ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUW8CH-VLAANDEREN. No. 6034 DinscUg 15 Januari 1918. 7C Jaargang. Ter Neuzensche Ceuraat ~bTh n e nTk n p. De Oorlogt H ABONNEMENT: ADVERTENTIEN bxILio. Telefoon 3^- Dit Blad yerschijiit Maandag-, Woeasdai' en YrUdagavand, flitgezonds-fl op Feestdagen, kg de Firma P. J. TAN DE SANDE te Ter Neuzen. Zaterdag 12 Jan. 1818. Ho. 6033. FEPXLLJSTOK. Per 3 maanden binnen de stad 1.—Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie 1.4% voor Ned.-Indie en Amenka 1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij direct© opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 UUf op den dag der uitgave. Efflrsta Kiam©r. Nia eenige discussi-e werd gisteren de divi dend- en tantieme belasling aangeno-men met 30 tegen 6 stemmen, terwijl het wetsomitwerp tot wijziging der wet op de inkomstenthelas- Iting z. h. s. werd aangenomen. De vergadering werd daarop verdaagd tot moirgen 11 uur. Vaiks telling. Bij de Tweed© Kamer is eicn -ontwc-rp tot wijziging van de wet van 22 April 1879, tot he I houden van een tienjartge alge- meerie volkstelling in-gekomen. In de Memorie van Toelichting wordt er op gewezen, dat volgens de bovenstaande wet in 1919 weder een tienjaarlijksche alge- meen-e volks telling zou moelen worden ge- bo-uden. Het is -evenwel raadzaam aanslui- ting te zo.eken bij de meeste an-dere Landm waar zo-odanige telling wordt geho-uden op of diclit bij het cind van de jaren, eindigend op een 0 of in het begin der jaren, eindi gend op 1. Daarom wordt vo-or gesteld te bepalen, dat bedoelde telling in 1920 en vervol gens na lien jaren zal wordem gehouden. De 560 millio n Staafeleer.Lng. De Minister van Fin-attcien maakt bekend: dat de totaalsom der inschrijvingeni op de 41/2 pC-ts. leaning 1917, welke worden oan- vaard, bedraagt 624.628.200, waarvan voor een nominal bedrag van 223.746.800 5 0/0 schuldbekentenissen der leening 1914 in stor ting zullen worden gegeven, en waar van voor een bedrag van J 34.328.000 recht op voorkeur is uitgeoefend. De inschrijyingen worden voor zoover de storting za] geschieden in' 5 0/0 'schuldbeken tenissen der leening 1914, ten voile toege- we'zen, evenals die waarop voiorkeur is aan- gevraagd. De andere inschrijvingen wor,den toege- wezen voor 66 ten honderd, met dien ver- stand-e, dat bij de toewijzing elk bedrag naar boven wordt afgerond tot het naastie veelvoud van 100. Niaar we vernemen werd te Hulst inge- schreven voor een bedrag van f 275.000, door eene aldaar gevestigde firma. Eflo lystje, dat met veldoening gelazen zal WiordHn. In de maand December heeft de politic te Rotterdam, belast met de centrale con- thole op de uitoefening van de Distribulie- wet in die gemeente, in bezit genomem 800,000 kilogram tapiocameel, 150.000 K.G. stijfsel, 56,000 K.G. maizena, 15,000 K.G. maizetta, 12.000 K.G. eetbaar vet, 925 K.G. Glauberzo-ut, 18.000 K.G. thee, 6 K.G. koffie, 159.255 K.G. zeep, 1500 K.G. cacao-, 10.000 K.G. machine-olie, 83 kisten gecondenseerde melk, 800 liter petroleum, 8 vaten en 70 kisten slaolie, 50 balen bukskin, 53 kisten chrotomleder, 44 vaten calcium-carbid, 14 balen hazelnoten), 25.000 stukjes kwatta en 3500 eieren. Nag gean rundvleesciidbtributle. Naar aanleiding van verschiliende geruch- tgn als z-o-u, zulks in verband met de zeer ho-o-ge vle-eschprijzen, spoedig de invoering der -distribu lie van rundvleesch tewachten zijn, kunnen wij uit zeer go-ede bronmee- deelen dat daarvan vnarloopig g-eem sprake is. Die ,„?ecijns op het