Landhouwiienctiten. GEiESGQE BERICHTEK. Handelsberich ten. BURGERLIiXE 8TAHEL Benoemd. T arkensvleesch-Bistributi®. Penlvruchtea. Verbouw van kool, pronkboonen, enz. Onroorzichtlgheid. Een winkeljuffrouw te Vlissingen die in de kamer van haar patroon een pistool vond,riehtte dit spelenderwgze op de dienstbode. In de meening verkee,rend dat dit wapen ongeladen was, trok zg,,,het af, waardoor de dienstbode ernstige brandwon- den in het gelaat bekwarh en geneeskun- dige bulp behoefde. Afdjding van gastoevo«r en beireiging! Aardappelen' achtergehouden Balken naar Noorwegen! OuYOorzichtigkeid. Een eigena&rdig zaakje De gemeenteraad van Dongeh heeft, naar de N. R. Ct." meldt besloten, het koper- drawd van bet elektrisch net te verkoopen' voor 12 de K.G. aan de kabelfabriek te Amsterdam, die op zich neemt binnen BE DUITSCHE REEDERS TEGEN HeT VRIJGEVEN VAN BELGIE. Verkeeran de Duitsche reeders anderden invloed van de Laatste militaire successen? vraagt het Hbl. De Seeber u f sgenos sens ch aft"de gezamen- lijke ver tegenwo-ordigers van alle groote en middelgroote Duitsche reederijen, nam, on- der voorzitterschap van Rich. C. Krogmann, op 24 October in Hamburg eenstemmig en order applaus de volgende mo tie aan: Het in de Seeberufsgenossenschaft be- lichaamde geheel der Duitsche reeders spreekt de Rijksregeering, den Bondsraad en den Rijksdag haar oprechten dank uit vo.or de grootopgezetle en verziende schep- ping van de wet op het herstel van de Duitsche bandelsvloot. Door het in working tredea Van deze wet, die de economische toekomst van het geheele Duitsche volk tdient, worden de reeders, zij het ook ten koste van aanzienlijke door hem zelf te ibrengen offers in de toekomst in staat ge- steld de ootncurrentie met andere haties we- der te her vat ten. na een vrede, die door Duitsche macht en kracht de vrijheid van de zee verzekert en den in- en uitvoer een vrije en onbelemmerde ontplooiing waar- borgt. Zij richten hun oogen daarbij in het bijzonder op den Rijn en op Zuid-Duitsch- land en ve.rklarcn met nadruk, dat een Bel gie, geheel door Duitschland prijs gegeven, de buil van Engeland zou worden, en vooral een neutraal Antwerpen een Engelsch Ant- werpen zou zijn. Het leger, de marine en hun geniale aan- voerders voor hun onvergelijkelijke, de wereld in verbazing brengende, resultaten ook hier ter plaatse den warmsten dank te -forengen, acht de Duitsche reeders een eereplicht.'" Wij weten niet welke beteekenis, welke invloed de meening van die reeders heeft, Maar daar een niet vrij Belgie, een Duitsch Belgie, voor Nederland een ramp en een groot gevaar zou zijn, meenen wij op deze verklaringen te moeten wijzen. DE LUCHTRAID OP ANTWERPEN. Omtrent den vliegeraanval op Antwerpen, worrit nog gemeld, dat de eerste aanval 21/2 nur duurde, en waarschijnlijk uitgevoerd werd dioloT 4 {machines. De meest geteisterde wijkcn zijn op den Dam: de Maasstraat, Eeckerensh*aat, en Vaartdijk-Zuid, waar enkele huizen vernield werden. Op de St. Paulusplaatsin de Crauwelen- jgang, Oude Manstraat, Lange Schipperska- petslraat (waar bijna alle huizen verwoest {werden), St. Pietersvliet, in deze wijk vielen ook de meeste siaclitoffers. In de 6e wijk: in de Schupstraat, Ploeg- straat, Pelikaanslraat, Hovenierstraat. Op het Zuid: de Brederodestraat, Jozef- Liesstraat, Momtignystraat, Zuidea-lei, Cuylit- straat, Belesstraat, De