Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen No. 6601. Zaterdag 27 October 1917. 57e Jaargang, Aanwijzing Yenmjgbaarstelling LeYensmiddelen. Ds krijgshedrijvta. Ver pachiing. HET TERREIN, Maximumprijzen Boter. Maximumprijs Cichorei en Peekoffie, b I H It t N L A H D. Loop dor bovolking van Ter Nenzen. PSBDIKBEPKTEN. bestemd voor algemeene begraaf- plaats in den JSf oordpolder. De zand- en grindquaestie. De N. R. Grt. ontviug het volgende officieele communique van de Britsche legatie te 's Gravenhage Zondag 28 October1 S9I7. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. TER KECZESSCHE f 01 RUT. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen op 8iinsdsig S Mo- vember ISS7s des roormiddags 11 tire ten gemeentehuize, by opbod, in perpeelen, publiek traehten te verpachten Inlichtingen kunnen ter gemeente-secre- tarie worden verkregen. Ter Nenzen, den 23 October 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in de week van 29 Oct. tot 4 How. geldig zullen zijn voor Aardappelen bon no. 7 en 8 4e gerie Bak- en Braadvet bon no. 11 2e g Yarkensvleesch n 12 2« Groene erwten r ir 6 2e Havermout 8 le p Ter Neuzen, 26 Oct. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. HU1ZINGA, Burgemeester L. WABEKE, Secretaris. N.B. Op bon no. 12 voor Varkenit- wleosch magO,400 worden afgegeven. Op bon no. 8 voor Haver mout mag slechts 0,100 K.G worden afgegeven. Op bon no. 11 voor Baifc- en Braadvet mag 0,100 K.G worden afgegeven. Burgemeeater en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat door Z.Exc. den Minister van Landbouw, Ny verheid en Handel is vastgesteld een maximum-klein- handflprjjs voor boter van 1,75 per */s K G Voor belaeghebbenden zyn nadere inlich- tingen omtrent groothandel- en tusschen- hand^lpryzen te bekomen op het Levens- midd le bureau, iederen werkdag van 9 —12 uur v Ter Neuzen, 26 Oct. 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1Z1NGA, Burgemeester. L. WaBEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat door Z Exc. den Minister van Landbouw, Ny verheid en Handel is vastgesteld een marimumprys voor cichorei in den groothandel per 100 K.G. fl. 35.— in den tusschenhandel per 100 K.G. fl. 37.— C. in den kleinhandel per 1Ji K.G. fl. 0.11, per Vio K G- fl °-041/» een maximumprys voor peekoffie a. in den groothandel per 100 K.G. fl. 47.- b. in den tusschenhandel per 100 K.G. fl 49,-; C. in den kleinhandel per 1/i K.G. fl. 0.14, per Yio K.G. fl. 0.06. Ter Neuzen, 26 October 1917. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1ZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Ten einde den redenen, die de entente- mogendheden ertoe hebben gebracht, krach- tig verzet aan te teekenen tegen de voort- zetting van den doorvoer van Duitsch zand, grint, steenen voor macadam-wegen, cement enz. lacgs de Nederlandsche waterwegen naar het bezette deel van Belgie, voile recht te laten wedervaren, is het geraden, den economischen toestand van het land te overzien, voordat de Duitschers daar binnen- vielen. Een blik in de statistische gegevens zal aahtoonen, dat Belgie, ofschoon een kleine staat, nummer vijf stond op de lijst der handelsnaties ter wereld ten gevolge van zyn intense haudelsproductie, terwyl het kon bogen op een spoorwegnet, dat in lengte dat van alle andere landen van zyn grootte overtrof. De gemiddelde snel- heid der Belgische sneltreindiensten was grooter dan die der Duitsche spoorwegen. Het Belgische wegennet, ofschoon niet even volmaakt als dat der spoorwegen, was ruim- schoots voldoende en berekend op het ge- duehte intercommunale verkeer, dat het moest dienen. Uit het