GEiENfiDE gfcBlQHTER. M I 0 0 E L E N VAN VERV0ER. de gewene merriekeuring zijn gestorven, kunnen eveneens in het veulenboak worden opgenomen. De eigenaar van die merrie is gehouden van dai sterren binnen drie dagen mededeeiing te doeu aan den secre tary, onder overlegging van een geteekende verklaring van een gediplomeerd dierenarts en het gebooitebewijs. Yoorts kunnsn nog worden apgenomen veulens, geboren uit merrien, die in het veulesboek der vereeniging zijn ingeschre- ven, doch zijn afgekeurd bij de merriekeu ring voor een niet overerfeiijk gebrek, doch voldoen aan het voorgeschreven type. Deze veulens kunnen echter als volwassen paard slechts worden ingeschreven in boek A doch met vermelding tan de afstamming. Bij de behande'ing der begrooting 1918 deelde de voorzitter mede, dat het in de bedoeiing ligt dezen zomer een verkooping van fokmateriaal te doen houden en om het organist eren van gewesteiijke wed- stridden te bevorderen. Voor het eerstgenoemde doel wordt 3000 noodig geacht, terwijl men voor de wed- strijden medaiiies beschikbaar wenseht te stellen. In verband hiermede werd op de ontwerp-begrooting f 3500 gebracht en deze in eindcjjfer vastgesteld op f 49,500. Tot voorzitter werd gekozen de heer Jhr. Van Vredenburch. By de rondvraag besprak de afgevatfr- digde van N.-Holland de wensehelijkheid om in het Stamboek een nadere omsehrij- viug der paarden te geven, zooals vroeger in het Nederl Paardenstamboek geschiedde. Ook in de vergadering van de Nationaie Vereeniging is deze zaak besproken. De Voorzitter zegde onderzoek van deze quaestie toe. De heer Lako, controleur der afdeeiing Zeeland, meet.de dat het niet mogeiijk zal zijn van ieder paard voldoende inlichtiugen e geven. Waar men niet volledig zi>l kunnen zjjn, is het beter toevceginnen wesr te laten. Bij het voorfgezet debat/Verklaarde N. Holland een wijzing als door hem voor gestaan in de volgende algemeene vergade ring aan de orde te wiiien stellen. De heer Pauwen (Pannerdsn) was van oordeel dat men weiuig aan toevoegingen heefr. Ervaren fokkers kc-bben die aanwij- zingen niet noodig. Door N.-Holland werd toegszegd een memorie van tcelic-hting over dit punt. Door den heer Dixhoorn werd er op aan- gedrongen dat van de Vereeniging een kraehtige actio zal uitgaan voor Lee ver- krijgen van een Paardenwet. Bepaald werd dat de volgende jaarlijksche algemeene vergadering te'c-Gravenhage zal worden gehouden. Trouwen, of je wil of niet. De Chicago Tribune meldt: Te Blomuiinton in de Vereenigde Staten is het thans offieeel vtrboden ongetrouwd te blijven. Een commissie van onderzpek heeft ver- verklaard dat er tal van jonge mannen en vrouwen, weduwen, weduwnaars en weezen een huis geheel aileen bewonen, terwiji ze uitstekend in staat zouden zijn een man of een vrouw te oqderhouden. Indien al deze lieden trouwen, kan een groot aantal wo ningen worden verhuurd en tevens wordt de kolenbesparing er aanmerkeljjk door be vorderd. De commissie is van meaning, dat