De Oorlog. BUR0ERL8JKE STAND. lot heeft zich tot de inwoliefs van de ge- meente Horst te mogen rekenen, voor grau- we fabrieksturf, alleen maar goed om de kachel aan te leggen of de illusie te doen ontstaan, dat ze wel eens warmte zou kun- nen geven, 20 per 1000 stuks moet betalen en dan nog erg blij op den koop toe moet wezen, dat de vervener ze wil afstaan. De grond wordt door die bewerking bovendien geschikt ter ontginning. DE VREDESPOGINGEN VAN DEN PAUS. De Paus heeft, gelijk bekend, op zijn vredes-nota antwoord ontvangen van de Vereenigde Staten en van de centrale mo- gendheden. Reeds was gemeld, schrijft de N. R. Crt., dat Z. H. den tekst van de door hem van de centralen ontvangen antwoor- den aan de regeeringen van de ententemo- gendheden zou meedeelen. Het doorzen- den van die antwoorden zou op zichzelf al als een voortzetting van de bemiddelings- actie van den Paus kunnen worden be- schouwd, immers, waartoe zou hij die antwoorden doorsturen, indien hij niet meende, dat zij aan de ententeregeeringen aanleiding zouden kunnen wezen, in onder- handelingen te treden? Nog veel meer is dat geval, indien Z. H., zooals het Giornale d'ltalia meent te kunnen melden, de kennis- geving van die antwoorden heeft vergezeld laten gaan van de verzekering, dat daarin moet gezien worden de bereidverklaring van Duitschland, Belgie en Noord-Frank- rijk te ontruimen. Trouwens, dat de Paus deze opvatting koesterde van het voor verschillende uitleg- ging vatbare Duitsche antwoord, was al uit een beschouwing van de Osservatire ge bleken, en nu voegt het Giornale d'ltalia er nog bij, dat aan den Paus de juistheid van deze opvatting gebleken is uit rapporten van zijn nuntius te Munchen en te Weenen, die gesprekken over dat onderwerp hebben gevoerd met de Duitsche en Oostenrijksche regeering. Van den nuntius te Weenen had de Paus ook mededeeling ontvangen van het Oostenrijksche standpunt ten opzichte van Italie. De Paus is, altijd volgens het bovenge- noemde blad, nog verder gegaan dan com- mentaar op de antwoorden te leveren. Hij heeft den ententemogendheden voorgesteld, dat hij Duitschland naar de preciese voor- waarden zal vragen, waaronder het tot de ontruiming van het in het Westen bezette gebied bereid is. Als de ententemogendhe den daar nu in treden, dan zouden de on- derhandelingen zijn geopend. De eerste stap en de eerste stap in zulke gevallen meest- al de beslissende naar den vrede zou zijn gedaan. Er zou een punt van aanknooping gevonden zijn. Het is echter niet alleen nog geheel onzeker, hoe de ententemogendheden op het tweede voorstel van den Paus zullen reageeren, maar het is zelfs nog onzeker of de Paus zulk een tweede voorstel wel heeft gedaan. Men heeft nog maar met een be- richt van een blad te doen. Maar ook als de voortgezette actie van den Paus de re- sultaten heeft welke alien, die naar vrede verlangen, daarvan hopen, zal dat in den eersten tijd niet de minste verslapping in het krijgsbedrijf meebrengen. Integendeel is in zoo'n periode van voor- bereiding van den vrede van beide zijden verrassende inspanning te verwachten, om den loop van de onderhandelingen te influ- enceeren. De slag in Vlaanderen is nog in voilen gang. Misschien zou het beter zijn te zeggen: nog niet eens in vollen gang, want.de opinie van Stegemann, volgens welke het op zijn minst nog wel een week of drie zal duren, voor de slag zijn hoogte- punt heeft bereikt, is hoogstvermoedelijk juist. We zijn nu nog in de periode, dat de Britten, die hier-in het algemeen beschouwd, de aanvallers zijn (al nemen