ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6806. Donderdag 27 Februari 1919. 59e jaargang. DEURWA AUDEE, ABONNEMENT: ADVERTENTIfiN: DEURWAARDER Rantsoen Boter, enz. BINNENLAND. Telefoon 25. Dit Blad verschynt Maandag-, Wosasdag- en Vrijdagavond, nitgezonderd op Feestdagen, bij de Firma P. J. VAN DE SANDE te TerNenzen. plaatselijke belastingen. Rantsoen Petroleum. ier 3 maanden binnen de stad 1.20. Franco per post voor Nederland 1.40. Bij vooruitbetaling: voor Belgie en Ned.-Indie /1.80, overig Buitenland/2. Voor Nederland: Per jaar bij vooruitbetaling 5, Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postkantoren en Hulppostkantoren. Van 1 tot 4 regels 0.&0. Voor elken regel meer 0.15 Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte jberekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwclls op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien voor 1 uur op den dag der uitgave. bij da plaatselijke belastin|en. EUZENSCHE COURANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN roepen sollicitanten op naar de betrekking van De jaarweddebedraagt ongeveer f 200, Stnkken in te zenden voor 3 Maart 1919. Ter Neuzen, 24 Febr. 1919. Burgemeester en Wethoudere voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Be Burgemeester van TER NEUZEN Mulct bekend, dat gednrende het tpdvak -28 Febr, t/m 8 Maart geldig is bon 5e week der kaarten van het 3e tjjdvafe voor Boter, Melange A en B en Normaal- Margarine. Tkr Neuzen, 26 Febr. 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de boas 15 en 16 van de Rgks-Petroleum-distribntiekaart (groene kaarten) geldig enllen zpn van I t/m 15 Maart 1919, en dat op elk dezer bone 2 Liter Petroleum zal worden geleverd. Op de bons II en 16 der brnine kaarten (voor sehippers) zal gednrende dat tijdvak 2 Liter per bon geleverd worden. Ter Neuzen, 26 Febr. 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Aan de orde is de begrooting van arbeid, afdeeling arbeidsverzekering. De heer Sannes (s.-d.) zegt den Minister den steun zijner functie toe, nu er uitzicht be- staat op bevrediging op het stuk van de ar beidsverzekering; ai laten de sociaal-democra- ten de gedachte aan staatspensioneering niet los. Zy zullen daar echter op terug komen by de behandeling van het wetsontwerp tot wij ziging van de Invaliditeitswet. Spr. vraagt een noodmaatregel om de 70ja- rigen, die buiten artikel 369 van de Invalidi teitswet vallen, ook aan rente te helpen. Hij dient een motie in, ten einde de Kamer de wenschelykheid van dien noodmaatregel te la- ten uitspreken. De heer Snoeck Hehkemans (c.-h.) wil sub- sidieering van een door belanghebbenden te stichten kinderfonds en uitbreiding van de ziekte-verzekering tot alle arbeiders, die vallen onder de Invaliditeitswet. Spr. waarschuwt tegen het opnemen van zelfstandig werkenden in de invaliditeitsverzekering door steun aan vrywillige verzekering. Dit kan z. i. veel beter door hen te brengen onder de verplichte verzekering. De heer De Muralt (u. 1.) beveelt aanne- ming van zijn, eveneens aan de orde gestelde motie tot verhooging van de invaliditeitsrente van f 2 tot 3 aan, voor gehuwde paren f 3 op 5. De heer Rutgers (a.-r.) meent, dat de mo- tie-Sannes ontijdig is, nu de wijziging van de Invaliditeitswet is aangekondigd. De heer Duys (s.