bovenstaande kon zonneklaar blijken, dat de vervoermiddelen laugs de gewone en de spoorwegen voldoende waren om de behoelten van een klein volk te voor- zieD, dat voor zich zelf een opmerkelyke positie in den handel bad verworven en waarvan de spoorweg-ingenieurs den roem en den eerbied van de heele wereld hadden verkregen. Men heeft ons op grond van gegevens, verschaft van onbetwistbaar gezaghebbende zijde, meegedeeld, dat 1.320.000 ton mate rialen noodig waren om de wegen in orde te houden, hetgeen voldoende was voor de behoeften van een volk in voile handels- bedrij Ugheid en dat de steengroeven van Belgie viermaal zooveel wegmateriaal konden leveren. Men vraagt den Entente-mogondheden nu aan te nemen, dat het met Belgie bij de komst der Duitsche invalsmacht zoo treurig was gesteld, wat de verbindings- middelen aaugaat, dat het heele stelsel herzien moest worden om te voldoen aan de behoeften van een land, waarvan d« handeisopbrengst onder het Duitsche bestuur tot nul is geaaaid en waarvan de productie- middelen stelselmatig zyd vernietigd. Men deelt ons mee, dat de nauwgezette zOrg voor de bestaande verbindingswegen een heiiige plicht is van een bezettende mogend- heid volgens art. 43 der bepalmgen nopens den lanaoorlog (gevoegd by het verdrag van 18 October 1907), maar men zegt ons met, wat deze plotselinge versiechtering der Belgische wegen in het leven heeft gdroepen, weike voldoende zyn geweest voor het ievendige en voorspoedige bedryf van een nyver volk en waarop de bewoners nn niet van het eene naar het andere dorp mogen gaan. Men heeft betoogt, dat de Nederlandsche regeermg tegen haar verdragsverplichtingen sou handelen, indien ze zich verzette tegen den doorvoer van zulke materialen, bsstemd voor doeileinden, die in international over- eenkomsteu duidelyk zyn ontvouwd als een plieht voor een bezettende mogendheid. Ten einde haar optreden in dezen buiten twijfel te stellen, bewerkte de Nederland sche regeering, dat in dea zomer van 1916 een ernptig onderzoek zou worden inge- steld. Daarna verwittigde de Minister van Buiten- lancssche Zaken de Britsche legatie in een »note verbale", gedateerd 11 Juli, dat na rekening te hebben gehouden met aile omstandigheden, die hierbij in aanmetking kvramen, 75,0l)0 ton was vastgesteld als de grootste hoeveelheid zand en grint, die door Nederland naar Belgie zou worden doorge- laten en dat, indien dit cijfer voor Juli reeds den zevend«n dier maaod was bereikt, alle verdere handel op dien dag zou worden stopgezet. Dit besluit had het bezoek van een Duitsch deskundige in Den Haag ten- gevolge, die de Nederlandsche regeering overtuigde, dat 420,000 ton per maand noodig waren om aan de eischen van den wegaanleg voor vreedzamedoeleinden le voldoen. Ten einde zekerheid te verkrygen, dat de materialen, die in doorvaart verkeer langs de Nederlandsche waterwegen gingen, inderdaad voor het wettelyk herstel aan de bestaande wegen werden gebruikt, zond de Nederlandsche regeering twee officieren naar Belgie om zich van den waren staat van zaken op de hoogte te stellen. Deze officieren melden, dat de materialen gebe- zigd werden voor dea aanleg en het on- derhoud van de wegen en dat de ingevoerde hoeveelheden den behoeften niet te boven gingen. De Entente-ryken hebben de goede trouw noch de bevoegdbeid dezer officieren ooit in twijfel getrokken, ofschoon van deskundige zijde op d6 meest ondubbel- zinnige wijze is verklaard, dat de cyfers, aangevoerd voor de vereischte materialen, veel hooger zyn dan noodig waren om de wegen in een beboorlijken toestand te houden in den tyd, dat Brlgie bloeidde. Dienovereenkomstig hebben