u GEMEKSDE BEBICHTEN. BUB6EBUJKE STAND. Art. 1. Bel a sting op de hionden. 968,75. Door mcerdere leden der tweede afdeeling w-ordt de wenschelijklieid geuit tot verhoo- ging van de belasting op het houden vpn honden te besluiten. De voorzitter zal naar aanleiding van dezen wensch in principe doen uilmaken, of de be lasting op de honden zal worden verhoogd. De beer Van Hasselt wil liieroimtnent nader een voorstel formuleeren en stelt toot, de belasting 50 pet. ho-oger te stellen; die van J -1 komen dan op 6 en die van 8 op 12 's jaars. De beer D. Scheele vraagt, of de belasting voor band- en trekhonden dan gelijk blijft. De beer Van Hasselt antwoordt bevesti- gend. hij bedoelt alleen de luxehonden. De beer Visser merkt op, dat bet de be- doeling is, de inkomstbn te vermeerderen de vraag is echter] of de opbrengst wel hoo ger zal w'opden, De beer Van Hasselt wijst er op, dat de belasting op /968 is geraamd. Wanneer daarvan /Q00 wordt b-etaald voor de uit liefhehberij gehouden honden, zou de op brengst met /300 verhoogen, hij acht dat bedrag wel de moeite waard. Be voorzitter spreekt de veronderstelling uit, dat die verbooging ook aanleiding zoude kunnen zijn, dat vele dieren naar den water- kant verhuizen. De heer Van Hasselt merkt op, dat men, als dit het gevolg zou zijn, dan ook die hon den minder hebben zou. De beer De Ridder stelt voor, de belas ting op 5 en op 10 te stellen; als men de belasting ineens zoo hoog aanzet, vreest hij. dat de opbrengst in dalende richting zal gaan. De heer I). Scheele acht de uit liefheb- berij g-eho-uden honden een luxe-artjkel en er is dus veel voor te zeggen, om deze be lasting te verhoogen; verhoogt de opbrengst er dan ten slotte niet mede, dan zullen we tocli minder honden in de gemeente heb ben. De beer N-olson zou deze zaak nu maar in eens willen beslissien; we hebben nu2voor- stellen. De liepr Van Hasselt oppert bezwaartegen bet voorstel van den heer D© Ridder; hij heeft voorgesleld de belasting met 50 pet. te verhoogen, en nu wil de heer De Ridder die 50 pet. weer met 50 pet. verminderen, zoodat de verbooging dan niet beteekenend zou zijn. De heer De Ridder voorspelt, dat aanne- ming van het voorstel van den heer Van Hasselt een opbrengst der belasting zal bren- gen in dalende richting. Het voorstelvan den beer Van Hasselt wordt aangenomen mist 7 tegen, 5 stemmen; voor stemmen de heeren De Jager, R. Scheele, Eijke, D. Scheele, Nolson, Van Has selt en Van den Ouden; tegen stemmen de heeren Waalkes, Geeihoedt, De Bidder, De Feijler en Visser. .Art. 2. Vergunningsrecht wegens vterkoop van sterken drank in het klein. 1287,50. Hoofdstuk IV. Inkomsten van verschillen- den aard. Afdeeling I. Uitkeeringen en bijdragen. 38595,25.' Overeenkomstig het voorstel van burge- meester en wethouders, wordt als artikel 11 aan de begrooting toegevoegd „Bijdrage van he't rijk in de kosten voortvloeiende uitde Huurcommissiewet." j 300, Afdeeling II. Inkomsten van verschillen- den aard en loevallige baten. 1880,411/2. Art. 4. Opbrengst verkoop faeoalien. f 1500,—. Hoofdstuk V. Buitengewone inkomsten. Afdeeling I. Verkoop van onroerend goed en rentegevende bezittingen. Memorie. Afdeeling II. Verkoop van roerende goede- ren. Memorie. Afdeeling III. Geldleeningen. Nihil. Afdeeling IV. Andere buitengewone inkom sten. Nihil. Hoofdstuk VI. Inkomsten niet tot een der voorgaande beho-orende. 