Brandstoffen. een flink' BiiRGERwdoNHUIS, Petroleumstellen, Vrijwillige Landstorm, E. H.B.S. Neuzen. Lege? des Heils. Leger des Heils. Geldleening. een net geriefeiijk WOONHUIS een Dames- en een Heerenrijwiel Qpenbaar examen Belangrijk, BUBbERLIJKE ST ANIL Belangrijk. openlucht-bij eenkomst Weggeloopen een Brontieger Jachthond, Puike Koolraapplanten EEN WOUNHUis, rich wing. P. A. KINDT, Hoek. 27000,— Gulden Een flink WOONHUIS, te duur is. Men schaffe dien aan en legge hem teretond, omdat hij voorZoeuwsch- Viaanderen bestemd is. Men heeft my verzocht om als Kamerlid de gebruikelyke vragen tot de Regeering te richten, tenoinde te vernemen oi de Re geering bet voornemen heeft dezen oahoud- baren koestand nog Sanger te laten voort- duren. Ik heb die vragen vooralsnog niet gesteld, omdat ik weet dat de Regeering alle aandaeht aan Zeeuwseh-Vlaandert-n schenkt en alie reden heb om te verwaehten dat reeds maatregelen worden getroffen om Zeeuwsch-Vlaanderen voor het telefoou- verkeer uit zyn isoiement te trekken. Het kan intussehen geen kwaad dat de Redactio een afdruk van dit ingezonden stukje zendt aan den beer Minister van Wateretaat. Acbtend, Uw dw., Elaag, 23 Juni 1919. DE MURALT. andelsberichten. Ter Neuzen, 24 Juui 1919. Veiling Kruisbessen. OpbreEgsfc f 27,90 per- 100 K.G. Mej. ELIZABETH M03GRL BRANDSTOFFEN-COMMISS1E VAN TER NEUZEN. TE KOOP AANGEBODEN: Te bevragen Dekkerstraat 54. staande Lange Kerkstrgat. Direct te aanvaarden. Adres: bureau van dit blad. Komt alien. OPNIEUW ONTVANGEN: D. W0LFERT Hz., Ter Neuzen. TE KOOP. 0PENBARE VERGADERING op Donderdag 36 Juni 1919, 's avonds 8 uur, op de Boven- zaal van dhr. De Vrieze, Markt. Spreker: den WelE. Gestr. Heer v. REES van 's Gravenhage. Militairen van 30 jaar en daar beneden welke met klein verlof zijn teruggekeerd, worden dringend tot bijwoning dezer vergadering uit- genoodigd. Voorts zijn alien welkom. Groote opkomst gewenscht. Namens de voorl, Commissie, J. HUIZINGA. TE BEKOJHEM De ondergeteekende, P. A. KINDT te Hoek, waarschuwt een ieder om zich v66r Zon en nd Zon niet op zijne gronden te begeven, d iar zij zich voor de gevoigen hebben te wachten. Aangrijpende (nadedeelinggn. Een Dacht op de straten van Londen. AXEL. Iluwelijks-aangiften. 1 Mei. Joost Daniel Free kenhorst, oud 24 j. jm. en Maria Johanna van de Velde, oud 2-2 j jd. 9 Mei. Hendrik Jan van Doe- selaar (van Woerden), oud 23 j., jm. en Janneke Mieras, oud 23 j., jd. Jacobus Geensen, oud 22 j., jm. en Janneke Dieleman, oud 21 j., jd. Jacobus Haak, oud 24 jm. en Maria Jacomina van de Velde, oud 24 j., jd. 16 Mei. Krijn van Hermon, oud 23 j,, jm. en Johanna Janna fiinn, oud 21 j., jd. 22 Mei. Rokus Dees (van Hoek), oud 28 j., jm. en Janneke de Kraker, oud 32 j., jd. 23 Mei. Gil- les de Feijter, oud 22 j., jm. en Leuntje Dieleman, oud 26 j., jd. 30 Mei. Willem Jansen, oud 25 j., jm. en Janneke Jansen, oud 20 j., jd. Huweiijks-voltrekkingen. 8 Mei. Francois Diele man, oud 21 j., jm. en Leuntje Verplanke, oud 21 jjd. '15 Mei. Petrus Franciseus Velleman (van Zuiddorpe), oud 25 j.. jm. en Irma Maria de Dans- schutter, oud 26 j., jd. Eduardus van de Winckel (van Koewacht), oud 30 j., jm. en Clara Maria Goos- sens, oud 20 j., jd. 22 Mei. Jacobus Geensen, oud 22 j., jm. en Janneke Dieleman, oud 21 j., jd. Joost Daniel Freekenhorst, oud 21 j., jm. en Maria Johan na van de Velde, oud 22 j.. jd. Jacobus Haak, oud 24 j., jm. en Maria Jacomina van de Velde, oud 24 j., jd. Krijn van Hermon, oud 23 j., jm. en Johanna Janna Rinn, oud 20 j., jd. Hendrik Jan van Doe- selaar (van Woerden), oud 23 j., jm. en Janneke Mieras, oud 23 j., jd. Geboorten. 