Landbouwberichten. Z ij trekken mij onweerstaanbaar naar zicb toe. Ik open ket eerste deel. Begin Augustus 1914 werd de eerste lijst gepu bliceerd. En ik grijp het laatste deel 29en September 1917 werd de 1649e lijst in het licht gegeven in bet somberste licht van den sombersten tyd, dien de wereld ooit aanschouwde. Dertig deelen met 22,000 paginal Elke pagina bevat drie kolommen. Elke kolom ongeveer 125 namen En ik reken22,000 X 125 X 3 is 8,250,000 namen. Hier passen geen woorden. Het feit brandt in «w ziel. DE UNIVERSITEIT TE GENT. Naar aanleiding van het honderdjarig tjestaan van de universiteit te Gent, heeft «r, volgens een Wolff-bericht, in de aula •een academische plechtigheid plaats gehad, die door baron Falkenhausen, den Duitschen gouverneur-generaal met zijn staf en tal van burgerlijke autoriteiten werd bijgewoqnd. Dr. Lewald vertegenwoordigde den rijks- sranselier. Ajfgevaardigden van alle Vlaam sche activistische vereenigingen waren uit bet geheele land verschenen. Professor Dr. P. Hoffman, de rector van de universiteit, opende de plechtighejd met een redevoering, waarin hij de lotgevallen van de instelling schilderde, haar vervlaamsching prees en over de rechten van het Vlaamsche volk sprak. Gouverneur-generaal von Falkenhausen voerde vervolgens het woord over de rol, die de Vlaamsche hoogeschool tegenover bet Vlaamsche volk te vervullen heeft en deelde mede, dat voor de wetenschappe- lijke verbetering van de hoogeschool een kapitaal van vier millioen frank beschikbaar as gesteld. Deze mededeeling werd met groofc gejuich ontvangende rector dankte aamens de universiteit, waarop de gouver- aeur-generadl in bewogen bewoordingen ^gn ambtsvoorganger herdacht, die zicb in bet bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor het tot stard komen der Gentsche hoogeschool. Nadaa er redevoeringen waren gehoudem door vertegenwoordigers van het bestuur der hoogeschool en het Nationaal- Vlaamsche studenten-verbond werd de Vlaamsche Leeuw met geestdrift gezongen. DEOORLOGSMOEHELD VAN RUSLAND De Engelsche bladen hebben in hun telegrammen uit de Ver. St. nu iets meer over de uitlatingen van Kerensky tot een Amerikaansche journalist, nopens de oor- logsmoeheid van Rusland. Daaruit achijnt te blijken, dat wel degelijk pessimistische verklaringen door den Russischen minister- president waren gedaan. Wel is waar ridiculiseerde Kerensky zelf de opvatting, dat Rusland er het bgltje bij neer gelegd had, maar opgewekt was hg toch allerminst. #Wij hebben" zeide Kerenskyge- vochten van den beginne af. Wij zijn thans uitgeput en hebben het recht om van de geallieerden te eischen, dat dezen nu het zwaarste deel van den last op hun sckouders zullen nemen. Op het oogenblik is de publieke opinio in Rusland zeer op- gewonden over de vraag//Waar is de groote Britsche vloot, nu de Duitsche vloot in de Oostzee optreed //Rusland" zoo vervolgde de Minister- president is uitgeput. Het heeft ander- half jaar langer gevochten dan Engeland." jrZou een Amerikaansch leger van eenig nut zijn indien het naar Rusland werd gezonden vroeg de correspondent //Het zou onmogelijk zgn er een te aenden" antwoordde Kerensky. //Het is aen quaestie van transport. De moeilijk- heden zijn te groot." z/Als Amerika geen troepen kan sturen, wat zou dan voor de V. St. de doeltreffendste manier zijn om Rusland te helpen z/Dat zij schoenen, leer, ijzer, en" •voegde de Minister-president er met klem 'bjj tfgeld zonden". Kerensky wees sr nog eens bepaaldelijk op, dat Rusland al zjjn gevechten alleen had gevochten. Frankrijk had van den beginne af aan de hulp van Engelanden thans komen ook de V. St. Frankrijk te hulp. Wat nu aangaat het moreel van het volk en van de legers van Rusland