II ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6635. DondercUf: 17 Januari 1918 7e jaargang. I a ABONNEMENT: ADVERTENT!EN Telefoon Abonnementsprijs Bit Bias! verse Mini laaniag-, Woensdag- ea Vrijdagavond, uitgezonderd op Feestdagea, Bij de Firma P. J. VAN DE SANDE te Ter Seuzen. 0. Per 3 maanden binnen de stad 1.Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie 1.40,- voor Ned.-Indie en Amerika f 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. 0.10. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer Bij direct© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 m*r op den dag der uitgave. per drie maanden, in de stad 1,20; franco per post f 1,40, bij vooruitbetaling, par jaar, waarvoor de gelegenheid nog ge- dtrrende deze maand is opengesteld, f 5, I N ff i TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 15 Januari. geopend te 12,30 uur. Voorzitter: Mr. D. Fock. De Voorzitter deelt mede, dat de Minister van Waterstaat door famiiieonmstandighe- den v-erhinderd is de vergadering bij te wo- nen, in verband daarmee wordt besloten, het wetsontwerp betreffende den waterweg van Dordrecht naar zee miet heden. doch mor- gen te behandelen. Voorts wordt besloten, Dionderdag en zoo noodig Vrijdag a.s. tel-_ kens te elf uur voormiddags eenige wets- ontwerpen in de afde-elingen te onder- zoeken. Installatie-De Zeeuw. De heer De Zeeuw (S. D. A. P.), nieuw gekozen lid der Kamer voor Rotterdam II (vacature-wijlen Spiekman), legt de door de wet vereischte belofte en verklaring af en wordt door den Voorzitter geiuk ge- wenscht. Verkeersweg Gevangenpoort. Aan de orde wordt gesteld het wetsont werp betreffende onteigening, noodig om den verkeersweg bij de Gevangenpoort al- hier te verbre-eden en die 'verbreeding door te trekken tot den Langen Vijverberg. Het wetsontwerp wordt na discussie met 47 tegen 16 stemmen aangenomen. Verschillende wetsontwerpen. Achtereenvolgens worden zonder hoofde- lijke stemming aangenomen de begrootin- gen voor de Algemeene Landsdrukkerij, het Bouwfonds voor Binnenlandsche Zaken en eenige verhoogingen van de Landbouwbe- grooting 1916 en 1917. Begrooting Binnenlandsche Zaken. De heer Van der M-olen (A.-R.) wijst op de verwerping der Haagsche bioscoopver- ordening door den Hoogen Raad. Spreker kan niet genoeg wijzen op het gevaar, dat vooral voor de jeugd schuilt achter tal van filmvertooningen. Dat bioscoopgevaar wordt te veel onderschat en spreker acht wettelijke ingrijping beslist noodzakelijk. Aan de hand van verschillende gegev'ens, geput uit de dagbladen, toont spreker ter "staving zijner bewering eenen ander nader aan. Spreker komt er tegen op, dat de Regee- ring zegt, dat het bioscoopgevaar geen on- derwerp is, dat tot de Rijkswetgeving be- hoort. Het -vraagstuk moet althans eerst onderzochit worden en, indien een Staats- coinmissie daartoe mocht worden ben-oemd, dan dient zij haar onderzoek niet alleen van paedagogisch, doch vooral ook van justi fied standpunt te laten uitgaan. De heer Fleskens (R.-K.) sluit zich gaar- ne aan bij hetgeen door den heer v. d. Mo len is opgemerkt. Verder bespreekt hij de salarissen der burgemeesters, secretarissen en ontvangers der gemeenten. Spreker kan niet begrijpen, waarom -in het Zuiden die salarissen zooveel lager zijn dan in het Noorden en hij haait ter vergelijking ver schillende sprekende voorbeelden hiervan FEU1LLETON. DOOR II. RIDER HAGGARD. 