VAN ongeveer 4 gemet Koolzaad, Mr.Mveprt&Zoon Tanden en Gebitten Koolraapplant&n Bekcndmking. Leest hierl zuiver GLAS, Qoperwten Aanbesteding. VAN HEEL Co. Auto twee personen Turfstrooisel, Bsricht van Instel Boricht van Instel t van G^demobiliseerden op WOENSDAG 18 JUNI, Electr Strijkijzers, Bout-briketijzers, In ruime sorteering aangeboden Java BUBSERUJKE STAND. Harvtielsberiolifen La&tste BcfHchteti. Beelnemers V ergadering een nieuw WOONHUIS, Kost en Inwoning een ijzeren POMP MAAIM ACHINE. bij G. A. STOCKMAN te Sluiskil, LA PLATA MAIS, Petroieumkookstelien, TAHDAKT8, K00K3TER Koopen en verkoopen effecten. ONDERWIJZERES met akte nuttige Handwsrken. H H, Verbruikers, Binnen en Buiten Lakken, T0EWIJZ1NG Zalerdag 21 Juni a.s., TOEWIJZING Vriidag 20 Juni a.s., Firma J. 0. THIELMAN-BAUWENS, Aanbeveling gemeente-secretari8. Eervol outslag. Het Protest-Comitg van Hoek Donderdag 17 Juli a s. K. VAN TATENNOVE, mt alien c p Petroleum per Liter en per Vat. D. E. W0LFERT Hzn., Ondergeteekende maakt zijn ,cli- enten en het geachte publiek van Sas van Gent, Westdorpe en Om- streken bekend, dat hij verhuisd is van de VEEMARKT naar de Veriengde Sahoolstraat. Beveelt zich wederom aan voor het Schilderen van alle soorten Huis-, Hout-, Marinerwerk. Ontvangen een groote parti] in verschillende maten, aan concur- reerende prijzen. Een vlugge en netle afwerking belovende beveelt hij zich beleefd in ieders gunst aan. F. R0NB0NCK, Mr. Schilder, Veriengde Schoolstraat, Sas van Gent. Brouwerljstraat (Hoek Havenstraat) Ter Neuzen, i is dagelijks te consulteeren van 9-12 en van 2—4 uur. Plaatsen van Xunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en Tandziekten. TELEFOON No. log. 40 cent per K.G, bij JAC. HAAK, Nieuwstraat. Zaterdag 28 Juni 1919, a, het leggen van eene nieuwe a f watering sbuis door een dijk en het gra ven van eene nieuwe wa- terleiding. b. het delven van 11042,50 Meters bestaande water- leidingen. TANDMEESTERS. 72 Ommeganckstraat 72 (nabij den dierentuin) ANTWERPE1V. Pijnlooze behandeling. Gegaran- deerd werk. Zeer matige prijzen. ANTOINETTE WULFFAERT, AX£ L. Kantoor geopend Dagelijks vao 9 v.m - 8 's av. DENEVERS, Middetburg. J. SMALLEQANGE, Steeds verkrijgbaar d gunstig v-m ouds bekende van de Firma MOLIJN en Co. te Rotterdam. Ad es: J. J. VEKJAAL, Schoolplein 11 13, Ter Neuzen. VERKRIJGBAAR De Schorgronden onder Philippine, groot 7.30.60 H.A. geveild 14 Juni j.l. zijn ingesteld op13.000 bijdrage bedijkingskosten 8.147 Samen /21.147 des nam. 3 mir, in het cafe van den Heer Mussche te Philippine. Notanssen dumolBYN. Het Bouwiand onder Bier vliet Bnukelspolder, groot 12.71.85 H.A. geveild 12 juni j.l. te aanvaarden rooven oogst van dit jaar is ingesteld op buiten de boomprijzen. des nam. 3 uur te Biervliet, in het caf6 van den Heer P. Calon. Notaris ZIJLSTRA. A. J. P.'s ROOMPUDDING. BITTERK0EKJESPUDD1NG. RECLAMEPCDDING. FRAMBOZEN CITROEN-, AMANDEL VANILLE- en CROCOLADEPUDDING. MOZENA, CREME DE RIZ, VANILLE SUIKER en STAVEN VANILLE. LIMONADES en GRENADINE. Ook wederom yoorhanden onze van ouds bekende prima Aanbevelend, Ter> Neuzen. zijn. Als we nu echter zouden voortgaan om maa'r steeds dispensatie te verleenen, zou een groote fout begaan worden en ltomen we niet tot opheffing van verkeerde toestanden, Hij stelle in dit opzicht vertrouwen in burge meester en wethouders; deze weten