AANDEELEN Aanhesteding. B0EKH0UDE2T. Algemeene Schippersbond. BOBOEBLfiKE STAND. HandeSsberich ten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Zeeuwsch~Vlaamsche Tramweg Maatschapij. Dragersvereeniging„ Geaehte Lezers en Lezeressen. Aan de Timmer- liedengezellen Wegens Sterfgeval Varkensvereeniging D. E. L. Baandijk. JAARVERGADERINC H. H. Landbouwers OpIeSdingvoorexamen en voorde praktijk Kerkboeken en Bijbels. DAG E N. Voorm. N tea. Dioslag 8 Jan. 9.35 10.11 Woensdag 9 14.47 11.18 Donderdag 10 11.46 V rijdag 11 0.12 12.87 Zaterdag 12 1.— 1.22 Zondag 13 a 1.43 2.6 Msandag 14 2.26 2.58 B. M. E. E. MEIJER, Heeren Landbouwers J. C. MEIJER, Zaterdag 26 Januari 1918, Het verhoogen van een ge- deelte van den zeedijk van den Angelinapolder en hetaanheelen van grondverliezen aan den teen van het buitenbeloop van dien zeedijk, tusschen het Paal- hoofdje op den vooroever en den zuidoostelijken dijkshoek. in de omgeving van Sluiskii, Afd. TER NEUZEN. Algemeene Ledenvergadering Firma P. J. VAN DE SANDE. TER NEUZEN. lien grensincidetnl. Dezer dagen wilde een Duitscli deser- teur maar Nederland uitwijken. Op pl.m. }0 M. van Nederland sch grondgebied ge- Uaomen, werd hij door '11 Duitschem schild- wacht aangeroepen. Op deze sommalie nam Ihij de vlucht, wa.arop die Duitsche post be- jgem te schieten. Nog voor de de.serteur Hollandseh grand- gebied kon bereiken. was zijn rechterhand ttagenoeg geheel weggeschoten. Het gelukle hem loch nog, het vrije Holland le bereiken1. Doch hier was Iiij nog niet veilig want ook daar werd hem nog een kogel nagezondenl De verwomde is naar het gasthuis teVenlo iwverg'ebracht, alwaar zijn arm op ad vies rtiri den dokter geamputeerd zal worden. De zaalc is, naar de „Msb." in eld t in feanden der militaire autoriteiteru gesteld. bij het betrokkeh bevolkingsbureau worden Gevangen gehouden. Te Dinxperlo is uil Pruisen een Neder- Handsch militair aangekomen, die vier maan- den geleden uit IJmuiden met bizonder ver- jpraf naar Essen was gegaan om de begrafenis van zijn moeder bij te wohen. Daar hij wiet op de daarvo.or aangewezen plaats de Pruisische grens was overgegaan, had men ktem in arrest genomen. Hij heeft te -MunsLer vier maauden in de gevangenis doorgebracht. Wen verdacht hem van spionmage. Paleis afgebrand. Het Koninkl. paleis te La Granja, het vwtterieidingbuizen bevroeren waren, viel aan buitenverblijf der Spaansche koningen is ge heel afgebrand. Ook een aantal omliggende tvuizen werd door brand vernield. Daar de folussclien niet te denken. De schade is buitengewoon grool. Sleclits enkele schil- derijen en kunstvoorwerpen konden wor sen gerod Aardbeving. Een bericht uit San Jose (Guatemala) xneldt, dat bet aantal dooden bij de aardbe- ving in de stad Guatemala op duizend wordt jfeschat. G©stolen broodkaarlen. Te Hilversum, zijn, naar de ,Msb.' ver- ■eemt, in beslag genomen 10.000 brood kaarlen., afkomslig van diefstal van 80.000 teirood kaar ten, te Amsterdam gepleegd. In verband liiermede zijn eenige persomen door de politie in verhoor genomen. Eriii gevlogcn. In eene grensgemeente in Zuid-Limburg is «en bende smokkelaars er dezer dagen leelijk ingevlogen. 