BUITENLAND. Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. Laatste Berichtea. De gewezen Keizer. Werken over Nederland. Wilson's terugkeer naar de Ver. Staten. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Openbare Dronkenschap, Voorwerpen op den openb. weg plaatsen z. licht. Visscherij overtrading. Veiligheidswet. Binnenaanvaringsreglement. Grensovertreding. Drankwet. Vervoer van goederen z. paspoort. Uitvoerverbod. Leerpiichtwet. IJkwet Kieswetovertreding. Spoorwegovertreding. Rijwielen zonder licht. Vrijgesproken. Teruggave aan de ouders bevolen zonder straf Onvoorzichtige boer. Nachtvorst. Misbmik van eon postchfcque. ters, politieagenten, brandweermannen, amb- tenaren bij de departementen en griffien. De wet aal ook van toepassing zijn op de huisindustrie. De Minister erkent gaarne, dat benadeeling van de patroons in het midden- en kleinbedrijf door hun arbeiders als gevolg van de werking del' ontworpen wet mogelijk is. Pricipieele bedenkingen tegen ingrijpen van den wetge- ver om dit euvel tegen te gaan, zouden bij hem niet bestaan. De vraag, waar hij bij de indiening van het w:a: voor stond, was dan ook deze, of het thans reeds noodig was straks te bedreigen teg'en den arbeider, die in zijn vrijen tijd in eigen bedrijf den patroon con- currentie aandoet. De noodzake] ijkheid van dien maatregel meende hij vooralsnog te moe- ten ontkennen, omdat z.i. de economische positie die de werkgever tegenover den werk- nemer inneemt, sterk genoeg is, om dezen te beletten een voor den werkgever nadeelig gebruik van zijn vrijen tijd te maken. Het doel der arbeidsbeperking Het doel van de wettelijke beperking van den arbeidsduur is in de eerste plaats te be- vorderen, dat de arbeiders meer in het gezin leven, naar ontwikkeling zullen streven en aan het vereenigingsleven kunnen deelnemen om zoodoende het geestelijk peil der bevolking op te voeren. Daarnaast treedt een meer stofte- lijk doel op den voorgrond, het tegengaan van den sloopenden invloed dien te langdunge ar- beid onder dikwijls ongunstige omstandighe- den op den licliamelijken en geestelijken toe- stand der arbeidende klasse kan hebben. De vraag in hoeverre de vakvereenigingen van patroons en arbeiders kunnen betrokken word en TOIJ de urfcvoo'riingf van rle ontworpen wet zal onder de oogen moeten worden gezien, wanneer de organisatie aer publiekrechtelvjke lichamen, die in de toekomst de belangen van den arbeid zullen hebben voor te staan, aan de orde komt. Belgische reaetie De Parijsche beslissing over de zondetlinge Belgische tegen ons land geuite disiderata is nauwelijks gevailen, of er schijnt, schiijfi de N. R. Crt. in .Belgie een nieuwe veldtocht geopend te zijn, om, over de door de mogend- heden gegeven uitspraak heen, de Belgische annexionistische eischen niettemin door te zet- ten: De Belgische regeering, bij rnonde van haar minister van Buitenlandsche zaken, den heer Hymans, gaf het voorbeeld; een groot gedeelte van de Belgische pers volgde. Dit is pure reaetie, die hier te lande te onaange- namer treft, omdat de gansche Parijsche procedure niet door ons, maar van de zijde van Belgie was uitgelokt. Hoe zou men over zoo iets denken, wanneer het in het gewone burgerlijke leven voor- kwam Zeg b. v. in den handel. Twee koop- lieden hebben over de afwikkeling van eene zaak, die voor beiden van uitnemend belang is, verschil van meening, en op voorstel van de eischende partij laat de andere zich over- halen, de zaak aan arbitrage te onderwerpen. Op de keuze van den arbiter heeft deze laatste geen