200,—. De posten waaromtrent niets naders is vermeld, zijn alle met algemeene stemrnep goedgekeurd. De begrooting wordt alsnu met algemeene stemmen vastgesteld in ontvangsten en uit- gaven op een eindcijfer van f 158.736,63, een post voor onvoorziene uitgaven van 2567,77. Onder de goedkeuring der gemeentebegroo- ting is tevens begrepen de vaststelling der navolgende begrootingen voor, 1918 a. van het burgerlijk armbestuur op een eindcijfer van 7462,981/2. De subsidie van de gemeente bedraagt 7300,— b. van de kamer van koophandel en fa- brieken te Ter Neuzen, op een eindcijfer van f 190,50. De bijdrage van de gemeente bedraagt 161,50. c. van het bestuur der gemeente-brand- weer, op een eindcijfer van 960,—. d. van de commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, kom, op een eindcijfer van 210,—. f e. van de commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen, Sluiskil, op een eindcijfer van /98,— De voorzitter stelt alsnu aan de orde, al is tijdens "de begrooting daaromtrent reeds beslist,. het nemen van een formeel besluit omtrent de verschillende adressen, onder de hierna volgende punten der agenda be grepen: 9. Verzoek van de gemeentewerkliedien, de politiebeamblen en het secrelarie- personeel om een duurleloeslag. (Zie voor den inhoud van dit adres onder „ihgekomen stukken" letter g. der notulen van 23 Augustus II.) De heer Visser blijft bij zijn meening, dat inwilliging van het verzoek voor de ambte- nuren, voor hen die minder dan f 1000 in- komen hebben, gewenscht zoude zijn. Hij stelt yoor, hen ieder 50 te geven. Dit voorstel wordt gesteund door den heer De Feijter. Baar dit voorstel onvoldoende gesteund wordt, kan het geen punt van beraadslaging uitmaken en wordt het verzoek met alge meene stemmen afgewezen. 10. Verzoek van den grafdelver P. A. de Rijk om een duurteloeslag. (Zie vopr den inhoud van dit adres onder „ingekomen stukken" letter a. der notulen van 23 Augustus 11.) Het verzoek wordt met algemeene stem- men afgewezen. 11. Verzoek van de vereeniging van leera- ren bij het middelbaar onderwijs om verbooging van de jaarwedden van hel personeel der H. B. S. (Zie voor den inhoud van dit adres onder „ingekomen stukken" letter g. der notulen van 27 SepLember 11.) Het verzoek wordt met algemeene stem- men afgewezen. /12. Verzoek van de hoofdan der scholen A, C en B, om himne jaarwetlden niet meer aflianikelijk te doen zijn van het getal onderwijzers van bijstand aan hunne scholen. (Zie voor den inhoud van dit adres onder „ingekomen stukken" letter f. der notulen van 27 September 11.) De heer Nolson zou inwilliging van dit verzoek erg billijk vinden; bovendleri, als het eens zoude voorkomen, dat een hoofdonder- wijzer door vermindering van het aantal onderwijzers, in jaarwedde zou moeten wor den veriaagd, dan zoude de raad, als er een verzoek werd gedaan, het verschil toch weer ])ijpassen. Hij gelooft, dat inwilliging van hel verzoek practisch wel aan te nemen is. De voorzitter stemt hiermede in; hij ge looft overigens, dat zich wel geen herhaling van hetgeen indertijd gebeurde, te vreezen is, en dat geen der toegekende jaarwedden zal moeten worden veriaagd. wMet algemeene stemmen wordt overeen komstig het voorstel van den heer Nolson besLoten het verzoek in te willigen. 13. Verzoek van de Afdeeling Ter N«uzen van het Ned. Onderwijzers Genonl- schap tot herziening der jaarwedden van hel onderwijzend personeel. (Zie voor den inhoud van dit adres onder „ingekomen stukken" letter f. der notulen van 27 September 11.) Het verzoek wordt met algemeene stem- men afgewezen. 