ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 6632. Donderdag 10 Januari 1918. Jaargang. m JBekendmaking*. De Oorlog. ABONNEMENT: ADVERTENriEN: "rekeiTiigeF MIIJ4 TeleSoon 25. Bit Blad verschijat laandag^, Woeusdag- m YrpagafoM, uitgezonderd op Feestdagen, by ie Firnsa P. J. TAN DE SASBE te Ter Neuzen. tfifinE.ni.AND. Per 3 maanden binnen de stad I.—. Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika /1.65, overig Buitenland 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiteji Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meer 0.10. Bij directe opgaaf van driemaal. plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 op den dag d^r uitgave. tan laate das* f, emeente. Hel IlegaBringsvmorsid in/mkc tie onder- w ijzerssaliirissen. Blijkens liel Voorloopig Verstagder Tweed© Xauter brachtcix vele led en bij het afdeelings- ujiderzoek van hel welsontwerp tot verboo- ging van omderwijze rswedden de iiouding ter sprake, dpor de Regeering aangensomen Legem- over hel voorslel van de heeren March ant c.s. tot verbe taring van de salarissen der on derwijzers, weike bo uding zJj atkeurden en in. strijd met goede consiilutiomeele begrip- pen aph'leu. Eenige leden wensch ten daaraan toe te voegen, dat zij ook uit een oogpunt van practisehe politick de iiouding der Regee- ring benenkelijk achtten. Verscheidene leden verklaarden aan dit voorslel hun stem niet te kunmen geven; voor sommigen zou het siectits door ingrij- pende wijziging auiyiemeiijk kunnen worden* gemaakt. Verscheidene andere leden warm liet met een en ander niet eens. Naar hun oordeel kon de Regeering niet worden verwelen, dat zij in een goede uiloefening vtyi haar consti- tulioneele taak was tekortgeschoten, door tegen over het iniliatief-voorstel, op het oogenv- biik dat zij zou beslissen of het welsontwerp ail (Of niet Zou worden gesanctionneerd, een a f wijzende Iiouding aan te nemen. Ook moest niet worden voorbijgezien, dal ver- betering van de positie der onderwijzers geen ininl van het program der Regeering heeft uitgemaakt. Wat den inboiud van het Regeeringsvoor- stel iaangaat, gevoelden vete (leden zich teieur- gesteld. Zij, die het initiatief-voorstel jmdiienden meenden, dat een bed rag van 3 millioenl het minimum was, waarmed© voorshands genoegen kon worden genomen. Met de door de Regeering voorgeslelde som zal het peil der leerkrachten niet worden verhoogd, daar niet meer dan ruim een ton aim de onder wijzers der openbare school zal ten goede komen. Jfi 0 i L O A. 80) Haar geloofsgenooten wisten, wat haar wachtte; daarom kwam 'savonds een der ouderlingen van de chrislelijke kerk in Rome haar bezoeken, bisschop Cyrillus, een vriend en leerling van den apostel PcLrus. Het arnie meisje stortte al den angst van haar hart voor hem uit. „Ot mijn viader, mijn vader in Christus," zeide zij, ,.ik zwieer u, indien ik nliet tot cms heilig geloof behoorde, zou ik vanmacht zelfmoord plegen, liever dan deze schande te verdragent Andere gevaren heb ik door- staan, doch die bedreigden slechts het lichaam, terwijl dit Heb niedtlijden met mij, en zeg mij, gij, de bode Gods, wat moet ik doen?" ,,pochter antwoordde de bisschop vrien- delijk en ernstig, ,,gij moet op God vertrou- wen. Heeft hij u niet gered uit het huis in Tyrus Heeft liij u niet gered in de straten win .teruzalem Heeft hij u niet gered op de Nicanor-Poort?" „Zeker," antwoordde Mirjam. „Welnu, mijn dochter, zoo zal hij u ook redden op de slavenmarkt te Home. Ik heb u iets medje te deelen, en Wei, dat geen schande u zal bereiken. Ga uw \veg, drink den bek'er, en vrees niets, en de Heer zal Zij n engel zenden om u te beschermen, tot- dal iiet Hem zal biehagen, u lot zich te nemen." Mirjam zag hem aan, en vrede daalde n