de Duitschers vaak genoeg het initiatief tot partieele te- genaanvallen) met opeenvolgende rukjes telkens wat terrein winnen. De beteekenis van dien stootsgewijzen vooruitgang wordt van beide zijden geheel verschillend beoor- deeld, naar gelang van den verschillenden kijk op de toekomst. Het hangt er immers maar van af waar dit alles op den duur op uit zal loopen. Worden door die telkens ver- kregen tactische voordeelen der Britten ge- leidelijk de voorwaarden geschapen voor een grooten strategischen stoot, die hun in staat zal stellen hun tegenstanders tot prijs- geven van de Yserlinie en misschien van een deel van de kust te verdrijven, dan heeft men te doen met de eerste stadia van een groot succes. Is echter de prijs, die tot de verkrij- ging van telkens kleiner voordeelen wordt betaald, zoo hoog, dat er ten slotte geen krachten meer over zullen zijn, om, als het moment daar is, de beslissing te bevechten, dan heeft men met een langzame misluk- king te doen. Het eerste is de kijk, dien de Engelschen, het tweede de kijk, dien de Duitschers gaarne op den loop van zaken aan het Vlaamsche front hebben. Als de En gelschen het groote oogenblik voor geko- men achten, zullen zij hoogstvermoedelijk de flank van het aanvallende leger van zee uit steunen door een veel, in letterlijken zin, grootscheepscher actie, dan tot nog toe het geval is geweest. DE TOESTAND IN RUSLAND. De, verwarring neemt in Rusland voort- durend toe, schrijft het Hbl. De berichten, die van verschillende zijden komen, zijn op vele punten met elkaar in flagranten strijd, maar een ding blijkt er met groote zeker- heid uit: dat de vredesstemming in Rusland veld wint. De steeds toenemende anarchie maakt het onmogelijk tegelijk de toestanden in Rusland te reorganiseeren en den oorlog voort te zetten. En vandaar de eisch, in verschillende groepen gesteld, om vrede te sluiten en daardoor de handen vrij te krijgen voor binnenlandsche hervormingen. En hoe noodlg die zijn, werd door alle Sprekers op de democratische conferentie uiteengezet. Hervormingen, niet eenzijdig door een der talrijke groepen geeischt, maar door samenwerking van alle groepen, alle partijen tot stand gebracht. De vroe- gere minister van arbeid, Skobelef, zeide, dat de revolutionairen moeten samengaan met de burgerij en zelfs met de kadetten, doch zorgvuldig moeten toezien op elemen- ten, die contra-revolutionaire bedoelingen hebben. Verschillende sprekers drongen aan op het vormen van een voorparlement in afwachting van de bijeenkomst der Con- stituante. In dit voorparlement, een controleerend lichaam, dat uit de verschillende partijen moet worden gevormd, en dat een demo- cratischen tint moet hebben, zou de regee ring den steun moeten vinden voor de tal- looze maatregelen die zij noodig acht, om de wanhopig verwarde toestanden in orde te brengen. Kerensky wil, als hij er in slaagt het ge- schokte vertrouwen in hem te herstellen, pogen een coalitie-regeering te vormen, al is dit ook moeilijk geworden door de be- sluiten van de Sovjet, betreffende de uit- sluiting der kadetten. Hij stelt echter op den voorgrond, dat de ministers de Russi- sche Republiek zullen erkennen, en tot aan de bijeenkomst der Constituante als „cabi- net d'affaires" zullen optreden. Ook de verhouding van Rusland tot Fin land is door de omstandigheden zeer ernstig geworden. De nieuwe gouverneur-generaal Nekrassof heeft zijn ambt aanvaard met de mededeeling, dat de wensch der sociaal- democraten, om een bijzondere bijeenkomst van den ontbonden Landdagte houden, zeer ernstige