daarom voor aan alle ambtenaren in dienst der provine'e met een in komen beneden f 3000, de vergoeding voor huishuur niet medegerekend, over bet eerste halfjaar van 1919 een toeslag toe te kennen van f 100 voor gehuwden en f 50 voor ongehuwden, zonder zich te verbinden voor het tweede halfjaar. Gedep. Staten kunnen dan verder op de verzoeken advi- seeren. De heer Lindeyer acht beide verzoeken zeer urgent en meent dat uitstel niet mo- gelyk is, waarom hy voorstelt ze naar de afdeelingen te zenden. De heer Hensel acht het goed dat men op de ryksregeling wilde wachten, maar deze is nu bekend en hy had nu een voor stel verwacht. Spr. acht het in dezen tyd hard noodig de ambtenaren te helpen en stelt voor een toeslag van 15 °/0 van het saiaris met een algemeen minimum van 200 voor gehuwden en 150 voor on gehuwden en een algemeen maximum van respectievelyk 400 en 300 en 50 per kind. Men mag niet wachten tot Decern ber, de menschen hebben er aan-praak op. De heer Welleman acht de zaak ook urgent en meent dat ze nu moet worden afgekandeld. Spr. ondersteunt het denkbeeld van den heer Lindeyer. De adressanten vragen niet om sa'arisverhooging, waarvoor spr, echter veel voelt, daar z.i. de tyd voor toeslagen voorby is, daar men een duren tyd zal houden. De heer Nolson meent ook dat de be- zoldigingen te laag zyn en de ambtenaren niet kunnen blyven wachten. Ook hy wil de verzoeken naar de afdeeiingen zenden. De heer Van de Pulte is ook niet tegen dit laatste, maar wilde de ambtenaren in ieder geval voorloopig helpen. De beer De Veer zegt dat men algemeen over een duurtetoeslag epreekt, maar de Centrale bond pleir alleen voor het personeel der booten en vraagt nog naar veel andere zaken. Als men geen bepaald voorstel heeft zal men in ieder der afdeelingen een ander voorstel gaan bespreken. Men kent de veizoekea nog niet eens in bun grheel. De heer Lmieyer meent dat men nu nog meer verwarring zal krygen en vraagt waarom de ingekomen adressen niet reeds direct aan de' leden zyn bekend gemaakt. Het voorstel van Gedep. Staten tot aan houding der verzoeken wordt aangenomen met 25 tegen 16 stemmen. Het laatste voorstel tot aanhoudirg van een verzoek en wel dat van da bestellers van den Prov. Stoom'oootdienst te Ter Neuzen, om hun saiaris op een vast bedrag te willen bepalen, werd bestreden door mevr. Duiker, die meende dat het een billijk verzoek is, dat ook gerust direct naar de afdeelingen kan gaan. Het voorstel van Gedep. Staten werd aangenomen met 28 tegen 13 stemmen. Hierna wo. den op voorstel van den voor zitter alle reeds vroeger gemelde voor stellen naar de afdeelingen verwezen. By dat betreffende nadere regeling van de bij- druge der Provincie in de kosten van be- boeftige krankzinnigen werd gevoegd, dat dit zal ingaan met 1 October 1919 terwyl by dat tot instellen van een schoonheids- en archaeologische commissie een adres en Nehalennia werd voorgelezen, waarin op aanneming van dit voorstel met klem wordt aangedrongen. Op voorstel van den voorzitter werd be paald, dat de volgende zitting, die ter be noeming van leden van Gedep. Staten, zal plaats hebben Woensdag te 10 uur. Door den heer Van de Putte werd nog- maals aangedrongen op behandeling van zyn voorstel inzake de duurtetoeslag in deze vergadering, waarby hy steun vond by de heeren Lindeyer en Hensel. Na nog eenige discussie werd met 40 tegen 1 stem be sloten dit voorstel ook naar de afdeelingen te verwyzen, waarna deze zitting werd gesloten. Op de publieke tribune was het vol be- 1 rrgstellenden, onder wie ook zeer vele vrouwen. ZUIDDORPE. VAN 7 n TER NEUZEN. (Nadruk verboden). Huwelijks-aai giften. 