Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 6639. Zaterdag 26 Januari 1918. 57e Jaargang. De Oorlog*. Abonnementsprij s Aanwijzing mkrijgbaariieUinf Levensmiddslea. Maximumprijzefi tarwe- waterbrood. Maxiinuinprijzeo Brand- spiritus, Gemeentelijke Electrische Centrale SIHKiEWtAMD. Vervoerverbod Uien en Kool. EaRSTH .31iAD per drie maauden, in de stad f 1,20; franco per post f 1,40, bij vooruitbetaling, per jaar, waarvoor de gelegenheid nog ge- durende deze maand is opengesteld, f 5, Bnrgemeester en Wethouders van TES NEUZEN rcaken bekend, dat in de week van £S Feb, ISIS geldig zullen sijn voor: Aardappelen bon no. 13 en 14 5e serie bon no. 8 6e Bak- en Braadvet an 4 3e H Bruine Boonen n a 11 le n Witte Boonen bon van Bruine Boonen 19 le K Ter Neuzen, 25 Jan. 1© 18. Bnrgemeester en Wethouders voornoezad, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Seeretaris. NoB. Op bon no. 4 voor Bak- en Bpaadwat mag 0,100 K.G. worden afgegeven. Bnrgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, ingevolge circu- laire No. 1187 dato 21 Jan.: 1. Het vervoer van uien en kool uit eenig deel van de proyincies Zeeland, Noord- Brabant en Zuid-Holland naar alle andere deelen van .Ret Rijk, hetzij in of buiten die provincies gelegen, is verboden. 2. Dit verbod is niet van toepassimg op het vervoer van uien en kool, gedekt door een vervoerbewijs, afgegeven door de Rijks- Commissie van Toezioht op de Vereeniging „Groenten Centrale". Ter Neuzen, 24 januari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Seeretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ingevolge circ. No. 3225 dato 17 Jan. j.l. de op 4 Dec. 1917 reeds bij den handel voorradige flesschen brandspiritus vanafwijkenden inhoud eh sterkte tot en met 15 Febr. e.k. alsnog kun nen worden verkocht tegen de volgende vastgestelde maximumkleinhandelprij^en Inhoud. Sferkte. 0.7 L. 0.7 0.7 0.8 0.8 0-8 0.8 Maximum verkoopprijs voor den kleinhandel. f 0.91 0.92V2 0.95 0.97V2 1.- UO21/2 1.05 Ter Neuzen, 24 Januari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Seeretaris. te HOEK. Zg, die aan bovengenoemd bedrijf zijn aan- gesloten worden hierbij beleefdverzoehthunne maandelijksche kwitantien te komen voldoen tusschen den eersten en den vijfden van elke maand in het distributicbiiS'eBU albier, waar ondergefceekende daartoe zitting hondt. 8 Zg die wekelgks betalen kunnen dit des Zaterdags van 47 ure's namiddags blijven doen ten huize van ondergeteekende. Reparatie enz. aan huisieidin- gen komen vanaf 1 Januari 1918, op rekening van den gebruiker. Hoek, 26 Januari 1918. De Administrateur, W. C. VAN PETEGEM. Economische overeenkomst met de Entente. Het Ned. Corr. Bureau waarschuwt, dat men zich van de economische overeenkomst met de entente geen overdreven verwach- De Burgemeester. van TER NEUZEN maakt ingevolge circ. No. 60 135/36 dato 18 Jan. jl. bekend, dat voor tarwewater- brood (igebakken van Regeeringsbloem) de maximumprijs wordt vastgesteid op: f 0.35 per K.G. of 0.09 per 250 gram. Ter Neuzen, 24 Januari 1918. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. tingen mag maken. Uit de tot dusverre opgedane ervaring is toeh wel afdoende ge~ bleken, dat men op eem geregelde aanvoer van graan ,hier te lande niet te zeer moet rekenen en wat de rijst betreft, zal ingevol ge de voorloopig met Amerika getroffen schikking 1 schip, dat met rijst voor Neder- land bevracht in Amerika lag, de Samarin- da, hier te lande aankomen, maar yoordat na de eventueele in werkingtreding eener jpefinitieve overeenkomst, schepen met rijst hier te lande zullen worden verwacht, zullen nog vele maanden verloopen. Voor de naaste toekomst schijnt alzoo de geregelde voorzienimg van ons land met levensfoehoef- ten van overzee allerminst gewaarborgd. De Christelijk-Hjstbrische Unie. Het hoofdbestuur van de Christelijk-Hi- storisclTe Unie is thans samengesteld a!s volgt: Mr. j. Ankermara, J. ter Haar Jr., Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman, Dr. J. Schok- king, J. R. Snoeok Henkemans, Mr. R. van Veen, Dr. J. Th. de Visser, Mr. B. I. D. Zu- bli, jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozen- burg (gekozen voor Utrecht), W. F. C. van den Broek (gekozen voor Overijsel), J. Knoppers (gekozen voor Assen), H. W. Ti- lanus (gekozen voor Tilburg), J. L. Ooster- hoff (gekozen voor Leeuwardem), L. J. Kar- reman (gekozen voor Dordrecht), Ds. P. van Willemswaard (gekozen voor Leiden), Ds. J. J. de.Vries (gekozen voor 's Herto- genbosch), C. E. van Koetsveld (gekozen voor Nijmegem) Mr. H. Verkouteren (geko zen voor Amsterdam), H. J. de Groot (ge kozen voor 's Gravenhage), Mr. H. Th. 's Jacob (gekozen voor Haarlem), H. C. J. ter Loo (gekozen voor Arnhem), W. J. Kernkamp (gekozen voor denHelder), Ds. P. J. Steinz (gekozen voor Middelburg), Mr. E. J. Th. a Th. v. d. Hoop van Slochte- ren (gekozen voor Groningen), B. J. Gerret- son (gekozen voor Rotterdam). De aanstaande algemeene vergadering moet nu de negen Ieden van het Hoofdbe stuur kiezen. die volgens d6 statuten niet door dg_ Kamerkrlngen worden aangewezen. De leden van het oude hoofdbestuur, die nu aan de beurt zijn om af te treden, maar die herkozen worden kunnen, zijn de heeren Ankermian, Ter Haar, Schokking, Snoeck Henkemans, v. Veen, De Visser en Zubli. De heer De Savornin Lohman, als eere- voorzitter, is niet meer aan een verkiezing ondervvorpen. N (Ned.) Het liggeld van onze schepen in Amerika. Voor de schepen, die thans in de Ame- rikaansche havens liggen, betaalt de Re- geering aan de maatschappijen 700,000 liggeld per week. De directies van eenige onzer grootste stoomvaartlijnen deelden daaromtrent lets naders aan het Hbd..mee: De schepen v/erden door de Regeefing ^gecharterd voor het aanbrengen van gra- nen en andere levensmiddelen, zeiden zij, Deze laadruimte is dus geheel in handen der Regeering. En toen de booten daarop in de Vereenigde Staten moesten blijven lig gen, lagen z>e daar voor. rekening van ons gouvernement. Verschillende reederijen hebben er her- haaldelijk in* Den Haag op aangedrongen, de scheperl te laten varan, dooh de Regee ring wenschte dat niet. Ze wilde, in het al gemeen Landsbelang, eerst de moeilijktie- den imet Amerika tot definitieve oplosslng brengen. Zoolang dus de Regeering over deze schepen beschikt, komen aUe kosten voor haar rekening, een algemeen erkende re- gel, die met den grooteren of minderen we!