gevolgen zou kunnen hebben. De Finsche socialistische meerderheid achtte die bijeenkomst hoog noodig, omdat verschillende maatregelen moesten worden genomen, ter voorziening in de meest drin- gende behoeften: de levensmiddelenpolitiek, de staatsbegrooting, de oorlogswinstbelas- ting en andere regelingen moesten worden afgedaan, die naar de meening der meerder heid niet konden worden uitgesteld. Ondanks het verbod van den gouverneur, die de deuren der vergaderzaal had doen verzegelen, zijn de socialistische afgevaar- digden, aan de oproeping van den voorzit- ter gevolg gevend, in het Landdaggebouw gekomen; zij hebben de zegels doen wegne- men, zij hebben vergaderd en een aantal wetsvoorstellen aangenomen. Het garnizoen te Helsingfors, dat bevel had de bijeenkomstvan den Landdag met geweld te beletten, schijnt dat bevel niet te hebben uitgevoerd. Kerensky las tenminste op de democratische conferentie het tele gram voor, dat de bijeenkomst van den ont bonden Landdag niet kon worden belet, wat door de Bolsjewiki met gejuich werd ontvangen. Wat zal nu de regeering, de gouverneur- generaal, doen met de besluiten, die de Landdag nam, ondanks de ontbinding? Kerensky zeide krachtige maatregelen tegen^Finland toe, maar zal hij in staat zijn, die uit te voeren, als hij daarvoor niet op den steun van de troepen kan rekenen? Of moeten weder, zooals in Augustus, troepen van het front naar Helsingfors wor den gezonden,. om tegen de Finnen op te treden? De Roeskaja Wolga voorziet het ergste. De afgetreden gouverneur-generaal heeft in een onderhoud met den redacteur van dat blad verklaard, dat Rusland niet kan toe- staan, dat de ontbonden Finsche Landdag door een onverantwoordelijke groep wordt bijeengeroepen. En in Petersburgsche re- geeringskringen verwacht men, dat de nieu we gouverneur-generaal Nekrassof krachtig tegen Finland zal weten op te treden. NIEUW ITALIAANSCH OFFENSIEF VERWACHT. Naar de Echo de Paris verneemt, kan men verwachten, dat de Italianen binnenkort een nieuw offensief tegen Triest zullen be- ginnen. DE CZAAR IN BALLINGSCHAP. Volgens de Bjirsjewja Wjedomosti heeft de ex-Czaar de voorloopige regeering er op gewezen, dat het klimaat van Siberie voor de Czaritsa en haar kinderen nadeelig is. Hij heeft verzocht om een andere internee- ringsplaats, daar zich het gouvernements- gebouw te Tobolsk in slechten staat be- vindt. De ex-Czaar verzocht om sport-mate- riaal te zenden en buitenlandsche bladen. De voorloopige regeering zond twee pro- fessoreri" naar Tobolsk, om het onderwijs op zich te nemen van den vroegeren Czare- witsji. DE LEERNOOD IN BRUSSEL. De prijs van het leder is tot 90 frs. per kilo gestegen. Men gebruikt nu ter vervan- ging van zoolleder „balata" en hout. Het gemeentebestuur heeft nu besloten om ge- meentelijke schoenwinkels te openen. Het eerste lokaal ten behoeve der gemeente- sclioenwinkets is 10 September in de Van Helmontstraat geopend. Wie gemeenteschoenen wil koopen, moet vooraf kennis geven aan de gemeentemaga- zijnen en ontvangt daarna door bemiddeling der politie een oproeping. Voorloopig zal slechts een paar schoenen per gezin ver- strekt worden. YOOR BELANGHEBBENDEN. Laatste Kwartier Zondag 7 October namiddags 10,34 uur. 6 Oct. Zon op 6,11 onder 5,27 uur 7 h 6,12 h 5,24 8 u nu 6,14 n 5,22 De lantaarn voor wielrjjders moet een half uur, die voor voerlieden een uur na zonsondergang branden. TEE NETTffEN, 5 Oct. 191?. Koffie en thee. Van 5 tot en met 13 October kan een half ons koffie of een half ons thee worden gekocht tegen inleveriag van het lichaam