Feest Philippine. Boekhou&cursus. I Pink Pillen m M H e rvTTlTn"g kT0K8IR Grifif], Gries, Zaneiea eti Mais Goeda en Edammer Kaas 40 gemeten puik Bouwland, H H. Kippenhouders eerste kwaiiteit SCHEERMESSEN, een net geriefelijk WOONHUIS 80 bests Patronen, 16. Soedkuogse K0MIJM Kaas Aanbesteding. VAFT HEEL Go. TFiBIEBETJ&TI g~ Laatste Berichten. 1 Het bloed bron van het leven H De H bron van bloed. H I D VERTENTIEN. De Landbouwcommissie te Ter Neazen dans ver maak J v. d. WELLE, weigewassen Koolzaad, Een flink W00NHUIS, een nieuw WOQNHUIS, Camion (Wagen), Nieuwe voiledige A. KORSTANJE,* Begpaii B18, GOES. Nieuwe Aardappelen bij JAC. HAAK, Groot Nationaal Feest te Philippine iiigelegde Paling en versch gekookte Mosseien. Bij P.DEFOU W.Hoek, 20 kilos best BJoempapier ONDER WIJZERES met akte nuttige Handwerken. GOUBSCHEenSOOBSOL KAAS en J Dteieman-Van IJk, Draadnagels en Draadnageltjes, Wisselen vreemd geld. Zondag 22 Juni 1919. Marinepersoneel. Bp de heden gehouden interpellate om trent het marinepersoneel vroeg de heer Oud mededeeling omtrent de voornemens van den Minister van Marine ten aanzien van het personeelsvraagstuk. De interpel- lant vroeg naar de opvatting van den Minister omtrent de verhouding tot de personeels- organisaties en of de Minister wil vasthouden aan het betoonde stelsel van werving en ook welk oordeel de Minister heeft over de militie marine en of de Minister installing wil bevorderen van een permanente safaris commissie oor het militaire personeel met vertegenwoordiging vanwege de organisaties. Salariseommissie voor burgerlijke ambtenaren. is de zijn een Notaris DUM0LEYN. ANTOINETTE WULFFAERT, Prinsekade 178. Sas van Gent. Yamif hed< n vei"ki'ijgbnkr Othene, Zaamslag. BTJ INSCHRIJ VING TE KOOP een part ij F. i. KAAN, geschikt voor groote Pony bij J. NAEIJE, Mr. Wagenmaker, Kuikuit, Axel. TE KOOP AANGEBODEN; J. ADRIAANSE, Lamswaarde. 0VIEN4 LEGP0EDER met gebruiks- aanwijzing, bereid door Apotheker L. LA PORTE, Goes, geeft nu en van de winter eieren. /0,45 per doos. TROVA ZIEKTEP0EDER geneest voorkomende ziekte bij kuikens en kippen. Per doos /0,50, per maand 1 doos voor 6 kippen. ORION KUIKENPOEDER, geen ziek- ten, vlug groeien en veeren, met 5 maanden eieren leggen. /0,40 per doos, per maand voor 12 kuikens en kloekhen. Op ieder dorp £en winkelier als wederverkooper gevraagd. Adres Hoofdvertegenwoordiger GEEN BAAT, GELD TERUG YE 11 K IIIJGBAAR: Reuzen Bloemkool, Wortelen, Kotn- kommers, Aspersjes, Doperwten, Scheulerwten, Aardbeien, Kersen, veische gebrande Olienoten, Aman- delen, Hazelnoten, Citroenen, enz., Groente- en Fruithandel, Nieuwstraat. Ter Neuzen. Tevens flinke bergplaats voor fietsen. EUG. MU8SCHE, Verkrijgbaar aan billijken prijs TE KOOP. nog nit voor raad in koop R. THIENPGNDT-IV1ARTENS, Ter Neuzen. weder voorradig. Noordstraat 84. Ter Neuzen. Ter overname aangeboden: aanbesteden het herstel, de, vernieu- iving en het onderhoud tot 30 April 1920van de aarde 1aro.ni-, ri.js en glooiing- werJeen van de Waterkee ring van bovenyenoentd Calamitens Waters chap, Kantoor geopend iederen werkdag van S uur tot's middags halftwee. aangevallen, die hen Iran geld wilden ontroo- ven. Moord roepende verzetten zij zich tegen die poging, waarom de aanvallers van een vuurwapen gebruik maakten en de man een schampschot opliep, terwijl de vrouw door de kin werd geschoten. De man kon den volgen- den dag zijn werk hervatten, doch de vrouw moest zich in het ziekenhuis te Hulst onder behandeling stellen. Tijdens de worsteling klonken in hunne na- bijheid meerdere schoten, die later bleken af- gevuurd te zijn door rijkspolitie. Toen deze ter plaatse kwamen, waren de aanvallers even- wel gevlucht. BIERVLIET. De heer Tj. de Vries, onierwpz'er smr. school A alhier, is benoemd tot hoofd der school te Ee, gemeente Metslawier (Fr.) Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 91 u., dhr. L. Dek en 2 u., Ds. J. C. Th. Hugenholtz. Sluiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9i u. en 24 u Ds. E. Raams. Zaainslag. 94 u. en 24 u., Ds. G. van Dis. Axel. 94 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Sloosterzande. 94 u., Ds. W. J. v. Lindonk. Hoek. Oereformeerde Kerken. 9 n. en 2 a., Ds. H. v. d. Wall. Ghr, Oereformeerde Kerk. Zaainslag. 94 u. en 24 u. (nieuwe tijd), Ds. L de Bruijne. Oereformeerde Gemeente. Vlooswykstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd) leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswjjkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., (oude tijd Ds. Van der Harde van Opkeusden. Lokaal „Eben~Hai>zer" (Kerkhofltan). Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. fl. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen Zondag zijn de H. 11. Diensten oni 7,8t en 10 n-u s Namiddags otc half drie Lof. TWEEDE KAMER. De heer De Savornin Lohman herdacht heden den dag, waarop hij voor 40 jaar to" lid der Kamer werd gekozen. Hij werd van alle zjiden gefeliciteerd en ook door di n voorzitter voorloopig gelukgewenscht, die op deze omstandigheid bij de opening der Ea rners in September nog hoopte terug te komen. Het wetsontwerp betreffende wijziging van de grordbelasting werd van de agenda afgevoerd. De voorzitter deeit mede, dat de memorie van antwoord betreffende de arbeidswet zoo juist is ingekomen. Met 61 tegen 3 stem- men wordt besloten de arbeidswet voor het reces in openbare zitting te behandelen. Het voorstel van den voorzitter, otn de behandeling op 2 Juli aaD te ?angen, werd aangenomen met 43 tegen 20 slemmen. Het voorstei van den heer Koolen, om op 27 Juni en 1 Juli ook de lager onder wijswet in de afdeelingen te be handelen, werd vrrworpon met 34 tegen 29 stemmen. De motie vgn den heer J. ter La*n, om voor de schipp'rs van pleziervaartuigen 100 in plaats van 18 te doen betalen, werd aangenomen met 35 tegen 29 stemmen. Het amendement voor verhoogir.g van den grondslag voor paarden weid verworpen met 42 tegen 20 stemmen. Het amendement van den heer Abr. Staalman, om in de cafe's het eenige biljart vrjj te stedlen van belasting, werd ver worpen met 73 tegen 16 stemmen. De eindstemmicg zal later worden ge- houden. Een der afdeelingen van de salaris eommissie voor Burgerlijke rijksambtenaren is gereedgekomen met het advies betr< ffende eene nieuwe salarisregeling voor het per soneel van de posterijen, de telegrafi* en telefonie, dat 27 dezer door de geheele commissie zal worden behandeld. Het laagste salaris der 5 klassen van ambter.aren en werklieden is gesteld op f 1200 voor andere ambtenaren op /II00 op 21-jarigen leeftpd en op den grondslag van premievrij pensioen, ook voor weduwen en weezen. Het maximum voor de ambtenaars- werklieden zal in 6 jaren worden bereikt ook voor de andere ambtenaren is gestreefd naar eene bekoit'ng van de periode tasschen het minimum en bet maximumsalaris. Gemeenteraad van SAS VAN GENT. Vergadering van Donderdag 12 Juni 1919. Voorzitter de heer L. G. W. Hoefnagels, Burgemeester. Tegenwoordig de heeren P. A. Neeteson, A. G. Stubbe, V. Verschaffel en A. Marquinie; later ook de heer Ch. Pauwels. Afwezig de heeren P. J. Hamelynck en P. Fde Vleeschouwer Na opening der vorige vergadering worden de notulen der voorgaande vergadering gele- zen en goedgekeurd. De Voorzitter brengt alsnu in herinnering de buitengewone zitting van den gemeenteraad alhier op 20 November 1918, toen de raacls- leden zich met den Voorzitter hebben veree- nigd in de bede, dat Gods beschermende hand onze Koningin niet zou verlaten