Handalsberich tan. S-,DSSndPZ" 8' P- Git C Smkiees Hz! en J. Wieland, commissarissen, werden met bijna algemeene stemmen herkozen Loop dor boTolkiip rai Tor Meizea. GEMENGDE BERICHTm BUBSEBLIJKE STAND. HoogwatergctiJ tc Ter Neuzen 4 »3tT.ste helft van Febr. door de negeering de iubezibieming van het voor menschelijke qonsumptie bcstcuide vet wprden gelost. Het 1 asse vet uit de slachtplaatsen en dat bij de stagers aanwezig, zal worden opge- vorderd. Het zal worden afgeleverd aan de vet- smel terpen, waarna het als bak- en braad- (ret in »ie distributie Wordt gebraclit. De eenheidsworst. Zijn we. 'goed ixiigeliclit, dan is den Minis- te,r van Landbouw enz. door de Rijkscom- missie van Toezicht voorgesteld, binnen de eserstvolgende veertian dagen te doen over- gaaji lot de distributie van de eenheidsworst. Deze zal, gelijk bekend, zijn saamgesteld uit negen deelen vleesch van jonge runde- ren en eep. deel varkensvleesch. De worst z31 verkocht worden tcgen een mdximumprijs, vrij aanzienlijk blijvende bc- ueden den kostprijs. Daardoor wordt een vrij belangrijke toe- slag uit' de schatkist noodzakelijk. De hooge vleesclxprijzen, gevolg van iege- lingen aanvoer, maken een spoedige invoe- ring der worstvleesehdistributie noodzakelijk. Een nieuwe springstof? De Duitschers schijnen een nieuwe springstof te hebben, die groote kracht kan ontwikkelen, zooals aan de grens .bleek, waarbij een Nederlaridsch officier nog ern- stig werd .gewond. in de omgeving van Sluis wilde eei^ Duitsch nrilitair deserteeren, een feit, dat zich trouwens weer dagelijks voordoet. De soldaat kwam aan de dr^adversperring ge- wapend met vier handgranaten eenige zonderlinge busjes. Blijkbaar was het zijn doel de versperring te vernielen. De man hanteerde het busje, dat een krachlige ont- plofbare stof bevatte en waarmee hij de vier granaten kon doen spjingen. Hij had slechts eenige seconden tijd om zich uit de voeten te maken, maar toen de ontploffing piaats had', werd hij nog in't been door een scherf gewond. Een deel van de versperring werd ver- rtield en de deserteur kon ongestoori^ vluch- ten. De Duitscher had nog een der zonder- iinge busjes, dat hij aan een Nederlandsdh soldaat gaf. Deze overhandigde het aan een officier. Bij nader onderzoek van de stof had weer een ontploffing piaats en den officier werden hierdoor twee vingers en een duim afgerukt. Moole prijzen voor veulens. Bij den aan het Rijksveulendepot te Ber- op Zoom gehouden verkoop van in et voorjaar van 1915 geborn hengsten, werden o.a. verkocht: „Urban" geboren 25 April, fokker j. J. Lako te Breskens, voor f 5200, aan G. K. Timmermans te Moor- drecht en Uranus", geboren 25 April 1915 fokker C. Afapneke te Groede, voor /8100 aan de hengstenvereeniging te Poortvliet. Voor de 16 verkochte hengsten werd in totaal 90,175 betaald. De Nederlandsche Bank en de Nederlandsche belangen in Rusland. De Nederlandsche Bank wenscht, naar het Hbl. meldt, het initiatief te nernen tot het verkrijgen van een 'zoo volledig mogelijk overzicht over den aard en den omvang der Nederlandsche belangen bij en in Rusland. V' at de Russische staats- en spoorwegfond- sen, andere Russische effecten en Russische 'coupons, door Nederlanders gehouden, be- treft, heeft de Vereeniging voor den Effec tenhandel te Amsterdam reeds aan de