14. Verzoek van de afdeeling Ter Neuzen en omstreken van den Bond van Ned. onderwijzers, om alsnog le willen be- vorderen, dat vljf leerkrachten van de Iagere scholen in oude rechten wor den hersteld. (Zie voor den inhoud van dit adres onder „ingekomen stukken" letter f. der notulen van 23 Augustus 11.) Het verzoek wordt met algemeene stem- men afgewezen. 15. Verzoek van de vereeniging van burge- meeslers en seerefarissen van Ooslelijk Zeeiiwsch-Vlaanderen, om eene bij drage uit de gemeenlekas. (Zie voor den inhoud van dit adres onder „ingekomen stukken" letter c. der notulen van 27 September 11.) Overeenkomstig het voorstel van burge- meester en wethouders wordt met algemeene stemmen besloten dit verzoek in te willigen. 18. Vaststelling premien voor de paarden- en vermarkt. Burgemeester en wethouders stellen voor, de premien enz.,'uit te loven ter gelegenheid van de jaarlijksche paarden- en veemarkt, die dit jaar zal gehouden worden op Woens- dag 17 November, vast te stellen evenals die van het vorig jaar. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 17. Vaststelling suppletoir kohkr bonden- belasling. Overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders, wordt het suppletoir kohier der hondenbelasting voor het jaar 1917, met algemeene stemmen vastgesteld op een bedrag van 55. 18. Voorstel tot het verleenen van v«r- gunning voor het bouwen van een privaatput in gemeenlegrond. Naar aanleiding van het in hunne handen om berichl en raad gestelde adres van de Christelijke werkliedenvereeniging te Ter Neuzen, die daarin verzoekt, baar vergun- ning te willen verleetien. om, ten behoeve van llet door haar aangekocht vergaderlo- kaal in de Ivandeelstraat, een privaatput te leggen in gemeentegrond, onder de Kandeel- straat, stellen burgemeester en wethouders voor, aan adressante de gevraagde vergun- riing tot wederopzeggens toe te staan, en alleen ten behoeve van het gebouw op het perceel kadastraal bekend als sectie L no. 237, aan de Kandeelstraat no. 5, o.m. onder voorwaarde, dat de privaatput en het daar- bij behoorend privaat moet worden gebouwd volgens nader door burgemeester en wethou ders goed te keuren bouwplan, en dat tot er kenning vgn hel eigendomsrecht der ge meente Ter Neuzen op den grond, waarin de privaatput zal worden gebouwd, door het bestuur der genoemde vereeniging jaar- lijks ten kantore van den gemeente-ontvan- ger een retributie zal worden betaald van 0,50. v De heer Eijke vraagt, of het maken van dien put onder de straat geen gevaar kan opleveren. De voorzitter antwoordl ontkennend, de opening van den put wordt binnen het ge bouw gemaakt. Het vAorstel van burgemeester en wet houders word t met algemeene stemmen aan- aangenomen. 19. Verzoek m het drukwerk der ge meente alleen aan georganisieerde pa- iroons op te dragen. De voorzitter herinnert, dat reeds bij de be- handeling der gemeentebegrooting uitspraak is gedaan, dat het niet op den weg der ge meente ligt, in deze dwingende macht op de patroons uit te oefenen. Met algemeene stemmen wordt besloten het verzoek af te wijzen. 