83) „Gij waart allijcl een trouwe zorg, Stepha- nis. Heb't gij ook geld in huis?" vroeg hij, alsof hem opeens iets in vicl. De -o-ud-e hofmeester keek achterdochlig, ma-ar Nehushta, die met de paarden bezig was, en niets kon verslaan. „Geld?" fluisterde hij toen. ,,Ik lieb zoo veel geld, dat ilc niet weet, wat ik -ermeezal do-en. De berg plants ligt vol met goud, en er komt ,altijd nog meer bij. Diaar is de inlrest en de opm-engst v-am uw landgoederen in die drie jaar; het geld voor de slaven en en- kele bezitlingen, die verkoeht werden, en bovendien het groote bedrag dat mijni over- leden meester, heer Caius, nog te goed had,, en dat ik eindelijk kon- innen. O! aan geld zult gij tenminste geen gebrek hebben." „Er zijn dingen, die ik liever zou willen hebben," zeide Marcus met een zucht; „maar misschien kan ik het g-ebruikem. Geef ons nu eten, want wij hebben dertig uren zonder rusten vo-ortgereden. Later zull-eni wij wel praten." Het wias middag. Marcus stond in een der prachtige vertrekken van zijn huis, en; keek door een opening in de luiken naar den voorbij trekkendeni stoet. De oude Ne hushta kwam binnen. „Hebt gij berichten?" vroeg Miarcus on- aan, terwijl hij erop aandringt, dat de Mi nister zich tot de Gedeputeerde Staten in Noord-Brabant zal wenden, met het ver- zoek, de zoo lang gewenschte verbeteringen in de sadarieering dier ambtenar-en door de gemeenten te doen aanbrengen. i Spreker hoopt, dat het wetsontwerp, re- geiende de finaneieele verhouaing van het Rijk tot de gemeenten, zeer spoedig bij de Tweede Kamer zal inkomen. De finaneieele nood der gemeenten wordt met den dag erger, zoodat wettelijke ingrij ping meer dan ooit noodig is geworden. Tenslotte wijst spreker op de ontzettende lasten, die de uitvoering der Distributiewet aan de gemeenten oplegt en nog zal op- leggen. De heer Van Beresteyn (V.-D.) toont met voorbeelden aan, welke groote ongelijkma- tigheden er bestaan ten aanzien van de bur- gemeesterssalarissen in Noord- en Zuid- Holland. Vooral het systeem der maxima is in de eene provincie geheel anders dan in de andere. De heer Hugenholtz (S.D.A.P.) bespreekt het kiesrecht der militairen. Naar alle waar- schijnlijkheid zullen de komende groote ver- kiezingen nog tijdens den oorlogstoestand plaats vinden, om welke redenen spreker het noodig acht bijzondere maatregelen te treffen, waardoor de uitoefening van den stemplicht der kiezers, die onder de wape- nen vertoeven, zoo weinig mogelijk door militaire kommandanten kan worden ver hinderd. De heer Kleerekoper (S. D. A. P.) be spreekt de conclusies van den heer Van der Molen ten opzichte van het bioscoopgevaar. De zaak is niet zoo eenvoudig als deze af- gevaardigde haar voorstelt. Het bioscoop- teetbaiyf is een finaneieele onderneming we als er zoo vele andere zijn, waarbij niet in de eerste plaats van de moraliteit worcft uit- gegaan. Men moet 't volk ontwikkelen en den smaak van het volk aldus trachten te veredelen. Doch juist wanne^r het gaat om verbetering van het volksonderwijs, dan zijn de heer Van der Molen en diens politieke vrienden degenen de met alileriei bezwaren komn- aandragen. Met het uitoefenen van censuur moet men zeer voorzichtig zijn. Wat betreft de salarissen-der burgemee sters betoogt spreker, dat er nog verschei- dene plattelahdsburgemeesters zijn, die hun ambt als een eerebaantje beschouwen. De heer Schaper (S. D. A. P.) herinnert aan een destijds door de Kamer aangeno men motie van spreker, waarin de wensche- lijkheid werd uitgesproken van een rege- ling van de uitoefening van het kiesrecht door personen, die door ambtsbezigheden niet aanwezig kunnen zijn ter plaatse waar de stemming wordt gehouden, met name visschers, handelsreizigers. Spreker zou een wetje wenschen, waarbij aan zulke kiezers de gelegenheid wordt gegeven elders hun stern uit te brerigen. Ten slotte maakt spreker bezwaar tegen het optreden van enkele burgemeesters, o.a. die van Giessendam, die gelastte dat 's Za- terdagsaVonds om 8 uur de slagerswinkels gesloten moesten zijn. De heeren De Kanter (U.-L.) en ,K. ter Laan (S. D. A.' P.) dringen aan op het ver- leenen van bijdragen aan de gemeenten uit de opbrengst der oorlogswinstbelasting. De heer De Savornin Lohman (C.