6 Mei. Hendrikus Cornelis, z. van Willem Henri Augusteijn en van Elisabeth Kooman. Joseph Petrus, z. van Petrus Augustinus Neve en van Octavia Christina de Poorter. 12 Mei. Aloysius Jacobus, z. van Edumondus Leopoldus de Coninck en van Eulalie Breepoel. 16 Mei. Janna Maria, d. van Marinus Scheele en van Janna Maria Scheele. 18 Mei. Elisabeth, d. van Frans Overdulve en van Elisabeth Scheele. 24 Mei. Henricus Eduard Augus tus, z. van Josephus Engela en van Maria Josephina Lippens. 25 Mei. Pieter, z. van Karel de Koeijer en van Elisabeth Hamelink. 30 Mei. Neeltje Mag- dalena, d. van Jan Frederik den Doelder en van Neeltje Magdalena Klaassen. Overlijden. 19 Mei. Jacobus Goossen, oud 74 j., weduwn. van Ebrina Rooze. 24 Mei. Lambertus Koekkoek, oud 73 j., weduwn. van Francoise Remin- sen. 25 Mei. Jan van Hermon, oud 66 j., echtg. van Johanna Willemsen. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Maandag 23 Juni 1919, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden. A. Visser, E. H. T. van Borssum Waalkes, J. J. de Jager, R. Scheele, J. de Bruijne, M. Eijke, D. Scheele, E. G. E. Nolson, L. J. Geelhoedt, L. T. van Hasselt, G. de Ridder, J. de Feijter en H. J. van den Ouden, De voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde: 1Notulen De notulen der vergadering van 6 Mei 1.1. worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld; de vaststelling der notulen van de vergadering van 12 Juni 1.1. wordt aange- liouden, daar deze nog niet gereed zijn. 2Ingekomen stukken a. Een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, d.d. 6 Juni 1919, waarbij, van het bewijs hunner goedkeuring voorzien, wordt teruggezonden een exemplaar van de begroo- ting der gemeente voor 1919. Benevens eenige opmerkingen van admini- stratieven aard, geven gedeputeerde staten te kennen, dat zij met betrekking tot de jaarwed- den der onderwijzers meenen thans niet ven der op wijziging te moeten aandringen, nu te verwaehten is, dat het op dit punt aanhangig wetsvoorstel spoedig in het Staatsblad zal komen. Te zijner tijd zal de begrooting zoo spoedig mogelijk in overeenstemming moeten worden gebracht met den nieuwen staat van zaken, waarbij dan tevens nader zal moeten overwogen, in hoeverre de raming der distri- butieuitgaven en voor hoofdeliiken ornslag wijziging kan ondergaan. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een circulaire van J. H. Elfring, ac countant en leeraar boekhouden, midd. on- derw., te Amsterdam, die zich aanbiedt voor het inrichten, controleeeen en bijwerken van boekhoudingen enz., zulks naar aanleiding van de circulaire door den Minister van Landbouw tot de gemeentebesturen gericht, waarin wordt gewezen op de verplichting tot geregelde bij- houding der gemeenteadministraties. Overeenkomstig het voorstel van den voor zitter wordt besloten dit stuk als ongezegeld ter zijde te leggen. c. Een adres van L. de Bruijne, architect te Ter Neuzen, die den raad beleefd verzoekt, aan hem te will en verkoopen, bet perceel bouwgrond kadastraal bekend sectie L no. 1926, gelegen aan de Burgemeester-Geillstraat, tusschen de perceelen van den heer Nolson en Elfrink, ter grootte van ongeveer 220 vierk. meter, welke hij wenscht te koopen voor zes guulden per vierkanten meter, om daarop een woonhuis te bouwen. Overeenkomstig het voorstel van den voor zitter wordt dit adres om bericht en raad ge steld in handen van burgemeester en wet- houders. t d. De voorzitter deelt mede, dat naar aan leiding van de in den raad uitgesproken wen- schelijkheid tot het weder inleggen eener vroegboot naar Hansweert, al was dit alleen des Maandags, met het oog op de markt te Rotterdam, welken wensch ter kennis van ge deputeerde staten van Zeeland is gebracht, het volgende antwoord is ontvangen: „De in uwen brief