invloed gehad lioegenaamd; de aioitei blijkt er een te zijn, die reeds jaren met den eischer door banden van vriendschap verbonden was. Maar in het voile vertrouwen op de rechtvaardigheid van haar standpunt, treedt de partij, tegen wie de eisch was geuit, het voorstel bij. Nu komt de uitspraak, nadat beide oneenige partij en hun opvattingen heb ben verdedigd, en stelt den eischer, den vriend van den arbiter, op alle punten in het ongelijk. Docli zoo is de uitspraak niet gevailen, of de eischer verklaart onomwonden, zich daarm niet te zullen schikken, en hii begint van stonde af aan zijn geschil opnieuw naar voren te brengen. Hoe zou men wij herhalen de vraag in het gewone leven zoo iets be- titelen Wij twijfelen er niet aan, of dit zou in vierkanten strijd met de goede trouw worden geheeten. De eischer, zoo hij niet oppaste, zou al spoedig bevinden, dat zijne tegenpartij hem den rug toekeerde. En wellicht zouden anderen geneigd raken, dit evenzeer te doen, althans tegenover den mokkenden eischer eene zeer gereserveerde houding aan te nemen. Welnu, in den grond van de zaak, staan Bel gie en Nederland in gelijke positie tegenover elkaar, als de beide partijen van zooeven. Ne derland, ten voile overtuigd van de wensche- lijkheid, om tusschen de beide landen, goede verstandhouding te laten bestaan, was bereid, alle ook maar eeniszins redelijke grieven en wenschen van Belgie te onderzoeken, en in gemeen overleg naar eene Belgie tegemoetko- mende oplossing te streven. Doch Belgie zocht de zaak hooger op, en wist haar binnen den kring der te Parijs verzamelde mogendheden te betrekken. Hoewel dit voor Nederland verre van aangenaam was, omdat dit land tot nu toe geheel buiten de besprekingen te Parijs was gebleven, kwam het niettemin tegemoet, en schikte het zich, onder eenige kleine reser- ven, waar geen bezwaar tegen bleek te be staan, naar den niet voor de hand liggenden Belgischen wensch. De mogendheden kwamen dientengevolge zoo niet formeel, dan toch practisch in de positie van den arbiter in het particuliere geding. Minister Hijmans droeg de disiderata van Belgie voor en bepleitte de in- williging daarvan met vurigheid; Minister Van Karnebeek schijnt in de meest hoofsche terrnen de Nederlandsche bezwaren ertegen te lcennen te hebben gtegeven, en zette uiteen, hoe, naar Nederlandsch inzicht, niet slechts de moeilijkheden uit de wereld konden worden geholpen, doch tevens een goede verstandhou ding tusschen Belgie en Nederland kon worden bevorderd. De arbiters, de bondgenooten van Belgie, achtten den weg, door Minister. Van Karnebeek gewezen, den juisten, en gaven dienovereenkomstig hunne beslissing. Doch de inkt waarmee deze geschreven is, is nog nauwelijks droog, of Belgie zegt officieus en officieel aan ieder, die het maar hooren wil: „nu doe ik er niet van", en begint op allerlei wijs tegen de uitspraak te reageeren. Alsof er niets is voorafgegaan, brengt de Belgische pers enkele weinige uitzonderin- gen als b.v. het blad van den heer Van Cau- welaert en dat van den heer Hoste, niet te na gesproken opnieuw omtrent Limburg en de Schelde de eischen naar voren, die juist afge- wezen zijn, en verlangt dat zij wederom aan de orde zullen worden gebracht. Het comite de politijue nationale verleent aan de oude beweging nieuw elan; het werkt te Parijs, en richt zich tot Wilson. De rumoerige betoogers weten ook weer in de Fransche en Engelsche pers toegang te verkrijgen. Dat is eene opvat- ting van de goede trouw in het internationale leven, die Nederland niet kan aanvaarden, en