Ter Ueusenschs Coura'nt. Tweeds Blai mTli t i E. Zaterdag 6 October 1917. No. 6592. Herplaatst wegens misstelling. OPROEPING TER INLIJVING. SiftNEfltAND. iETJILLSTO 6£S¥IB8GPE BEBICHTEN. Met hechtenis van ten hoogste EEN MAAND of geldboete van ten hoogste DRIEHONDERD GULDEN wordt gestraft hij, die ter inlijving moet opkomen en niet verschijnt op tijd en plaats, voor zijne inlij ving bepaald, tenzij blijkt, dat voor zijne niet-verschijning eene geldige reden be- Ter Neuzen, 1 October 1917. stond. Met gevangenisstraf van ten hoogste TIEN MAANDEN of geldboete van ten hoogste DRIE DUIZEND GULDEN wordt gestraft hij, die opzettelijk bedoeld feit pleegt. AmerikaNederlandEngeland. Hollandsch Nieuwsbureau verneemt nog uit Washington Er zal ge'en vergunning tot uitvoer van Amerikaansche goederen, daaronder begrepen voedings en voermid- delen, benevens zuivelproducten naar Hol land en Skandinavie worden veileend, zoo- lang van deze landen vetwaren naar Duitschland in den omvang van tbans worden verscheept. De Regeering draagt kennia van een Duitsch-Nederlandsche over- eekomst waaruit blijkt dat het voor Duitsch land dringend noodzakelijk is vetwaren uit Nederland te bekomen. Minister Hoover heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat Nederland en Skandinavie zooveel vet waren naar Duitschland zenden, dat daar- door in de behoefte van het Duitsche leger aan het westelijk front kan worden voor- zien. De Washingtonsche correspondent van de »Newyork Times seint Holland heeft naar gezegd wordt veel te veel vee in verhouding tot zijn eigen behoeften. Amerika betreurt 't, maar geeft er niettemin de voorkeur aan, dat het surplus aan vee wordt afgeslacht en dit vleesch naar Duitschland wordt gezonden, dan dat het helpt om vee vet te mesten, en op die manier vetten te leveren aan Duitschland. De Hollandsche vertegen- woordigers in Amerika zeggen, dat men in Holland zal doodvriezen, dat fabrieken zullen worden stopgezet, en dat duizendon arbeiders zonder werk zullen komen, indien de Duitsche overeenkomst inzake den uit voer niet wordt nagekomen, zoodat Holland niet kan bestaan als natie, en zijn neutra- liteit niet zal kunnen handhaven, indien het Amerikaansche uitvoerverbod niet wordt opgeheven. Uit Duitschland is n.l. weinig bulp te verwachten. Holland en de andere neutralen moeten echter een anderen grondslag zoeken voor hun over- eenkomsten met Duitschland, opdat het Amerikaansche uitvoerverbod zal kunnen worden opgeheven. Anders is dit laatste niet te wachten welke ook de gevolgen mogen zjjn. DOOR H. RIDER HAGGARD. 59) Mirjam boog zich over Theophilus heen. „Heer," zeide zij, „wat sc'heelt eraan? Hoe komt gij hier?" Hij zag haar aan met zijm holle, zwerven- de oogen. „Wie spreekt daar zoo vriemdelijk tegen mij?" vroeg hij met zwakke stem. ,,Ik, uw pupil, Mirjam." „Mirjam! Mirjam! Wat doet Mirjam hier in dit hoi der pijniging?" „Heer, ik ben een gevangene. Maar ver tel van uzelf." „Er valt niet veel te vertellen, Mirjam. De duivels grepen mij en toem zij zagen, dat ik wel oud, maar toch goed gevoed en krachtig was, wilden zij weten, hoe ik hier in de uitgehongerde stad aan eten kwam. Als ik het hun verteld had, was ons geheirn Verraden, en waren de broeders, en gii, onze gast, aan hun geweld overgeleverd geweest. Ik weigerde dus te antwoorden, en nadat zij mij vruchteloos gefolterd had- den, wierpen zij mij hier neder om honger De //Pall Mall