eener broodkaart voor de 28e week, d. w. z. de kaart die op 4 October afloopt. Men beware dus deze broodkaart, ook indien alle broodbons reeds zijn afgescheurd, indien men tusschen 5 en 13 October a.s. koffie of thee wenscht te koopen. Aflevering en vervoer van huiden en looistoffen. De Minister van landbouw heeft omtrent aflevering en vervoer van huiden en looi stoffen o.a. het volgende bepaald De aflevering en het vervoer van huiden en vellen al dan niet gezouten is verboden. Het verbod is niet van toepassing voor zoover de aflevering geschiedt van, en het vervoer geschiedt voor of namen huidenclubs, huidenhandelaren en schapecblooters, die in een dier qualiteit zijn ingeschreven bij het Rjjksdiatributiekantoor voor huiden en leder overeenkomstig de bepalingen der distributieregeling voor huiden en leder. Uitgewezen. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd wegens het betrokken zijn bp den smokkelhandel aan Camiel Marie de Coninck, geboren 25 Maart 1885 te Axel, wonende aldaar, van beroep herbergier, van nationaliteit Nederlander en Jaspert Heijnsdjjk, geboren 25 Februari 1869 te Axel, wonende aldaar, van beroep arbeider en van nationaliteit Nederlander. Verlof tot terugkeer. Aan P. B. Lantsheer, aan wien 17 Juli jl. het verblijf in Zeeland werd ontzegd, is thans voorwaardelijk vergunning verleend terug te keeren. ZAAMSLAG. Woensdagavond jl. werd per brandklok voor de tweede maal de brandweer opge- roepen naar de hofstede ran M. Dekker tot het blusschen van brand, welke was ontstaan in de nog op elkaar liggende en smeulende hoopen graan, die een gevaar opleverden voor beiendende gebouwen, te meer nog omdat de sterke wind in die richting waaide. BOSCHKAPELLE. Bjj een onzer landbouwers heeft men des nachts twee stapels bruine boonen weggehaald, een werkje, dat bepaald nie£ in enkele minuten is afgeloopen. De eigenaar nam de zaak kalmpjes op, hij verklaarde heel gemoedelijk, dat de menschen in dezen slechten tijd toch moeten eten 2 Oct. Heden arriveerden te Roozen- daal 33 kinderen uit Antwerpen het oudste er van, een meisje van ruim 15jaar, kwarn hedenavond te Boschkapelle aan, waar het bij familie een liefdeiijk onderkomen vindt. Omtrent den toestand in de Scheldestad vertelde het meisje het volgende Bloem kost 12 frcsraardappelen 2 a 2lji frcs, aardappelschillen, waarvan koeken worden gebakken, 16 centimes, boter 30 frcs, vet 25 frcs, spek 11 frcs, rundvieesch 20 frcs, koffie 80 frcs, suiker 8 frcs, groene zeep 23 frcs, appels l1/, frcs, peren 1,20 frcs, alles per Kg., een stuk sunlichtzeep 3 frcs, een stuk kwatta 2 frcs, een savooikool 40 centimes, een witte kool 3 frcs, een roode kool 2 frcs, een paar klompen 3 frcs, een paar damesschoenen 100 frcs, een paar heerenschoenen 175 frcs, een vrouwenhemd 20 frcs, een flanellen manshemd 10 frcs, een paar wollen kousen 20 frcs, een paar katoe- nen kousen 5 frcs, lucifers 75 centimes per pak, een meter stof voor damescostuum 50 frcs, een gewoon heerencostuum 175 frcs, een ei 1 frcs, een L. melk 1 frcs, 13 noten 1/3 frcs. Verschillende huishoude- lijke benoodigdheden, zooals rijst, stijfsel, petroleum en steenkolen zijn niet te krijgen. Bij gebrek aan steenkolen is het tram- verkeer zeer beperktin elke straat brandt sleehts een lantaarn het overzetten over de Schelde geschiedt met een vlot. HONTENISSE. Tot hoofd van de binnenkort te opeDen R. K. jongensschool te Groenendijk, is benoemd de heer A. Scbelfout, onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de R. K. jongensschool te St. Jansteen. RECHTSZAKEN. Een