X)e krijgskdrijven. Landbouwberichten. 1 Hoogwatergetij te Ter Neuzen Handeisberich ten. GE1EH80E BER1CHTEW. 3UR6ERLIJKE STAND. ZEPPELINS OMLAAG GESCHOTEN. Reuter seint uit Londeu Ooze corres pondent by het Franscbe hoofdkwartier meldt dd, 20 Oct. Eeu eskader Zeppe lins, dat, naar men gelooft, uit Engeland terugkeerde, werd gisteravond aangeTallen en vernietigd door Fransche luchtverdedi- gings-eskaders. Vier daarvan werden in Frankrijk neergeschoten of tot landen ge- dwongen. Men gelooft, dat nog een vijfde Duitsche luchtschip te Bourbon-les-Baius is vernield, maar hieromtrent werd geen be- vestiging yerkregtn. Laat in den avond werd door geheel Frankrijk de nadering van elf Zeppelins gemeld. Onmiddeliijk werden de lochtver- dedigingseskaders en de batterijen over bet geheeleland gewaarschuwd en de vijandeljjke luchtschepen werden over geheel Frankrnk aangevallen en aiteengedreven, als een vlucht verschrikte vogels. Een Zeppelin werd te St. Clement by Luneville door afweergescnut neergehaald, twee andere neergeschoten of tot dalen gedwongen, een te Vergeannes (dept. Cote d'Or) bet andere bij La Marche (Haute Marne), waarvan sen door een Franscb aviateur, do ander door kanonnen was be- schadigd. De vierde Zeppelin werd, na door midden- Frankrijk door de districten Lyon, Dyon en St. Marcellin te zijn acbtervolgd, ver van zijn einddoel in de boven-Alpen omlaag- gehaald. De luchtschepen vtierpen in Frank- rijk geen bommen. Zij waren feitelijk overgeleverd aan de genade ©f ongenade van den nitstekenden Fracschen luchtver- dedigingsdienst van het oogenblik af, dat zij de kust passeerden. TEE NEUZEN, 22 Oct. 1917. Het weerbericht van het meteoroio- gisch institunfc te De Bildt van heden luidt als volgt Boognte barometerstand boven 770 Zuid- Oost-Duitschland. Laagste barometerdtand 752.4 Haparanda. Verwachtisg tot den avond van 23 Oct. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelijke wind, nevelig tot zwaar of half bewolkt, weinig of regen, zelfde temperatuur. Gemeenteraad. In de op Donderdag a.s. te houden open- bare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende pun ten in behandeling: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Verkoop van gemeentegrond aan T. de Smidt.' 4. Verkoop van gemeentegrond aan A. P. de Vos. 5. Verkoop van gemeentegrond aan den kerkeraad der Ned. Herv. kerk. 6. Voiorstel tot het verleenen van vergu li ning aan M. C. van Leeuwen, voor het do en draaien van deuren* boven ge meentegrond. 7. Voorstel tot het verleenen van dispen- salie van het bepaalde bij art. 10 der bouwverordening aan W. Romv. Vaststelling der gemeentebegrooting voor 1918 en in verband daarmede goedkeuring van de begrooling over 1918 van: a. het bestuur der brandweer; b. de commissie tot wering van school- verzuim voor de kom der gemeente en voor Sluiskil c. van het burgerlijk armbesluur; d. van de Kamer van koophandel en fabrieken. j 0. Verzoek van de gemeentewerklieden, de poliliebeambten en, het secretarie- personeel om een duurtetoeslag. 10. Verzoek van den grafdelver P. A. de Ilijk om een duurtetoeslag. 