zeide Kerensky #De groote massa is economisch uitge put. De gedesorganiseerde toestaDd van bet leven in het algemeen heeft een psy- chologischen invloed geoefend op het volk. Het trekt de mogelijkheid van welslagen an twijfel". IN PALESTINA. Hen Turksch offfcieel bericht van 3 dezer erkent, dat de Turken uit Beersheba (zuideu van Palestina) teruggetrokken zijn. Maar sjj hebben een lOOtal Engelschen, onder «wie 7 officieren, gevangen genomen. Reuter verneemt van officieele zijde, dat deze Turksche bewering bezijden de waar- heid is. De verovering van Beersheba is het voor- spel van een nieuwen aanval op Gaza. De Engelschen behaalden einde vorige week ook daar een succesje, en namen ruim 400 Turken gevangen. De //Echo de Paris" hecht groote betee- kenis aan de operaties van generaal Allenby tegen Gaza, welke plaats het blad beschouwt «als de sleutel van Jeruzalem. Het blad •zegt, dat daar een contingent Franschen, onder bevel van Allenby, samen met de Engelsche troepen strgdt. NIEUWE STAATSGREEP IN RUS LAND VERWACHT. De Stockholmsche correspondent van de wVoss. Ztg." verneemt van de Russische grens, dat men in Rusland voor een nieuwe aitbarsting vreest en voor een nieuwen staatsgreep. Generaal Broessilof noemt men als de leider van deze nieuwe actie en hg schijnt zich reeds verzekerd te hebben van de medewerking van verschillende generaals, o a. van generaal Roeski. Dat ook gene raal Alexief zich hierbij za! aansluiten is niet onwaarschjjnlijk. Het plan is om Kerenski te bewegen, het opperbevel van bet leger, dat op het oogenblik nog aan hem is opgedragen, te geven aan generaal Broessilof of aan generaal Roeski, waarna de nieuwe generalisimus zou trachten de tegenwoordige regeering ten val te brengen. ECIIT AMERIKAANSCH! Om propaganda te maken voor de oorlogs- leening in de Vereenigde Staten, is de buit- geiiiaakte Duitsche duikbpot „U.C. Boot 5" in drie deelen naar New-York vervoerd, om daar ter siede in het Central-Park le w'or den ten toon gesteld. Ijet heeft den naam „U (you) buy a Bond" gekregen. Als de drie deelen in elkaar zijn gezet, zullen de burge- meester en andere notabelen van New-York ipp liet dek van de boot Liberty bonds" verkoopen onder een machtig plakltaat: „Dit is een veroverde duikboot. Koopt vrijheids- leening en brengt meer duikbooten tot zin- kent" Het achterstuk van de boot is, met Ameri kaansche mdrinematrozen er op, die de ster- ren banter zwaaiden geescorteerd dooK twee compagnieen soldiaten en een mufciekkorps, gevolgd door een optocht van 4000 kinderen, van de landingsplaals naar het Central-Park vervoerd. Bij dezen stoet sloot zich de lee- ningspropagandaoptochtder New-Yorksche zakenmenschen aan. De winkels werden ge- durende den omvang gesloten. Toen de stoet bleef steken daar bet 40 ton zware scheepsgedeelte met den iransportwagen in de straat zakte, deden de deelnemers aan den optocht een aanval dp de duikboot. Ver volgens verschenen er eenige vliegtuigen boven de boot, die bommen tusschen de menigte wierpen; iedere bom bevatte een ijzeren kruis en de volgende boodschap van den Duitschen keizer: „Aan mijn yrienden in de Vereenigde Sta: ten! Koopt geen vrijheidsleening. Ik ver- leen hiermede alien Anierikaanschen burgers, die zich kunnen veroorloven, geen oorlogs- leening te koopen, ijzeren kruisen voor hun genegenheid en trouw aan mij." Alleen al het achterstuk van de boot heeft de geestdrift der bezoekers tot bet teekenen van 150.000 dollars op de leening ontvlamd. Men is pr ook van ovcrtaigd, dat door bet ten toons tell en van het midden- en voorstuk, waartusschen een doorgang zal worden open- gelaten om een kijkje in het inwendige van de duikboot mogelijk te maken, een resultaat zal worden bereik't, diat