-d.) vraagt, wanneer ed Ziektewet in working zal treden. Mr. H. van Groenendael. In verband met het niet meer ge'interres- seerd zijn van den heer Mr. H. van Groenen dael bij de maatschappij „de Bergerode", het hangende proces ook geen voortgang meer zal hebben, meldt de Tel. Ook de aanklacht, door den heer v. d. Lande gedaan wegens huis- vredebreuk, schijnt te zijn ingetrokken. Melk en boter. Volgens de Telegr. zal de Minister van Landbouw met ingang van 1 of 15 April de distributie en rantsoeneering van melk af- schaffen, terwijl dan de thans geldende ryks- bijslag op de melk komt te vervallen. Tegelyk met de melk zou op een van de bovengenoemde data de vrije handel in alle botersoorten worden hersteld, daar de buiten- landsche aanvoeren van vetten en de verwach- te vermeerdering van de melkproductie in de komende maanden een verdere rantsoeneering overbodig maken. Uitvoer van karwijzaad. Naar wij vernemen, zijn er onderhandelin- gen gaande tusschen een combinatie van han- delaren en de regeering, over den uitvoer naar Oostenrijk, Amerika en Engeland, van 160,000 tot 180,000 balen karwijzaad van 50 K.G. elk, van de oogsten 1916 en 1917, ter waarde van 6 a 7 millioen gulden. (N. R. Crt.) Belgische rentebetaling. De Moniteur Beige kondigt de hervalting aan van de rentebetaling op de slraLsschul- den, zoowcl van Belgie als van de Congo- staat, !mc1 ingang van 21 Februari jl. Over de uitbetaling van afgeloste of uitgeloote sltukkui its nog niets bekend. Uitlevering gelnterneerde duikboot. Maamdagmiddag om 3 (Uur heeft de Duil- sche onderzeeboot U B 6, die geruimen tijd jiier te lande gelnterneerd was en door Duitsdiland nog niet aan Engeland was uitgeleverd, Nieuwediep verlalen pm door twee sleepbooten naar Harwich te worden gesleept. Vlaamsche persstemmen. J. Hoste Jr. laat zich aldus hooren in Het Laatste nieuws: Het komt er voor de Vlamingen ecrsl en vooral op aan de noodige zelfstandige ont- wikkeiing te bekomen om hun volledig yolksrecht te la ten gelden cn het tot een hooger leven te brengen. In dit opzicbt moot Vlaanderen zich zelf in Belgie en (tojt heil van. Belgie oncindig meer desannexeeren dan Zeeuwsch-Vlaan deren en Xederlandsch-Limburg dienen ge- annexeerd. Men ga het volksleven na van Zecuwen en Nederlandsche Limburgers: overal geldt ihun ei gen taal in bestuur en gerechl; zij kunnen naar zes hoogescholen gaan, wiaar heft oaxderwijis in het Nederlandsch gegeven wordt, komen zij in het leger; zoo worden [zij nogmaalis in eigen taal opgeleid en be- volon. Kortom, Zeeuwen en Ned.-Limburgers zijn th.uis in Nederland^ ook door den ecrbied beltooxid aan hun taal. En die IVlamingen in IBielgie'? De vergelijking is niet alleen bedroevend, maar be- s diamond. De uitslagcn van het regiem, waaronder wij bier gebukjt gaarnt. zijn dan ook duide-, lijk. i In groote' gemeenten van West- en Oost- Vlaanderen zijn er landbo-uwers, die zich op vcrstandclijk gebied tevreden stellen met een weekblad in kreupele taal opgesteld. Tien kilometer meer naar het Noorden zijn er boeren die er een huisbibliotheek op niajhouden en vinden bij ben dagbladen af- trek, die in gan.sch Vlaannsch-Belgie wegens bun hoog gehai.te door gieen vijf duizend belangstellenden zouden gelezpn worden. Laten dc Belgische anncxionislen dan toch rfieit verder zoeken naar al de redenen om dewelke inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen en Nederlandsch-Litnburg met hun plannen [niet ingenjolmien zijn. Een dier redenen is, dat die inwoners de toestanden in Belgiscn- Vlaapderen kennen en er niet op gesteld zijn onde'rwezien, bestuurd en in het leger aangevoerd te wrorden in een taal, die de jhunne n i qt is. En alle andere beschouwingen daargetateni, het bewuste Vlaanderen, dat weet hoeveel fiet zelf le lijden heeft, eerbiedigt de mo- itieven. Binnenscheepvaart De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel,, gezien art. 1 (en 6 van de Biin- ncnscheepvaartwet 1918, gelet op art. 13 van zijn beschikking no. 59,X) van 4 dezer, af deeling crisiszaken, bureau vervoer (St.ct.) no. 29) heeft art. 13 van bovengenoemde beschikking als volgft aangevuld: f. de vragen, die hem door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel om- trenl de bijzonderheden van zijm vaarluig zullen worden gesteld;, voor de bevrachting naar waarheid te beantwoorden. Regeeringsbloem en -meel. Dc- Min. v. Landb. heeft bepaald, dat met ing. van 1 (Maaift zal worden venstiaan onder Regeeringsbloem een mengsel van 65 K.G. Alnerikaansche bloem en 35 K.G. bloeni ver- kregen door uitmaling op 80 pet. van een (mengsel van 20 K.G. buitenl. tarwe, 65 KG. inl. tarwe en 15 K.G. gedroogde aardappclen, en onder Regeeringsmeel20 pet. buitenl" tarwe; 20 pet. inl. tarwe; 30 pet inl. rogge; 15 pet. maismeel; 15 pet. gedroogde aardap pclen of poieder. De Min. v. Landb. heeft, onder intrekking van vroegere bescli., bepaald dat met ing. vajn 4 Maart zal gelden de volgende inkoop- prij's voor gemeenten bedoeld ,In art1. 3 Distrl;- butiewet 1916: Regeeringsbloem 46.45 en Regeeringsmeel 39.40 per 100 K.G. De nieuwe inkoopprijzen gelden voor aLle partijen, die op of my 4 Maart de fabrieken of molens verla'ten. Het verduurzamen van spek toegestaan. De Minister van Landbouw heeft bepaald, dat het verbod van verduurzamen van vleesch, alsmcde vail het vervoeren of af- J leveren van verduurzaamd vleesch (of ver- duurzaamde vleeschwaren) niet van loepas- sing is o;p speJk. De Belgische vrijmoedigheid. Renter seint uit Brussel: De Derniere Heure meldt, dat Belgie nog niet geantwoord heeft op de vragen, door de Nederlandsche Regeering aangaande zijn eisehen gesteld, orndat het allereerst op dit (punt overleg moel plegen met de igeallieer- den. Le Peuple, bet opgaan der Belgische so- cialistischie parlij, hevat een artikel van den heer YHegen, den wetliouder van Amster dam, het lid van de Nederlandsche Eerste Kanicr, over de eis'chen van Belgie. Vliegen schrijft: Indien ik imel de zaak ,'te maken hadj, zou ik beginnen alle terri- (torialc kwesties Qpzij le zelten en dan zou ik voor stellen: Voor Belgie volkonnen vrije vaart op de Schelde, met verplichting voor Nederland om de Schelde op hetzelfde dieptepeil te hou- den als de watervvegen van Rotterdam naar de zee. Toeste'mm ing om een kanaal van Antwcrpen naar Gladbaoh te graven door Nederlandsch Limburg, met recht voor Hol land om op zijn gr^ndgebied van dit kanaal gebruik te maken met dezelfde vrijheid als de Belgen van de Schelde. Voor Neder land het recht om naar zijn believen de Maas te kanaliseeren van Vise af tot aian' h.et pupt waar de Maas nog slechts Hol- landsche oevers heeft. Hollanders en Bel- igen zullen, heft recht hebben om dp Maas vrijelijk te bevaren en den plicht het kanaal van Antwcrpen naar Gladbach met de ge- kanalis-eerde Maas te verbinden. Op die ma nia' zal er een gcede waterweg van Luik naar Autwerpen gi-sriiapen zijm. Le Peuple zegt in haar beantwoording van Vliegen's betoog o.m. het volgende: Het Hollandsch-Belgische vraagstuk heystaat ion er zijn andere manic pen om het te bekij- ken dan van annexionistisch of desannexio- nistisch standpunt. Nedcrland|sch-Liniburg is Belgisch gewcest. Het werd gewelddadig door de groote mogendheden van Belgie af- gaseheurd in 1839 en dit ten spijt van de hartrocrende prolesten der bevolking. Het was een soorl van Hollandsch imperialip- toe, dat beWijst dat onze Bataafsche broe- ders goed vasthouden wal ze eenmaal heb ben. Zij hebben Limburg taehlig jaar be- houden. Men moet gelooven, dat hun over- heersching niet zoo ziwaar drukle, maar veeleer een gelukkige assimilatie was, orn dat na drie gesladiten reeds de gevoelens van gehechtheid aan jiel nieuwe vaderland zich met zpovcel kracht uiten als we dat constaleeren in Vliegen's brief. Nu weten wij te goed:, hoezeer dezie de Belgen lief- heeft en hoe hij hun partij tegen de Duit- schers heeft opgenomen om in zijn protest njet den weergakn van het gevoelen zijner