de vrouwen, die thans immers het kiesrecht. hebben, ook het recht moeten hebben een man ten huwelijk te vragen en stelt daar- om voor te bepalen, dat zulk een huweiijks- aanzoek niet door een man mag worden afgewezen, als bij in staat is een vrouw of zij in staat is een man te onierhouaen. Wie niettemin beslist weigert te trouwen, moet drie weeskinderen of twee beboeftige oude lieden in huis nemen en tot het eisde van den oorlog onderhonden. In plants van brood. Bij gebrek aan jus of vet, is het heel smake- lijk om bruine boonen te et-n dik bestrooid met gerapste komjjae kaas. Ook srnakeD bruine boonen vooral kinde- ren goed met stroop (gewone of appelstroop) en met het een of andere vruchtenmoes. Veel van het droge, zware van den booaen- kost wordt daardoor weggenomen. Gegijzeld. Dinsdag is een ingezetene van Nijmegen naar het huis van bewaring te Nijmegen overgebracht om te worden gegjjzeld wt- gens het niet betalen van Oorlogwinstbe- iasting. Lijk gevonden. Te Odoornexveen is Woenfdig het lijk ge vonden van P. M die eenige dagen gele- den uit de gevaDgems ontslagen was, waar by 5 jaar heeft doorgebrackt, wegens ruis- handeling van den rijkaveldwaehter Overdijk. De politie stelt een ondsrzoek in. In beslag genomen. De centrale recherche te Utrecht beefi Dins dag drie wagenvrachten manufacturen in beslag genomen, toebehoorende aan een rei- ziger en een boekhandelaar aldaar, en ver- moedelyk bestemd voor den kettinghandel. Volgecs schatting vertegenwoordigt deze parly goederen een waarde van ruim /12,000. Een stuk vleesch in de keel. Een 58jarige remmer uit Zutphen kreeg gistemamiddag te Boekelo, terwijl hjj in den trein zjjn middagmaal gebruikte, een stuk vleesch in de keel Hij werd onmid- delljjk naar Enschede vervoerd, doch bleek by aankomst aldaar reeds overleden te zijir. Kinderen verbrand. By een bionenbrand in een miinwerkers- woning te fieerlen zijn gisteren twee doch- terjes van een geinterueerd Belgisch soldaat om het leven gekomen. Messteken. De heer C. Mollenberg te Alphen a/d Maae, die Zondagavond aldaar overvallen wercl en diepe messteksn in den rug ont- ving is gisteren aan de govolgen overleden. Als vermoedelyke dader is een 20 jarig jongmensch aangehouden. Scbieten in de stad. Het sehijnt mode te worden, dat de mi- litairen maar schieten, als een arrestant hun ontloopt, midden in een stad. Dinsdag nu weer in Nijmegen. Esn deserteur der infanterie, uit Amsterdam, werd onder patrouille-geleide van de kazerne naar 't station gebracht. Tijdens dit transport wist de deserteur te ontvluchten, waarop de sergeant patrouille-commandant twee schoten op den vluchteling beeft gelost, die hem in het been en in den buik troffen. Op den Doddendaal viel de getroffene neer, die daavna werd opgenomen in het R.-K, Ziekenhuis. De beenverwouding moet zeer ernstig zijn. Gelukkig werden geen der zich in de straat bevindende personen ge- troften, toen de schoten op den vluchteling werden afgegeven. Buitengewone vischvangst. Men meldt uit Spakenburg aan de //Stand." In 't begin van Fe'oruari ongehoord 11 Februari vertrok een groot gedeelte van de vioot naar zee. 