haar ziel, en haar zachte oogen kregen weer glans. Ook voor de toekomst zal het slelsel van het oniwerp nadeelige gevolgen' hebben, zoo- als nader wordt uiteengezet. Andere leden verdedigden fret door de Regeering gekozen stelsel, omdat de H/s mil- lioen, weike de Regeering beschikbaar stelt, geheel aan de onderwijzers zullen ten goede komen, lerwijt de 3 miltioen van het inilia tief-voorstel voor een deel tot versterking van de financien der besluren, zouden dienen. Verscheidene leden zouden, nil het nieuwe art. 192 der Grondwet hepaalt dat het bij- zonder algemeen vormend lager ouderwijs. hetwelk aan hij die wet te stellen voorwaar- den voldO'St, naar donzeifdeu maatslaf als het openbaar onderwijs uit de openbare leas wordt bekostigd, het welsontwerp willen zien aangevuld met een artikel, waariiv bepaald wordt, dot aan de hoofden en onderwij zers van bijzondere scholem, weike jvoldoen pan de in art. 59, lid 1 eni 2, der Li O.-wet gestelde eischen, uit s Rijlcs kas wordt ver- goed het bedrag dat zij, met medeherekening van den Loosing in art. 1 van dit welsont werp bedoeld. nog zouden kumien ontvajigen, indien de salarisregeling voor de openbare scholen in de gemeenten waarin zij werk- zaam ftijn, ook voor hen van toepassing wordt. Ben zoodianige overgansmaatregel b.e- vordert, dat de financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs, door de Grondwet voorgesclireven, vo-or de bijzont- dere onderwijzers van kracht wordt. Anderzijds was men van meening, dat aan dezen wensch bij dit wetsontwerp geen gevolg lean worden gegeven. Immers liepen, naar het oordeel van sommigen het wetsontwerp door de zooveel grootere voordeelen die het biedt voor het bij zonder onderwijs, reeds vooruit op de uit- voering van 'net nieuwe art. 193. Die uit- voering kan h. i. thans niet incidenteel wor den geregeld. Nederlitndst ha schepen in Amerikaansche havens. Volgens een telegram uit New-York aan de „Matin" zou de Nederlandsehe regeering er in hebben toegestemd. dat deladingen levensmiddelen uit haar schepeni, die als gevolg van liet embarjo in de Amerikaan sche havens ljggen, worden gelost. De Nederlandsehe regeering zou geweigerd hebben toes lemming te verleenen, dat deze schepen in Ameriknanschen diienst zouden varen tussclien Amerika, Auslralie en Argen- tinie. Vrijz.-d cm o (Talis eh a b o nd. Nam* de Yrijzinnig-Democraat'meldt, zul len door den V. D. B. voor de Tweede Iva- merverkiezingen drie verschillende candida- tenlijsten worden ingediend. De kieskringen zijn daartoe hi drie groe- pen verdeeld. De kieskringen: Amster dam, Haarlem, Leiden, Utrecht, DenHaag, Rotterdam, Dordrecht en Zealand vonneni groep een, de kieskringen: IIelder, Fries- land, Groningen, Drenthe, Overijsel en Arn- hem vormen groep hvee, de kieskringen: Nijmegen, 's-Hertogenbosch, Tilhurg en Limburg vormen groep drie. Wear een parjij voor de verkiezingen. Ditmaal is bet een politie-partij, die op initiiaiief van den heer A. L. v. Reusekom, commissaris van politie te Wageningen, de volgende maand haar opn 'htingsvergadering zal houden. De heer v. Beusekom schat het aantal politie-beambLen in ons land op 11.000. Als daarvan ,5000 op den politie- candidaat stemmen en er komen nogeven- veel niet-poliliemannen bij, zou de politie- candidaat z.i. lioogstwaarscliijnlijk gekozen warden. De Kamercandidaat van deze partij zou moet en ijveren voor allerlei verlieteringen in de positie der politie-amblenaren. V at die man in de Kainer moet doeni gedurende de zeer vele 'iren dat er niet dergelijke onderwerpen aan de orde zijn, wordt niet vermeld. Nederland en de Vereenigde Staten! Het Hbl. maakt melding van een heftig, oppervlakkig opstel in de N.