Woon- en Winkelhuis, Van Gendt's Bouwkalender VAN HEEL Co., BIOSCOOPVOORSTELLINGEH. Op Vrijdag 25, Zaterdag 26 en Maandag 28 Januari a.s. Bioscooponderneming WilMmina. itei Petroleu BUR@ERL.1JXE STAND. Handeisberieti ten. Hoogwatergetij te Ter Neuzea nm BETONKALENDER H.H. Landbouwers. Puik Ajuinzaad N.-H. Stroogele. zullen in de bovenzaal van het Hotel de Com merce, bij den heer A, DE VBIEZE, groote, met een varieerend programma, Bioscoopvoorstel- lingen plaats hebben. INSLAGBILJETTEN en PASP00RTEN. Ls van Waesberghe^Janssens. RECHTZAKEN. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. DAGE N. Voorm. Nam. Dinsdag 22 Jan. 9.33 10.14 Woensdag 23 10.56 11.30 Donderdag 24 u 12.2 Vrgdag 25 n 0.30 12.55 Zaterdag 26 1.17 1.37 Zondag 27 n 1.57 2.15 Maandae 28 2.32 2.49 EN J Ter Neuzen. F. VAN DE REE. P. SALOME, VOORHANDEN Firma P. J. VAN DE SANDE. Heerlijke Kookworst, Drege-, Plock- en Boterhamworst, benevens Rookvleesch. Kantoor geopend Dagelijks van 9 v.m. - 8 's av. Wisselen vreemd geld. VOORHANDEN GEVESTIGD SEDERT 1871. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij J. MARSILJE, Noordstraat 40, te Sluiskil bij A. G. VAN BREEN, te Zaamslag bij J. HAAK-TEN KATE, te Kloosterzande bij P. SARNEEL, te Sas van Gent bij moj. de Wed. E. GIJSEL, D. HMtTOfig Ter Neuzen. verwacht wordt, dat zg spoedig op vrjje voeten zal wordan gesteld. lntusschenduurt het onderzoek onder het personeel voort. Zware brand te Sloterdijk. Te Sloterdijk (bij Amsterdam) heeft Woensdagmorgen op den Admiraal de Ruyterweg, flak bp de R. K. kerk, een zware brand gewoed, waardoor twee woon- huizen van viar etages, gezamenlijk be- woond door acht gezinaen, bijna met dan grond geiijk gemaakt zijn. Omstreeks halt vijf ward door den heer Djjst, wonende op de tweede verdieping van perceel 237, wakker door een scherpe brandluchtbij 3prong uit zgn bed en zag, de siaapkamer uitkomend, dat de keuken in brand stond. Onmiddellgk deed hg zgn heela gezin het huis verlaten en waarschuwde ook de an- dere bewoners, die zich alien hebben kun- nen redden. Buiten stond een geweldige Noordoostelijke orkaan met zware sneeuw- jachtop dit weinig lieschutte, nog half onbebouwde gedeelte lag de sneeuw bgna tot kniehoogte, en door dien barren storm moesten de menschen, van wie sommigen zich don tgd niet haddan gegund om zelfs maar een kleedingstuk over hun nachtge- waad aan te trekken, ook vele kinderen, een heenkomen zoeken kg buren. Intus- schen greep het vuur, door den bulderen- den wind aaageblazen, snel om zich heen, zoodat het heele h»is, behalve de geljjk- vloersche verdiaping, weldra in lichte laaie stond. De brandweer van Sloterdgk stond te- gsnover dit ouheil mot eenige slangen op brandkranen vollcomen machteloos, aoodat onmiddellgk pogingen werden gedaan om van de Amstardamscha brandwaer assisten- tie te krjjgen. Maar het bleek, dat alle telafoniscbe en telegrafische verbinding door den «neeuwbtorm verbroken was, ook de Haarlemsche tram kon niet rjjden, zoodat oen politieagent te voot naar Amsterdam werd gestuurd om daar do brandweer te waarschuwen. Geruimen tgd nadat daze den zwaren tocht ondernomen had, ver- sehean de pekelwagen van de electrische tram uit Haarlem, en deze nam esn twea- den bode naar Amsterdam mede. De Amsterdamscho brandweer rukte op het eerste bericht,ongereer een unr na het aitbreken van den brand, uitop den Admiraal de Ruyterweg bleef echter een auto-stoomipuifc en de wagen met de Magyrusladder steken ver voor het terrein van den brand. AUeen een door paarden getrokken stoompuit heeft langs den Haar- lemmerweg de plaats des onheils kunnen bereikentoen stondan echter ook de twee bovenste verdiepingen eu de kap van het belendende perceel, dat intniddels ontruimd was, in lichte laais. De twee tel