Fondsencommissig uit haar midden, in sa- menwerking met afgevaardigden van de vereeniging van Effectenhandelaren te Rot terdam en van den Provinciaien Bond voor den Effectenhandel, Den Haag, en de heeren C. E. ter Meuien (firma Hope <5 Co.) en Paul May (firma Lippmann, Rosenthal Co.): de opdracht gegeven zich bepaaidelijk te belasten met de waarneming van de be langen van houders van dergelijke waarde. Deze houders hebben zich dus te zijner tijd te wenden tot de genoemde commissie, waarvan voorzitter is de heer W. G. Wen- delaar en secretaris Mr. J. A. van Sonsbeeck, kantoor houdende in het gebouw van de Vereeniging voor den Effectenhandel, Am sterdam. Wat de geldsaldi bij Banken in Rusland, ten name en voor rekening van Nederland sche belangheb'benden geboekt en wissel- verbintenissen met Russische Banken of particulieren, door Nederlanders afgeslo- ton, aangaat, noodigt de Nederlandsche Bank de bela'nghebbenden uit, haar daar- omtrent zoo voiledig mogelijk opgaven te verstrekken. Deze opgaven worden door de Nederlandsche Bank bij voorkeur door mid- del van in Nederland gevestigde Banken of bankiers in ontvangst genomen. Desge- wescht kunnen zij ook rechtstreeks aan de Nederlandsohe Bank, Amsterdam, worden gericht. De Nederlandsche Bank zal van deze opgaven onder volstrekte discretie kennis nemen. Wat eindelijk belangen betreft, die niet onder de bovengenoemde rubrieken te rang- schikken zijn, ook daarvan kan aan de Ne derlandsche Bank opgave worden gedaan. Het is immers de 'bedoeling der Nederland sche Bank, dat de uitslag van het in te stel- Jen onderzoek naar de gezamenlijke belan gen van Nederlanders bij Rusland, zoo vol ledig mogelijk zij. De besprekingen, welke oniangs te dezer zake hebben piaats gehad, hebben doen zien, dat op de gewenschte samenwerking tusschen de onderscheiden belangen mag worden gerekend. AXEL. Vrijdagavond hield de vereeniging Steunt hpprh'er oP de bovenzaal van den niet druk bezochtarverSadering. welke Wol?eH,ee2ee peini^lf;- ^Ser Fz^ De ontvangsten bedroegen over het afge- loopen vereenigingsjaar 1610 37 WMrnn der f 1361,40 aanycontributien'de'r gewone en f 147,der buitengewone leden De uitgaven bedroegen 1166,82* waar- onder f 1128,50 aan uitgekeerde ziekte gelden. ■Er was dus meer ontvangen dan uitge- geven f 443,55 en het kapitaal der vereen' ging bedraagt thans 3994,75. Het jaarverslag, door den secretaris uit- gebracht, luidde als volgt: Zoo rumoerig als het in de wereld rond- om ons is geweest, zoo rustig en kalm was het in onze vereeniging. Terwijl elders de menschen elkaar als brieschende leeuwen te lijf gingen om el- kander te bestrijden en te vernietigen, was onze vereeniging werkzaam op het vreed- zame gebied elkander te ■steunen en hulp te verieenen in zieke dagen. Zoo ziet men, dat, hoe ook de booze hart- stochten woeden, er altijd nog gelegenheid overblijft om het goede te do,en en de naas- teniiefde te betrachten. Laat dit ons een troost zijn in deze don- kere dagen, die toch eenmaal, kon het zijn zeer spoedig, piaats moeten maken voor een tijd, waarin het zwaard weer in de soheede zal rusten en de beste krachten weder zui- len gebruikt worden voor de werken des vredes. Begonnen we fiet vorige vereenigingsjaar met 267 leden, aan het einde was dit getal met 11 verminderd door overlijden, vertrek