VAN HEEL Co. Papieren Zakken Stroomatstaelsu Autohandel en Verhuurderij. Laarzen en iage Schoenen, 40 gemeten puik Bouwland, VAN HEEL Co, AXEL—NEUZEN. Koolraapplanten burg ERlmcFsTlNO^ B e r i c h t. Urinfl, Gries, Zemelen en Mais. 6 °/0 HedgsHandseh een net geriefelijk WOONHUIS Handelsberichten, 1DVERTENT1EN. Dankbetuiging. 20 kilos best Bloempapier, Teekenbehoeften Schrijfbehoeften Camion (Wagen), Puike Koolraapplanten WIT HOOI KOOLZAAD, A. F. Mannaert-Gears, Ph. Knijff, A. M. MOGGRE, Wijnen. Limonades, Grenadine. EEN W00NHUIS, EEN W00NHUIS Een flink WOONHUIS, Openoare Verkooping. ±3 H.fl. 69 L (8 gem. 80 roe) rogge; ±2 HA. 45 A. (5 gem. 150 roe) gerst; en 1 H.A. 78 A. (4 gem.) erwten. Grintmse!, Griesmeel 1 I AXEL. Kantoor geopend Dagelijks vast 9 v.m - 8 's av. Wisselen vreemd geld. Bij P.DEFOU W,Hoek, nog uit voorraad te koop i'irma P. VAN DE SANDF., TE KOOP; een lichtloopende bij J. NAEIJE, TE B it KOM EN TE KOOP AANGEBOBEN ruim 5 gemeten goed gewassen Bevragen bureau dezer courant. LUCAS v. d. MOLEN. G. VERLINDE Azn. Ondergeteekenden geven hiermede kennis aan het geachte Publiek van Zeeuwsch- Vlaanderen, dat zij aan hunne zaak ver- bonden hebben een Hopende door vlugge correcte en concurreerende handeling de gunst te mogen verwerven. AANBEVELEND, Auto Motor-Rijwielhandel, Auto Motor-Rijwielhandel, Ter Neuzen, Axelsche weg 2, Tel. 107. Zaamslag, Tel. 3. Bruine en Roodbruine t&vens bijpassende K0USEN. J. v. a. WELLE, Belasten zich met het overbrengen van inschrijvingen op uit te geven in stukken van f 1000,f 500.- tegen den koers van 100 l/2 o Inschrijving op Vrijdag 4 Juli 1919. Kosten worden niet in rekening gebracht. en f 100. J. SMALLEGANGE, Gemeenteraad van SAS VAN GENT. Vergadering van Donderdag 12 Juni 1919. Voorzitter de heer L. G. W. Iloefnagels, Burgemeester Tegenwoordig de heeren P. A. Neeteson, A. G. Stubbee, V. Verschaffel en A. Marquinie; later ook de heer Ch. Pauwels. Afwezig de heeren P. J. Hamelynck en P. F: de Vleeschouwer. (Vervoig). 8. Vocrsiel betreffendie oproeping van een vierden onderwijzer aan school A De Voorzitter deelt mede, dat het aantal sollicitantten voor de betrekking van onder wijzer aan school A, in het bezit der Engel sche taal, niet groot was. Bovendien heeft de een na de ander zich teruggetrokken. Daar Burg, en Weth. inzien, dat het moeilijk gaan zal, zoo iemand te krijgen, stellen- zij voor op te roepen eene onderwijzeres, in het bezit der arte nuttige handwerken. De heer Marquinie gelooft, dat ait een goed voorstel is, De heer Neeteson geeft te kennen, dat er tot het oproepen van een leerkracht in het bezit der Engelsche taalacte is overgegaan, omdat Burg, en Weth. gaarne school A zouden hebben omgezet in eene school voor meer uit- gebreid lager onderwijs, waarvoor men leer- krachten in het bezit van de drie taalacten en wiskunde noodig heeft. Teneinde dat doel te bereiken was ook de mogelijkheid tot het benoemen eener onderwijzeres met die taalacte opengelaten, wat dan wellicht nog gepaard had kunnen gaan met het bezit der acte nut tige hadwerken. Nu blijkt, dat het beoogde doel niet worde bereikt, komt men terug op een vroeger door den heer Marquinie verdedigt voorstel, om eene onderwijzeres in het bezit der acte nuttige handwerken op te roepen, daar het onderricht in de nuttige handwerken aan school A wel eenige verbetering behoeft. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 9. Aanstellen van een tweeden gemeente- veldlwachter. Ingekomen is een sclirijven van den com- missaris der Koningin in Zeeland, die daarin, naar aanleiding van een schrijven van den burgemeester, verklaard diens meening te dee- len, dat aanstelling van een tweeden veld- wachter voor deze gemeente noodig is. Tal van misdrijven welke voorkwamen zijn onge- straft gebleven, het is een zeer groote ge meente, met veel vreemdelingenverkeer en een tweeden veldwachter is zeker noodig. De Com- missaris noodigt den gemeenteraad uit, daar- voor alsnog op de begrooting voor dit jaar gelden uit te trekken waarbij er rekening mede dient gehouden te worden, dat de ge meente, voor de salarieering, in de eerste klasse komt, wat echter niet tengevolge mag hebben, dat het salaris van den tegenwoordigen veldwachter vermindert. De Voorzitter vraagt, of de gemeenteraad bereid is, aan het verzoek van den Commissa- ris te voldoen, en daarvoor gelden op de be grooting uit te trekken. De heer Verschaffel geeft te kennen, dat, voor zoover hij kan beoordeelen, een tweede gemeenteveldwachter in Sas van Gent niet noodig is. Langzamerhand keeren we terug tot normale tijden. We hebben hier een goeden veldwachter, die in ons midden geronnen en gewonnen is en die bij het verdwijnen van de distributie en andere daarmede gepaard gaan- de zaken dan niet zooveel meer op het ge- meenteliuis noodig is als de laatste jaren. Hij is dan speurhond genoeg-, om de voorkomende misdrijven aan het daglicht te brengen. Hij kent Sas van Gent op een prikje zoowpl bij donker als bij licht. De meeste Belgen zijn weg. Spreker gelooft niet, dat het noodig is, die kosten te maken, waar men iemand heeft, dien hij als politieambtenaar zoo hoog schat, vooral, als hij zijn vrijheid weer terug krijgt om als zoodanig dienst te doen, als hij niet meer met administratief werk is belast en men hier op het stadhuis niet meer het hoofd stoot op allerlei ambtenaren, en we tot ons rustig leven terug keeren. lets anders was het, als we met een sukkel van een man te doen hadden, zooals de oude Goor, maar we hebben een actueel politieamb tenaar, nog in de kracht van zijn leven, die nog best anderhalf man de baas is. Spreker acht een tweeden veldwachter niet noodig. De heer Pauwels merkt op, dat er hier odk een rijksveldwachter is gestationneerd; is die hier niet op verzoek van het gemeentebestuur gekomen De Voorzitter: Die is niet in dienst der gemeente. De heer Verschaffel: Maar we hebben er toch gemak van. De Voorzitter: Het gemeentebestuur heeft hem niet gevraagd. De heer Pauwels: Hij vermeerdert toch de bescherming. De heer Stubbe meent den Voorzitter niet te moeten zeggen, dat hij niet voor de aanstel ling van een tweeden veldwachter is; in de vergadering van het dagelijksch bestuur Is reeds gebleken, dat de beide wethouders er tegen zijn. Hij had daar vroeger geen erg in gehad, maar bemerkte zooeven bij het lezen van den brief van den Commissaris, dat deze verwees naar een schrijven van den Voorzitter. Waarschijnlijk is dus de vraag om aanstelling van een tweeden veldwachter geschiedt op voorstel van den Voorzitter. Deze zal in zijn schrijven aan den Commissaris daarvoor wel de rootieven hebben ontvouwd. Is het misschien te veel gevraagd, om dat schrijven aan den gemeenteraad te willen mededeelen? De Voorzitter verklaart dat schrijven niet publiek te maken. De heer Stubbe blijft dan zeker bij zijn eerste voomemen, om tegen de aanvraag te stemmen. Zooals de heer Verschaffel heeft opgemerkt, zal de veldwachter weer meer tijd krijgen. De distributie verdwijnt en daarmede zal ook het plaatje op het raadhuis kunnen verdwijnen of de veldwachter-gemeentebode al of niet thuis is. Dan zal hij het werk dat hier voor hem te doen is, wel op een half uur- tje af kunnen, Mocht dat niet het geval blij- ken en zijn werk als bode nog te druk blijken, dan was het beter een anderen