28Juni. Jacob van der Zegen de Beer, oud 3't j., jm. en Maria Louisa Wieland, oud 2'8 j jd. Huwelijks-voHrekkingen. 20 Juni. Franciscus Do- ininicus Selis, oud 27 j., jm. en Emma Louisa Eli sabeth Clemminck, oud 22 j, jd. Leo Camiel Ghee- raert oud 31 j., jm. en Magdalena Helena Yantorre, oud 24 j., jd. Lodewijk Alfons Stuer, oud 21j.,jm. en Maria Augusta de Block, oud 22 j., jd. Pieter Constantlnus Vaal, oud 21 j.,jm. en Maria Philomena Veldens, oud, 25 j., jd. Everhardus Lambertus Fre- riks, oud 29 j., j m. en Maria Cerilla Galle, oud 32j jd. Geboorten.23 Juni. David Anthonie, z. van Leendert Jacobus van Driel en van Suzanna Geertruida van Wijck. Athi Anna Maria, d. van Petrus Maas en van Anna Maria Weemaes. 25 Juni. Tannetje Jo hanna, d. van Pieter Griep en van Johanna Stout- liamer. 20 Juni. Pieternella Helena, d. van Cornelis Drabbe en van Aaltje Jansen. 26 Juni. Saartje, d. van Anthonie Geensen mi van' Maartje Suzanna Jozina Florusse. Overlijden. 24 Juni. Elizabeth Moggie, oud 77 j., echtg. van Zacharias Verhage. 26 Juni. Jansje Cornelia ie Mat, oud 1 j., d. van Louis Alexis Fre deric en van Ilenderika Adriana Turkenburg. Bastiaan Koekkoek, oud 32 j., echtg..vau Jacomina Dieleman. AXEL. Huwelijks-aangiften. 12 Juni. Anthony de Put ter (van Zaamslag), oud 33 j., jm. en Janna Haak, oud 33 j., jd. 19 Juni. Alphonsus Hoornaert, oud 25 j., jm. en Anna Catharina Eliza Vettenburg, oud 24 j., jd. Jan Pieter van Rijn, oud 34 j., jm. en Janna Adriana Butler, oud 31 j., jd. 20 Juni. Jan Abraham Piatteeuw, oud 26 j., jm. en Anna Hen- drika van Doorn, oud 21 j jd. 26 Juni. Jan Ros ter, oud 21 j.. jm. en Neeltje Dekker (van Bosch- kapelle), oud 20 j., jd. 27 Juni. Jan Marinus vaa de Veide, oud 22 j., jm, en Adriana Suzanna de Groote, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juni. Gilles de Feij- ter, oud 22 j., jm. en Leuntje Dieleman, oud 26 j., jd. Rokos Dees (van Hoek), oud 28 j., jm. en Jan- neke de Kraker, oud 32 j jd. 18 Juni. Willem Jansen, oud 25' j., jm. en Janneke Jansen, oud 20 j1? jd. 26 Juni. Anthonv de Putter (van Zaamslag), oud 33 j., jm. en Janna Haak, oud 33 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Alida Tecla Anna, d. van Carl Anton Wiechmann en van Elisabeth Hendrika Oosterwijk. 3 Juni. Jacobus, z. van Jacobus Al- laert en van Jacoba Iluijssen. 5 Juni. Pieter Cor nelis, z. van Cornelis Duerink en van Dina Verstra- ten. Celina Maria, d. van Bernardus Seghers en van Mathilda Maria Simoen. 7 Juni. Adriaan, z. van Willem de Bruijne en van Pieternella Jansen. Da niel Pieter, z. van Francois Pieter Schutz en van Dina Guequierre. 10 Juni. Margaretha, d. van Pie ter Jansen en van Magdalena Maria Verberkmoes. 12 Juni. Willem. z. van Pieter Goossen en van Catharina Cornelia Smallegang. 17 Juni. Sara, d. van Francois Dekker en van Neeltje Dieleman. 