de vroegere nalatig- heid der New-Yorksche bevolking eu hun achterblijven bij andere districten in het teekenen op de oorlogsleening gelieel zal goed maken. TER NEUZEN, 7 Nov. 1917. Hat weerfcerieht van het meteorolo gisch iristituut te De Bildt van heden Inidt »ls volgt Hoogsts barometerstand onder 765 Rus land. Laagste barometerstand 751.9 Helder. Verwachting tot den avond van 8 Nov. Meest matige tot krachtige Zuidelijke tot Westelgke wind, betrokken of zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaring, waar- schgnlgk regenbuien, zelfde temperatuur. Provinciale broodcommissie in Zeeland. De Minister van Landbouw heeft benoemd tot lid der Provinciale Broodcommissie in Zeeland den beer Jhr. J. van Vredenburgh, voorzitter der Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij te Tholen. Bezoek van een vliegmacbine. Dinsdagmorgen, terwijl te Axel de ver- gadering van den gemeenteraad onzetegen- woordigheid aldaar vorderde, hoorden we eensklaps een groote drukte op de Markt voor het stadhuis. Velen liepen op de Markt te hoop en ook de aldaar gedetacheerde militairen kwamen alien gewapend met hun geweer toegeloopen. Buiten komende was de reden van die drukte spoedig duide- lijk, daar het dreigend geronk van den motor een vliegmacbine, die uit het zuid- oosteu naderde, ons in de ooren klonk. Toen het vliegtuig, een Duitsche tweedekker van respectabele afmeting, wat dicbterbij gekomen was, werden er verschillende salvo's opgelost, waarvan echter geenerlei resultaat te bespeuren viel. Het vliegtuig keerde bg Axel met een wijdeu boog, om over het station en verder ongeveer de richting van de spoorlijn naar Huist volgende, oostwaarts weder uit bet gezicht te verdwijnen. Naar we vernamen waren verschillende inwoners hevig verschrikt en was eene huismoeder zelfs fiauw gevallen. Tijdens het schieten sloeg bij de brug een span paarden op hoi, liep met eeD vaart de straat in en kon bij de Weststraat biijk- baar niet goed den draai nemen, zoodat ze tegea het cafe van den heer Mattele liepen, waar ze enkele ruiten en een kelderral vernielden, benevens eene fiets die op de stoep stond. AlUs liep zonder persoonlgke ongelukken af. Een bericht, dat het vliegtuig bij Heikant tot landen zou genoopt zijn, is niet meer dan een praatje. Bispensatie van verboden vervoer enz. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft dispensatie verleend van de verordeningen op verboden vervoer en nederlage in Zee- land ten behoeve van granen, peulvruchten, zaden en veevoederartikelen, gedekt door vervoerbewijzen afgegeven door den regee- ringscommissaris, belast met de rgksgraan- verzameling in Zeeland, het Veevoederbureau te Rotterdam of van Stolk's commiisie- handel te Rotterdam. Rywielbanden. De Minister van Landbouw heeft voor rijwielbuitenbanden gemerkt E de maximum- prgzen als volgt gewijzigdgroothandels- prjjs 4, tusschenhandelsprijs f 4,65, kleinhandebprgs 6,15. Briketten van kolengruis met klei of leetn. De generaal-majoor, commandant der le divisie, heeft ter kennis van de onder- deelen der divisie gebracht, dat bij een der afdeelingen met goed gevolg briketten wor- gemaakt van kolengruis met klei of leem. In verband hiermede is bepaald, dat bet in de koleu, welke aan de troepen worden verstrekt, vaak iu groote hoeveelheden aan- wezige gruis voor het maken van briketten moet worden gebruikt. De vervaardiging van deze briketten ge- schiedt als volgtvijf deelen kolengruis en een deel klei worden in een houten kist, desmoods in een gat in den grond met behulp vaa een spade dooreengemengd, en het mengsel wordt daama met een plaukje of met de hand in een vorm vastgedrukt. welke vorm vervaardigd is van lattec, waar van de mazen den vorm van een