- stand der maatschappijen niets uitstaande heeft. De zand- en grindkwestie. Naar Reuter d.d. 23 Januari rneldt, pu- bliceerde de Britsche regeering in een Witboek de verdere officieele correspon- -dentie tusschen haar en de Nederiandsche Regeering gewisseld betrgffende den door- voer door Nederland van materialen, in aan- merking komende voor gebruik als militaire versterkingen. Dit Witboek, dat een relaas geeft van het verleden det kwestie, zooals ze oo'k uit het betreffende Witboek der Nederlandsche Regeering bekend is, besluit met een brief van Balfour aan den Nederlandschen gezant Van Swinderen, gedateerd 15 Januari 1918, waarin Balfour zegt: „Het doel van de stap- pen, welke mijn voorganger an ik bij de Nederlandsche Regeering hebben onderno- men, was, haar op haar hoede te doen zijn: Het stond en staat nog aan de Nederland sche Regeering zoodanig op te treden, als zij dienstig oo-rdeelt. Z. M. regeering kan slechts hopen, dat het onderzoek, waarop de Nederlandsche Regeering zich voorstelt aan te dringen, grondiger za! zijn dan het voorgaande, daar het de Nederlandsche Regeering vrij staat aan den doorvoer van deze materialen elke voorwaarde te verbin- den, welke haar goed dunkt, en op een wij- ze van onderzoek aan te dringen, zooals zij die noodzakelijk oordeelt." De Nieuw-Amsterdam, Alle vereischte toezeggingen en vrijgelei- den, welke noodig zijn, om aan de Nieuw- Amsterdam een veilige vaart te verzekeren, zijn thans veTkregen, zoodat het vast stond, dat de boot nu hedenmiddag om ongeveer twaalf uur zou vdrtrekken. Nieuwe moeilijkheid in de scheepvaart. Naar het Hbb meldt, is hier ter stede be- ric^it ontvangen van het voornemen der Duitsche regeering om alle Nederlandsche reederijen in verband met de af te sluiten overeenkomst met Amerika op de zwarte lijst te plaatsen. Hiervan zou het gevolg zijn, dat aan de schepen geen Duitsche bun- kerkolen meer geleverd mogen worden, hetgeen, tenzij kolen van elders waren te betrekken, zou neerkomen op het stilleggen van eventueel uitgaande schepen. Koffie, geen thee. Anlwoorde.nde op vele telefonische aanvra- gen of de „Orion'' va.ru de Kan. Ned'. Stoom- bootmaatschappppij, die de vorige week hier binneiiviel, lliee heeft .aaugevoierd, de mede- deeling dat van thee-aanveer geen sprake is. Het schip had in: 10,500 lbal-en koffie, waar- v.an, door bemiddeling van het hestuur van de N.O.T., 9250 b.alen zijn vrijgegeveni. Omlrent de mogelijkheid van Uiee-aanvoe- ren kan eerst worden gesproken als onze indische vr.acliien daor f! 1 Vereenigde Staten zijn vnjgegeven. (Hbl.) D;E RAAD VAN VLAANDEREN. Volgens de Duitsche bladen is de tot dus- ver bestaan heobende raad van Vlaanderen ontbonden, om op breeder grondslag, na behoorlijke raadpleging van het volk, te worden hernieuwd. De eerste tot dit doel bijeengeroepen ver gadering heeft thans in Brussel plaats ge- had en het door den afgetreden raad aan- vaarde program, n.l. de uitroeping van de zelfstandigheid van Vlaanderen, werd on- der levendigen bijval aargenomen. Daarna werden de leden van. de'1 in te stellen dis- triefsraad van Brussel en Brabant geko zen. Dergelijke di.strictsraden zullen in alle deelen van Vlaanderen in het leven- worden geroepen om een vertegenwoordiging van het volk tot stand te brengen en met het doel den nieuwen raad van Vlaanderen te kiezen. De w'oordvoerders in de vergadering, Dr. Borne en Lambrecht, zeiden, dat de Vla- men de voiledige autonomic verlangen en noch in cultuur, noch in politiek opzicht onder