gebrand." De Uaagsc.be redacteur van het „Handels- blad" noeml den opslag dien wij v,oor de volgende brandstoffentoewijzing zullen heb ben te betalen, een „accijns op het gebrand" naar analogie van accijnzen op liet „Ge- slacht" en het „Gemaal" een betas ting, die Igeheven wordt teneinde ;de (minvexmogepf- den en de scheepvaart en de Industrie aaii goedkoope brands tof te kunnen helpen. Die belasling wordt precies als een accijns op den prijs van het artikel gelegd, en, eigenaardig genoeg, ze moet prscies als een directe belasling worden voldaan niet aan den handelaar maar aan- de o-verlieid in casu de brandstoffencommissie. Een aanvrage wordt door de brandstoffen- commissie gCxlalteerd, wanneer men den ge- vorderden accijns" (zullen we maar zeggen) voor het gevraagde niet bij voo-rbaat aan liaar voldoet. Deze accijns bedraagtvoor 1 H.L. andiraciet /3.15, voor 1 IT.L. steen- kolen 2.30, vioor 1 H.L. eierbriketten 2.30, voiar 1 H.L. mijncokes 1.59, voor 1 ti.L. gascokes of par-elookes f 1.20; van turf of turfbriketten wordt g-een accijns geheven, vermoedelijk omdat daarbij geen binnenland- sche met buitenlands/h-e prijzen zijn te ega- lisoeren. De lotaalpr'js, namelijk (be handels- prijs plus de belasting, wordt dus voor 1 H.L. steenkolen f 6,35, voor 1 H.L. eier briketten f 4,49, voor 1 H.L. mijncokes 4,25 voor 1 H.L. gasookes j 3, voor 1 ILL. parel- cokes 2,70. Men he-eft eenvoudig den- accijns te beta- len (waarvoor nooit eenige wet is genraakt) of hien krijgt niels. Kflff'e aangek-omcii Aan de Levantkade te Amsterdam is Woens- dagn-amiddag aangekomebi bet sto-omschip „Orion" met 25,000 balen koffie. Wat een tijd, dat zoo'n bericht in- ieder liuisgezbi met belangs telling word t verno- men! Del verhaal vun de Tramp". Het in ons vorig n-ummer door ons ver- melde verhaal van de Delftsche Crt. over de ,,Tromp" blijkt een verzinsel. Van de meest betrouwbare zijde kan het Ned. Corr. Bureau zoo beslist mogelijk me- dodcelcn, dat liet gerucht omtrent bedoelide ontmoetbig van- de „Tromp" volslagen on- juist is en dat zich met de „Tromp" geen enkel incident met eenig oorlogsschip vande 00r]o.gvoere 11 den heeit voorgedaan. On/® stiieepvaarl en Amerika. Uit -goede bron wordt gem-eld, dat het gerucht ais z-ou een overeenkomst zijn tot stand igekom-en waardoor van- de in Amerika Uggende N-ederLandsche schepen- een vijf- tieutal met levensmiddelen voor Nederland hierheen zo-uden komen-, terwijl de overige door de Vereenigde Staten zouden- worden gecliarterd o-ngegpond is. Over de quaastie van -o-nz-e schepen in Amerka wordt nog steeds onderhandeld. N-og wordt gemeld dat gisterenmiddag in het D-epart-ement van Buitenlandsche Zaken een conference plaats had tusschen den beer tie Waal, clief der afd-aeling Handels- politiek -en Gonsulaire Zaken-, 'de Neder- landsche Rcedersvereeniging en de commis si© voor de scheepvaart uit de N. O. T., betreffende de nog steeds hangende .yuaes-ties nopens de in Amerika iiggende Nederland- sche schepen. Ilae fang zal de graanvoerr-aad BO-gstrekken? Het N. v. d. D-ag scbrijft: Het blijkt, dat men ongerust wordt over de aanwezige lio-eveelbeid broodkoren. Men vreest, dat we tot aan den nieuwen oogst Augustus, September met -ons graan n-iel zullen toekomen. In hoev-erre die vrees gegrond is, kuimen wij niet aangeveru; wel veten we, dat er in 1917 minder gco-ogst is dan in- 1916. Statisti- sche gegevens ontbreken, zoodat we ook hieraan geen Ii-ouvast bebben-. Of men in Den H-a,ag over die gegevens bescliikt is al ev-enmin