landgenooten te hooren. Daarom spreken wij niet van desanncxatie, zooveel eerbied hebben wij voor de vrijheid der volken. Zou de vredesconferentie niet denzelfden indruk hebben, dan zou hot meesle wat ze zou kunnen eisehen zijm, dat aan onzje broeders; die bij Holland geannexeerd zijn, hum mee- ning gevfaagd zou worden en Vliegem be- weert met kraclit dat deze meening geen twijfel hoegenaatnd lijdt. De derde Nederlandsche Jaarbeurs. Onder het plechtig beieren der Domklok- ken is Maandaghiorgcn te tien uur de der de Nederlandsche Jaarbeurs geopend. Merr dan dpi end he' angstel lend a l^atx a in de groote Tivolizaal bijeengekomen om van dit voor Neerlands handel en Indus trie zoo gewichtige feit getuige te zijn. Na de openingsrede van den voorzitter, Mr. Dr. A. W. ,van Zijist, sprak de Minister- President Ruys de Beerenbrouck ongeveer als volgjt Nu voor de derde toaal de Nederlandsche Jaarbeurs staat geopend te worden is het mij een hoogst welkoine taak een woord namens de Regeering te mogen spreken. De Jaarbeurs schenkt gelegenheid aan de kleinc nijveren om zich aan de groot-iim- dustrie te spiegelen. Vprmen zij alien de sehakels van 6en keten, de saamhoorigheid van ons volk komt nimmer sterker nit dan wanneer van alle zijden het bloed niaar een hartader toevloeit. Ook de Nederlandsche Jaarbeurs kan het hare bijdragen, om, voor zoover dit nog noodig mocht blijlcen, zekerheid te schen- -keni, dat de elf Nederlandsche gewesteu zijn en 66n willen blijvtem. De hooge waardeeringl, die de Regeering ikoestert voor den (arbeid;, die ons hier te- zannai brengt, spreekl nochtans niet alleen uit woorden. Werd voor de (eerste Jaarbeurs een sub- sidie van /35.000 uit 's Rijks kas beschik- baar gesteld, dit cijfer is ten vorige jare tot f 70.000 verhoogd, terwijl over 1919 een bedrag van 80.000 is toegedacht. Voor de stichtmg van vaste gebouwen, die be- fjlcmd zijn de tijdelijke huisvesling le ver- vangen, zal de tschaijkisl een annuiteils-lee- ning onder hypothecair verband, tot een j bedrag van 1 (hiiULoen, beschikbaar stellen. Nu, naar wij ho pen eindelijk de alge- meene vurige verwachtipg staat bevredigd te worden en meer regelmatige toestanden allengs zullen in treden, zal het buitemland Nederland gereed vinden p'm zijn aloude plaats in den wereldhandel te hernemem. Deze instelling z,ij symbool van de taak die voor ons land is weggelegd: schakel te zijn in het wereldverkeer. v Met de innige bedey dat onder God's ze- gerp de derde Nederlandsche Jaarbeurs een nieuw tijdpcrk van geluk en van voor- spoedig gedijen voor pns volk moge inlui- den, verklaar ik ihaar geopend. (Luid ap- plaus). Een „draadloos" succes! Men seint uit Batavia aan de N. R. Crl. Op het gebiied van draadloos telegrafische gcameenschap heeft het station te Bandoeng eJen schitterend resultaat bereikt. Het is nl. over een afstand van 14.000 KM. in verbini- ding gewcest met Hr. Ms. Zeven I'rovincicn te San Franciscoi. Dit resultaat werd bereikt niettegenstaande zeer ongumstige omstandig- heden. De antennes van het station te Ban doeng waren nl- recht op Amsterdam ge- richit, zoodat het station Bandoeng onder een hoek van ongeveer 90 graden {noest wer- ken. Daarenboven had het, station te doeni met de lage scheepsantennes. Niettegen staande werd de genoemde afstand bereikt met een geluidsterkte van 200 eenheiden. Hicrdoor is weer eens bewezen, dat het Malabar-station te Bandoeng de grooitste af- standen kan verbinden. Onjuist bericht. Een dagbladbericht uit Parijs, dat de Ne derlandsche gezant een brief van de Konin- gin aan den Minister-president, den heer Clemenceau, zou hebben overhandigd; is; naar wij vernemen, onjuist. Wei heeft de gezant, ingevolge daartoe ontvangen lelegra- fisqhe opdracht van den Minister van Bui- tenlandscjhe Zakten, aan de Fransche Re geering, in naa|m' van die van Nederland; leedwezen uitgesproken naar aanleiding van den gepleegden aanslpg, met aanbieding van wens die n voor het spoedig en algeheel her- stel van den iheer Clemenceau. Petroleum. De Minister van Landbouw maakt liekend: 1. dat de bons 15 en 16 van de Rijks- Petroleumdistributiekaarten (groene kaarten) geldig zullen zijn yanf 1 Maart tot en met 15 Maart 1919, en dat op elk dezer (groene bons) geleverd zal worden 2 [liter petroileum. 