-H.) meent, dat de beteugeling van het bios- koopgevaar niet van den Minister van Bin nenlandsche Zaken, doch van dien van Jus- titie moet uitgaan. Alleen, heer, wat ik heb kunnen te weten konnen van de slavin, en van uw hofmeester, Stephanus. Een lnooie J,ood- sche gevangene inoet deelnemen aan den Lriomflocht en later met de andere gevani- genen in liet Forum verkoeht wiorden. Er wordt verteld, dat er twist is geweest tus- schen Titus en zijn broeder Domitianus, en Vespasianus oiok, en wel over deze vrouw." „Twist? Wiaaronn?" „Diaar weet ik, of liever, uw dienaars we ten er niet veel van), maar zij hebben ge- hoiord dat Domitianus het meisje als een ge- sclienk verliangde, waarop Titus zeide, dat hij haar maar moest koopen als lyj haar hebben wilde. De zaak werd voiorgelegd aan Vespasianus Cesar, die Titus gelijk gaf. Do>- mitianus liep woedend weg, verklarende dat hij het meisje zou koopen, en de hem aan- gedane beleediging niet zou verge ten." „De goden zijn zeker tegen mij", meenf de Marcus, „als zij mij Domitianus als te- genpartij hebben gegeven." „Wia.arom heer? Uw geld is zoo goed als het zijne, en misschien wilt gij meer beta- len." „Ik wil to! mijn laalste goudstuk beta- len, maar zal dat mij beschermen tegen de woede en den haat van Domitianus?" „Hij behoeft toch niet te weten, dat gij zijn tegenpiartij waart?" „Och, in Rome weet men alles sorns zelfs de waarheid." „Nu, komt tijd, komt raad. Laat ons eerst eens afwachten, of dat meisje werke- Daarna is het woord aan den Minister van Binnenlandsche Zaken. De heer Cort van der Linden, Minister van Binnenlandsche Zaken, vangt zijn rede aan met de beantwoording der opmerkin- gen inzake het bioskoopgevaar. Deze ma- terie is echter zeer afhankelijk van plaatse- lijke omstandigheden; het kwaad is in de eene gemeente heel anders dan in de an dere. Daarom dient de bestrijding van de gemeenten uit te gaan en indien de Hooge Raad mocht blijven bezwaar maken, dan is spreker bereid om een wettelijke regeling voor te stellen, teneinde aan de gemeenten die bevoegdheid'toe te kennen. Met den heer Kleerekoper is spreker het in zooverre eens, dat dit een moeilijk vraag stuk is, waarbij zicl- tal van bijkomende omstandigheden kunnen voordoen. Doch geenszins acht spreker het bioskoopgevaar voor de jeugd van denzelfden aard als het gevaar van slechte lektuur. Spreker acht het echter niet op zijn weg of op dien van den Minister van Justitie om een Rijkswet op de bioskoop-censuur voor te stellen. Oeconomische besprekingert. Na de besprekingen, welke Jhr. Mr. Snouck Hurgronje en de heeren Valsfar en Broekema, tiie hem bij de onderhandelingen te Londen als adviseurs hebben bijgestaan, gisteren met den Minister van Buitenland- sche Zaken hebben. gehouden, hebben er gisternamiddag in het departement van Bui- fenlandsche Zaken nog besprekingen plaats gehad tusschen voornoemde heeren en ver- tegenwoordigers van enkele departementen en lichamen, welker werkkring ligt op het te*rein van de te Londen gevoerde onder handelingen. Bij deze besprekingen was ook tegenwpordig Mr. \ug. Philips, de he den naar zijn post vertrekkende Nederland- sche gezant te Washington. Huisvrouwen in gemeentelijke levensmiddelen-commissies. De Minister van Landbouw lieeft tot de burgemeesters de navolgendc circulaire ge- richt: Bij mijne circulaire van 22 December 1915, afdeeling iiandel, no. 53918, heb ik de wen- schelijkheid uitgesproken, om bij instelling van gemeentelijke commissies uit de inge- zeteuen, die tot taak zouden hebbhn op de naleving der maximumprijzen eene regelma- tige controle uit te oefenen, daarin op te nemeu huisvrouwen uit de verschillenlde groepen der bevolking. Aangezien van de zijde der huisvrouwen langs vcrscliillende