ZEEUWSGH-VLAANDEREN. De Oorlog. No, 6629: Donde 3 Januari 1918 7t Jaar^ang. TiTif i c h t s h beT Verbod lermalen vaa s.roo enz. MIRJJLM. Bekendmaking. ABONNEMENT: ADVERTENTIEN Openstelling ym eeo weg to Neuzen. S I i i E N L A H 0. BU1TENLAN0. Telefooti 25. Bit BM verschiint JlaandaiK Wdfnsdag- en Yrudagavoad, nitgezonderd ap Feestdagen, Siij de Firma P. J. YAM DE'SANDE te TerMeuzen. 11VIL Per 3 maanden binnen de stad 1.—Franco per post voor Nederland 1.10. Bij vooruitbetalingvoor Belgie /1.40, voor Ned.-Indie en Amerika J 1.65, overig Buitenland f 2. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten i er Neuzen ook bij aile Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievenbushouders. Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor ,elken regel meer 0.10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief. Inzending van advertentien voor 1 UUl* op den dag der uitgave. welke GEVAAR, SUHADE of HINDER kannen veroorzaken. O C I «»-*•:«|i mm i mn i i i hi iiiwu'i ii --Jtsx £m.sw!ww De Comuoissans der Koningin in Zeeland maakt bekend, dat de nieuw aangelegde weg langs de oostzpde van dun Spoorweg MECBELEN TER NEUZEN en lang* de noordzijde vaa de gebouwen, beboorende bij de Staaifabriek te NEUZEN, Tan den BAANDIJK af tot den wdg langs den oestelyken djjk Tan bet Kaoafcl tan NEU ZEN nabjj piket 121, met iogang Tan 7 Januari 19IS, voor bet rerkeer wordt spengesteld. Middelburg, 28 December 1917. De Commissaris der Koningin voornoemd, H. J. DiJ CKMEESTER. fummupntm 7srropPipfiBi an '^ss^mm^sssnEsar" Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente- secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van G. J. BALKENSTEIN en G. F. P. VAN DER PEIJL, aannemers, beiden wonende te Ter Neuzen, om VEHGUNNINGr tot het plaatsen van een loco- mobiel in een te stichten gebouw op een gedeelte van het perceel, plaatsehjk gemerkt O 115 en ge- legen in den Oud-Zevenatrpolder, teneinde een briketmolen in werking te brengen voor het ver- vaardigen van turfbriketten, kadastraal bekend in Sectie F, No. 770. Op Maandag 14 Januari a. s., des voormiddags 11 uur, zal ten gemeentehnizs gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schrifte- lijk toe te lichten. Zoowei de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben kunnen gedurende drie dagen, voor het boven- gemelde tijdstip, ter Secretarie der Gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrif turen. Ter Neuzen, 31 December 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HU1ZINGA. De Secretaris, A. P. DE VOS, L'.-S. De aandac'nt van belangbebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zyn verschenen, ten einde lmnne bezwaren mondelingtoe te lichten. De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN, vastigt de aandaeht van belanghebbenden op de na- volgende ministerieele beschikking van 18 December 1917, no. 3209, afdeeling Crisiszaken, Bureau Land- bonw. DE MINISTER VAN LANDBOUW, NIJVERHEID EN HANDEL, Gezien artikel 0, le lid der Distributiewet 1916 HEEFT GOEDGEVONDEN te bepalen dat het vermalen van stroo, kaf, heide, riet, cacao- doppen en boekweitdoppen' tot meel verboden is, met uitzondering van die partijen, waarvoor door de toe- wijzingscommisiie voor Veevoeder te 's-Gravenhage schriftelijk toestemmir g tot vermalen is gegeven. Ter Neuzen, den 31 December 1917. De Burgemeester voornoemd, J. IIUIZINGA. DOOft B, RiMSI HA&®&RSL 76) -- ,,Wel," antwoordde hij, ,,len eersle, dat mijn dagen van strijd voorbij zijn. Ik heb mijn ontslag gekregeni, want de gdneesheer heeft- verklaard, dat mijn been nooit weer goed kan worden. Vrouw, waarom schreit gij niet?" ,.Omdat il< heel blij ben," antwoordde Julia bedaard. „Diertig jaar oorlog en bloed- vergieten zijn genioieg voor