uit de gemeente, militaire dienst en wanbe- taling. Aangenomen werden 6 nieuwe leden, zoodat het nieuwe vereenigingsjaar ingaat met 262 gewone leden. Het aantal buitengewone leden is weder met 4 verminderd en gekomen op 62. Buitengewone dingen hebben niet piaats gehad, zoodat het bestuur zelf geen enkele maal aanleiding vond om vergadering te houden. Zooals ik reeds in den aanvang zeide, ging alles kalm en rustig. De veree niging werkte op hare reeds jaren beproefde wljze in alle stllte voort om datgene te doen, waarvoor zij werd opgericht, namelijk hare zieke leden eenigszins tegemoet te komen, bij het gemis van de gewone verdiensten. En nu ik hiermede dit 21 e jaarverslag kan eindigen, druk ik tevens de hartgrondi- gen wensch uit, dat, wanneer het mij mag gegeven zijn het voigende verslag uit te brengen, er weder rust en vrede mogen heerschen in ons zwaar beproefd wereld- deel; dat de omstandigheden waarin wij le- ven zoodanig mogen verbeterd zijn, dat er voor ieder weer voldoende en tegen billijke prijzen het noodige verkrijgbaar is en dat daarbij onze gezondheidstoestand zoo gun- stig zij, dat „Steunt Elkander" zooveel mo gelijk met rust kan gelaten worden. Na het uitbrengen van dit met instemrmng ontvangen jaarverslag werd het'besluit ge nomen om bij wijze van proef voor een jaar aan hen die een ziektebewijs van de dokter inleveren j 1,50 per werkdag uit te keeren. Paarop werd de vergadering gesloten. AXEL. Jl. Zaterdag werd alhier een druk be- zoehte vergadering gahouden der afd. Axel der Zeeuwsche Landbouwmaatechappij. Bp afwezigheid van den voorzitter ea van den vice-voorzitter, werd de vergadering ge- preaideerd door den heer Jo-h. de Fepter, van Zaamslag. Ingekomen was een schrjjvea van den voorzitter, den heer Ph. J. van Dixhoorn, waarin hjj zijn sppt uitdrukte niet ter ver gadering te kunnen aanwezig zpn. Hij stelde evenwel schriftelgk aan de vergadering voor 1. maatregelen te beramen om hft vervoer verbod van stroo ingetrokken te krjjgen 2. bij het HoofdbeBtuur der Zeeuwsche Landbouwmaatschappp aan te dringen om te trachten voor April opgave te doea van 't hooi dat gevorderd kan worden. Hierover werd een breedvoerige diseussie gevoerd en ten slotte aan het bestuur over- gelaten om in dezen naar beste weten te h ndelenA Uit de rekening over 1917 bleek dat de ontvangsten hebben bedragen 2238,46 en de uitgaven 1840.60, zoodat er een goed slot is van f 388,86. De begrooting voor 1918 beloopt 2093,86, met een post voor onvoorziene uitgaven van 358. Wegens puriodieke aftreding van de heeren A. van Hoeve, B. C. Usebaert en H. Bonte moest eene verbiezing van 3 beituursleden piaats hebben. Herkozen werden de heeren Van Hoeve en Bonte en gekozen de heer J. de Putter, na herstemming met het af- tredend bestuurslid, den heer IJsebaert. Gedurende de stemming en de opneming van den uitslag werd gelegenheid gegeven om aan den Regeeringscommissaris, den heer Coilot d'Escury, die aanwezig was, vragen te stellen, naar aanleiding van, grieven en klachten, die men opperde over de graan- levering, uitbetaling enz. Van die gelegen heid werd een ruim gebruik gemaakt. De heer Collot d'Escury helderde ver- schillende bezwaren op en zegde verbetering van misstanden toe, voor loover dit in zjjn vermogen was en die oorzaak waren van vergissingen