't Weer ongeschikt. Erg stormacbtigWeinig gelegenheid om to visschen. Evenwel wie niet waagt wint ook niet 'a Avonds tegen donker was de vloc-t weer binnen. Zooals gewoonlijk om dezen tijd van 't jaar met weinig vangst en veel averii Ganscb niet. Geen averij ea. overvloedi- ge vangst. Op dien eenen avond werd aan- gebracht22,400 stuks baring tegen 8 cent per stuk 60,000 siuks sprot tegea- 1.10 per tal 200 stuks en 7000 pond spieling a 7 cent per pond. 't Dorp gews&gt er van. Er waren er die v»d 100 tot f 150 per schuit in een kleinen dag besomden. Dat geeft den visscher moed Een bom In de vensterbank van een perceei aan de Riouwstraat te 's Graver.hage, is een blikken doosjs gevonden, gevuld met kiezel- steen te midden waarvan zich een kleiner blikken doo-je met buskruit bevond waar- aan een lent was bevestigd. in goede handen Dezer dagen vtoeg een schipper te Mi!- lingen, toen hij aan den wal kwam, aan een onbekend persoon, of deze ook niet wist waar bij een party smokkelwaar kon ODderbren. Nu wilie bet geval. dat de onbekende een kommies wa3. Hij wilde ratuurlijk d a schipper een gaavne een handje helpers. Met dorr hem ontboien hulp.was hy den schipper en dieLS maat van dienst bij het lessen van een partij smokkelwaar, als kistsyi zeep, schoenen enz. Toen ailes goed en wel vau boord was gebracht, werd het heeie zaakje in beslag genomen, van het geval proces-verbaal opgemaakt, en de niet- weinig-teleurgestelde schipper met zyn maat gearreteerd. Wat men al gebruiken kan. Men schijfc uit Apeldoorn aan het Hbl: Voor eenige afnemers arriveerden alhier de vorige week twee ladingen koolrapen, door de //Bieta" te Limburg iogeladen. Bij aan komst bleek slechts een klein gedeelte voor veevoeder nog bruikbaar te zijn, terwijl ocge- veer 140 ton totaal verrot was. Als ver- saoedelijke oorzaak gold, dat zij bij vriezend weer waren iegeladen, terwijl bovendieo de schepen een reis vanzes weken hadden gehad en in het ijs waren vastgeraakt. Natuulijk badden de bestellers weinig idee, deze voor hen waardelooze massa te lossen, al hadden zij hunne gelden reeds lang geleden gestort. Het bleek echter dat de glibberige massa nog meer waarde veitegenwoordigde dan men oppervlakkig dauht. Voor de niruwe groen- tendrogerij #Apoidro" te Wenum was het zelfs een gewild artikel. Zy kocht den geheelen voorraad van da ,/Bieta" op en na machtigiog van den Minister, dat het verboden is koolrapen te drogen, werd hij naar de drogerij vervoerd bm nog tot een handf Isartikel te worden verwerkt. Korte metten roaakte een man van den landstorm, te Frankfort a. M., die bij zijn tbuiskomst moest ontdekken, dat het gedrag van zijn vrouw niet onbcrispelijk was geweest. Hij kocht geen dolk en ook geen revolver, doch besloot tot een vredeiievende scheiding door het opht-ffen van de gemeenschappelijke huishouding. Dit