-Y. Times door een Amerikaanschen profetsor, zekeren heer William Stearns Davis van de Universiteit van Minnesota over Neder'and. Nu verschiiiende groote dagbladen daar ginds stelselmati'g tegen Nederland een campagne voeren, die noodzakelijk tot een vervreemding tussclien de beide landen zal leiden, weerlegt het Amsterdamsche blad als volgt die beweringen: De professor had gewild, dat Nederland aan Duitschland den oorlog zou hebben ver- klaard. Den oorlog aan Duitschland verklaard om Belgie hebben wij niet. Heeft ook Ame rika niet. Amerika, dat niet de kans had een bom op New-York te zien vallen, heeft geen hand uitgestoken om Belgie te verdedigen. Heeft integendeel een diplomatieken strijd met Engeland gevoerd voor zijn goed recht via Scandinavie met Duits:hland handel te drijvfn. En wie twijfelt er een oogenblik aan, dat als voor goed geld Amerika aan de ver- woesters van Leuven dynamiet en brand- bommen had kunnen leveren, Amerika dit gedaan zou hebben? De professor verwijt Nederland neutraal te zi-jn get?leven, niettegenstaande 76 onzer schepen, met een inhoud van 140.000 ton, vernietigd zijn Amerika voerde oorlog niettegenstaande slechts 20 Amerikaansche schepen met een tonnenmaat van 59.000 tot zinken zijn gebracht. „Dat zouden wij niet van Haiti of van Siam hebben geto- lereerd", meent Davis. Neen, natuurlijk niet. En toen Duitschland slechts 10 Amerikaan sche schepen met een tonnenmaat van 30.000 in den gromd had geboord, had pre sident Wilson ook nog niet den oorlog aan Duitschland verklaardi En dat zou hij van Haiti of Siam niet getolereerd hebben. Aan het zwakke Spanje verklaarde Amerika om een verdwaalde bom den oorlog! Dan heeft de professor het er over, wat er gebeuren zou, als Duitschland Antwer- pen en Zeebrugge in zijn macht zou hou den. Dat is' thans van ,'betrekkelijk weinig belang, daar die mogelijkheid' practisch niet bestaat. Maar die Minnesotasche professor weet niets van het werkelijke Nederland, niets van het werkelijke Duitschland af. Kent den groeienden democratischen stroom in Duitschland niet. Meent werkelijk, dat er in Duitschland geen band tussclien volk en regeering is, terwijl in Amerika het volk „lk hour hel wound des Ileeren, gespro- ken door Zijn bode," zeide zij, „en ik zaj trachten, v-oor niets bevreesd te zijn, zelfs niet voor Domitianus." „Voor Domitianus het minst van al, mijn dochter, die zoon van Satan, diem Satan in zijn eigen munt zal'betalen." Toen Hep hij Julia, en terwijl Gallus buiten de wacht hield, baden zij lang en vurtg met Mirjam. Na liet gehed zegende de bisschop haar en zeide haar vaarwel Ik verlaat u, mijn dochter, maar een ander iieemt mijn plaats in, al ziet gij hem niet. Gelooft gij dat?" „Ik heb gezegd,, dat ik het geloof," fluis- terde Mirjam. In die dagen toen er nog menschen leef- den, die den Christus gezien hadden, toen zijn stem nog weerklonk door de wereld, was het voor het krachtige geloof van zijn vclgelingen niet moeilijk, te gelooven, dat Zijn engelen op aarde nederdaalden otn te beschermen en te redden, wanneer hun Meester het beval. Cyrillus, de bisschop, verlrok, en dien nacht rees er in vele catacomben een gebed ten hemel voor Mirjam, die in gevaar ver- keerde. Dien nacht sliep zij rustig. Twee uren voor het aanbreken van'den dag wekle Julia ham* en kleedde haar in het glinsterende, gehate gewaad. Toen alles gereed was, nam zij onder tranen afscheid van haar. Kind, kind, zeide zij, gij zijt voor mij ge word en als mijn eigen dochter, en nu weet ik niet hoe en wanneer wij eikander weer zullen ontmoeten. „Misschrien vroeger dan gij demkt," ant woordde Mii-jam. ,,Maar mocht dit niet ge beuren, mocht ik werkelijk voor de laatste maal tot u. spreken, wees dan gezegend, gij, die een moeder geweest zijt voor een vveerloos meisje, dat