elken man. Gij hebt uw taak volbracht. He! is nu lijd voor u om te 'rusten, en ttrwijl gij weg waart, heb ik gespaard, en wij zullen ge- noeg te eten hebbeni." ,,Ja, ja, vrouw, en meer dan gij denkt, want Vespasianus was zoo tevnedem over mijn rapport, dat hij mij voor mijn geheele leven op half-traktement heeft gesteld. En dan nog een geschenk, en mijn deel van den buit. Toch doet bet mij leed, dat ik nooit weer een speer zal kunnen han- teeren." „Wees daar niet bedroefd om,' Gallus, dat is juist zooials ik 'thet liefste had. Maar nu dit meisje?" „Nu, ik bracht mijn rapport over haar uit, zooials ik doen moest. Domitianus, Ce sar's zoon, was nieuwsgierig, haar te zien, en drong er bij Vespasianus op aan, dat zij Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter kennis, dat het le suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag in deze gemeente voor 1917, in afsehrift, gedurende vijf maanden op de secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Ter Neuzen, '28 December 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Kon. Nat. Steuncomite. De Koningin heeft wederom 100.000 ge- scho'nken aan het Kon. Nat. Steuncomite. Van dit bedrag zijn f 30.000 bestemd tot leniging der nooden vpn Nederlanders, die in het buitenland wonen, en 70.000 om te v<5orzien in de behoefte aan kleeding van hier te lande gevestigde Nederlanders, die daarvoor in aanmerking komen. Varkens. Het verbod om varkens door de vleesch- fabrieken te doen slachten, is in zijn uit- werking zoo gunstig, dat hoogstwaarschijn- lijk binnenkort het percentage der te distri- bueeren varkens zal worden verhoogd. (Hbl.)* Die vischomzrt in 1917. De vischomzet in de Rijksvischdal Le LJ- muiden heeft in December van dit jaar 425.090 bedragen tegen-/2,161.047 in gelijke maand van 1016. De totaal-iomzet van 1917 is niet mintd4P* dan bijaa 23 millioen gulden achlergebleven bij dien van (het ivoioralgaanda jaar. In hoofd- ziaak is deze achteruitgang veroorzaakt door het telkens stilliggen van de stoomtrawler- vloot, welke aanvankelijk te kampen had met kolengebrek. doch later wegens een uitvaar- verbod door de Itegeering werkloos in de havens moest blijven liggen. Ook is het uitblijven van de haringvissche- rij, welke in 1916 nog reusachtige omzet- cijfers te zien gaf. niet vreemd aan dezen minderen oinzet. Het grai der Bourbons. Z.aterdagavond zijn in zes kisten de lijkea van de vorstelijke personen uit hei huis van Bourbon, Karel de Xde van Frankrijk, iiertpg Lodewijk van Agouleme, diens gemalin; voorts van een doch ter van Lodewijk de KYIde, dat van den graaf van Ghambord en zijn gemalin. prinses Maria Theresia van Modena, welke in de g'roeve van het Fran- ciskaherklooster le Caslagnevizza bij Gorz waren bijgezet, naar Weenen ter bijzctling in het Karmpliter-kloioster, overgebracht. Toen de strijd om Gorz woedde, had bet kloqster van Caslagnevizza veel van het Italiaansch geschut te lijd;en, zoodat het plan opkwam, de lijkkisten naar Weenen over te brengen. De hroeder der Keizerin, prins Rene van Bourbon-Parma, woonde de bijzetting van het lijk van de doeliter van Lodewijk XVI en Koningin Antoinette, de prinses Maria Theresia van Bourbon, bij. naar het paleis gebracht zou worden. Bijna spnak Cesar het bevel uit, doch hij bedacht zich en zwseg, waarop ik zeide, dat zij zeer :ziek geweest was, en nog groote behoefte had aan verpleging, en dat, indien het zijn wil was, mijn vrouw voor haar zou zorgen, tot- dat Tiius Cesar, wiens buit zij was, terug'- kwiam. Weer wilde Domitianus tusschen htei- den komen, doch Vespasianus sprak< „Het Joiodsche meisje is niet uw slavin, Domitia nus, noch de mijnie. Zij is de slavin van uw breeder Titus. Laat haar bij dezen waardi- gen officier blijven totdiat Titus