ZAAITARWL ZAAIROGGL Handelsber sch ten. ftwatergetij te Ter Nenzea 8EMEN80E SERICHTE^T Biriohteii. BURK£RL1JKE STAND. G. KL0UWERS, hechteakbpl Z*dan»mdrijt. «e-atariijk apeelgoed. Inval is een upaelhol. Vrjjdagnaaht heeft de Amsterdamseke politie wederom een inval in een speelhoi gedaan. Om 2 uur droag de politie in een peraeel in de Scheepmaastraat binnen. Daarin warden een Iwintig personsn aan_ getroffen, vast wis er tien naar een pohtie- bureau warden overgebraaht. Jaarwedden gemeenta&oi htaaaren. Logger vergaaa. Ch»f yaa den ge**ralen staf. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. GEMEENTERAAD VAN AXEL. HOEK. We3ero» af fee WILHELMINA IMPERILS MILL10EN ROODHAF JAPBA geven PETKUSER ZEEUWSCHI SCHLANSTADTUU W1MTERG1RS1. Zoowel to velde als op pa?tg gakeard. Het is gewenscht met het aeg ep forisa- liteiten tgdig te feestellen. Rotterdam, 9 Dee. 1918. VEEMARKT. De aanvoer bestond uit 28 yette runderen, 38 varkens, 439 scha- pen en lammerea, die alle tegen taxatie- prgs door de regeering werden overgeno- mes, met uitzondering van enkele afge- keurde varkens. DISSS. Voorm. NaHfc. Vriidagmiddag wer^ voor de rechtbank Maastricht behtndeld de uitge»t»N« zia; wen dea directeur vau hot LnvenBtmddelen- bedriif te fiygaishovda, beklaagd van on- gajbare handrlmgea t.geaorer vrouwen en meisjas, die op k.t kaatoor *oesUn w«en flet 0. M. achtte het ten U»te gelegde wettig en oysrtuigend bew«#n. Met be- siistheid. drong hst 0. M. er op nice in vrgheid te stell«c, anders gaat hg morgen weer in functie (de directeur is nog niet ontslagcn) en einchte twee jaren ge- vangenisitraf. De yerdediger vraagt de lnvrgheidituUmg van bekl. Nadat de rechtbank in raadk&mer is geweest, besluit zg, dat vsor da idvuj- heids\elling geen termen aaawezig zgn. De rechtbank wees dadeljjk vonms. V\ egens overtrading van art. 246 ward b«ki. vaioo;- deeld tot drie maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarmt, terwgl de g#?an- genhouding beyolen wordt. Terwhl <te boschwachter F. van dei b te Mierlo met zijn vroaw afwszig was, wistea 2 kiaderen een geladem geweer te bemachtigen. Terwgi zg daarmee aan het speiea waren is het geweer afgegaan met het noodlottig gevoig, dat de hand van het 7jarig dochtertje afgeschoten is en de kogei in de keel it doorgedrongen. Den inspecteur, met de agentcn, die he* yergezelden, werd aanvaakelijk de toegang gevveigerd, daar hij niet yan een oevel voorzien was. Sij po3teerde zien daarop voor de daur, om.iedereen die in den loop vau den nacht naar buiten mocht komen, te arresteeren. -De spelers begsnnen daarop met fle3- schen en biergla®8D naar de politie te werpen, waarop een der agenten esn re- vaiverschat loste. Daarop kwam de troep naar baiten De speiers weriem naar hat politiebureau Singel overgebraeht. waar een instructie onniiddellgk werd geopeatf. Door het hevige verzet van den eigenaar, ■die de politie met een revolver bedreigde en hen noodza&kte het kuii te verlateo, konden de acderen niet gearresteerd worden. 's GRAVENHAGE »ij het departement yan Binneelaudsche Zaken is, naar wg ver- nemen, in voorbereiding de sa»ensteiling eener Staatscommissie ter onderaoek van de traetementen van de ambtenaren en beambtee in gemeentedienst. Deze eerflmissie zal, naar wij voorts vernemen, iagesteld worden onder voorzittersehap van den hoer P. J. Raag- tnakers, oud-secretarisgeneraal van de Sgksverzekeringsbaak, tkaus lid yaa den Raad va« Toezicht op die Bank, terwglin hst Sedental van de commissie verschillesde boBden van gemeente-ambtenaren en be- aiaioten en gameente-overheidspersonesl anllen eitting hebben. Aas ket Departement van Buitenlandsche Zaken is kericfet ontvangen, dat de Seder), logger Rik nabg Kaap Beifleur vergaan is. De bemanning is gered. Yerdere bgzonder- heden ontbreken. Bg Kon. bes!