Gazette" schrijft Er zijn aanwijzingen voor, dat, indien de neutrale landen hun uitvoer naar de Centralen stopzetten, het besluit van Amerika zal worden herzien. Wij zouden onzen Amerikaanschen bondgenoot willen waar- schuwen, dat wij reeds dienaangaande de be- loften hebben ontvangen, maar dat de Staten, die deze overeenkomsten hebben getroffen, ze als vodjes papier hebben behandeld. Voortaan is de ednige weg om met deze landen zaken te doen vast te stellen hoeveel levensmiddelen zij meer hebben ontvacgen uit het buitenland dan voor den oorlog. Daarvan moeten zij leven zoolang de oorlog duurt. Indien zij, hetgeen zij ontkenten, deze voorraden hebben uitgevoerd, is dit te erger voor hen, maar deze zaak heeft voor ons geen belang. Wij stellen ver- trouwen in ons ministerie van buitenlaudsche zakeD, en vertro'nwen dat dit zjjn maatregelen zal nemen, en inmiddels vestigen wij zijn aandacht er op, dat in Duitschland geen tekort bestaat aan springstoffen, weshalve iet noodzakelijk is, dat al bet vet, olie en nitraten als absolute contrabande worden beschouwd. De //Morning Post" kritiseert de wor king van de Britsche blokkade-politiek. Het blad zegtOp grond van hun over eenkomsten hebben Holland en Denemar- ken een enormen handel kunnen drijven in verschillende goederen, welke van le- vensbelang zjjn voor dep vijand, terwijl onze marine hulpeloos moet toezien. Het is een vreeselijke gedachte, dat de oorlog reeds een jaar geleden geeindigd had kun nen zijn, indien de politici niet het effect van de blokkade hadden verijdeld. Wij noemen Holland, omdat het volkomen in hetzelfde geval verkeert als Denemarken. Amerika is thans tusschenbeide gekomen, om ons tegen ons zelven in bescherming te nemen. Groot-Brittanie heeft Duitsch land via Holland aan levensmiddelen ge- holpen, en doet het ook thans nog. Der halve moet de geheele blokkadepolitiek gronaig worden kerzien. Uitvoer uit Engeland. Reuter bericht oflicieel uit Londen De directeur van het //War trade depart- te lijdem, in de hoop, dat ik dan wel zou spreken. Doch ik heb niets gezegd. Ik kon inuners niet tegen mijn eed handelen. Nu is eindelijk de dood nabij." „0! zeg dat niet," zeide Mirjam, de han- den wringend. „Ik zeg het met dankbaarheid. Hebt gij iets te eten?" „Ja, een stuk gedroogd vleesch en gerste- brood, dat ik toevallig bij mij had, toen ik werd gevangen gen-omen. Neemt het en eet." „Neen, Mirjam, geen honger kwelt mij meer, en ik verlamg ook niet meer in het leven te blijven. Mijn dagen zijm geteld. Maar bewaar het eten, want zij zullen u on-getwijfeld ook uithongeren. En kijk, daar in die kruik is water, dat gaven zij mij, om mij langer in het leven te houden. Drink, drink terwijl gij het doen kunt, rnor- gen zult gij misschien dorst moeten lijden." Een poos was het stil, terwijl Mirjam's tramen op het gelaat van den oudem man vielen. ,,Schrei niet om mij," zeide hij opeens, „mij wacht de rust. Hoe zijt gij hier geko men?" Met korte woorden vertelde zij het hem. „Gij zijt een moedige vrouw," zeide hij, toen hij alles vernomen had, „em die Ro- mein is u veel verschuldigd. Ik, Theophilus, ment'< vestigf de aandacht Op de konink- lijke proclamatie, waarbjj vanaf 8 Oct. de uitvoer van alle goederen, bebalve van bagage, die door den bezitter medegeveerd wordt, naar Zweden, Denemarken, Noor- wegen en Nederland wordt verboden. Het plan is niet om onmiddellijk over te gaan tot weigering om verzoeken tot