ze bun inzich- ten aan de Nederlandsche regeering ken- baar gemaakt, maar er verstreken vele maanden, gedurende welke de Entante- mogendheaen natuurlyk ongeduldig werden, voordat eenig antwoord op hun vertoogen binnenkwam. f Intusschen vermeerderen de hoeveelheden materialen, welke steeds werden doorgevoerd, totdat ten slotte de Nederlandsche regeering zelve begon in te zien, dat er iets buiten- sporigs was in dezen doorvoer. Zij gaf daarom aan de betrokken regeeringen ken- nis, dat de doorvoer zou stop gezet worden van 15 Augustus jl. tot 1 Januari a.s. be- halve in het geeal van bijzondere werken, welke, naar de voldoening van Nederlandsche deskundige afgevaardigden, zouden blijken van biijkbaar niet-militairen aard zijn. De twee Nederlandsche officieren werden weer naar Belgie gezonden en als een gevolg van hun reis heeft de Nederlandsche regeering ten slotte beslist, dat de doorvoer voor 1917 moest ophouden, daar reeds voldoende mate rialen voor wettige doeleinden waren ver- voerd. De teetrokken twee officieren hadden geen verlof gekregen het etappen-gebied te betreden en konden dus voistrekt nietzeggen, wat daar gedaan werd met de materialen. Daar er geen aanwijzing was, dat de Duit schers voornemens waren den doorvoer te stoppen, zoodra voldoend*. hoeveelhede* voor het onderhoud der wegen waren ontvangen, mag men veronderstellen, dat het te-veel ten minste voor militaire doeleinden zou gebruikt zijn. Het besluit van de Nederlandsche re geering om een einde te maken aan den doorvoer, zelfs tijdelijk, werd toegejuicht door de mogendheden »an de entente, welke in het besluit van de Nederlandsche regee ring een aanduiding zagen, dat ook zy had ingezien, dat de vermeerderde doorvoer van die materialen op zijn minst verdacht was, maar onaangena m werd men getroffen, toen verleden maand werd vernomen, dat een voorziening was getroff n tegen de mogelyke sluiting van de Nederlandsche waterwegen door aan Duitschland te ver- gunnen, dez«n herfst voor de eerste maand van 1918 n.oodige hoeveelheden in te voeren. Waar dit bericht zoo spoedig kwam na'de mededeeling. dat de doorvoer 15 Augustus zou eindigen, heeft het een pijnlyke verrassing verwekt en bevestigde het de meening, welke by de regeeringen der entente ovarheerscht, -dat de materialen worden gebruikt voor militaire doeleinden, daar het herstel van wegen over het alge meen niet gescbiedt. bij koud weder, terwyl die periode in de wintersche kalmte van de vijandelykheden byzonder geschikt is voor het herstel en de versterking van be- staaDde verdedigingslinies, op welke de Duitschers in de volgende lente, uit stra- tegiscbe overwegiagen, mogen wenschen terug te trekken. Ztende, dat de Nederlandsche regeering bleef volharden met niet openlyk te erken- nen, dat deze doorvoer inderdaad strijdt met de bepalmgen van art. 2 van het ver drag van 18 October 1907, heeft de Britsche regeering, zeer ODgaarne en met volkomea medeweten en instemming van de entente- regeeringen, beslo en, dat de gunst van h,et gebruik van Britsche ksbels voor Neder landsche handelstelegrammen moest worden ingetrokken, Men kan met tegenspreken, dat, dezen stap doende, de Britsche regee- riug strikt. gebleven is binnen haar wette lyk recht. De Nederlandsche regeering biyft volharden in een gedragslijn, welke, naar de zienswijze van de Britsche regee ring, van dien aard is, dat haar vyanden onrechtmatig geholpen worden. Daar de vriendschappelyke pogingen, welke in de laatste twee jaren herbaaldelijk beproefd zyn om de Nederlandsche regeering er toe te brengen, de fwiten in hot waro licbt te zien, hebben g faa'd, was het eenige middel