*it is tot chef van den generalen ataf benoemd de heer Luitenast- generaal W. F. Pop, thans sous-chef. der land tot een geheel te houden en weder tot bloei te brengen, opdat wij, oruler Gods on- raisbaren zegen, een goede volkswelvaart mo- gen tegemoet zien. (Krachtig applaus). De voorziter stelt thans voor, waar alge- meene instemming met deze woorden blijkt, het volgende telegram te zenden aan Hare Majesteit de Koningin: „De gemeenteraad van Ter Neuzen, m ver- „gadering bijeen, stelt er prijs op, Uwe Maje- „steit de verzekoring te geven, dat ook' hij, „evenals nagenoeg de geheele bevolking dezer „gemeente, zich een voelt met Uw Huis en de „bevolking van Nederland. „Hij betuigt zijn onwankelbare trouw aan de „wettige regeering des lands, onder wiens lei- „ding en zorg hij wil blijven -behooren en „wenscht Uwe Majesteit en jdaar Iluis bij „voortduring Gods bijstand en zegen toe. „Ter Neuzen blijve met Nederland onder de „noede van Uwe Koninklijke Regeering". Dit voorstel wordt onder luide bravo's aan- genomen. De heer De Jager: Met mgenomenheid heb ben we kennis genomen van het voorstel van burgemeester en wethouders. Volkomen kun- nen we ons vereenigen met het zenden van een telegram van aanhankelijkheid aan onze lands- vrouwe. We spreken daarbij den wensch en de bede uit, dat de Heere Haren troon steune en schra- ge. Hij doet het, tot in lengte van jaren, tot zegen voor ons volk, het land en de besturen. Hij geve Haar wijsheid en kracht, om over- al in deze woelige en ernstige dagen de ten- gels van het bewind in handen te houden en we bidden Haar toe, dat het drievoudig snoer, God, Nederland en Oranje, nxmmer worde verbroken. Ik stel voor, dat de raad, staande uitspre.-ce: „Leve onze dierbare Koningin!" Onder hoera-geroep werd aan dit voorstel voldaan. Alsnu komt aan de orde: 1- Vaststelling notulen. De voorzitter herinnert, dat in de vorige vergadering is besproken, om de notulen van eenige der laatstgehouden vergaderingen, die in concept zijn ingezonden, ter lezing te leg- gen voor de leden en deze daama vast te stel- len. Hij vraagt of de leden die thans wenschen vast te stellen. Van buitenaf heeft hij gehoord, dat er niet veel gebruik van het lezen der no tulen gemaakt is en dit is dan ook oorzaak, dat hij niet een definitief voorstel tot de vast stelling durft doen. Wat wenscht de raad? De heer Van Hasselt heeft hetgeen omtrent dat ter lezing leggen was besloten niets juist begrepen, hij heeft althans niet veel van de concept-notulen gezien en zoude vaststelling nog liever eens aanhouden tot een latere ver gadering- Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Vergadering van Vrijdag 6 December 1918, des namiddags 2% uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: A. Visser, E. H. T. van Borssum Waalkes, J. J. de jager, R. Scheele, M. Eijke, D. Scheele, L. T. van Has selt, G de Ridder en H. J. van den Ouden. AJwezig de heeren: J. de Bruijne, R. E. G. Nolson, L. J. Geelhoedt en J. de Feijter. De voorzitter opent de vergadering en deelt mode, dat de heer Nolson bericht heeft ge- aonden wegens ongesteldheid de vergadering niet te kunnen bijwonen en de heer Geelhoedt wegens de ernstige ziekte van zijn zoon. Vervolgens zegt de voorzitter het volgende: Mijne Heeren! Sedert onze laatstleden gehouden vergade ring heeft er eene algeheele verandering plaats gehad in het wereld gebeuren. Hoewel toen reeds de hoop in het hart leef- de, dat er spoedig verandering zou komen, toch durfde niemand gelooven, dat het zoo na- bij was. Door den wapenstilstand kwam er een einde aan den niets sparenden wereldoorlog. Hare Majesteit de Koningin en de