en ons lieve Vaderland van Noord tot Zuid, van Oost tot West in eenheid zou bewaren. Door den Raad werd trouw en innige gehechtheid aan de Ne- derlandsche nationaliteit betuigd. Het is thans zeker een plechtige stonde, dat kan verklaard worden, dat die bede verhoord is en ons vaderland tot in zijn uiterste hoeken een en ondeelbaar blijft en dat ons Zeeuwsch- Vlaaderen als een syntbool dier eenheid zal sehitteren aan de kroon van Oranje. Bewaarheid is het woord, in deze zaal door H. M. de Koningin gesproken: ,,ni'ets zal ons kunnen scheiden". Dit zijn woorden, die aileen lcunnen voortkomen uit een hart, dat van lief- de voor het volk gloeit. Het algemeen comite heeft dan ook in het bekend gemaakte telegram aan II. M. de Koningin vertolkt de g-evoelens die in het volk leven. v Spreker meent, dat hulde behoort te worden gebracht aan het Kabinet-Ruys de Beeren- brouck en den Minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Jhr. Van Karnebeek, Hij ein- digt met den uitroep: „leve de Koningin!" „leve het lieve Vaderland!" (Bravo's!) De heer Neeteson wenscht, al is hij het jongste lid van den raad, thans het woord te vragen, omdat hij als voorzitter van het plaatselijk protest-comite, meer van nabij met de zaken bekend is geraakt, en hij meent na- mens den raad, ja, wel namens de geheele bevolking te spreken, als hij den Voorzitter dank zegt, dat deze in de vergadering van den gemeenteraad heeft willen memoreeren het feit, dat de eischen betreffende annexatie van ons gebied zijn afgewezen. Hij stelt voor, aan H. M. de Koningin een telegram te zenden met de verklaring, dat de gemeenteraad van Sas van Gent van harte instemt met het telegram door het algemeen Zeeuwsch-Vlaamsch comite tot H. M. gericht, Onder appluas wordt aldus besloten. Daarna komt aan de orde: 1Ingekomen stukken a. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waar'oij werd bevonden dat in kas moest zijn 2409,12, hetwelk over- een kwam met de vertoonde bewijzen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een dankbetuiging van het bestuur der stedelijke burgerwacht voor de toegekende subsidie ad 50. Aangenomen voor kennisgeving. 2Rekening Burgerlijk Armbestuur. Ingekomen is de rekening van het Burger lijk Armbestuur over 1918, op een bedrag in ontvangsten van f 2397,20, in uitgaven van f 2222,62, goed slot f 174,58. Deze wordt, evenals die van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, welke sluit met een batig saldo van f 70,20 gesteld in handen eener commissie waarin worden benoemd de heeren Marquinie, Verschaffel en Pauwels. 3. Ruiling van gemeentegrond Ingekomen is een schrijven van de wed. M. P. P. StevensMalotaux, die daarin verzoekt een strook grond van de gemeente, sectie D 585, 635 en 638, groot 8,60 aren te mogen koopen of wel die met de gemeente te ru'ilen voor een strook aan haar behoorende grond sectie C, groot 9,23 aren gelegen aan de Pol- derstraat tegenover het tramstation. De Voorzitter deelt mede, dat Burg, en Weth. ter plaatse zijn geweest om zich op de hoogte te stellen van hetgeen de familie Ste vens beoogt. Zij wenscht meer vrijheid in haar tuin. Er loopt nu een pad lang-s en er wordt wel eens iets uit den tuin vermist. Burg, en Weth. stellen voor, niet tot ver- koop van den gevraagden grond over te gaan, doch de familie Stevens tot wederopzeggens vergunning te geven het pad, ter breedte van 1 M. te leggen tot de uiterste strook van den grond der gemeente, en het tegenwoordige pad af te sluiten. Dan is het bezwaar opgelost. De heer Marquinie merkt op, dat er ge- vraagd wordt een pad van 1 M. "breedte te leggen, terwijl het nu bestaande pad wel 3 M. breed is. Moet er ook niet voor betaald worden, voor het gebruik van den gemeente grond die de familie dan in gebruik krijgt De Voorzitter deelt mede, dat een pad van 1 M. breed voldoende geacht wordt en dat voorts de familie Stevens thans reeds erf- pachtsrecht voor den grond waarop het tegen woordige pad ligt, betaalt. De heer Marquinie verklaart zich dan vol- daan. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 4. Instructie schoonhoudster van het ge- meentehuis. Deze wordt, na voorlezing, met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. De aanvangsjaarwedde wordt bepaald op f 150. Voor de groote schoonmaak wordt door het gemeentebestuur 25 extra betaald. Bij ziekte wordt de jaarwedde gedurende drie maanden door betaald. 5. Ontslag tweede keurmeester. Op diens verzoek, wordt aan C. J. van der Klooster wegens vertrek naar Nijmegen eer- vol ontslag verleend als tweeden keurmeester van vleesch en visch. 6- Benoeming van een verloskundige. Zonder discussie wordt met algemeene stem- men eene instructie vastgesteld voor een ge- meentevroedvrouw, waarbij de jaarwedde wordt bepaald op f 600. Daarvoor moet de verloskundige gratit? behandelen voorkomende gevallen bij bedeeiden van het Burgerlijk Armbesttuur en door Burg, en Weth. aan te wijzen personen. Zij is ook verpliCht in de gemeente Sas van Gent te wonen. De heer Pauwels komt ter vergadering. De Voorzitter deelt mede, dat zich na de oproeping hebben aangemeld de volgende sol- licitanten: Maria G. Nupperus Donker te Hel- mond, C. P. Boone te Vlissingen, W. P. Uijten- boogaard te Ter Neuzen en A. Bellema Droog te Grootenbroek. In alfabetische volgorde worden door Burg, en Weth. aanbevolen mej. Boone en mej. Nup perus Donker. Daar de leden nadere inlichtingen blijken te wenschen, schorst de Voorzitter' de openbare vergadering, die overgaat in eene zitting met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting wordt met 4 van de 5 stemmen benoemd mej. Nupperus Donker; op mej. Boone was 1 stem uitgebracht. 7. Voorstel tot vaststelling \an eene ver. ordening voor het optreden der bur gerwacht. De Voorzitter vraagt, of deze verordening de goedkeuring van den gemeenteraad kan wegdragen. De heer Neeteson oppert bezwaar. Hij kan begrijpen, dat men het optreden van de Bur. gerwacht aan regelen gebonden wenscht te zien. Er wordt in die verordening echter een zeer groote bevoegdheid aan den Burgemees ter toegekend en hij meent het vertrouwen te moeten uitspreken, dat van die bevoegdheden door den Voorzitter nimmer misbruik zal wor den gemaakt. Men heeft hier laatst iets on- dervonden, waardoor hij zich verplicht rekent die opmerking te maken, want daardoor heeft de Voorzitter het in hem gestelde vertrouwen ten zeerste geschokt. De Voorzitter meent, dat het noodig is, dat de heer Neeteson hier nader verklaart, in welk opzicht de Voorzitter het vertrouwen van den raad zou geschokt hebben. De heer Neeteson zou, wanneer dat aan de orde geweest was, het reeds gedaan hebben, doch waar de Voorzitter hem daartoe nu in de gelegenheid stelt het gaarne doen. Hij wijst er op, dat in de vorige raadszitting met al gemeene stemmen is aangenomen eene wijzi ging in de politie-verordening, waardoor de burgemeester de bevoegdheid verkreeg op da- gen van stemmingen des noodig de tapperijen te sluiten. Die bepaling is er zoo maar niet in gekomen en het kan nuttig zijn er aan te herinneren daThle raad zich daarmede aileen heeft ver- eenigd, op voorwaarde, dat de burgemeester van die bepaling slechts bij volstrekte nood- zakelijkheid gebruik zou maken, en dat de Voorzittter dat heeft beloofd. Inmiddels heeft de Voorzitter dat door den gemeenteraad in zijn woord gestelde vertrou wen geschonden en van de hem gegeVen be voegdheid misbruik gemaakt. Reeds voor hij weten kon, dat het noodig zoude zijn de tapperijen te