die, wordt de beweging niet spoedig gestuit, dreigt de goede verstandhouding tusschen de beide buurvolken, die elkaar zoo zeer noodig hebben, voor eene reeks van jaren te versto- ren. Wil men in Belgie dit risico lijden? Over de militaire overweginpyn, die van Belgische zijde ten opzichte van Nederlandsch Limburg worden te berde gebracht, zullen wij ditmaal zwijgen. Generaal Van Terwisga heeft daaromtrent kort geleden in ons blad een en ander in het midden gebracht; wij hebben ver- leden week ons standpunt te dien aanzien bloot gegeven. Er zou nog wel wat meer over te vertellen vallen, doch wij zullen dit voorshands laten rusten. Wel moet nog eens worden geprotesteevd tegen de van Belgischen kant gepropa'geevde beschouwing, alsof de bloei van de Antwerp- sche haven door Nederland zou tegengewerkt worden. Dit is eene volkomen averechtsche voorstelling van zaken, waarvan de onge- grondheid reeds uiteengezet is, in het aardige vlugschriftje„Vers l'apaisement holland- belge", dat onlangs van Nederlandsche zijde te Parijs is verspreid, en die ook volkomen in strijd is met de feiten. Niemand zal natuurlijk ontkennen, dat in het verleden tusschen de havens van Rotterdam en Antwerpen scherpe cpncurrentie gevoerd is. Plet zou droevig ge- weest zijn, indien het anders ware geweest, en wij vertrouwen, dat die mededinging, die ten nutte van Belgie en Nederland strekt, ook in de toekomst zal worden gehandhaafd. Mits maar, gelijk vroeger, in dien strijd niet anders dan eerlijke middelen worden gebruikt. Neder land heeft op de Schelde aan den Belgischen handel nimmer een stroobreed in den weg ge- legd. Integendeel, het is steeds met de meeste bereidwilligheid, aan alle Belgische wenschen tegemoet gekomen, en heeft zelfs door zijn voorlichting en zijn beter inzicht Belgische fouten voorkomen of verzacht. De Antwerpsche haven is dan ook, tot aan den oorlog, voor de scheepvaart even gemak- kelijk toegankelijk geweest als de haven van Rotterdam, en meer dan eene, vaste, overzee- sche verbinding, welke eene tusschenhaven zocht, en die men zich gaarne te Rotterdam had zien vestig'en, heeft voor Antwerpen ge- kozen. Lange jaren heeft dan cok de Ant werpsche havenbeweging boven de Rotterdam- sche gestaan. Eerst in de allerlaatste jaren voor den oorlog is daar verandering in geko men. Welk eene voldoening, toen eindelijk Rot terdam boven Antwerpen kwam. En hoe was dit verlcregen Doordat de Scheldevaart werd bemoeilijkt? Dit is voor den oorlog nooit in iemands brein opgekomen. Deze zedelijke overwinning werd behaald, doordat er te Rotterdam was gewerkt, omdat het gemeentebestuur en zijn energieke direc- teur van openbare werken, de heer De .Jongh, een breeden blik in de toekomst bleken te hebben, en alien en alles samenwerkten, om de inrichting van de Rotterdamsche havens in alle opzichten niet slechts haar tijd bij, doch vooruit te doen zijn. Daartegenover was men te Antwerpen laksch. De outillage van de Ant werpsche haven raakte ten achter. Noodige verbeteringen van de haven werden uitgesteld en bemoeilijkt door gebrek aan samenwerking en ellendig getwist. De dokinrichtingen sche- nen niet meer voldoende, genoegzame graan- zuigers ontbraken, kortom de Antwerpsche haven bood niet meer die vele facilitteiten, die in den modemen handel onmisbaar moeten worden geacht, om den duurzamen bloei van eene internationale haven te verzekeren. Dit is de oorzaak van, wij zullen niet zeggen Antwerpen's verval, want de Antwerpsche haven bleef een geducht centrum, en een me- dedinger in het