raads- lieden der Kroon die Haar bijstonden, heeft ons buiten den krijg weten te houden, zoodat wjj op verre na niet hebben geleden, wat el ders werd doorgemaakt, al is er door onze bevolking veel ontbeerd en leven wij nog on der de gevolgen, waarvan velen den druk on- dervinden. Hoopten wij alzoo spoedig op eenige verlich- ting van dien druk, helaas, door het onverant- woordelijk drijven van een enkelen leider zou- den wij in een revolutie-avontuur zijn gewor- pen, doch waarvoor wij onder Gods Vaderzorg en het krachtig optreden van de regeering voor bewaard zijn gebleven. Toch heeft deze beweging er toe bijgedragen dat het overgroote deel der bevolking opnieuw zijn trouw en aanhankelijkheid heeft betoond, aan onze geeerbiedigde Koningin, en Haar Huis, waarmede men zich een heeft gevoeld in de ure des gevaars. Geve de Almachtige en getrouwe God Hare Majesteit, benevens de raadslieden der Kroon wijsheid en goed verstand, om land en volk door al de moeilijkheden heen te leiden, Ne- Ingekomen stukken. a Een schrijven van het Propaganda-bu reau van den Bond van Nederlandsche Onder- wijzers, welke, in opdracht der op 16 Novem ber 1.1. te Middelburg gehouden vergadering de navolgende motie toezendt, met verzoek, daaraan wel de welwillende aandacht te willen wij den. De motie luiat als volgt: De vergadering van Zeeuwsche onderwijzers, gehouden op 16 November 1918 in de Soceteit te Midelburg, bijeengeroepen door den Bond van Nederl. Onderwijzers; gehoord de circulaire voor de vaststelling der onderwijzersjaarwedden door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 25 October j.l. aan de gemeentebesturen verzonden; gezien het feit, dat Gedeputeerde Staten daarin de gemeentebesturen de vrijheid geven de jaarwedden, na 1 October 1917 vastgesteld te verlagen; van oordeel, dat het de plicht van Gedepu teerde Staten ware geweest alles te doen om de salarissen der onderwijzers op een behoor- lijk peil te brengen; dat daarentegen dit College de gemeente besturen aanspoort om de aan de onderwijzers rechtmatig toekomende uitkeeringen, volgens de Wet van 23 Februari 1918, geheel of ge- deeltelijk in de gemeentekas te houden; spreekt over deze daad van Gedeputeerde Staten haar meest scherpe afkeuring uit; en dringt er bij de gemeentebesturen op aan. deze wenk van het College niet op te volgen, doch integendeel de salarissen der onderwij zers, zonder daarbij de Wet van 23 Februari in rekening te brengen, afdoende te regelen. De voorzitter stelt voor, dit stuk, als zijnde ongezegeld, ter zijde te leggen. Bovendien is de motie ook niet op deze gerneente van toe- passing, daar de jaarwedden van het onder- wijzend personeel zijn geregeld zonder in aan- merkingneming van de Wet van 23 Februari 1.918. t Met algemeene stemmen wordt het voorstel aangenomen. b. Een schrijven van het bestuur der ver- eeniging „Ambachtsschool voor Hulst en om- streken" waarin dit zijn besten dank betuigt voor het te harer kennis gebracht raadsbesluit van 7 November 1.1. tot verhooging der aan die vereeniging toegekendfe subsidie. Aangenomen voor kenisgeving. c. Een schrijven van de commissie tot we- ring van schoolverzuim te Ter Neuzen, kom, die verVaart, met vaaidc cring te hebben ken- is genomen van het raadsbesluit van 7 No vember 1.1., om de begrooting dier commissie voor 1919 goed te keuren, waarmede gepaard gaat wijziging van het Huishoudelijk Regle- ment, wat betreft de verhooging van het pre- sentiegeld voor de leden en van de vergoeding voor den secretaris. De commissie zal niet in gebreke blijven ha re werkzaamheden ijverig en nauwgezet te vervullen. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een schrijven van het bestuur van de Vereeniging tot Ziekenverzorging te Ter Neu zen, dat beleefd dank betuigt voor de door den gemeenteraad in de vergadering van 7 No vember genomen beschikking, om aan de ver eeniging voor het jaar 1919 eene buitengewo ne subsidie van f 1000 toe te kennen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van I. de Groot, die ver- klaart, de voorwaarden, in de vergadering van 7 November 1.1. gesteld voor aansluiting zijner ambtswoning als hoofd van school C, aan het rijkstelefoonnet, aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van M. Eijke, die daarbij aan de gemeente Ter Neuzen, ter versiering van de raadszaal aanbiedt een stamboom van het Huis va Oranje-Nassau, tevens als bewijs van, aanhankelijkheid en trouw aan ons zoo dierbaar Vorstenhuis. De voorzitter stelt namens burgemeester en wethouders voor, dit geschenk onder dank- betuiging te aanvaarden en in de raadzaal op te hangen. Hij deelt mede, dat van de familie Eijke ook nog een schilderij is ontvangen voor versiering der burgemeesterskamer. Het voorstel wordt met algemeene stem- men aangenomen. (Wordt vervolgd.) Vergadering van Dinsdag 26 November 1918, des voormiddags 10 uur. Voorzitter dw heer L. J. den Hoilanasr, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. Lamaitre, F. van Driel, J. M. Oggel, J. de Kraker, F. Dekker, J. Smies, J. de Feijter en M. Wolfert, benerens de Secretaris. Afwezig de heeren: A. E. C. Kruijsae, W. Dieleman en P. Dekker. (Ysrvolg.) Art. 7. Medische instrumenten, verplegings- artikelen en alle waren, waaraan een zieke be- hoefte kan hebben, mogen op de uren, waarop het verboden is een winkel voor het publiek geopend te hebben, in alle winkels worden ver- kocht en afgeleverd, indien aan den winkelier wordt overgelegd een schriftelijke verklaring van een geneeskundige, dat oogenblikkelijk behoefte is aan hetgeen in die verklaring wordt genoemd. Art. 8. Het venten op den open'oaren weg, behalve met drukwerken, dranken en kleine eetwaren, is verboden op de uren, waarop het verboden is Winkels voor het publiek geopend te hebben. Art. 9. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd bij openbare kennisgev'ng een al dan niet voorwaardelijke oniheffing te verleenen van de verbodsbepalingen dezer verordening: a. algemeen ten aanzien van alle winkels, voor enkele in die kennisgeving aan te wijzen dagen of gedeelten van dagen; b- ten aanzien van alle winkels op een ten- toostelling, fancy-fair of andere soort- gelijke inrichting van tijdelijken aard voor een in die kennisgeving vast te stellen tijdperk. Art. 10. Overtreding van de bepalingen de zer verordening wordt gestraft met hechtenis van ten boogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Art. 11. De op, poring van overtreding de zer verordening wordt opgedragen aan de ambtenaren en beambten van de gemeente- politie. Art. 12. Deze verordening kan worden aan- gehaald onder den titel van „winkelverorde- ning." Art. 13. Deze verordening treedt in wer- king op den 3den dag na dien, waarop zij zal worden afgekondigd. De Voorzitter merkt op, dat wel in begin- sel is besloten tot het vaststellen eener veror dening op de winkelsluiting, in verband met het ter zake ingCkomen adres, doch vraagt zich af, of het, nu de oorlogstoestand eerlang achter den rug zal zijn, nog wel noodig is. De heer Oggel meent, dat het verlangen van de winkeliers niet bepaald is ontstaan wegens den oorlogstoestand, maar in het algemeen op dat zij ook eenige rust kunnen genieten. Nu zal men wel zeggen, ieder kan zijn winkel sluiten als hij dat wenscht, maar in de prak- tijk is dit toch anders, want als een concurrent niet sluit, is een ander ook verplicht zijn win kel open te houden, om zijn klanten niet te verliezen. De Voorzitter stemt