11. Verzoek van de-vereeniging van ileera-v ren bij het middelbaar onderwijs om verhooging van de jaarwedden van bet personeel der H. B. S. 12. Verzoek van de hoofden der scholen A, C en D, om h unite jaarwedden niet meer afhankelijk te doen zijn van het getal onderwijzers van bijstand aan hunne scholen. 13. Verzoek van de Afdeeling Ter Neuzen van liet Ned. Onderwijzers Genoot- schap tot herziening der jaarwedden van het onderwijzend personeel. 14. Verzoek van de afdeeling Ter Neuzen en omstreken van den Bond van Ned. onderwijzers, om alsnog te willen be- vorderan, dat vijf teerkrachten van de lagere scholen in oude rechten wor- den hersteld. 15. Verzoek van de vereeniging van burge- meesters en secretarissen van Oosteltjk Zeeuwsch-Vlaanderen, om eene bij- drage uit de gemeentekas.- 16. Vaststelling premien voor de paanden- en veemarkt. 17. Vaststelling suppletoir kohier honden- belasting. 18. Voorstel tot het verleenen van ver- gunntng voor het bouwen van een privaatput in gemeentegrond. 19. Verzoek om het drukwerk der ge meente alleen aan georganiseerde pa- troons op te dragen. 20. Ontheffingen belastingen. 21. Behandeling reclames hooldelijken omslag. „Aa»pakken" (Ned. Herv. Kerk). J.l. Yrijdag 19 Oct. vergaderden te Ter Neuzen in de consistorie der Herv. Kerk 16 afgevaardigden uit da Herv. gemeent*n van den ^ring Axel" om samen te spreken over de in October te houden collecte voor Aanpakken". In berinnering werd gebracht het doel van //Aanpakken" eene vereeniging in ons land, die eene verbetering wil brengen in een misstand in de predikantenwereld der Ned. Herv. Kerk. Zoovele gemeenten, die haar predikant een tractement geven van 1000 tot 1200, behalve nog de ge; meenten, welke de 1000 niet bereiken. Dat is een misstand en tevens een oneer voor de kerk. Boverigenoemde vereeniging wil nu tracbten van het Hervormd deel in Nederland eerie som bijeen te krijgen van een millioen, om uit de rente van dat kapitaal die kleinste tractementen aan te vullen, minstens tot f 1400. Hiar door zouden gebolpen worden zoovele predikan- ten, wier tractement eenvoudig veel te klein is en ook zoovele kleine gemeenten, die meer niet kunnen geven. De vereeni ging h Aanpakken" zoekt biervoor steun en medewerking van alien, die tot de Ned. Herv. Kerk bebooren. In bedoelde vergadering van j.l. Yrjjdag werd besloten om op 't laatst dezer week (te beginnen op Donderdag 25 Oct.) de circulaires in alie Herv. gezinned van Z.-Vlaanderen O.-Deel te verspreiden en de volgende week (na Zondag 28 Oct.) de collecte te doen. Tevens werd het voorstel gedaan en alge- meen ondersteund om in elke Herv. ge meente een comite op te richten, dat, naar plaatselij ke omstaudigheden, het werk van v er- sproiding der circulaires en van collecteeren zou inricbten. Eene serenade, Zaterdagavond bracht het muziekgezel- schap „De Vereenigde Werklieden" alhier eene .serenade aim een harpi' werkende lieden, |de beer Ch. Keshekc, ©n aan zijne echtgenoo- te, ter gelegenheid hunner zilveren bruiloi't. Op den toch gewoonlijk al drukken Zater dagavond, bracht dil een groote levendigheid teweeg, daar een talrijke menigte het mu- ziekgezelschap op den tocht door verschil- lende straten