Ter IT euzensche Courant Aanwijzing verkrijgbaarstelling Levensmiddelen. Zaterdag 21 Juni 1919. No. 6853, Kindermeel. R IJ S T, Bantsoen Normaal-Margarine. BINMfHUNl), 8 Ul TUNLAND. rWIEmiOlEi '3D. Burgemeester en Wethoaders van TER NEUZEN maken bekend, dat de bon 6e week van bet 4e tgdvak der kaarten voor Normaal-Margarine geldig is van20t/m 27 Juni 1919. Ter Neuzen, 19 Juni 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. A. P. DE VOS, Wd. Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER .VEUZEN maken bekend, dat in de week ran 23-29 Juni I9l9f mag worden •ifgegeven ■jphonNo. 279b 100 gram Vermicelli. huh 280b 350 gram Suiker (Melis of bysoorten). 7 3e serie der kinder-suiker- kaarten 350 gram Suiker (Melis of bysoorten). h n 15 en 16 13e serie der aardappel- kaarten ieder 3 E.G. Aardappelen. n 13 2e serie der peulvruchtenkaarten 150 gram Bruine Boonen. a a n 14 2e serie der peulvruchtenkaarten 100 gram Groene Erwten. Ter Neuzen, 20 Juni 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. BUIZINGA, Burgemeester A. P. DE VOS, wd. Secretaris Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maakt bekend ter voldoening aan circ. dato 18 Juni j.l., dat met ingang van 18 dezer zyn vastgesteld voor kinder meel de volgende nieuwe maximumpryzen in den groothandel 0.235 per x/s E.G. n tusscbenhandel 0.25 ,t u a kleinhandel 0.30 n u Ter Neuzen, 20 Juni 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. BU1ZINGA, Burgemeester. A. P. DE VOS, Wd. Secretaris. De Bulgemeester van TER NEUZEN maakt de navolgende circ. bekend De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft lo. Met ingang van 18 dezer afgevoerd van de lijst, bedoeld in art 1 der Distri- butiewet 1916, het artikel ryst 20. onder intrekking van zyn beschik- king ran 19 Mei j.l. houdende maximum pryzen voor ryst, vastgesteld de navolgende maximumpryzen voor hetzelfde artikel in den groothandel 48,per 100 E.G., franco boord of spoor af fabriek, bruto voor netto, prijs inclusief zakin den tusschenhandel 49,75 per 100 E.G., ge- leverd franco pakhuis winkelier, bruto voor netto, prys inclusief zak in den kleinhandel 0,58 per E.G. Deze maximumpryzen gelden voor alle soorten ryst, behalve middelryst. Uitdrukkelyk wordt opgemerkt, dat het maalverbod voor ryst gehandhaaft blijft. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de nog aanwezige regeeringsrijst voigens heschikking van den Minister ook na den 18 Juni tegen de oude maximumpryzen moet worden verkocht. Ter Neuzen, 20 Juni 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. -Verbefering van de haven te Vlissingen. Aan de orde is het wetsontwerp tot ver- ibetering van de haven te Vlissiugen. Be verplaatsing van de My. „Zeeland". De heer De Muralt (u.-l.) wenscht te weten of het juist is, dat de directie der N ederlandsche Staatsspoorwegen voornemens is in den vervolge een andere haven dan Vlissingen voor de verbinding met Enge- land te kiezen, zoomede of die directie overleg jheeft gepleegd met de Regeering. Spreker herjnnert aan het interview met den heer v. Sretschmar v. Veen, een der directeuren van de Ned. Spoorwegen, waar- uit blykt, dat by die maatschappy andere opvattingen over het belang van ons land by de haven van Vlissingen bestaan dan spreker de juiste acht. Natuurlyk gelden by die maatschappy in de eerste plaats de belangen der aandeelhouders. In dit ver- band dringt spreker op bespoediging van de behandeiing zyner motie inzake Staats- exploitatie van Spoorwegen aan. Spreker vraagt of by dit ontwerp ook omtrent de marinehaven zal worden be- slist. Zoo ja, dan zou hij zyn stem aan het ontwerp niet kunnen geven. Ten slotte kondigt spreker een motie aan, welke by in tweeden termyn zal in- dienan en waarby de Earner als haar oor- deel uitspreekt, dat het niet wenschelyk is, dat de maildienst Nederland Engelanc uit Vlissingen wordt verpiaatst naar Rot terdam De heeren Heemskerk (a.