tee, dat dit wel zoo is. Hij merkt echter op, dat het eluiten des avonds te 7 uur, wellicht wel te vroeg is. Adressan- ten zijn zelf ook later gekomen met de mede- deeling, dat ze liever een half uur later zouden sluiten en des Zaterdags om 9 uur. Meerdere leden stemmen toe, dat 7 uur wel wat vroeg is en dat onderscheid zou behooren te worden gemaakt tusschen de zomer- en de wintermaanden. Overgegaan wordt tot artikelsgewijze be- handeling. Met algemeene stemmen wordt besloten in artikel 1 te bepalen, dat de winkels gedurende de maanden November, December, Januari en Februari zullen mogen open zijn van des mor- gens 5 tot des avonds 7 uur en de overige maanden van des morgens 5 uur tot des avonds 8 uur, en des Zaterdags van 's morgens 5 uur tot's avonds 9 uur. Voor de toepassing van deze verordening worden barbierswinkels en kapperssalons niet als winkels beschouwd. De heer Oggel merkt op, dat volgens arti kel 11 alleen de gemeentepolitie wegens over treding proces-verbaal zou kunnen opmaken en acht het gewenscht, dat ook de rjjkspolitie toezicht kan houden. De Voorzitter zegt naar aanleiding hiervan, dat het gemeentebestuur feitelijk aan de rijks- politie geen opdracht kan verstrekken, doch geeft in overweging om alsdan te omschrijven dat het opsporen van overtredingen is opge dragen aan de ambtenaren en beambten van de politie. Dan is het een algemeene opdracht. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. De verordening wordt hierna vastgesteld met 8 stemmen tegen 1; voor stemmen de heeren Wolfert, Smies, Van Driel, Oggel, De Feijter, De Kraker en Lamaitre; tegen stemt de heer F. Dekker. merking kunnen komen, daar men van mee- ning is, dat ingezetenen in deze moeten voor- gaan. Aangezien er maar 4 woningen besehik- baar zijn (die in de Oude wijk zijn bestemd voor de gezinnen die thans in de ziekenbarak yerblijven), is besloten, de vier woningen onder de 13 gegadigden te verloten. Bij de verloting worden de woningen in de volgende orde toegewezen: P. van Waes, F. Sijs, wed. Van Hoom en P. Goossen. Voor het geval er zijn, die eventueel niet meer in aanmerking wenschen te komen wijst de loting aan, dat de overigen in de volgende orde aan de beurt komen: M. den Engelsman, II. van den Bosch, Van den Hil, A. F. Schie- man, P. C. Deij, D. van Soelen, Joz. de Koejjer, C. Rin en M. Faas, 10. Reclames hoofdelijken omslag. De Voorzitter deelt mede, dat in de verga dering met gesloten deuren omtrent ingeko men reclames tegen den hoofdelijken omslag is beschikt als volgt: Gehandhaafd zijn de aanslagen van C. A. Faas, G. A. E. d'Hooge en Adr. van Drcn- gelen. Verlaagd zijn: C. Hamelink van de 9e naar de 5e klasse en G. N. de Boeck van de 12e naar de 8e klasse. 11. Gebouwtje voor het distributiebedrijf. De Voorzitter deelt mede, dat er een aan- schi'ijving is gekomen, dat de menschen die naar het kantoor van het distributiebedrijf ko men, niet in de open lucht mogen staan wach- ten om geholpen te worden. Door Burgemees ter en Wethouders is in verband daariiiede overwogen, het plaatsen van een gebouwtje voor den ingang van het kantoor, op de Markt. Nu is het spreker gelukt, de beschikking te krijg en over een der keeten die gebruikt zijn door de militairen. Die keet kan plaats ver leenen aan ongeveer 60 menschen, terwijl er ook een kacheltje in geplaatst kan worden. Het zal wel niet strekken tot verfraaiing van de Markt, als die keet tegen het brandspuithuis moet worden gezet, maar we hop en alien, dat het maar van tijdelijken aard zal zijn. Het is zeker de voordeeligste en beste oplossing. Voorts ligt het ook in de bedoeling bons enz. af te geven in de buurtschappen Spui, Kijkuit, de Sassing en misschien ook aan de Steenovens. Daardoor wordt