20. Ontheffingen belaslingen. Overeenkomstig het voorstel van burgfe- meester en wethouders, wordt, inverband met ingekomen desbetreffende verzoeken, af- sclirijving verleend wegens: schoolgeld voor het M. U. L. O. over het 2e tijdvak aan J. van der Peijl 10 (een ver zoek om afschrijving over het le tijdvak wordi afgewezen, daar de betrokken leerling in dat tijdvak de school bezocht), en aan wed. V. Hoste 2; schoolgeld voor het openbaar lager on- derwijs over het 2e tijdvak 1917, aan A. van Gelderen 1,05, D. Dieleman /0,90, J. P. Vercouteren /0,60, A. de Zeeuw 0,621/2 en J. Risseeuw /0,60; hoofdelijken omsiag; J. F. van Strien J 46,271/2, wed. T. van Borssum Waalkes 37,76, H. B. Iluisman /35,08i/2, J. A. Toes- seint 4,781/2, A. van der Plas /3,12, C. Rietmidder 2,58, L. L. van Braeken 1,121/2- Afgewezen wordt een verzoek van D. Plad- det, daar de aanslag slechts over 3 maanden is ppgelegd. De voorzitter geeft te kennen, dat het vol gende punt der agenda, reclames tegen den hoofdelijken omsiag, als gebruikelijk. in be sloten vergadering zal worden hehandeld. Dit zal geschieden aan het eind der zitting, als wanneer ook nog een zaak zal ter sprake komen, waarover doer de Kamer van Koop handel en Fabrieken dezer dagen reeds in openbare vergadering is- beraadslaagd. Hij wenschl voerls nog enkele punten aan de ageiida toe te voegen, als volgt: 21. Beslraling van de Markt. Bestraling van de Markt. De voorzitter doet in verband met de be straling van de Markt, mededeeling van het volgende schrijven van den gemeente-bouw- meester en wethouders: De ondergeteekende geeft uw college in overweging, om de nog aanwezige straat- klinkers, ter vervanging van de bestaande keibestralingen te laten verwerken als volgt: pl.m. 20.000 stuks voor een nieuw trottoir voor de gebouwen aan de Oostzijde van de Markt. De besLaande keibeshating aan de Oostzijde van de Mai'kt uitbreken en met de uitkomende keien, ter plaatse van het nieuwe trottoir van straatklinkers, deze kei- bestrating herleggen en verbreeden, in ver band met de nieuwe straat tusschen de H. B. S. en liet kantongerecht; pl.m. 15.500 stuks in de Verlengde Noord- shaat, tusschen de bestaande klinkerbestra- ting en den Arsenaalweg. De uitkomende keien zijn niet geschikt om daarvan in de ko-m van Ter Neuzen een keibestrating te maken; pl.m. 42.500 stuks in den Arsenaalweg van af de reeds gelegde klinkerbestrating tot de te leggen keibestrating van de goede uitko mende keien in aan si ui ting met de keibestra ting in de Nieuwstraat; pl.m. 15.000 stuks op het marktplein, rond de muziektent. De goede overblijvende keien worden ver- werkt op het marktplein. Nu de prijs van straatklinkers reeds is ge- stegen tot /'45 a j 50 per 1000 stuks, zou bet vprder verharden van het marktplein met slraalklinkers kunnen woirden uitgesteld, tot- dat de prijs daarvan weder gedaald is. Ook zou de beslissing over het verharden van den weg naar de gemeentebegraafplaats in den Piersenspolder te Sluiskil kunnen worden uitgesteld, tot dat de gemeente over dien weg kan beschikken en daarna kan worden vastgesteld, hoe groot de te verhar den oppervlakte van dien weg is. De raming van kosten voor het leggen van de voorgestelde bestratingen in de kom, wel- ke komen ten laste van het stratenplan nabij de H. B. S. is als volgt: pl.m. 1000 M2. klinkerbestrating a 0,15, j 150; pl.m. 450 M2. keibestrating a 0,13, 58.50; vervoer van zand, keien en klinkers, 140,50; verplaatsen van straatsyphons. met nieuwe putjes en rioleering naar hel hoofd- riooi; /21. Samen /370. De voorziller headnnert, dat er 2 plannen waren voor bestrating der Markt, nl. een om ■ook het geheele macadamplein met klinkers te beteggen en een om alleen de bestrating aan de Oostzijde der Markt te veranderen. In het schrijven van den gemeenLebouw- meester is eene beschrijving en berekening opgenomen volgens dat laatste plan. Door den heer D. Sctleele was onlangs den wensch geuit, ook eene kostenberekening te