'sAvonds was er bal, terwijl het bekend was, dat eenige bekende smokkelaars er ook zouden komen. Heeds iang was op ben geloerd, doch rummer nog was het ge- hikt hen te vemassen. Nu echter deedzicli eene prachtige gelegenheid voor. Een sol- daat-commies vermomd# zicli ills dame en was door een diclile voilelte niet van eene heusche dam« le onderkennen. In minder dan geen tijd w«rd de „beminnelijke ver- fcchijning" door baljonkers omringd; erweixl Jos tig met haar gedanst #11 zij wist zich zoo innemend voor te doen, dat aan haar ge- heimen werden toevertrouwd, ,aan derden onbekend. Toen ..zij'' voldoende wist en haar manneljes voldoende kende. werden eensklaps de (ieuren gesloten en verselienen «r eenige gewapenden in de zaal, welke een heel stelletje inrekenden, om rustig achter *lot en grendel zich te kunnen verbijten 0111 de listige poets, hun gebakken. (Tijd) Papier uil zeegras. Weer een nieuwe papiersoort word! thans nit Denemarken aangekondigd. De luinman Frydensberg heeft uit ze.egras papier* bereid. De proefnemingen hebben in de Deensche Papierfabriek plaats gehad. -Met houldeeltjes vermengd. ievert zeegras een uitslekende pa piersoort op, The bovendien goedkoiop ge- leverd kan worden. Het patent is reeds aan Noorwegen verkoclil. Er in geloopen. Een geheelonthoudersvereeniging te Boxtel, gaf een propagandakaart uit om met Nieuw- jaar het schenken van alcoliolhoudende dnanken tegen le gaan. De kaart was in|ge- liciit pi den vorm van een broodkiaartl De bonnetjes werden den bakiver aanfgeboden en deze gai er te goedcrtrouw brood op. De man doet llians pile moeile om vaiu de uit- •luiting van verder leveren van bi-oo<I ont- heven le worden. Gaud in vroeger lijd. Tegenwoordig wordt lang niet zooveel uit- Kfigeven aan koistbare sieradeu als in vroeger tijd, toen de rijken en aanzienlijken hun vermogen meestal belegden in ailerlei gou- *ien voorwerpen. Reeds in den Bijbel is sprake van kostbare gouden sieraden. Isaac's diensLknecht gaf aan Rebecca een gouden armring. De pude Egyptenaren kenden gouden ringen en de israelieten vervaardigden het gouden kalf van gouden ringen. Hun heilig vaat- werk moet volgens de boeken van Mozes uit meer dan 29 continaar.s goud bestaan hebben, ook wapenen en muziekinstrumen- ten waren van goud. Voor den lempeldienst hadden ze 510 gouden vaten, later door kroning Nebucadnezar naar Babel overge- bracht. Volgens den Bijbel heefL koning Salomo I'oor zijn sieraden meer dan 666 centiuaars goud gebruikt. Dial zou volgens de tegen- w'oordige goudwaardc een vermogen van 011- geveer 600 millioen gulden zijn. Darius liet een beeld van zijn gemalin vervaardigen van zuiver goud. Een bizonder kostbaar stuk is nog thans in het bezit van den shall van Perzie. Het is een gouden globe. Ze werd gemaakt, toen de shall eens bij een gezant een globe gezieni had. Daar de shah een gewone globe nietmooi genov'g vond voor zijn staatsievertrckken, beval hij. dat er ieen van goud gemaakt zou worden. Hierop moesten de rivieren, meeren en loceanen door edelgesteenten worden aan- gegeven en de lioofdstad van zijn rijk door een bizonder kostbaren robijn. Deze