vergunning voor den uitvoer naar Noor- wegen, Zweden, Denemarken en Nederland van goederen, waarvan de uitvoer tot dus- verre niet verboden. was, maar thans ver boden is, in overweging te nemen. De exporteurs worden er echter op gewezen, dat er niet op gerekend moet worden dat zulks zal voortduren. De speciale bepalin- gen omtrent den uitvoer van goederen naar Zweden aangegeven in de mededeeling van het /.War trade departement" van 18 Aug. 1916, zijn ook van toepassing op goederen, die als postpaketten worden verzonden. Intusschen moeten reeds verleende ver- gunningen tot uitvoer van goederen naar bovengenoemde landen beschouwd worden als voorloopig geschorst. Dit zal echter niet gelden voor de verzending van kolen. Reuter seint uit Londen: Wij vernemen dat de nieuwe Order in council geen nieuwe wijze van optreden is, maar slechts een nitbreiding van het beginsel, dat tot dusverre door de geallieerden is gevolgd. De bedoeling is, dat thans de uitvoerver- gunningen zullen worden verreischt voor goederen van alien aard met twee uit- zonderingen, genoemd in de Order, die meD wenscbt uit te voeren naar Skandinavie en Nederland. Hieraan dient toegevoegd, dat tot dusverre voor eenige soorten goederen van minder belang geen vergunning°n noodig waren teneinde echter de autoriteiftfn in staat te stellen den geheelen uitvoerhandel van het land te kunnen controleeren en dezen te leiden en teneinde uniformiteit in de praktijk in te voeren is thans besloten, voor alle goederen dezelfde handelwjjze toe te passen. Duitsche kolen. Ten bewijze, dat de Duitsche regeering zeer geneigd is, om tot overeenstemming te komen met Nederland ten aanzien van de levering van kclen, moge dienen, dat zij, nadat haar voorstel door Nederland van de hand is gewezen, haeft aangeboden om een van den kant van Nederland te doen voorstel in overweging te nemen. Er is toen een Nederlandsch voorstel geformu- leerd en aan de Duitsche vertegenwoordi- gers voorgelegd. Daarover wordt thans geregeld geconfereerd. En het is dus thans niet meer een Duitsch, maar een Neder landsch voorstel, waarover de onderhande- lingen loopen. (Hbld.) Kolen uit Engeland. Het Vad. acht zich verplicht nog eens op het gevaar te wjjzen, dat er voor onze schepen in de vaart naar Engeland ligt om de ons toegezegde 100.000 ton kolen te halen. E'r wordt,- zoo hebben wij vernomen, met Duitschland ook onderhandeld over het vrij laten varen van onze kolenschepen naar en van Engeland, en tot onze voldoe- ning schijnt Duitschland in beginsel daartoe bereid, bij aldien het met ons land tot een overeenkomst betreffende de levering van kolen zijnerzjjds geraakt. Maar die overeenkomst is er nog niet en de vrije vaart niet gewaarborgd. Als wij het goed begrijpen, wil onze Regeering daar echter voor het afhalen van die eerste 100.000 ton uit Engeland niet op wachten. Zij wil dus onze kolenbooten uitzenden op gevaar af, dat de Duitsche duikbooten, nog niet door de Duitsche admiraliteit aangezegd om die scbepen door te laten, ze torpedeeren. Ook is er het gevaar men denke aan de ongelukkige geschiedenis van de 7 schepen dat, al zou de Duitsche admiraliteit 't bevel daartoe geven, dit niet alle duik booten bijtijds bereikt. Gezwegen nog van een ander gevaar, nl. dat de Dnitsche zeemacht die kolenschepen opbrengt. Men zij er zich dus wel van bewust, dat het haien van die 100.000 ton kolen, zoDder afspraak met Duitschland en zonder het