internationale verkeer, die ie der oogenblik weer een gevaarlijke concurrent worden kon, maar dan toch van Antwerpen's achterblijven. Het comite de politique natio nale zou heel wat nationaler werk verrichten, indien het dit aan de Bel gen voorhield. Het zou er Belgie een dienst mee bewijzen, indien het de eigen landgenooten inprentte. dat de heele Belgisch-Nederlandsche wrijving over futiele en gezochte kleinigheden op de Schelde feitelijk niets waard is, maar de menschen in het eigen land in slaap sust over de eigenlijke gebreken van de Antwerpsche haven, en dien tengevolge de fouten doet zoeken, waar ze niet zijn, en dat het ware belang van Belgie en Nederland zou worden bevorderd, door nu in de verhouding tot Nederland naar toenadering te trachten en de herziening van toestanden die voor Antwerpen schadelijk ziin, niet ver- der buiten de landsgrenzen te zoeken. En dit moest het comite dan ook eens in de Fransche en Engelsche pers verspreiden! De vredesonderhandelingen. De vredesvoorwaarden die door de geasso- cieerden aan Duitschland zijn gesteld waren hard, ze gaven geheel uitdrukking aan het feit, dat in den laatsten wereldkrijg het roem- rijke, geheel militair ingerichte Duitschland, het tegen zijn in massa sterker tegenstanders, die eerst tijdens den oorlog hun voile kracht hebben moeten ontplooien, heet't moeten af- leggen. Of het verstandige voorwaarden zijn, die aan het Duitsche volk zijn opgelegd, vermoe- delijk zal de toekomst daarop eerst een vol- doend antwoord kunnen geven. Te verwonderen is het niet, dat uit alle par tijen stemmen zijn opgegaan, om dat verdrag niet te teekenen. De mannen die daarover hun stem moesten uitbrengen, hadden een niet be- nijdenswaardige taak. Ze kunnen er van ver- zekerd zijn, dat een deel van Duitschland hen, die zich, met het oog op de algemeene rijks- belangen voor teekenen verklaarden, daarvan op voelbare wijze een grief zal worden ge- maakt, maar misschien zou toch het lot der- genen die het teekenen hadden teg'en gehouden nog minder benijdenswaard geweest zijn, daar Duitschland dan waarschijnlijk nog maar eerst ter deeg zou hebben gevoeld, wat het zeggen wil, tot in het centrum door een vijand onder den voet te worden geloopen. Veel is er in de regeeringslichamen te Wei mar gewijfeld. Veel is er gesproken en veel geconfereerd, maar toch bleek reeds vooraf duidelijk, dat eene meerderheid zich voor het teekenen van het vredesverdrag zou uit- spreken. Dit werd heden voormiddag bevestigd, toen wij onderstaande telegram ontvingen: WEIMAR. De nationale vergadering heeft aangenomen een motie, waarin instemming betuigd wordt met het vredesverdrag, met 287 tegen 130 stemmen, en 5 stemmen bianco. De Minister-president Bauer verklaarde, dat in de lastgeving aan de vredesdelegatic tot onderteekening van het vredesverdrag is te kennen gegeven, dat het Duitsche volk niet er kent eenige schuld aan den oorlog te hebben, terwijl de verplichting betreffende eene ver- oordeeling van den Keizer of de uitlevering van andere Duitschers wordt geweigerd. Reuter meldt uit Parps Artikel 227 van het vredesverdrag bevat het voigende De geallieerde en geassocieerde regee- ringen zullen aan de Nederlandsche Regee ring het verzoek doen den Duitschen Keizer aan hen uit te le*eren opdat deze veihocrd kan worden. Aan de universiteit te Gent en die te Leuven is een geschenk aangeboden van 11,000 frank voor het aankoopen van werken over Nederland en de Nederlandsche kolo- nien. De milde schenker is de heer Thomas Etty van Bondowose. Met bpzondere waar- deering