weg in te slaan en iemand aan te stellen voor het verrichten van het bodewerk. In elk geval is spreker er tegen, te voldoen aan het verzoek van den Commissaris, om gelden op de begrooting te brengen ten behoeve van de aanstelling van een tweeden gemeenteveldwachter. De heer Marquinie verklaart er ook tegen te zijn. De Voorzitter wil, als hoofd der politie, te kennen geven, dat hij de ervaring heeft opge- daan, dat de voorgestelde uitbreiding der po litie dringend noodig is, en naar hij meent zal ieder daarvan wel overtuigd zijn, en ten zeer- stc de behoefte gevoelen, als men zich her- innert de volgende misdrijven, waarvan de daders tot nu toe onbekend zijn gebleven: In den nacht van 1516 Aug. '18 diefstal van zeep in de oude school, 27 Aug. '18 rnoord op den 23jarigen Willem Amnion, Nov. '18 diefstal van een buitenstaand rijwiel van R. de Groote, nacht van 3031 Dec. '18 diefstal van een paard van de vlasfabriek Canisvliet, nach*. van 2021 Jan. '19 diefstal van kaas in het gymnastieklokaal, nacht van 2728 Maart '19 diefstal van kaas, schoenen enz. uit de distri- butieopslagplaats, nacht van 2627 April '19 diefstal van een koe uit de weide van Ed. Vermoet. Zoo zou spreker nog verder kunnen gaan, maar zal er mede volstaan. Hij wijst op lig- ging der gemeente, die een uitgestrekte smaile strook vormt langs de grens, waaruit een strenger toezicht voortvloeit. Als men daarbij in aanmerking neemt, dat hier een uitgebreid vreemdelingenverkeer is, dat nog drukker zal worden als straks de grens opengaat, twijfelt spreker niet, of de raad zal gaarne de gelden willen toestaan, die noodig zijn voor het be- veiligen van het leven en de eigendommen der ingezetenen. Hij wijst er voorts op, dat de tegenwoordige veldwachter reeds 23 jaren dienst heeft en dat men van dezen toch niet kan vergen, dat hij nacht en dag dienst doet, waar de werkliedert een achturigen werkdag vragen, kan men den veldwachter de noodige rust toch niet ont- houden. De burgemeester acht de uitbreiding noodig en de Commissaris vraagt met aan- drang, de noodige gelden op de begrooting te brengen. De heer Pauwels zou liever versterking van de rijkspolitie willen vragen. De heer Stubbe betoogt, dat de beveiliging van het terrein buiten de kom der gemeente en aan de grensstrook, tot de zaak der mare chaussee behoort. Hij wil daarmede niet zeg gen, dat de veldwachter daar geen misdrijven mag opsporen, maar dat ligt toch niet in het kader van zijn ambt, dat meev betreft1 te wa ken tegen overtreding van de gemeenteveror- deningen. Er zijn hier juist marechaussee's ge- plaatst, omdat Sas van Gejnt een grensge- meente is. De heer Verschaffel wil wel toegeven, dat de zone buiten de kom der gemeente dikwijls onveilig is, doch wijst er op, dat, als men de geheele gemeente zou willen bewaken, er wel vier veldwachters zouden noodig zijn. Als de veldwachter in de omgeving van Canisvliet surveilleert, kunnen de misdadigers aan de Stuiver en de Zandstraat ongehinderd hun slag slaan, en ze zijn goed genoeg georgani- seerd, om de gangen van den poli.tieman na te gaan. Welken afstand is er niet tusschen Ca nisvliet, Zandstraat en de Sttuver Dat alles beveiligen met 1 man is onbegonnen werk. De Voorzitter verklaart, met genoegen te hooren, dat ook de heer Verschaffel verster king der politie noodig acht. De heer Verschaffel maakt een voorbehoud. Als de geheele omgeving buitem de gemeente bewaakt moet worden, is zeker versterking der gemeentepolitie noodig, maar dan kan men niet met 1 man volstaan, dat lean 1 veldwach ter niet doen. Hij acht zulks evenwel niet de taak van de gemeentepolitie maar wel van de rijkspolitie en hij zou het