brandende huizen vormden een hoog opgaande loeiende vuurzeede bulderende storm verspreidie een dikbe regen van vonken door de zware rookwolken, zoodat er ernstige vrees bestond niet alleen dat de brand naar de huizen van den over- kant zoude overwaaien, maar al de huizen tot de Katholieke kerk gevaar liepen. De bewoners werden dan ook gewaarschuwd zich gereed te houden, en velen begonnen van hun have en goed zooveel mogelgk in veiligheid te brengenook verlieten de meeste bewoners deze huizen. Dat de brand zich niet nog verder uit- gebreid heeft, was hieraan te dankeD, dat perceel 341 van het brandende perceel ge- seheiden was door een dubbeisteenmuur, welke het vuur gehouden heeft, terwijl de muur tusschen de afgebrande huizen, slechts een enkelateen was. En het was vartnoede- Igk alleen tengevolga van de zware sneeuw- vracht op de daken, dat overgewaaide stuk- ken vuur aan andere huizen geen onheil hebben kunnen aanrichten. De stoomspuit uit Amsterdam, die den brand heeft kunnen bereiken, bljjft onmid- dellijk massa'a water in do vuurpoel wer- pen de mamchappan kregen daarbij de beschikking over een Magyrusladder van de brandweer van Sloten. By dea wilden orkaan bleken alle pogingen echter vruch- teloos, zoodat aan de heerschappjj van het vuur eerst een einde kwatn toen de muren en daken der twee verwoeste huizen met donderend geweld instortten. Van perceel 237, hetwelk aan den kant van Amsterdam nog in het open veld stond, is niets overgebleven dan den buitenmuur aan deze zijde en de gelgkvloersche ver dieping van perceel 239 alleen de twee iaagste verdiepingen. Naar wij vernamen, is de schade van alle bewoners door verzekering gedekt. De acht getroffen gezinnen zullen in dezen tgd van woningnood echter een harden dohber hebben om weer enderdak te komen. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. De rechtbank heeft in bare zitting van 18 Jan., de volgende vonnissen uitgesproken C. V., oud 27 j., workman te IJzandijke, gedetineerd, is wegens verboden terugkeer veroordeeid tot 2 maandan gevang. Ch. L. v. B., oud 17 j., werkman te Hulst, is wegens mishandeiing veroordeeid tot 2 boete of 1 week tuchtschool. Heden warden de volgende zaken be- handeld A. C. B., oud 18 j., vlasbewerker te IJzendgke ea C. d. T., oud 20 j., vlasbe werker, te Ter Neuzen, beiden gedetineerd, werd ten laste gelegd dat zg in den nacht van 4 op 5 December 1917 te IJzendgke, te zamen met het oogmerk tot wederrechte- Ijjke toeeigening hebben weggenomen een ewartbonte melkkoe, toebehoorende aan P. Geirnaardt en vervolgens die koe hebben uitgevoerd near Belgie. Beklaagden bekenden de koe te hebben gestolen onder IJzendgke en die voor 1100 mark aan een Duitsche grenswacht te heb-~ ben verkocht, zij wisselden het geld en kre gen er /396 voor, waarvoor zy o.a. ieder een gouden ring, een horloge en een por- temonnaie kochten. De eisch luidde wegens diefstal, daar verboden uitvoer niet wettig bewezen is, voor ieder negen maanden met aftrek van het voor-arrest. Wegens verboden uitvoer van 52 E.G. lgnzaad werd vervolgens tegen- A. de B. uit St. Jansteen twee maanden gevange- nisstraf met aftrek van het voorarrest ge- vorderd. De verdediger Mr. Adriaanse, bepleitte clementie, bekl. is gezwicht voor de ver- leiding van door anderen aangeboden geld, kg is Belgisch vluchteling en de oudste van zes kinderen. Voortgezet werd de zaak tegen V., die onder Zuiddorpe poging tot uitvoer zou hebben gepleegd en 2 soidaatcommiezen geld aanbood, als zg hem listen begaan en die destgds reeds bij vorstek tot drie maanden gevangenisstraf was veroordeeid De officier vroeg bekrachtiging van het verstekvonnis. De verdediger, Mr. Adriaanae, zeide, dat het wettig en overtuigend bewgs in deze zaak zeker niet geleverd ia. Bekl. was wel ter plaatse, maar het was ook vlak bg zijne woning, hg wilde de goederen van de kommiezen koopen. Spr. bepleitte vrgspraak. Vergadering van Vrijdag 18 Januari 1918. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge- meester-raadslid. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent deze eerste vergadering des jaars, met een gelukwensch aan de leden en hoopt dat zij weder met opgewektheid en lust zullen werkzaam zijn in het belang der gemeente. Hij hoopt dat het hen, zoo voor hun persoon en hunne familie, als in hun zaken en bedrijf wel moge gaan en spreekt bovenal de hoop uit, dat de oorlog, die thans de wereld drukt, spoedig tot het verledene moge be- hooren. Aan de orde komt: 1. Notulen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Mededeelingen. a. Proces-verbaal van de op 31 Dec. 1917 ge houden kasopneming ten lcantore van den ad- ministrateur van het levensmiddelenbedrijf, den heer Stolk, waarbij bleek, dat in het jaar 1917 is ontvangen f 49.116,34 en uitgegeven een som van 48.974,04%, zoodat meer is ontvangen dan uitgegeven f 142,29%, welk bedrag in de kas aanwezig was. Aangenomen voor kennisgeving. b. Proces-verbaal van de op 31 Dec. 1917 ge houden kasopneming ten kantore van den ge- meente-ontvanger, den heer Geelhoedt, waaruit bleek, dat in het jaar 1917 is ontvangen de som van f 108.498,95 en uitgegeven 112.906 60, zoodat minder is ontvangen dan uitgegeven 4507,65; het bedrag der militievoorschotten dat nog niet in de loopende rekening is ge- bracht bedraagt j 7748,05, zoodat in kas moest zijn f 3340,40, wat overeenkwam met de ver- toonde gelden. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van C. J. de Vries i-n van A. J. Claeijs, die daarin den raad dank zeggen voor de verhooging hunner jaarwedde. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een adres van mej. G. Alberts, verlos- kundige, die daarin verklaart, dat zij dankbaar doch niet voldaan is, over het raadsbesluit, waarbij hare jaarwedde werd verhoogd met f 25. Reeds vroeger- heeft zij alles duidelijk uit- eengezet, en verzocht hare jaarwedde op f 400 te brengen. Thans zou zij gaarne hare jaar wedde zien verhoogd tot f 450 en gelijkgesteld met haar collega te Axel, wier jaarwedde f 350 was en die thans, zonder dat zij het gevraagd heeft, gebracht is op 450. Onlangs is aan eene commissie van onder zoek naar de positie van vroedvrouwen opge- geven, dat de vroedvrouw in deze gemeente minstens j 1000 inkomen moest hebben, wilde zij in staat zijn, haar werk naar behooren te verrichten. En nu bedraagt het inkomen nog geen f 550. Op het oogenblik moet de verlos- kundige in deze gemeente, wil zij in haar on- derhoud voorzien, te zwaren handenarbeid ver richten, waardoor zij niet genoeg tijd aan haar handen kan besteden, om deze naar behooren te onderhouden. Sedert de 30 jaren, dat zij in deze gemeente heeft gearbeid, heeft zij nog nimmer een geval van infectie gehad, doch thans maakt zij zich hiervoor meermalen be- angst. Zij zou het ook zelf niet overleven, als zij door eene handeling van haar zelve een moeder uit haar huisgezin weggerukt zag. Doch dit zelfverwijt zoude niet alleen haar treffen, maar ook den gemeenteraad, die haar niet in staat heeft gesteld, haar werk naar be hooren te verrichten. De burgemeester zal zijne belofte wel nage- l-.omen zijn, en aan de Rotterdamsche kweek- school inlichtingen hebben gevraagd, omtrent wie en wat een verloskundige is. Adressante hoopt, dat de gemeenteraad het goed zal inzien, opdat zij, hoewel ongaarne, niet genoodzaakt zal worden haar ontslag te moeten nemen. De Voorzitter herinnert, dat in de laatste raadszitting is besloten, de jaarwedde van mej. Knijff-Alberts te verhoogen. Toen is alles be- sproken en de Raad heeft gemeend