is in Belgie kennis genomen van den brief, waarmee dit geschenk is aange boden, een brief, die van de warmste sym- pathie voor Belgie getuigtde heer Thomas Etty wil door zjjn geschenk, zegt hij, een steentje bpdragen tot den wederopbouw van dat land. De Petit Parisien meldt, dat Wilson Dins- dag a.s naar Amerika zal scheep gaan, zoo de Duitschers Maandag het verdrag onder- teekenen. In het tegenovergestelde geval zal hp zpn vertrek twee of drie dagen op- schorten. Het koninkl^ke paar van Belgie gaat naar de Ver. Staten. President Wilson heeft, alvorsns Belgie <e ver'atin, den koning en de koningin fficieel uitgenoodigd in de Vereenigde Staten te komen. De soevereiuen hebben de uitnoodigir.g aanvaard. Waarschijnlgk •eizen ze met September daarheen. TER NEUZEN, 23 Juni 1919. Het weerbericht van het meteorologisch in- stituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste bai-ometerstand: 765,4 Breslau. Laagste barometerstand: 756,9 Skagen. Vei-wachting tot den avond van 24 Juni: Meest matige, tijdelijk wellicht krachtige wind uit Westelijke riehtingen, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk regenbuien, zelfde temperatuur. Raadszitting. In de heden gehouden raadszitting Werd be- noemd tot gemeentesecretaris <le heer B. I. Zonnevijlle, met 8 stemmen; op den heer Me ter, no. 2 der aanbeveling, werden 5 stemmen uitgebracht. Feest te Ter Neuzen. Iu eene Zaterdagavond gehouden verga dering vao het plaatselpk protestcomite '.egen annexatie werd, naar aanleiding van verschillende bezwaren die werden inge- bracht tegen de aanvankelpk genoemde datums, 10, 11 en 12 Juni, welke een te korten tpd Nan roorbereiding lieteD, in verband met omstandigheden die alsnu dat uitstel nood g maken besloten het feest nader te bepaleu omstreeks 1 September a.s. Het voorloopig programma werd met algemeene stemmen gotdgekeurd Van verschillende zijden waren reeds toe- zeggingen van medeweiking ingekomen. De lpsten voor bjjdragen, waarop staande de vergaderiDg voor een belangipk bedrag werd getaekend, zullen dezer dagen bp de ingezetenen worden gapresenteerd. SLUISKIL. Aan de oproeping tot een bpeenkomst van mannelpke ingezetenen alhier, teneinde te beslissen of er te Sluiskil feest gevierd zal worden wegens het mislukken der an nexatie van Zeeuwscb Vlaanderen, werd slechts door enkele personen gehoor gege ven. De opkomst was zeer gering en daarom werd er besloteu voorloopig geen feest te vieren. Ofschoon er aunvankelpk een vpftig personen zich hadden opgegeven voor de burgerwacht, verbonden zich er toe een dtrtigtal. Velen waren van zienswpze ver anderd, omdat de zoons der landbouwers door afwezigheid schittBrden. Zaterdag 1.1. begon de eerste onderrichting der burger wacht. De heer Galle, commandant der burgerwacht te Ter Neuzen, nam de theo- retische en de heer Koene de practische leiding op zich. SAS VAN GENT. De feestelijkliedeu. De anti-annexioniBtische feesteipkheden hebben een bevredigend verloop gehad. Het weer scheen het er op gesteli te heboen, het een ieder naar den zin te willen makendegenen, d.e met smart een bui regen tegemoet zagen, zoowel als degenen die om een feest wel te doen slagen, de droogte dan maar in Godsnaain nog eenige dagen Ianger zouden willen zien duren. Er is inderdaad door het weer eene poging aangewend om den Gordlaanschen kuoop miuden door te hakken, door zoowel de voorstanders van het eene als het andere te voldoen. En zoo mag worden geconstateerd, dat deze voorloopige feesteipkheden goed van stapel zpn geloopen. Wp zeggen met opzet