al eens meer, dan ze kunnen zeggen en hij acht het zeer goed, dat hun beleid aanleiding heeft tot beperking van de drankgelegenheden en dat ze de zonden die daaruit kunnen voortkomen op die wijze tegengaan. De heer M olson verklaart het steeds be- zwarend te achten, wanneer iemand, die op een of andere wijze jaren lang zijn brood ver- diend heeft, door een raadsbesluit de gelegen- heid daartoe wordt onitnomen. De voorzitter merkt naar aanleiding liiervan op, dat deze kwestie der belanghebbende niet overvalt; de zaak had tijdig kunnen geregeld worden. Dat er een scheeve verhouding tus- schen de echtelieden bestaat, is iets waar bur gemeester en wethouders niet tusschen kunnen komen. De man heeft de op het iokaal ge- vestigde vergunning verkocht. De heer Nolson voert hiertegen aan, dat nu toch in elk geval burgemeester en wethouders het door hun besluit der vrouw onxnogelijk maken in haar levensonderhoud te voorzien. Het adres en de mededeeling van den voor zitter worden voor kennisgeving aangenomen. k. Naar aanleiding van een ingekomen adres van G. D. van der Peijl, die daarin te kennen geeft, dat hij sedert November van het vorige jaar gedemobiliseerd is; dat hij tijdens de ziekte van mejuffrouw Jansen en den heer De Vries dienst heeft ge- daan als zelfstandige leerkracht aan school 13, van af 25 November 1918 tot 15 Maart 1919; dat hij, na zijne demobilisatie nog geen betrekking heeft gehad en dus ook geen ver- diensten heeft genoten; reden, waarom hij den gemeenteraad ver- zoekt, in aanmerking te mogen komen voor eene gratificatie, voor den doorgebraehten diensttjjd. Bij het adres wordt overgelegd een gun- stig advies van heit hoofd van school B. Burgemeester en wethouders stellen voor, eene gratificatie te verleenen, overeenkomende met het bedrag van de jaarwedde, dat adreS- sant voor den doorgebraehten diensttijd zou hebben genoten. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De heer De Bidder vraagt, hoe het nu staat met de oproeping van een onderwijzer voor de 7e klasse van school B. De voorzitter deelt mede, dat die vacature nog bestaat; met de voorzie.ni.ng wordt nog gewacht op eene beslis&ing omtrent het her- halingsonderwijs en handelsonderwijs aan die school. De stukken dienaangaande zijn om ad vies verzonden aan de commissie van toezicht, doch er is nog geen rapport ingekomen. De bedoeling is, om onafhankelijk daarvan, te- gen de vo'gende zitting een definitief voorstel te doen. 1. Naar aanleiding van een adres van A. Casteleijn, die daarin den raad verzoekt, hem vergunning te verleenen aan zijn nieuw te bouwen woning op het perceel kadastraal in deze gemeente bekend sectie L no. 1547, ge- legen aan de Dijkstraat een baloon te mogen maken. ter breedte buiten de rooilijn van 0,75 M. en ter lengte van 1,60 M. een en ander op door den raad te stellen voorwaarden. stellen burgemeester en wethouders voor, deze ver gunning tot wed eropz egg-ens te verleenen, o.m. onder voorvvaarde, dat de afstand tus schen de stoep en den onderkant van het te bouwen balcon niet minder mag zijn dan 3,10 M. en dat, ter erkenning van het eigendoms- recht der gemeente op den grond waarboven het balcon zal worden aangebraeht, jaarlijks eene retributie van f 1,50 wordt betaald. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. (Wordt vervolgd). GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. (Vervolg.) Deze zaak gaf tot zeer uitvoerige bespre- king aanleiding. De Voorzitter bepleitte aanneming van het goedkoopste plan, omdat hij dit toch voor de betrokken straten ook wel voldoende oordeelde en er, naar hij vermoedt, als men langs ge- rechtelijken weg den betrokken eigenaar moet verplichten de straten in orde te maken nog geruimen tijd, nog jaren zullen verloopen, al is hij niet bang, dat de gemeente het op den duur niet winnen zou. Hij wijst er op, dat het bouwterrein eerst in drie handen zat; er is veel grond verkocht en de winst daarvan is door die drie personen gedeeld, maar nu zou de heer Wisse als eenig overgeblevene van het trio voor de kosten blijven zitten. Wordt er nu geen oplossing gevonden, dan zullen de belanghebbende bewoners niet op- houden en bij Gedeputeerde Staten reclamee- ren en dan zal het gemeentebestuur den ei genaar wel moeten dwingen. Zooals hij ver- wacht, zal het dan evenwel lang duren. De heer A. de Feijter acht het tweede plan onvoldoende; als men daarop ingaat, zal het in orde maken der straten aan de gemeente spoedig groote kosten veroorzaken. De heer Koopman heeft uit de vroegere notulen gehoord, dat de onderhoudsplichtige van de wegen in Nieuw Zaamslag zeer goed wist, welke verplichtingen hij op zich* nam, toen het gemeentebestuur bewerkt werd, om toestemming te geven aan die straten wonin- gen te bouwen. De winst van dien grond is nu gemaakt en nu meent hij, dat de straten ook in orde behooren te worden gebracht, zonder dat daarvan kosten ten laste der gemeente mogen komen. Eerst als ze in orde zijn, kan de gemeente die ovememen. De heer Van Hoeve wil het tweede plan ook maar eenvoudig voor kennisgeving aannemen; dat is geheel onvoldoende. Een verharding van 2,25 M. is veel te weinig en de verhar ding daarnaast met de uitkomende specie zal niets beteekenen, want er zit in den weg niets noemenswaard, dat voor verharding kan die- nen. Voor een bestrating binnen de kom deugt dat beslist niet. Hij meent, dat de exploitant van den bouwgrond tot zijn plicht moet ge bracht worden, om na te komen waartoe hij zich indertijd verbonden heeft. Hij vestigt er echter de aandacht op, dat, ofschoon burgemeester en wethouders sedert 1911 uit het rapport der raadscommissie reeds wisten dat de straten niet in orde waren, zij toch maar voortgegaan zijn om vergunning te geven voor bouwen. Dat had niet moeten ge- beuren. De heer A. de Feijter wenscht, evenals de heer Faas, die ter wille van de bewoners iets wil doen, een middenvoorstel te doen. Hij wijst er op, dat, als de heer Wisse voor 8 ja ren de straten had in orde gemaakt en ze door de gemeente waren overgenomen, de gemeente daaraan inmiddels ook onderhouds- lcosten zou hebben te betalen gehad. Nu is er niets voor uitgegeven. Hij wil daarom ook wat doen, en stelt voor, dat, indien de heer Wisse de wegen in orde zal laten brengen volgens het eerste plan, de gemeente eene bij- drage in de kosten zal geven van de helft, tot een maximum van 490. De Voorzitter lokt dit voorstel wel aan. De heer Koopman heeft een kolossaal bedrag hooren noemen, dat de ondememers van deze exploitatie als winst hebben opgestreken en het is een onaangenaam denkbeeld, dat de gemeente hen nu nog tegemoet moet komen voor het maken van straten. De heer De Klerk oppert het denkbeeld, dat de heer Wisse misschien genegen