Weet U het wel VAN D ALEN ZAAITARWE. ZAAIROGGE. G. KL0UWERS, £en F0RNUI8 te koop DANKBETFIGING. Openbare Verkooping* Een WOONHUIS, Naaimachine „Singer." Chr. School voor L. en M. U. L. O. Cursus in Boekhouden en verdere Handelskennis DlhSQAS 3 DECEMBER a.s., t. 5 uur IZ. FONTEIJN, Hoek L. Kerk/Noordstraat, Li Tan Waesberghe-JansiBBS, HULST met bijkantoren Kolfie-, Thee-, Tafei-en Ontbijtserviezen Ongemeubil. KAMER, T AHBA8TS, droge Mutsaards, Zasid- ea Zaaigraanhaad®!, Ter Neusm. PETKUSER ZEECWSCeg SCHLINSTADT^R W1NTERG1RS1. WILHELMINA IMPERIAL MILLIOEN ROODKAP JAPHA C&SiiEL OF. SiWiDT, CLEBI EH T, JACOBUS DE FEIJTER Jz., JACOBUS DE FEIJTER Wz., JULIA CLEMENTINA KOUIJZER, TE KOOP Een goed werkende te rr fei U NEUZEN. Het Bestuur bericht bij dezen aan belanghebbenden, dat de D.V. wordt geopend op ta de school. Zij die nog verzuimden zich aan te melden, hebbea nog tot dien datuffl daartoe de gelegenheid. Nadat de Cursus begonnen is, kunnen geen nieuwe kerlingen meer aangenomen worden. BESTUUR dat voor Heerencostumes, gebreid Goed, Listers, Fietsjekkers, Kinderpakjes, enz. enz. een goed en soiled adres is bij ST. I C O L AH l-CADEAU. WEYESTIGJ) SEDERT 1871. YYiss®!- EfFectenkantoor te te TER NEUZEN, AXEL, SAS VAN GENT en 1JZENDIJKE. D. E. WOLFERT Hz. TERSTOKD GEVKAaGD: Bnuwsrljstraat (Hoek Havenstraat), Ter Neuzen, is dagelijks te consulteeien van 9—1? en van 2—4 tmr. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mondv en Tandziekten. Telefoon No. 105. TE KOOP toil H. PLADDET Hz., te Hoek (Mauritsfort). TE KOOPs gebruikte Rosmolens, Snijmolens, Pc«- molens, Aardappelsorteerder, een- en tweescharige Ploegen. ALG. BEGHEIJN, Sluiskll. „an oordeel dat aan deze tegenstelllng hoe r hoe beter een einde dient te worden ge- maakt in het belang van het geheele onder- besluit: zich onverwijld te wenden tot de regeering en de Staten-Generaal met het dringend ver zoek, dat de wettelijke uitwerking van art. 192 der Grondwet ten spoedigste tot stand homt. De heer Oggel vraagt, of dit stuk niet als ongezegeld behoort te worden ter zijde gelegd. De heer De Feijter zou het gewenscht ach- ten, er adhaesie aan te betuigen; het werke- lijk' bestaande onrecht heeft, naar het hem voorkomt, lang genoeg gedqurd, daar debij- zondere onderwijzers zooveel minder krijgen dan de openbare. Het is niets meer dan billijk, dat daarin zoodra mogelijk verandering komt. De heer Oggel geeft te kennen, dat, als het adres behandeld kan worden, hij zich geheel aansluit bp de woorden van den heer De Feijter. De Voorzitter acht het kwestieus, of het adres op zegel behoort te zijn gesteld, daarover bestaat menigmaal een verschil van meening. De eene gemeente denkt er zus, de an- dere weer zoo over. Het zou in deze wel noodig zijn, de -meening van den ontvanger der regi- stratie en domeinen te vragen. Als de raad het wenscht, wil spreker wel een onderzoek hier- naar instellen. De behandeling zou dan tot la ter kunnen worden geschorst. De heer Smies meent, dat, als andere ge meenten reeds besloten adhaesie te betuigen, het toch geen bezwaar kan zijn dat ook deze gemeenteraad het doet. De Voorzitter geeft te kennen, dat hij niet zoozeer het adres op het oog had, als wel in het algemeen het standpunt, dat tegenover niet gezegelde stukken wordt ingenomen. Bo- vendien, als een stuk inderdaad behoort ge- segeld te zijn, dan zijn wij er niet mede ver- antwoord, met daaromtrent een besluit te ne- men omdat ook andere gemeenten het gedaan hebben. Ieder bestuur draagt zijn eigen