briket heb ben. Na eenige malen tegen de houten wanden te hebben geklopt, is het netwerk van latten gemakkelijk te rerwijderen en dan worden de briketten op een plank na- bij de kenkenvuren te drogen gelegd. Zij zijn spoedig droog en kunnen dan worden gebrnikt. Vervoer gratsen, peulvruchten, em. D« Minister Tan Landbouw heeft tot de burgemeesters de navolgende circulaire gericht Ik heb de eer u mede te deelen, dat mij wordt bericht, dat op velerlei wijze wordt getracht granen, peulvruchten en zaden, welke door mjj zijn in bezit genomen, te onttrekken aao de levering aan de betrokken regeeringacommissarissen voor de rijksgraan- verzameling. Zoo worden meerdere partijen clandestien vervoerd en gemalen, en tegen buitengewoon hooge prijzen als veevoeder verkocbt. Ik maak u opmerkzaam, dat het in de bestaande omstandigheden van het hoogste belang is, dat al het beschikbare graan aan de regeering worde afgelevard. Behalve dat de heitaelijke handel tegen hooge prgzen ontatemming wekt bjj de producenten van de voedergewassen en bg die conaumenten, die niet in staat zijn zich voldoende van veevoeder te voorzien, is het gevolg, dat de beataande rftntsoeneering voor mensch en dier er belangrgk door wordt benadeeld. Ik doe derhalve een ern8tig beroep op uwe medewerking, om het gesignaleerde kwaad de bestrgden. In het bijzonder verzoek ik u% aan de opsporifagsambtenafen en controleurs van uwe gemeente opdr&cht te geven, elk ver voer nauwkeurig te controleeren en na te gaan of onder de vervoerde artikelen zich granen, peulvruchten of zaden bevinden, die aan de regeering behooren te worden geleverd. Kau niet worden aangetoond, dat het vervoer geschiedt in opdracht van de met inzameling of distribute belaste of van tnilitaire autoriteiten, of met het klaar- blijkelijke doel de produeten aau de regeering te leveren, of ingevolge en volgens de regels, vastgesteld bij besclikking van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, van 21 Augustus 1917 (St.ct. nO. 196), gewijzigd bij beschikkiug van 4 Sep tember 1917 (St.ct. no. 206) (zaaizaden- regeling), dan verzoek ik u de goederen aan te houden, proces-verbaal op te maken en dit, benevens de aangehouden goederen, ter beschikking van den officier van justitie te stellen. Bevrachtingsvoorwaarden voor de binnenschipperij. De Minister van Landbouw heeft vastge steld de volgende algemeene bevrachtings- vporwaarden voor de binnenschipperij. Art. 1.1.'- De inspecteurs voor de binnen schipperij dragen zprg, dat op alle schip- persbeurzen eene beurtlijst geregeld wordt bijgehouden, en dat op iedere beurs de be- treffende beurtlijst en voorts de onderwer- pelijke bevrachtingsvoorwaarden voor een ieder ter inzage liggen. 2. Op iedere beurtlijst worden de schip- 1 pers ingeschreven in de volgorde waarin zij in de betreffende haven hun schip als ge- reed tot laden hebben aangemeld. Arff 2. 1. Iedere ^chipper is verplicht zich zoo spoedig mogelijk op de beurtlijst te doen inschrijven. 2. Van elke inschrijving op de beurtlijst zal aan den schipper een bewijs van in schrijving worden gegeven, waarvoor een recht verschuldigd js-van 10 cents voor een schip van 100 ton of minder draagvermo- gen. 15 cents voor een schip van 101200 ton draagvermogen, 25 cts. voor een schip van 200 ton draagvermogen en daarboven. Art. 3. 1. De bevrachting van schepen geschiedt overeenkomstig de aanwijzingen door of namens den inspccteur gegeven. 