adressante te moeten verhoogen met 25 wat in evenre- digheid was met de verhooging van andere ge- meenteambtenaren. De heer De Klerk meent, dat het bedrag dat zij op het oogenblik krijgt, voor deze gemeente al welletjes is. De Voorzitter is ook van gevoelen, dat de juffrouw, in verband met het aantal verlossin- gen dat zij verricht, zeer rijk betaald wordt. De heer Scheele zal niet beweren, dat het niet gewenscht ware het salaris nog wat te ver hoogen, maar ziet er bezwaar in, dat zulke be- sluiten komen na de vaststelling der begroo- ting. Men kan daardoor ten laatste niet meer op de cijfers der begrooting rekenen. Het be- sluit om de juffrouw maar met 25 te ver hoogen is anders wel wat bij verrassing ge- gaan. De heer Koopman wijst op de uitgestrektheid der gemeente; hij weet by ondervinding, dat de juffrouw met toewijding hare taak verricht. Moeilijk is het voor haar, dat zij zoo weinig medewerking ondervindt van den dokter, die haar, als zij in het nauw zit, wel eens in den steek schijnt te laten. Zij is hare practijk an ders goed machtig en nu is het verschil voor deze uitgestrekte gemeente met Axel, dat /450, dus f 100 meer geeft, nog al groot. Misschien zou zij toch al tevreden zijn, als er 50 bij- gedaan werd. De Voorzitter verklaart, dat Burg, en Weth. staan op het standpunt van den heer Scheele, dat men, na de vaststelling der begrooting niet telkens weer opnieuw kan beginnen met verdere verhoogingen voor te stellen. Overi- gens stemt hij toe, dat de gemeente zeer uit- gestrekt is, maar dat heeft de juffrouw, toen zij solliciteerde, geweten. Ook is door Burg, en Weth. eene vergelijking gemaakt met Axel, op grond van de onlangs bekend gemaakte sta- tistiek, voor wat betreft de bevolking. Die heeft daar de 5000 overschreden en bedraagt hier maar ongeveer 3500. Er zal dus in Axel voor de verloskundige ook wel meer werk zijn. Zeker is het te betreuren, dat er tusschen haar en den dokter, twee gemeenteambtenaren, geen betere verstandhouding bestaat. De heer Koopman, ziende dat zijn denkbeeld geen steun geniet, trekt een voorstel om f 50 meer te geven, in. Ook de heer Scheele wenscht geen voorstel te doen, waarop het adres voor kennisgeving wordt aangenomen. c. Een schrijven van de Zeeuwsch-Vlaam- sche Persvereeniging te Ter Neuzen, die aan het gemeentebestuur verzoekt, evenals zuiks van wege de gemeente Ter Neuzen geschiedt, de verschillende bekendmakingen voor distri- butie van levensmiddelen enz. te willen plaat- sen in het blad Zeeuwsch-Vlaanderen, waar voor, evenals aan de gemeente Ter Neuzen, 2 cent per regel zou berekend worden. De Voorzitter geeft te kennen, dat Burg, en Weth. van meening zijn, dat thans op dit adres niet behoort te worden ingegaan. Er moet tegenwoordig nog al eens geadverteerd wor den, hetwelk geschiedt in de Ter Neuzensche Courant, en als nu werd besloten om in het blad Zeeuwsch-Vlaanderen te adverteeren, zou men niet kunnen nalaten, dat ook in het Zeeuwsch Nieuwsblad (vroeger Ter Neuzensch Volksblad) te doen, zoodat het voor de ge meente een te groote uitgaaf zou worden. Het aantal abonne's van het blad Zeeuwsch-Vlaan deren is bovendien klein. Mocht het zijn, dat dit in de toekomst in deze gemeente verscbrikkelijk toenam, dan werd het iets anders en dan kan nog altijd gezien worden. De heer Koopman vraagt, of de Ter Neu zensche Coutant ook zoo billijk is, wat de prijs betreft. De Voorzitter antwoordt, dat deze 10 cent per regel berekent. Deze heeft echter een aan- zienlijk grooter aantal abonne's. Het voorne- men bestaat, te trachten met dat blad een ac- coord te sluiten. De heer Faas dacht, dat het altijd zoo was: hoe grooter omzet, hoe lager in prijs, maar dat schijnt dan hier niet het geval te zijn. Hij zou zich echter niet willen verbinden, ais