Josef Liesstraat, in Meze wijk is het meest getroffen, aldaar zijn lientallen huizen geheel verwoest. In den Dierentuin is het Aquarium getrof fen, I it alles blijikt, dat liet doel der aviateurs was de Zuid-Statie de Middenstatie en de groote Entrepotstatie „Dam". De richting van het S ch i p per sk war tier naar de omgeving van de Zuidstatie bleek voor den aanval het meest gewichtige punt, daar dit punt ligt aan teinde van den grooten Boulevard, de Zuiderlei en in de nabijheid der Zuidelijke havens. Bet is door een uitgebreid net met die havens verbonden en bezit een zeer groot emplacement. Er loopen vandaar lijnen naar het Miadenstation, naar Boom, Mechelen en Oude God, in aansluiting met Lies, Brussel en. Gent. Een -10-tal bommen werden geworpen in verschillende wijken der stad. De aange- richte materieele schade is ertorm45 per- sonen zijn gedood, .ongeveer 126 gewond. Deze bijzonderheden zijn ontleend aan het „Nbl. v. Antw.'Evenals bij vroegere lucht- aanvallen op de Scheldestad, blijkt de schade zoowel als het aantal slachtoffers, zeer aan- xienlijk te zijn. De luchtraids der geallieerden op Duitsche sleden eischen, zoo men op de van Duitsche zijde verstrskte mededeelingen mag aJgaan, meeslal een geringer aantal slachtoffers, ter- fwiji de aangerichte schade over het algemeen niet zeer belangrijk is. De aandacht dient er op gevestigd te wor den. dat militair-belangrijke punten, zooals arsenalen, zich te Antwerpen voor een groot peel in het centrum der stad, o.a. bij het Cen- traalstation, bevinden, in tegenstelling met Duitsche steden, waar, voor zo,over de plaat- seiijke omstandigheden zulks toeiaten, "de mi- litaire werken en fabrieken Imiten de stads- eentra worden gevonden. Verder moet het groot aantal slacht offers verklaard worden door het feit, dattal vhn personen gedood werden door het af- weergeschut. In verband met de situatie van de voornaamste objecten der vliegers, levert ook de opstelling der afweerkanonnen voor de stad en hare bevolking veel grooter gevaar op dan in de Duitsche steden, daar eonsideratie met deze bevoliiing in Belgie, in grooter mate ondergeschikt is aan de be- sdierming der militaire doelpuntea dan in Duitschland. BE DUIKBOOTACTfE GEDURENDE DEN WINTER. Het Journal of Commerce van 18 October komi op tegen de in Engeland sterk ver- hreide opvatting, dat de zomer met zijn lange dagen en heldere nachten het gun- sfigste jaargetijde zou zijn voor de actie der I .Duitsche duikbooten en dat dus de winter- imaanden een belangrijke vermindeidng der schecpsverliezen zullen brengen. Het blad is er zeker van, dat deze hoop ongegrond zal blijken. Wei vergemakkelijken het goede Ziclit en de kalme zee de operaties van den vjja ndmaar daar staat tegenover, dat deze .I'Actoren ook de duikbootbestrijding ten goe- komen. De winter met zijn kcrtie, nevelige dagen en de lange, donkere nachten, zal de Jachl op de duikbooten zeer bemoeilijken; de patrouillevaartuigen, die des zomei'S met groote snelheid h mi bewakingsgebied kun- men do.orkruisen, moeten des winters veel iangzamer varen en hebben veel minder kans om den geva-eesden vijand te ontdekken, en de vliegtuigen, die bij goed weer uitste- kende dienslen bewijzen bij het opsporen wan duikbooten en het bewaken der kust- wateren, zijn hiertoe des winters, als het stormt of