ver- antwoording. De vraag of een stuk al of niet gezegeld moet zijn, hangt dikwijls van de in- kleeding af. Of het al of niet een bepaald ver zoek behelst, of het een zaak van algemeen belang betreft, dan wel of om een gunst ge- vraagd wordt. Dikwijls hangt het af van een persoonlijke meening. Er werd b.v. besloten tot het zenden van een request aan den Mi nister van Justitie, waarin verzocht werd uit- breiding der politie in Zeeuwsch-Vlaanderen. De stellers deden dit op op ongezegeld papier, omdat zij het een verzoek achtten, gedaan in het algemeen belang. Toch maakten collega's van spreker bezwaar dit stuk, ongezegeld, te teekenen. Besloten wordt, de behandeling van het adres aan te houden en het resultaat af te wachten van een door den Voorzitter in te stellen on derzoek. f- Een schrijven van de weduwe A. A. Min- jonVan Wijngaarden, die daarbij kennis geeft van het overlijden van haren echtgenoot, den heer C. P. Minjoni, onderwijzer aan de openbare school. Op voorstel van den Voorzitter wordt be sloten, dit schrijven met een adres van rouw- beklag te beantwoorden. g. Proces-verbaal van de op 20 November 1918 door Burgemeester en Wethouders ten kantore van den gemeente-ontvanger gehouden kasopneming, waarbij is gebleken, dat is ont- vangen over het jaar 1917 f 116.403,68 en over het jaar 1918 106.664,03Vz, samen f 223.067,71% en dat is uitgegeven over het jaar 1917 f 114.934,751/2 en over het jaar 1918 86.002.06Vz, samen /200.936,82, zoodat meer is ontvangen dan uitgegeven 22.130,89%; het restant goed slot der rekening over 1916, dat nog niet op de loopende begrooting in ont- vangst is gebracht bedraagt 645,03%, zoodat in kas moest zijn 22.775,93, overeenkomende met de vertoonde gelden en geldswaardige pa- pieren. Aangenomen voor kennisgeving. h. Een schrijven van het Propaganda-bu reau van den Bond van Nederlandsche Onder wijzers, welke, in opdracht der op 16 Novem ber 1.1. te Middelburg gehouden vergadering de navolgende motie toezendt, met verzoek, daaraan wel de welwillende aandacht te willen wijden. De motie luidt ala volgt: De vergadering van ZeeuwBche onderwijzers, gehouden op 16 November 1918 in de Soceteit te Midelburg, bijeengeroepen door den Bond van Nederl. Onderwijzers; gehoord de circulaire voor de vaststelling der onderwijzersjaarwedden door Gedeputeerde Staten van Zeeland op 25 October j.l. aan de gemeentebesturen verzonden; gezien het feit, dat Gedeputeerde Staten daarin de gemeentebesturen de vrijheid geven de jaarwedden, na 1 October 1917 vastgesteld te verlagen; van oordeel, dat het de plicht van Gedepu teerde Staten ware geweest alles te doen om de salarissen der onderwijzers op een behoor- lijlc peil te brengen; dat daarentegen dit College de gemeente besturen aanspoort om de aan de onderwijzers rechtmatig toekomende uitkeeringen, volgens de Wet van 23 Februari 1918, geheel of ge- deeltelijk in de gemeentekas te houden; spreekt over deze daad van Gedeputeerde Staten haar meest scherpe afkeuring uit; en dringt er bij de gemeentebesturen op aan, deze wenk van het College niet op te volgen, doch integendeel de salarissen der onderwij zers, zonder daarbij de Wet van 23 Februari in rekening. te brenghn, afdoende te regelen. De Voorzitter stelt voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen; de raad behoeft die motie niet in nadere overweging te nemen aangezien alhier de jaarwedden der onderwij zers niet verlaagd zijn. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 1. Een schrijven van het bestuur der ver- eeniging „De Ambachtsschool voor Hulst en Omstreken", waarin het zijn besten' dank be- tuigt, voor de door den raad toegekende "ver- hooging van subsidie. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Wijziging begrooting gasfabriek voor 1918. Burgemeester en Wethouders stellen, in overleg met de Gascommissie, voor, de begroo ting der gasfabriek voor het jaar 1918 te wij- zigen als volgt: de inlcomsten te verhoogen door 200 meer te ramen voor verkoop van koolteer; onder de intgaven te verminderen den post „aankoop van gaskolen" met 640, hetgeen mogelijk was door in plaats van gaskolen, goedkoopere bruinkolen aan te koopen; onder de uitgaven te verhoogen de volgende posten: „gashouder" 300, „telefoon" 20, „fitters" 220, „salaris directeur" 200, „on- voorziene uitgaven" 100. Het totaal der inkomsten en dat der uitga ven wordt daardoor f 200 hooger. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 3. Jaarwedde van den gemeente-ontvanger. Ingekomen is een circulaire van Gedeputeer de Staten van Zeeland, d.d. 20 September 1918, betreffende herziening van de jaarwedden der gemeente-ontvangers. Gedeputeerde Staten geven daarin te ken nen, dat door hen eene algemeene herziening van de jaarwedden der ontvangers, met ingang van 1 Januari 1918, is ontworpen, waarbij de volgende beginselen zijn aangenomen: lo. als grondslag is genome'n het bedrag der gewone inkomsten over 1916 zonder in aanmerking te nemen de goede sloten van vo- riga diensten, de opbrengst van geldleemngen, verkoopsommen van gemeente-eigendommen en dergelijke voor eene verdeeling der ge meenten in acht klassen, voor welke klassen alleen eene minimum jaarwedde is vastge steld, te weten: zesde klasse voor gemeenten met een bedrag aan gewone inkomsten van f 50.000 tot f 100.000 f 1000 (tot deze klasse behoort de gemeente Axel). 2o. De jaarwedden worden op zoodanige bijdragen gesteld, dat, na aftrek van de bij- dragen, verschuldigd krachtens art. 46, le lid, der Pensioenwet en art. 32 der Weduwenwet voor de gemeenteambtenaren 1913, wegens de aan hune tgenwoordige betrekking verbonden jaarwedden, het overblijvende gedeelte niet on der het gestelde minimum daalt; voorts wor den zij met in achtneming van dit beginsel naar boven af gerond tot veelvouden van f 25. 3o. De jaarwedden worden vijfmaal, tel- kens na drie jaren dienst, in dezelfde gemeente verhoogd met 100 voor gemeenten van de 5e en 6e klasse. Deze verhoogingen gaan in op den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waar in een 3-, 6-, 9-, 12- of 15jarige diensttijd in de gemeente is volbracht. De dienstjaren, voor 1918, in dezelfde ge meente als ontvanger vervuld, worden hierbij in rekening gebracht. 40. De over 1918 verleende duurte-toeslagen komen in mindering van de jaarwedde over dat jaar. 5o. In die gemeenten, waar- de ontvanger zelf voor een kantoor moet zorgen, wordt hem eene door Gedeputeerde Staten vast te stellen vergoeding toegekend, welke ten minste f 25 zal bedragen. 6o. Mocht eene periodieke herziening in eenig geval tot eene vermindering van jaar wedde leiden, zoo zal deze nimmer van toepas- sing zijn op de in functie zijnde titularissen. 