verkrijgen van de verbarding van den weg naar de begraafplaats te Sluiskil, doch het was niet mogelijk deze reeds te maken, daar nog niets bekend, is omtrent de beslissing van den rijkswaterstaat en de opzichter, de heer Van Breen, het vei-moeden uitsprak, dat het rijk wel den geheelen weg, van af Bleijenberg- tot aan den grensdijk van den polder, aan de gemeente in onderhoud zal willen afstaan. Bij deze noodigt hij de heeren De Jager en Eijke uit, morgen, met den gemeentebouw- meester, den heer D-oorenbos, daar eens een kijkje te gaan nemen; de heer Van Breen zal daar dan ook tegenwoordig zijn. Dan kan -eens worden nagegaan, hoe de toestand zou moeten veranderen. Wat de thans voorgestelde verandering van de Markt betreft, burgemeester en wet houders hebben overwogen, dat het ge wenscht is, een ruimen rijweg te maken, toegang gev-ende tot de nieuwe straten bij de H. B. S. Daar dit werk dus wordt uitgeT voerd in verband met die nieuwe bestratin gen, is er ook alle reden, om de kosten daar van te doen dekken door de gelden, toege- staan voor het in orde maken van het stra tenplan bij de H. B. S. Er blijkt nu, dat, toen burgemeester en wethouders onlangs 100.000 straatklinkers hebben aangekocht. zij nog te zuinig zijn ge- weest, en het geheele voorgenomen hestra- tuigswerk, d. w. z. ook de geheele bestrating van het macadamplein, daarmede niet kan worden uitgevoerd, wanneer althans de a;in- sluiting van de klinkerbesh-aling in de Ver lengde Noordstraat tot aan den .Arsenaalweg en ook de bestrating van den verbreeden Ar senaalweg, in aansluiting met de nieuwe bestrating voor het Diaconiehuis wordt vol- tooid. Daaroin wordt nu voorgesleld, langs de Oostzijde van de Markt, langs de huizen, een verhoogd trottoir te maken, van af de woning van den' heer P. ',f. Visser tot tegen de woning van den heer J. R. H. de Smidt en na-u.sl dat trottoir ecu breedeu rijweg aan te leggen, waarvoor als grens aan de andere zijde wordt aangenomen een Iijn, getrokken van de paal ijij het liuis van den heer P. J. Scheele en den hoek van het kantongerech 1, zoodat die rijweg op ongeveer 1 Meter af- stand van de muziektent zal komen. Dan zal met voertuigen geen hinder meer wor den Onderv-onden van den las tig-en, nauwen draai, die de rijweg maakt hij de woning van den heer De Smidt. De uitv-oering van de hier aangegeven plannen moet dus kosten, in aanmerkingl nemende, dat de steenen reeds geko-cht zijn, een rond bedrag van /40O. Waimeer de raad zoude wenschen het ge heele marktplein te bestraten, zo-u er meer noodig- zijn een bedrag van ongeveer /3800, daar de prijs der straatklinkers, sedert dje Vorige zijn gekocht, inmiddels is gestegan van /27 tot 48. De heer D. Scheele vraagt, hoe d-e aanslui- tin-g met de bestrating der Zandstraat zial w-orden gemaakt, als op de Markt aan de Oostzijde een verhoogd trottoir zal w-orden gemaakt. Wordt het trottoir voor die straat afl-oop-ende gemaakt, of moet de bestrating der Zandstraat rijzen? De voorzitter, geeft t-e kennen, dat het de hedoeling is, de bestrahng der Zandstraat van af de acbterzijde der woning van den heer Lensen regelmatig te lichten, en in aan sluiting te brengen met de bestrating cond om de muziektent. De heer D. Scheele zou die botanic, rond de muziektent, maar willen opruimen, daar bet er nu toch maar ono-oglijk uitziet. De voorzitter meent, dat dit wel zal kun nen verbeteren, als de omstandigheden eens wat beter zijn, om er op het muurtje een ijzeren h-ekje ro-nd te zetten. De heer Nolson merkt