bedoelde aangelegenheid heeft, ook in de vergadering van de Commissie van Toezicht op de Provinciale stoomboot- diensten, een onderwerp van emstige bespre- king uitgemaakt. Tegen het inleggen van een vroegboot van Ter Neuzen naar Hansweert en ook tegen het zooveel vervroegen^vun de eerste reis van Ter Neuzen naar Hansweert, dat aansluiting op de eerste reisgelegenheid te Vlake in de richting Holland wordt gegeven, bestaan overwegende bezwaren. Alle stoombootdiensten, vooral die op de Oosterschelde, zijn, in verband met de be- schikbare hoeveelheid steenkolen en de bui- tengewoon hooge prijzen daarvan, aanmerke- lijk ingekrompen. Wij louden ons niet verantwoord achten, den dienst Ter Neuzen-Hoedekenskerke-Hans- weert uit te breiden en dien op de Ooster schelde, welke thans wel de meeste behoefte aan verbetering heeft, onveranderd te laten. Werd de door u gevraagde vroegboot inge- legd of de eerste reis overeenkomstig Uw ver- langen vervroegd, dan zou de afvaart van Ter Neuzen in geen geval later dan 4,50 v.m. moe ten plaats hebben. Voor dat uur zou het boot- personeel dus reeds aan het werk moeten zijn. Wij zijn van meening, dat dit, al is het slechts eenmaal per week, niet kan worden gevorderd van het personeel, dat den vorigen avond tot na half acht ure in dienst is geweest. Ook is de vraag gerezen, of van de vroeg boot wel voldoende gebruik zal worden ge- maakt en of tegen het vervroegen van de eer ste reis geen bezwaar zal worden geopperd door reizigers, die gewoon zijn van de boot van acht uur gebruik te maken. Wij kunnen derhalve geene vrijheid vinden aan uw verzoek te voldoen. Echter geven wij u de verzekering, dat de zaak in onze aandaeht blijft en dat wij gaame, voor zooveel dat mo gelijk is, alle maatregelen zullen bevorderen, welke aan het verkeer met Zeeuwscb-Vlaan- deren kunnen ten goede komen. De Voorzitter meent, dat, al is voor dit oogenblik geen resultaat verkregen, de ge- meenteraad toch met dit bericht tevreden kan zijn, aangezien daaruit blijkt, dat voor het verkeer van en naar deze streek geschiedt wat in deze tijden gedaan kan worden en verbete ring niet zal uitblijven zoodra daartoe gelegen- heid bestaat. Het schrijven wordt met algemeene stem- men voor kennisgeving aangenomen. 3. Onderzoek geloofsbrieven gekozen leden leden van den gemeenteraad. De voorzitter geeft te kennen, dat dit punt nog behoort te worden aangehouden, aangezien burgemeester en wethouders daaromtrent nog in correspondentie zijn. Over het tijdstip waarop dit onderzoek kan plaats hebben be staat administratief verschil van meening. 4. Benoemen gemeente-secretaris De voorzitter stelt aan de orde het benoemen van een gemeentesecretaris. Op de lijst van j aanbeveling zijn geplaatst de heeren B. I. Zonnevijlle, secretaris van Aardenburg en J. A. Meter, secretatis van Hattem. Hij noodigt de heeren Nolson en Van Hasselt uit, met hem het stembureau te vormen. Ingeleverd worden 13 briefjes. Hiervan zijn uigebracht op den heer Zonnevijlle 8 en op den heer Meter 5 stemmen, .zoodat eerstge- noemde is benoemd. De voorzitter acht bet gewenscht, een da tum van indiensttreding te bepalen. Wenschelijk zoude het zijn, dat de nieuwe secretaris hier voor 1 September is, met bet oog op het opmaken der begrooting voor het volgend jaar. De heer Van Haselt stelt voor, 1 Augustus, waarop de voorzitter mededeelt, dat men daar- mede niet vooruit zal zijn, aangezien de be- noemde niet voor 1 September kan komen. Misschien zou 15 Augustus kunnen genoemd worden. De heer Nolson vereenigt zich daarmede, waarna met algemeene stemmen aldus wordt besloten. 