2. Aanwijzing in het voorafgaande lid bedoeld zal geschieden zooveel mogelijk in de volgorde van inschrijving op de beurt lijst; van deze volgorde zal door den in- specteur kunnen worden afgeweken, i-ndien het aan de beurt zijnde schip naar zijn oor- deel ongeschikt is voor de te ondernemen reis of voor het vervoer van de betreffende lading, dan wel een ander op de beurtlijst ingeschreven schip met het oog op de la ding meer in het bijzonder voor het ver- eischte vervoer is aangewezen. Art. 4. Een schipper, door den inspec- teur ingevolge art. 3 aangewezen, is ver plicht de lading te vervoeren volgens de eischen van het werk. Art. 5. I. Bijaldien de schipper niet vol- doet aan een aanwijzing van den inspec- teur tot het vervoer eener lading, dan wel dat vervoer niet overeenkomstig de eischen van het werk verricht, kan hem, onvermin- derd zijn wettelijke aansprakelijkheid, door dien inspecteur, die de aanwijzing heeft ge daan, voor tijdelijk of voor goed het recht worden ontzegd zich op de beurtlijst te doen inschrijven. 2. De inspecteur is bevoegd het bedrag te bepalen tegen betaling waarvan het af- voeren van de beurtlijst door den schipper zal kunnen worden voorkomen. Deze boe- te wordt in 's rijks kas gestort, 3. Tegen' een beslissing als in het lste lid bedoeld, zoowel als tegen de vaststel- ling van het bedrag der boete in het 2de lid bedoeld, staat binnen een week beroep open op den Minister van Landbouw, Nij verheid' en Handel. Art.'6. 1. Wanneer een schip op verlan- gen ledig scheeps komt opvaren om in de gebleken behoefte aan scheepsruimte te voorzien, zal door den inspecteur in het be trokken district daarvoor een vergoeding worden toegekend naar gelang. van de om standigheden, doch hoogstens 25 pCt. van de vracht, geldig tusschen de twee piaatsen, die door het schip zou besomd zijn, indien lading ware gevaren. 2. Geen vergoeding zal toegekend wor den, indien het den inspecteur blijkt, dat de schipper onre-delijkerwijze is blijven liggen in een plaats, waar geen lading te verwach- ten is, met het oogmerk de bedoelde ver goeding te verkrijgen. Art. 7. 1. De schipper, ijte overeenkomstig vorenstaande regelen bevracht is en de charter partij geteekend en ontvangen heeft,' is verplicht met zijn schip zoo spoedig mo gelijk ter inlading geree-d te liggen op de laadplaats in de charter partij vermeld. In dien op meer dan een plaats geladen moet worden, zijn de verhaalkosten voor rekening van dep bevrachter, terwijl als eerste laad- dag zal gelden den werkdag volgendd op dien, waarop de charter partij geteekend is, tenzij hij zich naar een andere plaats moest begeven ter inlading, als wanneer hij zich zoo spoedig mogelijk laadklaar moet mel- den, in welk geval de daaropvolgende werk dag als eerste laaddag geldt; begint hij nog dienzelfden dag met de belading, dan geldt deze dag everieens als laaddag. 2. De tijd van laden en lossen en het over- liggeld worden geregeld overeenkomstig het Kon. besluit van 3 Januari 1898, St.bl. no. 1, tenzij tusschen partijen afwijkende bepalin- gen zijn overeengekomen. Art. 8. Indien naar het oordeel van den betrokken inspecteur besloten water het af- varen verhindert van een schip, v/aarvan de schipper charter partij en (of) cognossement heeft geteekend, is aan dien schipper een liggeld verschuldigd vart af den datum van teekening met een maximum van'45 dagen, tenzij met den schipper anders overeenge komen. ^rt. 9. 1. De schippers zijn verplicht el- ken werkdag en zoo noodig ook des nachts te laden en te lossen. 