beschuldiging. Voor het kantongerecht in Den Haag is dezer dagen behandeld de zaak van A. Th. Wolff, die een eisch tot schadevergoeding heeft ingesteld tegen de aardappelvereeniging wegens een ontslag, dat onrechtmatig zou zijn gegeven. Deze Wolff is destijds ont- slagen in verbaud met een omkooperij- kwestie waarin door een kommissie een onderzoek was ingesteld. In de konklusie van repliek nu heeft Wolff gewag doen maken van verschillende beschuldigingen. Ten eerste zou de directeur van de Aardappelvereeniging O. van Biesum om- streeks Febr. of Maart 1916 den aardappel- handelaar Us. van Duijn te Rijnsburg, tegen wiens inschrijviag als exporteur hij zich eerst had verzet, ten slotte hebbeD laten inschrijven, nadat Van Duijn hem een sorn geld bad gegeven naar het heette voor nog van vroeger verschuldigd commissie-loon. Ter tweede zou de directeur in Mei '16 vergunning hebben gegeven tot uitvoer van Roode Star-aardappelen van den zandgrond hoewel daarvan nauwlijks genoeg waren maar waarvan de broer van den directeur in wiens zaak deze ge'interesseerd zou zijn, een groote hoeveelheid had. De derde beschuldiging wordt in de conclusie van repliek aldus geformuleerd. /rAan den heer tiindenbergh, vocrzitter der provinciate kommissie voor Zeeland en belast met de uitgifte van aardappel-uit- voerconsenten, bad de aardappelvereeniging machtigiug verleend, aan IJs. van Duijn te Rijnsburg uitvoerconsenten toe te staan. Dit zou echter een overtreding van de bevoegdheid der aardappelvereeniging zijn geweest en hierdoor zou verlof tot te veel uitvoer zijn gegeven. Wolff noemt dit onjuist, maar beweert, dat er wel vele malen meer konsenten zijn verstrekt dan veroorloofd was. Deze fout komt volgens Wolff voor rekening van den heer Linden- bergh, op wien IJs. van Dujjn lofgedichten sehreef, die hij voor den directeur der aardappelvereeniging reciteerdeOp de door den beer Linden bergh verstrekte uit- voerkonsenten is, zooals uit een aanhouding in Zeeland is gebleken, getracht soorten aardappelen, die het land niet uit mochcen, te exporteeren. Aan een bij het parket te Middelburg ingediende aanklackt wegens frauduleusen uitvoer schjjnt, naar Wolff doet opmerken, geen gevolg te worden gegeven. Wolff beweert, den directeur der aardappelvereeniging er destijds op te hebben gewezen dat er in de gebeele provincie Zeeland bjj lange niet zooveel aardappelen van de soort, als waarvan uitvoer was toegestaan, aanwezig waren, maar ter voor- koming van onaangenaamheden zou de directeur op deze mededeeling niet hebben willen ingaan. Deze zaak is onderzocht door een door den Minister van Landbouw ingestelde kommissie, bestaan'de uit de heeren Teenstra, Rutgers, Schrage en Marsbolt. Voor deze kommissie is Wolff gekonfronteerd met IJs. van Duijn, die be- weerde hem gelden ter hand gesteld te hebben, hetgeen Wolff ontkende. Later heeft Wolff aan ae rijkskotnmissie inzage van het rapport gevraagd om zich tegen eventueele beschuldigiugen te kunnen vei- dedigen, welk verzoek is afgewezen". INGEZONDEN ST UK KEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Postbestelling. Mijnheer de Redacteur, Het kan zijn, dat wij op het gebied van bestelling der aangebrachte post, eeniger- mate zijn verwend. In den zomer, bij nor- male correspondentie, hebben we zeker alle reden tot tevredenheid. Dat er thans, bij den beperkten aanvoer van onze post min der bestellingen noodig zijn, is iets, dat zich laat verstaan. Die beperkte aanvoer, even- als de beperking van de uren van openste!