bekend. In "ieder gevial is bet tocli wel gewenscht, dat het publiek i-els wete. „Een gewaarschuwd man geldt voor twee" en als we tijdig worden voorbereid op inkrimping van het broodrants-oen, zal dit een -aansporing zijn n-og zuiniger bijv. met de aardappelen te zijn. Het ko-mt ons w-en- sch-elijk voor, dat de regeering omtrent den ko.renvaorraad eenige mededeelingen dcet. Sommig-e stell-en verlrouwen in- Amerika, waarvan men verwacht, dat het o-ns ten slotte niet in dem steek zal lalen. Wij liopen van harie, dat dit v-ertno-uwen niet be- schaamd zal worden; maar tzou tocb kun nen tegen-vallen. De mogelijkhcid is ook niet uitgesloten, dat graan uit Busland via Duitschland o-ns wordt toegevoerd. Die kans hangt samen met de verdere afwikikeling der onderliandelingen, die liu in 'tO-osten gaande zijn. Komt 'idaar tot een vergelijk, dan kunnen wij misschien jiro- fiteeren van den nieuwen toestand wat de graanvoiorziening bctreft. Maar nu er een kink in de kabel gekamen is, schuift die kleine kans ook al weer verder weg1. En indien- alles weer inelkaar st-ort, blijven we op onszelf aangewezem. Het is v-erstandig daarop te rekenenj. Em dan vragen- we: Is 'tniet noodzakelijlc, dat de regeering on. ver wij Id en met krachtige band ingrijpt oin den oo^st van den komen- den zomer zo-o groot mogelijk te doen uit- vallen M.a.w., moet de uitbreiding van- den ko-renbouw niet geforceerd worden? Het kan nog. Wintergraan kan nog gezaaid worden, al werkt op hoc >lik het weer niet mee. En voor van- zo-mergraan hebbenj Als lerbielenboiuw nog meer werd ingekr,unpen, desnoods geheel verboden, en daarbij de verplichting o-pgelegt, den vrijge- komen grond met graanj te bezaaien ge- steld dal er zaaigraan in voldoende mate vo-orhanden is dan-"zou de graanoogst in den a.s. z-omer belangrijk gro-oler warden-. Zeker, we zouden dan suiker en veevoeder (Inetenkoppen, pulp) missen-, en dit is o-ok tniet te -onderschattenmaar -als liet moet, dan gaat bet brood toch voor. De n-og voorh-audeni zijn-de suiker zou ge- rantsoeneerd kunnen worden en we zouden dit geen euvel achten; o-p oogenblik wordt met suiker nog kvvistig oingesprongen. Door de karige bemesting zal de graanoogst toch al niet meevallen. Daaro-m dient de graan- bouw zoo ruim mogelijk te werd-en uitge- breid. Wij hcrbalen '1 Inkrimping of verbod van bietenbouw beteekent h-eel wat, maar em- t-e- kort aan broodkoren is n-og erger. Datmo-et, 'tkoste wat 'twit, worden voorkomen. R-ecxis vno-egier is. in ons blad en elders, met klem bet-o-ogd, dat maatregelen geno-meni dienen t-e worden voor het te laat is. De pers kan niet meer do-en dan waarschuwen en -aandringen. Ten slotte komt de verant- woordielijklieid ten laste van de regeering. DE ALGEMEENE TOESTAND. Het is een merkwaardig verschijnsel, schrijft het Hbl. bij alle besprekinge-n, dat er geschermd wordt met beginselen, waaronder de groote vernieuw.ing van Europa zai ku-nnen plaats hebben, maar dat ieder, die beginselen alleen van toepas- sing verldaart voor anderen, niet voor "zich zelf. Een. kenischetsend-e illustratie van dit ver schijnsel geeft de -mededeeli-ng van den oud- minister van ammunitie van Frankrijk, de socialistische afgevaardig-de Albert Thomas, over de positie der Fransche -socialisten in de quaestie van Elzas en Lotharingen. Het was naar aanleiding der redevoering van Lloyd George, dat de „Daily News'" wees op de noo-dzakelijkheid der toepassing van het beginsel, betreffen-de het recht van zelfbeschikking der volken, juist voor Elzas