Bouwterreinen. BOUWLAND, eon WOONHmS, DE MINISTER VAN FINANCIEN zeer geschikte St. Nicolaas-gesohenken. JACS DE KOK, Ter Neuzen. Prijskamp met de Jaskaart PRIJSKAMP op het BILJART Voor de a.s. Feestdagen. Landbouwherichten. GEMEN6DE BERiCHTEh Laatst Bsrichtsn. Hoogwatergetlj te Ter Neuzeo Centrale Keuken. Proy. Bond van Zeeuwsohe Veehandelaren HOEK. Sterke Dranken, Wijnen en Likeuren, Wandkalender 1918 Kleurprentenboeken. K0RALI0N, Openbare Verkooping. 11 Ganadaboomen. 7 Ganadaboomen. Openbare Verkooping 10 perceelen Bouwterrein H. J. VAN DEN OUDEM, Kassier en Commissionair in Effecten. Kersstraat 3-5, Ter Neuzen, Telefoon no. 58. BERICHT. Openbare Verkooping 110 KANA0AB00MEN. Openbare Verkooping, Openbare Verkooping. BOUWLAND, MINISTERIE VAN FINANCIEN. Prima RUNDVLEESCH, KAASVERZENDHUIS FEENSTRA, plaats te Vlissingen werkzaam is, en die ook een volslagen gieter en vormer Is, eene loons verh ooging van 100 toe le kennen. Duurieloteslag voor de verpleging van arm- lastlge krankzinnigen. Naar aanleiding van adressen Van de be- sturen der gestichten .Coudewater te Kos- nialen en Vrederust te Bergen op Zoom om den duurtetoeslag voor de verpleging van armlaslige krankzinnigen te verhoogen re- spectievelijk tot /75 met 1 Januari en tot 80 met 1 April, stellen Ged. Staten voor te bepalen dal de duurtetoeslag, thans 40, met 1 April voor beide gestichten /80 per jaar en per patient zal Warden. Vioor het „Sint-Joris Gastlauis" te Delft zullen Ged. Staten een nader voorstel tot ver hooging 'van jhet verpleeggeld doen, waardoor een duurtetoeslag overbodig wordt geacht. Geen vergoeding vosr sehade. In hun voorstel om niet le voldoen aan het verzoelc \ran J. en K. Smils scheepswgrven te Kinderdijk om gedeellelijke vergoeding van sehade door de tijdsomstandigheden gelegen bij den bouw van twee stoomschepen voor de Provincie, wijzen Ged. Stalen er op, dat de booten die voor Januari 1916 geleverd zouden .zijn, eerst in Juli en Augustus 1916 werden afgeleverd en dat vast staat. dat de aannemers op het oogenblik hunner Inschrij- ving in het bezit waren van veel materiaal en "het mogelijk ontbrekende slechts enkele dagen na limine inschrijving hebben kunnen bestellen. Eveneens staat vast, dat de be- langrijk vertraagde datum van afleveling nog een zeer geruimen tijd valt voor het tijdstip, waarop bij de regeering, althans bij twee der ministeries, van scliadeloossteUing wegens stijging van arbeidsloonen nog geen sprake was. Paardenfokkerij- Door het Dag. Bestuur der Z. L. M. is ver- zocht het crediet geopend ter bevordering der paardenfokkerij in dit gewest, van 1000 op 1800 te br engen vo or 1917, of an ders ontheffing te verleenen van de verplichting tot uitreiking van zilveren medailles. Ged. Staten achten geleidelijk verbetering van het paardenras in Zeeland van groot belang, pok al erkeimen zij gaarne, dat op dit ge- bied vooruitgang bestaat, zoo verdient het zeker geene aanbeveling, om thans met het uilreiken der zilveren medailles aan merries op te houden. Voorgesteld wordt dan ook de gevraagde verhooging van 800 toe te staan. Begrnodng 1917. De voorgeslelde wijzigingen in de begroo- ting voor 1917 vinden o.a. hun oorzaak in 'het nog niet aangaan van een leening van 190.000 voor renteloos voorschot aan de Zeeuwsch Vlaamsche Tramwegmaatschappij. Verder wordt de opbrengst