deed hij echter op zijn bijzondere manier. Op een avond nam hij een handwagen, laadde er de beddeu, m«u- bels, spiegels, enz. op, reed er mee naar een Mainbrug en wierp alles voor een groote menigte toeschouwers over de ieuning. Met de woorden //Nu moet zij maar zien, waar zij een onderdak vindt, ik kom wel ergens onder", verliet de landstormman het tooneel van zijn daad, blijkbaar zeer ba- vredigd, en nam in een naburig lokaal een hartversterking. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) .Mijniheer de Redacteur, Beleefd verzoek i>k U het onderstaande in Uw iblad- te willen cpneimen., en dank i.k U reeds bij voorbaat voor de plaatsruimte. Zooals een ieder wel bekend zal zijn, is en; wordt er in Zeeuwsoh-Vlaanderen veel ge&moikkeld, en aamgezien het fegemwoor- dig to ij na geheel aan de Am'btenaren der Be'lastinigen woridt overgelaten om het smok'kelen tegen te gaan, zoo heb ik meer- malen nageigaan welke imaatregel-en deze daartegeni uemen' en waaraan het vele smokkelen is toe te schrijven. Zooals be kend is, staan, de ambtenaren. in Oost. Zeeuwsch-Vlaanderen onder leiding van de Inspectie te Ter Nemzen en nu is het mij ge- bleken, dat, hoewel de Inspecteur het smok kelen probeert tegen te gaan, hij ook de geoorloofde vrije handel tracht te beiemme- ren, want iwat is het geval? Verieden jaar was er aan de grens een levendige Jiaridel in sigaren eivz. Waarsohijnlijk doordat de si- gaien duiurder werden was dit dezen In specteur een doom- in het oog en gaf hij zijne ondengesohikten. blijkbaar de meest nau-wkeurige, ik zou zeggen hinderlijke orders. Alvorens de zendin-gen het land ver- l'ieten, werden ze -s-omtij-ds niet eens maar tw-ee lceer igevis-iteerd en om zich eenigszinis de air te geven- -heette het „rfaf er mis-schien peper i-n de sigaren gesmokkeld' werd." Het merkwaardligste van den toe-stand was n-u, dat n-adat de sigaren. eer-st -door -der. Ontvan-ger te Kapelle-brug waren -nagezien en in- orde bevonden, deze daarna nog een-s door -ee-n veel jongeren kommies werden ge- Gontrole-erd, blijkbaar dus een bewijs van wan-trou-wen tegen dezen zoo gumstig be kend staande-n -aimbtenaar. Aamgezien ge- noemde Ims-pecteur met deze midd-eien zijn do-elde hande-1 tegen t-e gaan niiet kon bereiken, zoo verz-on hij e-en ander middel, en- wel- beriep hij zich op de verord-eni-ng, dat niemand -zich bin-neni de 50 Meter van de gr-ens -mocht 'bevindem. Ziezoo een uit stekend middel -en mu nauwkeurlg-e orders aan de kommiezen te Sln-t-Janstee-n: „als gen-oem-d-e persoon zich aan de grenis be- vindt, dadelijk proces-verbaal tegen hem opmaken." En werkelijk, beid-o-elde persoon kwam aan -d-e grens, de kommiezen lo-erden op hun proo-i, evenail-s -de mare-chaussee; proces- v-erbaal zou -worden opgemaakt, d-och tot nu toe van beid-e ipr-o-cesis-en-ve-rba-a-1 nog n-iets geh-oord. Kunt U zich gr-ooter fiasco en .dwa-zer handelinig imdernk-ein, want ge-noem-d-e In-spec- teur, even-al-s d-e m-arec'haussee, waren- ver- geten, -dat