- ling van het kantoor, is een gevolg van den algemeen gevoeld wordenden kolennood. Met dit laatste geloof ik heeft echter de nu sedert een paar weken alhier blijk- baar ingevoerde beperking van de bestellin gen toch wel niets uitstaande. Wat toch is het geval? De directie van het postkantoor heeft de twee eerste be stellingen geheel laten vervallen. Deze zijn nu ingericht op den aanvoer van de post van over de Schelde. Maar heeft dan het locaal-verkeer ook niet z'n eischen? Gemiddeld ontvangt men nu op den mid- dag de eerste postbestelling. Daaruit vloeit voort, dat zoowel de stadspost, die wordt bezorgd na de laatste bestelling in den avond, als de correspondentie, die hier des avonds wordt aangebraeht met de treinen uit Sas van Gent en Hulst, en welke men mag aannemen, dat in den regel om negen uur op het kantoor aanwezig is, pas tegen den middag de geadresseerden bereikt. Werd deze, evenals voor eenige weken, des morgens voor 8 uur besteld, dan was het mogelijk, deze, voor zoover noodig, nog in den voormiddag te beantwoorden. Daar- -van is nu geen sprake. Er zal wellicht worden aangevoerd, dat die correspondentie niet zoo drUk is, dat daarvoor een bestelling noodig is. Ik meen, dat, als er weinig correspondentie van dien aard is, het bestellen des te minder moeite zal vereischen en des te vlugger zal ge- schied zijn. Want, dat ook deze correspon dentie wordt bezorgd met de groote hoe veelheid, die in den loop van den voormid dag van over de Schelde wordt aange braeht, bevordert ook niet de vlugge ont- vangst. Ik las dezer dagen jn een blad: „Over de „werking der posterijen en telegrafie wordt „in den laatsten tijd vcfortdurend gewee- „klaagd. De groote snelheid en nauwkeu- „righeid waarmede vroeger bij deze takken „van staatsdienst werd gewerkt, schijnen „geheel en al verdwenen te zijn." Inderdaad, Mijnheer de Redacteur, als we onze tegenwoordige postbestellingen na- gaan, zit daarin zeker een grond van waar- heid. Wat het telefoon- en telegraafver- keer betreft, kan men ons afschepen met „gebrek aan materieel" door de tijdsom- standigheden. Wat is echter het motief voor de thans blijkende negeering van het locaal-post- verkeer? Ik meende het publiek belang te die- nen, door langs dezen weg de aandacht van de betrokken gezaghebbenden op het door onze ingezetenen gevoelde ongerief te wij- zen, 'hopende, dat bij nadere overweging, weer maatregelen zullen worden genomen om onnoodige vertraging in de postbestel ling te voorkomen. EEN BELANGHEBBENDE. Ter Neuzen, 5 October 1917. CLINGE. GRAAUW. HENGSTDIjK. HONTENISSE. KOEWACHT. OVERSLAG. SAS VAN GENT. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 21 Sept. Joseph D'hanis (van Keraseke B.), oud 25 j., jm. en Josephina Justinade Bleyser, oud 23 j., jd. 26 Sept. Alfred Aloysius Bauwens, oud 25 j., jm. en Catharina Christina van Dorsselaer, oud 24 j., jd. Geboorten. 16 Sept. Ludovieus Joannes Petrus, z. van Petrus Augustinus de Bruin en van Gertruida Theodora Maassen. 18 Sept. Camillus, z. van KarCl Lodewijk Strooband en van Maria Ludovica Buyze (beiden won. te Meerdonck B.). 19 Sept. Albertus Petrus, i. van Frangois de Schrijver en van Maria Fiorina Vonck. 23 Sept. Edrnond, z. van Franciscus Fidelis de Maayer en van Maria Seraphina de Kever. Amelia Antoinette Coleta, d. van Franciscus Jacobus van Osselaer en van Emma Maria Engeli. Ivonne Emma, d. van Edmond Joannes de Rop en van Maria Theresia Flonorina Weeinaes (beiden won. te Kiel- drecht B.). 28 Sept. Josephina, d. van Constantinus Augustinus Bonne en van Catharina Maria Verstraeten. 