-r.) en Bon- gaerts (r.-k.) verdedigen het ontwerp. Laatstgenoemie is mede van oordeel, dat de marinehavenkwestie van dit ontwerp moet worden losgemaakt. De heer Fruytier (r.-k.) heeft bezwaar tegen de bijdragen der beianghebbenden in de kosten van uitvoering. De heer Monte Verloren (a.-r.) vindt het heel begrijpelyk dat de beianghebbenden 1/3 van de kosten zullen hebben by te dragen. In de voomaamste plaats toch zullen de provincie Zeeland en de gemeente Vlissingen van de havenverbetering profi- teeren. Spreker zou bezwaar tegen het ontwerp hebben indien de My. Zeeland mocht wor den verpiaatst. De Zeeland blijft te Vlissingen. De heer Eonig, Minister van Water- staat, achtte de verdediging van het ont werp bezwaarlyk, zoolang overplaatsing van de maatschappy vZeeland" werd over- wogen. Na rijp beraad en gemeenschappelijk overleg met de betrokken maatschappijen is de Regeering eenparig tot de conclusie gekomen, dat verplaatsing der maatschappy //Zeeland" niet in 's lands belang noch in dat van de provincie Zeeland en van de gemeente Vlissingeu zou zyn en dat zij daarom hieraan haar medewerking niet zal verleenen. Practisch zal er dan ook van de ver plaatsing niets komen, ook al wegens de weigering van subsidie voor de grondver- plaatsing. Het wetsontwerp zal voots in geen enkel opzicht praejuiiciecren op de kwestie der marinehaven. Spreker kan dit ook namens zijn ambt- genoot van Marine verzekeren. Mocht een marinehaven noodig zijn, dan zal de Mi nister van Marine met een zelfstanding ont werp komen. Spreker beveelt de aanneming van het ontwerp warm aan. Nadat de beeren De Muralt en Bon- gaerts dank betuigd hebben voor de posi- tieve verklaringen van den Minister wordt het wetsontwerp z. h. s. goedgekeurd. Personeele belasting. Op het wetsontwerp tot wyziging der personeele belasting heeft de regeering een nota van wijziging ingediend, ter toe- lichting waarvan wordt medegedeeld. dat, waar berekening der belasting naar den vijfden grondslag over de gezamenlijke waarde der motorrytaigen moeilijkheden zou opleveren, het bij nadere overweging beter schynt de belasting van ieder motor- rijtuig afzonderlijk te doen berekenen. Ook voor pleziervaartuigen wordt de be lasting voor ieder vaartuig afzeuderljjk berekend. Voorts wordt voorgesteld art. Ill te lezen Deze wet treedt in werking met ingang van 1 Jan. 1920. Zjj blijft buiten toe- passing voor dc heffing der belasting over de aan bet jaar 1920 voorafgaande be- lastingjaren. Een lucifersbelasting. Het plan van Minister De Vries om ook uit de lusiters een bate voor de schatkist te verkrygen, heeft, naar de ffN. Ct." ter oore komt, een vasteren vorm gekregen. Het moet. in 'de bedoeling liggen van den Minister om in samenwerking met de fa- bnkanten te komen tut een semi staats- bedrijf. Het denkbeeld van een Staats- monopolie schijnt overwogen te zyn, maar de geweldige bezwaren daartegen deden den Minister ervan afzien. Ook de mogelijkbeid van accijnzen zou zijn verworpen, maar de inrichting der fa- brieken en de techniek der accynsheffing hebben per saldo, near men bet blad mee- deelt, den Minister de voorkeur doen ge ven aan een andere oplossing. Het zou nl. in de bedoeling liggen de bestaande fabrieken te vereenigen in een naamlooze vennootschap, in het aandeeien- kapitaal waaraan de Staat zou deelnemen. Het bedrag, dat men de ,/N. Ot." noem- de, was ongeveer 1 millioen. De schatkist zou dan van de winst boven een bepaaid percentage over het aandeelen- kapitaal