zou zijn het tweede plan uit te voeren, als hij wist, dat de raad daarmede genoegen nam, wat den heer Van Hoeve doet zeggen, dat dit niets be- teekent. De heer Faas meent, dat men misschien toch beter op het tweede plan kan ingaan, dan is er kans dat er iets gebeurt. en anders duurt het misschien wel 4 tot 5 jaar en zijn de bewoners er de dupe van. De heer Van Hoeve heeft er beslist bezwaar tegen, dat de gemeente een f 500 zou uitgeven ter wille van iemand die zijn plicht tegenover de gemeente niet nakomt. De heer Faas gelooft, dat, als de heer Wisse over 8 jaar zooveel verwerkt had als nu het tweede plan kost, de raad tegen overname geen bezwaar meer zou hebben gehad. Nu hij dat niet gedaan heeft, heeft de raad ook in die jaren geen onderhoudskosten moeten vo- teeren, die misschien toch ook wel een 500 zoude hebben bedragen. Hij voelt daarom veel voor het voorstel van de heer A. de Feijter. De heer Van de Ree acht het toch niet in orde; men wil hier een cadeautje geven aan een firmant die in elk geval met den grond veel verdiend heeft. Het voortel van den heer De Feijter wordt ten slotte aangenomen met 5 tegen 4 stem- men; voor stemmen de heeren De Mul, De Klerk, De Feijter, Faas en de Voorzitter; tegen stemmen de heeren De Jonge, Van de Ree, Van Hoeve en Koopman. 10. Wijziging begrooting vcor 1918. Een voorstel van Burg, en Weth. tot wijzi ging der begrooting voor 1918, in verband met regularisatie der ontvangsten en uitgaven, wordt met algemeene stemmen aangenomen. 11. Geloofsbrieven raadsleden. De ingekomen geloofsbrieven der nieuw ge- kozen raadsleden worden op advies eener com missie van onderzoek waarvoor de Voorzitter aanwijst de heeren De Klerk, De Jong'e en Van de Ree, met algemeene stemmen goed- gekeurd. Omvraag. a. De heer Koopman vraagt, of het niet wenschelijk zou zyn maatregelen te nemen tegen het woest rijden van motorfietsen en auto's, want dat is tegenwoordig meer dan erg. De Voorzitter brengt de bezwaren onder het oog; er moeten dan borden geplaatst worden, en die zijn er hier, met de vele toegangen. nogal noodig. Bovendien bevat de politie ver- ordening een bepaling, dat niet met te groote snellieid moet gereden worden. Dan zou men echter voor handhaving der bepaling den veld- wachter ook van een chronometer moeten voorzien. opdat deze vaststaand kan consta- teeren, of iemand te snel rijdt. De heer Koopman wijst er op, dat in Tholen eenvoudig houten borden staan. Na eenige besprekingen zegt de Voorzitter nadere overweging bij Burg, en Weth. toe. b. De heer Faas bespreekt de begrooting voor de kosten van onderhoud der haven. Dat is weer al hooger; hij vraagt of het havengeld ook niet zou kunnen worden verhoogd. Den Voorzitter lacht dit wel toe; zoov/el de schippers als de boeren verdienen goed, zoo- dat uit verhooging van havengeld wellicht een mooie bate voor de gemeentekas te halen was. De heer Van de Ree vraagt, of dit wel noo dig is. Is de bate van haven niet toereikend voor de onderhoudskosten? De Secretaris deelt mede, dat veel meer ont- vangen wordt, dan uitgegeven. De heer Van de Ree acht dan geen reden aanwezig vioor verhooging van havengeld. De heer Faas ziet nu in, dat er niet tekort is. maar meent, dat de haven nog wel ver- schillende verbeteringen zou behooren te on- dergaan. Een steilen loswal. in plaats van de schuine glooiing zou voor gemak van laden en lessen veel beteekenen. De Voorzitter zegt overweging van het ge- sprokene toe. c- De heer De Klerk vraagt meer politie- toezicht tegen het uitvoeren van baldadigheden door de jeugd; als er eens een groepje wat luidruchtig begint te worden, zou de politie ze in het oog behooren te houden. De Voorzitter zal den veldwachter hierop wijzen. Daarna gaat de zitting over in eene met gesloten deuren. HOEK. Huwelijks-aangiften. 