tijdsverloop, noodig om de duikbooten te waarschuwen, het gevaar voor verges van icheepsruimie en lading, en, waar het niet in de laatste plaats op aankomt, van menschenlevens meebrengt. Wat dit laatste betreft, zouden wij het die op het punt ben van te sterven, smeek God's zegen over u af, en ook over hem, om uwentwil. God bescherme u in verdriet en gevaar." Hij sloot de oogem en zeide niets meer. Mirjam dronk van het water in de kru-ik, want zij had ergen dorst. Zij zette zich naast den ouden Esseeer op den grond, en keek naar hem, totdat eindelijk de deur ge- opend werd, en twee magere mannen met woeste gezichten, naar Theophilus -toe gin- gen en hem ruw met den voet aanstieten. „Wat wilt gij?" vroeg hij, de oogen ope- nend. „Word wakker, oude," riep een hunner. „Kijk, hier is vleesch," en hij duwde een stuk bedorven vleesch tegen zijn lippen aan. ,,Ruik eens, proef eens, is het niet lekker? Vertel ons nu eens, waar de voorraad eten geborgen is, die u zoo vet maakte, terwrjl gij nu zoo mager zijt, dan krijgt gij het ge heele stuk, ja, het geheele stuk!" Theophilus schudde het hoofd. „Bedenk u wel," riep de man, „als gij niet eet, zijt gij morgen bij zonsopgang dood. Spreek dus en eet, koppige hond; het is de laatste maal, dat het u wordt aan geboden." ,,Ik eet niet en ik spreek niet," antwoord- de de bejaarde martelaar op hollen toon. „Bij zonsopgang zal ik dood zijn, en wel- besfc kunnen begrijpen, als de bemanning van de opgevorderde schepen inderdaad weigerde dee hachelijjkfin tocht te doen. Durft zij het aan, dan mogen we hier wel ons hart vasthouden. De Export-Centrale. Het ligt in de bedoeling, het directo- rium van de op te richten Export-Centrale uit vijf personen te doen hestaan, vertegen- woordigende de verschillende takken van ons volksbestaan land- en tuinbouw, han del en nijverheid en de Indische Zaken. Yermoedelijk zal omstreeks 15 dezer het restaurant Royaal worden gesloten, ten einde het gebouw in gereedheid te brengen voor de huisvesting van de ambtenaren der Export-Centrale. Maaltijden in hotels en societeiten. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft tot de gemeentebesturen de volgende circulaire gericht Tot mpn leedwezen is mij gebieken, dat in verschillende hotels en restaurants van hotel-restaurants bij de warms maaltijden brood op de tafels verschijnt, doordat de logeergasten gewoonlijk vreemden dit medebrengen. Dit geeft anderen reden tot ontstemming. Yorenstaand feit geeft mjj aanleiding u te verzoeken om, voor zoover in uw ge meente inrichtingen als boven bedoeld aan- wezig zijn, de beheerders er nadrukkelijk op te wijzen, dat, indien bij controle brood op de tafels aanwezig wordt gevonden, ik dit in strijd acht met den geest van mijn voorschrift. De betreffende iurichting moet in zoo'n geval van de verdere distribute van alle artikelen worden uitgesloten. Tevens deel ik u mede, dat mijn aandacht is .gevestigd op de omstandigheid, dat in verschillende gemeenten de bepalingen be treffende verstrekking van voedingsmiddelen in hotels, restaurants en koffiehuizen, ver- vat in mijn circulaires van SI Maart, 21 April en 26 Juni j.l., niet worden nage komen door-de societeiten. Hoewel nu in vermelde circulaires de societeiten als zoodanig niet worden ge noemd, zoo moeten zij toch tot de zooge- naarnde gesloten eethuizen worden gerekend en zijn de ter zake vastgestelde bepalingen ook van toepassing op de maaltpden, welke