een belangryk deel voor zich op- ^ischen. De tegenwoordige bedryfsleiders zouden ook de nieuwe N. V. leiden, het product zou geheel uniform worden, de prijs by de wet bepaaid. Men verwacht beiangrijke besparingen daardoor men cyfert 1.500.000 die de winst van het bedrijf zouden verhoogen en schynt er op te rekenen, dat het hout, waarvan de lucifers hier gemaakt worden (Canadeesshe populieren) uit ons eigen land kan worden betrokken, op den duur uit eigen speciaal daarvoor aangelegde aanplantingen. He( bedryf der fabrieken ligt op het oogenblik na een paar schitterende jaren vrywel stil. Er is overvloed vac lucifers in ons land. De buitenlandsche mededinging (voor ons land voornamelyk Zweedsche, voor Indie Japansche) hoopt men het hoofd te kunnen bieden. Maatregelen van eigenlijk protectionistiscken aard schynen niet in het voornemen te liggen. Wellicbt wordt de Zweedsche concurrent verplicht tot het gebruik van het Neder- landsche etiket en ook zyn artikel zal met den vastgestelden prijs moeten worden aetaald. Borrel-informatie over de Limburgsche quaestie. Een groot Parysch ochtendblad, de //Petit Jarisien" heeft een correspondent naar Maastricht gezonden om er inlichtingen in te winnen over de Limburgsche kwestie. De Fransche journalist is een winkel bin- nengegaan en heeft den winkelier onder- vraagd. Deze zeide hem eerst, dat er ie- mand was, die Belgisch wilde worden, dat hy zelt, zyn vrouw en zijn dochters de petitie onderteekend hadden. Maar daarna noodigde hij den journalist uit een borrel met hem te gaan drinken in een cafe. f By den tweeden borrel kwam het tot vertrouwen", schrijft de Fransche journa-' list en de winkelier vroeg hem met ge- dempte stem Gelooft u werkelijk, dat alles verloren is en dat geljjk de heer Van Earnebeek gezegd heeft, Limburg nooit Belgisch zal worden De journalist keek verwonderd over deze verandering. Maar de winkelier gaf deze uitlegging Onder ons gezegd, meneer, die petitie beteebent niets. Wjj zyn er toe gedwongen. Myn gevai is teekeneud. Zoo zijn er millioenen Voigens de officieele opgave over 1918 zie ons Ochtendblad van 24 Mei heeft geheel Limburg 442 783 inwoners. Op die 442.783 zouden er millioenen zjjn, die tegen bun wii tot onderteekening van de petitie gedwongen waren. De Fransche journalist vermeldt, dat bij nog is blyven zitten bitteren en dat ta! van kennissen van den winkelier hem nog hun hart uitgestort hebbenmaar waar zjjn informatie bij den tweeden borrel reeds zoo secuur was als wy boven zagen, zullen wij zijn verdere verslag maar niet a! te ernstig opnemen, Mr. J, A. van Hamel. Het N. v. d. D. meldt, dat prof. Mr. J. A. van Hamel ons land verlaten gaat om te Geneve een beiangrijke plaats in te nemen by de leiding van het Volkenbond Instituut. Met Entente-antwoord wekte in Duitsch- land algemeene teleurstelling. De eerste besprekiog van het antwoord der geallieerden door Duitscbe bladenwijst er op, schrijft de H. Urt., dat de geringe wyziging der voorwaarden bittere teleur- steiiing en verontwaardiging in Duitschland wekte. De molestatie van eenige Duitsche vredesgedelegeerden by hun vertrek uit Versailles zai de verbittering der Duitschers doen toenemen. //Zoo begint het tijdperk van den Volkenbond", roept de wFrankf, Ztg." uit. De toekomst voor het zwaarbeladen Duit sche volk is onzeker, de verantwoordeiyk- heid van 't oogenblik is onmetelijk, //Duitschland» is niet in staat den vijand de onderteekening van het verdrag te wei- geren en indien het er toe gedwongen wordt schikken wjj Oi.s in hefc"on?ermyde- iyke." Aldus accepteert de //Fiankf. Ztg.", die een orgaan is van de demokratische party, de nederlaag als een voldongen feit en vindt onderwerping de