geen bloedverwante van u was. En ook gij, Gallus, die mij in zoo vele gevaren bescliermd hebt." „En die dat nog veel langer hoopt te doen, lieve. In uw bijzijn mag ik niet zweren bij de goden, daarom zweer ik bij de Adelaars, dat Domitianus wel mag zorgen dat hij u goed behandelt. Aan hem ben ik geen onderwerping verschuldigd, en zooals ,reeds vaker is voorgekomen, het zwaard der wraak lean ook de harten der vorsten treffen." „Zeker, Gallus," zeide Mirjam op zach- ten toon. „niaar laat het niet uw zwaard zijn. En naar ik vertrouw, zult gij niet aan wraa'k behoeven te denken." De draagkoets werd op de binnenplaats gebracht, met de wachters die haarmoesten begeleiden. Het was nog doniker, doch ge heel Rome was reeds op de been. Aan alle kanten fliklcerden toortsen, ifi alle huizen lioorde men stemmen, want de niachtige stad maakte zich gereed, om het grootste feest te vieren, dat ltaar inwoners ooit be- leefd hadden, en iedereen zocht zoo goed moigelijk een plaats te veroveren, waar de stoet langs zou komen. Aan het gebouw, waar zij moest uilstap- pen kreeg Gallus een gesclireven bewijs van ontv,angst voor haar persoon. En toen, mis- schien omdat hij vreesde, zich niet te kun nen beheerscheni, of omdat hij liever geen afscheid nam in het bijzijn van zooveel be- ambten, toen keerde Gallus zich om, en verliet li'aar zonder een woord van afscheid. Kom, meisje, zeide een man, doch een secretaris riep hem toe: „Wees voorzichtig met dat nummer, of gij komt in moeilijkhedeu. Zij is het Meisje met de Paarlen, de gevangene, over wie de alleen regeert en geen klieken van belang hebbenden, get^i geldmannen invloed heb ben. DC Minnesotasche professor denkt blijkbaar, dat alleen traetaten, met Duitsch land gesloten, waardeloos zijn en dat het land, dat zich Panama toeeigende, het mo- nopolie van trbuw en eerlijkheid h<?eft. De „Amelie" getorpedeerd. Te Vlissingen: is bericht ontvangen, dat de „Amelie" getorpedeerd is geworden, waarbij zes man verdronken en vijf gewond werden. De „Tromp" aangehouden. De Delftsche Ct." schrijft: Het is gebeurd gedurende de jongste vaart van de „Tromp" naar het vaderland. Het oorlogsschip voer door den Atlanti- schen Oeeaan, een der weinige schepen, die geen vrees behoefden te hebben voor Duit- sche onderzeeers of voor Engelsche marine- vaartuigen; een oorlogsbodem van een neu- tralen staat en dus zoo vrij en rustig als in vredestijd. De commandant van zoo een Engelsch marinevaartuig dacht er anders over en seinde naar de „Tromp": Stop onmiddel- lijk! De „Tromp" voer door. De Engelschman loste een waarschuwings- schot en hernaalde zijn sein. De „Tromp" voer voort en seinde terug: Weet gij niet, dat gij met een Nederlandsch oorlogsschip hebt te doen? De Engelschman seinde terug, dat hij dat wel wist, maar dat de „Tromp" toch moest stoppen, omdat er passagiers aan boord waren. Toen gaf de ,,Tromp" een antwoord, dat zijn petevaer Marten Harpertszoon, plei- zier zal hebben gedaan Terwijl het schip 1 met onverminderde kracht voortstoomde, seinde het naar den beheerscher der zee: Gereed tot den strijd. Van Verbazing over zoo iets onbehoorlijk- stoutmoedigs wist de Engelschman niet wat te antwoorden - en zweeg. Het incident is besproken in de besloten vergadering der Tweede Kamer, weike kort na de aankomst van de ,,Tromp" gehou- den is. V«ar de kieine kinderen. De heer H. Corver, leeraar aan liet Neder landsch lyceum te 's-Gravenhage, en 16 ande re belanghebbenden bij en helangstelLendeoi in liet welzijn van het kind jonger dan een ja,ar, hebben een adres gericlit aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del, waarin wordt betoogd, dat er een groote tegenstelling bestaat tusschen de uitgebreid- heid der tnaalregelen ter vea*zorging