zijrierzijds of van zpn personeel. Nadat ieder naar genoegen was beantwoord, sloot de voorzitter deze geanimeerde ver gadering. SAS VAN GENT. Geen animo. Voor de voor deze piaats ter dispositie gestelde partij anthraciet heerschte zoo wei- nig animo, dat er nog ruim 3000 KG. ter beschikking staan. Geen wonder, waar de prijs van deze soort steenkool zoo1 hoog is, dat alleen ruim gevulde beurzen zich de weelde van het gebruik kunnen permitteeren. Het is te hopen bovendien, dat in de naaste toekomst het gebruik van duur stookmateriaal tot een minimum gebracht kan worden, wanneer althans het weder zoo blijft aanhouden als deze laatste dagen. WESTDORPE. Marconistations. De draiig om steeds op de hoogte te -blij- ven van alle wereldgebeurtenissen, heeft enkele particuliere personen het besluit doen nemen tot oprichting van een eigen station voor draadlooze telegrafie. Een tweetal toestellen is reeds geplaatst en algemeen is men over de functie dier toe stellen hoogst tevreden. Aile berichten welke per „draadlooze" worden afgezonden van de Europeesc'he stations worden hier onmiddellijk opgevan- gen. Aileen heeft men geconstateerd, dat de -ngelsche berichten minder duidelijk waar- neembaar waren dan andere, en tevens dat bij helder weer de geseinde mededeelingen beter op te vangen zijn dan bij mist en zwaar kanongebulder. KOEWACHT. Door de Cooperatieve Boerenleenbank alhier is in het vorige jaar een winst ge maakt van 716,92, waardoor het reserve- kapitaal stijgt tot 5241,16. Het geheele jaar door bedroeg .de rente der spaargelden 314 en dat der voorschotten 4/2 LAMSWAARDE. Zaterdag- en Zondagavond gaf onze fanfare „Vrijheid Eendracht" eene uitvoe- ring in de schooliokalen; beide avonden was de opkomst zeer druk. Voor de pauze gaf de fanfare twee num- mers waarna het blijspel „Joost Uilenspie- gel" werd opgevoerd en daarna kregen we nog drie ^ornieke scenes. Na de pauze weer twee nummers voor de fanfare, het blijspel „Een huishoudster" en weer drie vroolijke voordrachten. Ofschoon. men, wegens de mobilisatie, over -verschillende goede krachten niet kon beschikken, werd het gansche program toch vlot en degelijk afgewerkt, en kan „Vrijheid Eendracht" niet voldpening op deze twee avonden terhgzien. CLINGE. Deze week wisten een drietal B'elgen hier over den draad te komen. Ze hingen een treurig tafpreel op omtrent de voeding in 'hun land. iHet gros der menschen leeft er bijna uit- siuitend van brood, aardappeien en wat groenten; vleesch, vet, boter, eieren zijn sinds lang voor die tobbers onbekende za- ken; zelfs geen haring of bokking is er voor hen te krijgen wegens de enorme duurte. Brood was er voldoende door de hulp van Amerika, en de kwaliteit was ginder zelfs beter dan aan deze zijde van den draad. HENGSTDiJK. De heer A. de Voider, hoofd der school alhier, herdacht V'rijdag den dag, dat hij 40 jaar geleden deze betrekking aanvaardde. (De belangstelling der gemeentenaren was algemeen; uit bijna iedere woning wapperde de yaderlandsohe driekleur. Prachtige geschenken werden den jubila- ris zoowel van het gemeentebestuur ais van de leerlingen aangeboden. OVERSLAG. Men schrpft ona van daar Hoe langer de oorlog duurt des te grooter wordt de behoefte aan lexensmiddelen voor de ongelukkige Belgische krjjgsgeTangenen in Duitschland. Dit