globe heeft een waarde van bijna 20 millioen gul den. Ook in Kreml te Moskou bevindt zicli voor een ongelooflijke waarde aan gouden sieraden. Er zijn daar zelfs zal en, die ron- dom met gouden plalcn ingelegd zijn. Een kcrk door h on den opgegetem. Een buitcngewoaie gebeurtenis weel de Merc'ure de France te vertellen. Een kerk, weliswaar zeer klein, maar een echte kerk, is onlangs op een Zondag in den tijd tus- schen den middag en den vesper, door lion- den opgegeten. Aan de Hudson Baai hadden bekeerde Eskimo's een kerk opgericht uit walvischbeenderen. Zij waren zeer tevreden over hun werk. Het gebouw kon 24 per- sonen bevatlen en was bij iedere mis tot de laatste plaats gevuld. De architecteur was natuurlijk zeer eenvoudig, maar even oor- spronkelijk als het voor den bouw benutte materiaal. Helaas heeft thans echter een troep liongerige lionden dit merkwaardige monument vernietigd. Deze lionden doolden reeds lang op buit belust, in den omtrek; eindelijk waagden zij zich dichterhij en het schijnt. dat zij voor walvischbeenderen een bijzondere voorliefde hadden. Zij stortlen zicli huilend op de Eskimo-kerk en begoon- nen eerst het onderste deel der muren af te knahbeien, lot het gebouw inistortte en 11a enkele uren hadden zij zulk een groot deel der kerk naar binnen gewerkt, dat nog slechts enkele lieendersplinters overbleven. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoiordelijkiieid der Bedactie.) I,.,..-,1,I,'- .1,...11 Mijnlieer de Redacteur! Ofschoon anders geen lieflieblier van kran- tengeschrijf, (acht ik, in verband met de In dit nummer voorkomende, door mij onder- teekende advertenlie, voor het publiek eenige' toelichting noodig, en verzoek u daarorn beteefd, mij eenige plaatsruimte te verleenen, teneinde de redenen van het plaatsen dier advertentie uiteen te zetten. Het zal zeker opvallen, dat deze adver- tenties door mij zelven, en niet door de alhier gevestigde Timmerliedenpatroonsver- eeniging, waarvau ik deslijds ook lid was, is onderteekend. Ongeveer 14 dagen geleden. werd door de timmerlicden aan voornoemde Patroonsver- deniging een schrijven e gericlit, inhoudende een verzoek, om het uurloon met 5 cents te villen verlioogen. De vereeniging schreef daarop eene vergadcring uit, waarbij alle timmerliedenpalroons werden uilgenoodigd tegenwaordig te zijn. Ik lieb ook aan die uitnoodiging gevolg gegeven, aangezien het hier een punt Van zeer veel belang betrof, en dat vooral door buitenstaanden maar al te spoedig aan cri- tiek w ordt ondcrworpen. In de vcrgadering werd het verzoek be- sproken, doch kon geen bijval vinden, of schoon de meeste aanwezige patroons voel- den, dat er toch iets gedaan moestWordeni. Daar men tot geen overeenstemming kwam, werd door mij het voorstel gedaan, het loon melt 3 cent per uur te verhoogen, en dan tevpns het loon, te rekenen voor den Pa- troon, liiermede gelijken (red te lateni hou- den, aangezien onze (patroons)positie anders achteruitgaat. Immers, verschiilende uitga- ven drukken ons bedrijf, slijtage aan mate- riaten, percentage ongevatlenwet, intrest van uitstaande vorderingem welke hoofdzakelijk voortvloeien uit de