1 Mei. Adriaan Donze, oud 23 j., jm. en Jacomina van der Peijl, oud 22 j., jd. 8 Mei. Louis Verstraaten, oud 31 j., weduwn. en Janna Maria Drabbe, oud 36 j., jd. 15 Mei. Har- men Jan Otterloo, oud 22 j., jm. en Wilhelmina Meertens, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Mei. Jacob Noord- liuis, oud 24 j., jm. en Elizabeth Scheele, oud 20 j., jd. 15 Mei. Isaac van de Velde, oud 21 j., jm. en Janna den Exter, oud 19 j., jd. Adriaan Donze, oud 23 j., jm. en Jacomina van der Peijl, oud 22 j., jd. 22 Mei. Louis Verstraaten, oud 31 j., weduwn. en Janna Maria Drabbe, oud 36 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Adriaan, z. van Frederik de Bree en van Adriana Pladdet. 7 Mei. Jacobus Gerard, z. van Jacobus Rouw en van Elizabeth van Wijck. 16 Mei. Pieter, z. van Thomas Lantsheer en van Catharina van Wijck. 27 Mei. Abraham, z. Adriaan Beaufort en van Janna de Groote. Overlijden. 22 Mei. Petrus Klaassen, oud 9 j., z. van Joos Klaassen en van Adriana Wilhelmina Rinkhoud. Rotterdam, 16 Juni 1919. GRANEN. In veiling door het comite van graan- handelaren alhier, als lasthebber van de Regeering, werd verkocht 5000 ton gezon- de Atneribaansche gerst, liggende in lich- ters te Rotterdam, voor 450 tot 455 per 2000 K G., gestort boordvrij langs Jichters met 1 pet. korting. Verder werd verkocht pl.m. 23000 E.G. gerstestof van 4,20 tot 4,40 per 100 K.G, netto, en 9000 E.G. gebroken lijn- koeben van f 29, VEEYOEDER. Zuid Amerikaansche lijnkoeken loco Am sterdam 28,75, Aug./Sept. 29,50, Sept./Dec. 30, Amerikaansche Ijjnkoeken S. E. gewacht 29,50, Amerikaacsch ljjn- koekenmeel loco 29,50, Cocoskoeken lo co 20, tweede soort 18,25, Sept/Dec 21,50, Grondnotenkoeken loco 30, Maiskoeken loco 26,50, alles boord- en spoorvrij netto kassa. YEEMARET. Aangevoerd werden 353 vette rurideren, 200 vette kalveren, 244 schapen of 1am- meren en 296 vaikens. De prijzen waren als volgt Eoeien le kw. 2.40 tot 2,50 2ekw 2,30 tot y 2,15 3e kw. 2,05 tot 1,90; ossen le kw. 2,35 tot 2,45 2c kw. 2,25 tot 2,103e kwal. 1.90 tot 1 75 kalveren, le kwal 2,40 tot 2,55, 2e kwal. 2.30 tot 2,10, 3e kwal. 1,90 tot 1,75 schapen, le kwal. 1,40 tot 1,50 2e kw. 1,30 tot 1,20; 3e kw. f 1,10 tot 1,varkens, le kwal. 2,20 tot 2,102e kwal. 2,— tot 1,85, 3e kwal. f 1,75 tot 1,60 licht soort, 1,50 tot 1,60Iammeren, f 1,40 tot 1,55. De handel in vet vee was zeer matig, waardoor de prijzen terugliepen. In vette kalveren was enkel le kwal. aanwezig. Wel werd eenigszins boven noteering ver kocht, doch de prijzen waren overigens af- wijkend. De handel in vette varkens was bp den aanvaDg der markt zeer matig. Eukele goede kwaliteiten waren prpshoudend dcch overigens waren de prijzen terugloopend. Ook de handel in schapen en Iammeren was beperkt. Alleen goede wolsc.hapen waren duur als ge'volg van de hooge wol- prpzen. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaasscho dooreen /II tot 13 per 100 stuks. WISSELEOERS. Londen ll^S8/^ Berlpn 16,15 Roode Marken 19,75, Parps 39,90, Zwitser- land 47,35, Weenen 8,15, Eopenhagen 61,35, Stockholm 66,15, Chris tiania 64,40, Brassel 38,30, New-York /2,5IVr Op 4e aanbeveling ter benoeming van een gemeente secretaris alhier zpn door Burgemeester en Wethouders geplaatst de heeren B. I. Zonnevylle te Aardenburg en J. A. Meter te Hattem, beiden gemeente secretaris in hunne woonplaats. Op zpn daartoe gedaan verzaek is eervol ontheven van zijn tewerkzaamsteliing als tpdeiijk Adjunct-Inspecteur der directe be lastingen te Ter Neuzen de heer Mr. G. M G. H. Russel. Op zpn verzoek is eervol ontslagen de heer D. Bliek te Biervliet als Dpkgraaf van den Panhnapoldor. SCHEEPVA ARTBE WEGING Van 13 tot 15 Juni 1919. Eng. s.s. Sea Serpent, 6859 M3stuk goed van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Eiugfisher, 818 Msstukgoed van Londen voor Gent. Ned. s.s W illy. 629 M8 ledig Van Ter Neuzen naar Papendrecht. Eng. s.s. Sea Serpent, 6859 Msledig van Gent naar Manchester. Van 13 tot ea met 15 Juni werden langs de Oo-tsluis alhier 22 binnenvaartuigeu op en 23 afgeschutlangs de Mi idensluis 10 op- en 9 afgeschut; langs de Westsluis 0 op- en 0 afgeschut. Op a s. Woensdag 18Juni hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot- ouders, JOOS MOLEGRAAF F.N MAATJE DEIJ, hunne 45jarlge Echtvereeniglng le her- denken. Dat zij nog lang mogen ge- spaard blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, L. G. MOLEGRAAF. P. MOLEGRAAF—Kiddering. M. A. DEES. J. C. DEESMoluoraaf j. i;. vie,iou C. A. VIEJOU—MOLEGRAAF F VG raven huge- Ter Neuzen, 16 Juni 1919. Eileboogstraat 15. Ondergeteekenden betui- gen hunnen oprechten dank voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het tteurg Ferlies van hun Zoontje Petrus Hendrik op 1 juni 1919. Drievvegen. C. KAIJSER en Familie. Het is ondergeteekende een behoefte, langs dezen weg een woord van diepgevpelden dank te betuigen aan alien, die hebben mede- gewerkt om zijn dochtertje een Wagentje te verschaffen. Dank aan de Edelachtbare H.H. B.en W., voor de verleende toestemming tot het houden der inzameling; dank aan alle vriendelijke gevers en geefsters, voor hun mildheid; dank aan de Rijwielclub „Herleving", die het initiatief nam dank aan de jonge dames, die zich met de inzameling der gelden wilden belasten dank inzonderheid aan dhr. W. van Dronqelen, die zich in deze zaak zoo zeer heeft beijverd. P. VAN DRONGELEN. Sluiskil, Q 145. heeft in zijne vergadering van 14 Juni besloten, om de feestelijkheden in ver band met de beslissing over de annexa- tie te doen plaats hebben op Namens het Comitd, De Voorzitter, J. L. SCHEELE. P.S. leder wordt tot deelname uitge- noodigd. aan den Historischen Optocht, Edellieden en verder gevolg enz. bij de a.s. feeste lijkheden te Zaamslag, worden uit- genoodigd zich aan te melden op Woensdag 18 Juni a.s., bij de Wed. Jac. Platteeuw, van 8 tot 9 ure (Zomertijd), en op Za> terdag 21 Juni, bij C. P. de Regt, eveneens van 8 tot 9 ure. Opkomst dringend gevraagd. DE FEESTCOMMISSIE. Hiermede maak ikbeker.d dat mijn zoon DIRK voor mlj (/een zaken doet of mag doen Noordstraat No. 86 Ter Neuzen- 's avonds 8 uur, bij DE VRIEZE op de Markt. a. Verslag werkzaamheden van het Bestuur b Voorstel om een som ineenste vragen aan het Kon. Nat Steuncomitd c. Aanteekenen van naam, adres, dienst