voorloopig, want de eigenlpke feestviering, de clou, die in overeenstemming mag geacht worden te zpn met bet heuglpke feit, moet nog komen, men zegt algemeen in Augustus a.s. te- gelpkertijd met het feest van Koningins verjaardag. Intusschen kon reeds bp deze gelegenheid een voorproefje genoten worden van de stemming, welke de Sassche bevolking kan bezielen wanneer het geldt uiting te geven aan haar innerlpke gevoelens. Laten wp daar aanstonds bijvoegen dat er geen beter middel te vinden is om al wat naar bolsjewisme zweemt, te bestrpden, dan op bepaalde tpden het volk eens een gepaste gelegenheid te bieden tot ont- spanning. Zoo'n gelegenheid moet als 't ware be- schouwd worden als afvoerkanalen voor suspecte gevoelens, woekerplanten, die maar al te zeer teelthaarden vinden in opgekropte gemoederen en strak aangelegde breidels. Het blpde verschiet van eene feestelpkheid op zich zelf reeds is bp machte een dreigend on weer af te leiden. KLOOSTERZANDE. 20 Juni. In de heden namiddag gehouden vergadering van de marktcommissie met voorzitteis van boerenbonden en belang- stellecden uit deze en aangrenzenle ge- meenten werd besloten zoodanigemaatregelen te nemen, dat reeds in September a.s. in plaats van December a.s., zooals eerst was bepaald de eerste weekmarkt alhier zou kunnen gehouden wordenals de ge- schiktste dag voor de streek werd Vrpdag bevonden. STOPPELDIJK. Een duivenliefhobber dezer gemeente verkocht in November 1918 twseschoone reifduiven, die naar Belgie verhuisden. Zaterdag kwamen de beestjes hier weer op haar oud hok terug gevlogen; op de vleugeis stond den stempel //Gent". KOEWACHT. Zondag werd hier bet feest gevierd van de afwpzing der territorials eischen van Belgie. Reeds vroeg in den morgen wap- perde van bpua alle huizen de nationale vlag en werd de laatste hand gelegd aan de veisieringen. Om 4 uur werd bp A. v. Rumste een piachtige stoet gevorood, die met muziek voorop naar het dorp trok. in de stoet waren de leden van al de hier bestaande vereenigingen, de kiniertn der openbare en bpzondere scholen met schilden en vlaggen dames met versierde rpwielen en een praalwagen met maagdekecs. Aan het gemeentehuis werd halt gehouden en hier hielden vanaf het balkon de heer A. Dierick, burgemeester en de heer A. Geerards, voorzitter van het plaatselpke protest comite eene toespraak, waarna door de lanfaren het Wien Nederlandsch bloed werd gespeeld en door de scheoikiaderen het Zetuwsch Viaamsche volkslied werd ge- zongen. Na ontbinding van den stoet, werden door de fanfaren op de versierde kiosk een aantal muzieknummers uitgevoeid. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. A. M. de Foeljaeger, verpleegsier, 8 N, uit Olinge. M. van den Berge, arbaider, Dekkerstraat 87, uit Roosendaal en Nispen. C. de Zeeuw, werkman, Steenkamplaan in een keet, uit Zaamslag. H. 0 Janssecs, dienstbode, C 190, uit Zaamslag. M. van Viierberghe, modiste, Dijkstraat 85, uit Stekene. P. Wullaert, hotelknecht, Westkolkstraat 8/10, uit Hulst. Vertrokken: A. P. Bogerd, opzichter, Noordstraat 14, naar Weesp. M. de Fepter, bankwerker, C 219, naar Dordrecht. M. v. d. Sande, zonder, Noordstraat 55, naar Ned. Indie. A. J. Hamelink, werkman, Dekkerstraat 53, naar Gent. S de Ridder, dienstbode, C 22a, naar Zaamslag. P. de Bruin, conducteur, Electr. Tram- wegMp, naar Rotterdam. M. A. Rpken, varensgezel, Van Boven- straat 40, naar Antwerpen. M. A. Hamelink, electncien, 0 I93i, naar Gent. A. A. de Ridder, werkman, 0 201, naar Sas van Gent. Aardappelen. De commissie inzake de