sluiten, vaardigde hij dat verbod uit, namelijk reeds drie dagen voor de stemming werd dit door hem in de courant bekend gemaakt, en naar buiten den indruk gewekt, alsof het hier in Sas van Gent een bevolking is van bandieten en struik- roovers. Het vertrouwen dat de wethouders en de ge meenteraad in den Voorzitter stelden heeft deze door dien maatregel misbruikt. Spreker weet, dat zulks volgens het reglement van orde thans niet kan, maar kondigt aan, dat hij in de volgende vergadering een voorstel zal doen, om die bepaling in de verordenipg weer te schrappen. De Voorzitter moet hieruit opmaken, dat de heer Neeteson het dus als een schending van vertrouwen beschouwt, als de burgemees ter zijn plicht doet. Het spijt hem, dat de ideen alhier tot zulk een laag peil zijn ge- daald. Hij heeft het als zijn ernstigen plicht beschouwd, de herbergen op den stemmingsdag te sluiten, daar er des Zondags te voren reeds vechtpartijen, naar aanleiding van de verkie- zing, ontstaan waren. Spreker zal steeds blij- ven doen, wat hij als zijn plicht beschouwt, die gaat bij hem boven alles en liever wil hij dan het vertrouwen missen, als dit behouden door verzaken van hetgeen hij als plicht be schouwt. De heer Neeteson weet niet, welk begrip de voorzitter van het woord „plicht" heeft, maar meent, dat daartoe ook behoort, dat men een gegeven woord moet houden Deze heeft zelf gezegd, dat hij aileen in uiterste nood- zakelijkheid de bepaling zou toepassen en kon niet drie dagen voor de stemming weten, dat het sluiten der herbergen dringend noodig zoude zijn. De Voorzitter beweert, dat op het tijdstip dat hij het voorschrift gaf, reeds de noodzake- lijkheid gebleken was. Hij weet wat zijn plicht als hoofd der politie hem voorschrijft en sluit de discussie. De heer Stubbe protesteert hiertegen; dat gaat niet aan! De Voorzitter zegt, dat deze zaak ljuiten de orde der agenda gaat. De heer Stubbe ontkent dat, daar de Voor zitter ze zelf aan de orde heeft gesteld. De heer Neeteson stemt daarmede in. De Voorzitter heeft hem hierover het woord ver leend en nu maakt het een punt van beraad- slaging uit. De Voorzitter oppert nog bezwaar, waarop de heer Stubbe te kennen geeft. dat hij het over het sluiten der discussie niet met den Voorzitter eens is en dat deze niet het recht heeft die nu te sluiten, en hij onderschrijft ten voile de bewering van den heer Neeteson, dat de Voorzitter ook het recht niet had de tapperijen te sluiten. Als het dan naar zijne meening werkelijk noodig was, dan had hij, in verband met hetg-een aan het nemen van het besluit voorafgegaan was, de leden van den gemeenteraad en de wethouders met dat voornemen in kennis moeten stellen. Dit be schouwt spreker als een plicht, omdat de Voor zitter beloofd had, het niet te zullen doen, tenzij er een ernstige reden was. De Voorzitter meent, dat hij zijn plicht heeft vervuld; door de tapperijen te laten sluiten, heeft hij laten blijken, dat er bij hem een ernstige reden voor bestond. De heer Stubbe verklaart, dat hij het voor stel van den heer Neeteson, om in de volgende vergadering die bepaling weer uit de verorde ning te lichten, steunt. De heer Marquinie vraagt, waar die vecht partijen hebben plaats gehad, en of, indien deze al zijn voorgekomen, ze met de verkie- zing verband hielden. Hij acht het verschrik- kelijk, dat de kiezers op deze wijze naar bui ten zoo slecht zijn afgeschilderdhet zijn hier toch ook fatsoenlijke menschen? De Voorzitter noemt het voor den heer Ma>- quinie gelukkig, dat hij er niet bij geweest Is. Overigens is over deze kwestie nergens zooveel spraak geweest als juist nu hier in den raad. De heer Marquinie komt hiertegen bp; er ts wel degelijk veel over gesproken en er is op den stemmingsdag