beste kritiek. Het artikel in de //Frankfurter" is beslist kenmerkend voor een kentering in de stem ming, die tot dusver in de bladen der ra- dicalen tot uiting kwam. By het regeeringsorgaan de //Vorwiirts" is van kentering geen sprake. Het blad wijat op den onVerzoenlyken haat, die uit 't antwoord der Entente spreekt en spoort aan tot weigering. Het Duitscbe volk moet zegt de //Vorwarts", op de onvervuibare en onteerende eischen van het Eatente- kapitahsme met een beslist #neen" ant- woorden." Dit zyn twee stroomingen, die Duitsch- iand thans verdcelen, de een die voert naar totale onderwerping, de ander naar verzet tegeu het kapitalisme. Welke het ten slotte winnen zal Het Duitsche kabinet zou gistermiddag le Weimar byeenkomen. Men zat daar te wachten op de aankomst van graaf Brockdovff Rantzau, die den of- ficieelen tekst van het gewyzigde ontwerp- verdrag, dat het laatste woord der Entente is, overbrengt. Vandaag verwacht men een beslissenden stap van de Duitsche regee ring, die Donderdag of Vrijdag haar be- sluit aan de Nationale Vergadering zal ken- baar maken. In de Duitsche berichten is sprake van de algemeene teleurstelling, dat tegen de verwachting in, geen tegemoetkoming werd gedaan in de gebiedskwesties. De beslissing, die op 't punt staat genomen te worden, wordt de moeilijkste genoemd, waarvoor de Duitsche regeering en het volk nog ooit- werden geplaatst. Maandagavond 7 uur is de uiterste termyn voor het //ja of neen". De houding der geassocieevden ingeval Duitschland niet teekent, is tot dusver uit Parysche berichten bekend geworden. Of- ficieel werd alleeu bekend gemaakt, dat maarschalk Foch naar het hoofdkwartier was vertrokken. Een daarop gevoJgd nieuws- bericht beweerde dat Foch op bevel van Clemenceau, weer naar Parys zou zyn teruggekeerd. Uit de laatste nota der Entente blykt, dat voor't geval van Duitschlands weigering, de zevendaagsche termyn geldt voor de opzegging van den wapenstilstand. De mogendheden zullen dan de noodige maat regelen nemen. Deze worden echter niet met name genoemd, maar komen, zooals bekend, neer op bezetticg van gebied ten oosten van den Rijn. De vraag is nu Zullen de geallieerden, na de eindelooze treuzelingen by het vredesgedoe, thans doortasten Zal men Duitschland verder uitstel gunnen, liever dan zyn macht te toonen De Parijsche correspondent van de //Chi cago Daily News" is er van overtuigd, dat niets meer den vreae zou verhaasten dan resoluut zyn macht te toonen. De geallieer- de troepen zijn gereed om op te rukken en de geallieerde volken zouden, ondanks de arbeidersmoeilijkheden in de geallieerde landen, een beslissenden zet naar den vrode welkom heeten. Wat de Duitschers aangaat, zy zullen, in welke wijzigingen wy ook toe- stemmen, steeds onvoldaan blyven. Onze weifelingen en aarzelingen moedigen hen eenvoudig aan om te hopen, dat zy ons nog verdere consessies kunnen ontwringen. Daar zij geslachten lang zyn opgevoed in eerbied voor niets dan voor de macht, kunnen zij niet in een dag van denkbeelden veranderen. Als de geallieerden eenmaal hebben duidelyk gemaakt dat zy den op- marsch zullen voortzetten en de blokkade herstellen indien de vyand weigert te teekenen, zullen de Duitschers zonder uit stel toegeven. Vandaag breugt president Wilson zijn iang uitgesteld bezoek aan Belgie. Hij zal, met Amerikaansche snelheid, een rondreis maken, het Yserfront, Brussel, Charleroi, Leuven^ en Mechelen bezoeken en de noodige ontvangsten en officieele feestmaaltjjden alles binnen tweedagen hebben te doorworstelen. De Belgische bladen wijden welkomstartikelen aan den grooten Wilson, die zij als weldoener der Belgische natie kenschetsen, en den kider van het land dat tydens den