zwaar mist, uit den aard der zaak Ifaij lange na niet zoo goed in staat. De duik- Sjooten daarentegen, waarvan sleclits de pe- ciscoop zichtbaar is, worden door de duis- ternis, de mist of de onstuimige zee aan het oog hunner achtervolgers onttrokken. Bovendien heeft de winLertijd nog andere voordeelen voor de duikbooten. Bij slecht weer boeten zwaar beladen handelsschepen wel een tot vijf knoopen van hun toch reeds armzalige snelheid in, zoodat zij den duik booten een veel betere trefkans bieden. Be- gunstigd door de duisternis, kan de duik- boot zijn prooi onopgemerkt veel dichter naderen dan bij helder weer, en bemerkt men ten slotte op het bedreigde liandels- schip toch de periscoop, dan is de verde- diging veel moeiiijker dan bij. kalme zee. Men moet al een bijzonder ervaren kanon- nier zijn om het kanon op bet slingeren.de, stampende schip juist te richten, vooral als het doe'hvit slechts een kleine periscoop is, die men bij helder zicht nauwelijks opmerkt, maar die bij heiig weer of hooggaande zee bijna niet met het oog is te volgen. Een an der vo ordeel van de lange, d onkere nachten is, dat ide duikbooten pndcr hescher- ming van de duisternis aan de oppervdakte komen en snel naar een ander operatiege- bied kunnen stoomen. Des zomers, als de nachten kort en helder zijn, gebiedt de voor- zich ligheid hen, spoedig weer onder te duiken, zoodal zij dan aan een veel beperkter ppe- ratiegebied zijn gebonden. „Alles lezamen genome^ kan men zich dus nog niet zoo heel zeker gevoelen van de „absolute mislukking" van de duikboot- campagne", eindigt het blad. ,,Met het oog op de bovenstaande argumenten moet men veeleer de verdere werkzaamheid der duik booten meL voortdurende ongerustheid af- wachten. Daar wij in gebreke zijn gebleven, de slagen van dit verschrikkelijke wapen te pareeren, is het krankzinnig, een geest van misplaatst optimisme aan te kweeken. Men moet liever een voorbeeld nemen aan de energie en de genialiteit onzer tegenstanders. en trachten, om "door beperking van Tiet voedselverbruik en verdubbelde energie in het bouwen van schepen de verwezenlijking hunner plannen te verhinderen!" TEE N1UZEN, 5 Nov. 1917. Het weerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden Inidt at® volgt Hoogste barometerstand 771.5 Wisby. Laagste barometerstand 759.1 flaparanda. Verwachting tot den a*ond van 6 Nov. Zwakke tot matige winden uit Zuideljjke tot westeljjke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. De beer W. Borm, onderwijzer aan de R.-K. school te Ter Nenzen, is in geijjke betrekking benoemd aan de R.-K. Jongecs- school, binnenkort te openen te Groenen- dijk, gemeeute Hontenisse. f Tot onderwpzer aan de openbare lagere school te Watergang (N.-H.) is be noemd de heer H. A. Appei te Koudekerke, (vroeger alhier). Van bevoegde zijde deelt men aan den Haagfchen corresp. van de Tel. mede, dat bet tijdstip, waarop de distributie van varkensvleesch ral worden beeindigd, nog niet vaststaat, maar het kan niet ver meer verwgderd wezen. Het oogenblik komt nader, waarop het goedkoope varkensvleesch niet ineer verkrijgbaar zal zgn. De vraag, of er dan geljjk hier en daar verluidde, achapenvloesch zal worden ge- distribuserd, verklaarde men, dat hierom- trent nog niets is bspaald. Het denkbeold is onlanga wel overwogen, maar verder 1® men nog niet gekomen. In