op, dat de gemeen- teraad nu een ander voorstel heeft gekre- gen, dan taanvankelijk in de b-edoeling lag. De voorzitter erkent dit; de oorzaak daar van is gelegen in de omstandigh-eid, dat de h-oev-eelheid aangekochte k]hikers niet vol- do-ende is; als bet geheele marktplein moet worden bestraat, zouden er nog voor het bestraten van eene oppervlakte van 450 M2. o-ngeveer 70.000 klinkers noodig zijn, wat eene uitgaaf zou vorderen van /3800. De heer No-ls-on acht dat nog al veei; hij zou dan dat werk van ongeveer J 4000 nog maar eens uilstelten. Er is onlangs bere- kend, dat er van het werk, als al de grond verkocht was, zoowat tieu mille zou oyer- schiet-en, maar als er zullje werken, waar niet op gerekend was, ten taste van het stra tenplan worden gebracht, zal daar geen sprake van kunnen zijn. De voorzitter geeft als zijne meening te kennen, dal, als het bestraten van het markt plein wordt nagelaten, en alleen het thans voorgestelde wordt uitgevoerd, v-ermoedelijk wel met het toegestaan bedrag van 43.000 Zi®I worden toegekomen. Hij is ook van o-ordeel, dat o-p de wijze, zoo als dit wordt vo-orgesteld, om die werken te beschouwen als verbetering van de toegangswegen naar de' nieuwe straten, en ze aldus te begrijpen onder de kosten van dat stratenplan, en uit het fonds daarvo-or te betalen, voordeeliger zal uitk-p-men, dan wanneer het uit de g-e- wone middelen moet bekostigd worden. De heer Waalkes merkt op, dat alles wat nu wo-rdt voorgesteld, -o-ok inderdaad toe gangswegen tot de nieuwe straten betreffen. De vraag is nu, of d-e raad kan gbed-vinden, dat de ko-st-en daarvan zullen w-orden be- streden uit de leening van 43.000, dan wel of de leden bet wenschen te brengen onder de gdwone middelen. D-e heer D-e Ridder vindt het macadam plein o-p de Markt toch nog z-00 kwaad niet en vraagt, of dit niet kan worden behouden. De voorzitter merkt op, dat het voor de omwon-enden toch nog al st-offerig is. Als er lies to tenwordt tot uitvo-ering van het werk Over te gaan, dan zouden we desnoods ge- bruik kunnen maken van het surplus, dat we -op den grondverk-o-op zullen overho-uden, maar de mo-gelijkheid is ook niet Liitgeslo- ten, dat liet andere werk zoodanig meevalt, dat we alles' voor ele geraamde som kmmen doen. D-e li-eer Van Hasselt merkt op, dat het be straten van hel geheele macadamplein wel een uitgedruklen wensch is, maar acht dat toch niet zoo urgent. Het verwekt in droge tijden wel sto-f, maar hij meent, dat er wel- licht andere plaalsen zijn, waar verbetering meer noodig is dan op de Markt. D-e beer Die Riddea- wijst cr o-p, dat er vo-or het bestraten van het marktplein' 72.000 dure klinkers zouden noodig zijn en wil daaroni liever het macadamplein maar behouden. De heer De Jager vindt het jammer, dat d-e hoofdgedacht-e der c-ommissi-e van bij- stand, om de Markt geheel t-e bestraten, bezwaar moet onlmoeten. Toen dat plan werd ge-opperd. was de prijs der steenen even wel nog 27 per 1000. Ook was niet bekend, dat nu reeds de straten in den Ar senaalweg en de Noordstraat zouden ge maakt kunnen worden. Als men de Alarkt 1111 geheel zo-u willen bestraten, zou dit v-oor de aan te schaffen klinkers nog een extra-uitgaaf vorderen van f 3800. bit is wel niet onheteekenend, maar hij zou het t-och jammed vinden, als dat niet kon woo den gemaakt. D-e heer Van Hasselt wijst er op, dat bij uilvoering van het thans voorgestelde plan de symetrie van de Markt geheel zal worden verbr-oken. De beef* Nolson geeft als zijne meening te