een contract wordt gemaakt, om uitsluitend bij een blad te blijven. De heer Scheele merkt op,.dat de gemeente niet zooals in Ter Neuzen het geval is, ver- plichting aan een der bladen heeft, daar geen enkel blad hier verschijnt. Het ligt dus voor de hand, dat men adverteert waar men het verkieslijkst acht, en dat is in het blad dat de meeste publiciteit.geeft, dat is in dit geval de Ter Neuzensche Courant, die algemeen gele zen wordt. Hij acht dat voldoende. De Voorzitter merkt naar aanleiding hier- van op, dat het gewenscht is, dat aan de be kendmakingen de meeste publiciteit gegeven wordt. Als nu andere bladen beslist opgang zouden maken in deze gemeente, zou eene an dere gedragslijn wenschelijk kunnen worden. Nog onlangs heeft de kantonrechter er hem op gewezen, dat het gewenscht is, de distribu- tiemaatregelen zoo ruim mogelijk bekend te maken, daar de ingezetenen dan geen onwe- tendheid kunnen voorwenden, wat toen in eene zaak het geval was. De heer jScheele meent, dat het gemeente bestuur zijne taak in deze ten voile nakomt, daar de bekendmakingen toch ook in alle buur- ten worden aangeplakt. De heer Wisse wijst er nog op, dat we in een abnormalen tijd leven en dat het gewenscht is, alles zooveel mogelijk bekend te maken. Er zijn, ondanks alle maatregelen, die genomen worden om een en ander bekend te maken, nog altijd menschen, die niet blijken ingelicht te zijn. De heer A. de Feijter acht het 't best, de zaak nog eens af te zien. Met algemeene stemmen wordt, overeen- komstig het voorstel van Burg, en Weth., be sloten een afwachtende houding aan te nemen. d. Een adres van de afdeeling Zeeland van den Ned. Podtiebond, waarin wordt verzocht, de jaarwedde van den gemeente-veldwachter, zoo zulks in deze gemeente nog niet is geschied, te willen vaststellen op 800, met recht op perio- dieke verhoogingen. De Voorzitter deelt mede, dat Burg, en Weth. niet noodig achten, vooralsnog op dit verzoek in te gaan. De veldwachter geniet in deze ge meente 700, benevens 60 voor bleeding en f 15 voor zijn rijwiel, terwijl hij ook nog f 100 krijgt als controleur voor de distributie, zoodat hij, allds bijeen, nu 875 geniet. Later kan verder gezien worden. Met algemeene stemmen wordt besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen. e. Een adres van het bestuur der liberale kiesvereeniging, waarin wordt verzocht, ten einde den kiezers in de toekomst het vervullen van hun stemplicht te vergemakkelijken, ne- vens het bestaande stembureau in de kom, ook in andere deelen der gemeente nog twee,stem- bureaux te willen inrichten, omdat de groote afstand thans voor velen een bezwaar is, om te gaan stemmen. De Voorzitter geeft te kennen, dat Burg, en Weth. het niet noodig achten hierop in te gaan. Het zou moeilijk zijn, om te beslissen waar de andere stembureaux zouden moeten komen en als men het in twee buurten deed, zou men het ook in andere buurten moei lijk kunnen laten. Voorts zou het ook een bezwaar zijn, dat dan telkens alle raadsleden voor het vormen der stembureaux zouden moe ten in touw komen. Wat het bezwaar van den verren afstand betreft, door particulieren wordt daaraan toch gewoonlijk tegemoet geko- men, want vele boeren spannen toch hun paard in, om hunne arbeiders, als ze dat ver- zoeken, naar de stembus te brengen. Het zou bovendien voor de gemeente ook weer op hooge uitgaven komen. De heer Scheele geeft te kennen, er al lang veel voor gevoeld te hebben, om in den Groote Huissenspolder een tweede stembureau te ves- tigen. Daar zouden velen mede gebaat zijn. Er zullen nu ook veel meer kiezers komen en misschien wordt het nu voor 1 stembureau wel te veel. De Voorzitter meent, dat evengoed als vroe ger, het stembureau de drukte wel zal aan kunnen. Het zal, evenals anders