oorlog zooveel voor de Belgen deed. De Belgen zullen de gelegenheid te schoon vinden om naast hun uitingen van dank- baarheid aan den president hun politieke eischen kenbaar te maken. De kortheid van het bezoek bewi)3t echter dat Wilson de demonstrates zooveel mogelijk w l be- perken, hoewel hy toch onmogelyk Belgie kon voorbygaan. GMEENTERAAD VAN TER NEUZEN Vergadering van Donderdag 12 Juni 1919; des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: E. H. T. van Bors- sum Waalkes, J. J. de Jager, R. Scheele, M. Eijke, D. Scheele, R. G. E. Nolson, L. J. Geelhoedt en G. de Ridder; later ook de heer J. de Bruijne. Afwezig de heeren: A. Visser, L. T. van Hasseit, J. de Feijter en H. J. van den Ouden. (Vervolg.) 7. Benoemen van een afgevaardigde voor de N. V. Provincials Eleclriciteits- maatschappij De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een sehrijven van de N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteitsmaatschappij waarbij het gemeen- tebestuur van Ter Neuzen als aandeelhoudster wordt uitgenoodigd tot het bijwonen van de algemeene vergadering van aandeelhouders der bovengenoemde maatschappij, welke be- 'paald is op Vrijdag 20 Juni a.s., des narpid- dags te 2 uur in de raadzaal van gedeputeerde staten te Middelburg. De voorzitter noodigt de raad uit, over te gaan tot het benoemen van een afgevaardigde en verzoekt de heeren Eijke en D. Scheele met hem het .stembureau te vorrnen. De uitslag der stemming is, dat met 6 stem- men wordt benoemd de voorzitter, de heer J. Huizinga, die zich bereid verklaart de benoe- ming aan te nemen. Op de heeren Waalkes, D, Scheele en Nolson is 1 stem uitgebracht. 8. Benoemen van een lid der schattings- commissie voor rijksinkomstenbelasting. De voorzitter noodigt de leden uit, over te gaan tot het benoemen van een lid van de schattingscommissie voor de rijksinkomsten belasting, in verband met het niet aannemen der benoeming door den heer A. P. de Vos. De heeren Eijke en D. Scheele vormen met den voorzitter het stembureau. Met 7 stemmen wordt benoemd de heer Huizinga, burgemeester. Op den heer Wabeke zijn twee stemmen uitgebracht. De voorzitter verklaart zich bereid, de be noeming aan te nemen. 9. Verbod van .het bekleeden van bijbe- trekkingen door gemeenteambtenaren De voorzitter deelt mede, dat van de heeren De Jager en D. Scheele liet volgende sehrijven is ontvangen: Ondergeteekenden wenschen uw geacht col lege nog het volgende onder de aandacht te brengen, in verband met de vaceerende betrek- king van secretaris dezer gemeente. Waar naar onze meening de betrekking van secretaris eerier gemeente als Ter Neuzen, zeer veel vergt en het ons voorkomt, dat daar voor den vollen mensch gevraag'd wordt, en het salaris wat thans geboden wordt, zeer wel in de behoeften van dien ambtenaar voorziet, meenen we goed te doen, nog even de aandacht te moeten vestigen op het besluit van den Raad, d.d. 22 December 1916, aangaande ne- venbetrekkingen van de ambtenaren; welis- waar gold dit niet voor den secretaris in die mate, doch was bepaaid, dat deze ook verl-of aan den raad had te vragen voor het beklee den eener bijbetrekking. Waar we nu evenwel eerlang voor eeue nieuwe benoeming komen te staan, is het o.i. wenschelijk, en noodzakelijk, dat geheel het besluit van 22 December 191G van kracht blijve, ook voor eenen nieuwen te benoemen secretaris. Waar er onder de solli- citanten zeer zeker zullen gevonden worden, die in een of andere gemeente bij hun ambt als secretaris nog bijbetrekkingen hebben, zouden we willen voorstellen, dat aan sollici- tanten bericht werd, dat de raad van Ter Neuzen geene enkele bijbetrekking zal gedoo- gen, die onder de werkzaamheden van den secretaris vail en op den dag, zoodat we ver- wachten inogen, dat een te benoemen secre taris al zijn gaven en krachten ten dienste der gemeente stelt. We meenen in het belang van den goeden gang van zaken dit nog onder uwe aandacht te moeten brengen en vertrouwen dan ook, dat met onze wenschen rekening zal gehouden worden. De voorzitter kan mededeelen, dat alle sol- licitanten met het betrokken raadsbesluit zijn in kennis gesteld, alsmede van den wenseh van den gemeenteraad, om dat Strikt te hand- haven. 