der stad zoowel voorafgbig als volgde. Yelling van een wnonhuis. Zaterdag werd alhier door notaris l.c Nobel in het logement ,,'s Lands Welvaren" publiek verkocht: een woon- en winkelhuis, aanhoorigheden en erf, staande aan de Donze-Visserstxaat te Ter Neuzen, groot 91 oentiaren. Hi ex van werd kooper de heer J. J. van Driel, melkleurder te Driewegen. N. V. ScheepvaarlinaalschappiJ Cornelia". De St.ct. no. 244 bevat de acte van oprich- ting der N. V. Scheepvaartmaatschappij „Cornelia" te Ter Neuzen, ten doel hebben- de bet in eigendom hebben en exploiteeren van, een zeilschip of ander vaartuig, met dien verstande, dat de N. V. nimmer meer idan 1 vaartuig legelijk in eigendom zal heb ben. Het kapitaal bedraagt 12.000.' Oprichters zijn de lieeren J. J. de Jager, J. A. Klaassen en G. F. P. van der Peijl, alien te Te!r Neuzen. Examen vrije- en ordeocl'eningen. De vorige week slaagden voor het examen ijn de vrije- en ordeoefeningen der gymnas- itiek de dames F. M. Mangold en G. en M. van de Vijver van Axel, benevens de heeren P. J. van der Bent van Ter Neuzen, I. M. Hoste te Oostburg, I. F. van de Walle van IJzendijke en de dames L. C. Bronswijk en S. Boone, van Oostburg. Central© kiesvereeniging der „Liberale Unie". Zaterdagavond werd Te Middelburg eene vergadering gehouden van afdeelingen der Liberate Unie, om te komen tot stichting van eene centrale kiesvereeniglng voor den kieskrmg Zeeland. De vergadering was zeer druk bezocht. Overgegaan werd tot stichting van eene cenLrale kiesvereeniging. Het bestuur zal bestaan uit 14 personen. Als bestuursleden werden door de verga dering gekozfen: Ds. Siemelink te Vlissingen, W. Kakebeeke te Goes, R. E. G. Nolson te Ter Neuzen, P. M. Dikkenberg te Zuidzande, D. H. Constandse te Goes, P. W. Maarle- veld te Biervliet, A. T. C. Swenne te Wisse- kerke, C. G. Hage te St. Maartensdijk, Iv. van Schouwen te Middelburg, Mr. H. Polvliet te Zierikzee, A. van der Weijde te Ellemeet, A. M. C. Poppe te Hulst, F. Ivaan te Hoek en Mr. J. C. Heijse te Middelburg. Het reglemenl werd vastgesteld. Als voorzitter werd aangewezen Ds. Sie melink te Vlissingen, tot peimingmeester de heer Van Schouwen te Middelburg en tot secretaris de heer Constandse le Goes. Aan de distribulie onllrokken gr.anen. Zooals we de vorige week meldden, werd te Rotterdam inbesiaggenomen eene partij haver, die gelost werd uit een in liet Haring- vliet liggend beurlmotorschip uit 'fer Neu zen, om met bestelwagens vervoerd te wor- den. In verband daarmede werden de koop- man A. D. en de commissionnair IT O. in aiTest genomen. doch zijn later op vrije voe- ten gesteld. Ondertusscben is hier de vorige week een onderzoek .ingesteld, door een rechercheur, vei-bonden aan iden distributiedienst aan het hoofdbureau van politie te Rotterdam. Naar het schijnt, werd dit onderzoek ten zeerste -vergemakkelijkt door ©en nauwkeurige boiek- houding, die bij zijne aanhouding op den koopman be von (ten was, waardoor zjjne le- veranciers geniakkelijk konden worden op- gespoord. Het onderzoek werd ingesteld onder de gemeente Ter Neuzen, te Zaamslag en te Axel. De N. R. Crt. meldt, dal als resultaat daarvan