2. dat de bons 15 en 16 van de Rijks- Petroleumdistributiekaarten (bruine kaarten) geldig zullen zjijn van( 1 ^laart tot en met 15 Maart 1919, en dat op elk dezer (bruine bons) geleverd zal worden 3 L'.tcr petroleum. 3. dat het verboden ,is af te leveren op bons, welker geldigheidsduur verstreken- of op bons, die nog niet geldig zijn. Nederland Belgie. Men meldt uit Brussel aan "tie N. R. Crt. I De bladen schijnen ongeduldig om het antwoord van Belgie op de npta van Neder land te kennen. Wij hebben aan een diplo- inaat gevraagd hoe het anlwoord uit zal vallen. Hij heeft geantwoord: Het bepaalt zich tot dusver tot de officieele mededeeljug (vain den tekst van de redeyoering, die mi nister Hijmans te Parijs heeft uitgesproken. Wat het vraagstuk in zijn geheelen olm- vang betreft;, dait is door de bondgenooten zelf aan een bijzlondere coininissie van tien leden onderworpen, waarvan er twee door de deelhebbende natie aangewezen worden. Zoodra deze conVmissie haar beraadsla- gingen geeindigd heeft, zal het resultaat daarvan meegedeeld worden ,aan Nederland dat van zijn kant een gevolmachtigde zal kunnen aanwijzen, belast met het onder- zoek van de idoor de intergeallieei'de com'mis- sje behandelde punten en de door deze commissie aangegeven oplosising. Nederland-Belgie. Uit het te Antwcrpen versehijnende Va derland De Nederlandsche pers misleidl sederi eenige dagen zijn puhliek over de ware be- teekenis die aan Belgie's vraag moet wor den gehecht. Zij wil het doen voorkomen alsof de Belgen het broederlijk onthaal1 in 1914 te willen vergelden door de zwartste on- dankbaarheid. Alsof het Belgische volk van een oinaantastbaar recht vrijwillig zou moeten afstand doen;. omdat het in uren van nood een gastvrijheid heeft genotem waar drie kwailt der bevolking dan nog dubbel en dik voor heeft betaald. De „Etoile" over de kewestie. Ten aanzien der herziening der verdra- •gen van 1839 en de verklaring van minister van Karnebeek in de Tweede Kamer, schrijft de Etoile: Minister Hijmans heeft voor de groote geallieerde mogendheden ver- schillejnde Belgische belangen uiteengezet. I D,il is een zaak lussdhen hen en oms tot het oogenblikfc dat het accoord met onze groote vrienden z6o ver is, dat gezpcht zal moeten worden naar een oplossing, waar- bij ook dc- Nederlandsclie belangen zijn be- trokken en hieromtrent zal geen beslissing kunnen worden genotnen, zonder dat Neeier- land gehoord wordt. Het blad voegt pr aan toe', dat de han ding., ten aanzien van Nederland aangeno- Jmeji, niet de juiste isbet is altijd onhan- dig wantrouwen te wekken door het voor ite stellen, alsof reeds een vafst beslluit ge- Inotmen is. De eisehen zijn nog niet gefor- emuleerd. Russische krijgsgevangenen. I Hejt ligt in de bedoeling Woensdag 3 Maart as. pit Rptte'rdahi1 per stoomscihiR Satita Fe, het laatste transport Rus sische krijgsgevangenen en andere It uBsen naar Dan(tzig te vervoeren. Het schi^ a®t geesoorteerd worden door een I'ranscti oorlogssdiip. Nederlanders in Duitsdiland. i Omian,ks de hooge loonen, kecreir dc laatste dagen vele arbeiders uit Duitsch- lagid terug', omdalt ,het er te onveilig is; vemeem't de Tel. Iu een viertal Duitsche koleirniijneK nabij de Nederlandsche grens is staking uitgebi'oken. Het zijn de mijnen van Als- dorff, Ke'mpchen;Lourweg en Vocard; in het Wormgebied. De arbeiders willen meer loon en wijziging van het arbeidsreglement. De staking omvait circa aditduizend man. De talrijke Nederlanders, die op die mijnen aan den arbeid zijn, blijven doorwerken icai zijn tijdelijk pp andere groeven te werk gesteld. 