en Lotharingen. Het blad zeide, dat de quaestie der beide provincies voor het be ginsel der zelfbeschikking de proef op de som moet leveren. Doch daartegen komt de Fran-sche oud- Min-i-ster Albert Thomas krachtig op, na- men-s de Fransche socialisten. Zij zijn be- slist voorstanders van- het recht der volken, om zelf uit te maken, hoe zij zullen worden bestuurd en bij wien zij zich willen aanslui- ten maar niet voor Elzas en Lotharingen. Aart de Daily Chronicle" schrijft hij, dat over die zaak in E-ngelsche arbeiderskringen een totaal onjuiste meening bestaat; d-eze meen-en, dat Elzas en Lotharingen vrijelijk zouden kunn-en beslissen, onder toezicht eener internationale of Fransch-Duitsche commissie, of zij Duitsch willen blijven, of tot Frankrijk willen terugkeeren. Doch zegt hij, dit is niet de politick door de Fransche socialisten voor.gestaan; zij meenen, dat de rechten. van Frankrijk op Elzas-Lotharin- gen ongewijzigd zijn gebleven-. De vrede van Frankfort van 1871, -een schendin-g van het volkenrecht, waaraan Frankrijk zic-'n moest onderw-erpen, is vernietigd door de Duitsche oorlogsverklarine van 1914. „Het recht van Frankrijk blijft onaange- tast, en daarom moeten Elzas en Lotharin gen aan Frankrijk w-or-den teruggegeven." Waarlijk zou het niet beter zijn zulk-e algemeene -beginselen maar niet voorop te zetten, wan-neer de bedoeling daarvan is, ze alieen gel-dig te verklaren voor anderen, maar zelf steeds een uitweg of uitvlucht te zoeken, -om aan cle toepassing ervan te onfkomen. De besprekingen te Brest-Litowsk zijn hervat. Dinsdag hebben -de voorzitters van de delegaties van de Centralen, een samen- komst gehad met den Russischen volkscom- missaris voor buitenlandsche zaken Trotz- ky, waaraan -ook d-e staatssecretaris Holoe- bowitsj van de Oekraine -deelnam. En na- dat eenige vorm- en programquaesties wa- ren besproken, werd besloten vandaag een volledige zitting der -delegaties te houden, waarin- de besprekingen over de vredeson- derhandelingen zouden worden voortgezet. Maar tegelijk vernemen wij van Harold Williams, den- vertegenwoordiger van de Daily Chronicle", dat de noo-dzakelijkheid om de vred-esonderhandelingen voort te zetten voor Rusland krachtiger wordt naar- -mate de toestanden in het land meer in verwarring geraken. Wat deze Engelsche correspondent ons vertelt van den toestand in Petrogra-d niet alleen, maar geheel Rus land, -geeft wel een zeer treuri-g denkbeeld van de verwarring, die door de revolutie en onder -de snel opeenvolgende voorloo- pige regeeringen zijn ontstaan. Rusland heef-t opgehouden te bestaan, als georga- niseerde staat. Het gaat -geheel in stukken, het valt uit elkaar; het is teruggezon-ken naar de middeleeu-wen. Wann-eer dit het gevol-g is van het Bols- jewiki-bestuur, is het moeilijk te gelooven in de kracht van Lenin's regeering om nog iets van zijn idealen terecht te brengen. En een reactie moet n-oodzakeliik volgen op zulk een onbesuisd-e actie. Elke prikkel om voor het land- te werken wordt weggeno- men, wanneer naar Lenin's woord een sneeuwschepper hetzelfde tractement zat DOOR H. RIDER HAGGARD. Eindelijk kwam het slot. Zij moeslen nu n-oig den steil-en heuvel -op, waar de schit- ler-ende tempel v:an Jupiter Capitolinus stand. Bij het begin dier helling kwamenj er bewakers, die den lee ten greperu, dial Simon om den lials dr-o-eg, en hem wegsleutr- d-en. „Waarheen hren-gen- zij u?" vroeg Mir- jam, toen hij haar v-o-orbij ging. „Naar li-etgeen ik verlang - maar den dood," antwoiordde