komt, want hij is persoonlijk en met zijn bezittingen voor haar veran t woordelij k.Hij wuifde met de hand, ten teeken dat de zaak was afgedaaii, en began toen te vragen naar bij- zonderheden omtrent de hineming van den Tempel; hij vergeleek ook mijn lijst van de vaten en andere gereedschappen) met de lijst, door den schatmeester ingele- verd. En dus, meisje Mir jam, tot de komst van Titus zijt gij hier veilig." „Ja," antwoordde Mir jam met een zucht, „tot de komst van Titus. Maar daarna wat dan?" „Dat weten alleen de goden," zeide hij ongeduldig. „Miaar daar mijn hoofd op het spel staat, moet ik de belofte van u eischen, id|at hij niet zal trachten te vluchten." „Die geef ik u graag, Gallus," zeide zij met een glimlach. „Ik zou liever sterven, Idaii u of den uwen onheil te brengen. En ook, waarheen zou ik vluchten?" „Dat weet ik niet. Maar gij, Chrislenen hebt zooveel. vriendea; zelfs de ratten vin- DE OORLOG IN 1917. De ineenstorhng van Rusland, het bdgin van den onbeperkten duikbootoorlog en de intrede van de Vereenigde Staten in den oorlog zijn de drie groote gebeurtenissen, schrijlf de N. R. Crt. waardoor het oorlogsjaar 1917 vootnamelijk wordt ge- kenmerkt. A1 in 1916 was Rusland in militair op- zicht grootelijks in gebreke gebleven. In den zomer van dat jaar was het eenheids- offensief der entente vrijwel bereikt. Wei waren de bondgenooten niet alle op het zelfde oogenblik met hun aanvallen losge- komen, maar toch waren de Russen in Ga- licie, de Itplianen aan de Isonzo en Fran- schen en Engelsehen aan de Somme tege- lijkertijd in het offe-nsicf. Onder den indruk van generaal Broessilof's resultaten in Ga- licie, had Roemenie zijn neutraliteit laten varen, opdat niet de m'ilitaire ineenstorting van Oostenrijk-Hongarije zonder zijne me- dewerking waaraan aanspraken op be- looning zouden kunnen worden ontleend zou voitooid worden. Maar op dat kritieke oogenblik, waarop de kansen van de entente zoo goed schenen te staan als nog nimmer tevoren, bleek Rusland niet alleen buiten staat om Roeme nie te steunen, maar ook om zijn eigen of- fensief voort te zetten. Zelfs kon het Tsa- renrijk niet voorkomen, dat heel Walachye met Boekarest en de Dobroedzja werden bezet. Inmiddels was het groote offensief der Franschen en Britten aan de Somme in de modder blijven steken. en hadden ook de Italianen aan de Isogzo geen beslissing kunnen bevechten. Zoo was het groote eenheidsoffensief der entente op een mislukking uitgeloopen en onder den indruk daarvan meende de Duit- sche regeering hare vijanden te kunnen uit- noodigen onder wederzijdsche erkenning dat de oorlog met de wapenen niet tot een beslissing kon worden gebracht zich tot overleg over den vrede om het groene laken te scharen. Gezien deze uitnoodiging, noemde de Duitsche regeering het in haar antwoord op presidents Wilson's aansporing te dier zake overbodig haar oorlogsdoeleinaen bekend te maken; de entente gaf ze echter in algemeene trekken aan in een gerucht- makend stuk, dat formeel een antwoord aan Wilson, in waarheid een kracntig „Neen" was aan het adres van de centralen. Want de door haar geformuieerde eischen waren zonder een volkornen overwinning op Duitschiand en zijn bondgenooten niet te verwezeniijken. Deze pu'olicatie geschiedde op !0 Januari, en op den eersten van de volgende maand kwara Duitschland's tegen- zet in den vorm van de afkondiging van den onbeperkten duikbootoorlog. Waarop dan weer Wilson drie dagen later het antwoord gaf, dat hij van tevoren voor dat geval had aangekondigd: de diplomatieke betrekkin- gen werden afgebroken. Maar de centralen zagen in den onbe perkten duikbootoorlog kansen, die tegen het gevaar voor een oorlog met Amerika opwogen, en zoo kwam het daartoe, al was in de