verband met de op 6 November a. s. aanvangende rantsoeneering van peulvruch- teu kan het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening nog het vol gende melden Voor de gemeenten zullen beschikbaar worden gesteid groene erwten en bruine boonen, die gedistribueerd worden. De maximumprijs voor de gecneentebasturen bedraagt f 37 per 100 K.G. De maximum- kleinhandelprijs wordt 22 cent per K.G. en 11 cent per ys K.G. fiierop wordt dus door het Rijk en gemeenten toegelegd. Het lantsoen bedraagt 1 K.G. per T weken per boofd. Intusscken kan de verbruiker op de bona voor groene erwten of bruine boonen, indien hij dat liever wil, andere soorten peul- vruchten die mede voor de gemeentebesturen worden verkrijgbaar gesteid, t.w. capucjjners, grauwe erwten en daai'mee ^elgk te stsllen soorten, kievitsboonen en witte boonen en daarmede gelijk te stellen soorten, en wellicht ook paarden- en duivenboonen. Voor deze soorten moet echter door den verbruiker de voile prijs worden betaald. De Minister van Landbouw, Ngverheid en Handel heeft echter ook voor deze soorten een maximum- prijs bepaald, n.l. capucjjners, grauwe erwten en daarmee gelijk te stellen soorten 54 cent per K.G. en 27 cent per i/2 K.G. witte booneD, kievitsboonen en daarmede gelijk te stellen soorten 45 cent per K.G. en 23 cent per l/2 K.G.duivenboonen, paardenboonen en daarmede gelijk te stellen soorten, 35 cent per K.G. en 17cent per lj-2, K.G. In verkouding daarmede sijn ook voor groot- en tusschenhandel maximum- prijzen vastgesteld. Aardappelen-dis tribute. De Minister van Landbouw, Nijverheiden Handel, gezien zijn bekendmaking van 13 October, betreffende de aardappelen-distri- bulie, brengt ter algemeene kennis, dat voor de daarin bedoelde reserve nader worden aangewezen roode stars van zandgrond, Ei- genheimers (Borgers) van kleigrond, Indu stries van zand- en kleigrond en daarmede gelijk te st.:llen soorten, alsmede partijen <iaarloe aan Le wijzen door de Aardappelver- qeniging. HOEK. Een tweejarig jongentje alhier dat voor enkele dagen in een pot kokend water was gevallen is thans aan de bekomen braud- wonden onder hevige pijnen bezweken. Vrij dag sloeg alhiqr een span paardsn voor een bietenwagen op hoi daar zij van het miiitaire-schilderhuis, dat aa» het Mauritsfort aan den weg staet, schrokken en kwamen met den wagen tegen paal van de prikkeidraadversperring terecht. Door den schok vloog de voerman van den wagen en viel tusschen, de yaarden. Gelukkig bleven de dieren onmiddellgk staan, want waren rg gaan slaan, dan hadden zg den man, voor hij onder de beesten vandaan was, gewis doodgeslagen. Thans liep alles vrij wel af, aileen was de wagen grootendeels ver nield. STOPPELDIJK. Een paar personen die met hunne brood- kaart niet toe kunnen komen, weten zich zeer practisch te helpen. Ze koken bruine boonen zeer gaar en bakken er dan, gemengd met wat fijn ge- maakte aardappelen, pannenkoek van, dien ze ook mede naar het veld nemen in plaats van boterhammen. Vofgens hun zeggen is de koek heel smakeljjk, vooral als er een schjjfje spek in is, voedzaam is hij zeer zeker. KQEWACHT. Zaterdag werd in het Wapen van Zeeland te Hulst, ten verzoeke van eenige Belgische grondeigenaars en ten overstaan van de notarissen Dumoleya te Hontenisse en Van Winckel te Stekene verkocht. esn groote partij bouw- en weiland, gelegen