1 5. Aankoop onroerende goederen. De voorzitter deelt mede, dat hij, in verband met de omstandiglieid, dat het hem ondanks langdurige pogingen niet is kunnen gelukken een woning te hureti, terwijl hij zijne tegen- woordige woning eerlang moet ontruimen en ook de nieuwe secretaris hem gevraagd heeft, of er eventueel kans is om hier een onderdak te krijgen, gemeend heeft een schrijven tot de raadsleden te moeten richten, waarin hij hun de vraag gestelt, of zij, in verband met den bestaanden woningnood, daarin aanleiding zou kunnen vinden om er van gemeentewege in te voorzien. Er zijn, naar hij meent wel een paar burgerwoonhuizen te koop, terwijl er, als de gemeenteraad liever zoude bouwen, ook nog terrein beschikbaar is aan de Burgemeester Geillstraat. In de vergadering van burgemeester en wethouders waren de gevoelens hierover ver- deeld. Er was een strooming voor, en er werd tegenover betoogd, dat, waar de vereeniging voor volkshuisvesting nu toch overgaat tot het bouwen van woningen, deze daarin zouden kunnen voorzien, daar dan ten behoeve van den burgemeester ee ruimere woning te bouwen. Spreker zou nu gaarne van den gemeente raad vernemen, of deze er toe zou kunnen overgaan tusschenbeide te komen, dan wel dat hij meent, dat de ambtenaren maar zelf in hun woning moeten voorzien. De heer De Ridder verklaart huiverig te zijn, om vanwege de gemeente voor den burge meester en den secretaris een huis te gaan koopen; daardoor zou een precedent worden geschapen en als er dan straks een anderen inspecteur van politie komt en ook een com mies ter secretarie, zouden die met evenveel recht daarvoor bij de gemeente kunnen aan- kloppen. De heer Van Hasselt verklaart het in prin- cipe eens te zijn met de stelling van den heer De Ridder, maar ziet in, dat het thans, na vier oorlogsjaren, moeilijk is, om aan een huis te komen. Er wordt nu voor de minderbedeelden gezorgd, doch voor de meerbedeelden wordt op het gebied van woningvoorziening niets ge daan. Het zoude zeker voor de gemeente van groot belang zijn, als hier ook heeranhuizen werden gesticht, welke dan zouden kunnen betrokken worden door hen die alhier reeds zoo'n woning zoeken of door hen die zich hier willen vestigen. Het kantoor van de registra- tie zou hier behooren te zijn, de kantonrechter zou hier -behooren te wonen en het eene zoowel als het andere stuit af op het gebrek aan hui- zen. Ook met de marechaussee zit men om een onderdak verlegen. Die toestand is voor de gemeente nadeelig; zij derft daardoor rechtstreeks de belasting- penningen dier ambtenaren, terwijl de gemeen- schap in het algemeen hun verteringskosten mist. Jammer is het, dat de gemeenteraad in- dertijd niet is ingegaan op het voorstel van den heer Nolson om een rijtje heerenhuizen te bouwen; had de raad toen ja gezegd, dan had- den we die voor een koopje gebouwd, en er nu veel van geprofiteerd. Wat betreft het voorzien in een woning voor den gemeentesecretaris, daar voelt hij nu ook niet zooveel voor, maar voor den burgemees ter is het wel iets anders. In vele plaatsen heeft de gemeente een ambtswoning voor den burgemeester. Hij wijst o.m. op Hoom en op Zetten, waar hij den laatsten tijd daarvan op de hoogte kwam, hij meent wel dat zeker een vierde deel der gemeenten in Nederland voor den burgemeester een ambtswoning te beschik- king stelt. Daar heeft men ingezien, dat het noodig is, dat er ten behoeve van den eersten ambtenaar der gemeente een behoorlijke wo ning aanwezig is. Het denkbeeld om den burgemeester te la ten wonen te midden der woningen van de ver eeniging voor de volkshuisvesting zij het dan ook in een ruimer gebouwde woning acht spreker geheel verwerpelijk, dat is daar niet de woonplaats voor den burgemeester der gemeente. Al is spreker het principe toegedaan, dat de ambtenaren zelf voor eene