Ter NeusensclieCouraiit BINNENLAN-D. tandbouwfaericliten. Zaterdag 3 Noy. 1917. No. 6604. TW HI HD3DHS BL AX). Petroleum. Het be»tuur Tan de Vereeniging ran Nederlandsche jneroeenten heeft by de com- mi»iie ran bg#Und inzake de uitvoering der Distributiewel aangedrongen den Minister ran Lendbouw te versoeken den maximun- prgs voor petroleum te verlagen of anders beachikbaar te stellen tegen een prgs, waarin rgk en gemeeate bgdragen. Ons Buiteniamlsch beleid. Bp bet afdeelingsondeizoak ran de be grooting voor bnitenlandsche zaken wordt Minister Loudon lof gebracht voor zgn beleid, dat eenigen in sommige gevallen krachtiger wenschten, met name ten aanzien ▼an toenemende schendicgen ran ons gebied door vliegtuigen. Ten aanzien van moei- igkheden met Amerika verwachtte men billgke oplossing op grond van de door Amerika als neutrale mogendheid gevolgde politiek. Gevraagd word vraarop da opvatting steunde dat door bijzondere stappen ter ondersteunirsg van de Pauselgke nota bet beoogde doel niet werd gediend, zooals op de schriftelgke vraag aan het Kamerlid Dresseihuys was geantwoord, en of dit de meening weergaf ran het geheele kabinet dan vrel van Minister Loudon. Gevraagd werd of de regeering nadere mededeeling kon doen omtrent onderhan- delingen betreflende de ernstige inbreuk op onze neutraliteit bp de beschieting van Duitsche vaartuigen in Juli waarbij projec- tielen op de Noprd-Hollaudsehe kuststreek vielan.' Inlichtingen werden gewenscht omtrent het terugtoeren der naar Duitschland gede- porteerde Belgen en omtrent de opneming van Nederlanders in het Amerikaansche leger. Militaire verordeniug. Bg besluit van den luitenant-generaal, commandaat van het veldleger, eg a de be- staande bepalingen omtrent vervoer en in- en uitslag in en uit" panden in het in staat van beleg verklaarde gebied met ingang van 1 November uitgebreid tot katoenen garens en linnen en alle uit of mat dez8 stoften vervaardigde artikelen. Steenkolen voor de industries Het verbond van Nederlandsche Fabrikan- tenvereenigingen heeft aan de Kamers van Koopbandel en Fabrieken medegedeeld, dat zijn verdere bespreking, met het Rijkskolen- distributiebnreau, thans heeft geleid tot het plan, bg genoegzame oaderlinge samenwer- king de regeling der kolenverstrekking zoo- vael mogelijk onder eigen centrale leiding, op zich te nemen. Het heeft daartoe een regeling ontworpen, welke uu aan de Kamers is medegedeeld. Bigkens deze regeling zal het vervoer giichieden zooveel als eenigszins mogelijk ia te water, er zal voorloopig een zending per maand plaats hebben er zal zooveel mogelgk bruinkool moeten worden toegepast. In iedere plaats vormt zich esn kleine commissi# van fabrikanten, vertegenwoor- digende de plaatselgke iadustrieen. Het Verbond verzoekt de Kamers baar bemid- deling te verlaenen, door ten spoadigste belanghebbenden bijeen te roepen, bjj de samenstelling der bedoelde eommissien lei ding te geren en deze zicjj onmiddeilijk met het Verbond in verbinding te doen stellen. Postchfeque en Girodienst. Van 19 November 1917 af zal er gele- genheid bestaan, om zich, in afwachting van Jjet in werking treden ran den post- cheque- en girodienet, bij de kantoren der postergen als rekeninghouderaan te melden. De hiervoor noodige formulieren zijn aan genoemde kantoren koateloos Terkrijgbaar. Spoedige aanmelding wordt aaubevolen, om te kunnen zorgen, dat de naamlgat van rekeninghoiiders intijds gereed zij, en men op den dag der opening van den dienst, dadeljjk bij de postkantoren kunnan storten en over de gelden beschikken. Aan de kantoren der postergen zijn, van bovengenoemden datum af, alle gewenschte inlichtingen betreffende de roorwaarden van toetreding en de tarieven te verkrggen. De Amerikaansche uitvoer. Naar de //Tel." uit Den Haag verneemt, is bij de betrokken autoriteitea een telegram vam het Amerikaansche departement van buitenlandaehe zaken ontvangen waarin wordt medegedeeld, dat de onderhandelingen met de Nederlandsche commissie een be- vredigender verloop nemen, dan onlangs vial te verwachteu. Kaf van granen, enz. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien zijn beschikking van 12 October, voor de distibutie van graan en mesl, heeft bepaald, dat, art. 1 dezer beschikking zal worden gelezen als volgt Het is verboden stof, kaf of uitschoonsel uit granen peulvruchten en handelsgewassen, benevens vlasscheven af te leveren, te ver voeren of te doen vsrvoeren. (St.ct) Terkoop van technische spiritus en gedistilleerd. Naar men aan de U. R. Ct. meldt, bebben de moutwgn- en spiritusfabrikanten bier ta lande ter wille van een billijke distributie van gedistilleerd een centraal bureau voor den verkoop van technischen spiritus en gedistileerd opgericht. De leiding en inrichting van dit bureau, dat gerestigd zal zjjn te Delft, is opge- dragen aan een raad van beheerde direc- ties van de N.V.. Zuid-Nederlandsche Me- latse Spirituefabriek, de N.V. Nederland sche Gist- en Spiritusfabriek te Delft, da N.V. Maatichappij voor Landbouw- en Beetworcel»uiker-lndu*trie te Zevenbergen, de Spiritusfabriek Astra te Utrecht en de heeren W. J. Hasekamp, J. Tak, A. Wind horst en J. P. H. Jaasen, alien te Schiedam. Overeenkomsten zjjn getroffen, waardoor alle hier te lande te produceeren gedistil leerd ter beschikking zal worden gesteld van dit bureau, hatwelk de distributie daar van met prgebepaling zal regelen. De bedoeling van de oprichting van dit bureau is om in de eerste plaats zooveel mogelgk te kunnen voldoen aan de groote vraag voor brandspiritus, welke hier te lande is ontstaan en waarvoor verwacht wordt, dat de regeering een maximumprjjs zal vattstellen. Daarnaast zullen de noo dige hoeveelheden spiritus gelevard worden voor technische, wetenschappelijke en hy- gienische doeleinden, zoodat b.v. maande- ljjks een belangrjjke hoeveelheid aan de Toewjjzingscommissie voor de Benzine ter beschikking zal worden gesteld en labora- toria, instellingen van onderwijs, apotheken enz., zoo eenigszins mogelijk naar hnn voile behoefte zullen kunnen worden voorzien. Ook voor de azijnmekerijen is een bgzon dere regeling getroffen. Voor consumptiedoeleinden zal waar- schgnlgk niet meer dan 50 pet van de normale behoefte geleverd kunnan worden. Deze overbljjvende hoeveelheid zal worden toegewezen aan de leden van de Bonden van Distillateurs en Likenrstokers, zooveel mogelijk pondspondsgewijze naar de ge- schatte behoefte. Treurige vernieling van levens- middelett. Aan het Boll. Nbl. seint men uit Londen In antwoord op een vraag, of de regee ring moest toela^en, dat 12.500 ton aard- appelen, in Holland gekocht, bedierven, om- dat er geen scheepsruimte was om deze te vervoeren, zeide Lord Robert Cecil, dat het weliswaar een groot verlies was, maar dat in zoeverre aan het doel beantwoord was, daar de aankoop van deze aardappeleq zuiver was geschied om de blokkade tegen Duitschland strenger te kunnen doorvoeren. TER NEU2EN, 2 Nov. 1917. De Broodkaarten. De broodkaarten der 31e week zjjn geJdig tot en met Dinsdag 6 November a.s. Vetkaarsen. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heefs den maximumprjjs voor vetkaarsen in den kleinljsndel vastgesteld op 2 per K.G. By en was. De Minister vac. Landbouw, Njjverheid en Handel heeft vastgesteld een maximum kieinhandelprijs voor zuivere gele bijenwas van 6 per K.G., ODder voorbehoud, dat de verkoop ge§chiedt over de toonbank en tot een hoeveelheid van ten hoogste K.G. Rantsoeneering. In antwoord op een telegram, door de centrale commissie uit de arbeidersbeweging voor de levensmiddelenvoorziening j.l. Woensdag aan Minister Posthuma gezonden inzake aanvulling van het broodrantsoen door middel van ruimere verstrekking van andere regeeringsgoederen, met name' van peulvruchten en aardappelen, is, naar Hat Volk meldt, van den Minister bet volgende telegram ontvange* Bericht u in antwoord op telegram 25 dezer, dat broodrantsoen, zooals u trouweas reeds vermoedde, inderdaad nitff kan wor den verhoogd. Rantsoen aardappelen, het- welk vorig jaar 3 K.G. bedroeg, is dit jaar gebracht op 4 K.G., welke hoeveelheid mjj voldoende voorkomt in verband met de om- standigheid, dat aan gemeenten rantsoen verstrekt wordt overeenkomende met 4 K.G. per hoofd der bevolking, en sommige per- sonen hun toekomend deel niet zullen op- vragen, waardoor gemeentebesturen in ge- legenheid zgn aardappelenrantsoen telkeDS voor een week of langer tot 5 K.G. te verhoogen. Met distributie peulvruchten wordt 6 November aangevangen. Rant soen daarvan is dubbel zoo hoog, als ten vorige jare vastgesteld rantsoen. Vertrouw, dat hierdoor aan uw verlangens zooveel mogelgk in elk opzicht is tegemoet ge- komen. Thee en KoflBe. De Minister van Landbouw, Njjverheid en Handel heeft het volgende bepaald 1. De leveranciers Van thee en koffie aan detaillisten. zullen in het tjjdvak van 1 tot en met 27 November aan detaillisten thee en koffie mogen afleveren en wel op een hun door een detailiist over te leggen bon no. 1 eener thee- es koffiekaart 0.1 K.G. thee en op een bun door een detail- list over te, leggen bon no. 2 eener thee- en koffiekaart 0.15 KG. koffie, geldtnde deze hoeveelheden als voorziening in de behoeften van den detailiist voor de geheele maand. 2. Gedurende het tjjdvak aanvangende op 1 November en eindigende op 15 No vember, zal door detaillisten aan verbruikers mogen worden afgeleverdop bon no. 3 eener thee- en koffiekaart 0,05 K.G. thee op bon no. 4 eener thee- en koffiekaart 0,05 K.G. koffie. 3. Gedurende het tijdvak, aanvangende op 16 November en eindigende op 30 No vember, zal door detaillisten aan verbrui kers mogen worden afgeleverd op bon no. 5 eener thee- en koffiekaart 0,05 K.G. thee op bon no. 6 eener thee- en koffiekaart 0,1 K.G. koffie. 4. Bons no. 3 en 5 voor thee en no. 4 en 6 voor koffie, door detaillisten van verbrui kers in ontvangst genomen, kunnen door den betreffenden detailiist dadeljjk aan zijn leverancier worden afgegevennader zal bekendi gemaakt worden, welke hoeveelheid de leverancier op deze bons na 30 Novem ber zal mogen afleveren aan den detailiist. Yerblyf oatzegd. De commandant der Stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verbljjf in zjjn gezagsgebied ohtzegd wegens het betrokken zgn bij den smokkel- handel aan Constant van Waes gehoren 11 Augustus 1899 te IJzendijke, vlasbe- werker, NederlanderOmor Solveer Man- haeve, geboreu den 6 Augustus 1891 te Cuerne (B.), vlasbewerker, Belg, beiden wonende te IJzendijke en 'Henri Bernard Picavet, geboren den 18 Juli 1893 te Moerbeke (B.) en Hector Bernard Picavet, geboren 8 April 1898 te Sinay (B.), beide Nederlanders en veehandelaars en beide wonende ta Kapellebrug (gemeente Clinge). Sinds het begin van den oorlog is door de verscbillende elkaar opvolgende militaire commandanten in Zeeland aan 430 personen het verblijf in hun gezags gebied