wegen bij mij wordt aan- gedrongen op medezeggenschap in het distri- butievraagstuk, zpu ik het op prijs stellen, te mogen verpemeni, in liioeveme met de hier- boven uitgesproken wenischelijkheid reke- uing is geiiouden en welke resultaten zijn verirregen. Kaasvoorraad. Iloewel er te Bodegraven in slechts 10 pakhuizen een gewicht van ruim 500.000 K G. Regeeringskaas in voorraad is, wordt er tot nog toe geen enkele kaas verz.onden, zeer ten ongerieve van de binnenlandsche handelaren, die door dezen toesiand geen cent kunnen verdienen en hun zaak ten gronde zien gaan. Klompen en schoenen. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de voedselvoorziening meldt: Tegen de methode, volgens welke klom pen tegen verminderde prijzen worden be- lijk Mirjara is." Ja, antwoordde hij. „Laat ons afwach ten. Wij kunnen immers niet anders." In duizend angsten zagen zij den stoet voorbij trekken. Wat Marcus het nicest deed outstellen, was liet zien van de twee ongelukkmen, die door de Joden waren ge- vapgen genomen. Het ruwe volk jouwde lien uit en schold hen voor lafaiu-ds. Zulk een schouwspel van wrcedheid en vertiede- ring was altijd welkom. Een der mannen droeg alies met geduld, bedenkend, dat hij in ieder geval 's avonds vrij zou zijn, om te gaan, waarlieen hij wilde. De andere, van betere afkomst en fijngevoeliger, was half krankzinnig van woede, en knarste op de tanden als een wild dier in een kooi. Tegen- over het huis van Marcus werd het hem te nuachtig. „Lafbek!" schreeuwde een vrouw hem toe, hem een schelp in het gelaat werpend. „Lafbek! Lafaard!" De man bleef slilstaan, keerde zich om, en schreeuwde lerug: „Ik ben geen lafaard; eigenJiandig heb ik lien man verslagem. Gijlieden, die mij tergt, zijt lafaards. Ik Werd oivermeesterd, did is alles, en later in de gevangerils dacht ik aan mijn vrouw en mijn kinderen en bleef in het leven. Nu sterf ik, en mijn blopd kome over uw hoofd." Achter liem kwam, door acht ossen voort- getrokken, liet model van een scliip, met de biemanning op liet dek. Om zijn bewaker been liep de man voorbij de ossen en liet zich plotseling voor den zwaren wagen op schikbaar gesteld voor hen, die daaraan het meeste behoefte hebben, worden bezwaren aangevoerd die zich echter alleen kunnen voordoen, wanneer men zich aan ernstige overtreding der voorschriften schuldig maakt. Het gaat bij de verstrekking dezer klom pen aldus toe: De persoon, die, op grond van zijn laag inkomen, in aanmerking komt voor deze verstrekking, ontvangt een bon, waarmede hij zich vervoegt bij den winke- lier. Die bon, vermeldt op welke soort klompen men recht heeft: mans-, jongens-, vrouwen- of kinderklompen. Nu wordt ge- zegd, dat bij het uitreiken der bons geen rekening zou worden, gehouden met de grootte van den voet, doch alleen met sekse en leeftijd, zoodat aan een man met kleinen voet, die zou kunnen volstaan met jongens- klompen, toch een marasbon 'wordt uitge- reikt. Het gevolg zou dan kunnen zijn, dat de winkelier, aan zulk een man met kleinen voet jongensklompen afleverend, zich zelf onrechtmatig zou bevoordeelen ten koste van den kooper. Het spreekt bijna van zelf, dat dit geval zich slechts zdden zal voordoen. Doorgaans leeft men in de kringen waar deze verstrek king plaats vindt, niet op kleinen voet. Veeleer is het denkbaar, dat het omgekeer- de plaats vindt. Er zijn vermoedelijk meer jongens die mannenschoeise! behoeven, dan mannen die met een paar jongensklompen zouden kunnen volstaan. En indien de win kelier in dit meer denkbare geval zou frau- deeren, zou hij zich zelf benadeelen. Evienwel, het is niet juist, dat bij het uit reiken der bons alleen met sekse en leef tijd rekening wordt gehouden. Integendeel is er vanwege het Kon. Nat. Steuncomite; dat deze verstrekking beiiartigt, bij