oorlogsverklaring reeds de duikboot oorlog op den achtergrond geraakt. Een poging van president Wilson om alle neu- tralen'ie bewegen, zijn voorbeeld te volgen, had voor Europa geen succes. (^uba, Bra-, den niet zooveel schuilplaalsen. Doch ik ver- trouw u, en voortaiari zijt gij vrij, totdat Ti ius komt." „Jia", herhaaide Mirjam totdat Ti tus komt. Zoo bleef Mirjam bijna z5s maanden hij Gallus en zijn vrouw Julia. Gelukkig was zij niet, ofschoon zij haar als hun dochter behandelden. Floe kion zij ook gelukkig zijn met de berinnerinig aan het vreeselijke ver- leden en de. gedachte .aan) de sombere toe- komst, die haar wachtte: de slavin te wor den van een onbekenden man? Als zij, een- youdig gekleed, met Julia uitging, keek zij pile mannen, erop aan, wie eemnaal haar meester zou worden, en zij rilde bij het denkbeeld. God alleen kende ^ie toekomst en op Hem moesT /ij vertrouwen. Op zekeren dag, toien Mirjam met Julia wandelde, verschenen rijk gekleede slaven, die met vloeken en slagen een weg baanden door de drukke sh-aten. Hen volgden lic- toren met bijlen op de schouders, en toen kwam een peach tige wagen, door witte paarden getrokken, eni bestum-d door een sierlijk gekapten wagenmenner. In den wa gen stond, om beter gezien) te worden, een liange jonge man met een rood gezicht en in koninklijk gewaad gekleed, die voor zich keek, alsof hij verlegen was,, maar intus- schen met zijn fletsche blauwe oogera hei- melijk bet volk bespiedde. Een oogenblik voelde Mirjam zijn blik op haar rusten, en fcag hoe de jonge man een grap over haar vertelde aan den keurigen' wagenmenner, die began le lac-hen. Zij kreeg opeens een zilie, de negerrepubliek Liberia en China volgden evenwel in den loop van het jaar het" voorbeeld van de Vereenigde Staten, terwij! onder meer Bolivia, Peru en Uru guay de betrekkingen afbraken. Intusschen had in Rusland het wisselen van minister-presidenten sedert lang een chronisch verschijnsel na de militaire ge- beurtenis'sen op het eind van 1916 een on- rustbarend tempo aangenomen. Het Tsa- renrijk was echter, hoe vermoimd ook, ai zoo lang overeind blijven staan, dat de troonsafstand van den laatsten absoluten heerscher over „alle Ruslanden" op 15 Maart nog een groote verrassing was. Een week daarna volgde de gevangenneming van den Tsaar en" zijn gemalin, terwijl 12 Doemal^den onder lei'ding van prins Lwof een voorloopig bewind vormden. Of nu de Tsaar juist op het punt stond vrede te sluiten, om daardoor de binnen- landsche moeilijkheden te voorkomen, die door dat voornemen evenwel juist tot een uitbarsting kwamen, is nog niet uitgemaakt, maar zeker is, dat de entente aanvankelijk de Russische revolutie als een groot succes voor haar zaak beschouwde, daar de par tijen, die daardoor aan het bewind kwamen, overtuigde voorstanders van het imperia- lisme waren, waartoe de zwakke Tsaar zich slechts noode had laten meetronen. (Bui- tenlandsche zaken in handen van den ka- dettenleider Miljoekof). Spoedig zouden de feiten leeren, dat men bij een revolutie wel weet, waar men begint, maar niet waar al~ (es op uit zal loopen. ,,Wie wind zaait, zal storm oogsten." De revolutie verschoof met grooten spoed naar links. Reeds op 16 Jdli moest het ka- dettenministerie het veld ruimen, nadat het van tevoren reeds aanzienlijke concessies had moeten do'en aan de partij van Kerens- ky, wel eens de Mirabeau van de Russische revolutie genoemd, die zich meer en meer op den voorgrond wist te werken en den 16den Augustus feitelijk dictator werd. Ook Kerensky was nog een overtuigd aarihanger van de Entente en zag in de voortzetting van den oorlog een o.nontbeerlijke voor- waarde voor Rusland's heil. Hij had er door zijn persoonlijken invloed aanzienlijk toe meegewerkt, dat, nog eens voor