30 Sept. Irena, d. van Petrus Franciscus Leen- kneeht en van Maria Virginia Mingeroet. Overlijden. 17 Sept. Martha Clothilde Jonkers (overl. te Ilulst;, oud 8 j., d. van Marinus Henrieus en van Emma Julia de Potter. 24 Sept. Albert Rotthier, oud 1 j., z. van Prudent en van Emma Maria Victoria Thierens. 27 Sept. Maria Ludovica Schuddings, oud 73 j., weduwe van Carolus Ludovieus Warrens. Geboorten. 5 Sept. Joseph, z. van F. Durinek en van B. M. Verdurmen. 10 Sept. Anna Apolonia, d. van P. A. Theenaart en van A. M. C. Kamoen. 12 Sept. Maria Apolonia, d. van A. van Geertruij en van A. M. Burm. 17 Sept. Franciscus, z. van M. M. Maas. Overlijden. 17 Sept. Judocus TottA, oud 55 j., echtg. van L. van Denderen. Geboorten. 15 Sept. Petrus, z. van Camillus Martinet en van Nathalia van Vlierberghe. Overlijden. 1 Sept. Camillus van Buyten, oud) 3 d., z. van Josephus Alph. en van Mathilda Cath. Hermans. Huwelijks-aangiften. 6 Sept. Petrus Johannes Weesepoel, oud 44 j., jm. en Apolonia van Sikke- ierus, oud 27 j., jd. 27 Sept. Ludovieus Fidelus de Sinet, oud 28 j., jm. en Louisa Maria Emelia Heme- laar, oud 23 j., jd. Huwelijka-voltrekkingen. 1 Sept. Florimond Leo pold Bonn, oud 29 j., jm. en Angela Maria Rosalia Menu, oud 21 j., jd. 22 Sept. Petrus Johannes Weesepoel, oud 44 j., jm. en Apolonia van Sikke- lerus, oud 27 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Josephus, z. van Alphonsus Josephus van Esbroek en van Maria Louisa van Troost. 5 Sept. Johannes en Rene, zonen van Jacobus van Linden en van Sara Rijk. Hubertus Josephus, z. van Jacobus Bogaart en van Antonia van Deursen. 6 Sept. Alouisius Theodoor, z. van Louisa Apolonia an Ombergen. 8 Sept. Petrus, z. van Josephus Sponse- lee en van Anna Maria van Damme. Martha, d. van August Jozef Schelfaut en yan Rosalia d'Hooghe. 9' Sept. Felicitas Phiiomena, d. van Leopold Eduard Hoefeijzers en van Christina Cappendijk. 10 Sept. Romania Apolonia, d. van Petrus Francies de Waal en van Maria Seraphina Beck. 11 Sept. Joseph, z. yan Alphonsus de Rijcke en van Leonie Arenthals. Eduard, z. van Johannes Verschuren en van Mat- hilde Wante. 12 Sept. Alphonsus, z. van Johannes Josephus Fassaerten van Christina Mathilda Menu. 13 Sept. Johannes, z. van Desire Colsen en van Johanna van Heese. 19 Sept. Elsa, d. van Jacobus de Blok en van Maria Louisa van den Houten. Leendert Michiei, z. van Jan Vinke en van Josina Wilhelmina de Zwart. 25 Sept. Theodorus, z. van Josephus Hiel en van Maria Paulina van Heese. 29 Sept. Josep hus, z. van Petrus Francies Sponselee en van Maria Regina van Meele. Overlijden. 3 Sept. Augustinus Christianus Assel- man, oud 15 j., z. van Andries en van Rosalia Dank- aart. 6 Sept. Carolus Rombout, (overl. te Hulst), oud 44 j., echlg. van Anna Catharina van Huffel. 8 Sept. Maria Anna Fruijtier, oud 54 j., d. van Josephus en van Apolonia van Boven. 9 Sept. Een als levenloos aangegeven kind an het mannel. geslacht van Petrus Vioen en van Mathilda Frederlca Virginia van Laare. 22 Sept. Pieter Jacobus Lossie, oud 87 j., weduwn. van Joanna Paulina Cappendijk. 23 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Emille Jacobus van Wesemael en van Louisa Maria Kouijzer. 25 Sept. Maria Rosalia Jansen, oud 6 j., d. van Gerardus Josephus en van Alice Juliana Nijskens. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Aloijsius de Winne, oud 29 j.. jm. en Bertha Maria de Pan,oud 19j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Sept. Aloijsius de Winne, oud 29 j., jm. en Bertha Maria de Pau, oud 19 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Irene Marie Edmunda, d. van Ilonore Plasschaert en van Alicia Wuytack. 