vreemcfen druk te willen geraken. DE RUSSISCHE LEZfNG OVER DE ONDERHANDELINGEN TE BREST-UTOWSK. Het Telegraaf-agentscnap te St. Peters burg publiceert een official rapport van de onderhandelingen te Brest-Litowsk. Het zegt, dat Kuhlinann er op rekende, dat, waar Rusland verlangt naar, den vrede, de Russische afgevaardigden hem zouden hel- pen om de overige volkeu de werkelijke be- teekenis van 'i DuitscItS^redcsprogram te verzwij-gen, maar de Russische delegatie stelde "een schriftelijk verslag op van het Duitsch-imperialistische program, hetgeen medegedeeid v/erd aan de vo Ike ren die een eerlijken vrede verlangen. De Russische re- volutie is weliswaar niet in staat de denk- beeld'en. der annexionisten te verwrepen, zij weigert in ieder geval brutale annexionis- tische aanspraken met het mom van demo cratic te bedekken. De beteekenis van de onderhandelingen, is, dat zij het Duitsche imperiaiisme ontdeed van het democratische omhulsel en het werkelijke doel blootlegde, nl. de bezetting van bijna al die gebieden die thans onder Duitsch en Oo*stenrijksch beheer zijn. Het rapport eindigt met te zeg- gen, dat men van deze onderhandelingen niets meer te verwachten is. DUITSCHE MEENING OVER RUSLAND. 1 De Lokal Anz. rrieldtIn parlementaire kringen wordt de toestand van Rusland als zger kritiek beschouwd, daar de laatste be- richten uit Petersburg duidelijk toonen, dat de heerschappij der Bolsjewiki bedreigd wordt. Be vraag doet zich voor of het goed is, te onderhandelen met mannen, die ieder oogenblik door de ana'rehie kunnen worden meegesleurd. Men houdt in poli- tieke kringen rekening met de terugwerking van de gebeurtenissen te Petersburg op de onderhandelingen te Brest-Litowsk. EEN VLlEG-AVONTUUR. De ..Daily Chronicle" schrijft: „Onlangs deed een onzer vliegers een avon- tuurlijke vlucht waarbij hrj in Duitschiand lancjde en loch weder veilig wegkwaxn. In een dichten.' mist was liij bij een vlucht ovei' het vijandelijk terrain verdwaald. Hij trachlte op het kompas den weg terug te vinden, wat echter niet gelukte, daar het blijkbaar geheel in de war was. Hij vtoog over een. groote stad die aan een rivier was gelegen en zag groepen Duitschers bij die rivier 'aan het werk. Hij dacht dat het groie- pen gevangenen waren, vloiog dus oni de stad "'been en besloot ten slotte op een grasveld te landen. Wijselijk bleef hij op zijn plaats zilten em hield den motor in gang tot hij een boer zag wien hij vi-oeg of hij zich in de Fransche of Engelsche gevechtszone beyond. Tot zijn verbazing bemerkte bij 'dat bij in puitsclilanid was en de boer wees hem de richting waar het front lag. Zonder meer vragen te stellem steeg de vlieger op, en over de stad heen om weg te ko-men. Intusschen1 was hij opgemerkt en waren machinegeweren en afweergeschut pp hem gericht en vuurden. Er was geweldige beweging en ongelukkigerwijze had hij geen bommen bij zich. Hij kon zich dus slechts uit de voeten maken eni dat deed hij. In den mist vtoog hij vijandelijke machines voorbij, die liem echter niet opmerkten. Yam tijd tot tijd daalde hij tot diclit bij den grond, maar telkens zag hij mog Duitsche umiformen op de wegen en im de veld en, zoodat hij wecr stijgen moest. Zijn weg zocht hij naar de windrichtinjg, die hij uit den rook der schoorsteenem onder hem opmerkte. Zoq