ontzegd, terwjjl aan 165 van deze personen later voorwaardelijk vergunning werd verleend terug te keeren. Opgemerkt dient nog dat onder de 430 uitgewezenen er enkele zgn, die tweemaalzijn uitgewezen, maar dan ook tweemaal zgn medegeteld. Terugkeer toegestaan. Aan J. de Taajje te Eede en G. Steve- linck te Sas van Gent, vroeger uit het in 9taat van beleg verkeerende gebied van Zeeland uitgewezen, is thans voorwaardeljjk vergunning verleend in Zeeland terug te keeren. KOEWACHT. Donderdagmiddag zagen twee soidaat- kommiezen uit Zuiddorpe onder deze ge meente een paar personen, die per rijwiel zeep wilden vervoeren. Daar zij noch op hun roepen noch op hun schieten in de lucht wilden bljjven staan, werd op hen gemikt. Esn der twee zekexe van Rumste, een Belgische vluchteling uit Moerboeke, 19 jaar oud, stortte in het hoofd getroffem neder en was kort daarna een lgk. De ander, A. de S. van hier werd gevankelijk naar Zuiddorpe varvoerd. Het lgk van R. werd op een kar naar het doodenhuis alhier gebracht. Donderdagavond omstreeks 9 uur brak door een ocbekendo oorzaak brand uit in de landbouwschuur van D. van Pottelberghe op den Ouden Molen alhier. In de schuur lag een groote hoeveelheid bewerkt en onbe- werkt vlas, terwijl ook buiten hoopen vlas stonden. Alles werd een prooi der vlammen. Door vereende krachten bleven het woon- huis en de aangrenzenda woningsn gespaard. De gabouwen zjjn verzekerd, het via# niet. HULST. Jl. Zaterdag, des namiddags ten 2 72 ure, werd in het gebouw der Ambachtsschoel te Hulst de algemeene vergadering gehouden van donateuri, leden en afgevaardigden der Ambachtsschool voor Hulst en Omstreken. Na opening der vergadering en een woord van welkom aan de aanwezigen door den voorzitter worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, goedgekaurd en gewaarmerkt. Yervolgens heeft mededeeliDg plaats van een schrijven van den Minister van Binnen- landscheZaken, houdecde bericht, dat Z.Exe., gelet op den toestand van's lands middelen, geen vrjjheid heeft kunnen vinden op de ontwerp-begrooting van zjjn departement voor het dienstjaar 1918 gelden uit te trekken om de toekenning van eene verboogde Rijks- snbsidie ten behoeve van de Ambachtsschool te kunnen bevorderen. Daarna worden de begrootingen voor 1918 goedgekeurd, dia der Ambachtsschool op een bedrag van 12.500,met een post voor onvoorziene uitgaven van f 103,57 en die der avondvakteekenschool op een bedrag van 2520,met een post voor onvoorziene uitgaven van f 20,18. Op eene vraag van den beer P. Kost of er in de begrootingen gelet is op een duurtetoeslag vo#r het onderwijzend perso- neel, antwoordt de voorzitter, dat daarvoor. geen gelden beechikbaar zijn, doch dat bij het bestuur eene nieuwe salarisregeling in overweging is genomen. Aan de orde is thans de verkiezing van 3 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren F. Homback en F. Yerstraeten en wegens vncature ontstaan door het be- danken van den heer J. F. Rottier. Alvorens tot stemming over te gaan, brengt 'de voorzitter een woord van dank aa« den heer Rottier voor al hetgeen door hem in het belang der school is verricht gewordea, bij de oprichting daarvan en tijdens de vervulling van het secretariaat der vereeniging. De uitslag der verkiezing is, dat de heeren Horn bach en Yerstraeten worden herkozen, terwjjl in de plaats vau den heer Rottier wordt benoemd de heer R. O. Wilking. Nadat de voorzitter de rondvraag heeft gedaan of een d«r aanwezigen nog iets in het belang dezer vergadering te zeggen heeft en niemand daarop het woord vraagt, sluit de voorzitter de vergadering. BOSCHKAPELLE. Terwijl