tijd enz. Namens het Bestuur, H. S. v, HOUTEN, Voorz. s C. D. v. WIJCK,.Secret. TE KOOP: terstond te aanvaarden. Te bevragen bij L<- COVE, Nieuw Zaamslag A 159c. aangeboden, voor 1 of 2 personen. Brieven onder No lO burau van dit blad. TE KOOP: met looden darm, lang 8 k 9 meter en dik 15 c M. Te bevragen bij P. KOOLE, Axel. TE KOOP: een gebruikte ALBION voor goede werking wordt ingestaan. ALO. BEGHEIJN, Sluiskil T W i> 1? II U I? V prima kwaliteit voor Kippenvoer zeer geschikt, aan sterk concurreerenden prijs. Bestelling zoo spoedig mogelijk/gewenscht. Vrijdag aanstaande te Axel Sassing, in Iossing. Aanbevelend, Ter Neuzen, Juni. 1919 Het Bestuur van den Polder VAN REMOORTERE maakt bekend dat eene vergadering van Stembevoeg- de Ingelanden zal worden gehouden op Oin&dug; den 24 iStlQ, ten huize van Mej. M. PiERETS te Sas van Gent; dat de rekening over 1918/19 en be grooting met memorie tot toelichting voor 1919/20 v66r en na de vaststelling gedurende acht dagen, -ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zullen liggen, en dat van die voormclde stuk ken afschriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Sas van Gent, 16 Jani 1919. Het Bestuur voornoemd, C. VERHELST, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ont.-Griffier. TE KOOP bij JVL. DEES, Hoek, Lovenpoider Het Bestuur van den CLARAPOLDER te ijzendijke, zal op des namiddags half twee uren in het Hotel AERTS te Ijzendijke aanbe- steden AANWIJZING op Zaterdag 14 Juni a.s. Samenkomst op den Schorredijk bij de Kreek Van Dobbelaere nabij de Roskam des voormiddags om half negen ure, Het Bestuur voornoemd, E. CEULENAERE, Dijkgraaf V. HENDR1KSE, Ontv.-Griffier. beveelt zich beleefd aan bij Trouwfeest, Partijen en Polderrekeningen, Op de hoogte van de fijne moderne keuken en van goede geluigen voorzien. Prinsekade 178. Sas van Gent. TE KOOP: op een goeden stand, om direct te aanvaarden. Te bevragen bureau dezer courant. Burgemeester en Wethouders van SAS VAN GENT roepen soilicitanten op naar de betrekking van Onder- wijzeres met akte nuttige hand- werken aan de openbare lagere school A. (Hoofd de heer E. J. Michielsen). De jaarwedde bedraagt voigens de goedgekeurde verordening; met minder dan 2 dienstjaren ft 100,—, 2—4dienst- jaren f 1200,4—6 dienstjaren f 1300. 6—8 dienstjaren f 1400,—8-10 dienst jaren f 1500,—, 10 en meer dienstjaren f 1600,—. Voor het bezit van een ofmterakten van bekwaamheid voor huis- en school- onderwijs in een of meer der vakken, vermeld in art. 2 onder 1 tot der wet L. O. voor elke akte f50, Wordt in die vakken onderwijs gegeven buiten de gewone schooluren, dan bedraagtde belooning bovendien fl.— voot buiten die schooluren vallend lesuur, doch tot geen lager bedrag dan van f240,— per jaar. Irdien een of meer der akten, ver meld in art. 2 onder j, k en u der Wet, voor het onderwijs vereischt wordt of worden, voor elk dier akten f 50,wordt in deze vakken onderwijs gegeven bui ten de gewone schooluren, dan bedtaagt de belooning f I,— voor elk buiten die schooluren vallend lesuur. Inzending der stukken voor 3© Juli 1919 bij den Burgemeester. Fransch merk, Clement Bayard 6/i2 P K. in prima toestand, als nieuw uitziend te koop. aan biliijken prijs, biedt aan Nieuwediepstraat. Ter Neuzen. f 2,SO per pak. Ter Neuzen. F. VAN DE REE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 3