om de zaak voo h»-t Nedeflandsche volk duidelijk te mak- u, e^n maatrejgel te nemen, welke het ongv ukkiyerwijze doet voorko- men of het gesfjraft wordt v&or de zonden van zijn regeering. Zeer ongaarne is hiertoe besloten en niemand kan r.eggen, dat ,dcze beslissing van Engeland overhaast is geschied. Na vruehtelooze bea,prekingen, welke meer dan twee jaren hebben geduurd, is de Britsche regeering tot het besluit gekomen, dat ze niet laDger geduldig kan toestemimen, ter wyl de Nederlandsche Regeering weigert een regel van onzijdigheid tegenover Duitsch land toe te passen, waaraan zy steeds heeft beweerd vast te houden. Oumogelyk is de bewering ernstig te nemen, dat de Duitschers rensachtige hoeveelheden materialen kunnen gebruiken voor de verbetering van de wegen en spoorwegen in Belgie in het belang van de burgerlijke bevolkmg van dat land, waar het algemeen bekend is, dat Duitschland het tegendeel-van voorzorg voor het bezette gebied heeft getoond. De Neueriaudsche Regeering heeft be- wijzen ge/raagd, dat deze materialen ge bruikt worden voor militaire doeleinden. Het overtuigendbewijs van schippers, die schuitey gezie'n hebben, geladen met zand en grint uic Nederland rechtstreeks gaande naar de vuurlinie in Vlaanderen, is afge- wezen als onvoldoende, terwyl er reden is om te gelooven, dat er, zelfs wanneer be- wezen was dat het beton van de loopgraven en pillendoozen waarvoor de soldaten van de eatente beldbuftig het leven offeren ten bate van hun land, gemaakt is uit zen- dingen, uit Rijnland ingevoerd, een ant woord zou worden gegeven, dat groote hoe veelheden van deze materialen ook direct nit Duitschland worden ingevoerd zonder door Nederland te komen en er niets is, dat bewijst, dat het beton was gemaakt uit materialen door Nederland. inge,voerd. Welk bewys kan, tegenover zulk een. houding, steekhoudend zijn en welke moge- lijke kans is e*, dat arbitrage de vraagtot oplossing kan brengen De Nederlandsche regeering geeft toe, dat groote hoeveelheden zand en giint in Belgie worden ingevoerd direct uit Duitschland en toch beweert zij, dat aan Duitschland vergunning moet worden gegeven om de volledige hoeveel heden voor het maken van wegen door Nederland in te voeren, terwijl, als het aankomt op de vraag naar htt beton waarvan de militaire werken worden ge maakt, er geen bewijs. mogelijk is om aan te toonen, dat de materialen al dan niet door Nederland waren aangevoerd. Zou een commissie van arbitrage in dergelijke omstandigheden tot eenig besluit kunnen komen Zeker niet. Om een besluit te kunnen geven, zou de commissie den inhoud van de schuiten moeten volgen van het punt van ingaug in Nederland tot de laatste bestemming. Is het aan te nemen, dat de Duitschers rustig met hun gewone werk zouden voortgaan, terwijl een dergelijke commissie zou komen kijken? Zeker niet. Een laatste punt van belaog kan zyn Beton wordt gemaakt in de verhouding van 2/s grint en gebroken steenen tegen Yj zand. Beton wordt niet gebryikt voor het maken van' wegen, maar voor militaire verdedigingswerken. Uit inlichtingen, in het bezit van de regeeringen der entente, zijn ongeveer 3.000.000 tonnen van deze materialen uit Duitschland in Belgie inge voerd over Hanaweert en Sas van Gent tusschen 1 Januari en het laatst van Augus tus van deze 3,000,000 tonnen waren 2,000,000 grint en geklopte steenen en 1,000,000 zand! Havas seint uit Parys De Fransche bladen deelen mee, dat de Fransche gezantin Den Haag aan den Neder- landschen Minister van Buitenlandsche Zaken een nota heeft overhandigd inzake het gebruik voor militaire doeleinden van het zand en het grint uit Duitschland