tegen 22 landbouwers, scliippers en stalhouders proces-verbaal is opgemaakt, wegens het verkoopen, vervoeren of afleve- ren van tarwe, gerst en haver, onttrokken aan den te Kloosterzande gestalionnecrden regeeringscommissaris voor de provincie Zee- land. Er zou gebleken zijn, dat de vendach- ten gezamenlijk ongeveer 10.000 kilogram granen in strijd met de distributiewet heb ben ver hand eld. Yerblijf ontzegd. De commandant der Stelling van de Monden der Maas en der Schelde beeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan Alphons de la Ruelle, geboren te Wachte- beka (B.), wonende te Sas van Gent, ar- beider, nationaliteit Belg, zulks wegens het betrokken zjjn by den smokkelhandel. Nog is uitgezet Marinus Pieter Zegers, geboren 1 Maart 1882, te Ter Neuzen, vlasarbeider, wonende te|Ter Neuzen, van nationaliteit Nederlander. SAS VAN GENT. Drie Belgische werkliedeD, werkzaam in de styfselfabriek Zelandia, alhier, alwaar behalve stijfsel ook nog uit de ami's e«n ko»telyke olie bereid wordt, scbenen trek te bsbben in een fleseh fijne «lao!ie. Nu is de slatjjd wel laug achter den rug, docb zij scbenen zich toch ook nog zoo iets te herinneren van de welgeslatgde bak- en braadproeven van Van Marken's Gist- en Spiritusfabrieken te Delft. Bovendien wordt aan de overzijde voor zoo'n fle9ch grif 25 tot 30 franks betaald. Yandaar bnn besSuit om elk zoo'n flescb z/soldaat" te maken, hetgeen gelukte. Yoor betoonde daukbaarheid ten opzichte van den werkgever, werden zij echter door de rijkspolitie achterhaald en proces-ver baal tegen bun opgemaakt wegens gemis aan eerbiediging van bet //myn" en *dyn." I>t5 campagtie. De beide suikerfabrieken alhier zyn thans volop in de campagne. De aanvoer der bieten veroorzaakt heel wat drukte en is ondanks bet slechte weer van de afgeloopen weken van dien aard, dat er een groot aarital schepen in bet kanaal opgehoopt liggen. Zooals telken jare is er van werkeloos- heid onder den arbeidenden stand thans geen sprake. Wie gezonde ledematen beeft en deze wil gebruiken, kan bij het losgen van de grondstoffen en bet laden der producten een ruim daggeld verdienen. Eene omstandigheid, die met het oog op de dure tijden en den naderenden winter voor de arbeidersbevolking uit deze om- geving eene ware nitkomst mag genoemd worden. KAPELLEBRUG. Zondagmorgen is alhier een mooie aan houding gedaan. Eenige smokkelaars «rachtten een groote party levensmiddelen aan de Dnitschers over te doen. Zij werden daarbjj betrapt door twee flinke dienstdoende ambtenaren van Clinge, sloegen op de vlucht, maarmoesten eenige bonderden kilo's boonen acbterlaten. Een der smokkelaars, een zekere Edtn. Thuy, een Belg, viel bun in de handen, die na eerst eenige uren op St. Jansteen te bebben vastgezeten, geboeid naar Hulst werd weggevoerd. Het is inderdaad diep treurig zooals bier tegenwoordig wordt gesmokkeld. Niet alleen vee, maar ook ons kostbaar graaD, erwten, boonen enz. gaan den draad over. Wanneer zal ook in deze streken de zoo noodige contr6le by de boeren geschieden Terwijl de burgerij op een hongerrantsoen staat, verkoopen de boeren van hun ryken voorraad aan de smokkelaars