kennen, dat er nog wel klinkers te koop zullen zijn voor een aanmerkelijk mindenen prijs dan den door den voorzitter ge- noemden. Van 27 verh-o-ogen op 47 is nog al een grooten sprong. Hij zo-u daar nog wel eens naar willen uitzien. De Voorzitter deelt mede, dat burgemees ter en wethouders vo-or de bestratingswer- ken tot nu toe liehben aangekocht 400.000- klinkers en dat er nu eigenlijk no-g 100.000 zouden noodig zijn. De heer Van Hasselt zou dan het werk maar maken zoover als het met die 400.000 te maken is. De heer Eijke is van meening, dat toch in elk geval de Arsenaalweg en het deel der Noordstraat, daarbij aansluitend-e, dient te worden gemaakt. De heer Van Hasselt vraagt, ,o-f de Zand straat, als dez-e werd veranderd, van af d-e Blokken moet worden bestraat. De voorzitter geeft te kennen, dat dit zal moeten geschieden van af de grens van den wat-erstaalsgrond bij de Blokken, tot de Markt. Hij vraagt thans, o-f de raad kan goed vin den, dal wordt gemaakt de bestrating in den .Arsenaalweg, die in het deel der Noord straat (den Scho-tscben hoek) en de halve Markt. De hteer D-e Jager vraagt, of daarmede be- do-eld wordt de Oostzijde der Markt met het tro-ttoir. De voorzitter antwoordt toestemmend. De heer Geeihoedt wijst in dit verband nog op het verschil van niveau van de eene Zijde der Markt met de andere. Na nog enkele opm-erkingbn geeft de voor zitter in overweging, om dan de bestrating der Markt nog maar eens aan t-e houden, waartoe met algemeene stemmen wordt be sloten. (Zie verder het Ecrste Blad). In bestag genomen. Het te ALkmaar door de politie ingesteld# orjderzoek naar de in de pakhuizeu aldaar aanwezige voorraden is thans geeindigd en heeft, blijkens een door den cornmissaris verstrekfe lyst, het volgende resul'aat opge- leverd. In beslag genomen iscirca 23.000 K.G. draadnagels, toebehoovend# aan de firtna De Wi!d-Laat aldaar; circa 10.000 K.G. cacao, toebehoorende aan J. E. de Groot te IJmuiden; 7 vaten plantenvetf toebe hoorende aan Snel te Lira men 500 K.G. cacao, toebehoorende aan J. F. Lubbe te Alkmaar; 50 kisten zeep toebehoo rende aan A. Lnugenrein te Alkmaar 5 kisten zeep, toebehoorende aan Th. van Gyzen te Alkmaar van denzelfde 7 groote vaten vet1 klein vat vet; 1 pak zeep; '25 kisten st^fsal, toebehoorende aan den sigarenfabrikant Spaans te Alkmaar; van denzelfde 100 kisten gecondenseerde melk, 13 kisten en 9 pakken lucifers 10 kisten vermicelli, toebehoorende aan de Srma De Wijs en Broers te Alkmaar 15 zak pindas, toebehoorende aan de firma Lisonne te Alkmaar 40 000 K.G. cacao, toebehoorende aan Adolto Nennie* te Amsterdam150 kisten gecondenseerde molk, toebehoorende aan E. E. Stoel te Alkmaar; 32 kisten zeep, toebehoorende aan schipper C. HeiDis te Alkmaar200 kisten gecondenseerde melk, toebehoorende aan J. Smit te Alk maar circa 100 vaten mastiek, toebehoo rende aan den kaashandelaar De Wit te Alkmaar3 vaten rum, toebehoorende aan W. de Waal te Alkipaar 2 balen flanel, toebehoorende aan Balder, Alkmaar102 pn. karnemelkzeep, toebehoorende ae* Ch. van der Stok en B. Geers te Alkmaar2 pakken zeep, toebehoorende aan dezelfde eigeDaren4 kisten zeep, toebehoorende aan N. Goedeke te^ Alkmaar39 kisten gdeondenseerde mellr, toebehoorende aan een onoekenden eigenaar. Al deze goederen zijn door de politie verzekerd voor ruim 300.000 Krachtens de Distributiewet is op ruim 100 kisten looistoifen, welke te Tiel gebor- gen waren, beslag gelegd. Hetzelfde ge- schiedde aldaar met een grootte partij lucifers (240,000 doosjes), een groot aantal vaten carbid, stijfsel, gemalen stroo en vlas, opge- slagen bg den handelaar E. vun K. Te Terapel zgn in een schuit, onder een lading ijzerbrts, verborgen gevonden meer dan duizend ponden cacao, koffie en vet. De voorraad is in beslag genomc-n. Brut a*!. Iemand wonende te Wormer. heeft aan- gifte gedaan, dat tgdans een volksverzame- ling op Zondag j.l. aan zijne vrouw een damesrijwiel is ontrukt. 