door Nederland en Belgie naar Noord-Ftankrijk vervoerd. i De Fransche regeering merkt op, dat het onderzoek van de Nederlandsche gedele- geerden nh-t besiissend noch afdoende is, daar zij zich niet hebben begeven naar de zone, waar het zand en het grint voor militaire doeleinden worden gebezigd. Onder deze( omstandigheden hopen de Fransche bladen, die uit.ing gaven aan by- zondere gevoelens van sympathie voor Nederland, dat de Nederlandsche regeering een oplossing zal weten te vinden, welke haar plichten van onzijdigheid tegenover de entente in overeenstemming brengt met haar rechtea tegenover Duitschland, haar gewaarborgd door art. 25 van de Haagsche Conventie. WEGENS SPIONNAGE VEROORDEELD. De Kolnische Volkszeitung meldt, dat de taalle-erares J. H. Diepenhorsl uil Utrecht, door den krijgsraad te Coblenz wegens spion- Inage tof 6 jaar tuchthuisstraf is veroordeeld.. AAN IIET ITALIAANSCHE FRONT. BERLJJN, 25 Oct. (W. B.) Officieel. Gis- teren gingen in trouwe wapenbroederschap Duilschfi en Oostenrijksche troepen schou dei' aan schouder in gevecht tegen dc "vtoe- gere bondgenooten. Over meer dan 30 K.M. breed te na tkorte krachtige voorbereiding door de artillerie aanstprmend, doorbraken de bepr©efde divisies het Italiaanscbe Isonzo front in het bekken van Flitsch-Tolmein. De de dalen versperrende sterke stellingen van den vijand werden in eersten aanval geno- men; ondanks taaien weerstand beklommen qnze troepen de steile berghellingen en na- men zij in storm de vijandelijke steunpun- ten welke de hoogten bekroonden. Sneeuw en regen bemoeilijkten het voorwaartsruk- ken in bet bergterrein, maar de moeilijklie- den werden tqveral overwonnen. De hard- nekkige tegenstand der Italianen moest her- haaldelijk in verbitterde gevechten op kor- ten afstand worden gebroken. De strijd duurt voort. Tot des avonds waren meer dan 10.000 gevangenen gemaakt, daarbij di- visie- en brigade-sl aven, rijke buit aan ka- nonnen en materiaal werden gemeld. BERLIJN, 26 October. (Officieel.) De vij andelijke stellingen op de hoogvlakte van Bainsizaa en den. Heiligen Geest werden ver- meesterd. Het aantal gevangenen is gestegen tot over de 30.000, waaronder 700 officieren. De buit bedraagt 300 kanonnen. I JKK AEl'ZEA, 26 Oct. 1917. Het waerbericht van het meteorolo- gisch instituut te De Bildt van heden luidt ats volgt Hoogste barometerstand ontbreekt. Laagste barometerstand r Verwachticg tot den avond van 27 Oct. Matige tot krachtige, tijdeljjke wellicht stormachtige Zuidelyke tot Westelijke wind, betrokken of zwaar bewolkt met tydelyke opklaring, waarschijnlyk regenbuien, zelfde temperatuur. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: F. A. Dhert, huisknecht, Vlooswijkstraat 4, uit Alkmaar.1 E. L. Freriks, lijnwerker bij de Telegra- phie, Tholensstraat 84, uit Rotterdam. J. 't Gilde, werkmau, Baandijk 28, uit Enk- huizeii: J. Verbrugge, zpnder, Baandijk 3a, uit Texel. L. Abfaliamse, letterzetter, Lange Kerk- straat 47, nit Vlissingen. A. Bareman, wagenmaker, Noordstraat 101, uit Axel, M. A. W'iegeraad, koetsier, Klaasscnstraat 2, uit Teringen. Vertro kken, M. Brouwer, landbouwersknecht, O 189, naar Heerlen. R. Ch. F. de Meijer, expediteur, O 196b, naar Sas van Gent. G. Zorgdrager, zonder, RosegrSicht 13, naar Krimpen a.d. Lek. J. de Jonge, voermansknecht, Donze-Vis- serstraat 60. naar Oost-Kapelle. V Hervormde Kerk. Ter Heuzen. 94 n. en 2 n., Ds. A. Timmerman. Stuiskil. 9J u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., De. E. Raaois. Zaamslag. 9 u. en 2 u., De. G. va» Die. Axel. 94 u.'en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 94 u.. Da. H. Akersloot van Hon- ten Roos. Htdst, 10 u., Ds. De Boer. Klooeterzande. 