een paar personen per Sets door den Catharinapolder reden, kwam hun een wielrijder te gemoet, blijkbaar eensmokke- laar, die eerstgenoemden zeker voor kom- miezen aanzag. Hjj wierp een gevulden zak in de sloot en viuchtte toeu jjiings terug. De zak werd in bewaring gegeven aan een nabgwonend landbduwer, die hem aan de bevoegde autoriteit overgaf. Hg bevatte ongeveer 15 Kg. zeep in een bus, 1 Kg. kaas en 2 Kg. kwatta. BOSCHKAPELLE. Van het houtwerk, dienends tot afsluiting van een moestuin, haalde men 's nachts een dikken paal uit den grond en nam hem mede aan de andere had men druk gewerkt, maar de stevige prikkeldraad had belet ze insgeljjks in te palmen. Een egge 's avonds door een landbouwer op den akker achtergelaten was 's morgens verdwenen. Gebrek aan brandstof zal aan een en ander wel niet vreernd zjjn. TERHOLE. In het cafe van den heer De Th. hield de wakenmakersbond uit het Land van Hulst esne vergadering, waarin besloten werd den fesstelgken betaaldag af te schaffen, evenals de smeden hadden gedaan opzichtens ,/St. Eloy." De aansluiting bij de Hanze en de Hanze- bauk, te Hulst op te richten, werden ernstig besproken. Binnenkort wordt daaromtrent weer eene vergadering gehouden. BIERVLIET. De Afd. van den Bond voor Staatspen- sionneering heeft bg monde van haar be stuur aan het hoofdbestuur geschreven, dat zij het bijltje er bg neerlegt, wanneer on- verhoopt de voorstellen van de heeren Van de Velde c. s. mcchten worden aangenomen. Zij sprak bovendien het vermoeden uit, dat de meeste afdeelingen in Zeeuwsch- Ylaanderen haar voorbeeld zouden volgen en en misschien wel in geheel Zeeland. De Biervlietsche afdeeling betreurt voor de mooie vereeniging de politieke voorstellen als een nieuwe splijtzwam. In Ooatelijk Zeeuwsch-Vlaanderen ziet het er, tengevolge van het langdurige, regen- achtige weder, slecht uit met den zaai der wintergranen. De gerst, die zeker al een drietal weken ongeveer in den grond moest zjn, is op vele perceelen pas gezaaid, op andere in 't geheel nog nietrogge die in gewone jaren om dezen tjjd al een handbreed staat te waaien, is nog nergens te zien en de tarwe is evenmin al overal uitgezaaid. Graanbonw. De vereeniging Landmansbelang te Enk- huizen heeft besloten, 25 procent der be- bouwbare gronden beschikbaar te stellen voor den graanbouw, en wel voor tarwe, haver en gerst. De verbouw zal bjjna uitsluitend plaats hebben trfh koste van dien van produeten, die gewoonlgk voor uitvoer bestemd zijn. De oppervlakte van het land dat thans dadeljjk voor den graanbouw gebruikt zal kunnen worden, behoort tot Eakhnizen en Andijk en heeft een grootte van 110 H.A. GEMEENTERAAB VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 25 October 1917, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: A. Visser, E. H. T. van Borssum Waalkes, J. J. de Jager, R. Scheeie, M. Eijke, D. Scheele, R. E. G. Nolson, L. J. Geelhoedt, G. de Ridder, J. de Feijter en H. J. van den Ouden; later ook de heer L. T. van Hasselt. Afwezig de heer J. de Bruijne. (Ver vo 1 g.) Afdeeling II. Armverzorging. /9740,— Hoofdstuk IX. Landbouw, handel en nij verheid. 