van per- souen ouder dan 1 jiaar, en het nageuoeg ge heel onlbreken van elken bijzonderen maat- regel ten behoeve van kinderen beneden liet jaar. Zij verzoeken den Minister zoo spoedig mogelijk maatregelen ter voorziening te nemen. In de memoirie van toelicliting, weike het adres vergezeld, wordt in overweging ge geven, den gemeenten voor te schrijven, de beschikbare melkvoorraad zoo te disb*ibu- leeren. (dial gezinnen, waarin ,kindei*en benedep het jaar zijn, de noodige melk voor die kinderen of de zoogende moeder blijven ont vangen; voorts den termijn van de voor- twist tusschen Cesar en Domitianus liep, waar geheel Rome over spreekt. Voofzichlig zeg ik u, voorzichtig, want vele vrijgeboren prinsessen hebben vandaag minder waarde dan zij." Nu verzoclit de man met een eerbiedige buiging aan Mirjam, item te vol gen. en bracht haar naar een kleim vertrek, waaj* zij alleen zou blijven, toldat zij ltaar plaats in den stoet moest innemen. Haar mede- gevangenen moesten builen wachten. Een weinig later werd de deur geopend en een dienaar bracht brood en melk, wat zij darak- baar aannam; zij wist dal zij belroefte aan voedsel zou hebben, otn het den gelteelenj langen dag te kunnen volhouden. Nauwe- lijks was zij ecbter begonneni te eten, of een slaaf in de keizcrlijke livrei gekteed, verscheen met een blad vol uitgezoclile spij- zen op zilveren sclialem. Mijn meester, Domitianus, zeide hij. „zendt u zijn groelen en dit geschenk. De schalen Zijn van zilver en blijven uw eigen- dom, doch hij beval mij, u te zeggen, dat gij hel avondeten zult gebruiken van gou- den schotels," Mirjam gaf geen antwoord, doch toen de man weg Was, stiet zij' met den voet het blad omver, zoodat de zilveren schalen met de kostbare spijzen over den grond vlogen. Toen ging zij voort met van liet brood en de mellc te gebruiken, totdat zij verzadigd wias. Nauwelijks was zij hiermede gereed, of een beambte kwam haar halen en bracht haar naar een ruim plein, waar zij bij een groot aantal gevangenen werd inge- de'eld. Daar zag zij den geheelen Romein- schen Senaat in plechlgewaad, en vele jud ders te panrd, en edellieden, em prinsen uit alle streken een prachtig gezicht. Onder j zoogende moeders beschikbare aanvulling®- broodkaart te verhoogen van zes lot twaalf maanden, den gemeenten een zoodanige ver- deeling van de beschikbare zeep voor te schrijven, dat gezinnen met zeer jonge kinde ren een evenredig grooter rantsoen ontvaot- gen dan anderen, en den gemeenten voor- schriften te geven. eern extra rantsoen gas of lcolen beschikbaar te stellen voor bedoelde gezinnen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Lloyd George heeft gesproken. Geen woord van toenadering klonk uit zijn mQnd. Geen woord schrijft het Hbl. dat de vredesyooruitzichten beter, het einde van den strijd nader deed schijnen. De vemtlling van hetgeen de Engelsche mi nister-president wenscht, maakt de voort- zetting van den strijd voor onbepaalden tijd noodig. Herstel van Servie, Montenegro, Belgie, teruggave van de bezette gebieden *vaa Frankrijk, Italie en Roemenie, dat zijn eischen, die door de centralen onmiddellijk zullen worden ingewilligd. Maar daarmede zijn Engeland's wenschen niet geeindigd. Het vereenigt zich met Frankrijk's eisch tot teruggave van Elzas- Lotharingen, omdat deze beide provincies in 1871 door Duitschland hernomen zijn, nadat zij in 168085 door Lodewijk XIV aan Duitschland waren ontnomen. Maar daarbij blijft het niet. Duitschland moet, evenals Oostenrijk. zijn Poolsche pro vincies afstaan, voor de vorming van een onafhankelijk Polen. Oostenrijk moet niet worden verbrokkeld; maar Roemenie" moet een siuk van Hutigarije, Iia.ie van Oosten rijk krijgen, en voorts moet de rest worden verdeeld tusschen