van steigerrech- len verhoogd met 6000 en de kosten voor den sto omb ooldi ens t Vlissingen, Breskens, Ter Neuzen verlaagd met 5000. De overige posten komen yoor uil de in deze vergade- rlng te behandelen voorstellen. Zaaizaad. De Rijkscommissie van Toezicht op de Vereeniging Zaad-Centrale brengt ter kennis van belaiTghebbenden, dat aan binnenlandsche zaadhandelaren gelegenheid zal worden ge- geven, om zaaizaad van eenige soorten tuin- bouwzaden tegen matige prijzen, door tus- schenkomst van de Vereeniging Zaad-Centra le te betrekken. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de Vereeniging Zaad-Centrale, Corn. Speelmanstraat9, 's-Gra venhage. KECHTSZAKEN. Vervoer van aardappelen. De Ilaagsche Reelitbank onlsloeg van rechtsvervolging een beklaagde, die tereclit had gestaan wegens vervoer van aardappe len, terwijl dal bij beschikking van den Minister van L., N. en H. van 25 September 1917 verboden was. Het vermis overwoog o. m. dat 's Minis ters verbod tot vervoer van aardappelen, niet slechts uit een bepaald gedeelle des lands, waarin aan die goederen behoefle bestaat, doch geheel in het algemeen, geen steun vindl in de wet. Amsterdam in het donker! Even 5 uur Zondagnamiddag werd heel Amsterdam plotseling in het donker gezet; minstens een 10.000 Amsterdammers suk- kelden al tastend naar de telefoon, maar kregen geen gehoor, omdat er duizpnden te- gelijk een antwoord wenschten. De straten krioelden van menschen, want het was een druK uur. In de cafe's schuifelden de men schen naar buiten en op straat was het ang- stig op den tast loopen maar wie niet angstig waren, het waren de Duitschers^ die de eerste oogenblikken stellig meenden, dat Amsterdam opzettelijk in het duister gezet werd, wijl men een vliegeraanval vreesde. Alleen brandde hier en daar nog een gas- lichtje of een kaars, terwijl de tram nog zijn kleurige lichtjes vertoonde. De licht- stoornis was na een half uur opgeheven, waardoor sommige gedeelten der stad weer spoedig licht kregen, andere gedeelten ech- ter veel later. De oorzaak der Egyptische duisternis is het defect raken van een grooten transfor- mator van het onderstation Westerpark. Om halfvijf geraakte ook de omvorming van het tramnet defect, zoodat gedurende enkele minuten ook het tramverkeer ge heel stil lag. Voor het Rozentheater was het_ een zeer nadeelige avond. Eerst om halftien kreeg men daar licht, zoodat de voorstelling na- tuurlijk niet had kunnen doorgaan, en dat, terwijl de heele zaal uitverkocht was. Al len, die van plan waren geweest het thea ter te bezoeken, kwamen derhalve hun geld terug vragen, hetgeen de directie natuurlijk niet kon weigeren. Terwijl de politie de orde handhaafde, werd dan ook aan de groote schare het plaatsgeld terugbetaald, hetgeen eenige uren in beslag nam. De scheepsontploffing te Rotterdam. Bij het lossen van den te Rotterdam ge- zonken motorschoener „Cornelia Clasina" heeft men Zaterdagmiddag in het ruim het lijk van een der twee vermisten gevonden. Het lijk was tusschen de lading geklemd nabij het motorruim. Het was geheel zwart geblakerd en de kleeding was geheel ver- brand. Bovendien was het lichaam op ver- schillende plaatsen gekneusd; het kon aan- vankelijk niet met zekerheid vastgesteld v/orden of het lijk dat van den stuurman D. Rietdijk of dat van den kok J. Huizinga is. Evenmin