het te KapeMebrug eene route of Heerbaan is. Had genoern.de Inspec-teur met zijn-e kort- zichtiigheid dan gedacht, -dat zijn pro-oi niet bekend was met de verord-ening-eni en zich aan overtredinigen z-cu schuldig maken? Wat een diwaas figuur tegenover de be- vol-kii-ng en tevens wil ik nog wel even aan- halen, dat re-ed-s eenige person-en geheel ten onre-ch-te do-qr de ambtenaren zijn verbali- seerd, doch hierover een volgende keer. Nu wilde ik nog even i-'et-s schrijven -over den kcmmieizen-jpo-st Sin-t-jan-steen. Meermal-en is reads over dezen post d-o-or de bevoiiking en niet ten onrechte geklaa-g-d, -doch d-e Inspecteur schijn-t een vast vertrou- wen in eenige zij-mer ondergeiscliikten te hebben, hoewel -gegronde argument-en som- tijds zijn aan-gevoerd om te bewijzen, dat dit vertrou-wem gehee-l misplaa-tst is, -en be- hoef ik allee-n- -maar even te wijizen- op de behandeMmg van gamaakte am-btelijke over tredinigen'. Hoewel -er t-e Sint-Jansteen nog veel gesm-okkeld -wordt, zijn de aanhoudin- gen- zee-r gering, want algem-e-en hoort men -er zeggen „voor -de kommiezen beh-o-eft men niet meer bang te zijn," Ik wil niet zeggen, dat zij zelf aan het smokkelen meed-oen, maar toch werpt -dit gezegide een -eigenaar- di-g licht op de zaak. Hoewel allcrweg-en geiklaaigd wordt, -dat -de salariasen te klein zijn, zoo schijnt dit bij verschillende amb- terraren met het .geval te zijn, want zoo ver- tel-de eeR» ikommnes, dat ihij ieeni orp"el van j 200 had gekocht. Alles van dit ^tracte- ment? Het wordt werkelijk tijd, dat er eens een grondig onderzoek door den Minister van rimancien- wordt i-ngesteld, waarbii de In specteur wel kracht-dadige hulo -zal willen verl-eenen. Hoogachtend, BljLSMA. Ter Neuzen, 12 Febr. '18. Mijnheer d-e Redacteur, Maig ik D beleefd verzoeken, -mij een-ige plaatsruimte te willen verleenen ter toe- -lichting van de advertentie „Waarschu- wing voorkomen-de in U-w blad van Maan- d-agavond jl. en uitgaande van het Best, der Aid. Bond van Ned. Onderw. alhier. Ofsch-o-on lid der Afd. zijnde, was het mij met bekend dat lang-s dezen weg en op deze wij-ze het pu'bliek zou -ingelicht worden over de schitterende toek-ornst van den adspirant-onderwijzer. Door enkele personen gevraagd- naar de beteekenis -d-ier advertentie, werd ik met haar bes-taan bekend. ersdholen tusschen andere a-dvertenties, niet er-g op-valiencl, en op zijn zadhtst uitge- dr-u-xt yvel een toeetje erg onduide-lijk voor net pufoaeik, dat mis-scihien niet -weet wie al-'Jnan. v/as, noch wat hij heeft gezegd oyer een^„va-l van ond-erwij-s"', kon ze mij maar half be-vred'iigen. De z.aak, waar het om gaat, is t-och van te veel ge-wicht om die langs d-ien weg en op die toch v/e-1 wat al te beknopte wij-ze naar wren te brengen. Deze k-westie is van het al-lergrootste be long en V-oor hen, die voor het onderwijs zuhen worden opgeleid en voor -de ouders, die hun kinderen daarvoor hebben bestem-d! De eerlij'klheid gebiedt, dien -menschen