10. Verzoek om afwijking van artikel 19 der bouwverordening. De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een adres van D. I. Minnik en P: van Aalst, die daarin te kennen geven, dat zij gaarne op hun terrein voor in- en verkoop van materiulen nabij de Steenkamplaan te Ter Neuzen eene steenen werk- en bergplaats zouden wenschen te bouwen; dat zij, gelet op de hooge prijzen der bouv.- materialen, den bouw daarvan gaarne voor 8 maanden zouden uitstellen; dat door hen thans op het terrein een hou- ten loods is geplaatst, welke echter niet vol- doet aan art. 19 der bouwverordening; dab-evenwel in bijzondere gevallen door den gemeenteraad afwijking van dit artikel kan worden toegestaan, waarom zij verzoeken, de bestaande loods alsnog voor een tijdvak van 8 maanden in gebruik te mogen houden." Burgemeester en wethouders stellen' vocr, het verzoek in te willigen, onder bepaling, dat adressanten eene verklaring zullen moeten overleggdm, dat zij, binnen eene maand na de dagteekening van dit besluit eene schriftelijke verklaring zullen overleggen, dat zij deze hou- ten ioods onmiddellijk na afloop van den be- paalden tijd geheel zullen afbreken. Met algemeene stemmen wordt aluds be- sloten. 11. Rekening Earner van Koophandel en Fabrieken over 1918. De voorzitter deelt mede, dat is ingekomen de rekening der Harper van Koophandel en Fabrieken over het jaar 1918, op een bedrag van 290,40 in ontvangsten en uitgaven. De re kening is door burgemeester en wethouders met de bescheiden nagezien en accoord be- vonden, waarom zij voorstellen deze goed te keurgn. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 12. Geloofsbrieven niemv gekozen raads- leden De voorzitter deelt mede, dat thans zijn in gekomen de geloofsbrieven van de nieuw ge kozen raadsleden; alle hebben hunne benoe ming aangenomen. Aapgenomen voor kennisgeving. 13. Vergoeding van reiskosten aan solli- citanten De voorzitter deelt mede, dat, naar aanlei- ding van tot hem gerichte verzoeken, door sollicitanten naar de betrekking van gemeen- tesecretaris, die ter persoonlijke kennismaking waren opgeroepen, door hem wordt voorge steld, aan dezen de reiskosten te vergoeden. Er was in het college verschil van meening, daar ook werd voorgesteld om de helft dier kosten te vergoeden. Uit ontvangen opgaven blijkt evenwel, dat die kosten, hoewel uiteen- loopend in verband met den grooten afstand dien sommige sollicitanten moesten reizen, niet zoo heel hoog zullen loopen. De heer De Jager vraagt, of het de bedoe ling is, degenen die op de nominatie zullen worden geplaatst nogmaals te laten komen. De voorzitter antwoordt ontkennend, aan de heeren die verschenen zijn is een lijstje ver- schaft van de raadsleden, met den raad, om van de gelegenheid gebruik te maken dezen tegelijkertijd ter kennismaking te bezoeken. Willen ze echter toch nog komen, dan is dat voor hun eigen risieo. De heep D. Scheele merkt op, dat er nogat veel heeren uitgenoodigd zijn en dat er dus meerdere teleurgestelden zullen moeten zijn. Hij stelt ook voor, de voile vergoeding te geven. De voorzitter deelt mede, dat burgemeester en wethouders al degenen hebben laten komen die zij op grond der stukken en