beter achten dat versterking daarvan werd aangevraagd, dat beproefd werd een eind te maken aan den onmogelijken toestand, dat de commandant van de marechaussee te Vlissingen woont, waar slechts zes of zeven marechaussee's zijn, terwijl het gros der manschapp-en in Zeeuwsch- Vlaanderen is geplaatst, welke de comman dant in tijden van mist niet eens bezoeken kan. In Walcheren zijn noch die marechaus see's, noch de commandant noodig en het is geen bevordering van de belangen der streek geweest, dat kapitein Thomson indertijd de verplaatsing van de woonplaats van den com mandant van hier naar Vlissingen heeft weten doorgevoerd te krijgen. Hij zou willen probeeren dien commandant terug te krijgen in Zeeuwsch-Vlaanderen, al was het da.n niet te Sas van Gent, opdat hij ten alien tijde bereikbaar zou zijn. Voor den dienst der gemeente is evenwel 1 veldwachter voldoende en moge onze veld wachter al 23 dienstjaren hebben, hij is toch nog allerminst invalide. De Voorzitter deelt mede, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen een comite van bewaking bestaat, waarvan hij de eer geniet deel te maken. Dit heeft allang getracht uitbreiding van het corps marechaussee in deze streek te bevorderen, maar tot nu toe zonder resultaat. De heer Verschaffel betoogt de wenschelijk- heid, dat de Voorzitter desnoods met eenigen zijner collega's eens naar Den Haag gaat, om daarvoor te pleiten. De Voorzitter is toch ook iemand die niet gauw iets los laat. De annexatie is nu van de lucht en men zal er in Den Haag prijs op stellen, dat we bij Nederland blijven. Er dient op gewezen te worden, dat uit verschillende voorvallen blijkt, dat strengere bewaking der grens noodig is. Het gebeurde te Philippine aan de Isabel la- sluis is daarvoor een sprekend bewijs. Het be waken der geheele streek kan niet worden opgedragen aan de gemeentepolitie van eene bepaalde gemeente, dat is een algemeen be- lang der streek, Moet Philippine nu ook een tweeden veldwachter .gaan aanstellen, omdat men bij Cuelenaere heeft ingebroken. Kan men voortdurend een veldwachter bij Wauters zet- ten, waar een koe is ontvreemd Het is idioot, dat de commandant der marechaussee te Vlis singen is gestationneerd, terwijl zich hier aan de grens allerlei incidenten kunnen voordoen, waarbij zijne tegenwoordigheid noodig is. De rijkspolitie doet zijn best, daarvoor heeft spre ker alien lof, maar zij zijn te weinig in getal. Uitbreiding daarvan moet er komen. We zijn alien staatsburger en komt die uitbreiding er niet, dan zouden we op den duur zelf als bur gers nog wel voor de bewaking moeten gaan zorgen. Er moet daarop in Den Haag nadruk worden gelegd, men moet voor ons zorgen, anders veranderen we van nationaliteit! De heer Neeteson meent uit de woorden van den heer Verschaffel te moeten opmaken, dat hij tegen versterking van de gemeente politie is, omdat er maar 1 wordt. voorgesteld en hij dat toch onvoldoende acht. Spreker wil te kennen geven, dat hij de aanwezige politie- macht voor onze gemeente voldoende acht. Er zijn vijf of zes marechaussees, we hebben een rijksveldwachter en ook een gemeente veldwachter, doch de laatste behoort dan ook zijn taak als politieman te kunnen vervullen en moet daaraan niet worden onttrokken. De heer Verschaffel licht zijne bedoeling nader toe, met te zeggen dat hij niet is voor de aanstelling van vier veldwachters, maar dat, als er bewaking zoude moeten zijn men er minstens vier zoude noodig hebben om het te kunnen doen. De heer Neeteson acht met de tegenwoor dige politie de beveiliging voldoende verzekerd, mits men er over beschikken kan. De heer Verschaffel wil ook niet beweren, dat de gemeente Sas van Gent zelf op het gebied van politie misdeeld is: hij had meer het oog op de behoeft'en der geheele streek. In elk geval is hij ook tegen het aanstellen van een tweeden gemeenteveldwachter. Het verzoek van den Commissaris der Ko ningin om gelden op de begrooting te brengen voor het aanstellen van eenveld wachter, wordt verworpen met algemeene stemmen. 