binnen deze gemeente. Koop 1, ruim 22 gemeten bouw- en' weiland met eenig eikenbosch werd gekocht door de familie Van de Yjjver voor f 16200. Koop 2, 1 gemet en 243 roeden bouw- land in de Klapstraat, werd gekocht door Fr. Gjjeel voor 1180. Koop 3, 6 gemeten en 188 roeden bouw- land in de Koestraat, werd gekocht door den heer H. Kips voor 7300. Van koop 4, zijnde 4 gemet 173 roeden bouwland, werd kooper de heer Aug. de Waele voor 3550, terwijl zijn broer, de heer AJph. de Waele kooper werd van koop 5, zjjnde 4 gemeten en 40 roeden bouwland, voor 550.0. De laatste koop, 2 gemeten en 141 roeden was voor Job. v. Damme voor 1000. Alle koopers wonen in deze gemeente. Aardappelen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, heeft bepaald, dat het vervoederen aan liet vee en het bereiden tot veevoeder of het vermengen met veevoeder voor de consumptie geschikte aardappelen, met uil- zordering van z.g. „kriel", is verboden. De Zeeuwsche Laadhouw-maalschappi]. Door eene commissie uit de Maatschap- pij tot bevordering van Landbouw en Vee- teelt in Zeeland zijn reorganisatieplannen ontworpen, welke aan. de goedkeuring der afdeeling zullen worden onderworpen. Vol- gens de ontwerpstatuten zal eene vereeniging worden opgericht, die den liaam di'aagt van .Algemeene Zeeuwsch Land- en Tuinbouw- bond, bij verkorting Z. L. T. B. Het doel zal zijn de belangen te be- vorderen van landbouw, veeteelt en tuin- bouw in Zeeland en van hen, die deze be- ,drijven uitoefenen. Het doel zal men trachten te bereiken door gemeenschappelijken inkoop van be- driji'sbenoodigdheden van goede kwaliteit tegen billijke prijzen en voordeeligen afzet van producten te bevorderen, van een oor- deelkundige uitoefening van het hedrijf en het behartigen van de algemeene economi sche belangen der leden. De gewone leden van den Bond zullen zijn personen, die lid zijn van een. land- bf tuinbouwvereeniging welke voor haar leden aansluiting bij den Bond lieefL gevraagd. .Algemeene leden zijn zij, die niet tot zulk eene vereeniging be- hcoren. Telea van aardappelen. Ver leden jaar zijn er in Duitschland proeven genomen met het telen van aard appelen zonder er poters voor te gebruiken. Te Berlijn worden daarvan nu demonsIraties gegeven en is een kleine ten toons telling geor- ganiseerd. Van gezaaide aardappelen werden 20 tot 60 aardappelen van middelbare groot- te verkregen, wat de meening, dat men van zaad het eerste jaar geen grooter knolletjes dan knikkers kan telen, zou logenstraffen. Het interessantste is evenwel, dat de heer Brodersen, directeur der stadstuinen te Ber lijn, op het loof van aardappelen tomaten enlte, zoodat dezdlTde planten in den grond aardappelen en boven den grond tomaten voortbrachten en beide overvloedig. Ook liet stekken van aardappelen en het pofen van stukjes schil diet een oog viel niet tegen. Van een enkele stek werden b.v. 3680 gram vruchten geoogst. Het bljjkt, dat sommige verbouwers, on- danks de tgdig gedane waarschuwingen van den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, dat de verbouw van z.g. handelsgewassen mindsr voordeelig zou worden gemaakt dan die van de eigenlgko voediugsgewassen, de cultuur van deze ge- wassen op de meest speculatieve wijzs heb ben gedreven, met jname van koolj en pronkboonen. Voor landhuur werden onzinnige prijzen betaald, terwijl zeer hooge kosten aan mest en arbeidslopn werden besteed. Dat thans deze personen door de maatregelen der regeering scbade iijden ligt vopr de hand, te meer, omdat de opbrengst ten gevolge van ondeskundigen verbouw dikwgls'niet groot was. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel herhaalt hierbij ten aanzien van den verbouwer van deze gewassen zijn waarschuwiag .voor het oogstjaar 1918. Het kan niet worden geduld, dat voor den verbouw van de hier bedoslde gewassen het beste land wordt gebruikt en dat daar- op groote hoeveelheden kunstmest worden aangewend. RECHTSZAKEN. Axrcmdissements-Rechtb. te Middelburg. Vrijdag werd de navolgende zaak behan- deld L. D., oud 19 jaar, leurder te Nieuw- Namoo, gedetineerd te Middelburg, werd ten laste geiegd dat hjj op 21 September 1917 gepoogd heeft een partij zeep en chocolade naar Belgie uit te voeren. Eisch 3 maanden gevangenisstraf met af- trek der preventieve hechtenis. -- Ook werd mog behandeld de zaak tegen F. M. H., oud 50 jaar, woaende te Eede, gedetineerd te Middelburg. Haar werd ten laste geiegd dat zjj op 14 Oct. jl. te Hoatenissa, is Uruggekeerd, niet- tegenstaande haar het rerbiijf in het be- zette deel van Zeeland was ontzegd. De cfficier van Justitie eisehte 14 dagen gavaDgenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en invrjjheidsstelling. De rechtbank wees dadelgk vonnis eon- form het requisitoir. Rechtsingang met gevangenhouding en verwgzing naar de terechtsitting is ver- leend tegen B. J. P., oud 23 jear, P. J. P., oud 18 jaar, veldarbeiders te Schoondgke, J. Kr., oud 23 jaar, arbeider te Biervliet, J. H. v. D., oud 23 jaar, machinist te Rotterdam en H. W. v. H., oud 38 jaar, stoker te Rotterdam, alien beklaagd van poging tot uitvoeralien zijn gedetineerd. TmT Gebleken is dat het pistool geladen is geweest met een losse patroon. Door de politie wordt een nader onder- zoek ingesteld. In de Regentesselaan te 's Gravenhahe, is een gasopnemer, die wegens te veel ver- bruik het gas wilde afsluiten, door den be- woner te ljjf gegaan met eea geopend knipmes. Voorioopig moest de controleur het ter- rein ruimen, maar deze overwinning van den bewoner was slechts van korten duur. Even later verscheen de gasopnemer met een paar politie-agenten en een dubbele straf zal nu niet uitblgven. (Dgbi.) Stokende burgemeester. De burgemefester van een stad in bet Noorden des lands ontving het volgend rijmpje Edelachtbre Burgervader, Toe, verklaar mij dit eens nader Dat, terwijl de heele stad Zit te kleumen koud en nat, Ieder op kantoor of school t Snakt naar turf of hout of kool, Elk zijn anthraciet bewaart Op 't bevel van heoger„spaart". Burgemeester op 't stadhuis, Ieder ambtenaar incluis, Lekker in de warmte leeft En de brui aan 't sparen geeft A'ader, is dat in den haak Vader, is dat 's vaders taak Of deze burgemeester ook met een rijmpje autwoorden zal (Hbl.) De beurtschipper J. A. van der W., uit Zuidlaod, is, naar de R. Cfc." meldt, aangehouden, terwijl hij aan den Open Rjjks tuin te Rotterdam bezig was uit zijn mo- torschip ,/Wilempje"'ongeveer 65 bektoliters aardappelen, Eigenheimers te iossen in hit pakhuis van den aardappelkoopman A. M., aan den Toerjjstuin. Volgens mededeeliug van den beurtschip per zgn deze Eigsmkeimers achtergehouden van een partg van 54.000 kilogram, door hem voor r ikening der gemeente