oude sleur van Nieuw- jaarsrekeningen, welke laatste ik, ondanjks verschiilende pnderlinge besprekingen hier- omlrent, nog niet zag veranderd, en nog tal van ,andere oorzaken, die onze verdiensten percentsgewijze doen verminderen. Bij eene gehouden stemming bleek, dat eene (zij het niet groole) meerderheid legcn veriiooging van het knechtenloon was, doch wet (en dit vind ik met ellcaai' in slrijd) gingen er stemmen op, 0111 liet loon der Patroons te verhoogen. Na een uitvoerig debat werd hierop echter niet ingegaan. Er werd gevioeld, dat het pm liet lot derknechts ging. Men zegt wet: een ieder moet voor zich- zelf zorgen en een knecht geeft niets om een Patroon, maar ik heb gelukkig ook wet andere crvaringen met enkelen van mijn per- soneel opgedaan. Er moet eene goede ver- liouding bestaan tusschen patroon en knecht, en als men samenrwerkt, kan men goede resultaten bereiken. Aangezien ik nu als standpunl neem dat een ambachlsman zijn loon waardig is, en een'ieder een reden van bestaan moet heb ben, koml ondergeteekendc lot de oonclusie, dat de eisch, door de limmerlieden gesteld, te billijketi is in deze lijdsomstandigheden, al voelen alle patroons, dat dit verzoek een gevolg is van het besluil der metselaars,. Doch aanvankelijk bestond reeds de vorige veriiooging bij de limmerlieden het plan, om spoedig wcer aan le kloppen. Ik besloot dan ook .zelfstandig de eisch van de timmerlicden in le willigen (Zie advertentie). Het geld door hen verdiend komt immers weer geheel in circulatie? Het. mag voor de geachte lezers een heelen stap beteekenen, doch ieder zal wel reeds ondervohden hebben, dat een gulden op het oogenblik maar een lialve beteekent. Nie- mand zal van dit loon nog kunnen pollen, niet waar? Het is beter dat de patroon een billijk loon betaalt, want kan men er niet komen, dan moet er of gepoft worden of men moet naar het steuncomite gaan en al is het dan wat later, men betaalt het dan tech. Dit wil nu niet zeggen dat de IcnechLs altijd hun zin zullen krijgen, neen, overal is een grens aan. Ikf zou nog gaarne een en anider neer- schrijven, doch meen genoeg gebruik ge maakt te hebben van uwe pvelwiilendheid, en het zou ten laatste nog leiden tot een, uit de school klappeii, wat buitwn mijn be- stek is. Alvorens te eindigen Mijnheer de Reddcteur, verzoek ik U beleefd mijnen dank te aan- vaarden voor het afstaan van deze ruimte, welke ik hoop dat ook nuttig is gebruikt. Ik verzoek het geachte pubiiek mijnsclu'ij- ven laandachlig te lezen en te beoordeelen en vlei ik mij dat zij mijn besluil zullen billijken. Met beleefden dank, Uw Dr. CONST, f. NOBELS. Ter Neuzen, 7 Januari 1918. M. U. L. 0. en Straiwerk. Ziedaar tw'ee begrippen, die in Ter Neuzen blijkbaar onafscheidelijk bij elkaar behooren. Terecht is in dil blad eens gezegd, dat aan de M.U.L.O. school in Ter Neuzen een sirafstelsel bestaat, d,at door ieder welden- kende ten zeersle wordt gelaakl. Dat er aan een dergelijke inrichting ge- straft moet worden, is duidelijk; doch af- keurenswaardig is, dat er vaak op zoo dra- conische wijze daarbij opgelreden wordt, op eene wijze, die spot met alle voorschriften eener