gebruik van gemaakt om propaganda te maken tegen de aftredende leden. Men kon het hier op het stembureau hooren, dat er voor het gemeentehuis gezegd. werd: „dat zijn nu de mannen, die het zelf zoo gedaan en vastgesteld hebben". Hij zal ook het voorstel van de heeren Neeteson en Stubbe steunen. De Voorzitter verklaart, dat het sluiten hoog noodig was. De heer Verschffel verklaart het met de andere raadsleden eens te zijn. De Voorzitter weet, dat spreker geen cafelooper is en dat hem persoonlijk de zaak zoo niet treft, maar de burgemeester heeft door zijn maatregei naar buiten de gemeente omitrent de bewoners een slechten indruk gewekt, alsof het min of meer vagebonden zijn. De heer Marquinie: Daar staan we nu in heel Nederland voor bekend. De heer Verschaffel wijst op de Statenver- kiezing; toen was er nog meer strijd als bij den gemeenteraad en toen zijn de cafe's toch ook niet gesloten. Werkelijk heeft de burge meester heel de burgerij, die hier door den raad vertegenwoordigd wordt, gefroisseerd. De Voozitter: Ik was door miin plicht ge bonden aldus te handelen. De heer Verschaffel noemt hem door zijn woord gebonden aan den raad. De Voorzitter meent, dat, als er zich daags te voren reeds vechtpartijen voordoen, er dan toch wel ernstige reden aanwezig zijn, om de cafe's te sluiten. De heer Verschaffel vraagt, of er dan mis- schien rapporten omtrent vechtpartijen zijn ingekomen. De heer Stubbe betoogt, dat, al ware er nu eens een vechtpartij naar aanleiding van de verkiezing geweest, of dat dan terstond reden moet zijn, om de cafe's te sluiten. Zult u dan vraagt hij den Voorzitter hier ook nimmer meer een kermis of het houden van een car- naval toestaan? De Voorzitter: Kermis of carnaval is thans niet aan de orde. De heer Stubbe: Indien dit maar steeds uw antwoord is, is het beter deze zaak nu maar te laten rusten en voort te gaan met de be handeling der agenda; we zullen met die zaak dan maar wachten tot de volgende vergade ring. De voorgestelde verordening wordt met al gemeene stemmen verworpen. (Wordt vervolgd). maakt bekend, dat het geeontracteerde KOOLZAAD voor de regeering, v( or zoover zulks nog i iet is geschied, eveheens moet worden opgegeven voor leverantie aan den garantieprijs. De noodige formulieren zijn verkrijg- baar bij den Burgemeester der gemeente en moeten vo6r 25 Juni a.s. zijn ingeleverd. De Secretaris, A. BEGHEIJN. De Vereenigde Herbergiers van PHILIPPINE deelen mede, dat op Zondag 22 Juni ter gelegen heid van het Feest ter herdenking van het einde van het Annexionisme zal gegeven worden. van een Hofsteedje in den Vitshoek, gemeente Hontenisse, samen groot 3 17.90 H.A. (7 gemet 40 roeden) ten verroeke van den -heer ADRIAAN DEN HAMER.op Maandag 2.» Juni t'dI'd, des namiddags 'i imr, Inr het Hotel „De Graanbeurs" te Hulst. 1NGESTELD ol 114130,-. beveelt zich beieefd aan bij Trouwfeest, Partijen en Polderrekeningen, Op de hoogte van de fijne moderne keuken en van goede getuigen voorzien. ter grootte van on ge veer 7 Hecta- reh CIS gemet), wassende in den Angelinapolder nabij de Maagd van Gent, op de hofstede bewoond door de Kinderen BOERJAN. Inschrijvingsbiljetten in te leveren voor of op 24 Juni a s. ten kantore van Mr. A. H. LIJDSMAN, Notaris en Advocaat te Hulst. UIT DE HAND TE KOOP met Erf en groote Schuur. Van alle ge- makken voorzien en voor alie doeleinden geschikt, gelegen bij Ter Neuzen. Tebevragen bij W VAN TATENHOVE, Ter Neuzen, Brouwerijstraat 9. TEKOOP: terstond te aanvaarden. Te bevragen bij L<. COVE, Nieuw Zaamslag A 159c in verschillende soorten en prijzen voorhanden. Dijkstraat. Ter Neuzen. T E KOOP: een lichtloopende geheel gedraineerd, aan verharde wegen gelegen en op vijf minuten afstand van tram en haven. Direct te