informatien meenden, dat in jianmerking konden komen om -op die wijze tot de beste keuze te kunnen ge- raken. Hij hoopt, dat de heer Scheele het voorstel zal helpen aannemen. De heer D. Scheele verklaart, de handelwijze volkomen te kunnen goedkeuron. De heer Nolson vraagt, of de eventueel te benoemen secretaris ook vergoeding van reis kosten k-rijgt. De voorzitter zop dien eenen sollicitant maar niet" willen uitsluiten. De hoogste Opgaaf die is ingekomen be- loopt f 24, terwijl er ook sollicitanten van zeer nabij waren, die natuurlijk geen noemenswaar- dige kosten behoefden te maken. Het voorstel om de voile vergoeding te geven, wordt aangenomen met algerneenp stemmen. 15Omvraag De heer De Ridder vraagt, of het niet mo gelijk zoude zijn in den toren van het stadhuis een larnpje aan te brengen. Het komt meer- malen voor, dat de klokkenist genoodzaakt is, bij duistemis in den toren te klimmen, als de klok hapert. Hij moet dit dan doen met be- hulp van een zaklantaarn, doch het is moeilijk die vast te houden terwijl hij op den ladder moet klimmen. De leiding is er toch, zoodat het vermoedelijlt niet veel kosten zal zijn, om daar een lampje te maken. De voorzitter zal daar een onderzoek naar laten instellen. 16. Afscheid van den gemcentesecretaris L. Ch. Wabeke. De voorzitter wenscht aan het eind dezer vergadering, de laatste die door dezen in deze kwaliteit werd bijgewoond, een woord van liul- de-te brengen, aan hetgeen hij tijdens den duur van zijn ambt, in het belang dezer gemeente heeft verricht. Hij meent zeker in den geest van alien te spreken, wanneer hij den heer Wabeke een woord van dank brengt voor de wijze waarop hij zijne ambtelijke betrekking heeft vervuld. Bij zijn optreden verkeerde de gemeente- administratie in moeilijke omstandigheden, deels ook een gevolg van de langrlurige onge- steWheid van sprekers voorganger. Buitengewonen arbeid viel er ook te ver- richten, in verband met de plannen tot op- richting eener hoogere burgerschool alhier, en spreker is overtuigd, dat alien met genoe- gen op het ten deze verrichte werk zullen terugzien. De gemeente heeft daarmedo goed werk geleverd. Ook de herziening der erfpachten is door den secretaris tot stand gebracht. Hii was allijd bereid de raadsleden van voorliehting te die- nen en hulpvaardig voor het publiek, zonder aanzien des persoons. Zeker, de heer Wabeke heeft op adminiStra ti ef gebied niet alle illusie's verwezenlijkt gezien, hij heeft ook ondervonden, dat men het niet alles krijgen kan, zooals men het gaarne zou wenschen. Waar hij thans een nieuwen werkkring heeft meenen te moeten kiezen, wenscht spre ker hen namens den raad toe, dat hij dezen met lust en ijver zal mogen vervullen en zijn werk vruchtdragend zal zijn. Persoonlijk wil hij gaarne verklaren, dat het hem steeds aangenaam is geweest met den secretaris samen te werken. waar deze hem steeds heeft traehten ter zijde te staan in het bestuur, in het welbegrepen belang der gemeente. s De heer Wabeke, het woord verkrijgende, dankt voor de woorden, die de voorzitter, on der instemming van den raad tot hem heeft gericht, hij zal hieraan weinig toevoegen, hij hoopt, dat het alle raadsleden moge welgaan, en dat de leden voor zoover zij hier in den nieuwen raad zullen weerkeeren. in de gele genheid zullen zijn om vele wii ze bc-slu;,t;u te nemen in het belang der gemeente. Hij dankt voor de welwillendheid die hij stewie van de raadsleden, zoowel als van do wethou ders en den voorzitter heeft mogen ondcr- vinden, en drukt de hoop uit, dat zij met z in opvolger op even aangename wijze zullen mo gen" samenwerken. De voorzitter sluit de vergadering. VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 5