bleef hij koers houden en kwam ten slotte terecht bij eem stad die hij herkende, Het was Tourmai. Yarn' daar was het gemakkelijk Rijssel em den weg maar de Engelsche linies te vinden. Zijn Voorraad benzine was bijna uilgeput en hij daalde op de eerste de beste geschikte plaats. Noch hij, noch iemamd anders weet waar hij geweest is, maar het avonluur bewijst hoe gemakkelijk het kan voorkomen dat er in een communique de zim staat: ,,Een onzer machines wordt vermist". HET ZEEGEVECHT AAN DE DARDANELLEN. Uit het officieele rapport van de Britsche admiral'itait omtrent het gevecht met de Goben en Breslau op 20 dezer, blijkt, dat deze schepen op ongeveer 10'KM. den strijd aanbonden met den Engelschen torpedo- jager Lizard. De Goben kreeg toen onze monitors in zicht in de Koesoe-baai, aan den Noord- Oosthoek van het eiland Imbros en richtte zijn vuur op nfn, terwijl de Breslau de Lizard bleef beschieten, welke tengevolge van het welgericht vijandelijk vuur, verhin- derd werd naderbij te komen en/torpedo's te lanceeren. De torpedojager Tigress voegde zich toen bij de Lizard en d-e beide vaartuigen trachtten de monitors te dekkeni, door een rookscherm te ontwikkelen. Inmiddels werd de Raglan (monitor) zwaar getroffen en in den grond geboord en de kleine monitor M 28 midscheeps in brand geschoten; hij vloog in de lucht en verdween ongeveer te 6 uur 's ochtends. De vijand staakte toen het vuren en koerste naar het Zuiden. Toen de Tigress en de Lizard treilers waarnamen, welke aan de monitors hulp kwamen brengen, achter- volgden zij den vijand. Te zeven uur, toen de Breslau zich on geveer zes mijlen ten Zuiden van Kephalo bevond, werd een groote ontploffing waar- genomen, dwars voor haar achtersten schoorsteen. Twee of drie minuten later werden nog driel ontploffingen opgemerkt en om tien minuten over zeven zonk de Breslau. De Goben, die zag, dat de Breslau naar den kelder ging, wenddp zich er heen, voer er eenmaal om heen en zette toen koers in Zuidelijke richting. Onmiddeilijk daarna kwamen vier vijan delijke torpedojagers in het gezic.ht, komen de uit de Dardanellen, gesteund door een ou'den Turkschen kruiser. De Tigress en de Lizard bonden den strijd aan met de vij andelijke torpedojagers, die zich snel terug- trokken. De dichtstbijzijnde toepedojager was herhaaldelijk getroffen en in brand ge schoten. De Goben hield in Zuidelijke richting aan, totdat hij door een aanval van onze vlieg- tuigen werd genoodzaakt van koers te ver- anderen en naar de Dardanellen te stoornen. Het schip liep toen op een mijn, waardoor het aohterschip zonk met een slagzijde van 10 tot 15 graden, waardoor de snelheid aanmerkelijk werd verminderd. De Goben stoomde langzaam op naar de Dardanellen. Onze luchtstrijdkrachten vielen den krui ser -herhaaldelijk aan en raakten hem twee- maa!. Dqv Goben verkeerde nu in zulk een be- sch'adigden toestand, dat hij op het strand is gezet op de uiterste' punt van Ena Na- gara. Nadat het schip op het strand was geloopen, werd het nog "tweemaal getrof fen door onze vliegtuigen. Na de gevechten is een van onze water- vliegtuigen niet meer teruggekeerd. De kustbatterijen bij Kaap Helles open- den toen eejj welgericht vuur op de Tigress en de Lizard, die zich terugtrokken, om de overlevenden van de Breslau te redden. Terwijl-zij hiermee bezig waren, werd de periskoop van een duikbpot waargenomen. Het reddingswerk werd ernstig gestoord, terwijl de torpedojagers de duikboot na- zetten. Naar onze vliegtuigen rapporteerden, lag de Goben Maandag-middag nog in den- zelfden toestartd op net strand. Onze vlieg tuigen werpen nog steeds bommen op het schip. TER NEUZEN, 25 Februari 1918. Hoogste barometerstand: boven 780 Z.