aanvaarden. Desverkiezende kan in huur volgen Schuur, Woonhuis en een portij Weiland. Brieven te richten onder IVo. 13, bureau van dit blad. Op Woensdag 9 Juli as. wordt te Lamswaarde een nieuwe voiledige boekhoudcursus geopend ter opleiding voor het Mercuriusdiploma en voor de akte U lager onderwijs. De lessen worden gegeven elken Woensdagavond van 4V2—7 uur. De cursussen worden opgeleid voor de najaarsexamens van 1920- Aileen jongelieden van flinken aanleg, minstens 15 jaar oud, goede rekenaars, worden als cursisten aangenomen. Zich aanmelden voor Juli bij Ttr gelegenheid van het op Zondag 22 Juni, verkrijgbaar H6tel „De Zwaan," Philippine. De Regeerings-Commis- saris inzake Rijksgraanver- zameling in Zeeland maakt bekend.dat hem gebleken is dat sommige koolzaad- contraclanten in de meening verkeeren, dat zij geen inventarisatiebiljet moeten inleveren en dit daarom hebben nagelaten Waar echter ook koolzaadcontractanten een inventarisatiebiljet moeten inleveren om het door hen verbouwde koolzaad te kunnen inleveren bij de Regeering wor den zij alsnog in de gelegenheid gesteld daartoe et n formulier in te vullen. Deze formulieren zuilen vo6r Woens dag 25 Juni 1919 ten gemeen- tehuize moeten worden ingeleverd. De Regeerings-Cotnmissaris voornoemd, J. W. A. G. COLLOT D'ESCURY. Hontenisse, 17 Juni 1919. bij P. v. d. HOUT, Dijkstraat 29, Ter Neuzen. Vakkundig aanzctten van Schecrmessen. met tuin en ruime bergplaats, geschikt voor aile doeleinden op een der mooiste standen van Axel. Brieven onder No. 14, bureau van dit blad Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT roepen sollicitanten op naar de betrekking van Onder- wijzeres met akte nuttige hand werken aan de openbare lagere school A. (Hoofd de heer E. J. Michielsen). De jaarwedde bedraagt volgens de goedgekeurde verordening: met minder dan 2 dienstjaren f 1100,2—4dienst- jaren f 1200,—, 4—6 dienstjaren f 1300. 6—8 dienstjaren f 1400,—8—10 dienst jaren f 1500,10 en meer dienstjaren f 1600,—. Voor het bezit van een ofmeerakten van bekwaamheid voor huis- en school- onderwijs in een of meer der vakken, vermeld in art. 2 onder tot der wet L. O. voor elke akte f50, Word? in die vakken onderwijs gegeven buiten de gewone schooluren, dan bedraagt de belooning bovendien f 1.voor elk buiten die schooluren vallend lesuur, doch tot geen lager bedrag dan van f 240,— per jaar. ir dien een of meer der akten, ver meld in art. 2 onder j, k en u der Wet, voor het onderwijs vereischt wordt of worden, voor elk dier akten f 50,— wordt in deze vakken onderwijs gegeven bui ten de gewone schooluren, dan bedraagt de belooning f 1,voor elk buiten die schooluren vallend lesuur. Inzending der stukken voor 20 Juli 1919 bij den Burgemeester. TE KOOP een partijtje aan spotprijs. Brieven onder no. 15, bureau v. d. blad. Het Bestuur der Waterkeering van het CalamiteuzeWaterschap WALSOORDEN zal op Zateu'dttg den 5 Juli 19 i 9, des middags te 12 uur, in het cafe, bewoond door den heer P. J. Hermans te Walsoorden, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zeeland in het openbaar De aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving, volgens de A B. Het bestek ligt ter inzage ten kantore van den Secretaris-Ontvanger te Kloos- terzande en is vanaf den 21 Juni op aanvrage in afdruk verkrijgbaar tegen vooruitbetaling van f0,75. Aatiwijzing zal plaats hebben op Zater- dag 28 Juni en Dinsdag I Juli 1919, des voormiddags te 9.30 uur, waartoe samenkomst aan het Directiegebouw buitendien geschiedt geene aanwijzing, Hontenisse, den 11 Juni 1919. Het Bestuur derWaterkeering voornoemd, P. S. VaN JOLE, Voorzitter. K. J. A. G. COLLOT D'ESCURY, Secretaris-Ontvanger. TER NEUZEN-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 2