gezonde paedago^iek. En als men nagaat, dat er leeraren zijn, die zelden slraf- werk geven en juist de beste drde in hun klasse hebben, dan vraagt men zich af: „Is het onzinnige (somwijlen aan het krankzin- nige grenzende) opleggen van sirafwerk (dat let wel! geen ootrrectie eischt van de zijde der leeraren, van wien velen aan oor- rectie buiten de schooluren blijkbaar erg afkeerig zijn) niet een aanklacht tegen die leeraren zelf, welke zulke harde maatregelen noodig hebben om hun prestige te hand- haven? Personen, met wienikoverditslraf- stelsel sprak, lieten zich alien lioogst on- igunstig er over uit. Er is. Izegt men, door puders van leerlingen over geklaagd, en men \Taagt zich af: ,.Aciil geen enkele autoriteit zich verplicht, H.H. leeraren er eens op te wijzen. dat ze zich in deze moeten matigen en dat het misschien wenschelijker is voor hen, de hand in eigen boezem le steken en zich eens af te vragen, of er ook reden is om zich zelve te herzien en na te gaan, of ook van hun kant niet meer zorg kan worden besteed aan hun onder- wijs ten einde dit meer aanirekkelijk te male en Mocht de bestaande toestand l)estendigd blijveil, zou het dan niet wenschelijk zijn, dat ouders van leerlingen gezamenlijk zich wendden, tot de autoriteiten met het beleefd verzoek, in deze hun iruvloed te willen aan- wenden ten einde verbetez-ing in den toe- stand le brengen? Ik denk. als verscliil- lende ouders komen taandragen met lietstraf- werk, dat hun loroost vaak cadeau krijgt, lnenigeen zal vi-agen: „Gebeurt dat aan een inrichting, waarvan getuigd is, dat het Oinder- wijs er staat op hoog peil? N. N. DE KOLENNOOD. Op Nieuwjaarsdag dan kon men lezen In onze Ter Neuzensehe Courant, Wat men hier op Hoek betaalde, Voor 50 kilo kachelbrand. Velen hebben het gelezen, En ze zeggen allemaal, Dat zoo'n prijs te durven vragen, Dat was waarlijk een schandaal. Maar de stoere koolcommissie Ging van een ander standpunt uit Ze staken de koppen bij elkander En namen toen een kloek besluit. Iedereen mag eerstdaags komen Met een zakje of zoo iets, En krijgt dan 80 kilo kolen, Gratis heelemaal voor niets. En ook de Gemeenteraadsieden, Kwamen spoedig toen bijeen; En ze zetten met hun alien Een hout-commissie op de been. Die gaan nu ook alien zorgen, Dat is zeker en gewis, Dat er dezen winter volop En goedkoop te stoken is. Laat de vreemden nu maar kletsen, Laat ze zeggen wat. men wil, Op het van de kar gevallen dorpje Zit men waarlijk nog niet stil. Want al vriest het dezen winter En al is het nog zoo koud, Wij toch hebben twee commissies Een voor kolen, een voor hout. Hoek, 7 Jan. 1918. X. TER NEUZEN. Geboorten. 31 Dec. Florentina Josephina, d. van Joannes Andreas Hubertus Hendrickx en van Maria Claessen. Overlijden. 31 Dec. Adriaan Hoek. oud 27 j., z. van Cornelis en van Adriana Gezina de Mol. 4 Jan. Izaak de Braal, oud 78 j., weduwn. van Maria Pieternella van't Hof. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 27 Dec. Frederik Andreas vanWaterschoot en van Mathilda Kou- seel, oud 29 j., jd. Geboorten. 1 Dec. Eugenie, d. van Eduardus Andreas an Waterschoot en van Mathilda Kou- ijzer. 