7o. De jaarwedden worden telkens om de vijf jaren in overeenstemming gebracht met den stand der gewone inkomsten. Mitsdien hebben Gedeputeerde Staten, in- gevolge art. 107, le lid, der Gemeentewet, de jaarwedde voor den ontvanger dezer gemqente, behoudens Koninklijke goedkeuring, met in gang van 1 Januari 1918 voorloopig bepaald op f 1000, vermeerderd met verhoogingen we gens dienstjaren voor 1918 in dezelfde gerrt en- te doorgebracht 100, totaal f 1100. Gedeputeerde Staten noodigen Burgemeest r en Wethouders derhalve uit, den Raad aan- gaande de vaststelling der jaarwedde van den ontvanger te hooren, alsmede over het suo 5o. genoemde bedrag. Zooals uit het bepaalde sub lo. volgt, is het bedrag sub a genoemd als minimum bedoeld, zoodat de jaarwedde in geen geval lager mag zijn, daarentegen kan dat minimum, zoo daar- toe termen zijn, wel verhoogd worden. Dit- zelfde geldt voor het sub 5o. genoemde mini- mumhedrag van 25. De"Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wethouders voorstellen, zich te vereenigen met de door Gedeputeerde Staten voorgestelde regeling. Met algemeene stemmen (de heer Wolfert onthoudt zich wegens verwantschap met den gemeente-ontvanger) wordt dit voorstel aan genomen. 4. Jaarwedde van de gemeente-veldwach ters. Ingekomen is eene circulaire van den Com- missaris der Koningin in Zeeland, d.d. 2 No vember 1918, waarin deze medeedeelt, dat Ge deputeerde Staten met hem van oordeel zijn, dat eene verbetering van de jaarwedden der gemeente-veldwachters noodzakelijk is. In verband hiermede is met ingang van 1 Januari 1918 eene regeling getroffen, waarbij de volgende beginselen zijn aangenomen: lo. Het bevolkingseijfer op 1 Januari 1918, zooals dit blijkt uit de jaarlijksche sta- tistiek van den loop der bevolking, is tot grond slag genomen voor eene verdeeling der ge meenten in drie klassen, terwijl de tweede en derde klase naar maatstaf van de oppervlaktei weer zijn onderverdeeld in twee groepen, voor welke eene minimumjaarwedde is bepaald, te weten: voor de 3e klasse a (omvattende gemeenten met eene bevolking boven de 3000 zielen en eene oppervlakte beneden 2500 H.A.) tot wel ke Axel behoort /900. 2o. Die gemeenten welke twee (of meer) veldwachters bezitten, worden voor de bepaling der jaarwedde, wat het bevolkingseijfer be treft gehalveerd (of verder gedeeld), terwijl van gemeenten, die in het bezit zijn van eenen gemeenschappelijken veldwachter, de bevol- kingscijfers worden samengeteld. 3o. De gemeente-veldwachters hebben recht op vrij schoeisel, vrije bovenkleeding, vrije woning (of wel f 100 's jaars vergoeding daar- voor), vrije geneeskundige behandeling (of f 25 's jaars vergoeding daarvoor), alsmede zoo noodig op een rijwiel 46. De jaarwedden worden telkens na twee jaren dienst in dezelfde gemeente verhoogd met f 50; voor gemeenten welke tot de 3e klasse a behooren drie maal. Deze verhoogingen gaan in op den lsten Januari van het jaar volgende op dat, waarin een 2-, 4-, 6- of 8jarige dienst tijd in de gemeente is volbracht. 5o. Inkomsten uit bijbetrekkingen mogen niet in mindering worden gebracht van de jaarwedde. 6o. De jaarwedden worden telkens om de vijf jaren in overeenstemming gebracht met het laatst vastgestelde bevolkingseijfer. Overeenk'omstig bovenstaande regelen be hoort de jaarwedde van den veldwachter dezer gemeente onverminderd de sub 3o. genoemde emolumenten met ingang van 1 Januari 1918 ten minste te bedragen: 900. Voor verhooging wegens dienstjaren komt geen der in betrek king zijnden in aanmerking. De Commissaris der Koningin noodigt daar- om het gemeentebestuur uit, te bevorderen dat hem voor 1 December 1918 worden toege- zonden: lo. Een besluit tot wijziging der begrooting voor 1918, waarbij de post voor de jaarwedde van de veldwachters dezer gemeente op het benoodigde bedrag is gebracht. 