kon men constateeren of de onge- lukkige door verbranding, verstikking of door'de kracht van de ontploffing gedood is. Zondag is het lijk herkend als dat van den 21jarigen kok Jelle Huizinga, wonende te Amsterdam. De vader van Huizinga her- kende het lijk ,doordat de linkervoet van zijn zoon mismaakt was. Daar men nog slechts de helft van de lading carbid gelost heeft, blijft de moge- lijkheid bestaan, dat men ook het lijk van Rietdijk nog vindt. Een jeugdige held. Maandagavond is op het politiebureau door den commissaris van politie namens het Carnegieheldenfonds met een korten toespraak aan den 13jarigen Hendrik Jo hannes Cornelis Keulelnans, in het bijzijn van diens vader, een loffelijk getuigschrift van genoemd fonds uitgereikt voor de menschlievendheid en den moed door hem betoond bij de redding van een jongen op 20 Augustus. Het getuigschrift is in een mooie lijst geplaatst, terwijl tevens een spaarbankboekje met f 60 eveneens namens genoemd fonds aan den jeugdige held werd overhandigd. 67 y2 jaar organist. De heer J. P. Groot, organist der Ned. Herv. kerk te Purmerend, heeft Zondag- morgen voor 't laatst gespeeld. Hij werd door Ds. Berkelbach van der Sprenkel zeer waardeerend toegesproken. De heer Groot was 41 y2 jaar organist te Purmerend, voor- dien te Bolsward 12i/2 jaar, te Steenwijk 21/2 jaar en te Wognum, zijn geboorte- plaats, 11 jaar; samen dus &iy2 jaar., Alweer gemaskerden? In den nacht van Zaterdag, op Zondag werd de veehouder W. Zijl te Spakenburg opgeschrikt door het hulpgeroep van zijn knecht J. Schouten, die op den zolder slaapt Hij vond den knecht aan handen en voeten gebonden. Een bedrag van /740 aan bank- biljetten werd vermist en was volgens zijn zeggen van den knecht gestolen door twee gemaskerde mannen ,die hem hadden over- vallen. De twee geldkistjes, waarin de bil- jetten geborgen waren, werden ledig buiten de deur gevonden. Daar men den knecht ervan verdenkt meer van de zaak te weten, is hij gearresteerd. De man ontkent echter alle schuld. Diefstal. Diopr de politie te Vlissingen is, naar de VI. Crl. nieldt, aangeliouden een marine- matrioos die koperen scheepsondei*deeien van zijn bodem had onlvreemd en verkocht bij een opkooper daar ter slede, waar zij in be slag genomen zijn. Mede is aangehouden een marinier, die koperen sluitslukken van geschulspdorten en koperen schroeven van zijn schip had ge stolen en deze in een cafe daar ler slede had verkocht aan e-en burger die, wetende dat het koper van diefstal afkomslig was, het verder aan een opkooper had van de hand gedaan, waarbij Iiij voorgevend slechts weinig voor het gestolene le hebben ontvangen den man maar afscheepte met een derde deel der ontvangen gelden. Bedoelde burger is daarop wegens heling eveneens gearresteerd, terwijl de politie het ontvreemde koper lieeft kunnen nasporen en in beslag nemen. De Rotterdamsche „millioenenjuffrouw". Juffrouw Valken, de millioenenjuffrouw, die verleden Dinsdag plotseling verdwe- nen was, heeft zich uit eigen beweging bij de politie te Rotterdam aangemeld. Er was geen bevel tot inhechfenisneming te gen haar uitgevaardigd, doch naar aanlei ding van ingekomen klachten moet zij ge- hbord worden voor het geven van inlich tingen. Vrijdagavond had juffrouw Valken den commissaris van het bureau Witte de Withstraat opgebeld, en hem