Servie, en een onafhan kelijk Tsjechisch rijk, op grond van de toe- passing der zelfregeerings-theorie. De Duitsche koloriien zullen niet worden teruggegeven, maar ter beschikking van de vredesconferentie worden gesteld, om bij referendum te doen uitmaken, hoe de toe- komstige regeeringsvorm zal wezen. Ent Turkije ^al worden opgelost in een aantal onafhankelijke staten; de Engelsche .minis ter noemde Armenie, Arabie, Mesopotemie, Syrie, Palestina Dat wil zeggen: de strijd wordt voc:'tge- zet. Sin die. Zonder eenige kans op vrede. Tenzij de gealiieerden erin slagen Duitsch land en zijn bondgenooten in :den strijd te versiaan, te onderwerpen, hun wil door wapehgeweld op te leggen en een regeling te maken, die Lloyd George zelf noemde: „een sterke illustratie van de dwaasheid en slechtheid van het gebruik maker, van een kortstondig militair succes, om een interna- tionaal recht te verkrachten.'' Het vooruitzicht, door de redevoerinc van Lloyd George ontstaan, is uiterst somber. Drie-en-een-half-jaar duurt nu de strijd. Geen/der beide groepen heeft een beslis- sende overwinnihg kunnen behalen, geen van beiden heeft een kans gehad om°zijn wil op te leggen aan de tegenpartlj. Maar millioenen menschenlpvens zijn opgeofferd; millioenen ongelukkigen de beschrijving der uitwi'sseling van geinterneerden die Roi- een zuilangang waren twee ivoren zetels ge- plaats, omringd door vele duizendera sol- claten. Daar kwanien door de zuilengang de Cesars aan. Yespasianus era Titus, in zij der! g'ewaden en met lauwerem gekroond, geVolgd door Diomitiaiius en hun hovelingen. Toen de sol da ten hen zagen. hieven zij een triomf- kreel aan, als het donderen der zee,- dat nog voortduurde. toen de Cesars reeds hadden plaats genomen op bun troon. Toen hief Vegpasianus de hand op, em er kwam stilte. Niu sloegen beiden den1 mantel over het buofd en spraken jeen gebed uit, waarop Ves- pasianus de soldaten danikte voor hun dap- pere dadeti. en liun een belooning beloofde, wat opnieuw juichkreten uitldkte. De sol daten begaven zich-nu naar bet feest, dat bun wachtte, ook de Cesars verdwenen en de beambten begonnen den stoet te regelen. Mirjam kion noch liet begin, noch het einde zien; zij zag slechts dat er twi duizend Joiodsche gevangenen of nag nicer in acht rijen werden opgesteld. met touwen aan eikander gebonden. Dan volgde zij, geheel alleen, en achter haar, ook alleeni, liep een donkere, so.mbere man, in een wit gewaad, met een purperen mantel, en een vergtilden keten om den lials. Zij vroeg zich af. waar zij dit gelaat meei* gezien had. Opeens stond haar voor den geest het Sanhedrin, en zij zag dezen mam zitten naast Simeon, die haar zoo wreed be- handeld had. En. nu wist zij, dat hij Simon was, de zoon van Joras, de felle generaal, dien de Joden in de stad hadden toege- laten. om oorlog te voeren tegen den Zelo;ot, Johannes vam Giscliala. Sinds dien dag had zij niets meet* van hem "geboord. en nu ont moeten rechter en slaclitoffer eljjnnder, in dezelfde outs tan diglied enen hij Iterkende haar. (Wordt verv-olgd. I Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brsngen ter kennis van belanghebbenden dat de geneesmiddelen enz.. ten behoeve der annen, gedu- rende het eerste halfjaar 1918 zullen worden ver- itrekt door den apotheker A. J. KLAASSEN, alhier. Ter Neuzen, 8 Januari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, neodigen de ingezetenen uit, om de vorderingen, weike zy ten laste van de gemeente mochten heb- bea, zoo spoedig mogelijk in te dienen en daartoe den aitersten termijn niet af te wacht.n, Ter Neuzen, den 8 Januari 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. BOOR U- UliiiiiK HA«6ARD.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 1