on- omwonden de zuivere waarlheid omtrent de treurige vooruitziehten bij het onderwijs mee te deelen. En daarom had i-k graag ge wild, dat een beetje uitvoeriger hier-over ge- schreven was. Er kan bijv. gewezen wor den o-p het volgende: Het Rijk -draagt slechts zorg voor de op- ■leidling van den onder-wijizer tot het 18e of 19e jaar. Dez-e op-lei-din-g iaat, -vooral aan Normaal- -s-cholen, dikwij-ls nog al wat te w-ensctien over, vraarvan de ondecwijzer bij zijn ver- dere st-udie maar al te zeer de nadeelen -ondervindt. Dat v/are echter te o-verkomen, indien deize a-mbtenaar mini -genoeg bezo-ld-ig-d werd om de kosten zij-ner stu-d-ie voor hoof-d- akte, vreemde 'talen, wiskunde enz. enz. te kunnen bestrijdep. Zboal-s' men ziet, is het studieveld ruim genoeg, men heeft maar vo-or het ki-ezen. Doch boeken, lessen, kosten aard-ig wat geld en dat laat-ste nu ontbreeikt steeds in een sc-hoolmeestersbeurs. Een onderwijzer i-s er te -d-ien opz-iciite rniserabel aan toe en zal dat nog wel een poosje blijven ook. Onze Minister C-ort v. -d. Linden kon het zelfs in dezen tijd, nu alles 4 -maal zoo du-ur -j- de rest geworden is, nog niet over het hart krijigen -om de -onderwij- zerssaiari-ssen een arme hon-derd pop de hoo-gte in te brengen. Het kostgeld is thans overal zoo' geste- gen, oal men met zijn salaris fernauwer- nocd toe'kcumt, ja zelfs op verschillende plaatsen te kort komt. (Mij is een -geval Legend van een onderwijzer, liier in de buiirt, die per m-aand een rijksdaaider m-rdes', verd-ient dan zijn pensionprijs 'be- vVaar moet men -dan in's hemel-snaam de ■.o .-..e'en van-daan halen -om langs den -wee Vfi ,saic''e zijn positie te verbeteren, ge- ste.ld n-o-g, dat van verbeteren ooit sprake kan zijn? Men ziet het: waar -vo-or het al-lernoodig- ste een tekort i-s, tolijft voor st-u-die, kleeren ailedaagsche benood-igdheden, ontspann-incx enz. mets o-ver. iHebben -de hierbo-ven -genoe-m-de ouders d-aaraan wel eens gedacht? Of zijn ze kaoi- taalkraChtig genoeg o-ni hun z'oon of dochter tot het dertig-ste jaar bijv. gel-d-elijk te blij ven steun-en? J 'DoCh neen, want in dat geval leert ons oe ondervindin-g, dat ze h-un kinderen een yoord-eeli-ger positie in de maatschappfj uachten te bezorgen. En -g-elijk hebben ze! we mo gen veflig aannemen, dat ouders, die thans nog hun kinderen voor het onder wijs -b-estem-men, niet op de h-oogte zijn van d-en ellendi-gen toe'stand, waar-in de Ned. onderw. -verkeert. en daarom -geven we hun ..en raa-d: Wend U om inl-i-chtingen tot d-e on-derwijizers zelf, inzonderhei-d tot den Bond van Ned. Onderw., die a-1 iz-ooveel ge- siieden heeft v-oor verbeter-ing op dit punt Daar zal men U met feiten aan -d-e bar?