in deze inrichtingen worden verstrekt. Voor zooveel noodig verzoek ik u daarom te willen zorgdragen voor het doen naleven van bedoelde regelingen ook iD de socie teiten. Mochten overtredingen van de desbetrei- fende bepalingen in societeiten plaats vinden, dan zullen ook deze van de verdere distri bute van alle artikelen bebooren te worden uitgesloten. (St.ct.) De toepassing van de Huurcommissiewet. Artikel 4 derde lid der Huurcommissie wet schrjjft voor, dat de verhuurder, ten einde goed^euring van den hoogeren huur- prijs te verkrijgen, aannemeijjk heeft te maken, //dat de hoogere huurprijs redelijk is in verband met de normals huurwaarde op 1 Jauuari 1916, vermeerderd met de hoogere uitgaven die hij ter zake van de woning heeft te bestrijden." Met //hoogere uitgaven" is hier schrijft de Minister van Justitie klaarbly kelijk bedoeld uitgaven die hooger zijn dan die welke de normale huurwaarde op 1 Januari 1916 bepaalden. In den algemeenen maatregel die dezelfde woordsn bezigt, kan aan d-ze uitdrukking geen andere beteekenis worden toegekend, en de voorbeelden van hoogere uitgaven, die aan het slot van het tweeda lid van art. £5 worden toegevoegd, leiden er ook allerminst toe, een andere beteeke nis aan te nemen. By yverhoogde hypo- theekrente" treedt dit zeer duidelijk aan het lichtis de normale huurwaarde van 1 Januari 1916 gegrondvest op een bypo- theekrente van 41/2 pCt., dan zal, indien deze rente tot 5 pCt. of 51/, pCt. stijgt, een overeenkomstig hoogere huur billyk zijn. De uitdrukking //buitengewoon kost- bare hcrstellingen" moet in hetzelfde licht worden beschouwd als de normale huur waarde op genoemden dag berekend wordt naar een jaarlijksch onderhoud van b.v. f 50, dan zal, als dit ondeihoud f 60 of meer in het jaar blijkt te kosten, er inder- inderdaad sprake zijn van hoogere uitgaven in den zin der wet en van den algemeenen maatregel. Grond om slechts buiteDgewone herstellingen, zooals het leggen van een nieuw dak, het maken van nieuwe riolen, als hoogere uitgave aan te merken, levert dra zult gij en dit geheele volk dood zijn, en God zal ons alien oordeelen naar onze werken. Bekeert u, want de ure is nabij!" Vloekend schopten zij hem om die on- heilspellende woorden, en gingen weer heen, zonder acht te slaan op Mirjam. Toen zij weg waren, kwam zij uit haar hoek en keek naar hem. Theophilus had den vrede gevonden. Na een uur werd de deur opnieuw ge- opend, en de kapitein, die haar had gevan gen genomen, kwam met twee andere Jo- den binnen. „Kom mee, vrouw, om uw vonnis te hoo- ren," zeide hij. „Wie zal mij veroordeelen?" vroeg Mir jam. „Het Sanhedrin, of wie er nog van over- gebleven zijn," amtwoordde hij. „Maak voort, wij hebben geen tijd tot praten." Mirjam stond dus op en ging met hen over een groote open ruimte, waar in het midden de Tempel in al zijn glins-terende majesteit oprees. Zij merkte op, dat het plav.eisel bezaaid was met lijken, en dat er uit- de kruisgangen rook en vlammen op- stegen. Daar scheen gevochten te worden, want de lucht was vervuld van geschreeuw, waar voortdurend het doffe gebons van een ram tegen de muren bovenu'it klonk. Zij werd gebracht in een groot vertrek, de uitdrukking niet, daar toch het woord buitengewoon" betrekking hesft op #kost- bare" en niet op ^herstellingen". Thee. Volgens de Tel. zullen twee stoomsche- pen, thans in Indie, verlof krijgen met te zamen 20,000 kisten thee naar Nederland