beseffen da alhier vertoevende Belgen en daarom verwaarloozen zp geene enkele gelegenheid om hunne landgenooten ter hulp te komen. Velen dachten dat al het mogelgke reeda was gedaan, dooh twjjfelden zoodoe.nde aan de vindingrjjkbeid der Be'gen de verschil lende feesteljjkheden te Overslag gehouden ten bate der Belgische Krjjgsgevangenen in Duitschland geveD een levendig bewps van het tegenovergestelde. Deze festiviteiten brachten met inbegrip van het vrinstsaldo der wipschietingen niet minder dan 335.45 op. Voor waar een prachtige uitslag en de heeren inriehters van Overslag, met den heer Govaert aan het hoofd, mogen met genoegen en voldoening terugzie^i op hun welgeslaagde onderneming. Aan den nieuw benoemden afgevaardigde van Overslag van het Komiteit der Belgische Liefdewerken te Sas van Gent en omstrekea, en zijne medewerkers, waaronder vele Nederlanders, alien onzen lof en onzen welgemeenden .dank en erkentelgkheid. ST. JANSTEEN. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd de houten keet van een Belgische vluchteling zekere Aug. Saman door brand vernield. Eene partij vlas, met eenigen inboedel werden een prooi der vlammen. Een kind dat zich in het reeds brandende bedlegertje bevond werd gelukkig nog tijdig gered, want de kleertjes van de kleine hadden ook al vuur gevat en lichte brandwonden ver- oorzaakt. Oorzaak onbekend. BRESKENS. In den na«ht van 30 op 31 Januari 1.1. hebben de ambtenaren der Rpksbelastingen alhier, de band gelegd op een flinke partp smokkelwaar. Vergezeld van den burgemeester der gsmaente Groede hebben rp bjj vpf iD<- gezetenen (veldarbeiders) dier gemeente, op wie vermoeden rustte dat zp zich met den smokkelhandel beiig hielden, huis- zoeking verricht en tezamen eene hoeveel- heid van circa 3500 raepan chocolade en 500 stukken zeep en eenige kilo's sajet in beslag genomen. De goederen waren bestemd voor ver- boden uitvoer. (M. Crt.) In den loop van deze week hebben zich in deze gemeente gevestigd C. F. Bookelaar, onderwijzeres, Q 176, uit Hooge en Eage Zwaluwe. M. A. J. van Eerdenburg, onderwijzeres, Q 176, uit Hooge en Lage Zwaluwe. S. Italianer, leeraar a.d. H. B. S., Verbin- dingstraat la, uit Groningen. A. Woifert, arbeider, P 53a, uit Andijk. P. A. Cense, zonder, 2e Kortestraat 9, uit Rotterdam. J. Neve, schippersknecht, Schoolplein 9, uit Ossenise. F. Kesbeke, arbeider, Q 176, uit West- dorpe. Ri Berendsen, zonder, Dijkstraat 28, uit Wisch. Vertrokken: P. Vernimmen, werkman, Dekkerstraat 18, naar Enkhuizen. A. A. Th. Stockman, dienstbode, Van Bovenstraat 40, naar Hulst. H. Versluis, expediteur, Blokken 7, naar Zeist. M. L. C. H. van Moll, verpleegster, 8 N, naar Ede. M. B. Faas, zonder, De Jongestraat 5, naar Ammerstol. A. Schaaltje, zonder, De Feijterstraat 13, naar Heer. J. Bareman, dienstbode, Noordstraat 101, naar Axel. RECHTZAKEN. Arrond. Rethtbank te Middelburg. Zitting van 1 Fe'bruari 1918. Heden werden de navolgende zaken be- handeld: A. d. M., ,19 j., werkman te IJzendijke, gedetineerd, werd bekiaagd, dat hij den 12 Januari 1918 te IJzendijke gepoogd heeft guttapercha voorwerpen naar Belgie uit te voeren. Eeisch een maand gevangenissti;af met aftrek van de preventieve hechtenis. C. C. V., 31 j., afbeider te Koewacht, ge detineerd te Middelburg, werd bekiaagd, dat hij op 7 Dec. 1917 