10 u., W. J. van Lindonk. Gereforrneerde Kerken Ter Neuzen. 9 n. en 2 u., Ds. S. G-ne^eveJd, beide diensten Avondmaal. Hoek. 94 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Walk Chr. Gereforrneerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gereforrneerde Gemeente (Vlooswjjkstraat) Ter Neuzen. 9 u,, 2 u. en 54 u., Ds. D: C. Overduin. Oud-Gereformeerdt Gemeente. (Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Lokaal Kben-IIaezer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 n., Evangelisatie. It. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7,81 en 10 uur. 's Namiddags om half drie Lcf. Vergadering van 25 October 1917. (V er volg.) 7. Voorst©! lot het verleenen van dispen- salie van hot bepaalde bij art. 10 der beuwverordening aan W. Rouw. Naar aanleiding van liet in limine handen om bericht en raad gestelde adres van W. Rouw, die daarln vergunning verzoekt, voor het vervangeh yan eene houten bergplaats achter zijne woning in de 2e Kortestraat, no. 5, door een steenen bergplaats, afwijking toe te staan. van art. 10 der bouwverordening daar het overblijvende open erf niet zal vol doen aan den eisch der bouwverordening, stellen burgemeester- en wethouders voor, de gevraagde afwijking foe te staan. D e gezondheidscommissie zelelende te Ter Neuzen heefi te kennen gegeven, dat jiarer- zijds tegen bet verleenen dezer vergunning geen bezwaar bestaat. Het voorstel wordt met algfemeene stem- men aangenomen. De lieer Vran Hasselt komt ter vei'gadering. 8. Vastsilelling der gemeenlelie ;r®oling voor 1918/en in vierband daarmede goedkeuring van do begroollng over 1918 van: 1 1 j :j a. het bestuur der brandweer; b. de commissie tot1 wcring van school- verzuim voor de kom der gemeente en voor Stuiskil; e. van het burgerlijk armbesluur; d. van de Kamer van konphandel en fabrieken. De voorzitter, de beliandeling der gemeen- tebegrooling voor 1918 aan de orde stellen- de, vraagt, of nog een der leden algemeene beschouwingen wensclit te liouden. Hij zou dan. daarop tegelijkerlijd kunnen antwoor- den, met het te geven antwoord „op de alge meene beschouwingen in de afdeelingen, waarvan door den secretaris een verslag is opgemaakt, en waarvan deze lezing geven zal, en voorts bij de verschillende artikels der begrooting, als zij aan de orde komen. Niemand verlangt het woord. Uil het verslag van het onderzoek der ge- meentebegrboting voor 1918 in de afdeelingen blijkt hel volgende: Algeineene beschouwingen. „In de eerste afdeeling wordt door een lid bevreemding geuit over de niet aanwezig- heid van beide of van een der wethouders m de vergadering dier afdeeling. Gevraagd wordt, of de tegenwoordigheid van de wet houders, of albums van een liunner, bij het onderzoek der gemeenlebegroo ting in de afdeelingen, niet geeischt wordt. Kan de tegenwoordigheid der wethouders niet ge eischt worden, .dan had men toch gaarne een liunner aangetroffen; immers, de ge- meentebegi'ooting wordt door burgemeester en wethouders opgemaakt. Voorts wordt door een lid de aandacht er op igevesligd, dat meermalen geen der wethouders tegenwoordig geweest is bij het verhoor van reclamanten tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag voor 1917; voor zoover dit verhoor heeft plaats gehad in te genwoordigheid van de leden van de com missie voor het opmaken van het kohier. Het op de begrooting uitgetrokken bedrag ad 78750,—, wegens hoofdelijken omslag, zal volgens meerdere leden der eerste af- deeiing, niet gehandhaafd kunnen blijven.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 1