2 Dec. Eduad, z. van Petrus Dominicus de Smit en van Apolonia Paulina van Water schoot. 11 Dec. Franciscus Alphons Mari, z. van Alphonsus Vonk en van Maria Theresia de Kraker. 13 Dec. Maria, <j- van Desiderius Hubertus de Waal en van Jeannette Johanna van den Bergen. 14 Dec. Petrus Johannes, z. van Josephus Francies de Waal en van Johan na Seij. 16 Dec. Henri, z. van Aloijsius Leo- •poldus van Dorsselaer en van Pharailde Maria Picavet. 20 Dec. Rene Alphonsus, z. van Desire Muller en van Maria Anna van Om- bergen. 21 Dec. Lodewijk, z. van Camillus Franciscus van Schoote en van Louisa de Buck. Gerardus, z. van Petrus Antonius van Troost en van Maria Louisa Steijns. 25 Johanna Maria, d. van Josephus Kints en van Louisa Catharina Wilhelm. 29 Dec. Josephus, z. van Eduard van Goethem en van Martina Johanna Pauwels Eduardus Antoinette, z. van Theodoras Jo sephus Francies Blommaart en van Dingena Shrauwen. Overlijden. 22 Dec. Petrus Johannes de Waal, oud 8 dagen, z. van Josephus Francies en van Johanna Seij. 24 Dec. Abraham Jan- sen, oud 82 j., weduwn. van Helena Cornelia Maria Adriaansen. 27 Dec. Judocus Rom- bout, oud 72 j., z. van Jacobus en van Isabella Wuijts. Petrus Neve, oud 77 j., echtg. van Louiza Ludovica van Burghoven. OVERSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Dec. Francis cus Laheijne, oud 40 j., jm. en Maria Magda- lena Schout, oud .25 j., jd. Petrus van Loo, oud 30 j., jm. en Maria Catharina de Schepper, oud 26 j., jd. Geboorten. 24 Dec. Eduardus Emerentio, z. van Adolphus van Laere en van Maria Apers. PHILIPPINE. Huwelijks-aangiften. 22 Dec. Emil Roe- giest, oud 42 j., weduwn. en Felicita Everaert, oud 42 j., wed. Geboorten. 17 Dec. Suzanna Trma, d. van Celina van Gaemel. 19 Dec. Julia Maria, d. van Henricus Moens en van Paulina Johanna de Vos. 2] Dec. Remille Theophiel, z. van Polidor de Mul en van Marie Louisa Ram- meloo. STOPPELDIJK. Geborten. 10 Dec. Elsa Petronella, d. van Desire Theodoras Franciescus Fassaert en van Rosalia Louisa Menu. 15 Dec. Aloysius, z. van Jan Francies Baart en van Maria Louisa d'Hont. 21 Dec. Alphons Joseph Marie, z. van Hypolitus Vink en van Johanna Rosalia Lambert. 23 Dec. Agnes, d. van Petrus Leo- nardus Jonkheijm en van Elisabeth van der Veen. 29 Dec. Josephus, z. van Johannes Franciscus Heijens en van Maria Louisa Spon- selee. 30 Dec. Julia Maria Philomena, d. van Josephus Carolus Morres en van Constantie Apolonia Mahu. Overlijden. 27 Dec. Bertha van Laar, oud 6 weken, d. vg.n Petrus en van Anna Maria Louisa Maas. Rotterdam, 7 Jan. 1918. GRAANMARKT. Noteering Karwijzaad f 6S, tot y 64, Bruinmosterdzaad 85,tot /88, Geelmosterzaad /45,tot 53,-. VOEDERSURROGATEN. Cacttouopponmeci j 40,Grondnoten- .loppenmeel 40, Voerharmg 20, inclusief vat; Gedroogde Bostel 45,— a 46.