getracht heeft zeep en chocolade naar Belgie uit te voeren, ter wijl hij daarbij den bekeurenden ambtenaar gepoogd heeft om te koopen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. J. d. K., 38 j., vlasbewerker te St. Jan- steen, gedetineerd te Middelburg, werd ten laste gelegd, verboden vervoer van 50 KG. boonen. Eisch 2 maanden gevangenisstraf met af trek van het vo'or-arrest. J. V., 23 j., tuinknecht te Sluis, vverd ten laste gelegd, dat hij op 12 December 1917 te Aardenburg gepoogd heeft een hoeveel- heid chocolade naar Belgie uit te voeren en daarbij getracht heeft den verbaliseerenden ambtenaar om te koopen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Ondoelmatige inbeslagneming. Voor het gerechtskof te Arnhem heeft een winkelier uit Driel terechtgestaaD, terzake dat bp een hoeveelheid erwten, aan den Staat der Nederlanden tbebehoorende, had verduisterd. Op grond van de distri- butiewet was een hoeveelheid erwten bij hem in beslag genomen. Bekl. deed even wel, of er niet9 gebeurd was en bleef steeds doorgaan met het verkoopen van de erwteri, zoodat, toen hij later last kreeg de in beslag genomen erwten af te leveren, er v»d den geheelen voorraad niets meer over was. Drama aan de grens. D'Onderdagnacht hebben sinofcKclaar.s, die poogden paarden over de gTens te brengen, revolverschotcn gelost op de jnilitaire kom- miezen Hendricks en Van der Meer, die ajan de'bekomen wonden zijn overleden. Hoe een gerechtelijk onderzoek werd tegengewerkt. Zondag zouden, naar de Tel. meldt, op verzioek der juslilie te Alkmaarde politie- scheikundige, de heer Van Ledden Hulsebos, dr. Schoo, benevens een rechercheur met een politiehond zich naar Ajma Paulowna be- geven, ten einde een onderzoek in te stellen naar- een motord, die daar eenigen tijd ge leden had piaats gehad. Hot drietal heeren zou met den [rein van 9.20 u. van het Cen tra, al-Station vertrekken. Maar.... hetnood- lot wilde. Sal een beainbte aannierldngmaak- te op bet vervoer van den politiehond. De bepaling, dat honden in een spoorwegcoupe vervoerd konden worden, was namelijk in getrokken. In het buitenland zou men oogen- hlikkelijk een coupe voor l\et gezelschap hebben gereserveerd. Hier niet. Na eenige pourparlers werd den heeren aajngeraden eenhok op te zoeken, waarmede het dier in een goedcrenw.agcn geplaatst kon worden. Toen het hok er was., vertrok juist de trein. Natuurlijk werd het onderzoek hiermede een halven dag verlraagd. Twee jongens vermist. Sederl Zondag 20 Januari zijn uit het ouderlijk huis te Zwijndrecht twee jongelui van 16 en 19 jaar vermist. Ze hebben zich van een vrij belangrijke som gelds voorzien, en hebben hier ter slede een autoimalisch pistool met sicherpe palronen aangeschaft. Het vermoeden hestaat, dat de verderfelijke lectuur van boeken als die van Lord Lister en dergelijke zoo op hun fantasie gewerkt heeft, dat zij de wijde wereld zijn inge- gaan. De IGjarige heeft zwart haar, is ge- kleed in donkerbruinien overjas, grijs colbert oostumn, bruine pet, is flink van postuur en ongeveer 1.80 M. lang. De 19jarige heeft blond haar, is gekleed in groene overjas, bruin costuum en bruine gleufhoed. Zijn lengte is ongeveer 1.70 M. Zooals te begrijpen, verkeeren de ouders in ernstige ongerustheid en ondanks de naspo- jringen van de jiolitic. Is het