2o. Een bericht, dat de daartoe aangewe- zen post op de begrooting voor 1919 tot het ve'reischte bedrag zal worden uitgetrokken. - Z. Exc. voegt hieraan nog toe, dat hem uit een met Gedeputeerde Staten gepleegd overleg is gebleken, dat, indien de gemeenteraad in deze weigerachtig mocht zijn, om hieraan tzL- voldoen, deze zullen overwegen, om, overeen- komstig de beslissingen, genomen bij de Ko ninklijke besluiten van 13 April en 4 Juli 1904, nrs. 24 en 15, hunne goedkeuring aan de begrooting dezer gemeente over het dienstjaar 1919 zullen onthouden. De heer De Feijter vraagt, of dan het sala- ris voor het wijkmeesterschap vervalt. De heer Oggel meende, dat dit een functie was, die in het belang van het rijk werd ver vuld. De Voorzitter geeft te kennen, dat de wijk meester van wege het gemeentebestuur ter be- vordering van gemeentebelangen is aangesteld en ook door de gemeente bezoldigd wordt. Spreker begrijpt echter wel, hoe de heer Oggel aan de door hem geopperde veronderstelling komt. Eene der aan de gemeenten verstrekte rijksbijdragen wordt berekend per inwoner. Toen nu destijds de kwestie van het aanstellen van een wijkmeester besproken is, is er op ge- wezen, dat het ook in het belang der gemeen ten was, dat er een goede controle werd ge houden op het binnenkomen der verhuisbiljet- ten enz., daar het anders kan voorkomen, dat in. de gemeente menschen verblijven, wier ver- huisbiljet niet aanwezig is en waarvoor dus ook geen rijksuitkeering wordt genoten. Er is dus destijds op gewezen, dat de voordeelen, die de gemeente daardoor behalen zou, opwogen tegen de jaarwedde die aan den wijkmeester zou moeten worden uitbetaald. Vroeger ge- schiede die controle ook, de oude veldwachter deed dit ambtshalve, maar zonder dezen van tekortkoming te willen beschuldigen, moet ge- zegd worden, dat de controle toen wel iets te wenschen overliet. Dit is vooral uitgekomen bij de rantsoeneering. Deze is trouwens oor- zaak, dat de menschen er zelf 'ook nauwkeu- riger voor zorgen, dat hun verhuisbiljetten worden ingeleverd, daar ze anders geen bons kunnen krijgen. De heer De Kraker zou er voor zijn, de veld wachters behoorlijk te bezoldigen, zoodat ze er van kunnen leven zonder bijbetrekkingen te moeten vervullen, die hun wellieht belemmeren in het vervullen hunner taak als veldwachter. Hij zou er althans prijs op stellen, dat er b.v. toezicht was bij begrafenissen, want hem is een klacht ter oore gekomen, dat bij een be- grafenisstoet de kinderen deze omzwermden en men op de begraafplaats de hekken moest sluiten om geen overlast te hebben van het publiek. De Voorzitter vraagt, wanneer dit geweest is. De heer De Kraker kan dit thans niet zeggen. maar wil daarnaar wel informeeren. Het was de vorige week, dat hem de klacht werd gedaan. De Voorzitter vraagt dit met een bijzondere bedoeling. Hij acht zoo'n gebeuren ongepast, doch deelt mede, dat de veldwachters, onge- acht hunne bijbetrekingen, last hebben om steeds bij een begrafenis tegenwoordig te zijn. Hij behoeft hen dat niet meer speciaal te zeg genmaar ze behooren dat zelf te weten. Nu zijn door omstandigheden beiden eenige dagen gelijktijdig afwezig geweest, de eene in ver band met het sluiten van een huwelijk, terwijl de andere in die dagen weg moest om zijn over- Ieden moeder te begraven. Nu acht spreker het niet onmogelijk, dat juist in die afwezigheid zich het door den heer De Kraker besproken geval heeft voorgedaan. Gaame wenscht spre ker daarom inlichtingen aangaande het tijd- stip. De heer De Kraker verklaart, dat het niet zijne bedoeling was, de veldwachters een ver- wijt te maken, dat ze er niet waren, maar hij meende, dat het vervullan van andere functies hen op een gegeven oogenblik een beletsel was geweest tegenwoordig te zijn. Hij zal nader informeeren De Voorzitter meent, dat in elk geval eerst zou moeten worden vastgesteld, of eene bijbe- trekking de oorzaak van afwezigheid was. Burgemeesters en Wethouders stellen voor, de jaarwedde te bepalen overeenkomstig het advies van den Commissaris der Koningin. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. De heer De Feijter vraagt, hoe het nu zal gaan met de functie van wijkmeester. De Voorzitter herinnert, dat de veldwachter Oosting is aangesteld als wijkmeester en dat deze speciaal tot taak heeft, na te gaan of er menschen in de gemeente komen en of de ver huisbiljetten alsdan worden ingeleverd, of de nummering der huizen in orde is, enz. enz. Vroeger w$ts er geen bepaalde wijkmeester, doch werd dit werk gedaan door den veldwach ter Olieslager, wein dat werk ambtshalve werd opgedragen. De heer Oggel herinnert, dat die functie is in- gevoerd, om op die wijze te zorgen, dat Oos ting een voldoend salaris kreeg om van te le ven. Zooals het nu wordt geregeld, acht hij dat niet meer noodig. De Voorzitter verklaart, dat hij hiervoor ook wel gevoelt. Hij vindt het ook gewenscht, dat er omtrefit dezelfde ambtenaren eene zekere gelijkheid van salarieering bestaat. Hij wil wel overwegen, of het mogelijk is, nu de functie van wijkmeester weer .op te heffen en dat werk gewoon in den dienst te laten verrichten. Wat hem beteft, was hij toch altijd van mee ning, dat de veldwachter, als hij als wijkmees ter dienst deed, ook tegelijkertijd als veld wachter voor de gemeentepolitiedienst kon surveilleeren. Spreker geeft in overweging, nog eens te wachten tot de volgende vergadering als wan neer hij dan eene nadere mededeeling zal doen, omtrent de jaarwedde die ieder der veldwach ters in totaal krijgt. De heer Oggel wijst er op, dat nu toch de jaarwedde al is vastgesteld, dus dat daarover later geen ander besluit meer kan genomen worden, al meende de raad ook, dat daarvoor, op grond van mededeelingen aanleiding was. De heer Lamaitre rnerkt op, dat aan den raad niets anders overbleef dan de door den Commissaris der Koningin voorgestelde jaar wedde vast te stellen, dat is eenvoudig te moeten. Met algemeene stemmen wordt goedgevon- den, de nadere mededeelingen van den Voor- ziter af te wachten. (Wordt vervolgd.) Wederom *f te geven Zoowel te velde als op party gekawrd. tlet i* gewenscht met het o«g ep foreto- liteiten tydig te bestellen. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 29 Nov. tot en met 1 Dec. werden langs de Oostsluis alhier 32 binnenvaartuigen op en 32 afgeschut; langs de Middensluis 0 op en 6 afgeschut; langs de Westsluis 0 op- en 0 afgeschut. Op Weensdag 4 December hoopt, zoo de Heere wil en zij leeft AL1 D A PENNE haar vijftigsten geboortedag te her- denken. Dat zij nog lang gespaard moge bl^ven is de wensch van haar Echtgenoot J. KLAASSEN, en Kinderen F. KLAASSEN. N. KLAASSEN—v. Liere. Molengang No. 3, Ter Neuzen. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een smartelijk, doch zeer geduldig lijdea, onzen innig geiiefden Zeoa, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, j in den jeugdigea leeftljd van ruim 28 jaren. Uit aller naam, J. P. DE SM1DT. Ter Neuzen, 30 Nov. 1918. overleed na een smartelijk lijden van slechts enkele dagen, onze trouwe vriend, DANliiL DE 8M1DT, Conducteur bij de P. S o. d. W- Hij ruste in vrede. F. BOES. A. A. DE ZEEUW. Ter Neuzen, 30 Nov. 1918. Den 30 November overieed tot j I onze diepe droefheid, na een smar telijk lijdea, ons geliefd Zoontje, in den aanvalligen leeftljd van ruim I 15 maanden. De bedroefde Ouders, J. VAN DAMME. E. VAN DAMME—KOUIJZER. Ter Neuzen, 2 Dec. 1918. Heden behaagde het der. j Heere van leven en dood van ome zijde weg te nemen na een kort- stondig lijden, onze geliefde Zoon, I Broeder, Behuwdbroeder en Oom, J in den ouderdom van ruim 40 jaar, 2 maanden en 13 dagen. Alle die hem van nabij gekend I hebben zullea beseffen hoe zwaar I dit verliee ons valt. Zaamslag (Othene), 29 Nov. 1918. JACs DE FEIJTER Mz., Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Werden wij gisteren zoo smartelijk getroffen door het verlies van onzen broeder, heden trof ons j de harde slag van het sterven van omen innig geiiefden Vader, I Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 63 jaar en 10 dagen. Sterke de Heere ons in dit zoo smartelijk verlies. Zaamslag(Othene), 30 Nov. 1918. Namens zijat diepbedroefde Kin deren, Eehuwd- en Kleinkinderen, M. DE FEIJTER Jz. Den 26 November overleed plotseling onne zoo geliefde Dochterl en Zuster, in den leeftijd van 30 jaren. Hoe smartelijk ons dit verlies valt, zullen zij beseffen die haar van nabij gekend hebben. Hare diepbedroefde Moeder, ANNA C. KOUIJZER—ROOVERS en Kinderen. Boschkapelle, 2 Dec. 1918. Heden overleed na een I smartelijk lijden, zacht en kalm, onze eenige geliefde Dochter, I ELIZABETH, in den ouderdom vnn 16 jaar en 6 maanden. Dat haar heengaan in vrede zij Is ons aller wensch. Uit aller naam, KARELHAMELINK. Axal-Sassing, 30 Nov. 1918. Voor de vele bewijzen Van deelneming ontvangen bij het overlijden van ons geliefd doch- tertje Betje, betuigen wij onzen har- teiljken dank. I. VAN VARK. A. VAN VARK—V. Diooelen. Ter Neuzen, 2 Dec. 1918. Ondergeteekeade betuigt bij deze haren oprechten dank aan alien, die bljjken van belangstelling gaven op hare 85ste gtbeortedag. Wed. B. RUBEN—VAN DEN OUDEN. Ter Neuzen, 2 Dec. 1918. Bij mijn vertrek uit den militaire* stand betuig ik mijn hartelijken dank aan de Dames GOOR voor de aangename inkwartiering die ik bij hen genoten heb, verder roep ik alle Hoekenaren een hartelijk vaarwel toe. Korporaal P. v. D. SLUljS. Rotterdam, Nassaustraat 65. KLOOSTERBALSEM. ABDIJSIROOP. BORSTHONING. STAALPILLEN. TEERPILLEN. URBANUSP1LLEN. KONGOPILLEN. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verxoeke van PIETER OP- PENEER Mz. te Axel, in het Cafe van dhr. A. Schelleman—Boel te Axel, op Woenwdng den 4- Decem ber 1918, des namiddags 2 uur, verkoopen: aanhooriiSheden, er! en tuin te Axel nabij Schapen- bout, kadastraal bekend sectie G nos. 418 en 419, groot 7 Aren 60 c.A. of 51 Roeden. Betalen koopsom 1 maand na toe- w^zing. Adres: J. J. LANSEN, Noordstr. 64, Ter Neuzen. IbiJ v. d. HOR8T, Donze-Visserstraat 69. daar koopt U ook goedkoop een uitstekend Biedt ten kantore te HULST gelegen heid t®t bewaring van effecten, gelden, geldswaardige papieren en voorwerpen in zijn Lip's brand- en inbraakvrije klnisinrichting (dit is een veilige bewa ring in kastjes, waarvan de sleutel onder berusting van den bewaargever blijft.) Tarieven en nadere inlichtingen wor den gaarne verstrekt. in groote sorteering voorhanden, aan concurreerende prijzen, bij Ter Neuzen, Dec. 1918. Brieven onder No. 64, bureau van dit Blad. V#or goede werking werdt ingestaan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 3