het geval was, druk loopen tusschen 11 en 1 uur, in ver band met den etenstijd, maar op de andere uren komen er weinig menschen. Als men in den Groote Huissenspolder een stemlokaal vestigde, zou dit moeten zijn in de Poldersche school. Dan is men toch zoover niet meer van het dorp? De heer Scheele meent, dat, als iemand van een 70 jaar van de Griete moet komen, en hij aan de Poldersche school kan geholpen worden zeer dankbaar zal zijn. Die zal het den Voor zitter niet nazeggen, dat men dan evengoed naar het dorp kan komen. Men moet ook wel in acht nemen, dat ze in het vervolg moeten komen! De heer Koopman meent, dat wat dat moe ten betreft, voor menschen van hoogen leef- tijd, die moeilijk ter been zijn, wel uitzonde- ringen zullen gemaakt worden. Hij wijst op de moeilijkheid, om te bepalen waar meerdere stembureaux zouden moeten komen. De buurt Spui is ook een heelen afstand verwijderd van de kom. De Voorzitter wijst er op, dat men van Othene evengoed naar het dorp kan komen als naar de Poldersche school gaan. Desgevraagd, berekent hij, dat een zitting van een stembureau f 25 zou kosten, waarbij dan komen de kosten van het maken der les- senaars, wat een uitgaaf voor eenmaal is. Als er kiezers achterblijven, zal behooren te worden nagegaan, of zij daarvoor gegronde redenen kunnen aanvoeren. Maar wat den af stand betreft voor menschen die moeilijk ter been zijn, zal er toch wel altijd gelegenheid blijven, naar de stembus te rijden. De een of ander zal toch wel bereid blijven, hun ter wille te zijn. Besloten wordt niet op het verzoek in te gaan. e. Ingekomen is een missive van Ged. Sta- ten, waarbij wordt ingezonden een uittreksel van het Kon. besluit, waarbij de jaarwedde der wethouders is verhoogd tot 75. Aangenomen voor kennisgeving. g. Van Ged. Staten is ingekomen een be richt, dat hunne beslissing betreffende de ge- meentebegrooting voor 1918 is verdaagd. Tevens is ingekomen een schrijven van Ged. Staten, met verschillende bemerkingen van administratieven aard. O.m. wordt opgemerkt, dat het gewenscht is, de bedragen voor militievergoedingen niet in de begrooting op te nemen. Die bemerking is ook het vorig jaar gemaakt. Blijkens inlichtingen, door den Secretaris verstrekt, zijn die bedragen in de begrooting opgenomen, om moeilijkheden met de uitbeta- ling te voorkomen. De Burgemeester moet de ve'rgoedingen, volgens aangegeven regelen, vaststellen. Toch kan het voorkomen, dat de Minister, die de uitkeeringen moet goedkeu- ren, het niet met den Burgemeester eens is, en een lager bedrag vaststelt. Die beslissing wordt echter eerst bekend, nadat geruimen tijd de vergoeding genoten is. Een dubbeltje per dag verschil, maakt over een drietal maanden al een heele som, die men eventueel niet meef van de menschen kan terugvorderen. Zooals het hier is geregeld, wordt die schade dan door de gemeente gedragen. In Ter Neu zen, waar dit niet zoo is, heeft de Burgemees ter destijds groote moeite gehad, een betrek- kelijk aanzienlijk bedrag, dat de Minister niet had goedgekeurd, uitbetaald te krijgen. Ged. Staten zeggen niet dat het anders moet, maar zij achten het gewenscht. Do Voorzitter geeft te kennen, dat Burg, en Weth. het liever willen laten zooals het nu ge regeld is. Men moet ook dikwijls in voorschot Zijn, en nu kan dit gemakkelijk, door geld uit de gemeentekas te nemen, als dat er is. Anders zou zulks ook moeilijkheden opleveren. Met algemeene stommen wordt besloten overeenkomstig de meening van Burg, en Weth. (Wordt vervolgd.) CORRESPONDENT! E. Voor ingezonden stukken was heden geen plaats. R e d. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 18 Jam. Willem Koster, oud 53 j., jm. en Janna Oppeneer, oud 22 j., jd. Geboorteu. 