10. Verzoek bouw en van arbeiderswoningen Ingekomen is een verzoekschrift van Th. Neijt e. a. en van de R. K. Werkliedenver- eeniging „St, Petras" om arbeiderswoningen te bouwen, daar van wege particulieren hierin niet wordt voorzien of wel woningen worden gebouwd, die te duur zijn om door arbeiders te worden bewoond. Door de werkliedenvereeniging wordt voorts gewezen op den gunstigen invloed die het be zit eener goede woning voor de arbeiders In het algemeen heeft. De Voorzitter acht het onmiskenbaar, dat hier woningnood heerscht en dat het dringend noodig is, daarin te voorzien. Vooral in het adres van „St. Petrus" wordt de vinger op de wondeplek gelegd. Spreker hoopt, dat, als hier een verzoek komt van de woningbouw- vereeniging om voor het bouwen van woningen steun te verleenen, dit bij den raad een gun- stig onthaal zal vinden. Hij stelt voor, de beide adressen te ver- wijzen naar de woningbouwvereeniging om advies. De heer Marquinie heeft volmondig toe, dat hier woningen noodig zijn. Ze zouden echter goedkooper moeten zijn. Hij wijst er op, dat het niet de schuld van den raad is^ dat er nog geen woningen zijn gebouwd, maar wel de tijdsomstandigheden, die alles zoo duur maken. De vraag is nu, of het nog zoo duur zal zijn, want als de huurprijs 12 per maand moet zijn, is dat een bedrag, dat voor een arbeider te hoog wordt. Daar zullen ze ook niet voor te vinden zijn. Spreker zou gaarne zien, dat teekeningen werden ingezien van huizen, maar het maakt een groot verschil, of men er van drie, dan wel van vierduizend gulden zal moe ten bouwen. De Voorzitter wijst er op, dat door den Raad een voorschot was verleend, er was f 2500 per woning gevraagd, maar later bleek, dat ze op f 2800 zouden komen. Als de gemeenteraad die 300 er bij had gegeven zou de woning bouwvereeniging er zeker mede voortgegaan zijn, en dan stonden de arbeiderswoningen er reeds. De heer Marquinie voert hiertegen aan, dat toen niemand kon voorzien, dat de kosten nog steeds zouden stijgen en de oorlogstoestand zoolang zoude aanhouden. De Voorzitter deelt mede, dat de woning bouwvereeniging wel bereid zal zijn, met plannen te komen, hij hoopt echter, dat ze dan bij den raad ook succes zal hebben, want door de omstandigheid dat het eerste plan niet is uitgevoerd kunnen worden, zit de ver- eeniging nu met een sehuldenlast van 300 voor het maken van de plannen, die niet zijn uitgevoerd. Het zou bezwarend zijn daaraan weer te be- ginnen, zonder uitzicht, dat die kosten worden gedekt. De heer Marquinie kan verklaren, dat hij er voor is om te bouwen, mits de vereeniging kan aantoonen, dat het mogelijk is de men- schen de huur die daarvoor noodig is zullen kunnen en willen betalen. De heer Verschaffel meent te kunnen con- stateeren, dat in principe alle leden voor bou wen zijn. Hij hoopt, dat er een ernstig contact zal komen tusschen de bouwvereeniging en den gemeenteraad, en dat dit tot bouwen van wo ningen aanleiding zal geven. Hij acht het tijd- stip nu gunstig, daar de prijzen dalen. De heer Neeteson gelooft, dat iedereen er voor is, als het uitvoerbaar is. Dat zal de bouwvereeniging nu maar eens "moeten aan toonen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van den Voorzitter aangenomen. 