meegedeeld, dat het haar bekend was, dat zij gezocht werd. Daar zij liever niet gehaald werd, heeft zij aangeboden Zaterdagmorgen vrij- willig te kome». De politie heeft de opspo- ring toen gestaakt en Zaterdagmorgen is zij door den commissaris gehoord. Zij ver- klaarde, dat het haar gegaan was, zooals met groote banken ook wel eens gebeurt. Toen eenmaal 't praatje ging, dat zij niet meer betaalde, kwamen alien tegelijk om hun geld. Op dat oogenblik ontbraken haar de middelen om aan alle aanvragen om te- rugbetaling der geleende gelden te voldoen. Zij verklaarde zich bereid en in staat, de geleende sommen op de afgesproken- ver- valdagen terug te geven. Bovendien heeft zij erkend, uitstedig te zijn geweest, doch dat was voor particuliere aangelegenheden. Na gehoprd te zijn, kon juffrouw Valken weer vertrekken. De bornmen op Axel en Sas van Gent. Naar van wege het Ministerie van Buiten- iandsche Zaken wordt medegedeeld, is uit het onderzoek van de te Sas van Gent en Axel gevonden scherven der op 8 Nov. al- daar geworpen bommen gebleken, dat de bommen van Britsch maaksel zijn. In verband daarmede heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken den gezant te Londen opgedragen, de Britsche regeering te vragen, of Britsche vliegeniers zich aan het werpen dier bommen kunnen hebben schuldig gemaakt. Eene nieuwe orde. H. M. de Koingin heeft eene nieuwe Huisorde ingesteld, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, en waarbij ook gouden, zilveren en bronzen medailles zullen wor den toegekend, aan hen die blijk hebben gegeven op een of andere wijze uit te blin- ken in vernuft en verstand. Verkiezingen voor de Tweede Kamer. Naar wij vernemen ligt het in het voorne- men de candidaatstelling voor de verkie- zing eener nieuwe Tweede Kamer te doen plaats hebben in Mei en de verkiezing in Juni aanstaande. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 29 Not. 1.81 1.52 Vrjjdag 30 g 2.13 2.35 Zaterdag 1 Dec 2.54 3.15 Zondag 2 3.35 3.54 Maandag 3 4.15 4.35 Dinsdag 4 g 4.57 5.19 Woemdag 5 5.41 6.6 TOOK BELAN9HE BBENDEN g La»tste Kwartier Donderdag 6 Dec. namiddag 2,38. 29 Not. Zon op 7,45 onder 3,51 uur 30 h n 7,47 s 3,50 g 1 Dec. g g 7,48 - 3,49 g Do lantaarn voor wielrgden moet een half uur, die roor roerlieden een uur na zoneondergang branden. SCBLEEPYJlARTBEWEGING. Vaa 26 Not. tot en met 27 Not. warden langs de OeiUluig alhier 29 binnezTaar- taigea op- en 38 afgeiehut, lang« de Middec- sluis 0 op- en 0 afgaeebut as langs de Weitiluis 19 op- e& 32 afgesehat. Op 30 November a. s. hoopt onze ge- liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Wed. J. DE RUIJTER, haar 70sten geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang moge gespaard blijven, is de wenscfrvan Namens hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Ter Neuzen. POULUS MEERTENS. Degenen die iets te vorderen hebben van de Centrale Keuken, worden ver- zocht kunne relceningen in te dienen wekelijks, des Zaterdags va* 2-3 u. nam. op kantoor Centrale Keuken, Kazerne, Nieuwstraat. DE PENN1NGMEESTER. BUITENGEWONE ALGEMEENE LEDENVERGADER1NG op Zater dag 1 Dec., 's namiddags half een, in het Cafd „De Arend" bij de firma Galle te Ter Neuzen, ter noodzakelijke bespreking: Wantoestanden Veehandel in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij die nog lid wenschen te