tegen buitensporig booge prjjzen. Het is zeker meer dan t.jjd, dat de hoogere autoriteiten in dezen andere maatregelen gaan treffen. MIDDELBURG. In verband met de onregelmatigheden bij de brandstoffendistributie alhier is aan den beer A. Bliek, kolenhandelaar, die reeds als distibuteur was geschorst, ontslag ver- leend als lid van de brandstoffencommissie. Verbouw van voedingsgewassen. De MLiister van Landbouw, Nijverheitd en Handel schrijft in de St.ct.: Reeds herhaalde malen had ik gelegenheid er de aandacht op te vestigen welk een groot belang er voor de volksvoeding aan verbonden is,' dat op de tei*remen, die zich daartoe leenen, zooveel mogelijk voedingsgewassen geteeld wor den. deze is het tuinderswerk bij uitstek geschikt. RECHTSZAKEN. Een predikant voor de recktbauk. Voor de rechtbank te Middelburg werd tegen F. W,, predikast te Serooskerke 7 boete of 7 dagen heehtenid gevorderd, wegens beleediging van een soidaat wien hy toevoegde yJij bent de dief, jij hebt ze gestolen", doeleede op bij hem ver- miste zilvereD lepels. Hy had er wat voor over. Een z«kere J. L., uit Middelburg, tegen wien zss maanden gevangenisstraf werd gevorderd wegens misbandeling met een mas, zeide, dat by er nog zes maanden voor over bad als hy zjjn tegenstanrler nog eens flink mocht afranselen. Zeppelins en watervliegtnigen. Men meldt van Nes op Ameland, dat Vrydagmiddag daar zeven lucbtschepen en drie watervliegtuigen benoorden Ameland voorby kwamen, koersende om de West. Uit IJmuiden Vrjjdagnacbt te 3 u. 15 kwam een Zeppelin uit Zuid-Oosteljjke rich- ting over da visscber shaven te IJmuiden en koerste over hat Noordzeekanaal en de sluizen, om in Noordelijke richting over de duinen te verdwijnen. Toen de zoek- licbten gingen werken, steeg de Zeppelin buiten bet gezicht. De militaire post op de Oude Sluis heeft de Zeppelin beschoten, oogenschijnlijk zon- der resultaat. Uit Geertruidenberg Vrijdagnacht om 3 uur passeerde op 2000 a 3000 M. boogte een Zeppelin, komende uit Z.-Westeiijke en gaande in N.-Westelijke richting. Men meldt uit Elburg, dat Vrijdagavond de stoomboot van Amsterdam aldaar een, Duitsche vliegmachine beeft aangebracht, welke bljjkbaar boven de Zuiderzee was verongelukt. Het vliegtuig wordt naar Soesterlserg vervoerd. Belgisch dorp. Te Amersfoort is een derde Belgisch dorp in aanbouw, dat woning zal bieden voor 250 gezinnen, waarvan elk de be- scbikking krygt over woonkamer, slaap- kamertjes, een bergplaats enz. Reeds zyn 45 families ondergebracht, waarby gekozen zyn de gezinnen met een groot getal kinderen. Vermoedelijk zal het dorp den naam krijgen van Marie Jose-dorp, naar de dochter van koning Albert. Smokkelen. Vrjjdagavond deed de Rykspolitie mat de ambtenaren een inval bij den winkelier Pb. L. te Stryp, bij Eindhoven. Zij troffen daar aan eenige flink verzegelde bussen gevuld met nikkelen stuivers, tot een totaal vaa bijna 10.000 stuka. De ;,voor't front bestemde" munten werden in beslag ge- nomea. Dit wordt waarsehijnlijk een scbade- postje voor dezen winkelier van minsiens 600 gulden. Geen wonder, dat hier zoo'n enorm gebrek is aan pasmunt. Een advertentie. ,,Een