het kantoor in de kom niet alleen ontlast vaji drulrte en bestaat er minder kans dat de menschen lang moeten wachten, maar bovendien is dit ook een groot gemak voor de menschen uit die buurten, die dan geen langen weg naar de kom behoeven af te leggen, wat voor hen vooral tegenwoor dig, met de vele ziektegevallen bezwarend is. De heer Oggel vraagt, of de rijweg op de Markt door het plaatsen van dat keetje niet zal belemmerd worden. De Voorzitter anwoordt ontkennend; het is uitgemeten en er kan een voertuig passeeren. De keet moet tegen het brandspuithuis ge plaatst worden. Dat zal wel licht benemen in het kantoor, maar dan moeten de lampen maar ontstolcen worden. De heer Smies oppert het denkbeeld, dat de tent misschien een paar meter van het gebouw zou kunnen geplaatst worden en een gang naar den ingang van het kantoor gemaakt. Misschien bleef er dan licht genoeg. De Voorzitter zegt toe, dat zal worden na- hoe de zaak het best kan worden gegaan, opgelost. Niemand hierna het woord veilangence, sluit de Voorzitter de vergadering. 8* Huren van grond voor noodwoningen. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, den grond waarop de 4 noodwoningen op het Plaatje zijn gebouwd, te huren. De huurprijs bedraagt f 8 per are en gaat In op 7 October 1918, terwijl zij kan ein- digen 3 maanden nadat de huur wordt -opge- zegd. De eigenaar is ook wel bereid den grond te verkoopen, maar spreker weet niet voor welken prijs. Het komt hem het best voor, den grond maar te huren. De heer Oggel zou alvorens hierover beslist wordt, toch wel wenschen, dat onderzocht werd, voor welken prijs de gemeente de grond kan koopen. Nadat de Voorzitter geeft te kennen gege- ven, er geen bezwaar tegen te hebben, dat onderzoek te doen, en de beslissing in verband daarmede aan te houden, wordt met algemee ne stemmen besloten, deze zaak aan te houden. 9- Verhuren van noodwoningen. Voor de behandeling van dit en het volgend punt der agenda, wenscht de Voorzitter over te gaan tot het houden eener vergadering met gesloten deuren en schorst de openbare ver gadering. Bij het weder openbaar worden der verga dering is de heer De Kraker niet meer aan- wezig. De Voorzitter deelt mede, dat van de inge komen verzoeken voor eene noodwoning naar het oordeel van den gemeenteraad 13 in aan- TS® NEUZEN Buwelijks-foltrskkingen. 5 Dee. Jacobus Allaart, oud !6 j., jm. en Jacobs. Huijsssn, oad'25 j., jd. Cornelius Johannes Tan Ham, oud 25 j., jm. en Adriana Dubbtldam, oud 27 j., jd. Seboorten. 4 Dee. Augustinus Petrus Mane, z. ran Jacobus Bernardus van Waes en ran Auguste Prudeatia de Waele. Overiijden. 1 Dee. Jozef Pbilomena Veldens, oud 19 j., z. van Willebrordus en ran Stephania Maria De Group, overl. 2 Dee. Frederik Francois Bodewes, oud 1' m., z. ran Gerardus Bernardus en van Neeltje Boaze. Wilhelmina Anna Biemens, oud 7 m., d. ran Jacobus ea van Catharina Wilhelm. 3 Bee. Jacobus Pieter Crinse, oud 9 m., z. van Pieter Jacobus Janms en ran Johanna Sara ran Doeselsar. Jam Jacobse, oud 23 j., z. ran Lein en van Meeltje de Bree, beiden orerl. 4 Dec. Augustinus Petrus Marie ran Waes, oud 4 u z. ran Jacobus Bernardus en ran Auguste Prudentia de Waele. Jan ran Yark, oud 13 m., z. van I zaak en ran Anna ran Diggelen. Cornelia ran der Meulen, oud 68 j., echtg. van Pieter Rmders. 6 Dec. Pieternella Anna Harms, OHd 2 m4. van Reinier en ran Maaike Kuine Dooms. 7 See. Wil helmina Elisabeth Moens, eud 6 j d, van Jan Ilendrik en ran Janna de Kraker. AXEL. Huwslijks-aangiften. '21 Nov. AldertGerritVlaamder, oud 29 j., jm. en Adriana Dieleman, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingea. 21 Nov. Cernelis Lam- bertus Rinn, eud 30 j., jm. en Catharina Simons, oud 26 j., jd. Geboorten. 