Rotter dam uit Zuidland aangevoeri en gelost in een schip, liggende aan het terrein van Thomson's havenbedrijf aan de Maasbaven. Een en ander zou, aldus deelde hij verder mede, geschied zijn met medeweten van een baas, die met de ontvangst der aardappelen was belast, en aan wien 100 van de op brengst der achtergehouden aardappelen zou moeten worden afgestaan. Deze aardap pelen werden voor 4.20 per hektoliter aan den aardappelkoopman A. M. verkocht. Op de 65 hektoliters is beslag geiegd. In de Purrner (N.-H,) meer bepaaldelgk in De Nes aldaar, worden millioenen tur- ven gemaakt. De Nes ligt onder Ilpendam, doch de turf mag niet in dat dorp ver kocht worden ze gaat naar Drente, Maar wel krggt men in Ilpendam turf uit de venen in het Noorden Vrgdagochtend vonden twee jongens aan het strand te Castricum, een bus. Zij namen het voorwerp mede naar huis, en wilden met een brandend voorwerp haar doen ontspriugen. Dit gelukte maar al te wel, en de gevolgen waren vreeielijk. Beiden werden zeer ernstig aaD handen en hoofd verwond, en bij afzending van dit bericht was een der slachtoffers stervende. een half jaar na het sluiten van den vreds nieuw draad te leveren tegen den dan geldenden prgs, achter niet hooger dan 5 per K.C. De winst, welke de gemeente hierdoor maakt, beloopt meer dan f 130,000. Lijkscheiinis. Op de begi-aafplaats bij Boedapest, waar grootyorstin Alexandra Paulowna, eersbe ge- malin van aartshertog Josef Polatin van Hongarije, begraven ligt, is de graftombe opengebroken. Het lijk, dat in een driedub- bele bronzen kist lag, is van zijn sieraden benoofd. Eveneens werden de zich in de ka- pel bevindende kostbare voorwerpen wcg- genomen. De politic is de daders op liet spoor. Ilet Russische hof, dat voor de bewaking en voor de godsdienstige veri'ichtingen door een Russischen priester, zorg droeg, had het bewakingspersoneel bij het uitbreken van den oorlog daaraan onttrokken, waardoor bet ten uitvoer brengen van de misdaad be- gunstigd werd. Rotterduni, 5 Nov. 1917. GRAANMARKT. Noteering Karwgzaad 57,Bruin- mosterdzaad 75.tot 76,Geel- mosterdzaad 45,tot 50,--. VOEDERARTIKELEN. De handel in voederartikelen was zeer stil. Lgnzaadafval dito'gemaleu (Jtcaodoppenmeel 40,Grondnofcen- doppenmeel 40,— Voermeel tot f naar kwaliteit Voerharing Borstelmelasse /45,Gedroogde Borstel f 45, tot 46,Turfmelasse Turfborstei 37,50 tst 38, VEEMARKT. Door den ruimen aanvoer van vetle koeian en ossen, in tweede en derde kwali teit, wag de handel matig. Besta vette kalveren werden een enkele maal nog 1 a 2 cent boven noteering verkocht. Door korte aanvoer was de haDdel in vette kal veren wiliiger en de prijzen vast. De handel in varkens was in alle kwa- liteiten willig enkele prima zware werden voor buitengewone hooge prijzen verkocht. Tweede en derde soorten stationnair. Sckapsn en lammeren waren ruim aan- gevoerd en de handel in beide soorten redelijk tot stationnaire prijzen. Aangevoerd warden 6619 vette runderen, 64 vette kalveren, 1585 schapea of lam meren, 1079 varkens. Prijzen vette koeien le kwal. 122 tot 127 et. 2e kwal. 120 tot 116 ct.3e kwal. 100 tot 88 ct.ossen le kwal. 122 tot 125 ct.2e kwal. 118 tot 110 et3e kwal. 95 tot 85 ct.stieren le kwal. tot ct.2e kwal. tot et. 3e kwal. niet genoteerdkalveren le kwal. 140 tot 150 ct. 2e kwal. 135 tot 115 ct.3e kwal. 100 tot 90 ct.schapen le kwai. 80 tot 88 et. 2e kwal. 78 tot 70 ct 3e kwaliteit 66 tot ct. lammeren 80 tot 84 ct. varkens le kwal. 130 tot 140 ct.2e kwal. 125 tot 115 ct. 3e kwal. 110 tot 100 ct.; lichte soort 80 tot 80 ct., alles per kilo. Vlasbeurs. Aanggvoerd Blauw steen vuil, 1990 steen scboon 7,tot 7,50; vuil onverkoebtachoon tot f Groningsch schoon 6600 steen 7,tot 8,50 Wit schoon 400 steen onverkocht UollaDdsch geel schoon 3780 steen 7,— tot 7,50. E1EREN. Zeeuwsche/14,tot/16 Overmaascha 14,tot 16,50. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 3 Nov. Albertus Arie Dees, oud 23 j., jm. en Florentine Maria Hamelink, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Nov. Jan Riemens, ond 27 j., jm. en Elisabeth Christina 't Giide, oud 27 j., jd.> Geboorten. 29 Oct. Honore Marie, z. van Phile mon van Gremberghen en- van Delphine Bracke. P eter, z. van Reinier Hnfman en van Catharina Pieternella Bakker. 4 Nov. Maria Apolonia, d. van Jozias Johannes Dieleman en van Levina van IJk. 2 Nov. Pieternella Sophia, d. van Petrus Maximi- lianus Cornells en van Ludovica Maria Martens. 3 Nov. Marin us, z. van Jacob van der Est en van, Jaeomina Elisabeth Michielsen. Overlijden. 28 Oct. Corneli* van Langevelde, oud 79 j., z. van Pieter en van Janneke Simus. 30 Oct. Jacobus Oppeneer, oud 50 j., echtg. van Dina Pieter nella de Putter. C LI N G E. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Oct. Franciscus Josephus Staes (van Kieldrecht), oud 22 j., jm. en Eulalia Maria Dansaert, oud 25 j., jd. Geboorten. '19 Oct. Emiel en Ferdinand, zonen van Karel van Vlisrberghe en van Leonie de Wilde'i Jozina Thercila, d. van Cornelis Pieter van der IJooft en van Martha Thercila Wijngaert. 21 Oct. Elisa Maria, d. van Josephus Colleman en Joanna Maria dd Maayer. 25 Oct. Maria Clementina, d. van Petrus Franciscus Pieters en van Maria Delphina Vermont. 28 Oct. Rumondus, z van Camiel Anto- nius D'haen em van Melania Wullaert. 29 Oct. Anna, d. van Petrus Josephus de Moor en van Julia Jose- phina Stevens. Overlijden. 16 Oct. Charles Louis de Schrijver, oud 87 j., echtg. van Isabella Kindt. 29 Oct. Albert Fran go is Hooft, oud 7 w., z. van Petrus Dominicus en van Maria Seghers (alien van de Clinge B.). GRAAUW. Iluwelijks-aangiften. 25 Oct. Charles Louis de Block, oud 43 j., weduwn. en Maria Rosalia Hoof- man, oud 49 j.. weduwe. Geboorten. 5 Oct. Maria Rosalia, d. van J. de Smit en van M. P. Picavet. 8 Oct. Martha, d. van L. F. Daalman en van A M. de Bilde. Eduardus Omerd, z. van J. Kouwijzer en van A.M. P. Burm. 11 Oct. Cyrillus Leonardus, z. van P. F. Roelands en van E. P. Segers. 12 Oct. Johannes, z. van E. F. Tieleman en van R. Verschuren. 20 Oct. Alma, d. van C. J. de Bilde en van M. Mangnus. 21 Oct. August Josephus, z. van P. A. Schilleman en van U. M. Steijaert. Overlijden. 20 Oct. Coleta Kindt, oud 88 jwed. van A. Bracke. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Oct. Henricus de Backer, oud 42 j., gescheiden van echt en Camile Philomena Willems, oud 45 j., weduwe. 30 Nov. Theodorus Ffanciescus Warrens, oud 29 j., jm. en Bertha Celina de Caluwe, oud 25 j., jd. Geboorten. 25 Oct. Albert Adolph, z. van Camiel- lus van de Wiele en van Mathilde Maria de Greve. Overlijden. 19 Oct. Victor Augustus de Roo, oud 31 j., echtg. van Anna van lvessel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 2