23 Juni. Frederik, z. van Jacobus Bakker en van Geer- trui Magdalena de Feijter. 24 Juni. Geertruida Jacoba, d. van Pieter Dieleman en vawJacoba Krina Mangold. 26 Juni. Cyrillus, z. van Petrus Antho- nius de Kerf en van Clementina van Santberghen. Overlijden. 6 Juni. Janna Maria Scheele, oud 3 d. van Marinus en van Janna Maria Scheele. 7 Juni. Wilhelmina Hebrina Verhelst, oud 6 j., d. van Martinus en van Cornelia Scheele (beiden orerl.). BOSCHKAPELLE. Huwelijks-voltrekkinigen. 5 Juni. Johannes Bene- dictus Kint, oud 35 j., jm. en Melania Francisca Ferket, oud 28 j., jd. Geboorten. 10 Juni. Joseph, z. van Florent Jo- sephus de Loos en van Emma Wolftelaar 15 Juni. Maria Louisa, d. van Ernestus Everaert en van Ma- i ia de \alck. 19 Juni. Daniel, z. van Petrus Ver- braecken en van Mathilda Marcelis. HENGSTDIJK. Huwelijks-aangiften. 26 Juni. Emile de Croock, 'd 29 j., jm. en Maria Franciesca van Hiifte, oud 26 j., jd. J HOEK. Huwelijks-aangiften. 5 Juni. Pieter de Feijter, oud 36 j., weduwn. en Cernelia Riemens, oud 30 j., jd. 26 Juni. Adriaan Leijs, oud 44 j.,jm. en Esther Oppeneer, oud 32 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Harmen Jan Otterloo, oud 22 j., jm. en Wilhelmina Meertens, oud 22 j., jd. 19 Juni. Pieter de Feijter, oud 36 j., weduwn. en Cornelia Riemens, oud 30 j jd. Geboorten. 1 Juni. Francina, d. van Pieter Scheele en van Cornelia Dieleman. 2 Juni. Jan, z. van Jozias Roster en van Pieternella van Lange- vrlde. 6 Juni. Cornelis, z van Cornelis de Ruijter en van Anna van Cadsand. Frans, z. van Willem de Feijter en van Adriana Sara van Hoeve. 17 Juni. Daniel Cornelis, z. van Adriaan Cornelis Pladdet en van Levina Catharina de Witte. Jacobus, z. van Jacobus den Hooglander en van Elisabeth Leenhouts. 26 Juni. Maria Adriana, d. van Pieter Joost Donze en van Leuntje den Deurwaarder. 30 Juni. Antho nie Jan, z. van Johannes Marinus van der Welle en van Magdalena Elisabeth Jurrij. Overlijden. 4 Juni. Daniel Meeusen, oud 43 j., echtg. van Jacoba Pieternella Bruggeman. 30 Juni. Jan van Drongelen, oud 88 j., echtg. van Neeltje Verheijke. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 7 Juni. Camille Florent de Waele (van Peteghem, B.), oud 39 j., jm. en Emma Maria van Poecke, oud 27 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juni. Jacobus Augus tus Baert, oud 32 j., jm. en Seraphina Maria Mar tens, oud 23 j., jd. Alphonsus Hermans (van Stop- peldijk), oud 36 j., jm. en Bertha Clementina de Roover, oud 31 j., jd. Camille de Roover, 8ud37j., jm. en Eugenia Clothilde de Rijcke (van Stekene, B.), 30 j., jd. 24 Juni. Camille Florent de Waele (van Peteghem, B.), oud 39 j., jm. en Emma Maria van Poecke, oud 27 j., jd. Geboorten. 17 Juni. Homerus August, z. van Franciscus Dominieus Vermeire en van Maria Hage- niers. I Overlijden. 8 Juni. Aloysius Franciscus de Bac ker, oud 25 j., echtg. van Sijlvia Maria van Goeije. 15 Juni. August Franciscus David, oud 3 m„ z. van Theophiel Benjamin Maria en van Clementina Maria Rombaut. 26 Juni. Augusta Maria de Blieck, oud 28 j., d. van Aloysius en van Maria Clemencia Gijsel. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 5 Juni. Cornelis Donze, oud 34 jjm. en Tanneke Faas, oud 24 j., jd. Jan Geense, oud 24 j jm. en Maatje Dieleman, oud 23 j., jd. Pieter Donze (van Ter Neuzen). oud 27 j., jm. en Anna Maria de Vos, oud 27 j., jd. Daniel Haak (van Axel), oud 24 j., jm. en Neeltje Bakker, oud 27 j., jd. Abraham Oornelissen, oud 25 j., jm. Jozina Maas, oud 26 j., jd. Jan van Doeselaar (van Ter Neuzen), oud 20 j., jm. en Elisabeth Kem- pe, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Juni. Victor Gusta- vis Dierickx (van Merxem, Belgie), oud 41 j., weduwn. en Cornelia Pieternella Hamelink, oud 23 j., id. Johannes Jacobus van Ham, oud 22 j., jm. en'Su zanna de Jonge, oud 81 j., jd. Cornelis de Ridder (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Martha Tanneke van Espen, oud 27 j., jd. 12 Juni. Jan 't Gilde (van Hoek), oud 20 j., jm. en Cornelia Pieternella Dieleman, oud_ 20 j., jd. 19 Juni. Abraham Oor nelissen, oud 34 j., jm. en Jozina Maas, oud 26 j. jd. Jan Geense, oud 24 j., jm. en Maatje Dieleman' oud 23 jjd. Cornelis Donze, oud 34 j jm en Tanneke Faas, oud 24 j jd. Pieter Donze (van Ter Neuzen), oud 27 j., jm. en Anna Maria de Vos, oud 27 j., jd. Daniel Haak (van Axel), oud 24 j jm en Neeltje Bakker, oud 27 j., jd. 26 Juni. Jan van Doeselaar (van Ter Neuzen), oud 20 j.,jm. en Eliza beth Ivempe, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Suzanna en Aaltje, d. van Berend de Visser en van Helena Johanna StoiTelV. 5 Juni. Pieter Cornelis, z. van Adriaan Bakker en van Cornelia Bareman. 11 Juni. Adriaan Willem z. van Gerard Jan Leenhouts en van Cornelia de Visser. 14 Juni. Lodewijk Frans, z. van Jacob Flo- russen en van Catharina Suzanna Kaijser. 15 Juni. Janneke, d. van Krijn de Jonge en van Dina Schoon- akker. 17 Juni. Jacoba Maria, d. van Abraham de Jonge en van Maria Leonie van Doeselaar. 18 Juni. Maria, d. van Jacob Klaassen en van Corneliu Tram- per 22 Juni Jacomina, d. van Jan Roose en van Catharina de Putter. 23 Juni. Pieter Jacobus, z, van Cornells Pladdet en van Geertruida Adriana Jansen. 2o Juni. Cornelis Jan, z. van Martinus Jacob van Doorn en van Adriana Jozina van Arent- hals. 2i> Juni. Arie, z. van Miehiel Cornelis Wil- helm en van Adriana Wilhelmus. 28 Juni. Maatje d. van Jacobus van Doeselaar en van Leonie van Doeselaar. 29 Jum. Johanna, d. van Jan de Koeiier en van Jozina llarnelink. J Overlijden 1 Juni. Petrus Hendrik Kajjser (van Ter Neuzen), oud 13 j., z. van Cornelis en van Tan neke de Kraker. 5 Juni. Lourina van Langevelde oud 80 j., wed. van Gelein van de Voorde. 27 luni' Francoise Riekwel, oud 53 j, d van Pieter en van Francoise den Ilamer (beiden overl.). Huwelyks-aangiften. 26 Juni. Theophilus Bonne oud 31 j jm. en Virginia Dominica Roelandt, oud 46 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juni. Alphonsus Jo sephs de Schepper. oud 44 j., weduwn. ea Coralia Maria Hermon oud 39 j jd. 24 Juui. August.s Bernardus Emihanus de Smet, oud 24 i jm en Martha Maria Nuijts, oud 21 j, jd J'' J Geboorten 1 Juni. Richard Franciscus, z. van Caiolus Ludovicus van Nieulande en van Delnhina Philomena de Block. 11 Juni. Gisele Maria, d van en van Emma' Maria Petrus Franciscus Hermon Coone. Overlijden. 3 J"ni- Levinus Pollet, oud 81 i. echtg. van Maria Thoresia Josepha \erbrueee Fdl cina de Block.0"' °"d j6Chtg' Van Mar'aFran-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 5