- -. Melasse en turfbostel niet meer ver- handald, daar deze surrogaten thane ocder de distribute vallen. VEEMARKT. De pryzen op de veemarkt waren over het algameen veel hooger. De handel in vette koeien en osen, die in alle kwaliteiten aanwezig waren, was goed, terwijl voorprima waar de vraagpryzen buitengewoon hoog waren en over- het algemeen oploopend. De handel in vette kelveren was in alle kwaliteiten redelijk wegens den grooten aanvoer doch de prijzeu buitengewoon hoog. Bij den aanvang der markt waa de handel in varkens traag als gevolg van de hooge vraagprijzen. Daar er weinig prima kwa- liteit was aangevoerd waren de pryzenheoger dan vorige week. Voor lammeren bestond meer vraag en waren de pvyzen eveneens hooger dan de vorige week. De schapen waren in alle kwaliteiten minder gezocht. Aangevoerd werden 617 vette runderen, 183 vette kalvereD, 1507 schapen of lammeren, 343 varkens. Pryzen vette koeien le kwai. 175 tot 190 cts2e kwal. 160 tot 150 ct.3e kwal. 130 tot 110 ct.osden le kwal. 175 tot 180 ct.2e kwal. 140 tot 145 ct; 3e kwal. 138 tot 110 ct.stieren le kwal. tot ct.2e kwal. tot ct.3e kwal. tot ct.; kalveren le kwal. 200 tot 230 ct. 2e kwal. 180 tot 160 ct.3e kwal. 140 tot 120 ct.schapen le kwal. 90 tot 86 ct.2e kwal. 88 tot 84 ct.3e kwaliteit 80 tot ct. lammeren 90 tot 100 ct.varkens le kwal. 140 tot 146 ct.2e kwal. 136 tot 130 ct.3e kwal. 120 tot 100 ct.lichte soort 80 tot 90 ct., alles per kilo. Vlas'beurs. Aangevoerd: Blauw 60 steen vuil, 12812 steen schoon vuil onverkocht, schoon f 7,tot 8,25 GroaiDgsch schoon 3500 steen 7,— tot 9,75 Wit schoon 730 steen 7,— tot 7,50 Hollandsch geel schoon 1410 steen 7, tot 9, BOTER en E1EREN. Geen aanvoer, WisselkoersEngelscb 11,11, Duitsch 46,50, Fransch 41,05. H H H H V SCHEEP VAARTbEWKGING. Van 4 Jan. tot en met 6 Jan. werdea langs de Ooslsluis alhier 12 binnenvaar- tuigen op- en 18 afgeschut,'langs de Midden- sluis 0 op en 0 afgeschut en langs de Westsluis 10 op 26 afgeschut. Heden overleed onze lieve' Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, M e v r o u w Weduwe van den Heer E. H. Wortman. Namens de Familie, J. L. C. WORTMAN. Amsterdam, 5 Januari 1918. Frans van Mierisstraat 137. Volstrekt eenige en algemeene kennis- geving. Heden overleed ten onzen huize, onze zeer geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, DE HHER IZAAK DE BRAAL, in den ouderdom van 78 jaar en ruim 6 maanden. Ter Neuzen: S. 1. DE BRAAL. A. DE BRAAL—Lievense en Kinderen. Vlissingen C. J. BROUWER-De Braal. C. J. BROUWER en Kinderen. Ter Neuzen, 4 Jan. 1918. Allen die iets verschuldigd zijn aan wijlen JACOBUS RIEKWEL, koopman te Zaamslag, gelie- ven zich te vervoegen bij FRANQOIS DE RIDDER, Axelsche straat te Zaamslag. Voor de vele bewijzen jpf=Sfi|pt van deelneming, onder- vonden bij' het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, PETRUS DIE- LEMAN; betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. P. DIELEMAN—KOOLE. M. DIELEMAN. E. DIELEMAN—KAAN en Kind. F. DIELEMAN. M. DIELEMAN—v. d. VREUGDE en Kind. W. DIELEMAN. S. DIELEMAN. J. DIELEMAN. S. DIELEMAN. Ter Neuzen, Driewegen, 7 Jan. '18. De RAAD VAN BESTUUR der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maat- schappij maakt bekend dat op de Aan- deelen dier Maatschappij wederom 4% rente zal worden betaafd. De inkasseering der rente kan geschie- den op vertoon der stukken te NEUZEN in het Hotel Des Pays-Bas op Woensdagen 9 en 16 Januari e. k„ van des voormiddags 11 uur tot des namiddags 1 uur; te IJZENDIJKE van des voormid dags 11 uur tot des namiddags 1 uur in het Hotel Aerts op Zaterdag 12 Januari, benevens ten kantore der Directie te Drie Schouwen. Wederkeering gelukwen- schend, betuigen wij harte- lijk dank aan alien, die op 1 dezer ons blijken van belangstelling zonden. J. STOLK Lzn. J. STOLK—Blom. Zaamslag, 7 Januari 1918. Het Bestuur van bovengenoemde Ver eeniging maakt bekend, dat aij, hare tarieven heeft herzien: le klas f30 met 10 of 12 dragers. 