// ombevoorc-ordeel-d omtrent deze z-aak in- nchten. Inzon-d-erhei-d o-o-k tot dezen vak- oon-d, omdat de leden -daarvan niet betrok- ken zijn bij de opleiding aan Normaal- of Kweekscholen en dus voordeel hun ad-vies met onbetrouwibaar zal maken. Ge zult -d-an oegnjpen, dat -het w-oord- „val", zelfs door een staat-sman als Tydeman gebezigd, uit stekend van toepaiss-in-g is op de lokadver- rcnties -van Normaal- en Kweek-schoolauto- riteiten om hun inriChtingen te vullen met nieuw mens-chenmateriaat -dat weer zal klaar ,,ges-toomid" worden voor -de ibetrek- king van onderwijzer. Op een kweekscho-ol wordt voor een Ieerling door het Rijk de respe-ctabele som van 35 gulden in de -laand voor kostgeld betaal-d, zoodat hij a-1 vro-eg zijn maag op rantsoen' kan leeren zetten. Indien Ge -informeeren wilt, raden we U en ster-kste aan d-e volgende vragen met betrekkin-g tot den -onderwij-zer te stellen: Hoe hij woont. Waarvan hij gekleed gaat. Onder weike -omstandigheden hij st-udeeren moet. Hoe lang -hij studeeren moet (tot zijn d-ood toe). Hoeveel on-der- wijzers(es-sen) zonder ibetrekk-ing rondl-oo- pen, waaruit blijkt hoe -overvoerd de -markt is, en vooral hoe lang ge hem wel gel-delijk zult m-oeten steunen? We-geloo-ven niet, dct na ingewonnen in- formaties nog veel- ouders ha-ppig zullen zijn om dat illustre baantje voor hun zoon of dodhter te kiezen. E-lke andere ibetrakiking is in el-k geval beter. Met dank, mijnheer de Redacteur, v-oor de plaatsing. Hoogachtend, Uw dienstw., LID DER AFD. B. V. N. O. SPOORWEG TER NEUZENGENT. SPOORWEG TER NEUZEN—MECHELEN. ZEEUWSCH-VLAAM1SCHE STOGMTRAMWEG HULST-WALSOORDEN. 4 Amsterdamsche tijd. Vertrelc van Ter Neuzen 7.05- 12.30 5.25 Sluiskil 7.14 12.45 5.34 Sluiskil (brug) 7.18 12.55 5.38 Philippine 7.22 1.05 5.42 Sa§ van Gent 7.40 1.30 5.55 Duitsche t ij d. Vertrek van Selzaete 9.10 4.10 7.49 Aankomst te Gent (Dampoort) 10.5.23 8.37 (St. Pieters) 10.26 5.45 8.58 Duitsche tij Vertrek van Gent (St. Pieters) Gent (Dampoort^ Selzaete Amsterdamsch Vertrek van Sas van Gent Philippine Sluiskil "(brug) Sluiskil Aankomst Ter Neuzen d. Vertrek van Ter Neuzen Sluiskil Axel Kijkuit Aankomst te Hulat 6.30 9.50 5.— 6.50 10.— ■5.10 7.16 10.12 5,22 7.30 10.20 5.30 7.40 10.30 5.40 Kijkuit Axel Eichting Drie Schouwen- Treinnummers Aankomst van Zuiddorpe Vertrek van Drie Schouwen 5.55 Axel 6.05 Aankomst te Zaamslag 6.24 Vertrek van Zaamslag 6.34 Driewegen 6.48 Aankomst te Ter Neuzen6.55 Eichting Drie Schouwen -Ter Neuzen. 25 27 29 12.31 12.45 12.55 1.10 1.17 1.30 1.40 9.40 9.50 10.05 10.15 10.29 10.36 31 3.38 3.45 3.55 4.09 4.19 4.32 4.40 Aankomst te Ter Neuzen TRAMWEGMAATSCHAPPIJ. Eichting Ter Neuzen- -Drie Schouwen. Treinnummers 33 35 Vertrek van Drie Schouwen 12.10 3.20 Aankomst te Zuiddorpe 12.17 3.27 Eichting IJzendijkeDrie Schouwen. Treinnummers 13 15 17 Aankomst van Schoondijke 11.38 5.18 Vertrek van IJzendijke 6.25 12.35 6.— Pyramide 6.40 12.50 6.15 Philippine 7.05 1.20 6.40 Aankomst te Sas van Gent 7.33 1.46 7.05 Vertrek van 7.36 2.05 7.30 Pas-sluis 7.51 2.15 7.45 Westdorpe Bestelh. 8.01 2.25 8.— Zwartenhoek 8.11 2.35 8.10 Aankomst te Drie Schouwen 8.20 2.45 8.15 Richting Drie Schouwen Walsoorden. Vertrek van Drie Schouwen 7.28 2.15 Axel (Spoorstation) 7.38 2.25 5.45 Eondeputten 7.46 2.33 5.52 Aankomst te Zaamslag 7.55 2.41 6.