6 Sept. Elra Celestine, d. van August Antheunis en van Prudentia de Block. 7 Sept. Rachel Adile, d. van Gustavus van Regenmortel en van Augusta de Vlieg- her. 9 Sept. Robert August Joseph Maria Victoria, z. van Josephus van Mossevelde en van Maria van Bouchaute. 10 Sept. Achille August, z. van Jose phus Martens en van Leonie Martens; 11 Sept. Fran- gois Pieter, z. van Paulus Pieterse en van Maria Brouwer. 17 Sept. Achille, z. van Cornelis Heykant en van Maria Elegeert. 19 Sept. Alphons Camiel Leonard, z. van Ilenderikus Bonte en van Josephine de Vleeschouwcr. 21 Sept. Margaretha Nathalia, d. van Edmondus van Hooye en van Ciemenlina Wuy tack. 23 Sept. Helena Prudence Charles, d. van Ignatus Seholter en van Emerentia van Overloop. 30 Sept. Gerardus, z. van Petrus Adam en van Maria van der Sijpt. Overlijden. 1 Sept. Maria Theresia van Hooye, oud 6> j., echtg. van Joannes Franciscus Verschuuren Huwelijks-aangiften. 18 Sept. Benedictus van Poecke, omk 30 j., jm. en Maria de Meij, oud 21 j.. jd. Geboorten. 28 Sept. Elra. Maria, d van Aloysius Michiels en van Anna Maria van Kurkkelberghe. Huwelijks-aangiften. 19 Sept. Marinus Adrianus Houtepen, oud 27 j., jm. en Juliette Pharialde Floren tine van Laere, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 29 Sept. Constant Coene; oud 22 j., jm. en Maria Mathilda Christina Goethals, oud 19 j jd. Victor-de Fleurquin, oud 26 j., jm. en Rachel Emma Everaert, oud 24 j., jd. Geboorten. 27 Sept. Maurice Johannes, z. van Eduardus Geernaert en van Pharaildis de Taeye. 29 Sept. Tilda Louisa Maria, d. van Joseph Louis Renique en van Augusta Maria Rosalia Stroobant. Huwelijks-aangiften. 19 Sept. Jan Milleliaar (van Middelburg), oud .'0 j jm. en Barbera Maria Rie- mens. oud 31 j., jd. 20 Sept. Jacobus de Putter, oud 23 j., jm. en Adriana de Pooter, oud 53 j., jd. Adolf van Arenthals, oud 23 j., jm. en Janna de Jonge, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Sept. Willem Diele- man (van Graauw), oud 23 j., jm. en Johanna Cat harina Scheele, oud 21 j.,jd. Jan Wieles (van Axel), oud 22 j., jm. en Sara Koster, oud 20 j., jd. 27 Sept. Martinus Kempe (van Axel), oud 24 j., jm. en Maria van Driel, oud 26 j., jd. Geboorten. 6 Sept. Joris Jan, z. van Abraham Jan Lenscn en van Elizabeth Wisse. 8 Sept. Jozina Janneke, d. van Jan Florussen en van Sara de Jonge. 19 Sept. Jacoba, d. van Cornelis Pladdet en van Geertruida Adriana Jansen. 28 Sept. Jacomina Pieternella, d. van Adolf van Arenthals en van Elizabeth Jansen. Pieternella Katharina Gerritdina, d. van Herman Pieter Michiei de Walle en van Aaltje Kooistra. 30 Sept. Edial, z. van Willem Dekker en van Tanneke de Putter. Johannes, z. van Antheunis IleBdrik Dekker en van Maria Ja comina Dees. Overlijden. 6 Sept. Diengetje Jacoba van Pien- broek, oud 46 j., echtg. van Cornelis ran Fraeijenhove. Frangois Cornelis de Jonge, oud 38 j., echtg. van Maria van den Ende. 10 Sept. Pieter van den Ende, oud 63 j., weduwn. uit het le huwelijk van Janna Scheele en uit het 2e van Anna Florussen. 19 Sept. Egbert Jan de Klerk, oud 58 j., echtg. van Helena de Bruijne. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Sept. Josephus Fran cies Marie Dieleman, oud 21 j., jm. en Florida Maria Winne, oud 22 j. jd. Geboorten. 1 Sept. Edegard Clement, z. van Levinus Audenaert en van Maria Theresia van de Walle. Overlijden. 30 Sept. Melania L,ecluse, oud 73 j., weduwe van Leopoldus Seghers.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 6