woning zouden behooren te zorgen, is hij er toch wel voor te vinden den burgemeester van gemeentewege aan eene wonig te helpen, daar deze zeer veel moeite. heeft gedaan, om er een te krijgen. Hij ziet er ook niets verkeerds in, dat de ge meente een huis zou koopen, wat, veronder- steld, dat de burgemeester dat later niet meer zou bewonen, kan de gemeente dat voor ver- schillende doeleinden zelf gebruiken. Hare administraties zijn gebrekkig gehuisvest. Men heeft in de toekomst te voorzien in een nieuw politiebureau, een kantoor voor de waterlei- ding, verlichting enz. enz. Ook het gebouw waar we hier zitten, de zaal waarin we ver- gaderd zijn, zegt spreker, voldoet niet aan matige eischen. Indien we dus niet te duur een huis kunnen koopen, zie ik er geen be zwaar in. Voor den gemeentesecretaris voel ik minder, ik meen dat die maar moet zicn, dat hij een woning krijgt, ofschoon het, als deze ook niet slagen kan, toch ook zal moeten. Als we dan de gelegenheid hebben er twee te koopen, gaat het in een moeite door. Ik wil evenwel niet toegeven, dat, als we aldus handelen, aan an dere ambtenaren ook maar eenig recht zou geven, om later van ons ook een woning te eischen. De heer Nolson is het eens met het betoog van den heer Van Hasselt; de bewering dat dan ook andere ambtenaren met recht daarom zouden kunnen vragen onderschriift hij niet. We weten allemaal, dat er hier geen huur- womingen disponibel zijn en onder deze om- standigheden meen ik, dat de gemeenteraad verplicht is te zorgen, dat de burgemeester en de eerste ambtenaar een woning kunnen be- trekken. De heer D. Scheele stelt zich op het stand- punt van den heer De Ridder; daar is alles voor te zeggen, de gemeente Ter Neuzen is niet rijk en als er voor de eerste ambtenaren voor een woning gezorgd wordt, zullen ook de andere ambtenaren ons gedurig op onze ver- plichtingen ter zake wijzen. Spreker meent, dat ambtenaren die plus minus f 4000 's jaars ver- dienen, wel zelf voor eene woning kunnen zor gen. Hij meent, dat de gemeente niet tot koo pen of bouwen moet overgaan, dat die woning voorziening niet moet gaan ten koste van de gemeente, maar van de betrokken, goed ge- salarieerde ambtenaren zelf. Het spijt hem, maar hij kan er zijn stem niet aan geven?* De heer Waalkes is het eens met de heeren Scheele en De Ridder, dat de gemeente niet tot koopen moet overgaan. De laatste maal, toen de jaarwedden aanzienlijk waren ver- hoogd, meenden we, dat die nu toch zeker op eene hoogte waren gekomen, dat zeker de eer ste ambtenaren der gemeente zejf wel voor hunne huisvesting kunnen zorgen. Gaat men hierop in, dan komt dat ook weer neer op eene indirecte salarisverhooging, terwijl toch had verwacht mogen. worden, dat dit, na de laatste verhooging eindelijk eens klaar zou zijn, al- thans, dat we eens eenigen tijd rust zouden hebben. Nu zal het bovendien weer aanleiding geven tot eene herziening van de jaarwedden der andere gemeenteambtenaren. Spreker kan aan deze zaak zijne stem niet geven. Hij wijst er voorts op, dat deze raad aan het eind van eene periode staat, en met Sep tember aanstaande een nieuw tijdperk aan- vangt. Beter ware het, deze kwestie uit te stellen, om daarover de nieuwe raad te laten beslissen. De heer De Bruijne. meent, dat, als een huis gekocht wordt, de rente toch 'als huur zal worden opgebraeht. De voorzitter geeft te kennen, dat dit de bedoeling is. De heer Nolson wil in de eerste plaats ant- woorden op de bemerking van den heer D. Scheele, omtrent het hooge tractement, dat iemand die een half jaar dat tractement ge- noten heeft, daarom toch nog geen kapitalist geworden is en niet voldoende geld kan bezii ten om een huis te koopen of te bouwer. Voorts is het, zooals