2. Onder nacht wordt in het vorige lid verstaan het tijdsverloop tusschen 10 uur des avonds en 6 uur des morgens, behou- dens plaatselijke afwijkingen; een nacht, waarin gewerkt wordt, zal gerekend worden voor laad-, los- of ligdag. Art. 10. Plaatselijke bijzondere voorwaar- den van bevrachting mogen geen inbreak maken op de bovenstaande algemeene voor- waarden. Over de grens. Te lJzendgke (Piakkebord) is Maandag- morgen een Duitsch militair in uniform over den draad gekomen en heeft zich te Oostburg aangemeld als deserteur. Volgens zijn verklaring hadden de grens- troepen in acht dagen niet geslapen. Zg moeten zich gereed houden om naar het Westelijk front te gaan. ZAAMSLAG. Bg des landbouwer-vrachtrgder De P. in de buurt van het Veer werd de vorige week door de commiezen met behulp van soldaat-eommiezen een onderzoek ingesteld, met het resultaat, dat daar een groote partij kruidenierswaren en manufacturen werden in beslag genomen. STOPPELDIJK. Naar wg vememOn is de salarisregeling voor het onderwijzend personeel onzer beide scholen door Gedeputeerde Staten niet goedgeknurd. ST. JANSTEEN. Vooral bg het regenachtige weder is het hard werken voor mensch en dier om de beeten van de* akker op den //harde" te krijgen. We zagen daar van dezer dagen hier een sprekend staaltje. Een wagen, beladen met hoogstens 1000 K.G., was zoo diep weggezakt in het slgk, dat hg, nadat er al heel wat kapot was geraakt, zelfs met vgf paarden er voor niet meer in beweging was te krggen. Men was nu verplicht hem af te laden, en toen moest er nog heel wat gedolveu worden, om hem uit den stijven modder te kunnen trekken. Een paar landbouwers, die wat ver van huis beeten bebben, nemen gaaf materiaal meezjj behoeven dit dan niet te gaan halen, als er stukken en breuken vallen, en dat komt dagelijks voor. Als men het slaven op den beetenakker gadeslaat, komt men tot de conclusie, dat de suikerbeetjes heusch wel wat mogen opbrengen bij het prossen der paarden en bg het slijten van wagens en tuig. Dat den arbeider bij dit zware, afmat- tende werk een flink loon toekomt, behoeft niet te worden gezegd. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. (Najaarszitting). Verschenen zijn de eerste vier der if) de a. s. najaarszitting van de Provinciale Staten te behandelen voorstellen. Ten eerste een voorstel van Gedep. Staten naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der Roomsch-Katbolieke Militairen- vereeniging onder de zinspreuk //Vreest God, eert den Koning", gevestigd te Ter Neuzen, om eene subsidie van 150 voor het jaar 1917. Gedep. Staten wgzen er op, dat ook over 1916 eene Bubsidie is vefleend van 150 en dat bij in 1916 big kens het algOmeen verslag zich vele leden bereid verklaarden ook later een subsidie te verleenen, mits bet vast stond, dat de inrichting van blij- venden aard zou zijn. Dat blijvend karak- ter der genoemde vereeniging wordt ver zekerd in het thans ingezonden adres en in een ambtsbericht van Burg, en Weth. van Ter Neuzen. Waar de Staten het steeds vroeger wensche- lgk achtten de vereeniging in haar streven te steuneu en pok aan andere instellingen van dergelgken aard, als de beide tehuizen te Vlissingen en het tehuis te Middelburg, subsidies worden toegekend, meenen Gedep. Staten tot inwilliging van het verzoek te moeten adviseeren, maar geen toezegging te doen voor volgende jaren, daar de werk- zaamheden der vereeniging gedurende den mobilisatietijd veelvuldig kunnen zijn, doch daarmede nog niet gezegd is, dat de ver eeniging na eventueel ingetredeU demobili- satie op denzelfden voet zal blijven optreden. Ofschoon de opmetingen en het in tee kening brengen der lijnen, de gereedmaking der stukken voor aanvraag onteigenings- wet en verdere voorloopige werkzaamheden weldra zullen zijn vottooid, maken de tijdsomstandigheden het niet mogelijk over te gaan tot aanleg en exploitatie van de nieuwe tramlijn van de Belgische grens bij Retraachement uit de richting Knocke naar Breskens met zijljjnen van Retranchement naar Sluis en van Cadzand-dorp naar Cadzand-haven, en daarom heeft de directie van de stoomtramwegmaatscfaappij Bres kens— -Maldeghem verzocht den termijn, waarbinnen ee* ea ander moet gereed zijn audermaal te