haar nog niet mogen gelukken hun verblijfplaats te ont- dekken. Daar het niet mogelijk is, om zich riaar het buitenland te begeven, moeten ze lioogst waarschijnlijk nog in ons land ver- blijf houden. Vandalisme. Miaandag is door de politic gevankelijk naar Assen gevoerd de landbouwer A. B., te Oosterboer, die een dijk heeft doorgesto- ken, waardoor't water met kracht op lande- rijen van omwonenden slroomde. Te Ruinerwold zakt het water eenweinig, maar voortdurend Word I nog door de mili- tairen de wacht gehouden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 1 Febr. Pieter Bare- man, oud 22 j., jm., en Tonia Cornelia Visser oud 22 j., jd. Heule, oud 23 j., jm. en Janna Santina Diele- man oud 23 j., jd. Willem Koster, oud 23 j., Huwelijks-voltrekkingen. 31 Jan. Louis jm. en Janna Oppeneer, oud 22 j., jd. Geboorten. 28 Jan. Dina, d. v. Leendert Ma- rinus Maas en van Suzanna Sara Kolijn. 29 Jan. Eva Pieternella, d. van Johannes de Feijter en van Janna Pieternella van Es. 30 Jan. Maria Louisa-'Augusta, d. van Petrus Franciscus Anthonius de Waal en van Natha- lia Maria van Troost. Augustus Catharina, d. van Franciscus Benedictus Frederik Schirris en van Cornelia van Denderen. 1 Febr. Jan, z. van Pieter Geelhoedt en van Helena Harte. 2 Febr. Clementine Jose, d. van Victor Corne lius Mans en van Valentina Joanna Van Hove. Overlijden. 28 Jan. Johannes Petrus Levinus Volkerijk, oud 25 j., echtg. van Jarfna Johan na de Putter. 30 Jan. Cornelis le Nobel, oud 45 j., echtg. van Johanna Maria Beuningh. 1 Febr. Tanneke Maria Dieleman, oud 22 j., echt. van Cornelis Riemens. Cornelia Jacoba van der Bel, oud 75 j., wed. van Pieter Ma- chiel Voerman. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 12 Jan. Gustaaf Jozex de Schepper, oud 42 j., jm. en Maria Christina de Dauw, oud 35 j., wed. 28 Jan. Edmonde de Vos, oud 23 j., jm. en Maria Magdalena de Letter, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Jan. Gustaaf Jozef de Schepper, oud 42 j., jm., en Maria Christina de Dauw, oud 35 j., wed. Geboorten. 9 Jan. Arthur Louis'Coralie, z. van Loon Vefbraeken en van Leonia Clapdorp. 15 Jan. Joseph, z. van Ludovicus Hamerlinck en van Josephina Herwegh. 24 Jan. Elvira Leonie Stephania, d. van Joseph de Bock en van Emma Poppe. 27 Jan. Ferdinandus, z. van Cerpentier en van Maria Rotthier. Overlijden. 9 Jan. Joanna Francisca van Hoecke, oud 84 j., wed. van Dominicus Lippens. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Jan. Edemon- dus Augustus Cortvriendt, oud 29 j.j jm. en Antoinetta Leontina Vermeire, oud 23 j., jd. 24 Jan. Leon Cardon, oud 24 j., jm. en Irma Maria Mathilda van de WiPckel, oud 22 j., jd. Geboorten. 26 Jan. Albert Leopold, z. van Charles Louis Descamps en van Marie Hoe- dister. 31 Jan. Madeleine Marie, d. van Gus taaf Michiels en van Augusta Poppe. Overlijden. 8 Jan. Petrus van Damme, oud 86 j., weduwn. van Verginie Bauters. 16 Jan. Olga Theodora Jacoba Stubbe; oud 45 j., echtg. van Bernard Heinrich Brand. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Jan. Pieter Witte (van Axel), oud 22 j., jm., en Frangoise de Feijter, oud 24 j., jd. 31 Jan. Pieter Witte (van Axel), oud 22 j., jm. en Francoise de Feijter, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Jan. Cornelis, z. van Jacobus de Putter en van Adriana de Pooler. 