tv.ijfcl steeds op aangedrongen, dat de grootte van den voet den doorslag moet geven. Laatstelijk is ook bij algemeene circulaire daarop nog eens de aandacht gevestigd. Bovendien mag niet vergeten worden, dat een strenge controle wordt uitgeoefend. Verkooper en kooper moeten op de achter- ziide van den in te ieveren bon een verkla ring onderfeekenen omtrenf de soort en den prijs der verkochte en gekochte klom pen. Bij het Steuncomite wordt streng toe- gezien, dat deze bons behoorlijk zijn inge- vuld en onderteekend, en ook dat zij voor- zien zijn van stempel en paraaf van het plaatselijk Steuncomite, het gemeentebe- stuur of het Distributiebureau dat den bon afgeeft. Een winkelier, die een verklaring aflegt, in strijd met de waarheid, steit zich er niet alleen aan bioof onverbiddeliijk te worden uitgesloten van verdere deelneming aan den verkoop, maar ook strafrechtelijk te worden vervolgd. Indien het Kon. Nat. Steuncomite gevaHen van fraude ter oore komen, za! tot zoodanige vervolging zeker worden overgegaan. Eene onderverdeeling der thans bestaan- de categorieen is dan ook noodig, noch ge- wenscht. Men zou trouwens zoovele cate gorieen moeten onderscheiden als er maten zijn, en daarvoor zou eenen administratie- ven omhaa! worden gevorderd, die veel en veel meer zou kosten dan de enkele gevallen van fraude die zich toch nog wellicht kun nen voordoen bij deze verstrekking, die over eenige millioenen bons loopt. Wanneer door de plaatselijke autoriteiten die'bij deze verstrekking betrokken zijn, de hand wordt gehouden aan de voorschriften en voldoende controle wordt geoefend op de naleving daarvan, kan met de thans be- den grond valient De wielen gingen over zijn hoofd en verpletterden hem. „Goed zioio! Goed zoo!" schreeuwde het volk bij deze .onverwachle v-ertooning. „Goed gedaan! Hij was toch een dapper1 man!" Het iijk werd uit den weg geruimd en de op toch t vervolgde zijn xweg. Doch Marcus verborg zijn geliaat in zijn' handen, en Ne hushta deed een gebed voor de ziel van het slaclitoffer. Nu kwiamen de gevangenen, honderden en hionderdeni, en opnieuw schold en bespot- te het volk de ongelukkigen, w'ier eenige nfisdiaad Was, dal zij tot het laatste oogen- blik voor hun land hadden geslreden. Ach ter de laatste rijen, met een Idelnie tus- sciienruimte, verscheen een kleine meisjes- figuur, in witte zijde gekleed, met goud borduursel op de borst. Zij was bloots- lioofds in de brandende zonf en om haar blooten hais droeg zij ©en snioer van groote paarlen. „Het Meisje met de Paarlen! Het Meis je met de Paarlen!" werd er geroepen. „Kijk!" zeide Nehushta, Marcus bij den schouder grijpend. Hij keek, en zag Mirjam weder, na al die jiaren, want in den Ouden Toren in Jeru- zalem had hij wel haar stem gehoord, dock kon hij door de duisternis haar gelaat niet onderscheiden. Daar was liet meisje, dat hij in het woestijndorp bij den) Jordaan had vaarwel gezegd dezelfde, en toch veran- derd. Toen was zij een lief meisje geweest, nu was zij een vrouw, die de sporen droeg van lijden en verdriet. De trekken waren staande regeling worden volstaan. Dit alles geldt ook voor de verstrekking van goedkoope schoenen. Ten aanzien der schoenen is nog aangedrongen op verhoo- ging van den toeslag, met het oog op de dure leerprijzen. De vastgestelde maximum- prijzen van ieder zullen echter aan dit be zwaar wel tegemoet komen. Ten slotte zij nog de aandacht der hoo pers hierop gevestigd, dat de winkelier niet het recht heeft vooraf te vragen, of de koo per voorzien is van een bon. De kooper maakt eenvoudig zijn keuze en betaalt daar- na met de bon 'en 'het bedrag, dat de prijs der schoenen de waarde van den bon te boven gaat. Tucht-Unie. Het londerstaande manifest wordt dezer dagen door de Tucht-Unie verspreid en door de Z'Orgen van