het laatst, de Russische massa's in Galicie tegen den vijand optornden, welke onderneming, door het gebrek aan vechtlust bij de troe- pen, op een afgrijselijke mislukking uitliep. De Russische legers werden de Boekovvina en vrijvvel geheel Galicie uitgejaagd. Later, in September, kwam daarbij nog een offen sief, waartoe de Duitschers op eigen initia- tief overgingen, en dat tot de vermeestering van Riga en de bezetting van de eilanden in de naar die stad gerioemde Golf leidden. Middelerwijl liep een poging van den gene raal Kornilof, om door een, tegenrevolutie de orde te herstellen, op een fiasco uit, waarop de wijzer weer een eind naar links werd verzet. Op 7 November maakten de inaximalisten (hun leuze: brood, land en vrede) zich door een staatsgreep van het gezag te St. Petersburg meester, en zij zet ten den wapenstilstand door. (Begin der onderhandelingen: 3 December; wapenstil stand gesloten: 9 December). Op de gevecbtsterreinen in het Westen hadden zich middelerwijl geweldige krijgs- bedrijven ontwikkeld. De slag aan de Som me van 1916 had nog maar een voorproefje gegeven van de inspanning, die de gealli- eerden dit jaar in het Westen zouden ont- wikkelen, en Hindenburg, dit voorziende, grooten afkeer van den man, en toen hij voorbij was, buigend om te bedanken voor de lioejuichtingen, die, naar het Mirjam toe- sclieen, meer uit vrces dan uit vreugde voortkwamen, \Toeg zij aan Julia, wie hij kon zijn. .,Niemand anders dan, Domitianus." ant woordde deze, „de zoon e.n de broe'der van een Cesar, die beiden haat, en gaarne hun) kroon zou. willen dragen1. Hij is een slechte man, en moclit hij ooit uw pad kruisen. Mirjam, neem u dan voor hem in acht." Mirjam liuiverde. „Evengoed zoudt gij de muis kunnen aan- raden, zich in acht te nemen, als zij de kat des nacnts onhnoet," meende zij. „Sommige muizen vinden scliuilplaatsen, waar de kat niet kan komen." zeide Julia veelbeteekenend. Intusschen deed Gallus ijverig navraag hij de sol da ten die uit Judea kwamen, of zij ook iets wisten van IMarcus, doch nie- mand kon hem inlichtingen geven, zoodat Mirjam ten laatste begon te gelooven. dat hij dood moest zijn, evenals haar geliiefde, getrouwe Nehushta. En als di I zoo was, hoopte, zij, dat ook zij zou weggenomen worden. Toch bleef liaar een groote troost bij at haar moeilijkheden. Onder het milde hestuur van Vespasianus, kregem die chris- tenen een poos rust, al waren de plaatserj van hun bijeenkomsten bekend. Zij kon dus met Julia en vele andere geloofsgenoo- ten des nachts de catacomben hezoeken, en in die sombere, emdelooze graveni bidden en den troost der Kerk ontvangen, De hoe lang zij dat nog zal kunnen blij- nederlagen mochten leidde den veldtocht in met een groot- scheepschen terugtocht, die neerkwam op een algeheele achterwaartsche rectificatie van het front tusschen Atrecht en Soissons. De geallieerden volgden deze beweging slechts met de uiterste behoedzaamheid en sloegen als antwoord op de beide draaipun- ten van de achterwaartsche zwenking los. Hoezeer zij daarbij ook in achtereenvolgen- de slagen terrein wonnen, veel kanonnen en gevangenen namen, doorslaand succes was hun niet beschoren, hier evenmin a!s bij het groote Britsche offensief, dat begin Augustus in Vlaanderen begon en waar ter gen de Duitschers niet zonder succes het ,,pillendoozenstelsel" in practijk brengen. Noch het feit, dat de Franschen aan den Chemin des Dames en bij Verdun verschii- lende plaatselijke voordeelen bevochten, en natuurlijk nog minder de jongste inspan ning der Engelsehen bij Kamerijk, die vol- strekt mislukte, konden verhinderen, dat de Centralen door de instorting van Rusland's- krachten in staat werden gesteld aan Italic een militairen ramp te bereiden, zoo groot ,als tot nog