2e A f 16 8 2e B f 12 8 3e A f 8 8 3e B f 6 8 Kinderen le klas f2.50 per drager. 2e A f 2.— 2e B f 1.50 3e f 1. Bij genoemde Vereeniging is voor 2 personen gelegenheid om lid te worden. De Voorzitter, J. H. W. v. MEERENDONK. Secr.-Penn., D. HEIJGELAAR. Ter Neuzen, 7 Januari 1918. Ter invulling deze week Vee- voederkaarten, ook voor Pluimvee. Oorspronkelijke kaar- ten meebrengen. Verkrijgbaar bij Molenaar, Zaamslag. Naar aanleiding van een verzoek van de timmerlieden, besloot ondergetee- kende met ingang van 1 Maart 1918, het loon op 38 ct. per uur te brengen, en aan de clienteele 35 ct. in rekening te brengen. Hopende op Uwe medewerking, zal het steeds mijn streven zijn om mijne Geachte Clienteele naar genoegen te bedienen en naar den aard van de werkzaamheden bekwaam personeel beschikbaar te stellen. Beleefd aanbevelend, Hoogachtend, Uw Dw. Dr., CONST. C. NOBELS. Mocht het Geachte Publiek uw door m^ ingewilligd verzoek, wat betreft loons- verhooging, steunen, wat later zal blijken, dan verzoek ik u alien dringend, uwe beste krachten te geven aan het werk dat u zal worden opgedragen, alsmede beleefdheid en voorkomendheid tegen- over de Clienteele. Immers, wanneer men waar krijgt voor zijn geld, zal men u ook waardeeren als lid in de maat schappij. In den stap die ik ten voordeele van U deed, en die wellicht, vooreerst, vooral in de tegenwoordige omstandigheden, eenige nadeelige gevolgen voor mij na zich zal sleepen, kunt gij alien tegemoet komen door bovenstaande na te volgen en steeds stipt op tijd op uw werk te komen, want tijd is nu nog meer als andersgeld CONST. C. NOBELS. s de zaak van ondergeteekende op 8 Jan. gesloten. Ter Neuzen. S. 1. DE BRAAL. op 13 Januari 1918, 'savonds 5Vj ure. bij Alph. IJsebart. HET BESTUUR. Het Bestuur van den ANGELINAPOL- DER te Biervliet, zal aanbesteden op des namiddags e6n ure, in het Hotel Aerts te IJ a e n d ij k e Aanwijzing op Vrijdag 18 Januari 1918, des middags twaalf urensamenkomst aan het Paalhoofdje. Bestek en voorwaarden te verkrijgen tegen betaling van f 1.bij den Ont- vanger-Griffier des polders. Het Bestuur voornoemd, P. DE DOBBELAERE, Dijkgraaf. V. HENDRIKSE, Ontvanger-Griffier. die hunue melk aan huis afgehaald onder overeen te komen voorwaarden wenschen te verkoopen, gelieven zich op te geven voor Zaterdag 13 Januari a. s., bjj W. DE FEIJTER, Melkleurder, Sluiskii. Bij het jongste Mercurius-examen slaagde voor de volledige akte Boek- houden mijn leerling, de heer Louis Fricot Jr., Hulst. Lamswaarde. J. ADRIAANSE, Leeraar M. O. (JAARVERGADERING) op 8 Januari 1918, nam. 5 uur precies, Beurszaal Cafd „La belle Vue." HET BESTUUR.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 3