aardappet-afne- ming, welke op voorstel van den Minister van Landbouw in de algemeene vergadering dtr Zeeuwsehe Landbouw-Maatschappi] van den 17 dezer is benoemd, heeft met den Minister en de directie van 't Rijkskantoor voor aardappelen geconfereerd. De Minister heeft aan de commissie medegedeeld, dat aile voorradige, grofsoortige aardappelen zonder kriel, onverschillig van welke sooit, afgenomen zullen worden tegen den maximumprps voor consumptie-aardappelen plus bewaarloon. Voor de bonte en blauwe fpu goed houdbare soorten houdt tot 1 Juli de regeliog zooals die tot nu voor alle aardappelen gold, aan. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Zitting van 20 Juni 1919. Veroordeeld zijn ter zake van G. F;, werkman te Ter NeuzenA. L. D. R., fabriekarbeider te Philippine) R. v. d. V., arbei der P. v. d. V., arbeider, beiden te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 3, subs. 3 dagen hecht. V. C., smid te Assenede, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. P. F. de W., metselaar te Sas van Gent, 2 maal gepleegd, tot 2 X 1 boete, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. P. M.M. S., werkliedenS. P. v. d. H., rnetselaar, alien te Ter Neuzen; P. II. d. G., arbei der te Sas van Gent, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. voor eik, met verbeurdverkl. en vernietiging der hengels. J. J. de F., arbeider te Axel en A. v. B., arbeider te Sas van Gent, ieder tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht., met teruggave der hengels. G. V. en D. V., timmerlieden te Ter Neuzen, ieder tot 2 boeten, elk van 6, subs. 6 dagen hecht. voor elke boete. P. L., schipper te Serooskerke, tot eene boete van 5, subs. 5 dagen hecht. 1). J. v. L., arbeider te Sas van Gent, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. E. H., herbergierster te Sas van Gent, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. E. M. R., zonder beroep te Assenede en H. d. D., aldaar, ieder tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. P. C. V., touwslager te Axel, tot eene boete van 15, subs. 15 dagen hecht. J. de J., arbeider te Zaamslag, tot eene boete van 0,50 subs. 1 dag hecht. A. d. H., bakker te Ter Neuzen, tot eene boete >an 1, subs. 1 dag hecht., met verbeurdverkl. de' M aat. J. A. v. f.., bakker te Sluiskil, tot elf boeten van f 0,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete, met ver- l eurdverkl. der gewichten. M. D. B., landbouwer te Iloek, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. J. v. D., aannemer te Iloek, tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht. J. v. d. V., visscher te BreskensE. 1). V., slager en 0. P., koopman te Westdorpe P. A., zonder beroep te Bouchaute; A. B. B., landbou wer te Graauw P. J. d. L., landbouwer te Groe-' i'e; E. O., reiziger te Rotterdam, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. II. P., leurder te Haarlem, tot eene boete van f 5, subs. 5 dagen hecht. P. G., zonder beroep te Schoondijke, tot eene boete van f 0,50 subs. 1 week tuchtschool. P. d. Z onderwijzer te Ter Neuzen G. F. L zonder beroep te Vlissingen I. d. P., zonder be- loep J. P. D., zonder beroep J. n., zonder I eroep P. J. D., zonder beroep; J C. F. M., landbouwerE. O., knecht, alien te Zaamslag, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. *oor elk. J. M., vlasbewerker te Zaamslag, tot eene boete van subs. 1 dag hecht. C. G. H.; C. G. II.; J. D., alien koopman te Axel en H. V., landbouwer te Sas van Gent, ter zake van vee op weiland laten looptn. m de zaken van M. d. D., zonder