20,000 aan eikels. Nu de eikelcampagne afgeloopen is en de opbrengst verkocht blijkt dat in de ge meente Gaasterland dit jaar voor ruim 20,000 aan eikels geraapt is. De doodelijke draad. Maandagmiddag kwam aan da grenzen te Stamproij esn Duitsche grensbewaker met een vinger aan d^n draad om aan te toonen dat deze niet geladen was. Dit was echter wel het gevalhij riel dood neer voor de roeten der omstanders. Het tramongeluk te Sloterdijk. De bij het tramongeluk te Sloterdgk opi het leven gekomen dame was mej. M. Scbrams, huishoudster bg een geneesheer te Amsterdam. In het bericht in het vorige Avondblad was sprake van het pas uit de reserve ko men van dan gekantelde motorwagen. Dit moest zijn uit de revisje. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk is thans ge§indigd. Naar men ver- neemt heeft het geen voldoende gegevens opgeleverd om de oorzaak van het ongeluk te kunnen vaststellen. Alle3 himg af van het verhoor van den waganvoerder. rDeze kon aliean verklaren, dat hij de luchtrem had gebrnikt, doch dat deze waigerde en dat hg tegenstroom gegeven had. Daarna verkiaarde hij het bewustziju kwgt geraakt te zijn. Ook het verhoor van den conduc- teur heeft niets opgeleverd, dat tot de con- clusie betreffende de oorzaak zou kunnen leiden. In afwachting van een nadere be slissing van de d.ireciie is de bestuurder W. voorloopig geschorst. ZAAMSLAG. fliiwriijlvs-aangiften. 4 Oct. Abraham Dees, oud j., jm. en Lena Johanna Bruijnzeel, oud 24 jid. 11 Oct. Levinus Marinus de Zeeuw, oud 18 j 'im en Janneke Zegers, oud 19 j., jd. 15 Oct. Cornells bnap, oud 24 j., jm. en Bonna Maria Wisse, oud Jd J., jd. 19 Oct. Andries Adrianus Geensen, oud 40 j., jm. en Aaltje de Bree, oud 68 i., wed. ran Pieter Sol. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Oct. Jacobus de Putter, oud 23 j., jm. en Adriana de Pooter, oud 23 j jd Adolf van Arenthals. oud 23 j., jm. en Jan'na de Jonge, oud 23 j., jd. 11 Oct. Jan MiUenaar, oud 30 jm. en Barbera Maria Riemens, oud 31 j. jd. 25 Oct. Levinus Marinus de Zeeuw, oud 18 j 'jm en,,a"neke.ZeSers: 0ud 19 J-, jd- Abraham Dees', oud 22 j., jm. en Lena Johanna Bruijnzeel, oud J'5 Geboorten. 26 Oct. Adriana Janna Cornelia, d. van Mattheus Smallegang en van Pieternella Janneke 't Glide. Margaretha Pieternella, d, van Cornelis den Engelsman en van Catharina Schoonakker. 27 Oct. Janna, d. van Daniel Hamelink en van Adriana de Feijter. Overlijden. 9 Oct. Johanna Suzanna de Kraker. oud 5 j., d. van Krin en van Cornelia Jacomina Dieleman.' 10 Oct. Jacob Lensen, oud 69 j., echtg. van lanneke Wisse. 14 Oct. Maria Verlinde oud 67 j., echtg. van Abraham Dees. Metje Suzanna Hamelink, oud lj m., d. van Joost en vam Sara Hame link. 19 Oct. Marinus Bakker. oud 20 j., z. van Jan en van Johanna de Jonge. 27 Oct. Willem Fran cois Dieleman, oud 12 w., z. van Martinus en van Cornelia Verpoorte. 29 Oct. Pieternella Wolfert, oud S7 j., wed. uit het le huwejijk van Jacob Scheele en uit het 2e huwelijk van Francois de R.uijter. I i 1 *-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 6