— Vertrek van 8.— 2.45 6.03 Stoppeldijk veer 8.07 2.52 6.08 Eapenburg dorp 8.15 3.— 6.15 Hengstdijk 8.23 3.08 6.23 Groenendijk 8.31 3.16 6.30 Aankomst te Kloosterzande (aansluiting H.W.) 00 CO 00 3.25 6.38 Vertrek H.-W. van Kloosterzande naar Walsoorden 8.47 3.42 6.42 Axel (Spoorstation) Aankomst te Drie Schouwen Vertrek richting IJzendijke Trein 30, vertrek van Neuzen 2.15, geeft aansluiting aan trein 21 te Zaamslag voor de richting Kloosterzande. Treinnummers 26 28 30 Vertrek van Ter Neuzen 7.35 11.05 2.15 Driewegen 7.42 11.13 2.23 Aankomst te Zaamslag 7.54 11.26 2.36 Vertrek van Zaamslag 8.10 11.36 2.46 Axel 8.25 11.50 3.01 Aankomst te Drie Schouwen8AS5 12.— 3.11 Vertrek naar Zuiddorpe 12.10 3.20 Eichting ZuiddorpeDrie Schouwen. Treinnummers 34 36 Vertrek van Zuiddorpe 12.24 3.32 Aankomst te Drie Schouwen12.31 3.38 Eichting Drie SchouwenIJzendijke. Treinnummers 14 16 Vertrek van Drie Schouwen 8.55 3.25 Zwartenhoek 9.05 3.35 Westdorpe Bestelb. 9.15 3.45 Pas-sluis 9.25 3.55 Aankomst te Sas van Gent 9.38 4.10 Vertrek van 9.50 4.13 Philippine 10.16 4.39 Pyramide 10.40 5.04 Aankomst te IJzendijke 10.51 5.15 Vertrek naar Schoondijke 1.05 Eichting WaisocrdenDrie Schouwen. Aankomst II.-W. van Walsoorden te Kloosterzande Vertrek van Kloosterzande (A-ansluiting H.W.) Groenendijk >y )j He^igstdijk Eapenburg dorp Stoppeldijk veer Aankomst te Zaamslag Vertrek van 32 5.30 5.38 5.50 6.— 6.15 6.25 18 6.40 6.50 7.— 7.10 7.25 7.21 7.53 8.18 8.35 9.24 4.24 7.09 9.35 4.30 7.20 9.42 4.35 7.25 9.50 4.43 7.32 9158 4.51 7.38 10.06 4.59 7.46 10.14 5.15 8.03 10.15 5.17 8.05 10.23 5.25 8.13 10.30 5.32 8.20 10.40 8.30 6.40 Postkantoor Dubb. Poort Kloosterzande Tasdijk Dorp Walsoorden, Kruisweg Aank. Walsoorden, Dijk Deze treinen loopen niet op Zondag. f Vrachtg. worden slechts met deze treinen vervoerd. 4,50 §7,55 fl0,50 |2,50 5,50 4,56 8,01 10,56 2,56 5,56 5,— 8,05 11 3 6 5.04 8,09 11,04 3,04 6,04 5,10 8,15 11,10 3,10 6,10 5,15 8,20 11,15 3,15 6,15 5,23 8,28 11,23 3,23 6,23 5,28 8,33 11,28 3,28 6,28 5,36 8,41 11,36 3,36 6,36 5,40 8,45 11,40 3,40 6,40 5,43 8,48 11,43 3,43 6,43 5,50 8,55 11,50 3,50 6,50 van Walsoorden, Dijk §f6,10 f9,15 fl,30 Kruisweg 6,17 9,22 1,37 Kloosterzande, Dorp 6,20 9,25 1,40 Tasdijk 6,24 9,29 1,44 Kuitaart, Tol 6,32 9,37 1,52 Hoefkensdijk 6,37 ,9,42 1,57 Terhole 6,45 9,50 2,05 Rustwat 6,50 9,55 2,10 Hulst, Tivoli 6,56 10,01 2,16 Dubb. Poort 7,10,0-5 2,20 Postkantoor 7,04 10,09 2,24 Aank. Hulst, Station 7,10 10,15 2,30 Deze treinen loopen niet op Zondag. f Vrachtg. worden slechts met deze treint-n vervoerd. f4,15 4,22 4,25 4,29 4,37 4,42 4,50 4,55 5,01 5,05 5,09 5,15 7 7,07 7,10 7,14 7,22 7,27 7,35 7,40 7,46 7.50 7,54 6.45 12.40 6.17 7.08 1.03 6.40 9.— 3.— 7.45 e t ij d. 9.— 2.35 7.25 9.09 2.44 7.35 9.13 2.48 7.40 9.16 2.52 7.51 9.45 3.— 8.— 8.20 3.— 8.05 8.29 3.15 8.15 8.38 3.33 8.23 8.50 3.55 8.35 9.— 4.05 8.45

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 6