12. Voorstel tot af- en overschrijvingen in de begrootingen voor 1918 en 1919. Met algemeene stemmen goedgekeurd. 13. Kohier hondenbelasting voor 1919. Goedgekeurd met 70 huis- en 30 bandhonden. 14. Kohier hoofdelijke omslag. Tot het behandelen van het kohier van den hoofdelijken omslag wordt de openbare zit- ting geschorst en gaat deze over in eene met gesloten deuren. TER NEUZEN. (Nadruk verboden). Huweljjks-aangiften. 10 Juni. Willem Jacobus de Mooij, oud 33 j., jm. en Maria Paulina De Pauw, oud '28 j., jd. 13 Juni. Everhardus Lambertus Fre- riks, oud 29 j.. jm. en Maria Cerilla Galle, oud 32 j jd. Evarist Marie Joseph Lambert, oud 26 j jm. en Blondina Cornelia Bleijenberg, oud 26 j., jd. Leo Camiel Gheeraert, oud 31 j., jm. en Magdalena He lena Vantorre, oud 2t j.,jd. Lodewijk Alfons Stuer, oud 21 j., jm en Maria Augusta de Block, oud 22 j., jd. Pieter Constantinus Vaal, oud 21 j., jm. en Maria Philomena Veldens, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Juni. Adriaan Pieter de Doelder, oud 21 j., jm. en Pieterneila Aoriana Bal, oud 24 j., jd. -Geboor.ten. 8 Juni. Johannes Franciscus, z. van Frederik Dominicus Anthonius Schirris en van Milanie Herdewel. 9 Juni. Jose Marie Henri, z. van Henri Rudolph August de Meijer en van Irma Pru- dentia Maria Thielman. 12 Juni. Nicolaas, z. van Lucas Pieter Ivlaas van der Molen en van Johanna Paans. Rotterdam, 23 Juni 1919. VEEMARKT. Aangevoerd werden 264 vette runderen, 194 vette graskalveren, 11 nuchtere, 64 schapen of lammeren en 345 vaikens. De prgzen waren als volgt Koeien le kw. 2,20 tot 2.30 2e kw. 2,10 tot 1,90 3e kw. 1,80 tot 1,70; ossen le kw. 2,15 tot 2,25 2e kw. 2,— tot f 1,80; 3e kw. 1,70 tot /1,60; kalveren, le kwal. 2,25 tot 2,452e kwal. 2,10 tot 1,90 3e kwal. 1,80 tot 1,65 schapen, le kwal. 1,50 tot 1,60 2e kw. 1,40 tot 1,25; 3e kw. 1,20 tot 1,10 varkens, le kwal. 2,10 tot 2,20 2e kwal. 2,— tot 1,85 3e kwal. 1,70 tot 1,55 licht soort 1,40 tot 1,50lammeren, 1,45 tot 1,60. De handel in vet vee was zeer matig in alle kwaliteiten als gevolg van de mindere vraag. De prjjzen zijn lager dan de vorige Week. Ook de vette kalveren genoten weinig attentie waardoor de prpzen teruggaande waren. Voor varkens was in geen der soorten eeenige vraag van beteekenis. In ichapen en lammeren was een bevredigende handel met slationnaire prijzen. GRANEN. In veiling werd verkocht 102 ton zwarte Iersche haver in transito te Rotterdam op- geslagen van 22 tot 22,20 per 100 K.G. Verder werd verkocht 150 ton La Plata lijnzaad liggende ia iichters te Rot terdam, naar kwaliteit vtm beschaaigdheid 50 tot 50,25 22 tot 22,25 11,25 tot 12,25 per 100 K.G. 103 ton ontbiiterrie lupinneu liggende te Wageningen 15 tot 2072y2 ton lupinen liggende te Rotterdam 5,75 tot 8,7593 ton lupinen liggende te Ter Neuzen 3,tot 5,— 18 ton ge- droogde lupinen 5,40 149y3 ton groene erwten f 45,50 tot f 61,60 18 ton kroon- erwten 59,50 tot J 61,25; 109 ton schokkererwten 60,25 tot 62,25 290 ton caj&icijners f 360,50 tot 473,75 van 62V2 ton Engelsche zwarte haver werd slechts 10 ton verkocht van 22,25 tot 21,50. VEEVOEDER. Amerikaansche Ijjnkoeken dispombel 29,50; Juli 29,75; Aug. 30,25 Sept./Dee. 30,50. Merk S. K. loco 29,75 Zuid-Ameri- kaansche lijnkoeken onderweg 30,50 Cocoskoeken loco 20,50Sept./Dec. 22,Amerikaanschijjmr.eel ioco29,75 Cesamkoeken Juii/Aug. 27,75; Cesam- schilven Juli/Aug. 27,75; Inlandsche voorslagkoeken Juli/Aug. 30.50 Mais- koeken loco 26,— alles boord- en spoorvrij netto cassa. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen f 13 tot f 14 per 100 stuks. W1SSELKOERS. Londen 11,82, Beriijn 22.421/2 Parijs 40,60, Weenen 11,80, Kopenhagen 60,75, Stockholm 65,90, Christiama 63,90, Brussel 38,45, New York 2,553/4Zwitserland 47,25. De markee en kionen, die aanvankeijjk 28 en 13 genoteerd stonden, liepen op het gerucht, flat aan de Beurs verspreid werd, dat de Entente geen enkele voor- waarde, door Duitscfalaud gesteld ahorens het vredesverdiag zal worden gtteekend, zal aanvaarden en een defniiiief antwoord verlangt voor hedenavond 7 uur. Axel, 21 Juni 1919. Veilingseieren //Eierveiimg Axel" 11,65 per 100 stuks. Aanvoer 1500 stuhs. SCHEEPVAARTBEWEGING 18 Juni, Eng: s:s: Hunterfield, 4114 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. 18 Juni, Eng: s:s: Gala, 2874 M3., steenko- len, van Newcastle voor Gent- 19 Juni, Eng. s:s: Hunterfield, 4114 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. 19 Juni, Eng. s:.s: Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. 20 Juni, Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. 20 Juni, Eng. s.,s. Gala, 2874 M3., ledig, van Gent naar Newcastle, 20 Juni, Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. 21 Juni, Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stukgoed, van Londen naar Gent. 21 Juni, Eng. barge Glenway,,S02 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. 21 Juni, Eng. barge Genesta, 344 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. 21 Juni, Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Van 18 tot en met 22 Juni werden langs de Oostsluis alhier 39 binnenvaartuigen op- en 22 afgeschut; langs de Middensluis 4 op- en 27 afgeschut; langs de Westsluis 4 op- en 8 af geschut. Voor de vele bewijzen van belang- stelling bij ons45jarighuwelijkondervon- den, brengen wij onzen hartelijken dank. J. MOLEGRAAF, Echtgenoote en Familie. Ter Neuzen, 23 juni 1919. De verkoop van den Landbouwers- inspan van den Heer JACs. VAN CADSAND, te houden op Donderdag 26 Juni as, zal beginnen des middags om 12 uur. De verkoop van het B e e s t i a a 1 zal aanvangen om 2 uur. Notaris DREGMANS. geschikt voor groote Pony Mr. Wagenmaker, Kuikuit, Axel. tegen 20 cents per 100 stuks, bij P. VAN BENDEGEM, koopman, Axel,. Telef. 60. TE KOOP: 2500 A 3000 Kilo staande aan den Zeedijk te Othene. Te bevragen bij M. KAIJSER, Othene. voor 't fruit, aan f 0,60 per Kilo. ONTVANGEN Aanbevelend, Vlooswijkstraat 26, Ter Neuzen. Ruime keuze. Schoennhadel, TER NEUZEN. Vauaf heden rerkrjjgbaar Othene, Zaamslag D. W. F. KAIJSER, H O E K. UIT DE HAND TE KOOP staande in de Kerkhoflaan. Te bevragen bij J. WILLEMSEN, Ter Neuzen en C. DE RUIJTER, Sluiskil. TE KOOP met tuin. Te bevragen bij A MEERTENS, Barbier, Hoek. TE KOOP AANGEBODEN geheel gedraineerd, aan verharde wegen gelegen en op vijf minuten afstand van tram en haven. Direct te aanvaarden. Desverkiezende kan in huur volgen Schuur, Woonhuis en een partij Welland. Brieven te richten onder No. 13, bureau van dit blad. UIT DE HAND TE KOOP met Erf en groote Schuur. Van alle ge- makken voorzien en voor alle doeleinden geschikt, gelegen bij Ter Neuzen. Te bevragen bij W. VAN TATENHOVE, Ter Neuzen, Brouwerijstraat 9. TE KOOP. met tuin en ruime bergplaats, geschikt voor alle doeleinden op een der mooiste standen van Axel. Brieven onder No. 14, bureau van dit blad. aan billijken prijs, biedt aan Nieuwediepstraat. Ter Neuzen. De Notarissen DREGMANS le Axel tn DUMOLEYN te Hontenisse, zullen ten verzoeke van Dhr. F. DE MUNCK te Zuiddorpe, op Dinsdag den 1 Ju li 1919, des namiddags 2 uur, zo- mertijd, verkoopen Alles verdeeld in koopen. Te vergaderen op de bofstede. Betallng 1 December 1919. De granen zijn opgegeven voor de garantieprijzen. VERKRIJGBAAR tegen verminderde priizen F. VAN DE REE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 3