626,50. In de tweede afdeeling wordt door een der lederi gevraagd, of de subsidie ad f 1200,—, toegekend aan de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Maatschappij, niet op de begrooting dient te worden gebracht. Andere leden zijn van oordeel, dat, waar de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maat schappij niet aan de eoncessie-voorwaarden heeft voldaan, een nieuw verzoek om sub sidie zal behooren te worden ingediend;" De beer De Jager merkt op, dat de tram binnenkort geheel klaar zal wezen en er is eene subsidie van 1200 's jaars toegezegd. Hij vraagt in verband daarmede, of het niet gewenscht is, daarvoor een post op de be grooting-te brengen. De heer Visser denkt ook, dat de tram binnen een paar maanden voltooid zal zijn en dat de gemeente dan verplicht zal zijn, de subsidie te betalen. Hij zou het dus ook gewenscht achten, dat er een bedrag op de begrooting werd gezet. De voorzitter wijst er op, dat in de afdee- lingsvergadering is opgemerkt, dat de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg Maatschap pij niet aan de voorwaarden, waaronder de subsidie werd verleend, heeft voldaan, en dat ze dus geen recht op de subsidie kan doen gelden. De heer Nolson is ook van gevoelen, dat, als de gemeente moet betalen, er een post voor op de begrootmg behoort te worden gezet. Hij zou even wel gaarne 'zien, dat burgemeester en wethouders aan den ge- meenteraad een volledig overzicht gaven van deze kwestie. Er is meermalen in den raad beweerd, dat de gemeente niet tot be- taling zou verplicht zijn, omdat de maat schappij niet heeft voldaan aan de voor waarden. Er zijn nu evenwel inmiddels een aantal leden dezer vergadering, die omtrent deze zaak niet op de hoogte zijn, omdat deze dateerl van voor hun lidmaatschap. Toch is zulks gewenscht, om eenmaal eene beslissing te nemen, zij het dan, dat ge- meend wordt, dat de maatschappij eene vernieuwde aan vraag moet doen, of dat de betaling gevveigerd wordt, en men een pro cedure daarover zou afwachten. Hij mist thans voldoende gegevens, om over de zaak .te oordeeten. Het bedrag kan toch nog altijd bij suppletodre begrooting worden verleend. De heer De Jager her inner t, dat de kwes tie gelegen is in het gevaarlijk punt te Drie- wegen, waarover door de burgers of liever een bewoner van Driewegen, werd geklaagd. Toen echter het werk was voltooid, heeft die reclamant ook geschreven, dat nu de zaak ten genoege van de bewoners was vol tooid. Hij kan er zich echter ook mede ver- eenigen, dat burgemeester en wethouders hierover eens i-apport aan den gemeenteraad overleggen; er staat nu in verschillende no tulen wat van. De heer Visser vraagt of het niet noodig is, een post Subsidie aan de tram voor me- morie uit te trekken. De voorzitter merkt op, dat zulks niet noo dig is, daar men toch altijd een post op de begrooting kan brengen; hij zou het thans bovendien ook ontraden, daar de gemeente raad dan als het ware reeds in beginsel zou uitmaken, dat hij tot betalen verplicht is. De heer D. Scheele zou er nog maar niets van op de begrooting willen zetten; het werk is toch nog niet klaar."" De voorzitter zegt toe, dat aan het verzoek van den heer Nolson zal worden voldaan. Hoofdstuk X. Beheer en onderhoud van bezitlingen. f 131,281/2- Hoofdstuk XI. Gemeenteschulden. Afdeeling I. Renten. 6234,75. Afdeeling II. Annuiteiten. 2825, (33e termijn van de in 35 jaar af te lossen leening). Afdeeling III. Aflossingen. /8020,— Hoofdstuk XIII. Pensioenen. /4275, Hoofdstuk XIV. Uitgaven van verschillen- den aard. 15.390,—. Bij dezen post komt in behandeling een adres van de vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Oostelijk-Zeeuwsch-Vlaan- deren, die daar in verzoekt, aan de vereeni ging uit de gemeentekas eene subsidie te willen verleenen berekend naar 10 cent per 100 inwoners, zulks op grond dat de hande- lingen en beraadslagingen der vereeniging ook van groot nut is voor de gemeentebe sturen. Met het uittrekken van een post van/ 10, voor regeling van gemeens chap pel ij ke be- langen, ten einde daaruit een subsidie te betalen van 10 cent per 100 inwoners aan de vereeniging van burgemeesters en secre tarissen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, kunnen beide afdeelingen zich vereenigen. Aan dit hoofdstuk zal naar het gevoelen van een lid der tweede jafdeeling een post be hooren te worden uitgetrokken voor kosten voortvloeiende uit de Huuroommissiewet. Burgemeester en wethouders stellen voor, pis artikel 10 jop te nemen em post „Regeling van gemeenschappelijke belangen". 10, Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Voorts wordt eveneens met algemeene stemmen besloten als artikel 11 aan de be grooting toe te voegen een post „Kosten voortvloeiende uit de huurcommissiewet." 600. Hoofdstuk XV. Onvoorziene uitgaven. 1554,65i/2. Deze post zal nader worden vastgesteld, na de behandeling der INKOMSTEN waartoe alsnu wordt overgegaan. Hoofdstuk I. Inkomsten wegens vroegere diensten. Art. I. Gedeelte van het vermoedelijk batig slot der rekening over het dienstjaar 1916 2500,671/2. Hoofdstuk II. Inkomsten uit bezittingen. 4395,591/2. Art. 1. Huizen en landerijen. /630,— Art. 2. Erfpachten. /3570,42i/s. Art. 3. Tienden, grondrenten en cijnsen. Art. 4. Verdere inkomsten uit bezittingen. 125,27. Hoofdstuk III. Heffingen, inkomsten uit nijverheid en belastingen. f 10170,05i/2. Art. 1. keurloonen. /495,32i/2. Art. 2. Markt- en staangelden. Memorie. Art. 3. Begrafenisrechten. 752, Art. 4. Leges. 166,60. Art. 5. Rechtem wegens verrichtingen vaa den ambtenaar van den burgerlijken stand 183,65. Art. 6. Schoolgelden voor het lager onder wijs. 5273,24i/o. Art. 7. Schoolgelden voor bet middelbaar onderwijs. f 1837, Art. 8. Loon voor het van gemeentewege ruimen van privaatputten en -tonneri. 1373,86. Bij dezen post wordt door em der leden in de eerste afdeeling betoogd, dat de beer- ruimingsdienst geen schade voor de ge meente mag opleveren. Gevraagd wordt em staat van ontvangsten en uitgaven van de beerruiming, om naar aanleiding daarvan desnoods een voorstel te doen tot verhooging van bet tarief voor beerruiming. De voorzitter deelt mede, dat de uitgaven voor de beerruiming de inkomsten niet zoo verreovertreffenbet kan er vail afhangm, dat door den verkoop van beer zelfs em hooger bedrag wordt verkregen. De ont vangsten zijn voor het volgend jaar geraamd op 2873,86 en de uitgaven op f 3227,50, em verschil dus van slechts 250. De heer Van Hasselt vraagt, hoe de voor zitter aan zoo'n laag bedrag der uitgaven komt, waar er in de begrooting ruim /5000 voor uitgetrokken is. De voorzitter wijst er op, dat dit voor dm reinigings- en beerruimingsdienst samen is. De heer Nolson geeft te kennen, dat hij de opmerking alleen gemaakt heeft, omdat hij rneent, dat de ontvangsten en uitgaven betreffende den beerruimingsdienst kloppmd behooren te zijn. Als het bedrijf nu zichzelf bedruipt, vervalt natuurlijk zijne bemerking. De voorzitter spreekt de verwachting uit, dat, als er voortdurend gelegenheid blijft de faecalien te verkoopen, de inkomstm de uitgaven zullen overtreffen. Art. 9. Stoepenigeld. 88,37i/a. Afdeeling II. Inkomstm uit nijverheid. Nihil. Afdeeling III. Opcenten op 'srijks directe belastingen. f 19418,39. Art. 1. 40 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de gebouwde eigendom- men. 4485,96. Art. 2. 10 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de ongebouwde eigen- dommen. j 763,02. Art. 3. 5085 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting. 14169,41. Afdeeling IV. Plaatselijke directe belas tingen. Art. 1. Hoofdelijke omslag. 78750,—. Afdeeling V. Andere heffingen. 968,75. VA?t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5