16 Nor. Johannes, z. van Adriaan Thielen en ran Catharina Versteeg. 20 Nor. Pieter, z. ran Ilermanus Dieleman en van Martina Dees. 25 Nor. Hendrik, z. van Jacobus de Ruijter en ram Anthonma van Luijk. 27 Not. Joslas, z. rail Andries ran Dixhoorn en ran' Jasneke Koster. 28 Nor. Jacob, z. ran Andries Jacobus Hamelink ess ran Diaa den Engelsman. Orerlijdem. 16 Nov. Christina Dobbelaar, oud 73 j., wed. van Charel Verberkmoes. 17 Nor. Pietsrnella Janssen, oud 58 j., wed. van Jacob Hamelink. 20 Nor. Janna Brakman, oud 7 j., d. ran Jacobus en van Levina do Bruyne. 21 Nov. Pieternella Maria Stout- hamer, oud 22 j., d. van Marinus en van Franyoiso do Koeyer. 22 Nov. Johannes Appel (ran Vlissingen), oud 24 j., z. van Johannes Hendrik en ran Johanna Maria Bencker. 23 Nor. Willesa Roinier de Bruijne, oad 32 j., echtg. ran Leentjn Meyer. 26 Nov. Elisa beth de Doelder, oud 81 j., wed. ran Jacobus Adrianus Oole. Wilhelmina Dieleman, oud 48 j., echtg. ran Pieter Rouw. Janneke Kolijn, oud 25 j., d. van Jozias en ran Dina de Putter. 27 Nor. Andries Cornelia ran Espen, oud 28 J., echtg. ran Johanna Rouw. 28 Sot. Debora de Tisser, cud 35 j„ echtg. ran Jacobus Dirk Hamelink. Pieter Diolemtfn, oud 8 d., ran Hermanns en van Martina Bees. 30 Nov. Elisabeth Hamelink, oud 16 j., d. van Karel en ran Adriana OrerdnlTe. Huwelijks- aangifton. 7 Nor. Thomas de Earn, oud 23 j jm. en Sara van Rermon, oud 21 j., jd. Huwelyks-reltrekkirigen. 7 Nor. Marinus de Ridder, oud 2A j„ jm. en Lerina Tollenaar, oud 20 j., jd. 14 Nor. Willem Wagenaar, oud 23 j., jm. en Maatje Buijze, oud 23 j jd. 21 Nor. Thomas de Kam, oud 24 j., jm. en Sara ran Hermon, nud 21 j., jd. Geboorten. 6 Nor. Lerinus, s. Blaeij en van Adriana de Feijter; Overlijden. 4 Nor. Jan ran der Peijl, oud 26 j., z. van Jan en ran Jacomina Meertens. 5 Nov. Iman Klaassen, oud 23 j., z. van Benjamin en van Maria 't Silde. 11 Nov. Janna Maria van Es, oud 35 j., echtg. van Louis Verstraaten. 14 Nor. Maria Laport, oud ~81 j., echtg. ran Guljaam de Regt. 20 Nov. Marinus de Blaeij, oud 19 m„ z. ran Lovinus en ran Adrians de Feijter. 22 Nor. Maria Dobbelaar, oud 4 m. d. van Pieter en van Jacoba Cornelia Stout- hamer. 24 Nov. Jacobus Jansen. oud 5 m., z. van Jan en van Neeltje Miehielsen. 26 Nor. Pieter Willesa Hamelink, oud 20 j., e. van Jan en ran Jnco- rnina Pieternella Zegers (orerl.). 27 Nor. Janneke Baijie, eud 59 j., echtg. ran Leendert van Oosten. KOEWACHT. Huvvelijks-roltrekkingen. 8 Nov. Alphonsus De Smet, oud 40 j weduwn. en Bertha de Bourse, oud 28 j., jd. Geboorten. 4 Nor. Honore, z. van Arthur Jose- phus de Letter en ran Irma Cornelia Van Couteren. 9 Nor. Aloijsius Theophilus, z. van Bruno August Aper en van Delphina de Munter. 12 Nov. Fran- ciscus, z. van Aloysius Swartele en van Alberta Gijsel, 19 Nov. Anna Maria, d. van Joannes Carpentier en van Josephine de Vliegher. 26 Nor. Germaine, d. van Gustaaf Hoogewijs en van Margaretha Mattbijs. Overlijden. 9 Nov. Emma van Hocije, oud 42i j-, echtg. van Alphonsius Sturtewagen. 10 Nor. Lucien Theophile De Maeyei, oud 2 j., z. van Cyrillus en van Maria Louisa de Vliegher. 11 Nov. Leonia Bicqee, oud 34 j., echtg. van Prasperius de Yo». 12 Nov. Leontine de Caluwe, oud 20 j., d. ran Camille en van Eulalia Herwegh. 13 Nov. Arthur Henri Marie Ysebaert. oud 38 j echtg. van Eugenia Maria Aerts. Achille Heykans, oud 1 j., z. van Cornelis en van Maria Emelin Elegeest. 14 Nov. Anna Maria Kant, oud 15 j.. d. van Petrus en van Elisabeth Rotthier. 17 Nov. Anna Pbilomena Louisa d'Hooghe, oud 28 j., echtg. van Prudent van Goethem. 18 Nov. Henricus de Vliegher, oud 7 m., z. van Cornelius en van Julia de Jonghe. Aloysius bwartele, oud 47 j., echtg. van Alberta Gijsel. "19 Nov. Augusta Coone, oud 41 j., echtg. van Alphonsius de Schepper. 