hij, en was weg. De Cesars stapten uit hun wagen-s, en plaats ten zich bij de altaren bo ven- aan de trap, terwijl beneden alien-, die -aan hun trioimftocht hadden deelgen-omeni, zich in rangord-e schaarden. E-en lang-e pauze v-olg- de. Opeens kvvamen er mannen van het Fo- mm gel-o-open, w-aarvan een- een in een dock gewikkeld v-oorw-erp in de hand droeg. "Vlak bij de Cesars slo-eg hij den d-oek weg en vertoonde aan het geh-eel-e volk het grijze ho-ofd van Sim-on, den- zoqm van Joras. D-eze openlijke moord .op een dapper aan-voerder van hun vij.anden was het besluit van den Triocnftocht der Romeinen. De tnompetten- schmden, de vaand-els wuifden- en uit een h-alf milli-oen kel-en ging een overwmnihgs- kreet -op, want het volk was dronken van zijn ruwe wraak. T-oen word er stilte bevolen, em voor den Tempel van Jupiter brachten de Cesars hun offers aan de goden, die hun cle overwinnLbg hadden gescho-nken. Zo o eindigde de Triomftocht van \tspa- si.'mus -en Titus, en Levens de ge.sc.hiedeni(s van d-e worsteling der Joden tegen den ijzer-en snav-el -en de klauwen. van den Ro- m-einsclien -adelaai;. Dien morgen waren twee ruiters Rome k-o-men binn-enrijden, zoo sn-el hun vermoeide paarden maar Wilden loopen. Of liever, een van beiden was »een vrouw, gekleed in een Oostersch gewaad, dat haar gelaat verb.org. „Fo-rtun-a is ons gumstig, Nehushta," zeide de man. „Wij ko-m-en tenminste vr-oeg genoeg voor den Triomftocht. Ivijk, daar ginds be- gint d-e -ops telling ;al." „Jia, ja, lieer Marcus; wij zijn op tijd. D-aar gaan de adel-aars, en hi-er ko-mt hun pro-oi," en Nehushta wees op ee:i draagko-ets met geleide van so-ldalen zij wist niet, dat juist daarin het dierbare m-eisje zat, dat zij zochten. „Maiar waarh-een gaanj wij nu? Wilt gij u v-oegen bij liet g-evolg van Tilus?" „Neen, da-arvoior is het te laat. Ik weet bovendien, h-oe mijm -ontvangsl zou zijn." „Uw onlvangst? Wel, gij waart immers zijn vriend, en- Titus is tro-uw aau zijn vri-enden." Jia, maar misschien niet aani hen, die door den vijand werden- ggvangen geno-men. Bij het begin van den -o-orlog overkwam dit een man. dien ik kende. Hij was met een zijner makkers gevang-em genomen. Di-e mak- k-er werd d-oor de J-oden omgebracht, maar 'toen hij msgelijks op den muur onthoofd zou worden, wist 'hij den beul te ou tkomen, en sprang niaar bened-en, waarbij hij zich maar weinig bezeerde. Titus sch-o-nk hem ITet'ieveii doch jioieg-Ixem weg uil zijn legioen. W-aarom zou liet mij beter gaan?' ..Het was uw schuld niet, dat gij werdt gevangen geno-men. Die slag op het lioofd maakte u bewuslel-oos en gij werd over- meesterd." „Fl-et is m-o-gelijk, maar z-ou dat mij hel pen? Het gebruik, een go-ed gebruik, wil, dat geen R-omeinsch s-oldaat v-oor den- vijand mag bezwijken. Wordt hij in bewusteloo- z-en toes land gevanig-en gen-omen, dan moet hij, z-o-odra zijn b-evvustzijn terugkeert, zelf- mo-ord plegen. en dat had ik o-ok zeker ge- daan, als ik in lian-den van de Joden was gewall-en. Doch het liep anders. Maar dit z-eg ik u, Nehushta, als het niet om Mir- j-am was geweest, was ik nooit naar Rome teruggekeerd. tenminste met, oer Titus mij daartoe v-erlof had gegeven." „Wat zijn dan uw plannen, beer Mar cus „Ik ga naar mijn eigen huis, dicht bij de Baden van Agrippa. Daar m-oet de sloet 1-angs bo-men, en als Mirjam -onder de gevan- -genen is, zullen wij haar zien. Zoo niet, dan is zii dood, of reeds verkocht, of misschien ten geschenke gegeven1 aan een van Cesar's vrienden." 