worden kunnen deze vergadering ookbijwonen. De Secretaris, J. GLAUDE. CD I E D E IV) op ZONDAG 2 DECEMBER a. s. bij E. D'HERT, Cafd „De 4 Emmers". Vooruit f 5,—Boven de 26 spelers verhooging van prijzen. HET BESTUUR. op Zaterdag 1 Dec. a. s., bij D. MEEUSEN, Cafe De Veto, Hoek. 1 extra prijs. Aanvang om 5 uur. Niettegenstaande de groote schaarschte nog steeds een ruimen voorraad aan sterk concurreerende prijzen. Aanbevelend, Wed. C. N. VAN DIJKE-DE FEIJTER, Vlooswijkstraat 15. TE BEKOMEN zoolang de voorraad strekt in ruil voor 8 Sunlight Zeep Omslagen Een prachtige en voor 25, Vier mooie Gedurende den-oorlogstoestand geen schilderijen. Te koop voor f 20,- een 100 goed als niet gebruikte met handleiding. Psalmen, Gezangen en vervolgbundel, met korte voorspelen. Gearrangeerd voor het Koralion. Adres: Bureau van dit Blad. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal op VRIJDAG den 30 NOVEMBER 1917, des voormiddags 11 uur, verkoopen te Sas van Gent in de Poelstraat A-* voor dhr. LOUIS BAKKER te Sas van Gent, 13. voor dhr. D. BOMMELIJN te Hoek, Betallng contant. TAN De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer LOUIS BAKKER te Sas van Gent, in het Hotel van den heer Aernaudts, aldaar, op VRIJDAG den 30 NOVEMBER 1917, des namiddags 2 uur, verkoopen te Sas van Gent, nabij het Station, naast en ter zijde van het in aan- bouw zijnde Hotel van verkooper. Aanvaarding bij de betaling. Betallng v6or 1 Januari 1918. Het bouwplan ligt ter inzage ten kan- tore van voornoemden Notaris vanaf24 November a.s. Keemf ordeps voor1 sasn- es v@r>k®ojp van Effecften ter beurs van Amsterdam en Sfoiierdam. VerziSvert Cempens. Confpsleert Uitiofengen* incasseert op Binne»< en ^oiaiifeg'iiand. Koopt en vea*koopf Cheques op de voofneamste buitenlandsche pla^taeni Sinai Levena- en B^ndve^zekerl^ge^. Aan koopers wordt bekend gemaakt dat de Heer Commandant der Stelling van de Monden der Maas en der Schelde (Commando Zeeland) vergunning heeft verleend tot het rooien en kappen van Eiken Slaghout en Sparren te Overslag Olmen en Canada's op de weide van den heer J. de Kraker Cz. te Axel, Capelle Canada's te Koewacht (Hazelarenhoek) Canada's nabij Reigersbosch te Axel, alles door ondergeteekende publiek ver kocht. Notaris DREGMANS. Axel, 27 Nov. 1917. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hon- tenisse, zal op Donderdag 29 November 1917, des voormid dags IIV2 uur, in het openbaar ver koopen aan den Heuvel, gemeente Koewacht. Te vergaderen bij dhr. Frans de Maeijer te Koewacht. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hon- tenlsse, zal ten verzoeke van den heer A. VAN DER STRAETEN-van Engelen te Gent, op ZATERDAG 1 DECEMBER 1917, des voormiddas IIV2 uur, in het „Hdtel Rotterdam" bij den heer Aernaudts te Sas van Gent, in het openbaar ver koopen 3.38.00 H.A. (7 gemet 176 roeden) in den Poelpolder, gemeente Sas van Gent, kadaster sectie C, nos. 648, 649, 650, 651, 652, 659 en 660, in pacht geweest bij De Roo. Betaling koopsom binnen 6£ne maand. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hon- tenlsse, zal op ZATERDAG 1 DECEMBER 1917, des namiddags 2V2 uur, in het cafe bij den heer Gustaaf Voerman, aan de haven te Philippine, in het openbaar verkoopen -A-. Ten verzoeke van den heer A. SWAGEMAKERS, hoofd der school te Philippine: met Stal, Erf en Tuln te Philippine, kadaster sectie C, nos. 938 en 939, groot 3.29 Aren. Aanvaarding bij betaling koopsom, uiterlijk zes weken na den toeslag. 