beroep te Ter Neuzen I. A. d. E., zonder beroep te Philippine en J. d. F., zonder beroep te Axel. Ebii veehou*i9r in de gemeente Ut'nge- radeel dronk rauwe melk van een koe, die iijdende is aan mond- en klauwzeer. Den volgendea dag had de boer ook mondzeer. Oavoorzichtigheld. Een 12-jarige jongeu uit Opperdoes, be- zig met het uithalen van vogelnesten op het dak van het stationskoffiehuis, had de onvoorzichtigheid de electrische strooradra- den aan te raken. Door den schok viel hij van het dak en kwam bewusteloos en met verbrande hand omlaag. Minzaam aanbevolmi. Van een lid der Provinciate Staten van Limburg vernam de Limb. Koerier, dat hij reeds in het bezit is van brieven van vijf zijner medeleden, die zich //minzaam aan- bevelen" voor zpn stem bij de ophanden zpnde verkiezing voor leden van Gedepu- teerde Staten der ptovincie. Van verschillene plaatsen ontving de Tel- bericht, dat de nachtvorst van Zaterdag op Zondag der vorige week veel schade he ft veroorzaakt aan de te veld staande gewassen. Geen goed begin. Nauwelpks had te Dreumel cen pas ge- trouwd paartje na het veriaten van het raadhuis op een karretje plaatsgenomen of het paard sloeg op hoi, de jonggetrouw den redden zich door uit de kar te sprin- gen, waarbij zich de man ernstig aan de hand bezeerd i. Wie een kuil graaft voor een ander In het O. Li. Vr.-gasthuis te Amsterdam, is dezer dagen een man binneDgebracht, die bp het visschen, toen hp meende beet te hebben, zijn hengel met zulk een vaart op- haalde, dat de haak in zijn eigen lip sloeg. In het ziekenhnis moest de haak er uit verwijderd worden. Een winkelier te Utrecht maakte ons op- merkzaam op een nieuwe manier van op- lichterp, gepleegd onder het mom van rekeninghouder van den postcheque- en girodiensc. Op 30 Mei vervoegde zich bij hem een heejr om een vulpenhouder te koopen ad 10, die betaald werd met een postcheque. Toen de winkelier deze na eenige dagen wiide innen, kon hp geen betaling krpgen, omdat het advies van deze cheque ten post- kantore te Utrecht nog niet was binnen- gekomen. Dit herhaalde zich eenige dagen later. Op verzoek van verkooper heeft de postbeaiabte te Utrecht toen om inlichtin- gen geschreven naar het postkantoor te Rotterdam in welke plaats de afgever der cheque als rekeninghouder staat opgegeven. Het antwoord dat uit Rotterdam ontvangen werd. luide//Rekeninghouder geeft wel cheques, maar geen adviezen af". En zoo zit nu de verkooper met een officieel betaalbewgs doch kan er zpn cen- ten niet op krpgen. Schending telegraafgeheim Omtrent het geval van schending van het telegraafgeheim vernemen wij nader, dat de verdachte telegrafist V. L. volledig heeft be- kend, copien van regeeringstelegrammen aan onbevoegde personen te hebbe verstrekt. Rij kskolendistributiekantoor Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat, na ampele overweging, besloten is, het Rijks- kolendistributiebureau te handhaven. Eene op- heffing zou onder de huidige omstandigheden zeker eene stijging der huisbrandkolen tenge- volge hebben. In het belang eener behoorlijke bevoorrading wordt het noodzalcelijk geacht, bij voldoende bergruimte thans een vorraad in te slaan. Prijsverlaging is uitgesloten. Met het oog op een behoorlijke bevoorrading voor den winter wordt noodzakelijk geacht, thans reeds wintervoorraad in te slaan; ophef- fing van de bestaande bepalingen zou gewet- tigd worden geacht, indien voldoende opslag- ruimte kon worden beschikbaar gesteld; dit is thans niet doenlijk.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 2