de voorzitter zegt, de be doeling van het voorstel, dat een zoodanige huur zal worden betaald, dat de gemeente er geen cent op toelegt. De heer Van Hasselt had, in andere woor- den, hetzelfde willen zeggen. Hoe de burge meester nu ineens in staat zou zijn een huis te koopen of te bouwen, kan hij ook niet in- zien, dat zou een finantieel kunstje zijn. Hij moet ook verre van zich werpen de veronder- stetlling, dat er bij hem een streven zou zijn om een indirecte verhooging van jaarwedde te bewerken. Ieder weet toch, dat de burgemees ter met deze vraag alleen bij den gemeenterar, gekomen is, omdat zijne eigene pogingen om een huis te huren hebben gefaald. Dat is dus de reden niet, dat spreker er zich voor ver- klaard, al wil hij wel toegeven, dat de koop voor de gemeente misschien eenig finsncieel nadeel met zich zal brengen, Dit is dan toch nog niet als tractementsverhooging voor den betrokken eersten ambtenaar te b'eschouwen. Hij blijft van meening, dat de burgemeester als eerste ambtenaar der gemeente moet wo nen in een huis, overeenkomstig zijn ambt, dat men kan zeggen ,,daar woont de burge meester" maar dat men deze niet moet zoeken, verstopt in een uithoek. Nadeel zit er voor de gemeente niet in, daar deze in de toekomst toch voor verschillende doeleinden panden zal noodig hebben, terwijl het toch alleszins aanbeveling verclient, de burgemeester uit den brand te helpen. De heer Van den Ouden kan zich vereenigen met de stelling van den heer Van Hasselt, om voor den burgemeester eene woning aan te schaffen; daarbij zou hij het dan echter ook willen laten. Als men het voor den secretaris gaat doen, is hij het er mede eens, dat men het dan ook voor andere ambtenaren moet doen en waar is dan de grens. De heer Visser verklaart zich best met de meening van den heer Van Hasselt te kunnen vereenigen. De gemeenteraad zal toch niet willen, dat de burgemeester op straat zal moe ten zitten. Velen weten, hoe moeilijk het is een huis te huren en dat men alleen kan koopen. D6 voorzitter acht de zaak nu voldoende besproken. Hij acht het 'tbest, dat de zaak wordt gesplitst en dat eerst beantwoord wordt de vraag of de raad genegen is, in de gevraag de woning te voorzien en wanneer dat beves- tigend is beantwoord eene commissie te be noemen, die dan nader de vraag zal overwegen of behoort te worden gebouwd, dan wel ge kocht. De gestelde vraag wordt met 8 stemmen tegen 5 bevestigend beantwoord; voor stemmen de heeren De Bruijne, Eijke, Nolson, Van Has selt, Geelhoedt, De Feijter, Van den Ouden en Visser; tegen stemmen de heeren Waalkes, De Jager, R. Scheele, D. Scheele en De Ridder. 6. Verzoek van W. P. Pieters om ge- meentegrond te koopen. Ingekomen is een adres van W. P. Pieters, won&nde Markt no. 6 te Ter Neuzen, die daarin verzoekt hem te verkoopen een gedeelte van het perceel sectie L no. 1929, grenzende aan het perceel no. 1928, gelegen aan de Schelde- kade, voor den vastgestelden prijs van 7 per M2. ter oppervlakte van ongeveer 180 M2. Bedoeld perceel is bestemd om een woonhuis op te bouwen met een gevelbreedte van 7,50 M. De Voorzitter deelt mede, dat adressant haast heeft om te bouwen en daarom wordt voorgesteld, dit verzoek af te handelen. De heer De Ridder dacht, dat de nog restee- rende bouwgrond zou worden verkaveld en dan publiek verkocht. De voorzitter meent, dat de verkoop van dit gevxaagde, onvoordeelig- hoekje, daarvoor geen bezwaar zal zijn. Zooals hij reeds te kennen gal, wil de verzoeker ten spoedigste met bou wen begmnen. De heer De Jager is het eens met den heer De Eic.der, er is besloten, dat de gronden zouden worden verkaveld en publiek verkocht en daar mede dient rekemng te worden gehouden De heer D. Scheele