het departement van Binnen landsche Zaken in .alle gemeenten van Neder land aangeplakt: Aan alle ouders in Nederland, De tuchteloosheid en de verwiidering van de Nederlandsche jeugd nemeii onder den Invloed der omstandighedem toe; baldadig- heid en sttaatschenderij oefenen eene zekere bekoring uii; wetlen, verordeningen en voor- schriften worden uit het oog verloren; het aanlal misdrijven en kleinere veigrijpen ver- meerdert met den dag; de kinder-crimiuali- teil breidt zich uit. Aan de ouders is de taak, daartegen op te treden en er zich met alle kracht legm te verzetten. Wij doen een beroep op hen om paal en perk te stellen aan de verbastering van de zeden bij hunne kinderen, door het vdlgende in acht te nemen; 1. Stelt uweii kinderen door uwe eigene levenswijze een voorbeeld ten goede. 2. Leeri hun het eigendom en de vrijheid van anderen te ontzien. 3. FLoudt hen van de slraat, vooral op die uren bij duisternis en ontijde, waarin de gelegenheid en de verleading tot on- zedelijkheid, diefstal en andere misdrijven en vergrijpen Jiet grootste zijn. 4. Verbiedt hun te vloekeu, alcohol le gebruiken, te rooken, slechle zedenbeder- vende bioscoopvoorstel 1 ingen te iiezoekeji en onzedelijke boeken te lezen, 5. Houdt hun de onbehoorlijkheid van baldadigheid en straatsclienderij duiieiijk voor oogien en zonder ophouden. 6. Leert hun het gezag en de overheid te eerbiedigen en spreekt daarover nooit in hun bijzijn met geringschatting, veel mindtr met minachting. 7. Geeft uwen kinderen voortdurcjid bezig- l^?id; zendt hen voor onfspanning zoo moge lijk naar speelterreinen. sportvelden, lees- zalen, enz. Ledigheid'is ties duivels oor kussen. 8. Stelt hen in cje gelegenheid. goede toe- spraken aan te hooren en in zich op te nemen van godsdienstigen, opvoedkundigen en zedelijken aard. 9. Zorgt, dat uwe bevelen, voorschrifteit en waarschuwingen ook worden opgevOlgd. Beslraft de onwilligen en de nalatigen. 10. Verzuiml niet, in uw gezin al daigene te doen cn te bespreken, dat strekken kan om de goede vruchten eener degelijke op- voeding niet le doen verloren gaan, maar veeleer ie doen toenemen. 11. Bevordert in uw huis orde, nelheid en reinheid; verzet u met kraeht tegen elke verwiidering. ook al kost u dat onder de be- meer verfijnd. de diep ligyende, geduldige oogen war-en angstig en verwijtend; haar schoonheid was, zooals wij die sorns in den: dro-om zien. niet meer van deze a ante „0, mijn Beveling, mijn Beveling", fluis terde Nehushta, de armen naar haar uit- strekkend. ,,Christus' zij gedankt, dat ik a gevonden heb. mijn Beveling." Zij ke-erde zich om naar Marcus, die Mi - jam met de -oogen verslond. en- vr-oeg op scherpeu loon: ..Romein. hebt gij liaar, nu gij haar weder- zi-et, nog even lief als vroeger ..Waaro-m kwelt gij mij -met zulke ijdele wo-orden?" zeide liij. Vroeger was zij een vrouw om lief te lvehbeu, nu is zij een geest om te aanbidden." „Vrouw of gieesl, of vrouw an geest, wees voorzichtig, Romein, lioe gij haar behan- d-elt", riep Nehushta no-g wilder, „anders Haar hand raakte den dolk aan- die onder haar gewaad was verborgen. ..Bedaar. bedaar!" zeide Marcus. Juist v-o-or het huis van Marcus hield de lo-ptocht stii. ,,Wat is zij vermoeid en droevig!" ging hij v-o-ort. „Haar hart schijnt gebroken. O dat ik hier moet blijven staan en mij niet mag vertoonen! Ron zij liet maar weten! Ron zij het maar weten!" Nehushta duwde hem weg en nam zijn plaats in. Zij richtte haar bBk o-p Mirjam en. met zulk een inspanning van al haar wilskracht. dat haar lichaam -er van tnlde. En zie! Flaar -gedachte bereikte de gevan- igen-ezij keek op. (Wordt vervolgd m aseiianKjaEieflisaExsBaeiBemsstiiBBSoasBeiBaitiieiiiseBeecip UII I III II I HI 111 I Will I llll—III

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 1