veranderen en te brengen op 1 Juli 1920. Gedep. Staten stellen voor te lezen" twee jaar na de dagfceekening van de ter zake van aanleg van dezen spoorweg tusschen het rjjk en de stoomtrammaatschappg Bres kensMaldeghem te sluiten overeenkomst, doch uifcerlijk tot 1 Juli 1920." Overeenkomstig het desbetreffende ver zoek stellen Gedep. Staten voor het jaar- lgksch //subsidie aan de Vereeniging ter verbetering van het geitenras in Zeeland" voor de jaren 19'17 en 1918 in plaats van op 800 te bepaleD op 900. Zij wgzen daarbij op het groote nut van het door deze vereeniging geSxploiteerde fokst..tion te Serooskerke en op de hoogere uitgaven die dit station vordert. Nog stellen Gedep. Staten voor een be sluit te nemen, waarbg de grenzen worden bepaald der werken tot zeewering en oever- verdediging tusschen den calamiteuzeu Ja- eobapolder en den Heer-Janszpolder. Prijzen voederbieten, mangelwortelen, koolrapen, knollen en paardepeen voor het oogstjaar 1918. Bg de bescbikking van 22 October j.l. zij a de maximum prijzen voor boven ver- melde veevoedergewassen van het oogstjaar 1917 gesteld op 22 voor voederbieten en mangelwortelen 10 voor koolrapen, knolrapen en knollen, en f 24 voor paar depeen, alles per 1000 K.G., waarbij is rekening gehouden met de hooge kosten aan den verbouw dezer gewassen verbon- den. Aangezien bet niet gewenscht is, dat bedoelde gewassen voor den handel worden geteeld op het beste land en onder aanwen- ding van veel kunstmest en arbeid, brengt de Minister van Landbouw, Nijverheid eu handel ter keDnis van belangstellenden, dat voor het oogstjaar 1918 de prijzen voor bedoelen produeten belangrijk lager zullen worden gesteld. Het is te verwachten, dat hierdoor den verbouw voor den handel zal verminderen, doch dit kan voor de veehou- ders geen bezwaar zgn, daar vrgwel ieder voor de behoeften van eigea vee voeder gewassen kan verbouwen met name op ge- scheurd grasland. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtb. te Middelburg. Zitting van 6 November 1917. Yeroordeeld wegens poging tot uitvoer, vervoer of nederlage. k. M. G., oud 23 j.; huisvr. van F. C. te Overslag, f 10 boete of 10 dagen hecht. L. B., oud 35 j., vrouw van A. J. D. te Aarden- burg, vrijgesjiroken. A. B. v. P., oud 40 j., huisvr. van M. II. te Zuiddorpe, 7 boete of 7 dagen hepht. S. d. N., oud 39 j., vrouw van C. B. en P. C., oud 74 j., koopman, beiden te Eede, ieder 5 boete of 5 dagen hecht. E. P. V., oud 30 j., huisvr. van E. M. te Sas van Gent, f 5 boete of 5 dagen hecht. L. v. L., oud 49 j., te Aardenburg, 10 boete of 10 dagen hecht. L. W., oud 27 j., te Sas van Gent, 5 boete of 5 dagen hecht. A. J. d. K., oud 34 j., te Sluis, 50 boete ofEO dagen hecht. K. F. v. P., oud 51 j., te Breskens, 2X1 week gevang. J. d. L., oud 24 j., te Sluis, 14 dagen gevang. J. M., oud 22 j., te Sas van Gent, 5 boete of 5 dagen hecht. P. H. J., oud 16 j., te Ter Neuzen, .15 boete of 1 maand tuchtschool. H. A., oud 22 j., te Wachtebeke, 15 boete of 15 dagen hecht. E. N., oud 21 j,, te Zuiddorpe, 1 w. gevang. F. D. B. P., oud 26 j., te Zuiddorpe, vrijgesproken. J. M., oud 29 j., te Clinge, 5 boete of 5 dagen hecht. E. D. L., oud 40 j. en M. G., oud 33 j., beiden te Westdorpe, ieder 14 dagen gevang. E. S., oud 31 j. en A. C. v. H., oud 28 j., beiden te IJzendijke, ieder 14 dagen gevang. E. v. d. V., oud 29 j., huisvr. van H. V. te Philip pine, 25 boete of 25 dagen hecht. R. d. B., oud 29 j., te Hulst, gedetineerd, 2 m. gevang. Yaren iu verboden gebied. De kantonrechter te Middelburg heeft I. d. K., P. v. T. en J. J. d. K., alien visschers te Breskens, wegensovertredingvan eene militaire verordening, in casu het varen i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2