600-000 Engelsche soldaten over Rotterdam. Te Rotterdam is een Engelsche generaal met een staf van ongeveer 20 officiereft aangekomen. hi verband met de lemohi- lisajtie van hot 2e Engelsche leger. De 600.000 man, waaruit het leger bestaai en die vermoedelijk door vrywilligers vervan- gen zullen wordeni, zullen in Itijnschepen, van het front vervoerd worden naar de Lekhaven, waar de zeeschepen gereed zul len liggen om ben zoo mogelijk onmiddel- iijk in te nemen en naar Engeland te ver voeren. De Engelsche regeering heeft de loodsen New Orleans en Calfesten aani de Lekhaven gehuurd van de Holland-Ame- rika-lijn, om daarin de soldaten te huis- ve^ten,, Indien het geval zich yoordoet dat zij (moeten wachten o(p [de komst van de zeeschepen. De soMaten nemen wapemen mee. Amerikaansche soldaten over Rotterdam. De correspondent van de Times bij) hcl Amerikaansche leger te Koblenz meldt Dc soldaten hiier spreken over den moge- lijken terugkeer naar Amerika van twee tier bes'te di.vlisies, de tljste en de 32ste; die thans tot het bezettingisleger behooren. Ik verneem dat hun terugkeer waarschijn- [lijk niet voor [half April zal plaats vinden. Denkelijk zullen de.ze troepen zonder wa- pens den Rijn af naar Rotterdam gezong den worden. Steunregeling voor de Rijksambtenaren. De Regeering heeft ingediend een aantal wetsontwerpen tot wijziging en verhooging van alle hoofdstukken der Staatsbegrooting mi van de begrootingen der Staatsbedryven, in verband met een nieuwe steunregeling voorde Rijksambtenaren. De vraag aldus luidt het in de toelich- ting op deze wetsvoorstellen hoe, nu de voi le salarisverhooging zou worden uitgekeerd, kan worden gekomen tot een billijke steunre geling, is voor de Regeering, ook na de beant woording van de schriftelijke vragen, welke de heer Boumans in September 1918 heeft ge steld, een punt van overweging blijven uitma- ken. Deze nadere overweging heeft er toe ge- leid, dat zij haar standpunt in deze tot op ze- ker hoogte heeft gewyzigd, en wel op grond van de volgende overwegingen. Voorop sta, dat doel van een duurtebijslag moet zijn het geven van een steun, die aan belanghebbenden mogelijk maakt om, zij het op zuinige wijze, hun levensstandaard van vroeger ongeveer te behouden. Het karakter van een belooning voor diensten heeft de duurtebyslag nimmer gehad. Ook voor 1919 mag, naar het oordeel der Regeering, niet verder worden ge- gaan. Het gestelde doel wordt door de toeken- ning van de salarisverhooging tot 100 van hetgeen de salariscommissieStork voorstelde, niet steeds bereikt Daarbij is men immers al leen uitgegaan van de gedachte, een juiste be looning voor de diensten der ambtenaren toe te kennen. Met meer of minder bezwarende levensomstandigheden is daarbij geen rekening gehouden. Aan den anderen kant zou het evenzeer on- juist zijn, als hoofdbijslag een percentage van het nieuwe traktement toe te kennen zonder rekening te houden met het bedrag dat de be langhebbenden meer aan traktement dan vroe ger ontvangen. Het mag toch niet uit het oog worden verloren, dat de salarisverhooging praktisch zich als steun doet gevoelen. Op grond van deze overwegingen heeft de Regeering gemeend het volgende stelsel te moeten aanvaarden. Zij is daarbij van de gedachte uitgegaan, dat een vermeerdering van het oude salaris voor

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1919 | | pagina 1