toe alleen in Rusland ze had ont vangen. Zoo blijkt, bij het opmaken van de jnar- rekening 1917" weder, gelijk in 1916, het krijgsgeiiik voor de Centralen niet ongun- stig te zijn geweest, en wederom staat de jaarwisseling in het teeken van vredespo- gingen. Rusland is van de /Entente afge- vallen en is a! bezig vrede te sluiten. We zijn in de tiendaagsche pauze van de on derhandelingen, dienende om de andere En- tente-bondgenooten gelegenheid te geven, er zich bij aan te sluiten. De kans, dat zij dat alsnog zullen doen, is uiterst gering. Maar Rusland houdt althans met den oorlog op. In Italie handhaaft de oorlogspartij zich slectuS met moeite aan hei rotr en bet is de vraag ven doen, als meuwe worden geleden. In Frankrijk is meer dan ooit het: oor log tot aan de overwinning" troef, maar ook daar wint de partij, die voor een vrede door wederzijdsch geven en nemen is gnan- deweg in kracht. In Engeland heerscht ook wel oppositie tegen de" oorlogsregeering, maar, al loopers de meeningen over het einddoel ook uiteen. daar zijn degenen, die een overwinning voor dat einddoel niet onontbeerlijk achten, toch zeer gering in aantal. Daartegenover staat, dat dit alles let zal verhirideren, dat de oorlog in de n.euwe- combinatie opnieuw/ zal worden begonnen. In de Vereenigde Staten is alles oorlog wat de klok slaat., Er wordt daar een ont- zaglijke inspanning voorbereid, die mer ge- woon is te onderschatten, gelijk men vroe- ger den oorlogswil van Engeland er het /ermogen om overeenkomstig dien wi! te handeien, heeft onderschat. Amerika dreigt gelijk Engeland, een tegenstander op de iange baan te zullen blijken. Frankrijk en Engeland zien rijkhalzend naar zijn steun uit. en als de nieuwe worsteling eenmaal is ontbrand en die steun zich iangzamerhand zal doen gevoeien, zullen wellicht de vre- desstemmen weer verstommen. In Oosten rijk-Hongarije en Duitschiand, \yaar het vredesverlangen zoo algemeen en zoo vurig is, vermanen de verantwoordelijke bladen het publiek, zich toch niet met ijdele hoop te vleien. Zoo ziet het er waarlijk naar uit, of niet anders dan door uitputting geijk met Rusland is geschied de staten tot groote apostelen Petrus en Raul us wi.ren denmarleldood geslorven. doch zij h. Id.-n' vele leeraars aehtergelaten, en hei hi-)iTI van dezen vatte weldra, genegenlierd op voor de arme Joodsche gevangene, die tot slaver- nij veroordeeld was. Zoo, vond zij ool. hier geestelijken troost en vrienden, Mettertfijd vernam Gallus, dat zijn Aruuw o-ok tot het nieuwe gel ool' behi rd'e. rh.-st scheen dit hem onaangenaam te steinrocn. doch later haalde hij de schouders op.' va zeide, dat zij zeker cud en wijs gene g was om voor zich zelf tp oordeelen. en dat er. naar hij hoopte, geen kwaad uit zou voert- komen. Hij luisterde met graagLe na - de verklaringen van de beginselen van het Chris tendom. Hij had immers zijn cenig kind verloren en tot dusverre had hij 'nog nooit dat zoiiderlinge vterhaal van opstanding en eeuwig leven gehoord. Maar ofschoon hij met helangstelling luisterde. en zelfs van tijd tot lijd aan het gebed der breeders, deelnam, wilde liij zich niet.laten doopen. want, zeide hij, liij was te oud orn wierook te branden op een nieuw altaar. Eindelijk kwam Titus. De Senaal ging hem tot buiten de muren tegemoet en deeldd hem medfe, dat hem, een triomftocht was toegestaan. Zijn vader, Vespasianus, zou in dezen triomftocht deelen, om de groote da- den, do,or hem in Egypte verricht. Het zou de schitterendste optocht zijn, die ooit in Rome gezien was. Daarna begaf Titus zich naar zijn paleis, en1 hield daar eenige weken rust, terwijl alles voor de groote gebeurlenis werd voorbereid. (Wordt vervolgd'

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1918 | | pagina 1