merkt op, dat er al zoo veel van het denkbeeld van verkavelen is af- geweken, dat men daarop nu ook maar zoo nauw met moet zien. Hij zou het nu maar aan adressant verKoopen, De heer De Jager heeft daartegen op zich- zelf geen bezwaar, maar wel, dat niet aan het besluit wordt vastgehouden. Als er nu van wordt afgeweken, zal dat dan ook geschieden voor iedereen die nog een stuk. je komt vragen? De heer Nolson meent, dat die vraag beves tigend moet worden beantwoord. Het besluil den grond te verkavelen en publiek t« ver- koopen is genomen, om ze zoodra mogelijk te verkoopen, maar als er nu inmiddels een of- ferte komt om te koopen, die den raad aannemelijk voorkomt, dan is het toch o-e€n inbreuk maken op het genomen besluit, als we daarop mgaan Veronderstelt dat er eens iemand kwam die een aannemelijk bod deed voor de geheele massa, dan zou men den grond toch direct verkoopen „r^ he<f Geelhoedt acht f 1 wel wat weinig. Wilde de hiervoor benoemde commissie niet een hoogeren prijs? De heer De Ridder meent van wel, doch hare voorstellen werden verworpen. De heer De Jager bevestigt, dat het de be doeling- was, meer geld te maken De heer Van Hasselt voelt ook wel voor he'' denkbeeld van den heer De Jager omtrent handhavmg van het genomen besluit De Voorzitter herhaalt, dat deze'voorkoop, omdat het hier een onvoordeelig schuin hoekje betreft, geen bezwaar is voor verkaveiinc Vrn den nog overigen grond. De heer Van Hasselt stemt toe, dat het een klein belang is en als de man haast heeft, zou mj het oolc maar willen verkoopen. De heer D. Scheele merkt nbfr on, dat de commissie de bedoeling had meer gold te rr <en, maar dat de raad besloot goedkoop te verkoopen. De voorzitter geeft te kennen, dat weliswaar besloten is den grond te verkavelen en publiek te verkoopen, doch de commissie heeft daar over nog niet vergaderd. Morgen zal hit hnar daarvoor bijeenroepen; dan staat de zaak vast- en moet automatisch publiek verkoop volgen. De heer Van Hasselt merkt op, dat public-: kan worden geveild, maar vooraf afgesproken hoeveel een perceel moet opbrengen. Komt hot met tot dat bedrag, dan wordt het niet gegund. De heer Nolson wijst op de regeling van het Domein, waar men liefhebbers een som laat bieden en het perceel daarna veilt; wordt er dan naar geboden, dan heeft de eerste lief- hebber voor dat booger bod noe- altijd recht van voorkeur. De voorzitter zal daarop de aandaeht der eommisie vestigen. De heer Visser vraagt, hoe het staat met eene sehadeloosstelling aan de pachters van den nu in koop gevraagde grond. De voorzitter antwoordt," dat in het met de heeren De Jong en Van Luijk gesloten pacht- contract eene bepaling voorkomt, dat ze, als de gemeente den grond noodig heeft, deze ten alien tijde moeten ontruimen, zomder eenig recht op sehadeloosstelling. De- e-emecnte is dus niet tot sehadeloosstelling verplicht. De heer D. Scheele zou het toch billijk ach ten, dat voor hetgeen er op den grond staat te groeien en waaraan ze nu niets zullen hebl ben, sehadeloosstelling wordt betaald, De voorzitter erkent dat, maar noemt dit een kwestie die de kooper met de pachters moet uitmaken. Alsnu stelt hij voor, den gevraagden grond te verkoopen, onder de gewone voorwaarden, waarbij nu ook de nieuwe bepaling, dat de grond binnen vijf jaren moet bebouwd zijn. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. (Wordt vervolgd). SCHEEPVAARTBEWEGING 23 Juni, Eng. s.s'. Alt, 2840 MS., stukgoed, van Goole voor Gent. 23 Juni, Eng: motorb. Nitrogen, 221 M3 creosootolie, van Londen voor Selzaete 23 Juni, Eng. s.s. King Fisher, sis M.T, stukgoed, van Gent naar Londen. 