15 Ten verzoeke van den heer Dr. A. VERSCHEURE—HuijGHEte Stekene 4.84.43 H.A. (10 gem. 261 roeden) in den Groote Zoutepolder, gemeente Biervliet, kadaster sectie D, nos. 16, 17 en 18, in pacht bij den heer Bernard Doens, ad Fl. 399,—'s jaars, boven de lasten. Betaling koopsom binnen een maand. Nadere inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door hem krachtens artikel 36 der Wet op de Oorlogs- winstbelasting 1916 het volgende is bepaald: Ieder die over 1916 wegens vermeerdering van inkomen als onmiddellijk of middellijk gevolg van den oorlogstoestand, in de oorlogswinstbelasting moet worden aangeslagen, is, indien hij voor 1 December 1917 geen aangiftebiljet heeft ontvangen, verplicht daarvan voor 1 Januari 1918 schriftelijk mededee- ling te doen aan den Inspecteur der directe belastingen in wiens dienstkring hij woont, of indien hij niet hier te lande woont, aan het Centraal Bureau der directe belastingen te 's-Gravenhage, Prinse- gracht 31. Op gelijke wijze zijn de binnen het Rijk gevestigde naamlooze vennootschappen, commanditaire ven- nootschappen op aandeelen, cooperatieve en andere vereenigingen en onderlinge verzekeringmaat- schappijen, de binnen het Rijk gevestigde reederijen, de binnen het Rijk gevestigde stichtingen die een bedrijf of beroep uitoefenen, alsmede de niet binnen het Rijk gevestigde lichamen, die wegens vermeer dering van winst als onmiddellijk of middellijk gevolg van den oorlogstoestand, over het kalender- of boekjaar, waartoe de lste Augustus 1916 behoorde in de oorlogswinstbelasting moeten worden aange slagen, indien zij voor 1 December 1917 geen aangiftebiljet hebben ontvangen, verplicht daarvan voor 1 Januari 1918 schriftelijk mededeeling te doen. Deze mededeeling geschiedt door de binnen het Rijk gevestigde belastingplichtigen aan den Inspecteur der directe belastingen in wiens dienstkring zij geves- tigd zijn, en door de niet binnen het Rijk gevestigden aan het Centraal Bureau der directe belastingen te 's-Gravenhage, Prinsegracht 31. Bij ontbinding eener naamlooze venootschap of andere vereeniging van personen zijn de vereffenaars tot het doen der mededeeling gehouden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het niet voldoen aan voormelde verplichting gestraft wordt met HECHTENIS van ten hoogste EEN maand en dat bij gebreke van de volgens de wet vereischte aangifte de belasting wordt verdubbeld. Inlichtingen omtrent den belastingplicht worden verstrekt ten kantore van de inspecteurs en ontvan- gers der directe belastingen. j De Minister van Financien, 's-GRAVENHAGE, 20 November 1917. TREUB. Vanaf heden verkrijgbaar met halve en kwartieren, aan billijke prijzen, bij W. GELDERLAND, Stoppeldijk. Bestellingen worden ook aangenomen door M. DE KRAKER, Handelaar, Stoppeldijk. le Vegelinstraat 23, LEEUWARDEN. Verzending van Kaas door geheel Nederland (ongefrankeerd en tegen rembours) p. pond Prima Friesch-Leidsche kaas pl.m. 10 K.G. f 0.65 Gouda pl.m. 5 K.G. of Edammerkaas 2 40 0.52/2 Gouda 5 Edammerkaas 2 30 0.45 Gouda 5 Edammerkaas 2 20 0.38 Nagelkaas pl.m. 15 K.G0.29 0 ORLOfiS W1WSTBEL ASTIN G ookbenoodigdheden

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3