kanloorbediende vraagt voor kantoor- gebruik een voor hem passende hooikist, de armen en zoo mogelijk ook het hoofd vrylatende." Hooge boeten. Yolgens de Tel. zou door de N.O.T. in verband met verboden uitvoer, tot dus ver in totaal reeds een bedrag aan boeten zijn opgelegd van ongeveer vier millioen gulden. Daaronder zyn boeten van 25.000 300.000 en 500.000. gevers, wier arbeiders door de lijdsomstan- wordt ,daardoor het ledigloopen, dat in elk op- zicht nadeelige gevolgen heeft, voorkomen; in de tweede plaats kunnen zij, die hunne arbei ders m de gelegenheid stellen zulk werk te ver- irichten en deze werklieden zelven de overtui- ging" met zich dragen, dat zij voor de gemeen- scliap nultigen arbeid verrichten. Ik yieen, dat, zij bet ook met eenige moeite, in de nabijheid van taL van fabrieken wel ter- reinen te verkrijgen zijn, die met voedingsar tikelen te beplanlen zijn. Uit den aard der zaak- is bet moeilijk een richtsnoer in deze aan te geven. Nu eens zal bet stelsel, waarbij elke persoon een speciaal door hem te bewerken terreintje in gebruik ontvangt, de beste oplossing zijn, dan weder zal bet wellichl het meest practisch lijken dien arbeid gezamenlijk le doen verriqhten. Lei (ding en onderricht zullen in vele gevallen niet kunnen ontbeyrd worden; toch zijn zonder twijfel gevallen te over,dat de arbeiders in het verrichten van tuinarbeid hun ynoeger vak weder opvatten, zooidat deze zelfstandig kun nen werken, ja, zelfs als leiders voor hunne kameraden kunnen optreden. In het bijzon der, inidien de werkgevers aan hunne arbeiders een wachtgeld gedurende de werkloosheid uit keeren, kan daaraan de verplichting verbon den worden op deze wijze in 's lands belang werkzaam te zijn. De vraag aan wien de opbrengst der gewas sen ten goede moet komen, aan den werkgever jof aan de arbeiders, dient natuurlijk op ver- scliillende wijze te worden beantwoord en hangt noodzakelijk samen met de grootte van het wachtgeld. In elk geval meen ik, dat het van het groot- ste belang is, diat op deze wijze de teelt van voedinigsaiTikelen zoo sterk mogelijk bevorderd Nyiordt en. lediggang zoo sterk mogelijk wordt tegengegaan. D A G E N. Voorm. Nam. Dinsdag 23 Oct. Woensdag 24 Donderdag 25 p Vrydag 26 n Zaterdag 27 p Zondag 28 p Maandag 29 p 5.56 7.9 8.42 10.5 11.8 11.59 0.22 6.29 7.55 9.26 10.39 11.35 12.45 1 INGEZONDEN STUKKEN. 1 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Vergun mij, ter aanvulling van het door mij ingezonden stukje in Uw jongste num- mer, nog eenige plaatsruimte. Gelijk gezegd is, de eonsenten-bevoorrech- lling, den lieer Van Duin verleend, de eigen- lijkle bron van het kwaad, waaruit alle ge volgen zijn voorfgevloeid. Terwijl ik als lid der Provmciale Com missie van Toezicbt niet eens wist, dat er oonsenten werden uitgegeven, alsmede geen enkele exporteur in Zeeuwsch-Vlaanderen, kwam de heer Van Duin 5 Maart 1916 bij mij met de handen vol consenten om con- troleurs vragen. Ik stond verbaasd, doch het hielp niets, zijn vraag moest worden toe- gestaan. Deze consentenvoorraad is de geheele campagne maar aldoor voortgegaan, zoodat bijna de geheele liandel in aardappelen in