11-et g-edrang op straat was nu zoo groot geworden. dat zij stapvoets en achter el kan- der m-o-esten rijden do-or de versierd-e istr-ateni. Eindelijk hield Marcus v-oor een marmeren huis aan de Via Agrippa de teugels in. ,,Een zonderlinge thuiskomst," mompelde hij. -om het huis heen naar een 'zij-ingang rijdend. Hij staple af, en ld-o-pte eenigen tijd te vesgeels a an -een kleine d-eur. Eindelijk weed de deur een klem eindje geopend, en een schrale, vinnige stem zeide: „M:a,ak dat gij wegkoml, wie gij ookmoogt zijn. Hier wo-ont niemand. Dit is het huis van Marcus, die in den oorlog tegen de J-o-den is orngekomen. Wie zijt gij?" „De -erfgenaam van Marcus." Marcus heeft geen erfgenaam, of het moest Cesar zijn, die zijn bezittingen zeker wel tot zich zal nemen." „D.oe open, Stephanus", zeide Marcus op b-evel-enden to-on-, en tegelijk duwde hij d-e d-eur open en trad binnen: „Dat is efen zonderlinge h-ofmeester, die de stem van- zijn h-eer niet k-ent!" vo-egde hij erbij. Het verschro-mpeld-e mamietje in een bruin gewaad, die de d-eur had geopend, keek met scherpe o-ogen den liezoeker aani, hief to-en de hand-en- -op, deinsd-e terug, en -zeide: „Bij d-en speer van Mars! het is Marcus z-elf. M-arcus, uit den do-od opgestaan! Wel- ko-m, lieer, welkom!" Marcus hezorgde eerst zijn paard. en toen Nehushta met hem op de binnenplaals Was, k-eerde hij zich o-m -en sloot de deur. „Waarom daclit gij, dat ik dood was, vriend?" vro-eg hij. ,,0! heer," antwoiordde d-e hofmeester, ,,-o-mdat alien die uit den oorlog terugkwa- men, v-erklaarden dat gij tijd-ens het beleg van d-e stad der Joden verdwenen waart en dat gij dood -of gevangen moest zijn'. Ik wist zeer go-ed, dat gij nooit uw geslacht, of uw -edelen n-aam, of d-eni Adelaar onder wien gij -dient, de schande zoudt aando-en van 1-evend in h-anden Van cjen vijand te vallen. D.aaro-111 was ik ov-ertuigd, dat gij dood moest zijn." Met e-en bitteren lach wen-dde Marcus zich lot Nehusnfa. „Nu ho-ort gij het zelf." zeid-e hij. Indien mijn hofmeester, mijn vritoelatene, er zoo over denkt, hoe zullen dan Cesar en mijn*'g»lijken -oordeelen? W-elnu, Stephanus. wat u -onmo-gelijk voorkwam, wat ik zelf onmo'gelijk zou gea-cht heblien dat is ge- beurd. ik werd door de Jo-den gevangen! genomen, nfscho-on buiten mijn schuld." Och. als dal waar is, heer, zeide de oude liqfmeesier, „vertel het dan aan Meman'd. Twee zulk-e -o-ngelukkige mannen, die zich overgav-en om hun l-ev-sn te redden, en in c- 1 J-o-odsche gevangenis Werden- gevonden, zijn ver-o-ordeeld. om vandaag mee te lo-open in de.11 Triomftocht. D-e hand-en' worden hun op den rug gehonden; in plaats van een zwaard mo-eten zij een spinrokken dragen, en o-m den bals krijgeu- zij een bord met de wo-orden: „Ik ben een R-omein, die de schande verk-o-os li-oven d-en do-od.'.' Gij ver- langt zeker niet naar hun gezelschap, heer Marcus werd eerst rood, to-en bleek. Man, zeide hij, „houd op met die praat- jes! Anders door steak ik mij nog hier voor uw -o-ogen. Laat de slav-en mijn bad gareed maken, en z-o-rg vo-or eten, want dat hebben wij beiden noodig." „Slaven, heer? Die zijn er niet, alleen een oude vrouw, die vo-or mij en voor het huis z-orgt." „Waar zijn zij dan?" vroeg Marcns to-ornig. „D-e me-esten heb ik naar uw landg-oedereit gestuurd; ik vond het beter, -dat zij daar voor u werkten, dan iaier leegliepen. en anderen, die wij niet no-odig hadden, heb ik verkocht." (Wordt vervolgd.) HflBiKBnSSSHEZSSffiani 0=4 If VAN vv lijd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 5