te vertrekken. Aardappelen. Naar het Hbl. met zekerheid kan mede- deelen berust het bericht, dat de Minister zou zijn overgegaan tot rantsoeneering van aardappelen omdat hij een gedeelte van den oogst wil doen vermalen tot broodmeel, op onvolledige inlichtingen. De rantsoeneering heeft uitsluitend ten doel om te voorkomen, dat, tegenover groote inslagen eenerzijds, gebrek aan den anderen kant ontstaat en om bederf door onoordeelkundig bewaren van voorraden door particulieren te ver- mijden. Intusschen is het wel de bedoeling het meel voor de broodbakkerij, evenals dat verleden jaar is geschied, te vermengen met aardappeimeel. Naar aanleiding ech ter van de vele klachten, verleden jaar over het brood tot uiting gekomen, streeft men er naar een beter soort aardappeimeel te winnen ter vermenging met broodmeel. Men wil het zoogenaamde suprameel uit het aardappeimeel verwijderen, orm de aardappelgries over te houden. Proeven, welke daartoe gedaan worden, zijn evenwel nog niet zoo ver gevorderd, dat er reeds nadere mededeelingeu over gedaan kunhen worden. Petroleum en onderwijs. Op vragen van den heer Van der Yoort van Zijp, betreffende de vooiziening in de behoefte aan petroleum ten behoeve van localiteiten voor onderwijs, ingezonden 1 September, heeft de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel den 29sten Septem ber geantwoord De voorziening in de behoefte aan pe troleum voor verlichting van de lokaliteiten voor herhaiingsonderwijs, de normaallessen en het vakteekenonderwijs in die gemeen ten, waar niet over ander kunstlicht kan worden beschikt, had en heeft steeds de voile aandacht van den ondergeteekende. In verband evenwel met de nijpende schaarschte van petroleum en volslagen onzekerheid omtrent nieuwe aanvoeren, is een sterke rantsoeneering noodzakelijk. Met het oog daarop zal het avondonder- wijs zooveel als eenigszins mogelgk is, moeten worden afgeschaft of zooveel doen- lijk beperkt, of op andere uren moeten geschieden. Indien eenigszins doenlijk zou in strikt noodzakelijke gevallen door de Toewijzings- commissie petroleum ten behoeve van her haiingsonderwijs e. d. worden verstrektin verband hiermede kan nog worden mede- gedeeld, dat bereids in overleg met de rijks- landbouwleeraren voor de land- en tuin- bouwcursussen een hoeveelheid petroleum verstrekt is, al is deze aanzienljjk lager dan in het vorige jaar werd verbruikt. Een gezegende gemeente. In zeer gezegende omstandigheden leef- den vroeger ook al, maar leven nu vooral de bewoners van de Midden-Limburgsche ge meente Horst. De gemeentekas toch is, dank zij het feit, dat er de laatste jaren vele aan de gemeente toebehoorde woeste gronden tegen goed'geld verkocht werden, zoo ruim voorzien, dat er noch hoofdelijke omslagen, noch opcenten op grond- of personeele be- lasting behoeven te worden geheven. Doch ook ten aanzien van de brandstoffenvoorzie- ning zijn zij in bizonder gunstige omstan digheden. De gemeente toch bezit tusschen de stations America en Helenaveen een op- pervlakte van ongeveer 100 H.A. turfgrond, die ze onder zeer voordeelige condit-ies ter beschikking van de ingezetenen stelt; tegen een geringe retributie mogen de bewoners, nadat de bovenste grauwe turflaag die vroeger hoofdzakelijk voor de fabricage van turfstrooisel gebruikt werd, maar thans ook al voor brandstof verkocht wordt afge- bonkt is, de daaronder liggende laagveen- laag tot op een diepte van 1.50 