handen van Van Duin was, omreden de an dere exporLeurs steeds beperkt en In geringe mate oobsenten konden machtig worden. De commissie Rutgers enz. heb ik het mil- lioenen getal bevoorrechte kiLo's destijds voorgelegd. Het is dus alleszins verklaarbaar, dat de heer Van Duin (volgens Wolf) er lofgedich- ten op na hield. Als ik nu eens een woord van den heer S. mag overnemen, zou ik hem willen vragen: Wie er gewetenloos is, hij die de eenmaal in zijn bezit zijnde consenten rendabel maakt (al is het dan ook op verboden wijze) of hij Idle er door ccyisentenbevoorrechting de ge legenheid to© schept? Met den beer Schuitemaker lioop Ik van harte, dat deze zaak lengevolge zal liebben, dat de rechterlijke nuaclit zich eens inlaat, iniet alleen met den heer Van Duin, maar met alien die in deze zaak betrokken zijn, ffiet zal dan wel worden uitgemaakt, mijn- Jieer S., dal de- aanbang van den heer Van Duin niel bij mij maar elders te zoeken is. Het komt mij voor, dat de heer Wolf hier- in uitstekende diensten zou kimnen bewijzen, terwijl ik gaarne bereid ben het mijne er toe bij te dragen. Nogmaals dank, Hoogachtend, W. BEDET. Ter Neuzen, 22 October 1917. Rotterdam, 22 Oct. 1917. GRAANMARKT. Noteering Karwyzaad 67,- tot 68,- Bruinmosterdzaad 80.tot 81, Geelmosterdzaad 48,tot 55, VOEDERARTIKELEN. De handel in voederartikelen was zeer stil. Lynzaadafvalditogemalen/ (Jacaodoppenmeel 40,— Grondnoten- doppenmeel 40,—Voermeel tot i f naar kwaliteit Voerharing Borstelmelasse Gedroogde Borstel f Turfmelasse f VEEMARKT. Vette koeien en ossen met redelijken handel in prima zware tot gtationnaire pryzenoverigens omzet beperkt. Vette kalveren tamelyk verhandeld in le kwaliteit, tweede en derde kwaliteit daarentegen was byna onverkoopbaar en in ulteenioopende pryzen. Scbapen en lammereu met behoor- liiken bandel in beste zware; tweede en derde soort met sleehts matigen omzet. Varkens met raimen aanvoer van 2e en 3e kwaliteit, waarvoor pryzen uiteenloopend. Er was weinig aanvoer van prima zware, waardoor deze kwaliteit in sommige ge vallen nog 1 a 2 cent boven noteering verkocht kon worden. Aangevoerd werden 582 vette runderen, 123 vette kalvereD, 1659 schapen of 1am- meren, 1137 varkens. Pryzen vette koeien le kwal. 122 tot 126 ct.2e kwal. 120 tot 110 ct.Be kwal. 100 tot 90 ct.ossen le kwal. 122 tot 124 ct.2e kwal. 118 tot 108 ct3e kwal. 95 tot 85 ct.stieren le kwal. tot ct.2e kwal. tot ct. 3e kwal. niet genoteerdkalveren le kwal. 150 tot 160 ct. 2e kwal. 135 tot 120 ct.3e kwal. 110 tot 90 ct.schapen le kwal. 82 tot 88 ct.2e kwal. 80 tot 70 ct. 3e kwaliteit 66 tot ct. lammeren 78 tot 84 ct.varkens le kwal. 120 tot 126 ct.2e kwal. 118 tot 110 ct. - 3e kwal. 105 tot 95 ct.licbte soort 70 tot 80 ct., alles per kilo. Vlasbeurs. Aangevoerd: Blauw 100 steen vuil, 2,50 tot 3,— 1530 steen schoon vuil onverkocbtschoon 6,tot 7,50; Groningsch schoon 3570 steen f 7,tot 8,Wit schoon 654 steen 6,tot 8,Hollandsch geel vuil 600 steen a /2,70; schoon 3830 steen f 6,tot 8,-. EIEREN. Zeeuwsche 13,- tot 14,50 Overmaasche 13,tot 15, TER NEUZEN. AXEL. CLINGE, i SCHEEFYAABTBEWEGING. Van 19 tot en met 21 Oct. werden lungs de Oostsluizen alhier 73 binrsen- vaartnigen op- en 59 afgesehut, langs de Middensluizen 0 op- en 0 afgesehut an langa de Westsiuiaen 33 op- en 31 afgesehut. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Oct. Johannes Bakx, oud 24 j., jm. en Leonie Mathilde Notte, oud 22 j., jd. Johannes Arie Cornelis Verlinde, oud 24 j., jm. en Dina Cornelia van der Hoofd, oud 20 j., jd. Geboorten. 45 Oct. Franciscus, z. va» Joannes de Kimpe en van Josephine Florine van Can. 17 Oct. Gijsbregt, z. van Jan van Hoeve en van Johanna de Regt. Cornelia Geertrui, d. van Reinier Adriaan Bootsgezel en van Sophia Antonia Francina van Aalst. Overlijden. 20 Oct. Nicolaas van Maelsaeke, oud ijna drie mnd., z. van Johannes en van Maatje Remijn. Huwelijks-aangiften. 4 Oct. Dingenis van Soelen, ud 22 j., jm. en Anna Francina Jansen, oud 23 j., jd. x0 Oct. Marinus de Feijter, oud 25 j., jm. en Elizabeth Dieleinan, oud 24 j., jd. Geboorten. 3 Oct. Dries, z. van Gerhard Agterhuis, en van Cornelia Kotvi*. 6 Oct. Maria, d. van Pieter Ortelee en van Wilhelmina Bakker. 9 Oct. Elizabeth Maria, d. van Cornelis Jan Scheele en van Margaretha Elisabeth Deij. 10 Oct. Ebrina Paulina, d. v^m Jan de Regt en van Maria Janna de Regt. 11 Oct. Hendrik, z. van Johannes Jacob Iloebe en van Maria Adriana Knieriem. Dina Cornelia, d. van Jan Heijnsdijk en van Maria Neeltje Verbrugge. 12 Oct. Maria, d. van Christiaan Ollebek en van Cornelia Jansen van Rosendaal. 13 Oct. Maria Christina, d. van Jozias Ilamelink en van Catharina Johanna Opjieneer. 14 Oct. Leendert, z. van Pieter de Feijter en van Anna den Beer. Levinus Jan, z. van Jan Jacobus Dieleman en van Janna Maria Scheele. 15 Oct. Janneke, d. van Johannes den Beer en van Pieternella Suzanna Deij. Overlijden. 3 Oct, Jacobus Louis van den Broeke, oud 7 m., z. van Pieter en van Pieternella Hollebek. 10 Oct. Janna 't Gilde, oud 72 j., wed. van Lam- bertus Cornelis Rinn. 11 Oct. Elizabeth Goossen, oud 69 j.. wed. van Gerard Dobbelaar. 12 Oct. Martha Wiemes, oud 54 j., echtg. van Leendert Ortelee. 16 Oct. Pieter Cornelis Duerink, oud 7 w., z. van Cornelis en van Dina Verstraten. Huwelijks-aangiften. 12 Oct. Albertus Carolus Yan Laere (van Kieldrecht), oud 23 j., jm. en Mag- dalena Livina Thierens, ond 16 j., jd. Geboorten. 3 Oct. Leopold, zoon van Aloysius van Roeyen en van Maria Jozefa Laureijs. 4 Oct. Jozef, zoon van Franciscus Mets en van Coralia Maria Kerschaver, beiden won. te Kieldrecht. Emelie Eugenie, d. van Florentinus Franciscus D'Hoogheen van Stephania De Kever. Emile, z. yan Alphonsus Piessens en van Rosalia van Dorsselaer. 7 Oct Albertus Augustinus, z. van Theofiel Lodewijk Clarijsse en van Eugenia Reyns. 13 Oct. Mathilde Virginia, d. van Petrus Theodorus Kindt en van Maria Broeckaart 15 Oct. Alice, d. van Josephus Joannes de Kever en van Maria Leonia De Kever. Overlijden. 9 Oct. Jozef Rotthier, oud 5 w., z. van Prudent en van Emma Maria Victoria Thierens. 10 Oct. Amelia Goossens, oud 75 j.. echtg. van Jan Cornelis Vermeerssen. Ludovicus Jacobus Augustinus Lippens, oud 14 m., z. van Jacobus en van Angelique Roegies.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 3