~ Duitschiand. Laagste barometerstand: 758.4 Hapa- randa. Verwachting tot den avond van 26 Janu ari: Matige, later wellicht toenemende Zui delijke tot Westelijke wind, neveiig tot zwaar bevt^olkt, aanvankelijk weinig of geen regen en iets zachter. Voorjaarsboden. Het voor dezen tijd van het jaar plotse- ling ingctredcn zoe'le weder komt ons bij- zonder te stade, wegens de schaarschle aan hrandstof, die voor zoover ze beschikbaar wordt gesteld, nu ook peperduur Is, Of we reeds kans liebben 'dit weer wat te bebouden? Verschillende insecten beginnen reeds hun ziomerdans. We hadden al vliegen en mug- gen bemerkt, do'di het is zeker wel een bij- zonderbeid, dat qp 25 Januari in de buiten- lucht een levende fraaie vlinder gevangen wordt. De heer Van der Lubbe albier be- zorgde ons een heden in zijn tuin gevangen exemplaar. Prov. stoombootdienst. Tot dekknecht bij den Provinciale stoom- biootdienst op de Westerschelde is benoemd R. Leunis te Ter Neuzen. Kan het vellen van bosschen en houtopstanden bij Militaire Verordening worden verboden Door den Kantomrechter van, Ter Neuzen is als in strijd met de Wet-, onverbindbaar verklaard de Militaire Verordening van den Commandant in Zeeland dd. 6 November 1917, waarbij het vellen van bosschen en houtopstanden wordt verboden. In het vonmis wordt door den Kanton- rechter onder anderen overwogen, dat de Wet van 23 Mei 1899 S 128 de wetgevende bevoegdheid van. het Militair gezag regelt en in die WeJ geen er.kele bepaling voor- kornt, krachiens welke het Militair gezag de bevoegdheid zou hebben het vellen van bosschen en houtopstanden te verbieden. Het Militair gezag kan ingevolge Artt. 15 en 35 dier Wet wel boomen doen wegrui- !'ien indien deze een behoorlijke verdedi- ging in den v-/eg staan, en ook het wegvoe- ren van boomen beletten. Voorts wordt overwogen dat bedoelde Verordening verder gaat dan en dus in strijd is met de -Nood-boschwet. Men zal zich herinneren, dat in December van het vorig jaar door het Kamerlif! den "heer Sasse van Ysselt aan den Minister van Oorlcg werd gevraagd of- rechtsgeldig was de Verordening, den 5 November 1917 uit- gevaardigd door den Militaireg Comman dant in Noord-Brabant, Limburg en Gelder- land, waarbij ook verboden is het kappen van boomen en ander houtgewas. Door den Minister werd toen g^ant- woord, dat die verordening niet in strijd was met de Wet. Besmettelijke ziekten. Can 1622 Januari zijn1 de na volgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter ke.nnis van den Gentralen Gezondheidsraad ge- bomen. RoiodVonk:' 1 geval te Amemuideru, Krui- ningeiT en Middelburg; 4 gevallen te Vlis- elngen en) 7 te Kortgerue. Diphteritis: 1 gevial te Goes., Kruiningen en Ter Neuzen; 2 te Arnemuiden, 3 te Ierseke en 4 te Zierikfzee. Brandstoffen. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedsielvoorziening vestigt er de aandacht op, dat er allerminst een yerplichting be- staat voor <3e klassen III ien liooger om thaxus extra-eenheden brandstoffen te nemen tegen verboogden prijs. Het schijnt, dat sommigen in die meening verkeeren; zelfs vxeesit men. bidien mu die duurdere eenheden niet wor den genomeni, in Februari en Maart geen goedkoope brandstof meer te zullen krijgeni. Die meening mist alien grond. Integendeei zal het de Rijkskolendistribulie steeds aan- genaam zijn, indien zoo min mogelijk brand stoffen worden* genomen. Wie dus deze maand kaii uitkomen alleen met ziin goed- koqper quantum, koope de duurdere een heden met. Hij kan tocb bet restant van zijn minimum-rantsoen in de volgende maanden krijigen. Hoe minder kolen er verkocht worden, hoe lie ter. De Russische leeningen. Die Minister van Buitenlandsche Zaken brcngt ter kennis van belanghebbenden, dat 21 dezer van Hr. Ms. tijdelijken gezant te Petersburg een telegram werd ontvangen^ waarbij bevastigd wordt dat het bewind der volkscomnii.S'Sarisjsen te Petersburg de nietigv-erklaring van de Russische leeninsen in het t)uilenland en van alle binnenlandsche leeningen heeft afgekonddgd. Ten opzichte van deze laatste wordt een uitzondering, gemaakt, voor zoover de obli- galies zich in handen bevinden van min der gegoieden, spaarkassen of demakratische insteilingen. 4 AXEL. Donderdag werd albier ten overstaan vaji den notaris P. Aaama Zijlstra 'te IJzendijke. ■jn het cafe van den heer Koolg, lo-achienis rechterlijk bevel, publiek verkoclil: 1. Een heerenhuis en tuini, te Axel aan de Noordstraat. Ivooper dhr. J. A. Dregmans, albier voor 7000. 2. Een winkelhuis en erf aan de Noord straat te Axel. Kooper dhr. Joz. de Feijter Pzn., te Axel voor f 3100. 3. Een woionhuis, schuur en erf te Ter Neuzen, Noordstraat. Kooper dhr. F. Dieleman Jacz., albier voor 2800. - t 4. Een kavel weiland te Sas van Gent, St. Alberlpolder, groot 90 Areir 10 e.A. Ivpoper dhr. O. Maenhout, molenaar te Sas van Gent, voor J 3 (00. 5. Een luiis, schuur^ en bet recht van erfpacht, te Sas van Gent, groot 2 Aren 77 c.A JKoioper dhr. P. de Roeck, te Sas van-Gent, voor f 1810. Donderdag geraakte alhier van iden land- bouwer J. B., tengevolge van het acbter- jjitgaan, op de Axelsche Sassing, een paard te waiter en verdronk. PHILIPPINE. Woensda,gmiddag omstreeks 12 uur is te Biouchaute haven een Duitsch militair aan den electrischen draad dood gebleveni. Hij wilde een haas van den draad verwijderejTi- Hij is 46 jaar oud en laat een weduwe met zes kinderen achter. SAS VAN GENT. Luchttooneel. Toen verleden Zondagmorgen een drietaf vliegmachines zich in Zuidelijke richting be- wogen en de lucht met turn akelig geraas en gesnor vervulden, kwam plotseling uit de tegenovergestelde richting een groote vlucht wilde ganzen opzetten. Vlak onder de snorrende vliegtuigen ge- komen, werden de diertjes door een pani- schen schrik aangegrepen, en werd de slag- orde dan ook totaal verstoord. Doch ook slechts voor enkeLe oogenblik- ken, want nauwelijks de j|evaarlijke zone gepasseerd zijnde. herstelden de beide vleu- g§ls der formatie zich en kalm, of er niets gebeurd was, togen de vogels, kwakend el- katkler aanmoedigend, achter hun spits- voerd,er Noordwaarts. TES SEEZESSCHE COERAIT. E3TSSSB BBMBKHaHKaEBaEMHk 6 90 92 95 85 90 92 95

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 1