M. uitbag- geren en de uitstekende turf, die uit den bagger ontstaat, voor huiselijke doeleinden bestemmen. Al de kosten van uitbaggeren, afsteken, op hoopen zetten en naar huis rijden inbegre- pen, komt hen de zeer goede turf gemiddeld niet duurder dan op j4 a 5 per lOOOstuks, terwijl ieder, die niet bet benijdenswaardig gedragen door wit marmeren zuilen, waar veeluitgehongerde lieden, meest vrouwen met kinder-en, zwijgend op den grond za- ten, of heen -en weer liepen, alsof zij iets zochten. Onder een troonhemel aan het eind van de zaal zaten op gebeel-dhouwde stoelen .twaalf of veertien mannen; rechts en links van hen stonden nog meer zetels, doch die waren ledig. De mannen waren gekleed in prachtige gewa'den, die slecht pas-ten bij hun magere gestalten. Dit waren de overgeblevenen van het Sanhedrin der Joden. Toen Mirjam binnenkwam sprak eem der rechters het vonnis uit over een armzali- gen, halfverhongerden man. Mirjam keek den rechter aan. Het was haar grootvader, Benoni, maar o! hoezeer was hij veramderd! De lange, hoog opgerichte man was nu ge- bogen, geel waren zijn tanden, verward en in vlokken hing zijn lange witte baard, zijn hand beef.de, zijn rijk gewaad zat slordig. Alieen zijn oogen sc-hitterden nog, doch met wilder glans dan vroeger, als de oogen- van eem hongerigen wolf. „Man, hebt gij nog iets in te brengen?" vroeg hij aan den gevangene. (Wordt vervolgd.) De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat de ingeschrevenen >oor de lichting 1918 in den hieronder staanden staat vermeld, bij de militie raoeten worden ingelijfd op Woensdag 24 October 1917, nsmiddags 3 uur, te Middelburg, in het gymnastieklokaal aan de Groenmarkt. Nummer II! HET AJ.PHABET1SCH KK9ISTER. NAMEN EN VOOR NAME N. OPMERKINGEN. 61 84 87 Lioen, Albert Adolph Ruben, Jozias Bernardus Scheele, Elias Adrianus Teneinde zich voor rijks- rekening naar de plaats van iiilijvirjg te begeven moeten de dienstplichtigen zich op 24 October 1917, (les voor- middags 9 uur, ter Se cretarial dezer gemeente vervoegen, om het daartoe noo- dige in ontvangst te nemen. Genoemde dienstplichtigen zijn verplicht op genoemden dag en uur op de aangewezen plaats aan- wezig te zijn. Deze verplichting vervalt evenwel voor den dienstplichtige, die alsdan eene verbintenis tot vrijwilligen dienst heeft aangegaan uitstel van eerste-oefening heeft verkregen vrijstelling van den dienst heeft gevraagd wegens het hekleeden van een geestelijk of een godsdienstig- menschlievend ambt of wegens het opgeleid worden tot zoodanig ambt, ingeval op de aanvraag nog niet is beslist blijkt verblijf te houden in eene gemeente, waar eene der ziekten vermeld in de wet, houdende voor- zieningen tegen besmettelijke ziekten, epidemisch heerschende is verklaard a. blijkt verblijf te houden in een gezin, waar eene der onder d vermelde ziekten heerscht of waar eene dier ziekten heeft geheerscht eil het gevaar voor besmetting nog niet is geweken. In de gevallen, omschreven onder as—e, wordt de dienstplichtige ingelijfd buiten zijne tegenwoordigheid. -Doet zich een geval voor als bedoeld onder d of e, dan behoort de dienstplichtige daarvan tijdig kannis te geven ter secretarie dezer gemeente, alwaar zoo noodig ook inlichtingen kunnen worden ver kregen omtrent het vervoer naar de plaats van iiilijving. a. b. d. De Burgemeester voornoemd, J. IIUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1917 | | pagina 5