23 Juni, Eng barge Pearl, 271 MS., ledi van Antwerper voor Gent. 23 Juni, Fransche scb. Union, 291 M3„ wiin van St. Estephe voor Gent. Van 23 tot en met 24 Juni werden langs da Oostsluis alhier 7 binnenvaartuigen op- en 12 afgeschut; langs de Middensluis 0 on- en afgeschut; langs de Westsluis 1 op- en 0 af geschut. Heden overleed zacht en kalm in den ouderdom van 77 jaar, onze geliefde Echtgenoote. Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Uit aller naam, Z. VERHAGE. Ter Neuzen, 24 Juni 1919. Met deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling onder- vonden op onze 45jarige Echtvereeniging, •zoo wel van buiten als van binnen de ge.meente. j^N VAN LANGEVELDE—Barker en Echtgenoote. Axel, 19 Jtmi 1919. Gelegenheid ter verkrij'ging van TURF op bonnen IVo. 13 der Aanvullingskaarten bij de Handelaren VANROMPU, VAN DEREE en DEVRIES. Gerlnge toevoer tegemoet ziende voor de a. s. winter, bevelen wij deze ten zecste aan. Blijkens acte den 24 Juni 1919 voor ondergeteekende, Notaris te Ter Neuzen, verleden, is Mejuffrouw MARIA CERILLA GALLE, Hotelhoudster te Ter Neuzen, met ge- noemden datum, getreden uit deteTer Neuzen gevestigde Vennootschap onder de firma V. E. GALLE, aangegaan bij acte den 20 Maart 1916 voor den destijds te Ter Neuzen gevestigden Notaris C le Nobel verleden, en ten doel hebbende het gemeenschappelijkdrijven van eenen handel in Bieren, Wijnen en andere Dranken en verder al hetgeen meer tot het Koffiehuisvak en Hotelwezen behoort en zulks in den uitgebreidsten zin en het daartoe exploiteeren van een Koffie- huis, Logement en Stalling te Ter Neuzen Gemelde Vennootschap zal door de overige vennooten, zijnde Mejuffrouwen Johanna Anthonetta-, Cyrilla Mathilda-, Angelica Maria-, Emilie Maria-, Anna Jacoba- en Octavia Anthonetta Galle, Hotelhoudsters en de Heer Willebrordus VictorGalle, Hotelhouder en Boekhouder, alien wonende te Ter Neuzen, worden voortgezet ingevolge het bepaalde in de gemelde acte van 20 Maart 1916, zulks buiten eenige verantwoordelijkheid of aansprakelijkheid van genoemde Mejuf frouw Maria Cerilla Galle, dier erf- genamen of rechtverkrijgenden. PH. J. CALLENFELS. ■3*. I I L I l L... De Afdeeling van het Leger des Heils zal 25aterc3atgavoKict 6.30 (nieuwe tijd), een houden, op de weide van den heer A. DEKKER te Z a a m s 1 a g. De bij eenkomst zal afgewisseld worden door Zang en Muziek, luisterende naar den naam „Botha". Terug te bezorgen tegen belooning aan het bureau van de Axelsche Courant. met tuin en ruime bergplaats, geschikt voor alle doeleinden op een der mooiste standen van Axel. Brieven onder No. 14, bureau van dit blad tegen 30 cents per 100 stuks, bij P. VAN BENDEGEM, koopman, Axel, Telef. 60. op Donderdag 36 Juni a s., van 9u. v.m. tot 12 u.30m. n.m. De Directeur, 23-6-M9. Dr. TEN BRUGGENCATE. A.s, Zondag den geheelen dag vaarwel-samenkomsten van Kapitcine HEMM1NGA. Komt U alien Ik heb U nog iets te zeggen. TE KOOP terstond te aanvaarden Te bevragen bij den eigenaar JAN VAN DRONGELEN te Hoek. A.s. Maandag 30 Juni Bezoek van Stafkapitein RAW1E van Rotterdam. Kaartenzijn reeds verkrijgbaar aan het Offieierskwarfier. Het Resiuur van den ZACHARIAS- POLDER 10 dee! te 1J z e n d ij k e hiedt de gelegenheid aan, om in te schrijven op eene geldleening groot rente ten hoogste 4V2 n/o- Nadere inlichtingen hieromlient zijn te bekomen bij het Besti ur. Gezegelde Inschrijfbiljett n moeten worden ingeleverd vodrof op 13^143Si as. bij den Onlvanger-Griffitr. Het Bestuur, P. HAVERBEKE, Dijkgraaf G. B. CARPREAU, Ontv-Griffier. UIT DE HAND TE KOOP met Erf en groote Fchuur. Van alle ge- makken voorzien en voor alle doeleinden geschikt, gelegen bij Ter Neuzen rebevragtnbij W VANTATI NHOVE Ter Neuzen, Brouwerijstraat 9,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 3