14 Jan. Elisabeth, d. van Cornelis Daniel van Wijck en van Clasina Sara Maria Yer- ineulen. 15 Jan. Marinus Jacobu», z. van Krijn van Pienbroek en van Adriana de Bruin. Jan. Willem Francois, z. van Antheunis Dekker en van Cornelia Maria Dieleman. Maria Josepha, d. van Alexander Jacobus de Krijger en van Carolina Dina Cornelia Bleijenberg. 19 Jan. Suzanna, d. van Cornelis Riemens en van Tanneke Maria Dieleman. Rotterdam, 21 JaD. 1918. GRAANMARKT. NoteeringKarwijzaad 65,tot 66,Bruinmosierdzaad 92,tot /94,—Geelmosterzaad 50,tot/55,-. VOED ERSURROG ATEN. Cacaodoppenmeel f 40,Grondnoten- doppeameel 30,Voerharing, inclusief vat, /19,tot 20,Gedroogde Boatel i 46,—. VEEMARKT. Dt handel in vette koeitn ea osaen was ieta willigor dan de vorige week. Over het algemeen zgn de prgzen iets oploopende. Van vette kalveren was weiaig in beste kwaliteit aangevoerd. De handel in alle soorten was iets wil- liger. Prima kwaliteit werd duur verkocht. Bg den aanvang der markt was de handel j in varkens traag, als gevolg van de hooge vraagprgzen. Enkele prima soorten werden duurder verkoeht dan de vorige week. In schapen en lammeren was de handel maar matig. Aangevoerd werden 511 vette runderen, 103 vette kalveren, 809 schapen of lam meren, 475 varkens. Prijzen vette koeien le kwal. 165 tot 180 cts2e kwal. 150 tot 165 ct.3e kwal. 125 tot 135 ct.ossen le kwal. 160 tot 17.5 ct.2e kwal. ISO tot 160 ct; Se kwal. 120 tot 130 ct.stieren le kwal. tot ct.2e kwal. tot ct.3e kwal. niet genoteerd kalveren le kwal. 235 tot 250 ct. 2e kwal. 215 tot 175 ct.3e kwal. 155 tot 130 ct.; schapen le kwal. 88 tot 90 ct.2e kwal. 84 tot 80 ct.3e kwaliteit 75 tot ct. lammeren 86 tot 88 ct.varkens le kwal. 160 tot 166 ct.2e kwal. 155 tot 145 ct.3e kwal. 140 tot 120 ct.lichte soort 90 tot 105 ct., alles per kilo. Vlasbeurs. Aangevoerd Blauw 150 steen vuil, 12330 steen schoon vuil 2,50 tot 3,--, schoon /6,50 tot 9,— Groningsch vuil 2800 steen 2,50 tot S,—schoon 6580 steen 7,—tot 10,— Wit schoon 1350 steen f 6,50 tot f 7,— Holiandsch geel schoon 1830 steen /7,tot /10,— Van aardappelen en eieren was geen aanvoer. Wisselkoers Londen 11,915, Berlijn 43,10, Pargs 40, h SCHEF.PV AARTBE WEGIN G. Van 14 tot en met 20 Januari werden langs de Oostsluis alhier, 44 binnenvaartui- gen op- en 62 afgeschut; langs de Westsluis 69 op- en 27 afgeschut. A. s. Zaterdag 26 Januari, hopen zoo de Heere w.il en zij leven, onze geliefde Ouders, JACOBUS KROON GEERTRUIDA VAN WIJCK, hunne 25]arige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang mogen gespaard blijven, is de wensch van Hunne dankbare Kinderen. J Ter Neuzen Kampen 'anuan ,918" Zaterdag werden wij diep getroffen door het plotseling over- lijden, door een noodlottig toeval, van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Behuwdvader P. P. VAIN KOLK, in den ouderdom van bijna 55 jaren. Wed. P. VAN KOLK-van Waes. G. C. DE BLOCK—van Kolk. U C. DE BLOCK. Ter Neuzen, 21 Jan. 1918. VERKRIJGBAAR op bon no. 7. TE KOOP: Eikenhouten Boogkabintt, Mahoniehou- ten Uittrektafel, zes Stoelen, Zitbank, Hanglamp, £dnmansVeerenbed met Peluw Lange Kerkstr. 54, Ter Neuzen. met of zonder bijlage en Boekhandel. NOG TE BEKOMEN MART. OPPE, Zaadhandel, Axel. ONTVANGEN Aanbevelend, J. VAN LU1K, Noordstraat 47, Ter Neuzen. AXEL. Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen. Boekhandel. Wissel- en Effectenkantoor. HULST en TERNEUZEN. Effecten, Coupons en Prolongation. brood tevens is een Delicatesse op het het vervangt boter, en toespijs. Probeert het, en U wilt het op Uwe tafel niet meer missen. Noordstraat. Winkeliers, die voor hunne plaats den alleenverkoop van dit artikel wenschen, gelieven zich om nadere inlichtingen te wenden tot den alleen- vertegenwoordiger voor Zeeland

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 3