20 Nov. Alphonsius de Yleesehouwcr, oud 22 j.. z. van Aloysius en ran Leontine v. Waesberghe. 21 Nov. Emma Pharailde de Yliegher. oud 30 j., echtg. vail Engelbertus de Bruyne. 22 Nov. Albertas Plaquet, oud 6 sta., r. van Francies en van Josephina Kegels Pbilomena van den Berghe, oud 55 j., echtg. van Antonius de Caluwe. 25 Nov. Aloysius Llegeert, oud 1 j., z. van August en van Maria Beaurain. Leonia Maria Rombaut, oud 25 j., echtg. van Cam- inillus de Roover. 26 Nov. Maria de Paepe, oud 3 m., d. Tan Leo en van Augusta de Vleevchouwer. 37 Nov. Aloysius Theophilus Aper, oud 18 d., z. van Bruno en van Delphiaa de Munter. Josephus Augustus Leopoldus de Schepper. oud 17 j., z. van Dorninicus en van Maria Z war tele. Maria Camelia Elegeert, oud 7 m., d. van August en van Maria Beaurain. 29 Nov. Alfons Lernmen, oud 29 j., z. \an Josephus en vail Marie Buysse. 30 Nov. Albertus Behiels, oud 30 j., z. van Benedictus ea van Coleta Yalent. August Verstraten, oud 3 rn., z. van Alf c* van Maria Annaert. OYEU9LAG, Geboorton. 27 Nov. Coril Hypoliet, z. van Theo philus Audeuaord en vau Emma'Maria van Renter- ghem. Overlijden. 19 Nov. Steph&nus Chinitor, oud 91 weduwn. van Pietronella Christiaans. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 2 Nor. Albert Gustavo Marie Pa'lmans, oud 36 j., jm. ea Maria Sophia Yer- moet, aud 36 j., jd. r Huwelijks-voltrekkingeu. 7 Nov. Charles Louis Boon, oud 28 j., jm. en Leontine Marie Willems, oad SI j jd. 30 Nov. Emile van Lent, oad 27 i., jm, en Johanna Ebrina Yerheijke, oud 21 j., jd. Geboorten. 5 Nor. Florent Alphons, z. van Maria Cetestina Goethals. 35 Nov. Jacobus Norbertus, z. van Eduardus Franciscus van den Bergen en van Janneke Cornelia de Munck. Overlijden. 5 Nor. Maria Scheir (van Selzaote), oud 12 j., d. van Ivo en van Stephanie de Wisselaere. 8 Nov. Bertha Maria Renier, oud 22 j., echtg. ran Eduardus Steyaert. 9 Nov. Petrus Normandie (ran Assenede), oud 66 j., weduwn. van Stepbaaie Dkondt. 11 Nov. Emile Arthur de Caluwe, oud 10 j., z. ran Phitemoad on Tan Emma Obrie. 12 Nov. Petrus de Clercq (van Selzaote), oud 72 j., weduwn. van Rosalie Regiest. Charles Dorninicus Fraaciscus Stroo- bant, oud 27 z. van Pieter en van Maria Fran- cisca Couvin. 17 Nov. Elisa Maria ran Voron, oud 21 j., d. ran Alphonsius Josephus en ran Lodovica vau de Weyor (orerl.) 19 Nov. Maria Louisa van Bouchauto, oud 27 j., echtg. van Arthur Loonardus Dhaene. Maria Catharina Buysoe, oud 69 j., wod. van Bernardus van Daname. 20 Nov. Maria t.hris- tina De Stobbeleere, oud 61 j., echtg. van Hendrik Pieter Jozaf Tournoij. Augusta Maria de Guytenaer (van Westdorpe), oud 20 j., d. van Theophile en van Louiza Poelman. Raymond Maurice Andre Me Groff, oud 13 j., z. van Polidor Ilendrikus Augustinus en van Maria Louisa de Bakker. 22 Nov. Jan Karel Pieter van Espeu, oud 21 j., z. van Johannes en van Janneke Stoutharner. 26 Nov. Eduard Leonard Aerssens, oud 1 j., z. van Aloijsius Cleraentinus en van Rosalia Van de Winckel. Ludovicus Josephus Kugonius de Clercq (van Seliaete), oud 66 j., echtg. ran Sidonia Maria De Reu. Angustinui Virginia D«- landsheer (van Antworpen), oud 27 j.. z. van Petrus Judocus eu van Anna Catharina Engelen. EIEREN. Zeeuwsehe en OveraaaaBehe dooreen f 32 tot f 85 per 100. WISSELKOERS. LONDEN 11.19. BERLIJN 26.60. PAR1JS 43.05. van Levinus de 10.17 11.22 Dinsdag Weeusdag Dtmderdag Yrgdag Zaterdag Zoatkg Maaedag SCHEEPVAA8TBEWEGING. Van 6 tot en met 8 Dee. werdec langs de Oostsluis alhier 5§ binnenvaaisuigen op en 45 afgesehut; -langs de Middensluis 9 op- en 19 afgeschut; langs de We«tsl«is 9 op- en 0 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 3