2 Jan. Maatje Cornelia, d. van Levinus Marinus de Zeeinv en van Janneke Zegers. 5 Jan. Jan, z. van Hermanus Jan Riemens en van Leijntje Scheele. 13 Jan. Pieternella Janneke, d. van Hendrik de Bruijne en van Janneke Pieternella 't Gilde. 14 Jan. Adriana, d. van Martinus Goosen en van Pieternella Catharina de Feijter. 17 Jan. Pieter, z. van Cornelis Bakker en van Elizabeth Bakker. 23 Jan. Jan Jacobus, z. Maarten van Kerkvoort en van Elisabeth de Ridder. Geertruij Francoise, d. van Jacob Goossen en van Suzanna Elizabeth Baak. 25 Jan. Leuntje Cornelia, d. van Gilles Cornelis van Overdulve en van Martha van Es. 29 Jan. Jozina Elisabeth, d. van Abraham de Jonge en van Maria Leonie van Doeselaar. 30 Jan. Wil lem Jan, z. van Jacobus Houtzager en van Ca tharina Anna Schieman. Overlijden. 1 Jan. Francoise Wilhelmus, oud 68 j., echtg. van Jacobus de Feijter. 7 Jan. Pieternella Michielsen, oud 69 j., echtg. van Jacobus van Drongelen. 25 Jan. Adriana Goossen, oud 11 d., d. van Martinus en van Pieternella Catharina de Visser. 30 Jan. Een als ievenloos aangegeven kind van het mann. geslacht van Pieter van Kerkvoort en van Jacoba Cornelia de Kraker. Rotterdam, 4 Febr. 1918. GRAANMARKT. NoteeringKArwpzaad 70,?*t Bruinmosterdzaad 102,tot /105, Geelmosterzaad/55,tot 58, YOEDERART1KELEN. De handel in voederartikelen was onveranderd. VEEMARKT. De aanvoer in vette koeien en osstn was groot en de prpzen buitengewoon hoog. Enkele prima werden nog tot hoogere prpzen verkceht dit was evenzoo ook voor de vette kalveren. Schapen waren bpna niet aangevoerd sn gingen deze een weioig hooger dan de vorige week. VARKENS. Al de op de Markt aauge- voerde varkens werden van regeeringswoge in beslag genomen. De namen der aan- voerders werden door de politie en eenige heeren der distributie genoteerd waarna de varkens osmiddellpk naar bet abbatoir werden gevoerd, gewogen eD getaxeerd en de prps bepaald op f 1,48 per E.G. ge slacht gewicht. Aangevoerd werden: 780 vette rundere®, 131 vette kalveren, 456 schapen of 1am- meren, 481 varkens. Prpzen vette koeien le kwal. 195 tot 205 cts2e kwal. 185 tot 175 ct.3e kwal. 165 tot 145 ct.ossen le kwal. 190 tot 200 ct.2e kwal. 180 tot 175 c»3e kwal. 160 tot 140 ct.stieren le kwal. rtot ct.2e kwal. tot ct.3e kwal. niet genoteerd kalvere* le kwal. 280 tot 300 ct. 2e kwal. 275 tot 250 ct.3e kwal. 230 tot 200 ct.schapen 1# kwal. 95 tot 110 ct.2e kwal. 90 tot 80 ct.8e kwaliteit 75 tot 70 at. j lammeren tot ct.varkena le kwal. tot et.2e kwal. tot ct.3e kwal. tot ct.lichte eoort tot ct., alles per kilo- Vlaebeurs. Aangevoerd: Blauw 125 steel vuil6870 steen schoon vuil 2,tot 3,— schoon 6,50 tot/8,50; Groningeck schoon 1200 steen /8,- tot/10,—Wit schoon 1220 steen 3,— tot 3,50 f Hellandsoh geel vuil 350 iteen 2,— tot 8,—, schoon 600 steen 8,— tot 10,-. EIEREN. Zeeuwsche /ll,tot /13, Overmaasche 11,— tot 13,—. DAGEN. Voorm. Mml Dinsdag 5 Febr. 7.16 7.50 Woensdag 6 8.28 9.12 Donderdag 7 r 9.57 10.41 Vrpdag 8 11.19 11.49 Zaterdag 9 K - 12.17 Zondag 10 0.43 1.6 Maandag 11 1.29 1.50 SCHF-EPVAARTBEWEGING. Van 1 Febr. tot en met 3 Febr. werden langs de Ooatsluis alhier 27 binnenvaaa* tuigen op- en 40 afgeschut, langs de Midden- sluis 0 op en 0 afgeschut en langs de Westsluis 21 op 28 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 3